Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Gewrgianna mou kala katalaves..Nai eixa blinds apo palia k to ena sxistike, apo tin igrasia k ton ilio kollise sto tzami k wspou na to 3ekollisw sxistike..Ekana blinds k gia ta dio para8ira tou dwmatiou tis Victorias k to ena einai la8os (o tropos pou anoigei) otan pas na to katevaseis xtipaei to blind sto xeraki tou para8irou pou proe3exei k diskolevete na anoi3ei prepei na to parw pisw na mou alla3oun to tropo peritili3is tou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!...

ομορφα τα μπλιντς... ΓΙΟΥΛΗ ΜΟΥ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ!!!!!!!!!!!

Λοιπόν γιωργιάννα μου, το ιασω ειναι ακριβο αλλα τα δωματια μου φανηκαν μια χαρα, συν τοις αλλοις μ αρεσε η δυνατοτητα να εχεις συνεχεια το μωρο διπλα σου (rooming in) και μας ειπαν οτι αμα εχεις επισκεψεις μπορεις να τους το δινεις για κανα διωρο, και οτι εχει ολοκληρο συστημα που ενθαρρυνει το θηλασμο, και ανοικτη γραμμη υποστηριξης 24ωρη που μπορεις να παιρνεις και να ρωτας μαιες για θηλασμο και φροντιδα μωρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andriaki μεγιά!πολύ όμορφο κ χαρούμενο το blind ή ρόμαν όπως το ξέρω εγώ.

Ειρήνη απλά τέλεια όλα!!Το μπανάκι-αλλαξιέρα φοβερό αλλα έπαθα πλάκα με το ρουχαλάκι εξόδου!Γκομενάρα θα την έχεις! :D

Γεωργιάννα μου δεν σ'αφήνουν να περάσεις πρώτη για να κόψεις το εισητήριο; Ντροπή να σε βλέπουν με τη κοιλιά στο στόμα κ να περιμένεις 60 νούμερα! Επίσης συμφωνώ με τις αλλοδαπές..ούτε εγώ είμαι ρατσίστρια αλλα δε θα μπορούσα να είμαι στο ίδιο δωμάτιο με κάποια ξένη γιατί στάνταρ μέσα στο δωμάτιο 24 ώρες το 24ωρο θα μπαινο-βγαίνει όλο της το σόϊ!Το έχω δεί στο Αττικό κιόλας που θα γεννήσω κ γι΄αυτό διάλεξα μονόκλνο,να έχω την ησυχία μου κ να μπορώ να θηλάζω χωρίς να φοβάμαι μη δούν τα μεμέ μου 20 άτομα! :oops:

Την άλλη Τετάρτη στις 11 το πρωί έχω το ντόπλερ όχι αύριο,ανυπομονώ να δώ πόσο μεγάλωσε το μωράκι μου! Σήμερα όλη μέρα δεν έχει σταματήσει να στριφογυρνάει κ απορώ ακόμα πως μπορεί αφού αισθάνομαι οτι έχει "πιάσει΄ολο τον χώρο της κοιλιάς μου,δεν υπάρχει άλλο περιθώριο.Μάλλον κουλουριασμένο θα είναι το αγοράκι μου. Εσύ πώς τον νιώθεις;

Σούλα μου μεγιά ο καναπεδάκος σου!

Γιουλάκι μοναχούλα είσαι;Χρόνια σας πολλά!!Να είστε ευτυχισμένοι!!

Απορία:Το σουτιέν θηλασμού πόσα νουμέρα μεγαλύτερο απο αυτά που φοράμε πρέπει να είναι;;

Γιατί τόση ηρεμία σήμερα;;Πού πήγαν οι υπόλοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ελενα! απλα πιστευω οτι ειτε αλλοδαπη ειτε ελληνιδα το ιδιο κοστος εχει η συγκατοικηση δεν κατλαβαινω σε τι διαφερουν οι αλλοδαπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro τί χρώμα τελικά θα κάνετε το δωμάτιο;αποφασίσατε;

Συγκεκριμένα είπα οτι στο νοσοκομείο που θα γεννήσω,επειδή εργαζόμουν στη μαιευτική έβλεπα τις ξένες μανούλες σε σχέση με τις ελληνίδες να έχουν όλη την οικογένεια τους μαζί μέσα στο δωμάτιο κ όταν τους έλεγαν να περάσουν έξω για να θηλάσουν οι μαμάδες ή οτι τελείωσε το επισκεπτήριο οι περισσότεροι δε μιλούσαν ελληνικά με αποτέλεσμα να μη καταλαβαίνουν κ να είναι σε ένα 3κλινο ή 4κλινο δωμάτιο 20 άτομα επισκέπτες! Σε άλλη περίπτωση δε θα με ενοχλούσε καθόλου να ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο αλλα σε αυτή τη φάση προτιμώ να έχω την ηρεμία μου κ όχι να με πιάνουν οι ντροπές μη με δούν με το βρακί ή το β..ί έξώ!

Μακάρι Αντριάκι μου να ξετυλιχθεί να σου φύγει το άγχος!Σου είπε να ξαπλώνεις ακόμα απο τη δεξιά πλευρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εχουμε παρει 2 χρωματα, απαλα πολυυυυυυυ... το ενα ειναι ασπρο φωτεινο, και το αλλο ενα πολυ αλλα και ασυνηθιστο ροζ κουφετι... λοιπον πρεπει να ξεθαψω τη φωτογραφικη μου... και να σας βαλω επιτελους φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro τί χρώμα τελικά θα κάνετε το δωμάτιο;αποφασίσατε;

Συγκεκριμένα είπα οτι στο νοσοκομείο που θα γεννήσω,επειδή εργαζόμουν στη μαιευτική έβλεπα τις ξένες μανούλες σε σχέση με τις ελληνίδες να έχουν όλη την οικογένεια τους μαζί μέσα στο δωμάτιο κ όταν τους έλεγαν να περάσουν έξω για να θηλάσουν οι μαμάδες ή οτι τελείωσε το επισκεπτήριο οι περισσότεροι δε μιλούσαν ελληνικά με αποτέλεσμα να μη καταλαβαίνουν κ να είναι σε ένα 3κλινο ή 4κλινο δωμάτιο 20 άτομα επισκέπτες! Σε άλλη περίπτωση δε θα με ενοχλούσε καθόλου να ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο αλλα σε αυτή τη φάση προτιμώ να έχω την ηρεμία μου κ όχι να με πιάνουν οι ντροπές μη με δούν με το βρακί ή το β..ί έξώ!

Μακάρι Αντριάκι μου να ξετυλιχθεί να σου φύγει το άγχος!Σου είπε να ξαπλώνεις ακόμα απο τη δεξιά πλευρά;

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΑΛΒΑΝΙΔΕΣ Η ΜΑΥΡΕΣ Η ΓΥΦΤΙΣΣΕΣ.....ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑ...ΩΣΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ(ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ,ΓΑΛΛΙΔΑ,ΙΤΑΛΙΔΑ ΚΤΛ)....ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ??? :evil::evil::evil::evil::evil::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ροζάκι δαγκωτό!! Ναι να τη βρείς να μας βάλεις φωτό όταν βάψετε! :D΄

Αχ βρε Γιούλη με έκανες κ γέλασα έτσι οπως τα λές!! :lol::lol: Περίεργη δεν είσαι απλά έτσι νιώθεις καλύτερα.. έχω να σου πώ όμως οτι οι Γαλλίδες(η πλειοψηφία) είναι τόοοοοσο βρωμιάρες που μπορεί να προτιμούσες να είσαι καλύτερα με μια τσιγγάνα στο ίδιο δωμάτιο!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω προβλημα με τις ξενες μονο με γυφτισες γιατι γενικα κανουν πολυ φασαρια δεν σεβοντε κ αν πεις κ κουβεντα σε βριζουν...σε ολες τις εθνικοτητες υπαρχουν κ καλοι κ κακοι ανθρωποι...στα λογια κανεις δεν ειναι ρατσιστης...στις πραξεις ομως???

γιουλακι η ελενα εχει δικιο...μερικες ευρωπαιες ειναι τοσο βρωμιαρες που μεχρι κ εγω θα επελαγα να ειμαι με κατσιβελα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ροζάκι δαγκωτό!! Ναι να τη βρείς να μας βάλεις φωτό όταν βάψετε! :D΄

Αχ βρε Γιούλη με έκανες κ γέλασα έτσι οπως τα λές!! :lol::lol: Περίεργη δεν είσαι απλά έτσι νιώθεις καλύτερα.. έχω να σου πώ όμως οτι οι Γαλλίδες(η πλειοψηφία) είναι τόοοοοσο βρωμιάρες που μπορεί να προτιμούσες να είσαι καλύτερα με μια τσιγγάνα στο ίδιο δωμάτιο!! :lol::lol:

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΙΑ ΣΤΗ ΤΟΥΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΣΣΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΜΙΛΑΜΕ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΖΕΧΝΟΥΝ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΑΛΒΑΝΙΔΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ...ΤΟ ΣΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΨΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΙΔΗΣΗ?????ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!!!ΜΙΛΑΜΕ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ,τι κανετε μανουλιτσες...Δεν καταφερνω να διαβασω ολες τις δημοσιευσεις σας ζητω συγνωμμη...

Αντρια μου συναδελφισσα κ εγω...το μωρο εχει τυλιχτει με τον αφαλο...εκανα την εξεταση NST ολα τα αλλα καλα...ετσι οπως πως πανε τα πραγματα κ με τον διαβητη κτλ μαλλον παω για καισαρικη.Ε, καλα δεν 8α σκασω κιολας,αν ειναι καλα το μωρο καλυτερα να ξεμπερδευω κιολας γτ πολυ με κουρασε αυτη η εγκυμοσυνη...

8α περιμενουμε ειπε ο γιατρος τουλαχιστον να παει 38η εβδ. για να δεσουν καλυτερα οι πνευμονες γτ κ ο διαβητης δεν τους βοη8αει.

Γεωργιαννα με εσενα τι εγινε στον γιατρο?

Αυτα προς το παρον... ;-)

Γιουλη να τα εκατοστησετε!!!!

Το δωματιο τελειωσε απο πατωμα εχει κα8αριστει κ ειναι ετοιμο για βαψιμο....αγω σκεφτομουν κατι σε ροζ παλ κ μπεζ...η λιλα πολυ ανοιχτο...περιμενω την μπορντουρα να 8υμη8ω καλυτερα τα χρωματα κ να καταληξω...απο πλυντηρια κ σιδερωμε δε....ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια... εχω μεινει στο παρισι σχεδον ενα χρονο... ειναι λιγο μυθος για τις γαλλιδες λυπαμαι πολυ ειναι πραγματικα στον ανθρωπο.. Τελος παντων, θα βαλουμε και αυτοκολλητα στο δωματιο.. αυτα ανυπομονω... γωγω μου μη στεναχωριεσαι η οποιαδηποτε απο μας μπορει να καταληξει σε καισαρικη ολα να πανε καλα ειναι το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγακι δηλαδη σε 3 εβδομαδες γεννας!!!!πω πω τελεια!!!αντε να γεννησεις να ξαλαφρωσεις κ να ηρεμησεις απο ολα! :lol::lol::lol:

αφρο μου οι γαλλιδα ηταν Π.Χ. :lol::lol::lol: σιγουρα ειναι στον ανθρωπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανριανακι ελπιζω να τον σπρωξει τον λωρο η μικρη... :) ΠΟλυ μαρεσαν αυτα που εβαλες..τα χρωματα!!

Γιουλη πεθαναστο γελιο με αυτα.... ακριβως ετσι νοιωθω κ εγω για τους ξένους... για πολλους λογους...καταρχας ειναι ακοινωνητοι..επειδη δεν εχουν τροπους δν συμορφωνονται...ειδικα εδω θεσ/νικη εχουμε γυφτισσες , ρωσοποντιες που βρωμανε σκορδιλα κ φωναζουν κ ευτυχως πολτ λιγους αλβανους!!

ΟΜΩΣ...ξερω πολλες γυναικες ελληνιδες που ειναι πολυ χειρότερες κ στη βρωμια κ στην ασεβια κ στην φασαρια...δυστηχως δεν υπαρχει λεπτοτητα..Οσο για το θηλασμο που λες ελενακο..καμια φορα κ οι ιδιοι οι συγγενεις μας δεν ειναι διακριτικοι.... δυστυχως!

Για τις γαλλιδες πρεπει πλεον να ειναι μυθος... ομως παλιοτερα ηταν ο πιο βρωμικος λαος..επιγραματικα θα σας2 πω κατι που διαβασα :

1) Au de tualette : στα αρωματα μας..βγηκε απο τις γαλλιδες...επειδη παλια φοραγαν εκεινα τα φουστανια τα φουντωτα κ δε μπορουσαν να πηγαινουν τουαλετα για τσισια..φοραγαν απο κατω κατι σαν γιογιο - κουβα κ εκαναν εκει πιπι τους..κ για να μη μυριζει εβαζαν κολωνια κατω απο την φουστα τους

2) Γαλικο μανικιουρ : Παλι γαλικο..γιατι¨? Το σκεφτηλκαν οι γυναικες γιατι ειχαν βρωμικα μαυρα νυχια ( μπλιαχ) κ εβαφαν με λευκό για να το καλυψουν!

Αφρο καλα βαψιματα!!!

ΠΟΠΟ γωγω εφτασε ο καιρος σουε?

Αχ κοριτσια πρεπει να παρομε τα πραγματα για το μαιευτηριο..ποπο!!! Πρεπει να παω να τα παρω συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου τι εγινε με την μπεμπα εχει τυλιχτει; ποσα κιλα ειναι; Τελικα αυτη η εξεταση τι ειναι ακριβως;

Ολα καλα με τον γιατρο. Σε 15 μερες θα κανω τον υπερηχο.

Ελενα εχεις απολυτο δικαιο για τα δωματια, το περασα στο πρωτο μου, δεν θελω τωρα ξανα. Οσο για το σουτιεν πηγαινε σε καποιο μαγαζι και θα σε βοηθησουνε. Νομιζω οτι εγω το πηρα 1 ή 2 νουμερα μεγαλητερο απο το κανονικο μου, αυτο ειναι ελαστικο.

Ανδρια και εγω στα δωματια και στην κουζινα εχω αυτα τα μπλιντ ( ρομαν το ξερω και εγω). Τα δικα μου ειναι μονοχρωμα και με εχουν βολεψει πολυ, γτ τα παραθυρα στα δωματια ειναι μικρα και δεν μπορω να βαλω κουρτινες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου θύμησες βρε Σούλα!πριν 2 χρόνια σε ένα πανηγύρι μια τσιγγάνα μου άνοιξε τη τσάντα μια κ για κακή της τύχη τη πήρα χαμπάρι κ με έβρισε κιόλας!Άν δεν φοβόμουν μη μου την πέσουν άλλες 10 τότε θα την έδερνα! :lol::lol:

Γωγούλα μου θα γεννήσεις κ θα ηρεμήσεις μην στεναχωριέσαι!Σημασία έχει οτι το μωράκι σου είναι καλά! Τι εξέταση είναι η Νst?

Καλορίζικο το πάτωμα κ μη το παρακάνεις με τις δουλειές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα τον νιωθω να γυρναει ολη την ωρα. σημερα βαραει με τα ποδια του αριστερα. Τι να πω χαλαλι τους!!!!!!

Αφρο μου τωρα ξεκιναει η κοιλιτσα σου να μεγαλωνει και να παιρνεις κιλα!!!

Ειρηνη σε 10 μερες βγαινεις με αδεια τοκετου; Μαλλον εαν εχω διαθεση θα παω αυριο να πληρωθω και εγω.

Χοανιτα που εισαι; τι εγινε με το Ικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο μεσαιωνα πανευρωπαικα δε θεωρουνταν σωστο να πλενεσαι συχνα... το ιδιο και στο βυζαντιο , θεωρουταν οτι οι γυναικες εχαναν το ασπρο χρωμα ετσι χρησιμοποιουνταν τα αρωματα...(perfumes)

το eau de toilette ειναι αραιωμενο αρωμα η γαλλικη ονομασια δοθηκε γιατι το απλωναν σε ολο το σωμα μετα το μπανιο, ενω η πρωτη γυναικα που χρησιμοποιουσε ηταν η κλεοπατρα της αιγυπτου... το γαλλικο μανικιουρ ανακαλυφθηκε απο την αμερικανικη εταιρεια max factor και μετα διαδοθηκε στο παρισι στη δεκαετια του 30...

Οι πρωτοι στην ιστορια που απαγορεψαν τη συχνη καθαριοτητα ηταν οι πρωτοι χριστισνοι γιατι θεωρησαν γιατι τη θεωρουσαν αποστασια και δειγμα ναρκισσισμου και ειδωλολατρειας... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou roman emeis stin kipro leme auto pou otan ton kleineis kanei diplwmata (foto) enw ta blinds auta pou evala egw sto dwmatio tis Victorias..K sto ipoloipo spiti exw blinds alla monoxrwma apla epeidi to ena blind sto dwmataki tis Victorias sxistike vrika eukairia na tis valw style paidiko..Roman perissotero vazoume sta salonia mas to vlepw pio episimo :)..

Gwgw mou ti na pw? einai ataxta ta zouzounia mas :D

post-5713-13873936546018_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανριανακι ελπιζω να τον σπρωξει τον λωρο η μικρη... :) ΠΟλυ μαρεσαν αυτα που εβαλες..τα χρωματα!!

Se euxaristw itan to mono pou ekane gia paidiko dwmatiaki..Kerdise i mama mou se ena diagwnismo se mia prwini ekmompi dwroepitagi 100 evro :) se auto to katastima me tis kourtines, ta roman k ta blinds k eipame na ala3oume ta blinds sto dwmatiaki tis giati to ena sxistike k dwsame mono 35 evro apo panw :D..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...