Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑΡΕΣ @ ΜΑΝΑΡΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο21


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να μαι, έφερα και τις κοπέλες απο το σχολείο

Σωσώ πήγες Θεσσαλονίκη για το μπαμπά σου και σήμερα δουλεύεις κιόλας; πωπω βρε κοριτσάκι

τι κάνει ο μπαμπάκας σου; είναι καλύτερα;

και ο άντρας σου έκατσε με τη μικρή και ηταν και άρρωστος;

πακέτο..

περαστικά σας

Νανα τι θα γίνει τελικά με τη δουλειά;

Μαρκερ τι να πω για σένα τωρα

σε ολα τα μυνήματά σου διάβαζα για αϋπνίες, αφαγίες και πυρετούς

είναι δύσκολα παιδιά τι να κάνεις και είναι επι 2 και καταλαβαίνω απόλυτα τι σημαίνει αυτό

θα στρώσουν κάποια στιγμή, μην αγχώνεσαι..

και οταν θα πεινάσουν θα φάνε

υπομονή και επιμονή θελει και γερά νεύρα, απο εμπειρία μιλάω..χαχα

εγω γουστάρω τρελά να είμαι όλη μέρα στην τσίτα, είμαι μαζόχα ξέρω αλλά δε μπορώ να κάτσω να χαλαρώσω με τπτ όμως

Βαγκ γιατί έτσι;

η καινούργια η κοπέλα τι λέει;

Αλέκα1 περαστικά

πωπω όλα μαζί και σένα..

Χρυσούλα μου τι κάνεις;

δώσε πολλά φιλάκια στο γιόκα σου!

Ισμήνη ελπίζω να είναι καλύτερα τα παιδάκια σου

άσε τα πέρασα και γω την προηγούμενη εβδομάδα

ευτυχώς είμαι μια χαρά τώρα

σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω εδω δουλιτσα

βρηκα λιγο χρονο να μπα

εχω ενα πονοκεφαλο αλλο πραγμα

πηρα και ντεπον αλλα τιποτα

να δω πως θα κανω μαθημα που το κεφαλι μου ειναισ αν κουδουνι

αυτες τις μερες ευτυχως κοιμουνται σερι - καμια πιπιλα αλλα οκ γενικα

εγω παλι γιατι νιωθω χωμα δεν μπορω να καταλαβω

Χρυσουλα μου -κι εμεις αστεριξ -οβελιξ ντυθηκαμε

τωρα για περιληψη αφηνω τις συναδελφους :lol:

να δω τι θα κανανε στο παιδικο σημερα

αν φαγανε εννοω

συμπεθερα μπαμπακιδες δε λεει

κι εμενα κλαινε και οδυρονται οταν φευγει για δουλεια

σωσωκα μου να παει να καιταχτει μωρε - τοσες μερες πυρετος δεν ειναι καλο

καμια ιωση θα ειναι αλλα για καο και για κακο ας το δει

μαρκατ μου

η υπομονη με το φαι - στερευει - δεν ξερω πως να συμπερφερθω πλεον

τους αφηνω νυστικους - ειναι ικανοι οπως χθες να λοιμοκτωνουν - να κλαινε για φαι

αλλα αυτο που τους δινεις να μην το τρωνε

τα περνω κρανιο μιλαμε

τι με το καλο τι με το κακο

τιποτα

σημερα ελπιζω να ειμαστε καλυτερα που θα ειμαστε μονοι μας

γενικα οταν ειμαι μονη μου - λες και το ξερουν και δεν κανουν πολλα πολλα - μπορει να μην τρωνε αλλα δεν κανουν ηλιθιοτητες

οταν ειμαστε με αλλους

λες και βαζεις στην μπριζα

ενι γουει

καλα να ειμαστε!!

φιλια τα λεμε το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!

εχω το Σπυρο να ουρλιαζει πανω... με χτυπαει στα νευρα πια!

το πρωι ξυπνησαν και τα 2 στις 7. χτυπαει η καμπανα της εκκλησιας τις ωρες και ξεκιναει απο τις 7 το πρωι!

φρουτοκρεμα δε μπηκα στον κοπο να φτιαξω. φαγανε μονοι τους 1 μανταρινι, ι αχλεδι και 1 μπανανα. καλο ε;;

μεσημεριανο ο Σπυρος εφαγε σχεδον κανονικα αλλα η Μαριαννα καμια 10ρια κουταλιες και αυτες με χαζα. ηθελε να πιανει αυτη το κουταλι! αλλο και αυτο!

νυσταζαν πολυ. κουτουλουσαν και η μικρη ελεγε ναν ναν και εδειχνε μια τις πιπιλες, μια τις ζακετες που φοραμε στο μεσημεριανο υπνο. ο Σπυρος με το που ακουσε παμε για νανι... αρχισε να φωναζει μπαμπα μπαμπα και να δειχνει την ποτρα! τα νευρα μου! ο μπαμπακιας! φταιει και ο αντρας μου φυσικα....

και εννοειται οτι δεν προκειται να κοιμηθει μεχρι να ερθει ο αντρας μου και να κοιμηθουν μαζι στον καναπε, οπως χθες που κοιμηθικαν σχεδον 2 ωρες!!!!!!!

και εγω να εχω τη Μαριαννα στην κρεβατοκαμαρα να παιζουμε χωρις φασαρια και χθες την πηρε και αυτην ο υπνος εκει! σκατα!

η κοπελα μια χαρα ειναι. απλα το οτι ειναι 2 ατομα, μαζι με τη μαμα μου, ειναι μετα δυσκολο για εναν, μονος του να ανταπεξελθει. γιατι συνηθιζουν να εχουν περισοτερη προσοχη.

Σωσω περαστηκα σε ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

καλέεεεε...ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΠΕΡΙΛΗΨΗ!

:D

Η Σωσωκα έχει τον μπαμπάκα της άρρωστο στο νοσοκομείο, πήγε να τον δει, άφησε τον άντρα να ψηνεται στον πυρετο!Το κομμάτι πότε τρώει πότε δε τρώει, έχει μυξες κατα καιρούς, την ξυπνάει από τις 7.00 και τρελαινεται η φίλη μας!

Η Αλέκα επίσης έχει θέμα υγείας με τον μπαμπά της!Μπαινοβγαινει στο μαμυ όποτε μπορεί λόγω δουλειάς!

Εντυσε και τα παιδιά πειρατή και κοκκινοσκουφίτσα!

Η Καλυψώ πάλι, έχει ψιλοχαθεί, ξεσκονίζει τα αγγλικά της για μια συνεντευξη για δουλειά!Μη φανταστείτε!

Παίρνει τα βιβλία, τα πάει από δω τα πάει από κει, σαν τον Ζήκο.

Εκείνη λέει έντυσε τον πούτανο γκέισα!Εγω φώτο ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ! [smilie=director.gif]

Η Μαρία Ζ ψιλοχάθηκε, είχαν αρρωστήσει οικογενειακώς!Εχει κι ένα νέο προτζεκτ στο ιντερνετ με μια δανειστική βιβλιοθήκη!

Η Βαγκ πήγε για δουλειά, ξυπνά στις 5.00 το πρωί,τρέχει σαν τον Βέγγο, κι από κει που άφησε 2 παιδιά διαμάντια, τα βρήκε από το παραχαϊδεμα, θηρία!Προσπαθεί να διορθώσει τα αδιορθωτα!Ε ρε τι έχουν να ακούσουν πεθερικα και γονείς!Πυροβολεί και στη δουλειά κάτι στόχους και εκτονώνεται!

Η Μαρκερ, όπως τα ξερες!Τους κυνηγάει να φάνε!Αυτα τα παιδικά γιαουρτάκια τα χει χρυσώσει!και να τρωγαν!Τοσα λεφτα για 2 κουταλιές!Στον παιδικό παναγίτσες!Ε πώς να μη σου σπάσουν τα νεύρα!Περασαν κι από ιωσεις!Κατι 39ρια 40ρια τα χτυπησαν τα διδυμακια!Τώρα καλύτερα!Πήγαν και σε παρτυ!Οπως στο σπιτι τους δηλαδή αλλά σε άλλο σπίτι!

Η Νανούκα έχει ένα παιδί υπόδειγμα!

Ο Ανθιμούλης τρώει, κοιμάται κατι 12ωρα-ένα δάκρυ κύλησε τώρα που γραφω αυτη τη φραση- παίζει,

λέει μέχρι και παππού! και φυσικά...ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ 2 ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!!Είχαμε πάρτυ εδώ στο μαμυ!

Εχει και μια αγωνια τωρα με τη δουλειά, γιατί μπορεί να τη διώξουν και θα αρχίσει τα δικαστήρια!

Γιαυτο και ξεδίνει στα κουκούλια και τα κεντήματα!

Η Χαρά, μόνιμος κάτοικος Λούτσας, ακούει τους λύκους όταν βγαίνει για τσιγαράκι τα βράδια στην αυλή, όταν ο άντρας πάει νύχτα για δουλειά.

Ο Στεφανάκος την ξυπνάει κατα καιρούς, τους κανει παρτάκι νυχτερινό, ξανακοιμαται μετα από κανα 3ωρο στις 5.00 το πρωι, πάρτην στο καναπέ τη Χαρά να ξεραινεται!

Η Σόφη έχει το κουκουβαγιάκι της κλασσικά!Πίνει καφέδες αβέρτα όπως ξερετε!Τι να κανει;Πώς να μείνει ξύπνια;;;Επαθε μια δηλητηριασούλα-από το πολύ φαϊ που κάνει-τωρα μια χαρά!

Το Μαράκι Ζακυνθινάκι έχει τον κόντε που τους κάνει περήφανους!Είναι γνωστός οικολόγος τωρα πια στη Ζακυνθο!Φυτεψε καμια 30ρια δεντρα!Για να κανει φιγουρα στις γκόμενες στο μέλλον!Αν και θα του τα κόψει αυτά η Αγγελικούλα!Αλλιώς να μην την λένε πούτανο!

Επαθε και μια κολούμπρα ασθένεια, παρενέργεια από εμβόλιο, και δεν μπορούσε να σταθει για μερες.

Μεχρι να αποφανθούν οι γιατροί οτι ήταν από το εμβόλιο, φρικάραμε όλοι!Την πόναγαν χέρια πόδια δάχτυλα, μέση, αρθριτικά...τι να σας λέω!

Είναι πολύ καλοί γιατροί εκεί.Προχτες του ενός του έφυγε η σύριγγα από το εμβόλιο που έκανε του Διονυσάκη και καρφώθηκε στο πόδι της!Της χρέωσαν 2 εμβόλια!Χαλάλι όμως!Τετοιο σταθερό χέρι δεν το βρίσκεις εύκολα!

Η Αλέκα1 η Αλονησιώτισσα, κυνηγάει τη νύφη μου που έχει ρημάξει όλα τα πορτοκαλια του κηπου, πέρασαν κι από κει κατι ιωσεις, παιδίατρος γιοκ, τι να κανει η συμπεθέρα μου, έπαθε μια δισκοπάθεια και πάει και για γαστροσκόπηση γιατί υποπτεύονται έλκος!Ολα μαζί τη βρήκαν!

Η Μαρκατ παιδευτηκε με τις ιωσεις!Ο ένας κολλάει τον άλλον, 4 είναι αυτά!Ψηθηκαν οι διδυμοι στον πυρετό!Ευτυχώς τωρα καλύτερα!

Η Φρόσω, το χουν οι δίδυμοι φαίνεται, γιατί κι εκεινης ψήθηκαν στον πυρετό, μπορεί να πέρασαν και Η1Ν1.Ο δον έκανε τα τσαλιμακια του, μετά ηρέμησε.Νεότερα δεν έχω, έχει λίγες μέρες να μπει.Ελπίζω όλα καλά!

Η Τζούλια έχει τον Θανούλη με ένα χαλάζιο στο μάτι και το παρακολουθεί, γιατί παίζει να χρειαστεί επέμβαση.Ευελπιστούμε να καλυτερεύσει με αντιβίωση!Εχω λίγες μερες να μαθω νέα της.Οταν έχει ελευθερο χρόνο κατεβαίνει σε κάτι ταβερνες κατω από το σπίτι της και μπεκρουλιάζει, σαν γνωστή κρασοκανάτα που είναι!

Η Νιου Μαμα Φωτεινή, γκαστρωμένη κι αυτή σαν κι εμένα, κανα μήνα περισσότερο, έχει κι αυτή αγόρι σαν εμένα, μμμ της έφεξε κι αυτηνής!-εντάξει αστειεύομαι είπαμε το πήρα απόφαση-τον έχει κανει τον πρωτότοκο αστέρι!Κοιμαται μόνος του με το που θα μπει στην κουνια, ρίχνει κάτι ύπνους τρελούς, μέχρι παραμυθάκι διαβαζει μόνος του!Φημες λένε ότι μαγειρεύει και το φαγάκι του!

Αριστα πράττει η κοπέλα γιατί με τον δεύτερο αναρχικό που θα ρθει, πρέπει να χει βαλει τον πρωτο σε πρόγραμμα!

Αχ εγώ να δω πώς θα δαμάσω το θηρίο μου!

Ποιόν ξέχασα;;;

Εγώ μια από τα ίδια!

Εχω τον βασίλη εδώ να με παιδεύει!Ολο αντε κι αντε μου λέει!Με ύφος!σαν του πατέρα του!

Κοιτάω κατα καιρούς τα ποτήρια μου τα καλά τα κρυσταλινα, τα σερβίτσια μου τα καλά, κουνάω το κεφάλι μου και βρίζω τη μανα μου που μου λεγε όταν μου τα αγόραζε, θα τα δώσεις στην κόρη σου αύριο μεθαυριο!

Τελικά η μεταταξη μου στον Δημόκριτο δεν έκατσε, δεν το είχε λέει υπολογίσει στον προϋπολογισμό του ότι θα πληρώσει 3 άτομα να πάνε εκεί!

Κι έτσι ακόμα περιμένω!Για να πάω κάπου αλλού.

Αμα ξέχασα καμια συγχωρεστε με!Είμαι και γκαστρωμενη!Μια αφηρημαδα την έχω...μόνιμη...

Τι κάνετε καλέ;;;

Μου λείψατε!

Χτες βραδυ γυρίσαμε από Λίμνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γλυκα...σας εχασα τελειως!!!!

ψιλοδιαβασα τα τελευταια νεα σας...

σωσω περιμενουμε νεα για νταντυ.περαστικα στον λευτερη.

μαρκερ τι να πω για σενα κοπελαρα μου...θελει πολυ γερα νευρα να ανταπεξελθεις σε ολο αυτο...

εμενα η μικρη δεν θελει τον μπαμπα της ιδιαιτερα κ ολα πεφτουν επανω μου,απο το φαι μεχρι τον υπνο.μονο μπανιο την κανει.

βαγκ ισως ειναι μεταβατικη περιοδος ακομα μεχρι να συνηθισουν τις νεες συνθηκες τα πιτσιρικια..καποια στιγμη θα ηρεμησουν..

οσο για τα καραγκιοζιλικια με το φαι καλο θα ειναι να απαγορεψεις σε οποιον κραταει τα μωρα να κανει κατι διαφορετικο απο αυτα που κανεις εσυ...

αν δεν υπαρχει προγραμμα δυστυχως καπως ετσι καταληγει το πραγμα...

μαρκατ περαστικα...εισαι η ηρωιδα μου!!

νανα η πεθερα για κλωτσιες...αλλα στην αναγκη πρεπει να βοηθησει κ αυτη κ ο πεθερος..

τι να κανεις..ειναι για λιγο οποτε τι κακο μπορει να συμβει???

οι υπολοιπες δεν ξερω τι κανετε...

η χαρα δεν εχει πια κινητο?αν ξερετε ας μου πει καποια γτ δεν μπορω να την βρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑς ΤΩΡΑ....

η αγγελικη ολη μερα ειναι αγγελος!!!κ το βραδυ γινεται διαβολακι...

συνεχιζονται κανονικα τα νυχτερια...

εχω δοκιμασει τα παντα..την εχω αφησει να γκρινιαξει κ να κλαψει...

εχω περασει μια ωρα διπλα στην κουνια να την χαιδευω χωρις να την παρω αγκαλια...

την εχω παρει στο κρεβατι μου..

καθε βραδυ καταληγουμε για 2 ωρες στον καναπε μεχρι να ξανακοιμηθει...

αν την βαλω κατω μετα απο λιγο ουρλιαζει παλι....

πηρα την παιδιατρο,...μου ειπε να παρω το κοιμαμαι-μεγαλωνω της νουνου για το βραδινο γαλα..

για 3 βραδια ειδα πολυ μεγαλη διαφορα!!!!!!

κ χτες παλι τα ιδια...

2-4 στον καναπε...

παρολο που δεν ειχε κοιμηθει καθολου μεσημερι...

χεστα κ ας τα!!!!

τεσπα εγω περιμενω να με ενημερωσουν για την 2η συνεντευξη.

γενικα παλευω να διαβασω λιγο.

τρεχω σαν την τρελη.

κ δεν φτανω πουθενα!!!!

σας αφηνω παλι κ θα τα ξαναπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα και Ισμήνη συνενοημένες ήσασταν;

χαχαχα!

Χρυσούλα έχω απορία!!!

πιο είναι το σωστό;

διόροφο ή διώροφο;

και αν είναι το 2ο... γιατί;

γεια σου ρε Ντομ με τις περιλήψεις σου!!!

την έφαγες τη Σωσώκα!!!

χαχαχα!

Καλυψούλα, τι δουλειά είναι αυτή που περιμένεις;

αύριο έχω συνεδρία...

πάλι θα μου φάει όλη τη μέρα και θα πάει πίσω η δουλειά μου...

πάω για μπανάκι κι επανέρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!

Μπαινει ανοιξη αυριο! Γιου χουυυυυυυυυυυ!

Σουπερ!

Μου φαινετε γιάυτο έκαναν τον φλεβαρη κουτσο! Για να μπαινει η ανοιξη πιο γρηγορα! Γιούπιιιιι!

Εμεις καλα.Τα ιδια.

Αδιαθετησα σημερα ειμαι κομματια!

Σωσω πακετο βρε κοριτσι μου. Ελπιζω η μικρη να σε αφησει να ξεκουραστεις. Με τον μπαμπα σου?

Ντομ η περιγραφη ολα τα λεφτα. :lol:

Τζουλ το ματακι του μωρου?

Χρυσουλα,ισμηνη ουτε συνενοημενες να ησαστε! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ντομμ....σεξ εκανες στη λιμην και εισαι...και παλι θεα;;;

σουπερ περιληψη...και ...τελεια..τι να πω..

καλα ρε βαγκ κανεις ακομα φρουτοκερμα;;

παιδια εφαγα 2 τοστ...

ο μαλακας..

καλε αληθεια μπαινει η ανοιξη;;

ετοιμασω ψαροσουπα χωρις ψαρι..αυριο θα το ψησω..

σας ειπα οτι εφυγε 1 τεταρτο απο δοντι πισ...ελεος με τα δοντια..αυριο ελπιχω να παει να το δει να δω τι θα μου πει..αν και ξερω την τυη μου με τα δοντια..

ο αντρας μου πηγε στο νοσοκομειο..

τελικα αμυγδαλιτιδα πυωδη..συνεχιζει πυρετους αλλα ξεκινησε αντιβιωση..

καλυψω καλη επιτυχια..

η χαρα ειναι απληρωτοι λογαριασμοι και της το κοψαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στον άντρα σου!Τωρα άρχισε αντιβίωση;αργησε ρε!

Ρε Σωσω μην αρχίζεις κι εσύ τις μπούρδες με τα τοστ!Κι εσύ Βρούτε;;;

Ναι καλέ!Μπαίνει η άνοιξη!Βαλε και Μαρτη στο κομματι αυριο να μην καεί!

Μαράκι παίρνω το θάρρος να σε ρωτήσω-και τη Τζούλια βέβαια αμα το διαβασει-επειδή μου είχες πει, ό,τι θέλω να σε ρωταω.Αν ξερεις κιόλας!

Εχω θέμα με τις κετόνες.Ο ενδοκρινολόγος που είναι και διαβητολόγος μου είχε πει να μετραω με κατι ταινιες, τις κετονες στα ούρα, αν αλλαζει χρωμα, πόσο αλλαζει κλπ.

Γιατι ειναι λεει τοξικες ουσιες που βλαπτουν το έμβρυο.

Θελει δηλαδη να τρωω συχνα για να μην παραγει ο οργανισμος αυτες τις ουσίες.

(Οταν μου το πρωτοειπε εβαλα τα γελια).

Εγω τον εγραψα, δεν μετριομουν καθε μερα, τις προαλλες που πηγα και του ειπα οτι ο γυναικολογος μου ειπε οτι εχω ζαχαρο, μου τα σουρε κανονικά.Εγω τον παραμυθιαζα οτι καλες βγαινανε οι κετονες, δεν ειχα.

Ομως αυτες τις τελευταιες μερες που μετριομουν, ειχα αρκετα ανεβασμενες καποιες φορές και ψιλοχεστηκα!Το περιεργο όμως ειναι οτι μετριεμαι μετα από γευματα για ζαχαρο, και έχω μόλις 78!

Κι ο διαβητολογος μου ειπε οτι αν μετα από γευμα δεν παει πανω απο 95, κάτι δεν πάει καλά!!!

Αλλο πάλι αυτό!Καινούργιο!

Τι γίνεται ρε συ;;;Ξερεις κατι;;;Εχει απορυθμιστεί λες;Θα σκάσω!Θα στειλω βεβαια τα αποτελέσματα με φαξ στο γιατρο, όπως μου ζητησε, να τα δει.Θα κανω πρωτα λιγες ακομα μετρησεις.

Αλλά αν ξερεις κατι εσυ σε πρώτη φαση να με καθησυχασεις!

Τι σκατα ρε γαμωτο;Στο Βασιλακη ειχα αυξημενο ζαχαρο και τωρα, ακόμα και με γλυκο, το 95 δεν το πιανει!Κι αυτες οι κετόνες!Νεο φρουτο!Προκαλουν χαμηλο IQ και δυσκολίες στη μαθηση, διαβαζα σε ένα ξενο σαιτ!

Κοριτσια σορυ αν σας επρηξα, για το Μαρακι προοριζοταν!

Συμπεθέρα πολλά περαστικά ρε συ!

Πες μας τι έγινε;;;η δισκοπαθεια είναι σοβαρη ρε!Πρεπει να κατσεις στο κρεβατι για να περασει!Αλλά πώς;;

Τι έγινε με τη γαστροσκόπηση;;;

Χρυσούλα, Ισμήνη, καλωσήρθατε και πάλι!

Μη χανόσαστε ρε!

Ισμήνη πώς περάσατε στη Μάνη;;;Εμεις εκει ειχαμε μεινει!Σου εχω πει οτι απο κει ειναι η καταγωγη μου;

Ασχετα που ηρθε ο Ευβοιωτης και μου βαλε τα 2 πόδια σε 1 παπούτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μώλις χλαπακιασα μια πιτσα σχεδον ολοκληρη η φοραδο και σε λιγο θα παω για την παστουλα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :ymapplause::ymapplause::-bd[smilie=blob8.gif]

θα δω Νησι και θα την πεσω !!!!!

σας φιλω

καλυψω μου υπομονη κουκλα μου

εγω παντως με τις ααρωστιες μας πλεον δεν εχω κανενα προβλημα - η δυναμη της συνηθειας βλεπετε!!

αχ τι ωραια 3η μερα σημερα ξυπνανε - τα βαζω κατω και δεν κανουν κιχ - απλα γυρνανε στο πλαι

2-3 φορες αυτο και δεν ξανακουνανε

μακαρι θεε μου να συνεχιστει

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ η περιληψη σημαντικη...

απο αυριο θα ξαναμπω στο κλιμα..

ευχομαι μονο οι αρρωστιες που διαβασα να ηταν οι τελευταιες..

Σωσω περαστικα στον μπαμπα σου και στον αντρα σου...

Νανα ειναι διωροφο γιατι οι λεξεις: οροφος , ονομα, ορυχειο, οδυνη, ολεθρος αν και και γραφονται με αρχικο ο οταν συντεθουν με αλλες λεξεις το εκτεινουν σε ω π.χ διωροφος, επωνυμο, επωδυνος....

εγω να μην το ματιασω δεν εχει αρρωστησει καθολου ανα και εδω ειχαμε και θανατο απο Η1Ν1και πολλα πολλα κρουσματα..εχει βαρυνει αλλα δεν του φαινεται και πολυ γιατι εχει μακρυνει κιολας.. :lol::lol: φυσικα και ξυπναει ακομα και τρωει κατα τις 4 κανονικα..και το πρωι φυσικα στις 7..ουτε τεταρτο παραπανω..εμεις κομματια βεβαια αλλα πλεον ολα ειναι θεμα συνηθειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η απάντηση αφορα όλα τα κοριτσια που θα δωσω στη ντομ.

Στα γρηγορα οι κετονες ειναι τοξικες ουσιες που δημιουργούνται και απο την αφαγια.

Γιάυτο ο γιατρος σου ειπε να τρως τακτικα. ΑΛΛΑ οχι σαβουρες. Ητανε σαφης, τακτικα γευματα. 5 γευματα την ημερα και τα ενδιαμεσα να ειναι σνακ. Φρουτα,κανα τοστακι,δημητριακα με γαλα,ντακος με λιγο τυρακι κανα μπακετακι με γαλοπουλα και λαχανικα κοκ μπορω να γραψω χιλιαδες.

Γιατι αφορα τις υπόλοιπες?

Οι ΧΗΜΙΚΕΣ διαιτες λεγονται και ΚΕΤΟΝΙΚΕΣ. Φανταστειτε λοιπον αν οσες κανετε χημικες διαιτες μετραγατε τα ουρα σας σα τη ντομ τι θα βλεπανε τα ματακια σας.

Μη μενεις νηστικια ωρες. Απαραιτητως πρωινο. Το α και το ω.

Θα τρως ισσοροπημενα ανα 3ωρο οπως ο βασιλακης ;)

Οσον αφορα το σακχαρο. Παρε βιβλιαρακι και πηγαινε το στον διαβητολογο. ΜΟνο ετσι θα βγαλεις ακρη. Μην ανυσηχεις. Απλα θελει ρυθμισμα. Οι διαβητικοι κανουνε πολλα τετοια. Ειδικα μια γυναικα που ειναι εγκυος... Τρελαινεται ο οργανισμος.

Αν εχεις συμπληρωσει ολοκληρη μερα με μετρησεις κανε εναν κοπο και στειλτες μου. ΓΙα να σου πω και γω με ακριβεια. Φυσικα ο διαβητολογος ειναι ο ειδικος.

υγ. Τωρα ειδα καλυετρα σε εβαλε να γραψεις μετρησεις. Ωραια.

Σορυ διαβασα σχετικα γρηγορα γιατι εχω τρελο πονοκεφαλο! Αλλα ειστε η παρειτσα μου μωρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ ασε ρε συ να ψαξω τι εχω στα τεφτερια μου και θα σε ενημερωσω για το τι προκαλουν οι κετονες στο εμβρυο

οι κετονες ειναι ουσιες που εμφανιζονται στα ουρα οταν το σακχρο ειναι πολυ υψηλο - δλδ πανω απο 220-240. τωρα τι να σου πω εχεις με 70 και 90 πολυ υψηλες κετονες μου φαινεται περιεργο αλλα ασε να το οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai re Ντομ κ γω ξερω όπως κ η Μαρια , μικρα συχνα γέυματα (οχι σαβουρες). για τα αλλα στον γιατρό !

Μαρκερ εχω ξεχασει να σε ευχαριστησω για το ενδιαφερον (εχουν περασει κ 7-8 μερες βεβαια , αλλα καλλιο αργα)

Η μαμα μου ειναι μανιατισσα κ όλο το σοι της ...

Μου λειψατε ... το μωρο 1 βδομαδα αντιβιωση άλλα εχει ακόμα το ρημάδι ... :cry: 8α περιμενω μεχρι την Πεμπτη κ μετα επισκεψη Παιδων ...8α μου πει η δικια μου ...

Καλυψ μου χεις λειψει ρε ... εχει κ ενα βρωμοκρυο ...

προχτες ειχα παει σε 1 ταβερνα :lol::lol::lol::lol: (εκει εγώ ...) κ εφαγα κάτι σαλιγκάρια κοκκινιστα ... πρωτο πράμα...

Φροσω περαστικά σας κ σε εσας Σωσα μου ... ΤΙ ΣΚΑΤΟ ΜΗΝΑΣ ΡΕ ??? ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ Ε ???????????? :-o:-o:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

τι κανετε;

εμεις απο υγεια καλα....η αδερφη μου εφυγε... [smilie=tearyeyed.gif] σημερα ειχαμε παει αθηνα, χαμος απο κινηση, φυγαμε απο εδω 8 το πρωι και γυρισαμε 1 το μεσημερι, πολυ κουραση....

ναι το τηλεφωνο ειναι κομμενο, το σταθερο μια δουλευει,μια χαλαει εχει προβλημα η μπαταρια, μας ειχε παει ολους αυτους τους μηνες πισω, και τωρα δεν μπορουμε να ερθουμε στα ισα μας....δεν ξερω τι θα γινει, δυσκολα πολυ δυσκολα....τεσπα

θεα το βραδυ ειδα που μου απαντησες στο skype συγγνωμη....αν τα καταφερω θα σε παρω αυριο...

γεωργια ο μπαμπας σου καλα;

αλεκααααα ο δικος σου;

νανα τη εγινε με την δουλεια σου;

καλυψωωωωωω θα σου στειλω πμ το σταθερο, τουλαχιστον οσο φορτιζει... :oops::oops:

ααααα ξεχασα να σας πω πηγαμε παιδιατρο ολα καλα....

αυτα παω σε λιγο για υπνο ειμαι κομματια..ο πετρος ειναι ολη τη βδομαδα βραδυ.... :cry:

θα τα πουμε αυριο φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

τι κανετε;

εμεις απο υγεια καλα....η αδερφη μου εφυγε... [smilie=tearyeyed.gif] σημερα ειχαμε παει αθηνα, χαμος απο κινηση, φυγαμε απο εδω 8 το πρωι και γυρισαμε 1 το μεσημερι, πολυ κουραση....

ναι το τηλεφωνο ειναι κομμενο, το σταθερο μια δουλευει,μια χαλαει εχει προβλημα η μπαταρια, μας ειχε παει ολους αυτους τους μηνες πισω, και τωρα δεν μπορουμε να ερθουμε στα ισα μας....δεν ξερω τι θα γινει, δυσκολα πολυ δυσκολα....τεσπα

θεα το βραδυ ειδα που μου απαντησες στο skype συγγνωμη....αν τα καταφερω θα σε παρω αυριο...

γεωργια ο μπαμπας σου καλα;

αλεκααααα ο δικος σου;

νανα τη εγινε με την δουλεια σου;

καλυψωωωωωω θα σου στειλω πμ το σταθερο, τουλαχιστον οσο φορτιζει... :oops::oops:

ααααα ξεχασα να σας πω πηγαμε παιδιατρο ολα καλα....

αυτα παω σε λιγο για υπνο ειμαι κομματια..ο πετρος ειναι ολη τη βδομαδα βραδυ.... :cry:

θα τα πουμε αυριο φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια!!

Εύχομαι τώρα που μπήκε η άνοιξη να τελειώνουμε με τις ιώσεις...

Σωσωκα περαστικά στο μπαμπακα σου..και στον Λευτέρη βέβαια..έπρεπε να είχε πάρει πιο νωρίς αντιβίωση..αλλα οκ..

Τα δικά μου καλά είναι τώρα..η μαμα μου ήταν χάλια κι ακόμα δεν έχει συνέλθει τελείως..αλλα δεν γίνεται να μην έρχομαι στη δουλειά..

Ντόμ ευχαριστούμε για την περίληψη..έκανες τόσο κόπο..

Περάσαμε τέλεια στη Μανη..το ξενοδοχείο άψογο..

Χαλαρώσαμε απίστευτα..γυρίσαμε όλα τα μέρη και πήγαμε και Μονεμβασια..

Μου άρεσε πολύ ο Γερολιμένας με το ωραίο το ξενοδοχείο πάνω στη θαλασσα..

Μας έκανε και πολύ καλό καιρό και ήπιαμε καφεδακι εξω..

Αλλα πιο πολύ απο όλα άξιζε το μασαζακι που έκανα..και μάλιστα 2 φορες γιατι ο άντρας μου δεν ήθελε..

Αυτα..μακαρι να ξαναπαμε..γενικώς χρειάζεται κορίτσια το ζευγαρι να μενει μονο του έστω 2 μερες..

Εμείς τα είχαμε παιξει..πολλά νευρα..

Γυρίσαμε άλλοι άνθρωποι..

Τι θα κάνετε τριήμερο??

Δεν θα έχει καλό καιρο γαμωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωστηνα!

Καλημερα! Καλο μηνα!

Επιτελους! Κανα 15 μερο και τερμα οι πολλες ιωσεις.

Μπραβο ισμηνη! Καλα κανατε και πηγατε! Και μεις λεμε να παμε μετα το πασχα ενα. Μπορει και εξωτερικο. μπορει να χτυπησουμε εκεινη την ισπανια που λεγαμε..... αρκει να πω το οκ... εχω φαει κολλημα. δε μπορω να αφησω τον μικρο. Αλλα θα το κανω. πρεπει δηλαδη γιατι γιναμε σαν αδελφακια με τον αντρα μου... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Παω για δουλειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

σιδερωσα ενα βουνο ρουχα - μαζεψα αλλο 1 βουνο ρουχα - επλυνα αλλο 1 βουνο ρουχα

εβγαλα 1 πλυντηριο πιατα - επλυνα ενα βουνο μπιμπερο

βαρεθηκα το πλυσιμο σας το ειπα;;;; :lol:

παω να γραψω εμβολια στα παιδια και μετα βουρ για δουλεια

12 δουλευω σημερα ευτυχως γιατι ειχα πολλες δουλειες

εμεις εχουμε ενα κολωβηχα ολοι μαζι

αλλο πραγμα

σημερα θα παμε να το κανουμε το μμρ αλλα νομιζω οτι θα φυγουμε αγκαλιτσα με τν κυρια αντιβιωση

σας φιλω τα λεμε το βραδακι λογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντευει να σπασει το κεφαλι μου απο τον πονοκεφαλο.

Καινουριο κολπο αυτο. Οταμ περιμενω περιοδο αλλα και τη πρωτη μερα με πεθαινει. Χθες μου ηρθε αλλα σημερα ειμαι χαλια.

Παρολα αυτα ξεσηκωσα το σπιτι. ειχα λιγες μερες που εκανα μονο τα βασικα γιατι ενιωθα πολυ κουρασμενη και σημερα ειχααα την αρτα καιτα γιαννενα.

Τελειωσα ομως και τωρα καθομαι. Να βαλω για υπνο τον μικρο και να ξεραθω.

Το απογευμα σουπερ μαρκετ καμια βολτιτσα κοκ.

Καλη μερα ειχαμε εδω. Το βραδυ εριχνε καρεκλοποδαρα. Σημερα ηλιο. Να δουμε το 3ημερο.

Μαρκερ φανταζομαι με ενα εχω ενα σωρο απο δαυτα με 2 θα γινεται χαμος...

ΜΠα δε σας βλεπω να το κανετε το εμβολιο. Τωρα για αντιβιωση δε ξερω αλλα ειναι ρισκο να το κανετε. Μαλλον δε θα σας αφησει.

Αντε υπομονη μπηκε ανοιξη(ημερολογιακα τουλαχιστον) θα ησυχασετε απο τις ιωσεις. Μετα τις 15 μαρτη θα υπαρχει αισθητη διαφορα.

Ισμηνη εμεις το 3ημερο θα κατεβουμε στη παρελαση. Θα ντυθουμε φουσκες. Τη κυριακη δηλαδη.

Κατα τ'αλλα περιμενουμε κοσμο απο αθηνα θα βγουμε σιγουρα εξω γενικα θα ειμαστε σε μια φαση ξεσηκωτικη.

Τη Κ. Δευτερα δε ξερω λογω καιρου. Εξαρταται. Μπορει να κανουμε κατι εδω σπιτι.

Και στη παρελαση αν εχει παλιοκαιρο εγω με το μωρο δε θα κατεβουμε. Ορεξη εχω για αρρωστιες.... Να μου λειπει το βυσσινο. Ας κατεβει ο μπαμπας που ειναι ο τολμηρος της οικογενειας. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διάβασα με διαλέιμματα και δε θυμάμαι τίποτα...

Χρυσούλα ευχαριστώ για την ενημέρωση...

το έκανα λάθος τελικά.

είχα κάτι εξετάσεις.

έπιανε 1/ 100...

απλά το είχα περιέργεια.

γιατί το είχα αποκλείσει το διώροφο και η word το έβγαζε σωστό κι εγώ την έβγαζα τρελή... χαχαχα!

Πολλή δουλειά ρε κορίτσια.

μας έχουνε ταράξει!!!

σχολάω σε λίγο και πάω σούπερ μάρκετ.

κι άλλα έξοδα!!!

χαχαχα!!!

πεθύμησα το μπουμπουκάκι μου!!!

ααα Μαράκι, ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες.

δεν ήξερα για ποιο λόγο ήταν επικίνδυνες οι χημικές δίαιτες...

ούτε αυτά, τα πώς τα είπε η Ντομ, τα ήξερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι χημικές δίαιτες ειναι για πολλους λόγους επικύνδινες. αυτος ειναι ενας απο τους πιο σημαντικους.

Επισης δε φτανεις ποτε στο στοχο σου. Ο στοχος δεν ειναι να χασουμε απλα βαρος αλλα να μεινουμε εκει για παντα.

Κοριτσια παω να ξαπλωσω. Καζανι το κεφαλι.........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...