Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κ καλο μηνα!!!!!!!!!!!11

Εχει δικαιο η μαμα του Κωνσταντινου, ποιος αγοραζει στο μωρο Σταυρό? Εμενα παντως μου εφεραν πολλες αλυσιδες για το χερι με ματακια κ σκατουλακια κ τα φοραω εγω κ ειναι πολυ ωραια!

Ειμαι πολυ ευτυχισμενη χθες εκλεισε το ονομα(εκτος απο το Ακο :lol::lol: )

ριξτε μια ματια στη λίστα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ κοριτσια η Τεση που ειναι? εχει καιρο να μπει! Οι υπολοιπες κοπελες της λιστας δεν εμπαιναν συχνα αλλα η Τεση εχει πολλες μερες να φανει. Ξερει καμια κάτι? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα! gioulaki με το καλό το ονοματάκι σας!Το Εβελίνα είναι σούπερ, πολύ πριγκηπικό βρε παιδί μου ;)

H tesh δεν ξέρω πού είναι, αλλά όλο κ θα ασχολείται με την μπουμπούκα! μη νομίζετε, εμένα αν δεν κοιμόταν τα πρωινα, όπως πχ έκανε ο ανιψιός μου, σίγουρα δεν θα προλάβαινα ούτε το πισι να κοιτάξω, που λέει ο λόγος! ειδικά αν υπάρχει στη μέση κ δουλειά, αστα να πάνε...

ίδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!σημερα εχουμε εμβολιακι εμεις!!!!!!!!θα την ρωτησω για κρεμουλα ρυζαλευρο -βανιλια γιατι στον γιο μου 4,5 μηνων ετρωγε3 τετοια το απογευμα,βεβαια ηταν και πολυ φαγανουλης,για να δω τι θα μου πει γιατι στον γιο μου τοτε ειχα αλλη παιδιατρο και οπως ξερετε ο καθε γιατρος λεει τα δικα του,εγω παντος απο τον ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ...γιουλακι ακομα γελαω με το ακο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κονσταντινος βαζω λιμπερο.τι κωδικους μαζευεις να στους δινω?που τα γραφει?

αα,γεια σας!ειμαι λιγο στο τρεξιμο.κλασικα εχω κατσει μονο για να "αρμεχτω"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κονσταντινος βαζω λιμπερο.τι κωδικους μαζευεις να στους δινω?που τα γραφει?

αα,γεια σας!ειμαι λιγο στο τρεξιμο.κλασικα εχω κατσει μονο για να "αρμεχτω"

οι κωδικοι ειναι μεσα στη συσκευασια στο πανω μερος , γραφει libero club code: .........

σ' ευχαριστω πολυ! :P

gioulaki τα καταφερες βλεπω.... ;) το σωστο να λεγετε το κοριτσι μπαινει απο το σοι της γυναικας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinos τον ενα σταυρο του τον πηρε η πεθερα μου οταν γεννηθηκε, τον αλλο η κουμπαρα της μανας μου και τον τριτο μια ξαδερφη του αντρα μου!! :?:? θα κρατησω μου φαινεται μονο της πεθερας για ευνοητους λογους και οι αλλοι 2 πισω για αλλαγη.. ;);) θα δω τι θα παρω... σημερα πηγα και αλλαξα τα δωρα που σας ελεγα απο τα marasil (πανεμορφα ρουχαλακια αλλα πανακριβα!) κι επειδη για φετος εχουμε μπολικα καθημερινα, του πηρα τα ρουχαλακια που θα φορεσει τη μερα της βαφτισης του (πριν τη βαφτιση εννοειται).

πηραμε ενα λινο παντελονακι σε εκρου χρωμα και ενα κιτρινο πουκαμισακι λινο κι αυτο. παααρα πολυ ομορφα ειναι! ειναι και μελαχροινουλης ο μπεμπης μας και του πανε αυτα τα χρωματα πολυ!! θα χτυπαει και το μπλε το ματι μας, τελεια!! (ελπιζω να ειναι ακομα μπλε μεχρι τοτε :? )!

βεβαια παιζεται λιγο το θεμα με τα ρουχαλακια αν θα του κανουν... του τα πηρα για 9 μηνων ενω τοτε θα ειναι 6. βεβαια απο τωρα σχεδον φοραμε για 6 μηνων, οποτε λεω οτι τα πηρα καλα. αλλα και πιο χοντρουλης να ειναι στη βαφτιση, ολο το καλοκαιρι θα τα βαλει να τα χαρει. ενα σωρο γαμους και βαφτισια θα εχουμε να τρεχουμε παλι... :D:D

οι ετοιμασιες της βαφτισης μας ειναι σε μεγαλη εξελιξη. εχω καταληξει σχεδον σε στολισμο, και αυτες τις μερες θα παρω αγκαζε τις νονες να παμε να κλεισουμε και τα ρουχαλακια. εσεις κανετε τπτ με τη βαφτιση η οχι ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια, άσχετο, αλλά μια κ λέμε για πάνες, εγώ έχω καταλήξει στις babylino, τις βρίσκω μια χαρά για τον μπέμπη. στελνουν κουπονάκια κ τελικά το μεγάλο πακέτο των 56 τεμαχίων, το αγοράζω 11€. ούτε μισή διαρροή κ καλές για το δερμα του. να σας πω την αλήθεια, μ'εχει πιάσει μια τάση να αποστρέφομαι καθετί ξένο όταν μπορώ κ να στηρίζω τις ελληνικές εταιρείες! pampers και libero είναι ξένες... :? οπότε δεν...

Το κορίτσι πάει απο το σοι της γυναίκας?? ουπςςςς.. εμείς πάντως θα πρωτοτυπήσουμε κ θα βγάλουμε τον μπέμπη απο τον μπαμπά μου. κι αυτό διότι είναι αρκετά μεγαλούτσικος σε σχέση με τον πεθερό, οπότε πήρε το... προβάδισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki για τα marasil μπορείς να πας στο πρατηριο αν μένεις Αθηνα ή κοντά στην Αθήνα, το οποίο είναι στο Περιστέρι. είναι outlet κ τα ρούχα είναι σε πολύ καλές τιμές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σααας! μωρε δεν ειχα ιντερνετ σημερα- ταφτυσε το ασυρματο κ περιμενα τον συζυγο να με συνδεσει με τον εξω κόσμο! :lol:

Γιουλάκι συγχαρητηρια για το ονομα- τελειο ειναι!

αν κ σου προτεινω το Εβελίνα aka Γεσθημανη (μιας κ το ΑΚΑ στα αγγλικα σημαινει Also Known As--->δεν κανω πλακα) χα!

Κωνσταντινε εχω κ εγω ενα πακετο libero θα σου δωσω κωδικο :)

βρεχει..σημερα μαζεψα ρουχα κ επλυνα καλοκαιρινα..ωραια μερα διαλεξα :shock:

φιλακια everybody :D

!!

ααα...Σοφούκι....της κορης μου τα ματακια απο γαλαζια εγιναν γκρι ανοιχτό..οποτε τα κοβω να γινονται τιποτα πρασινομελια...ασφαλτί...κ οτι αλλο εκτος απο γαλανα. :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια.

κουκιδα ελεηξε η αδεια λοχειας;θα την κοψεις η θα παρεις συνεχομενη;

εμεις παμπερς αλλα παντα με προσφορες.θελω να δοκιμασω μπεμπιλινο.η νεα διαφημιση μου αρεσε.μωρομαντηλα τι μαρκα;

εγω παμπερς σεπτονα babycare οτι λαχει.τα φερνει ο συζυξ οτι βρει προσφορα.εμενα μου εχει λειψει το μαθημα αλλα οχι το σχολειο.πολλη φασαρια.ενω το ιδιαιτερο αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

οσες παιρνετε babylino μεχρι το σαββατο στο βεροπουλο εχει 50% εκπτωση...

κουκιδα κ ρανια που θηλαζετε ποσα γευματα κανουν τα μωρα σας?

ο δικος μου υπαρχει μερα που να κανει 4 γευματα :shock: κ το πολυ να κανει 5 γευματα.

ειναι νορμαλ?

σημερα θα παμε να κανουκμε κ τα 2 εμβολια :? ελπιζω να μην ανεβασει πυρετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! σημερα πηρα την απαντηση απο το μικροβιολογικο και εχω σταφυλοκκο και στρεπτοκοκκο και οπως ειναι φυσικο πρεπει να ξαναπαρω αντιβιοση...εχω απελπιστει πραγματικα :(:(:(:(:(:(

κωνσταντινε εγω θηλαζω οχι η κουκιδα... και μενα την μερα κανει 4 με 5 γευματα καμμια φορα και παραπανω αλλα και την νυχτα απαραιτητα ενα θα το κανει, μπορει και 2 προς τα ξημερωματα... αφου παιρνει κιλα μια χαρα ειναι, τι σημασια εχουν οι φορες που τρωει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.σημερα ετρεχα απτο πρωι για εξετασεις αιματος(ζαλιζομαι τρελα κανα μηνα τωρα),θυρεοειδη κτλ,διαιτολογο(εχασα 1,300 αυτη την εβδομαδα!)..ο μπεμπεκος πρωτη φορα κοιμηθηκε 11 -7:30!συνηθως ξυπνουσε στις 6.αχ,μακαρι να κρατησει ετσι!

σπρτουλακι μου γιατι ετσι ρε γμτ?μηπως χρειαστει πια να σταματησεις το θηλασμο...μην τρελαινεσαι και μην αγχωνεσαι,κοιτα να γινεις καλα να ξεμπερδευεις με τις αντιβιωσεις

κονσταντινος,εμενα τρωει 6 γευματα απο 130 πλεον.του το μειωσα γιατι εκανε μεγαλες γουλιες και εμετους.βεβαια ακομα κανει μερικες φορες..τον ζυγισα σημερα γιατι ειπε η μανα μου πως αδυνατισε και ηταν 5300,οσο ηταν και την προηγουμενη εβδομαδα.θα το κοιταξω 2-3 μερες μηπως δεν τον "πιανει" το γαλα μου.αλλα δεν θα πεινουσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα γκερλς

αμαν βρε Σπιρτουλάκι που σε βρηκε?- περαστικά σου! ευχομαι ποτε ξανα αντιβίωση! :-*

Κωνσταντινε εγω τελειωσα με τον θηλασμό. αληθεια κοριτσια κανετε πάνω απο 5 γευματα τη μερα? η μικρη σταθεροποιηθηκε εκει- στα 5. Αλλα τα κοριτσια που θηλάζουν κανουν παραπάνω? αναλογα ε?

Δελφινακι εχω να μπω σε ταξη πααααρα πολυ καιρο.θα βαλω ωτασπιδες οταν ξαναμπω :lol:

Η αδεια λοχειας μου λήγει στις 30 Ιουνιου- ο γιατρος μου ειχε δωσει χαρτι με ΠΗΤ στις 2 Απριλιου :shock:;)

τωρα βεβαια θα πρεπει να κανονισω με το γραφειο στις Κυκλάδες να μην παω για αναληψη υπηρεσιας στις αρχες Ιουλίου...μα για μια τζίφρα τοσος χαμος..

μακαρι να ειναι συνεργάσιμοι... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια εχεις χαμηλό αιματοκριτη?σιδηρο παιρνεις?

δεν αδυνατησε βρε το αγορι σου απλα δεν πηρε βαρος επειδη του ελλατωσες λιγο τα ml κ ειχε εμετουλη. κανε μια ερωτηση καλυτερα στο γιατρο να σου πει αν ειναι να το αυξησεις παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε ρανια, ξερω και γω...εχει πεσει λεει η αμηνα του οργανισμου μου, μαλλον,λογω λοχειας και θα με πιασουν ολα τωρα. η παιδιατρος λεει να μην σταματησω το θηλασμο αλλα 4 φορα αντιβιοση................ δεν ξερω τι ειναι σωστο να κανω!

το μπεμπακι σου ειναι καλο στα κιλα, μας ριχνεται 500+γραμ. να φανταστεις αλλα το οτι μενει στασιμο μια βδομαδα πρεπει να το δεις... αλλα δεν νομιζω πως ειναι το γαλα σου γιατι αν δεν χορταινε θα εκλαιγε και δεν θα κοιμοταν...αλλα μην αγχονεσαι, μπορει να ηταν τυχαιο το οτι δεν πηρε αυτη τη βδομαδα. καλα αποτελεσματα τις εξετασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli περαστικα σου, εγω προτεινω να κανεις οτι σου λεει η παιδιατρος να μην κοψεις τον θηλασμο. μηπως να παρεις καμια βιταμινη για να τονωθει το ανοσοποιητικο σου?

για τα γευματα μαλλον δεν καταλαβες 4 κανει στο 24ωρο συνολο μερα κ νυχτα. το βραδυ βεβαια δεν ξυπναει καθολου.

ρανια μην αγχωνεσαι καθολου μια χαρα ειναι ο μπομπιρας την αλλη βδομαδα θα τα βαλει διπλα. αλλωστε με τον θηλασμο θελουμε να πετυχουμε υγιει παιδια κατα κυριο λογο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου. τι κανετε? σπιρτουλι περαστικα... ευχομαι να ειναι τα τελευταια και να μην ξαναταλαιπωρηθειτε. ενεις κλασικα καναμε την καροτσαδα μας το πρωι και τωρα παλευω να τον κοιμησω στην κουνιακαι μου κανει το ζορικο! :D το απογευμα θα ξανακανουμε τη βολτα μας στης πεθερας μου... ολο βολτες ειμαστε! σημερα θα αργησει και ο αντρας μου απο δουλεια και βαριεμαι να καθομαι ολη μερα σπιτι. κανονισαμε και σαββατοκυριακο να παμε εκδρομουλα με τους κουμπαρους μας, ισως κανουμε και καμια βουτια! ;) ρωτησε καμια αγορομανα το γιατρο της για θαλασσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...