Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

αυτά τα χαρτιά κοιτάω και εγώ τώρα κορίτσια,πήρα ένα ενημερωτικό χαρτί απο τη κλινική, να πω τον άντρα μου σιγα-σιγα να τα ετοιμάσει! Άντε να τελειώνουμε και με αυτά..ουφφ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα δεν το ηξερα για τα χαρτια, δεν θυμονουνα απο τοτε. Εμενα δεν με εχει δηλωσει ακομη στην οικογενειακη του μεριδα επειδη ειναι στην Κεφαλλονια. Μονο το ποιστοποιητικο γαμου εχουμε.

Η σαλτσα ειναι λευκη, κρεμα γαλακτος. Τελικα αυτη η φωλια με τα αυγα πηγε στα σκουπιδια δεν μου πετυχε καθολου.

Σουλα πολλες μερες θα μεινεις. Αλλα να ακουσεις τις αλλες κοπελες που γεννησανε στο ιδιο νοσοκομειο. Και εγω σε δημοσιο θα γεννησω αλλα θα μεινω 4 μερες, ετσι ειναι στο "Ελενα".

Λογικα σημερα θα βγηκε και η Γωγω, δεν εχουμε μιλησει απο τοτε.

Οσο για το μεταφορικο μεσο οτι και να γινει θα περιμενω τον ανδρα μου να ερθει. Εδω στο πρωτο μου δεν αγχωθηκα λετε στο δευτερο να αγχωθω; ελπιζω πως οχι.

Χοανιτα μου ειναι φυσιολογικο να εχουμε τοσα ανω κατω, οι ορμονες ειναι τρελες! Εγω εχω πολλα νευρα, σαν φυτιλη που λειπει το σπιρτο νιωθω.

Πηγα και εγω να δω το μωρακι της γειτονισσας μου, ειναι ενα κουκλι σαν γατι. Κανει και 1 ωρα να θηλαζει μου ειπε. Και οταν τον πιανουν οι κολικοι του δινει χαμομιλι με τηλιο και ηρεμει πολυ. Γεννηθηκε 3κιλα και ο υπερηχος μια μερα πριν το εδειχνε 3400. Προγραμμα δεν υπαρχει! ειναι 3 εβδομαδων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένα μου κοριτσάκια

γέννησα το Σάββατο στις 26 Μαρτίου 1 ημέρα μετά τα γενέθλιά μου με καισαρική τομή μετά από 13 ώρες προσπάθειας για φυσιολογικό...

ήταν κάπως δύσκολα αλλά τώρα είμαστε καλά και η καισαρική ήταν μια ...λύτρωση ....

σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας και την συμπαράσταση όλο αυτό το διάστημα και εύχομαι να είστε όλες καλά και να παίρνετε σειρά σιγά σιγά!!!

έχω γράψει την εμπειρία μου εδώ

http://www.mammyland.com/forum/30/17791 ... 94#p719794

και μόλις βρω χρόνο θα επανέλθω...

σας φιλώ όλες με πολύ πολύ αγάπη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου καλη λοχεια!

Ειρηνη μου και εμενα με ξεκινησε πολυ συχνοουρια!! Τα νερα ειναι πολα που θα φυγουν οχι οπως τα τσισα μας.

Σας βαζω φωτο απο το δωματιο των παιδιων. Η κουνια και το κρεβατι τους θα σας τα βαλω οταν θα τελειωσω, προς το παρον ειναι αδεια η κουνια.

post-4242-13873936735311_thumb.jpg

post-4242-13873936735557_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, εσείς που έχετε γίνει ήδη μανούλες με έχει πιάσει ένα άγχος για όταν θα επιστρέψω στο σπίτι με το μωρό.. κάθε φορά που θα κάνει τα κακάκια του ή τσίσα του πρέπει να το πλένουμε με νεράκι;; Βάζουμε πάντα κρεμούλα μετά απο κάθε πλύσιμο;; Κάθε πότε το πλένουμε ολόκληρο εκτός απο τον ομφάλιο λώρο;; Αχ φωτίστε με βρε κορίτσια.. Σου τα λένε αυτά στι κλινική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Ξεκαρδιστηκα ετσι που τα γραφεις βρε σουλα!!χαχαχαχα

Λοιπον η χτεσινη μου διαιτα περιειχε 3 κοματια μπαμπα ( καθε κομματι ηταν σαν του κεικ) ... επισης ειχε κατι κολοκυθοκεφτεδες χτεσινους & φυσικα σοκολάτα...το βραδυ εφαγα παγωτό κ κατι φραουλες με πορτοκαλι...το μεσημεριανο μου ηταν light...σαλατα μαρουλι με λιγο λαχανορυζο :lol::lol::lol::lol: αναρωτιεμαι μηπως χαλασε η ζυγαρια για αυτο θα παω στο φαρμακειο σε λιγο... :lol::lol::lol:

Σαμανθα τέλεια η περιγραφη την διαβασα..συγκινηθηκα κλασσικά....ποπο ωρες ωρες σκεφτομαι οτι δεν α αντεξω τοση συγκίνιση!!!

Διαβαζω που ρωταμε η μια την αλληγ για την περιποιηση των μωρων...τελικα σιγουρα θα μας δειξουν στο μαιευτηριο....παντως εγω αυριο εχω σεμιναριο στο ιπποκράτειο κ νομιζω θα μας πουνε για την περιποιηση...θα κρατησω σημειωσεις κ θα σας πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ειρήνη σας βλέπω που πηγαίνετε σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού, θηλασμού, περιποίησης του μωρού κ.τ.λ. και αγχώνομαι περισσότερο που εγώ λόγω της κατάστασης δεν μπορώ να κάνω τίποτα απο όλα αυτά.. περιμένω να μας γράψεις τα νέα απο το μάθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!! Σαμανθα μου μπαινω αμεσως μετα να διαβασω για την αφιξη τη μπουμπους σας!! :D Χοανιτα μπορεις και μεσα απο το ιντερνετ να βρεις να διαβασεις συμβουλες και οδηγιες καθως κι απο βιβλια σχετικα. Απο οσο ξερω το μωρακι μας καλο ειναι να το πλενουμε τοπικα οταν θα λερωνεται και να χρησιμοποιουμε μαντηλακια μονο σε περιπτωση που ειμαστε εκτος σπιτιου. Λαδακι η κρεμουλα απαραιτητα για προληψη του συγκαμματος. :) Samarcande πολυ ομορφο το κρεβατακι και τα σεντονακια μεσα! Εχω το ιδιο σχεδιο στην καλαθουνα της μπεμπας μου!! Και τα αυτοκολλητα τελεια!! Σουλα μου να μας πεις τι εγινε σημερα στο γιατρο!! Περιμενουμε! :) Ελενα μου δεν το διαβασα αλλα μαλλον για καποιο λογο θα κανεις προκληση ε? Ολα να πανε καλα!! Γεωργιαννα ωραιοι οι πινακες! Μαζι θα κοιμουνται τα ζουζουνια σου?? Ειρηνη κι εγω με τα γλυκα εχω μια πολυ καλη σχεση αυτη την περιοδο!! Αχ τι να κανουμε αφου μας αρεσουν?

Φιλια σε ολες τις κουκλιτσες, καλο απογευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XOANITAκι μου μη στεναχωριεσαι....τα περισσοτερα απο αυτα που μας λενεστα σεμιναρια τα εχω ηδη διαβασειστο ιντερνετ.. ζουμε στην εποχη της πληροφορησης..αν μη τη αλλο πλεον κι απο το σπιτι μας μπορουμενα ενημερωθουμε...δε θα πηγαινα σεκ ανενα μαθημα αλλα ειμαι συνεχεια στο σπιτι κ μου την δινει... ειναι ευκαιρια να βγαινεις , να μαθαινεις να μιλας μεαλλες εγκυουλες αλλα πρακτικά πιστευω οτι λιγα πραγματακια θαμας φανουν χρησιμα... σε ενα σεμιναριο που ειχαπαει κρατησε 3 ωρες..κ στο τελος μας ειπαν " η καθε μητερα πρεπει να ακολουθιησει το ενστικτο της γιατι δεν υπαρχει κανονας για τιποτα" τελικα μηπως εχουν δικιο κ τζαμπα αγχωνομαστε?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδωρα πως περνας στην εξοχη; Ξεκουραζεσε;

Στην αρχη δεν θα κοιμουνται μαζι μετα απο 7-8 μηνες θα βαλω το μπεμπη στην κουνια, αρα στο ιδιο δωματιο. Το δυσκολο θα ειναι οταν ι Αλεξανδρος θα λειπει στον μπαμπα του, μεχρι να το συνηθησει.

Χοανιτα εγω δεν μπορουσα να τον πλενω καθε φορα που εκανε κακακια και ετσι τον καθαριζα με τα μωρομαντηλα. Δεν μπορω να κυκλοφορω μες στο σπιτι μ'ενα παιδακι μισογυμνο. Μπανιο του εκανα καθε βραδυ στις 8.30 το βραδυ και μετα τον ταιζα και υπνο. Καλο ειναι μετα που θα πεσει ο ομφαλιος και θα του κανεις μπανιο να εχεις στανδαρ ωρα. Θα αρχιζει το παιδι να μπαινει σ΄'ενα προγραμμα. Αυτο με βοηθησε εμνα παρα πολυ, ακομη και τωρα ξερει οτι 9.30 θα παει για υπνο και δεν χρειαζεται να φωναζω.

Ολα θα σου βγουν φυσιολογικα οταν γεννησεις σαν να τα γνωριζες απο παλια, δεν ξερω πως αλλα η φυση προνοει για τα παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΟΑΝΙΤΑ μου, μην αγχώνεσαι γλυκιά μου! Θα μας τα δείξουν στο μαιευτήριο πριν πάρουμε εξιτήριο και θα μας τα ξαναπεί κ ο παιδίατρος, ο οποίος θα είναι κ αυτός που θα παρακολουθεί το μωράκι μας! Σίγουρα τα μαθήματα έχουν πολλά να προσφέρουν αλλά δεν "χάλασε" και ο κόσμος... Πολλά όμως μπορείς να τα δεις και στο ίντερνετ. Εγώ για το θηλασμό τα πιο χρήσιμα τα διάβασα στο νετ. Μαθήματα αν. τοκετού δεν έχω κάνει ούτε κι εγώ. Ο μαιευτήρας μου όμως είναι τόσο έμπειρος, που με τις δικές του συμβουλές εκείνη τη στιγμή, νομίζω θα τα πάω καλά. Η θεία μου που γέννησε σ'αυτόν 3 παιδιά, με τις δικές του κατευθύνσεις έκανε τις αναπνοές κ τις εξωθήσεις και μου είπε ότι ήταν καλύτερες από της μαίας. Και στο θηλασμό (στο ιασώ) προσπαθούσε με τη βοήθεια των μαιών να τα καταφέρει αλλά τίποτα.. Μόλις της έδειξε ο γιατρός μας, το μωρό έπιασε κατευθείαν! Κάποιοι έχουν το ταλέντο του γιατρού και της μαίας μαζί!!

Όσο για την περιποίηση του μωρού εγώ ακούω και θα ακούω μόνο τον παιδίατρο. Τον έχω ήδη γνωρίσει και είναι τέλειος! Τα καλλυντικά της μπέμπας τα αγόρασα με τη συμβουλή του, και "έτυχε" να είναι ίδια με αυτά που ήθελα κι εγώ. Επειδή είμαι του χώρου και ξέρω κάποια πράγματα μ'αρεσει που εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος! Για το μπάνιο κ τις κρεμούλες δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες. Κάποιοι λένε κάθε μέρα μπάνιο, κάποιοι όχι. Αυτό θα εξαρτηθεί κ από το δέρμα του μωρού. Οπότε θα τα βρούμε όλα στην ώρα τους, μην αγχώνεσαι! Και στο λέει αυτό κάποια που αγχώνεται με το παραμικρό! Εαν υπήρχε βραβείο θα το έπαιρνα εγώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ενα σεμιναριο που ειχα παει κρατησε 3 ωρες..κ στο τελος μας ειπαν " η καθε μητερα πρεπει να ακολουθιησει το ενστικτο της γιατι δεν υπαρχει κανονας για τιποτα" τελικα μηπως εχουν δικιο κ τζαμπα αγχωνομαστε?!

Ειρήνη, "έγραψες" πάλι!!!!!

Η καλύτερη συμβουλή ever!!! Αυτό που σας είπαν πιστεύω ότι ισχύει και είναι αυτό που πρέπει να μας μείνει στο μυαλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειχε κανει εντυπωση...γιατι ηταν παιδιαρος αυτος που μας τα ειπε... και σε ολη τη διαρκεια του σεμιναριου οι ηδη μανουηλες ρωταγαν " καθε ποτε να τού αλλαζω στηθος , ή τρεφετε σωστα? ή ρωταγαν για το πως θα καταλαβω τι θελει ή για την πιπιλα αν κανει να δωσονκλπ... κ εκεινος δεν εδινε απαντηση ελεγε θα σας καλυψω ως το τελος..κ στο τέλος εκλεισε ετσι την ομιλια του.. οτι εν κατακλειδη ( ετσι γραφετε? :lol::lol: ) μαζι με ενα παιδι γεννιεται κ μια μητερα... μου ειχε μεινει στο μυαλο..τοτε ημουν 3 μηνων δεν ειχα αγχωθει ακομα για τετοια...αλλα μου ειχε μεινει οτι ενας επαγγελματιας του χωρου / γιατρος / συμβουλος που ειναι η ειδικοτητα του να ειναι συμβουλατορας κ παντογνωστης παροτρυνε τις μανουλες να δρουν με το ενστικτο με τη σιγουρια οτι ολες βαθια μεσα μας ξερουμε τι ειναι σωστό κ τι λάθος!

εχω πιεση 12,5 με 7... καλά ειναι?!? γιατι μου μοιαζει οτι ανεβηκε αρκετα?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha μου να σου ζήσει η κουκλίτσα σου!!

Ηλιοδώρα πώς πάνε οι διακοπούλες;Ξεκουράζεσαι;;

Χοανιτάκι όπως λένε τα κορίτσια είναι..θα μας βγεί το μητρικό ένστικτο κ θα τα καταφέρουμε,λίγο οι συμβουλές που θα μας δώσουν οι μαίες κ ο παιδίατρος κ όλα θα γίνουν με τον καλύτερο τρόπο για τα μπεμπάκια μας!

Καλέ συμπεθέρα;;;ακόμα δεν γυρίσατε απο τον γιατρό;;Άντε να δούμε τί κάνει η νύφη μου εκει μέσα! :D

Βαριέμαι πάρα πολύ ρε γμτ..δεν έχει τπτ η ΤV,πήγε πάλι για δουλειά ο Χάρης κ θα έρθει στις 10 παρά,οι φίλες μου δουλεύουν για να έβγαινα..Να κάτι τέτοιες ώρες σκέφτομαι οτι θα είμαι μόνη μου με το μωρό κ φοβάμαι μη με πιάσει μελαγχολία..Ούφ!

steisy,Ειρήνη,Αφρο,Γεωργιάννα κ λοιπές..τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε συμπεθερα η νυφη σου εκει μεσα οσο παει κ χοντρενη μοσχαρακι θα βγαλω μου φαινετε :lol::lol::lol: 3.100 γιναμε παρακαλω κ εχουμε αλλες δυο εβδομαδεςτο τεσσαρι το εχουμε στο τζεπακι μας :lol::lol::lol:

εκανα κ κορδελα σημερα επειδη ειμασταν 4 για κορδελα εκεινη την ωρα εβαλαν κ τους δυο καρδιοτοκογραφους να δουλευουν κ μενα με εβαλαν μεσα εκει που γεννανε μολις ειδα το μπουμ κ τα εργαλεια τους κρυος ιδρωτας με ελουσε :lol::lol::lol: ανχωθηκα με την μια κ ο αντρας μου με κοροιδευε :lol::lol::lol:

πηγα στον γιατρο κ του λεω γιατρε ειμαι ετοιμη αντε βγαλτην!κοιταζει την κορδελα κ μου λεει αυτη ομως δεν θελει να βγει!! :lol: χαλαρη η κυρια μπεμπα!!! :lol::lol::lol:

τελικα ειπαμε να κανουμε την καισαρικη τριτη για να ειμαι εξω το πασχα μην φαω κ το σαββατοκυριακο στην μαπα,οποτε αν βρει κενο χειρουργιο στις 19 του μηνος θα την εχω αγκαλιτσα :x πηγα ξανα ειδα την φιλη μου κ την μπεμπουλα της μου εκανε κ ενα μαθημα πως βαζουμε ιωδιο στον αφαλο ειδα κ τα κακακια της :lol: μας εχεσε live η μικρη :lol: σαν πισσα ειναι καλε καταμαυρα :lol: χοανιτακι σαν να ακουω εμενα κ εγω τις ιδιες αποριες εχω!οταν βγουν τα μωρα μας θα την βρουμε την ακρη θελοντας κ μη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas fouskitses!!!min agxwneste...einai metadotiko!!kai sta mwra sas ennow..kai twra den ta akoute..alla otan vgoune ama eiste kapws eseis tha einai ki ekeina!!!ola tha erthoune mona tous..arkei na akoute to paidi sas kai to enstikto sas!ti kanete??

iliodwraki ti kaneis?pernas omorfa???

samantha,maritina,geov na sas zisoun oi korakles sas!!geres k tuxeres na einai gia mia zwi...kali loxeia na exete kai kali epituxia me to thilasmo!!!na mpainete na mas lete neakia sas eee!!!

elenaki monaxoula eisai?pws pas?ola etoima?

soulitsa polu wraia nea!!!me to kalo i korakla sas!!ntarntana eee!!!mpravo..

jule konteueis koritsaki mou ki esu ee?//ante na vgei o paidaros...me to kalo sou euxomai!!!

samarcande,andria ta dwmatiakia sas uperoxa...exw ksetrelathei...me to kalo na gemisoune me omorfes fwnoules...

filakia se oses den anefera..giati ksexanw kiolas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 3400 ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ...ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΥΓΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΛΑΤΤΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ GRATE 3+ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11 ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΗΦΟΡΙΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ...ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΟΘΕΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 6 ΩΡΕΣ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ...ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ....ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΝΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΕΛΑΤΤΩΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ...

ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΤΙ....ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ...ΦΟΒΟΣ?ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ?ΑΓΧΟΣ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ-ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ-ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ-ΓΕΜΑΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΑΞΙΔΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ...ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ....ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ-ΟΠΩΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ-ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ.....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ,ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ,ΤΗΝ ΕΜΨΥΧΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΟΛΟΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ...ΓΙΝΑΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΟΥ...ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ :ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!

Simera eimai poli down, eimoun k oli mera stin mama mou k den katafera na mpw..

Gioulaki mou to minima sou me ekane na dakrisw..Me to kalo,me ena pono na pareis ton andrakla sou agkalitsa...8a se skeftomai, sou stelnw tin 8etiki mou energeia :)

Euxomai na eisaste oles kala, ipomoni k kontevoume :D

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω αυπνίες και είπα να μπω να δω τα νέα σας.. ευχαριστώ βρε κορίτσια για αυτά που μου γράψατε.. ήδη νιώθω καλύτερα με τις φοβίες και τις απορίες μου.. Άντε βρε Γιούλη να κρατήσεις και εσύ το μωράκι σου αγκαλίτσα.. και εσύ happy και σιγα-σιγα κοντεύουμε όλες κορίτσια μου.. ! Άντε καλό βραδάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!

Simera eimai poli down, eimoun k oli mera stin mama mou k den katafera na mpw..

Gioulaki mou to minima sou me ekane na dakrisw..Me to kalo,me ena pono na pareis ton andrakla sou agkalitsa...8a se skeftomai, sou stelnw tin 8etiki mou energeia :)

Euxomai na eisaste oles kala, ipomoni k kontevoume :D

:-*:-*:-*

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΛΑΜΑ ΕΡΙΞΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΦΑ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ,ΑΓΩΝΙΑ,ΦΟΒΟ....ΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΑΙ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...