Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Katerina καλως ήρθες στη παρέα μας!Με το καλό κ εσένα το κοριτσάκι σου!Μην αγχώνεσαι καλέ,όλα καλά θα πάνε! :D Εμείς εδώ είμαστε όποτε έχεις όρεξη για κουβεντούλα να τα λέμε να ξε-αγώνεσαι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα μου ακομη χαλια ειμαι και φοβαμαι τον Αλεξανδρο επειδη θα κοιμομαστε μαζι αυτες τις μερες. Στο κρεβατι μου θα φιλοξενησω τον πατριο μου (δεν χωραει στον Αλεξανδρο, ειναι "λιγακι" αδυνατουλης, αμερικανος) . Ο Αλεξανδρακος ειναι πολυ καλος μαθητης με ολο αριστα μου ειπε η δασκαλα του. Τα κωκ μαζι τα φτιαξαμε, θελει να μου γινει σεφ ή ζαχαροπλαστης να του κοψω την φορα;;;

λοιπον ειμαι σιγουρη οτι δεν θα σου δειξει κατευθειαν την συνταγη θα κοιταξεις κατω που εχει και αλλες και θα πας στην σελιδα 9 απο τις 10 που εχει. Εκει θα δεις την συνταγη με τα ΚΩΚ. ειναι πανευκολα στο να τα φτιαξεις και θα σε βοηθησει και το βιντεο. Αυτη την κρεμα την φτιαχνω συχνα ακομη και για τουρτες, ειναι πολυ καλη και μην ξεχασεις να βαλεις βανιλια, αυτος δεν βαζει αλλα βαλε εσυ να βγουν πιο αρωματικα.

Καλη επιτυχια στο ντοπλερ, περιμενουμε νεα σου.

Οι αλλες κοιλιτσες τι κανουν; τι θα κανετε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γιουλη μην αγχωνσαι καλε...ξερεις ολες θα θελαμε να ημαστε στη θεση σου :) :) Ερχετε ο μπεμπης!! Με το καλό κ μην αγχωνεσαι!!

Sweety με συγκινησες που εγραψες αυτο για την μαία...ποπο!!!

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω σκεφτομαι τον τοκετο κ την επισκληριδιο.... ισως να αντεχετε ο πονος σκεφρτομαι...μας ειπε κ μια μαια μια μαγικη εκφραση " Ο πονος της γεννας ειναι μικροτερος απο εναν πονόδοντο" κ σκεφτομαι...μηπως να μην κανω? Φοβαμαι οτι θα μου τρυπησουν την σπονδυλική στηλη.... εχω διαβασει για τοσες επιπλοκές..δε ξερω!!! Απο την αλλη τοσες κ τοσες γυναικες γεννησαν ετσι... :?:?

Εγω θα ηθελα να σπασουν τα νερα κ να προχωρησει γρηγορα ο τοκετός κ να μας πει ο γιατρος " δε προλαβαινεις για επισκληριδιο".... κ να ερθει γρηγορα η μπεμπινα μου!!!

Παω να πιω καφεδακι με τον αντρουλη..επανερχομαι σε λιγο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia!!!sas euxaristw polu koritsakia mou gia tis euxes!!!

elenaki perimenoume nea sou!!!ta parales me tin koilia...10 kila exw parei..alla s euxaristw polu!panta me ton kalo logo eisai!na sai kala!!

afro thanks polu..!!!

filia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλι μου μολις διαβασα τα νεα σου εμεινα ετσι :shock::shock::shock: σε 10 μερουλες ερχετε ο μπεμπης υπεροχα νεα!!!μολις τα διαβασα ξαφνικα συνηδητοποιησα ποσο κοντα ειμαστε...πως νοιωθεις εσυ ψυχολογικα???

swetty αυτο το μικρουλη κοιλακι εχει μεσα μωρακι???σωστη η ελενα μοντελακι εισαι!!!!αυτο που ειπε η μαια σε βαζει σε σκεψεις,ειχε δικιο ομως μην σκεφτομαστε μονο τον εαυτο μας..

αφρο μου εγω αλλες μερες πειναω σαν λυκος αλλες παλι ανεβαινει η μικρη τοσο πανω που δεν χωραει ουτε καρφιτσα στο στομαχι μου :lol::lol::lol:

καλημερα πατερα!!!!

ειρηνακι αυτη η γεννα θα ηταν η ιδανικη!!!να γινουν ολα γρηγορα κ ευκολα!!!στο ευχομε ολοψυχα!!!εχω φαει ενα κολλημα τωρα βλεπω βινταεκια στο youtube με γεννες κ μωρακια κ κλαιω απο συγκηνηση :roll::lol::D

σημερα θα φτιαξω φακες...την παρασκευη που γιορταζει ο αντρουλης μου θα παμε στην πεθερα ομως για μπακαλιαρο σκορδαλια σλουρπ απο τωρα τρεχουν τα σαλια μου :lol::lol::lol:

αντε να γινεις κ εσυ γρηγορα καλα γεωργιαννα μου!!!περαστικουλια!!

ελενακι μου περιμενουμε νεακια απο το ντοπλερ!!!

εγω βρε παιδια δεν το εκανα τελικα κ απο οτι φαινετε δεν θα το κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου οντως εχουν μεινει λιγες μερες πλησιαζουμε προς το τελος. Τον αλλο μηνα θα εχουμε αρκετα γεννητουρια! ευχαριστω για τα περαστικουλια, με ενοχλει αυτο το μπουκομα και εχω να παω και στην Ανθουσα πανω στο βουνο, αμαν αυτη η αδελφη πιο κοντα δεν μπορουσε να ερθει;

Και εγω περιμενω την Παρασκευη το μπακαλιαρο της πεθερας μου, οχι σκορδαλια γτ με βλεπω στο νοσοκομειο με πονους στο στομαχι μετα.

Ειρηνη εαν αντεχεις τον πονο και δεν πας κατευθυαν στο νοσοκομειο, να μην εχουν σπασει τα νερα φυσικα, μπορεις να ακουσεις αυτη την φραση απο το γιατρο σου οπως την ακουσα εγω. Καλο καφεδακι. Ωραια μερα για βολτουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

ΓΙουληηηηηηηηηηηηηηηη θα σε σκοτώσωωωωωωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ααααααα χιχιχιχιχι

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ με το καλό!!! Με έναν πονο!!!!!

εγώ πριν 2 εβδομαδες είχα γήρανση πλακούντα stage 1!!!!

αχ εσένα τον 'ρούφηξε' όλο τον πλακούντα το μπεμπάκι και για αυτό πήρε τόσο βάρος και πήγε stage 3!!!

Από την αρχη είχα ένα προαίσθημα ότι θα γεννήσεις νωρίτερα και μαζί μου! Θα τα πούμε στο Ιασώ :lol::lol::lol:

α και μην αγχώνεσαι, έχεις 10 μέρες να προετοιμαστείς!!!!

σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό (το μεσημέρι) και ελπίζω να μην ακούσω την γνωστή έκφραση:ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ :twisted::twisted::lol::lol::lol:

δεν πειράζει, ότι γίνει...σήμερα περιμένω και τον πατέρα μου οπότε είμαστε πλέον ετοιμοπόλεμοι και αύριο κάνω κάτι τελευταίες δουλίτσες και ελπίζω να γεννήσω μέσα στο σαββατοκύριακο ή ΙΔΑΝΙΚΑ στα γεννέθλιά μου στις 25 την Παρασκευή(θέλω και συμπτώσεις τρομάρα μου :lol::lol::lol: )

αλλά και τέλος του μηνός να πάει δεν πειράζει....η επιπλέον εβδομα΄δα θα με πειράξει γιατί δεν ξέρω βρε κορίτσια όσο περνάει ο καιρός όλο και νοιώθω πιο 'τσιτωμένη' την κοιλίτσα μου και φοβάμαι μην πιέζεται το μωράκι :?:?:):) και θέλω να βγει να την δω να είναι καλά και να μου φύγει η αγωνία ....

Ελενάκι καλή εξέταση στο ντόπλερ!

andria φτου φτου στην κοιλίτσα σου!

Γεωργιάννα δεν είδα αν έγραψες, οι βαθμοί ήταν καλοί?? χαρήκατε? :):)

Happy αποκλείεται να μην κάνεις ντόπλερ...δεν είναι καμια ιδιαίτερη εξέταση, εκεί που κάνουν τον υπέρηχο, μετράνε και το αίμα που πάει και έρχεται από τον πλακούντα και τον κατατάσσουν ανάλογα με τον βαθμό γήρανσης και αν είναι πρόωρα γηρασμένος σε βάζουν για τοκετό...μια γνωστή μου είχε πολύ γηρασμένο πλακούντα από πολύ νωρίς και γέννησε στον 8ο!!! όλα καλά βέβαια γιατί ήταν προετοιμασμένοι

πολλά πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!

θα μπω να γράψω και μετα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!!Βρηκα χρονο κ μπηκα...λοιπον 8α σας κανω την φοβερη ανατροπη κ 8α σας ανακοινωσω πως πι8ανοτατα σε μια εβδομαδα γενναω...!!!!Ξερω πως απο αλλου το περιμενατε κ ευχομαι πραγματικα στα κοριτσια που ετοιμαζονται αμεσα με το καλο να ερ8ουν τα μωρουλινια μας!Πως γινεται αυτο ε?Ελα ντε.

Εχτες εκανα την nst εξεταση κ εδειξε πως εχω κα8ε σχεδον 5 λεπτα συσπασεις,το μωρο εχει παρει 8εση κ ετοιμαζεται για διαστολη!Μιλαμε κ φυσιολογικο τοκετο εφοσον ηρ8αν ετσι τα πραγματα.Κουφο ετσι???

Φυσικα τωρα τρεχω να προλαβω οτι μπορω...μολις με πιασουν οι πονοι βουρ για το νοσοκομειο,ειπε ο γιατρος.

Η κοιλια μου ειναι πετρα συνεχως,αλλα δεν ποναω βαρβατα οπως αναμενεται.Ειμαι πολυ περιεργη για το τι 8α γινει κ φυσικα εχω μεγαλη αγωνια!!!

Η κουνιαδα μου η ξυνη αγχω8ηκε επειδη 8α αποσπασω την προσοχη του αδερφου της που τον χρειαζεται για τα μετεπειτα γραφειοκρατικα της κηδειας,συνταξη της μανας του κτλ.Ολα ο Χρηστος...να δω ποτε 8α ηρεμησουμε ...Την ακουσα να λεει "η Γωγω να βρει φιλες της να πανε σπιτι να την βοη8ησουν τωρα"τα πηρα στο κρανιο κ βγηκα στο μπαλκονι κ λεω "φευγω,οταν αποφασισετε για μενα πειτε μου να ξερω"ειρωνικα εννοειτε.Προηγουμενως βεβαια μου λεει να ερ8ετε να παρετε την καλα8ουνα,μην σκεφτομαι κι αυτο.

Δεν υπαρχει λογος να αγχω8εις εσυ,ειναι δικο μου 8εμα το τι 8α κανω ,της απαντησα.

Πιο κυκλο8υμικος αν8ρωπος απο αυτην δεν υπαρχει,ειναι καλη για λιγο κ μετα σου σπαει τα νευρα ...8α η8ελα να μην ειχα δεχτει τιποτα απο αυτην ,ουτε τα ρουχα της μπεμπας,ουτε καλα8ουνα ουτε τιποτα.

8ελει να μας κανει κ το καροτσι δωρο,λεγοντας μου"η δικια μου γνωμη ιπερυσχυει του αδερφου μου,8α με ακουσεις"..."οχι,του χρηστου "της απανταω "δικο του παιδι ειναι"ΕΛΕΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου ολα καλα, δεν παιρνουμε βαθμους ,του χρονου. Ειναι καλο εαν γινετε πετρα η κοιλια σου προετοιμαζετε σιγα σιγα. Περιμενουμε νεα απο το γιατρο.

Γωγω μου κλεισε τα αυτια σου και δες την Χριστινα σου. Οσο για τον ανδρα σου καλα θα κανει να βαλει στην θεση της την αδελφη του. Πρωτα η μπουμπου και μετα οι αλλοι. Ηρθε η κουνια;

Σουλα οπως καταλαβες μετα ειμαστε εμεις. Τωρα ποια η πρωτη αυτο μονο ο Θεος ξερει που εχει καλα τα παιδακια μας.

Ελενα να γελασεις. Ηρθε ο πατριος μου φαγαμε και μετα μου λεει αφησε τα πιατα να τα πλυνω εγω!!! του ξεκαθαρισα βεβαια οτι η κουζινα ειναι δικια μου. Απλα μου ξεκαθαρισε οτι δεν του αρεσει να μην νιωθει χρησιμος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου ολα καλα, δεν παιρνουμε βαθμους ,του χρονου. Ειναι καλο εαν γινετε πετρα η κοιλια σου προετοιμαζετε σιγα σιγα. Περιμενουμε νεα απο το γιατρο.

Γωγω μου κλεισε τα αυτια σου και δες την Χριστινα σου. Οσο για τον ανδρα σου καλα θα κανει να βαλει στην θεση της την αδελφη του. Πρωτα η μπουμπου και μετα οι αλλοι. Ηρθε η κουνια;

Σουλα οπως καταλαβες μετα ειμαστε εμεις. Τωρα ποια η πρωτη αυτο μονο ο Θεος ξερει που εχει καλα τα παιδακια μας.

Ελενα να γελασεις. Ηρθε ο πατριος μου φαγαμε και μετα μου λεει αφησε τα πιατα να τα πλυνω εγω!!! του ξεκαθαρισα βεβαια οτι η κουζινα ειναι δικια μου. Απλα μου ξεκαθαρισε οτι δεν του αρεσει να μην νιωθει χρησιμος!!!!

Ωραιος ο πατριος!!!Νοικοκυρης!Οτι καλυτερο για ενα σπιτι να συμμετεχουν ετσι οι αντρες η κ αλλιως,δεν μας χαλαει!! :D

Ηρ8ε η κουνια,ειναι πολυ ωραια,κα8αρισα την ντουλαπα της κ ξεκινησα να τακτοποιω τα ρουχαλακια της,2 πλυντηρια μου εμειναν κ μετα σιδερωμα.8α προσπα8ησω σημερα να φτιαξω την βαλιτσα γτ ποτε δεν ξερεις κ να κανω ενα μπανιο με φουλ εξτρα χαχα!!!

Ετσι του λεω του αντρα μου που λες,να της το κοψει κ η απαντηση του ειναι να μην δινω σημασια κ να αδιαφορω....ειναι δυνατον?Ασε γτ κρατιεμαι ....τα λεμε μετα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα η μπεμπούλα σας νομίζω καλύτερη στιγμή δε θα μπορούσε να έρθει!!Εκεί που είστε όλοι χάλια θα έρθει η μικρή σουσουράδα να σας ξετρελάνει!!!Με το καλό κοριτσάκι μου κ μέ ένα πόνο!!!Χαίρομαι για σένα γιατί ταλαιπωρήθηκες τελευταία..Άντε κ τελικά για φυσιολογικό πας!!Μπράβο μπράβο!!!

Σαμάνθα μου..ελπίζω κ εγώ να μη σου πεί ο γιατρός "έχουμε ακόμα"..χιχι!Στο τέλος θα γεννήσω εγώ πρίν απο σένα απο την αγωνία μου! :lol: Θα περιμένουμε νέα!

Γεωργιάννα μου πότε ήρθαν απο το Αμέρικα;;Πόσο καιρό θα μείνουν με τη μαμά σου;;Χαμπάρι δε πήρα!Καλά ο πατριός άπαιχτος!!Ακου να πλύνει τα πιάτα!!Αυτοί είναι άντρες βρε παιδί μου!! :D εγώ θα τον άφηνα πάντως..χαχαχα :lol::lol: Εκμεταλλεύσου το τώρα που μπορείς γιατί μπορεί να είναι η τελευταία φορά που το ακούς απο άντρα!Κ άν δεν θές να σου πλύνει πιάτα ας κάνει κάτι άλλο ο άνθρωπος να μη στεναχωριέται κιόλας! :lol: Σ'ευχαριστώ για τη συνταγή αλλα δε μου έγραψες που θα τη βρώ..χαχα :lol: Όσο για τον Αλεξανδρούλη στη θέση σου μιας κ απο βαθμούς σκίζει,στον ελεύθερο του χρόνο θα τον άφηνα να ασχολείται με τη κουζίνα αφού έχει καλλιτεχνική φλέβα το παιδί μη του κόψεις τη φόρα! :D Πάντως απο σένα πήρε σίγουρα το "γονίδιο" του σέφ!!

Λοιπόν να σας πώ τα νέα μου απο το ντόπλερ!Όλα είναι τέλεια όπως είπε ο γιατρός,ούτε πίεση ούτε τίποτα,φυσιολογικά όλα!Μου είπε οτι έχω άψογες αντιστάσεις.. :? τί μπορεί να είναι αυτό; Ο πλακούντας μια χαρά,αμνιακά φυσιολογικά,ο τράχηλος πολύ καλός,ο μικρούλης μου καλά κρατεί με το κεαλάκι κάτω κ τη πλατούλα αριστερά κ φτάσαμε τα 2.275!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο αλλα αυτή τη συνάντηση που σκεφτόμασταν να κανονίσουμε όλες μαζί θα γίνει ποτέ;;Έτσι όπως πάμε μας βλέπω να γεννάμε κ να συνατιόμαστε με τα καρότσια! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και μπαμπά της παρέας.. διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν ξέρω γιατί δεν έχω πολύ όρεξη αυτές τις 2 τελευταίες μέρες να κάνω τίποτα, γι΄αυτό δεν σας γράφω... Βλέπω σιγά-σιγά πέρνετε σειρά μια μια... με το καλό κοριτσάκια μου!!Αντε ερχόμαστε και εμείς απο πίσω. Σήμερα ήρθε η μαμά μου μας έφερε φαγητό, καθάρισε λιγάκι το σπίτι μου κατέβασε και τα ρεντό απο τις κουρτίνες για να τα πλύνει, άλλαξα και εγώ λίγο τη διακόσμηση του σπιτιού(το κάνω συχνά) και μου ανέβηκε λίγο η διάθεση.. βέβαια το παράκανα λιγάκι, ξεχάστηκα και καθόμουν όρθια αρκετή ώρα και πονούσα μετά απο κάτω, ξάπλωσα κατευθείαν γιατί φοβήθηκα και τώρα νιώθω λίγο καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα! Κάπως είμαι κι εγώ σήμερα... ίσως είναι η αλλαγή της βδομάδας, δεν είμαι στα καλύτερά μου...

Γωγώ με το καλό να έρθει τις επόμενες μέρες η Χριστινούλα να σας γεμίζει χαρές!! Και μην ακούς κανέναν!!!

Άντε Σαμάνθα ελπίζω κι εσύ σύντομα ν' αγκαλιάσεις τη μικρή σου!! Jule κι εσύ θα έχεις σύντομα τον Αλέξη σου!

Μ' έναν πόνο κορίτσια!!!! Όλα τέλεια θα πάνε!

Έλενα κι εγώ αναρωτιόμουν για τη συνάντηση...

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera pera gia pera! :)

k egw xtes agxw8ika (epeidi ekana polles douleies)...xerei o Theoulis pote 8a mas ferei ta mwrakia mas!opote de prepei na agxwnomaste otan allazoun ta plana mas...OLA STH ZWH GINONTAI GIA KAPOIO LOGO!K SIGOURA EINAI KALOS! ;)

me to kalo loipon se oles opoia mera k an einai! 8-)

eirini steile mou to mail sou na sou steilw gia tis omilies-ksexastika re sy sorry!

Daddycool egw giati de mporw na dw tis oraies sas photo ?

simera arxisan oi trelompougades! :lol:

polla filia k sta upoloipa koritsia! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα θα με τρελανεται με τα νεα σας κοριτσακια μου :lol::lol::lol: κ εσυ γωγω??? :lol::lol::lol: αχ με το καλο κουκλιτσες μου κ με εναν γλυκο πονο!!!νοιωθω πολυ χαρουμενη που σιγα σιγα ερχοντε τα μωρακια,ελπιζω να συνεχισουμε κ μετα την παρεουλα μας μανουλες πλεον να λεμε για τα λεχουδακια μας :x κ τα κατορθωματα τους :D:D:D

γεωργιαννα σουπερ ο πατριος δεν μου τον στελνεις κ απο εδω???θα τον αφησω να κανει οτι δουλεια θελει!!! :lol::lol::lol: αφου τον αλεξανδρακο τον γεννησες στις 38 εβδομαδες σιγουρα κ ο δευτερος καπου εκει θα ερθει κ εγω στις 38 εβδομαδες θα γεννησω κ εχουμε διαφορα 3 μερουλες στην πητ οποτε εμεις μαζι θα γεννησουμε :lol::lol::lol: 28 κ σημερα λεμεεεεεεεεε :lol::lol:

σαμανθα απο εσενα περιμεναμε απου αλλου θα ερθουν τα μωρακια :lol::lol::lol: δεν θελει να βγει η μπεμπα τωρα!θελει να ερθει τελευταια να κανει εντυπωση :lol::lol::lol:

ελενακι δεν βλεπω να την κανετε τωρα την συναντηση δεν βλεπεις αρχισανε να γεννοβολανε τα τρελοκομεια :lol::lol: δεν πειραζει θα βρεθητε το καλοκαιρακι σε μια δροσερη παραλια :lol::lol::lol:

αληθεια απο ποσο μηνων επιτρεπετε να μπαινουν τα μωρακια στην θαλασσα????

βρε σαμανθα αν μου εκανε ντοπλερ ο γιατρος δεν θα εβλεπα τα χρωματιστα σημεια στην οθονη του υπερηχου????θα τον ρωτησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες! Σήμερα βρεθήκαμε για καφεδάκι με τη Γιούλη στο κέντρο του πειραιά! Είχε λιακάδα και ήταν πολύ ωραία! Τα είπαμε, ξεαγχωθήκαμε και κάναμε και μια βολτούλα!

Happy μου, γτ δεν έκανες το ντοπλερ? Σε ρωτάω γτ κι εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει ακόμη να το κάνω, και δεν ξερω αν σκοπεύει καν να με στείλει να το κάνω...

Γωγουλίνι, πολύ ωραία τα νέα σου! Με το καλό! Όσο για την κουνιάδα χεσ...ην! Άντε μην πω τίποτα χειρότερο! Εδω μια ζωούλα έρχεται στον κόσμο και αυτή το"χαβά" της...

Γεωργιάννα, περαστικούλια! Physiomer να βάζεις στη μύτη για το μπούκωμα. Θα σε ανακουφίσει.

Σαμάνθα κ Γιούλη, μαζί σας βλέπω στο ιασώ! Εγώ θα μείνω μόνη μου? Κλαψ! [smilie=crybaby2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!

Η ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ...ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΝΕΥΡΑ ΤΣΑΝΤΑΛΙΑ,ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΙΞΑΝΕ ΟΤΙ ΣΙΔΗΡΟ ΕΧΩ 15,5 ΜΕ ΟΡΙΟ 40-110,ΧΟΛΥΣΤΕΡΙΝΗ 280 ΓΕΝΙΚΑ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΣΟΚ...ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΗ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ,ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΥΓΙΕΣ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ....ΑΧ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΕΙΣΙ ΚΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΑΣΑ ΠΛ ΟΜΟΡΦΑ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑΣ ΒΗΧΑΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΙ...ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΗΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΕΙΜΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΚΑΤΑ(ΣΟΡΙ)....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ....

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε στειση τι γινετε...απλα δεν μου ειπε τιποτα για ντοπλερ κ δεν νομιζω εδω που εφτασα να κανω πια...την επομενη φορα που θα παω θα ειμαι 36 εβδομαδων...και σε ολη την εγκυμοσυνη εκανα μονο 2 φορες εξετασεις αιματος κ ακομη μια θα κανω τωρα συνολικα 3 εξετασεις αιματος κ 1 ουρα ενω αλλες φιλες μου εκαναν καθε μηνα...

γιουλακι μου μαλλον εχεις ανχος για την γεννα κ σου βγαινει αλλιως...ηρεμησε!!!!!η ομορφοτερη στιγμη της ζωης σου ερχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω βρε στειση τι γινετε...απλα δεν μου ειπε τιποτα για ντοπλερ κ δεν νομιζω εδω που εφτασα να κανω πια...την επομενη φορα που θα παω θα ειμαι 36 εβδομαδων...και σε ολη την εγκυμοσυνη εκανα μονο 2 φορες εξετασεις αιματος κ ακομη μια θα κανω τωρα συνολικα 3 εξετασεις αιματος κ 1 ουρα ενω αλλες φιλες μου εκαναν καθε μηνα..

Happy, το ντοπλερ είναι ένας "περίπου" απλός υπέρηχος που βλέπουν παραπάνω την αγγείωση του εμβρύου και του πλακούντα. Αυτό μπορεί να γίνει από την 24η εβδ μέχρι και τη 40η. Οπότε έχουμε χρόνο! Κι εγώ την επόμενη φορά που θα πάω στο γιατρό θα είμαι στην 36η εβδ. Αυτά που έχω διαβάσει είναι ότι " Οι πληροφορίες που μας δίνει το ντόπλερ είναι ιδιαίτερα σημαντικές για τα μικρά σε βάρος έμβρυα και μας βοηθούν να αποφασίσουμε εάν ένα λιποβαρές (μικρό για την εβδομάδα κύησης) έμβρυο δέχεται αρκετό οξυγόνο και θρεπτικές ουσίες από τον πλακούντα. Στις περιπτώσεις που οι ροές σε αυτά τα αγγεία δεν είναι φυσιολογικές χρειάζεται πιο λεπτομερής και συχνότερος έλεγχος".

Τώρα τι να σου πω! Γενικά και ο δικός μου ο γιατρός είναι ενάντια στις πολλές εξετάσεις. Κι εγώ αιματολογικές δεν κάνω κάθε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααα

εγω ντοπλερ εχω την πρωταπριλια... αλλα σημερα πηγα στο γιατρο μου και ειδε τις εξετασεις ολα καλα μονο ο αιματοκριτης ειναι στο 32. Η μπεμπα καλα μου ειπε οτι ηδη ειναι 2.100... :D:D:D:D

ΑΛΛΑ στο ντοπλερ θα φανει καλυτερα και για αιματωση και για περιτυλιξεις οποτε αγωνια ως την αλλη παρασκευηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καιρο εχουμε να τα πουμε.ημουν στη μαμα μου τοσο καιρο γι αυτο και χαθηκα,δεν ειχαμε Internet.τωρα ομως επεστρεψα στη βαση μου και μενουν μονο 12 μερες να γεννηθει το αστερι μου.εχω πεθανει απο το αγχος!αληθεια γραψτε μου στη λιστα οτι ειναι αγορακι και το ονομα αυτου χρηστος γιατι ειμαι η μονη που λειπει!!!ευχομαι σε ολες να ειναι ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!! :D

Sikwstika simmaze4a ligo to spiti, ok sfoggarisa olo to spiti xtes alla ekana k ena check up simera :) giati 8a er8ei mia 3aderfi tou giwrgou k 8a ferei mazi tis mia 8eia tous (aderfi tou pe8erou mou) giati den odiga k pote tis den ir8e spiti mas, einai poli kali kiria tin gnwrisa sto gamo mas den tin eixa 3ana dei prin k mas evale ena megaaaloooo poso :shock: sto gamo mas k eniwsa asxima k pigame me ton giwrgo ena apogeuma sto spiti tis k tin eidame etsi san euxaristw..Einai k anipantri k menei moni tis i kaimeni..Milame k sto til, mia ka8e toso antallasoume tilefwnimata, einai malllwmeni me tin pe8era mou k milame krifa tis hehe :lol: opws milaw krifa k me tin mama tis 3aderfis tou giwrgou pou 8a tin ferei..Aste me kanena den mila i pe8era mou oloi kati tis kanane leei ate re ousht ap'edw :D k egw milaw sxedon me olous krifa k otan eidw8oume kanoume tous kinezous oti gnwrizomaste toso kala :)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...