Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

καλα που το ανεφερες Δελφινακι- ειχα ρωτησει αν αφηνετε το νερο να 'κατσει' αφου το βρασετε. εγω το αφηνω κ βαζω μονο το πανω-πανω στο θερμος- γιατι τα αλατα ειναι πααααρα πολλα!! :shock:

χθες εκανα κ με ξυδι τον αποστειρωτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι ρε κοριτσια αφου εχει φιλτρακι ο βραστηρας κ κραταει τα αλατα.....

σημερα κοιμηθηκατε ολες νωρις μου φαινεται.... κ γω νυσταξα! τι ωραια τωρα που εφτιαξε ο καιρος, πρωι παμε για καφεδια κ απογευμα - βραδακι για μπυριτσα! καθε μερα 11 παρα γυρναμε...

απο μικρος ο γιος μαθαινει στα νυχτοπερπατηματα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια. πως ειστε? οντως πολλα αλατα το νερο. εμφιαλωμενο βαζετε ολες? εγω το βραζω σε κατσαρολακι και οχι σε βραστηρα. το αφηνω κανα 10λεπτο να κατσει και μετα σε θερμος. πολυ χρησιμο εχω βρει και το θερμαντηρα της avent που μου εκαναν δωρο!

χτες ο μικρος κοιμηθηκε 2-5μιση το μεσημερι και το βραδυ 10μιση-7. νομιζω οτι εχουμε στρωσει πια τουλαχιστον τη νυχτα. το μεσημερι πρωτη φορα μου εκανε τετοιο υπνο. μακαρι να τον κρατησει. με τον αντρα μου 3 μηνες σχεδον τωρα τρωμε χωρια για να τον εχει παντα καποιος... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια. σημερα ειμαι χειροτερα...δεν μπορω να καταπιω καθολου...και η βλακεια ειναι πως χθες το πρωι ενιωσα καλυτερα και ειχα βγαλει τη μασκα και ελπιζω και ευχομαι να μην κολλησα το μωρο :(:(:(:(:( το απογευμα θα παω στο γιατρο. αν μου δωσει αντιβιοση θα ειναι η 4 φορα μεσα σε 2 μηνες που παιρνω και δεν υπαρχει περιπτωση να συνεχισω το θηλασμο... η παιδιατρος που μιλησα το πρωι μου ειπε να παω σε ενα γνωστο της παθολογο και θα μιλησουν να δουν τι θα κανουν. καμμια φορα λεει συμβαινει στη λοχεια να πεφτει η αμυνα του οργανισμου...και το γαλα μου ομως εχει αρχισει να ελαττωνεται και κανουμε ολοημερους θηλασμους, καθε 5 λεπτα στο στηθος, μολις τον βγαλω τρωι τα χερια του :shock::shock::shock::shock: του εδωσα και γω λιγο ξενο σημερα, τι να κανω? θα ηθελα πολυ να φτασει μεχρι το 6μηνο ο θηλασμος αλλα ετσι που εγιναν τα πραγματα.......

σας ζαλισα πρωι πρωι με τα δικα μου.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο μπρικι το βαζω.παντως το θερμος κατω κατω εχει αλατα.το κατω συνηθως το πεταμε.αλλα τωρα σιγουρα θα εχουν πιει και απο κανενα.

βρυσης μας ειπε και ο παιδιατρος εδω στην αθηνα αλλα το τι τυψεις εχω δε λεγεται.της βρυσης δεν το πινω εγω,πινω εμφιαλωμενο και το δινω στα μωρα.τεσπα.περιμενω να φτασουν 6 μηνων να δινω εμφιαλωμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια ....και εγω σε κατσαρολακι βραζω το νερο,οσο για τα αλατα ειναι πολλα αλλα και εγω βαζω το πρωτο νερο το υπολοιπο το πεταω..απο υπνο μια χρα τα παμε και απο φαγητο αυξησε γραμμαριακια το νινι μου 150 σε καθε γευμα,αχ!τρελαινομαι για της διπλες που εχει στα μπουτακια :x οσο για θαλασσα μαλλον φετος δεν θα την βαλω εκτος απο τα ποδαρακι της που θα τα βρεχω που και που στα κοριτσια ειναι απαγορευτικο πριν το 6 μηνα εμαθα......... :cry: δεν πειραζει σε πισινουλα και του χρονου θαλασσα.....οσο για διακοπες φετος σαλαμινα στο εξοχικο μου και μετα κοζανη στο χωριο του αντρα μου...του χρονου θα ξεμιτισουμε.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δελφινακι εμας στην πολη μου το νερο ειναι χαλια, γι αυτο και δινω εμφιαλωμενο. στην αθηνα το εχω ακουσει κι εγω οτι τα μωρα πινουν της βρυσης. κι εμας το θερμος μαζευει κατω κατω αλατα κι εμεις τα πεταμε. τα μωρα μας σιγουρα εχουν πιει ΑΦΘΟΝΟ αλατι οσο κι αν προσεχουμε. τι να κανουμε? για να το λενε οι γιατροι θα ειναι οκ. τι να πω? τωρα ψαχνω στις φωτογραφιες του μικρου να κανω μια επιλογη και να παω να εμφανισω καποιες.

ασχετο. ο βεροπουλος εχει τις λιμπερο πανες προσφορα, οσες τις φορατε σπευσατε. εγω παιρνω τις παμπερς active fit, αλλα τωρα πηρα και λιμπερο δοκιμαστικα. για να δουμε. εχω κανει στοκ 5 πακετα πανες εχουμε σπιτι!!αφηστε το χαμο με τα μωρομαντηλα!! χεσου παιδι μου ελευθερα!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!

Το νερό του μπεμπη το βράζω κ εγώ σε μπρίκι που το έχω μόνο για τον ίδιο. το θερμός μαζεύει κάτω κατω άλατα, γι'αυτό το αδειάζω συνεχεια προτού γεμίσω με καινουριο. το νερό είναι εμφιαλωμένο, γιατί της βρύσης είναι "χεσε μέσα"... στην κυριολεξία!!!

Κυριακή κατεβήκαμε Αθηνα στα πεθερικά μου, να δουν τον μπεμπιτάκο, ο οποίος μεγαλώνει κ παχαίνει! κοντευουμε τα 7 κιλάκια πλεον. Ο μπεμπης παίρνει κ εγώ πρέπει να χασω τίποτα, αλλά δεν καταφερα να ξεκινήσω δίαιτα... με όσες είμαστε fcb θα με "θαυμάσατε" φαντάζομαι :lol::lol::lol:

Σήμερα έχει αρκετό αεράκι κ δεν το βλέπω για περπάτημα. θα το καθιερώσω μόλις ζεστάνει για τα καλά, να περπατάμε 1 ώρα με τον "καροτσάτο" γιο μου, ώστε να φύγουν τα περιττά κιλά. ευτυχώς εδώ στη φύση που ήρθαμε, έχω την ευκαιρία να το κάνω :)

καλά, χτες τι μποράκλα ήταν αυτή που έριξε στην Αθήνα??? μιλάμε ευτυχώς που είχα παρκάρει κ είχα ανέβει σπιτι, γιατί θα είχα γίνει λούτσα στο φτερό :shock: σιγα σιγα τελειώνουμε κ με τα φροντιστηρια, λίγο έμεινε! μου έχει βγει η γλώσσα απο το μίλα-μίλα :? ας είναι όμως, αφού πάνε καλά τα καμάρια μου, είναι οκ!

ο μπεμπούκος ευτυχώς απο ύπνο καλά κρατεί! το βράδυ κατά 10-11 μέχρι 7, μετά κοιμόμαστε μαζί μεχρι 10 κ απο εκεί κ πέρα παίρνει κ το υπνάκι του κατα 12 ή 1 με όσο θέλει. το απογευμα είναι σούπερ δραστηριος, όλο λόγια κ γέλια!!!!!!! τρέλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθααααα

καλησπέρα μανουλες :)

καταρχας περαστικά στο Σπιρτουλάκι-μην μου στεναχωριεσαι με τον θηλασμό- μια χαρα τα καταφερες μεχρι τωρα.Αν δεν προχωρησει δεν πειραζει -ηπιε τουλαχιστον 2 μηνες μαμαδογαλατακι ! μια χαρα! απλα σε καταλαβαινω πως νιωθεις- κ εγω οταν αρχισα να σκεφτομαι το συμπλήρωμα εκλαιγα η λεχωνα -καθολου δεν το ηθελα.

Σοφουκι βλέπω απο πάνες κ μωρομαντηλα στον πολεμο δεν θα εχεις ελλειψη! :lol:

κ εγω τα pampers επαιρνα μεχρι χθες που αρχισαμε απο το lidl. ειναι μιση τιμη στην κυριολεξια!

Demaki τι μάθημα κανεις στο φροντηστριο?πωπω αυτο το μπλα μπλα...το θυμαμαι (αμυδρά..χαχα)

mamy's love κ εσυ τις μπούτες ζουλας ολη μερα :D:D ααααχ αυτες οι διπλες!

μαμα του Κωνσταντινου φιλακια. την αφησα την κορη μου σημερα. :!:

πηγαμε κ ηρθαμε απο Θασο. εβαλα μια τζιφρα κ γυρισαμε.ηπιαμε ενα καφε (ισως στο χειροτερο καφε του νησιου :lol: ) κ γυρισαμε- ΧΑΛΙΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ! η μικρη μια χαρα -ηρθε η μαμα μου κ την προσεξε. κοιμηθηκε κ δεν γκρινιαξε καθολου το κοριτσι!

παω να την αλλαξω γιατι σας γραφω κ μου ρχεται να λιποθυμησω απο την 'γνωστή' ευωδία... :lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

σας χαιρετησα ολες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω εδω ειμαι δεν με χαιρετησες να κρατησω μουτρα :lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις σημερα δηλωθηκαμε στα δημοτολογια και επισημα στα χαρτια εχω κόρη!!!

Εμεις πάνες φοραμε απο το Λιντλ και ειναι πολυ ωραιες, δεν εχουν και διαροες. Βεβαια ειμαι κ τυχερη γιατι εχει Λιντλ κατω απο το σπίτι μου οπότε μπορω να κατεβαινω συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα!

εγω με τον θηλασμο πολυ καλα τα παω... ολο λεω να τον ελαττωσω κ να αρχισω να δινω κανενα γευματακι σε σκονη κ ολο το αναβαλω...! να δω στο μαγιο πως θα μπω, οεο? δεν ξερω αν προσεξατε στις φωτο στο fb με το ζορι εβρισκα μαγιο ( το απο πανω) τωρα που θηλαζω να δω τι θα βαλω :roll::roll::lol::lol:

εμεις απο πανες παιρνω οτι εχει προσφορα κ κουπονια...παμπερς , λιμπερο , μπειμπιλινο ... λιντλ δεν εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει καλα λογια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!εριξα μια ωριτσα υπνο το μεσημερι,τον αφησα κι αλλο στη μανα μου μολις γυρισα απο δουλεια και κοιμηθηκα ξενοιαστη.το βραδυ ειχαμε πολυ ξενυχτι,πρωτη φορα!το πιο πιθανο να του επεφτε πολυ το φαι,2 βραδια ολο ξερναει και ποναει το στομαχι του(υποθετω).του το μειωσα σημερα στα 130 απο τα 150.προς το παρον μια χαρα.θα δειξει το βραδυ παλι..

εμεις πανες παιρνουμε λιμπερο,μας αρεσουν πιο πολυ απο ολες.θα δοκιμασω και του λιντλ.οσο για μωρομαντηλα δεν πολυχρησιμοποιουμε.ολο πλυσιμο ο κωλος του!

demie νομιζω δεν σε εχω στο fcb.εχω χασει και το μπουσουλα παντως με τοσες που ειμαστε..θα σου στειλω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα εκανα μια πλακα στον αντρα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πηγα οπως σας ειπα και δηλωσα την μικρη στο όνομα δίπλα γραφει Άκο (Άνευ κυρίου ονοματος), λεω στον αντρα μου "Ασε πριν απο μενα ηταν μια κυρια και δηλωσε το αγοράκι της απο την Αλβανια και στη φορμα του υπολογιστη εμεινε το ονομα Ακο, τωρα πρεπει να κάνουμε ενσταση να δουμε αν θα περασει και γενικα εχουμε πολυ τρεξιμο που μπορει να κρατησει και μηνες και να τη βαφτησουμε θα πρεπει το αλλο ονομα να ειναι σαν δευτερο, τι θα κανουμε?"

=))=))=))=))=))=))

Αλλαξε 10 χρωματα "Ελα πλακα κανεις"μου ελεγε και επεμενα εγω και δεν ηξερε τι να κανει.

Δηλαδη θα φωναζω το παιδι μου Ακο??

αχ κοριτσια κατουρηθηκα απο το γελιο, ο καημενος πανικοβληθηκε.

Εμ θελει να μου την βαφτισει Γεσθημανη, παρε το Ακο και πολυ ειναι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι του εκανες ρε γιουλακι?βεβαια εδω του αρεσει το γεσθημανη,το ακο τον χαλασε?οπως εγω,οταν του καναμε κατι εξετασεις εγραφε το επιθετο του αντρα μου και διπλα ΑΒΑ(αβαπτιστο) και κολλησα.λεω τι αβα,βασιλη δεν θα τον βγαλουμε?που να ημουν και ξανθια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλο κ προοδεύουμε στο fcb, σιγα σιγα θα προστεθούμε όλες!

πω πω κορίτσια, λιώσαμε στον ύπνο! κοιμηθηκαμε 2,5 ώρες χωρίς ανάσα :D ο άντρας μου, ο μπεμπέκος κ εγώ!!! καλά, ο μπεμπης κοιμάται απο τις 6 ως κ τώρα που γράφω :shock:

Koukidaki είμαι φιλόλογος, οπότε καταλαβαίνεις για τι μπλα-μπλα μιλάμε :geek:

κάθε χρόνο στις εξετάσεις ειδικά, λυπάμαι το λαιμό μου... καλά, δεν πάω πίσω κ όλο το χρόνο βεβαια. το τι αρχαία κ έκθεση άκουσε ο μπεμπίτος στην εγκυμοσύνη, δεν λέγεται :lol:

gioulaki δεν παίζεσαι! τον τρέλανες τον δόλιο άντρα! αχαχα άκου Άκο!!! Μου ακούγεται κινέζικο :lol: Αμ που το πας το Άβα της Ράνιας? εμάς δεν θυμαμαι τι λεει... κάτι τέτοιο "κινέζικο" πάντως.... Spirtoulaki περαστικούλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γωωω... ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!! λοιπον ο γιατρος ειπε φαριγγιτιδα αλλα μπορει να μην ειναι μικροβιακη και να κανω παλινδρομιση γιαυτο να συμβαινει... μου εδωσε κατι χαπια για το στομαχι και γαργαρες μεχρι να βγει η καλλιεργεια που μου πηρε για να μην παρω παλι αντιβιοση... μεχρι την πεμπτη και βλεπουμε. προς το παρον συνεχιζουμε με το θηλασμο, το γαλα που του εδωσα το μεσημερι μαζι με αυτο που ειχε θηλασει το εκανε εμμετο...

πρωτη φορα βλεπω μωρο να κανει εμμετο σαν μεγαλος :o:o:o:o ξερνουσε κανονικα :shock::shock: τα παιξα σας λεω μολιςς το ειδα...δεν ξαναεχει συμπληρωμα προς το παρον. εκανα μια δοκιμη το μεσημερι να δω αν εχω γαλα και εβγαλα 140 μλ απο το ενα στηθος σχεδον με το μινι ελεκτρικ που λενε τα κοριτσια οτι δεν μπορουν να βγαλουν αρα εχω αρκετο γαλα...

κουκιδακια μου :-*:-* :-

βρε γιουλακι θα τον τρελανεις τον ανθρωπο :D:D:D:D

ποια μου ξεφευγει απο το facebook αραγε????? :roll::roll::roll:

demaki :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εμεις ξυπνησαμε κατα τις 7 και κατι,ηπιαμε το γαλα μας και αραζουμε στο ριλαξακι μας. θα τον περιμενω να ξαναφαει κατα τις 11 και μιση και μετα θα παμε βολτουλα με το καροτσι μας στα μαγαζια. μας εφεραν κατι δωρα και θελω να παω να τα αλλαξω. τι χαλι κι αυτο να φερνουν χρυσα σε αγορακια?? τα θεωρω τελειως αχρηστα! :?:? εχει ηδη 3 σταυρους και ο βαπτιστικος του σε λιγο 4. σιγα μην τους βαλει ποτε... γι αυτο θα παω να παρω κατι δικο μου τουλαχιστον να το φορεσω καπου. ισως παρω το μονογραμμα του να το βαζω εγω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαι. καλα ρε σοφουκι ποιος σας εφερε τοσους σταυρους?

δεν ξερουν οτι το μωρο πρωτοφοραει της νονας το σταυρο?

σπιρτουλι ποιο γαλα του εδωσες? προφανως δεν του κατσε καλα το γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...