Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Άννα Μαρία μου καλωσήρθες!!!!!! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου! Με το καλό κορίτσι μου...στα είπα και στο άλλο πόστ. Μην αγχώνεσαι για τα συμπτώματα, μπορεί να μην σε πιάσουν και καθόλου...εμένα πάντως ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα και όσο περνάν οι μέρες χειροτερεύουν! Σήμερα ειδικά ήμουν πάρα πολύ χάλια όλη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 259
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μακάρι να με πιάσουν, γιατί μόνο έτσι θα ξέρω ότι προχωράει το πράγμα! :lol:

Καλέ, 28η Οκτωβρίου έχεις ΠΗΤ; Κι εγώ είχα 25η Μαρτίου (σήμερα δηλαδή!) αλλά ήρθαν αλλιώς τα πράγματα.

Πιάσαμε τις εθνικές επετείους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά θα πάνε τα πράγματα και χωρίς συμπτώματα, μην αγχώνεσαι! Παρακάλα να μην έχεις γιατί αυτό το χάλι δεν παλεύεται...ειδικά οι αναγούλες! Τουλάχιστον αν κάνεις εμετό (συγνώμη κιόλας για την αηδία) ξαλαφρώνεις...οι αναγούλες όμως...

Δεν μου έχει δώσει ΠΗΤ ο γιατρός μου ακόμα, αυτή την ημερομηνία μου την έβγαλε το pregnology με βάση την τελευταία περίοδο...κι εγώ δεν άρχισα καλά αυτή τη φορά, είχα αίμα και είμαι ξάπλα με utrogestan. Για να δούμε πως θα εξελιχθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, σου εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα.

Αναγούλες έχω όλη μου τη ζωή, το ίδιο και ζαλάδες. Για ένα διάστημα είχα κάνει τα primperan καραμέλες. Και τώρα με πιάνουν κάτι λίγες, αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο. Συνηθισμένα πράγματα για μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (εκείνη που σταμάτησε στις 25 εβδομάδες) δεν είχα απολύτως τίποτα...μετά στην κόρη μου ήμουν χάλια μέχρι τον 6ο, αφού να φανταστείς από το ζόρι μου έσπασε αγγείο στο λαιμό μου ένα πρωί κι έτρεχα σε Ωρυλα γιατί φοβήθηκα που έφτυσα αίμα...και σε άλλη φάση είχαν σπάσει αγγεία στο μάτι μου πάλι από την πολλή πίεση ενώ έκανα εμετό! απορώ όμως γιατί τις λένε πρωινές αδιαθεσίες...εγώ είμαι χάλια όλη μέρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΕΜΕΤΟΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Κ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!!ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ Κ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ!!!!ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΕΝΤΥΝΤΙΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΙΔΗΡΟ?ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΟ ΣΚΕΥΜΑΣΜΑ ΣΙΔΗΡΟΥ.ΕΓΩ ΠΗΤ ΕΧΩ 28 ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.Κ ΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΟΥ΄ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ...ΚΑΤΑΤΑΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΜΗΝΑΣ 11 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΙΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΙΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΙΝ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!!!!ΕΧΕΤΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ Η ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΙΓΑΚΙ...ΦΙΛΙΑ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, εμένα είναι αγόρι, δεν έχω αγωνία. :P

Κορίτσια, δουλειές κάνετε; Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν πολύ φρικαρισμένη και δεν έκανα σχεδόν τίποτα. Όλη μέρα καθόμουν ή ξάπλωνα. Τώρα είμαι πιο άνετη, αφού κατάλαβα οτι, ό,τι και να κάνω, όσο κι αν προσέχω, αυτό που είναι να γίνει, θα γίνει.

Τώρα κάνω δουλειές, επειδή μένουμε και μόνοι μας πλέον στο σπίτι μας, αλλά πάλι, έχω και ένα άγχος, ότι κάνω περισσότερα απ' ό,τι πρέπει, Ευτυχώς βοηθά πολύ και ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ!!!ΤΙ ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΙΣ Κ ΤΟ ΦΥΛΛΟ....ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ Κ ΕΜΑΘΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΑΠΛΩΜΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Κ ΠΙΑΤΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΖΑΜΙΑ Κ ΣΚΟΥΠΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΚΥΒΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΑΠΛΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΟΥΛ.2 ΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΛΠ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ Κ ΣΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.ΦΙΛΙΑ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, πλάκα κάνω για το φύλο! (αγόρι είναι, αγόρι):P

Εγώ δουλεύω κάθε μέρα, αλλά ευτυχώς όχι πολλές ώρες, επειδή είμαι σε εσπερινό σχολείο, που είναι οι μισές ώρες. Αλλά πρέπει να φωνάξω, να μαλώσω τους μικρότερους που νομίζουν ότι είναι στο καφενείο του χωριού τους, και επιπλέον να ανέχομαι την αλλοφροσύνη της διευθύντριας.

Δουλειές στο σπίτι κάνω σκούπισμα, ξεσκόνισμα, συγύρισμα, μαγείρεμα, λίγο πιάτα, σίδερο. Μπάνια δεν ξέρω, θα δω. Ο άντρας μου ανέκαθεν κάνει πλύσιμο ρούχων, πλύσιμο πιάτων (όχι πάντα), τζάμια, ό,τι έχει να κάνει με σκουπίδια, ψώνια, καμιά φορά και το μαγείρεμα. Ηλεκτρική δεν έχουμε έτσι κι αλλιώς, αφού ούτε χαλιά έχουμε! Απλά προσέχω να μη σηκώνω βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ολες με αναγουλες βλεπω ε?? και εγω δεν τις αντεχω, οτι και να φαω το βγαζω.

τουλαχιστον πεφτουν τα κιλα, χασει ηδη 3.

νασια μου και εγω περνω τα utrogestan και με εχουν δυαλισει.

δε τα χωνευω αυτα τα φαρμακα αλλα κανουν τοσο καλο στα μωρακια μας.!!!

απο δουλειες δε κανω τιποτα, ολα ο αντρας μου,

μονο πλυντηριο βαζω γιατι δεν ξερει αλλα δε με αφηνει να κανω τιποτα αλλο.

τη μικρη τη πηρε η μαμα μου στο χωριο για 2 μερες

τι να κανω??? θελει προσοχη, η αποκοληση δεν εχει φυγει ακομα και πρεπει να προσεχω.

ευκαιρια ηταν παντως , γιατι εχει καλο καιρο και θα μπορει να βγαινει η μικρη στα λουλουδακια και τις κοτουλες που της αρεσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 σου εύχομαι να εξαφανιστεί η αποκόλληση!

Εμένα το πλυντήριο το βάζει πάντα αυτός! Εγώ δεν ξέρω καν πώς λειτουργεί το πλυντήριό μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...

πάλι τα χάλια μου έχω σήμερα, ευτυχώς όχι τόοοοοοσο χάλια όσο εχθές όμως...πάλι καλά! Εμένα ο άντρας μου με βοηθάει περισσότερο με την μικρή που είναι απίστευτα ζωηρή και πρέπει κάποιος να την κυνηγάει όλη την ώρα, στις δουλειές του σπιτιού βοηθάει η μαμά μου και η αδερφή μου.

Efi21 κι εμένα τα utrogestan με έχουν κάνει κομμάτια...αλήθεια δεν έχω πολυκαταλάβει σε τί ακριβώς βοηθάνε, εμένα μου τα έδωσε ο γιατρός επειδή είχα πολλά καφέ υγρά. Σε τί ακριβώς κάνουν καλό στα σποράκια μας????? Είσαι τυχερή που έχασες και κιλά (τυχερή σε εισαγωγικά φυσικά γιατί καταλαβαίνω τί ζόρι τραβάς με τους εμετούς), εγώ πάλι έχω βάλει γιατί κάνω πολύ κατακράτηση υγρών.

Μυριάκι μου εμένα πάντως ειλικρινά δεν με νοιάζει καθόλου το φύλο του μωρού αρκεί να είναι γερό...και κοριτσάκι να ξανακάνω θα είναι καλό για την κορούλα μου που θα έχει παρέα. Πρόσεχε λίγο με το περπάτημα, αυτό χρειάζεται προς το τέλος της εγκυμοσύνης, λένε ότι βοηθάει στον τοκετό. Καλύτερα για αρχή να μην κουράζεσαι πολύ. Κι εγώ απ'όσο γνωρίζω η αυχενική γίνεται στην 12 εβδομάδα σε συνδυασμό με το papp-A (αιματολογική).

Άννα Μαρία μου και μόνο η σύγχιση που θα παίρνεις στο σχολείο όταν θα αναγκάζεσαι να φωνάξεις ή να μαλώσεις τους μαθητές σου...!!!!!!!! Άστους να κάνουν ότι θέλουν, εσύ να είσαι ήρεμη γιατί το σποράκι θα νιώθει την ένταση της μαμάς του! Αγοράκι θέλεις ε? Με το καλό ότι κι αν είναι!!!!

Πού είναι τα υπόλοιπα κοριτσάκια????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, κι εγώ αυτό ξέρω για το περπάτημα, καλύτερα στο τέλος της εγκυμοσύνης.

Εμείς δεν το έχουμε πει σε κανένα μα κανένα για την εγκυμοσύνη ακόμα, ούτε γονείς, ούτε αδέλφια, ούτε φίλους, έτσι δεν μπορώ να ζητήσω βοήθεια από κανέναν. Άλλωστε η μάνα μου είναι ηλικιωμένη, και το δικό της σπίτι μόλις που το φέρνει βόλτα.

Σήμερα έκανα βλακεία και έφτιαξα σπανακόπιτα. Είχα βοήθεια απ' τον άντρα μου, αλλά κουράστηκα πααααρα πολύ... Νιώθω και συσπάσεις στη μήτρα, κάτι που έχω εδώ και μέρες όμως. Καλό είναι αυτό ή κακό; Θα φάω και θα ξαπλώσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου τα utrogestan περιεχουν την ορμονη προγεστερονη.

με πολυ απλα λογια αυτη η ορμονη κραταει το μωρο μεσα στο σωμα μας γιατι το σωμα μας το θεωρει ξενο σωμα και προσπαθει να το αποβαλει.

και σε περιπτωσεις αποκολησης, αν δεις αιμα κτλ τη δινει ο γιατρος για επιπλεον προστασια γιατι οσο πιο ανεβασμενη ειναι αυτη η ορμονη τοσο καλυτερα.

βεβαια αυτη η ουσια ερεθιζει πολυ το στομαχι γιάυτο εχουμε συνεχεια αναγουλες και εμετους.

θελω να γινω μαμα, πρεπει οτι περιεργο νιωθεις να το λες στο γιατρο σου.

ειδικα τωρα που ειναι νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου καλύτερα να ξαπλώσεις για να ηρεμήσεις, κουράστηκες φαίνεται παραπάνω απ'όσο έπρεπε...πονάκια και συσπάσεις και διάφορα τέτοια θα τα έχεις νομίζω αλλά κάνε και μια ερώτηση στον γιατρό σου. Εγώ πάντως τις πρώτες μέρες που ανακάλυψα ότι ήμουν έγκυος είχα πόνους περιόδου...κι ακόμα έχω καμιά φορά!

Κι η μαμά μου είναι μεγάλη γυναίκα μην νομίζεις...64 είναι αλλά με βοηθάει πάρα πολύ ευτυχώς για μένα δηλαδή...καλά κάνετε και δεν το λέτε ακόμα, τα είχαμε ξαναπεί, θυμάσαι? Εμένα ο άντρας μου αυτή τη φορά το είπε σε όλον τον κόσμο και φοβάμαι πάρα πολύ την γλωσσοφαγιά!

Efi μου και υπνηλία πολλή μου φέρνουν αυτά τα χάπια και ναυτία υπερβολική και το κεφάλι καζάνι γίνεται...άστα πολλή πίκρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου εγκυούλες,

Πώς είστε?

Εγώ έχω τις ανακατασούρες μου, την υπνηλία μου και με πειράζει

και ο σίδηρος.Είπα στον γιατρό μου να μου αλλάξει το σκεύασμα-

όπως μου πρότεινε και η φίλη Muriam και τώρα παίρνω σίδηρο

σε μορφή αμπούλας.Ελπίζω να μην με πειράζει και τόσο!

Νάσια μου σε ευχαριστώ για το καλοσόρισμα, χαίρομαι που είσαι

έστω και λίγο καλύτερα και ελπίζω από εδώ και πέρα να γίνεσαι όλο

και καλύτερα!

Θέλω να γίνω μαμά να ξεκουραστείς και να προσέχεις!

Σε όλες τις υπόλοιπες εγκυούλες φίλες μου στέλνω

μια μεγάλη αγκαλιά και τα φιλιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teddy Dion (αλήθεια πως σε λένε?) σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου...δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα συνέλθω αρκετά σύντομα και αν κρίνω απ'την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έτσι θα είμαι μέχρι τον 6ο αλλά δεν πειράζει...χαλάλι για το εμβρυάκι μου, αρκεί να είναι καλά! Μακάρι να νιώσεις καλύτερα με τις αμπούλες σιδήρου αλλά με 39 αιματοκρίτη γιατί στον έδωσε σου είπε? Εντάξει ξέρω ότι στην πορεία πέφτει ο αιματοκρίτης αλλά μπορούσε να στο ξεκινήσει αργότερα...δεν ξέρω κιόλας μπορεί να έχω και άδικο...λες να μου δώσει κι εμένα? Εγώ είχα 39.6 και χάρηκα ότι δεν θα πάρω συμπλήρωμα προς το παρόν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες μου!!!!!!τι κανετε???πως ειστε κοριτσακια μου??????? ακομα χαλια ειμαστε βλεπω ε???

αχ υπομονη βρε κοριτσακια μου!!!!!δεν μπορουμε να κανουμε τιποτ'αλλο!!!!!!!!κ εγω ειμαι χαλια!!!!εχω συνεχεια ανακατωσουρες κ αναγουλες!!!!!!! τωρα δεν ξερω τι εχει γινει με την αποκοληση μου γιατι αυτες τις δυο τελευταιες μερες κουραστηκα πολυ,επειδη γιορταζε χθες ο αντρας μου, ε κ εκανα δουλειες.με βοηθησανε βεβαια η μαμα μου , η αδερφη μου κ ο αντρας μου ομως εγω δεν μπορουσα να καθομαι κ να τους κοιταω χωρις να κανω τιποτα!!!!!περασε ομως αυτο κ τωρα ξεκιναμε παλι ξεκουραση!!!!οσο γινεται δηλαδη γιατι με δυο παιδια......

θελω να γινω μαμα καλως ηρθες κοριτσι μου κ με το καλο να αποκτησεις το μωρακι σου!!!!!σου τα ειπα κ στο θεματακι σου ,σου τα λεω κ απο'δω!!!!μην αγχονεσαι οσο μπορεις κ θα δεις πως ολα θα πανε καλα!!!!!!

μυριαμ μου τωρα στην αρχη δεν χρειαζεται το περπατημα κοριτσι μου!!!!περπατημα θελει προς το τελος!!!!!!!

πολλα φιλια σε ολες κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!!ti kanete???ego anipomono-anisixo mexri na pao sto giatro na dume an megalose o sakos kai an tha akusume kardula!!!!me exei faei i agonia!!!kai to thema einai oti de xero poso eimai akrivos giati mu ta eipe berdemena!!!kati gia argoteri sillipsi ktl.etsi d xero ti mu ginetai!!!kai apo sibtomata akoma psilopragmata!!!filakia se oles!!!!

Hliana k kardoula 2 eseis pu eiste kai komotries thae katalavete!!!!me eknevrizei apistefta afti i mavri riza!!!!!!kai fadasteite oti pros to paron einai mono 2 ekatosta!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ! Ξάπλωσα δύο-δυόμιση ώρες και σηκώθηκα άλλος άνθρωπος! Κοιμήθηκα και κανένα μισαωράκι, μια χαρά! Όχι ότι νιώθω περδίκι, αντίθετα έχω μια δυσφορία, λίγο ανακάτεμα, ζαλάδα, αλλά για μένα αυτά είναι συνηθισμένα και καθημερινά! Το μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου έτσι το περνάω!

Νάσια, κι εμένα η μάνα μου είναι τόσο, 65 δηλαδή. Αυτές τις μέρες είναι άρρωστη, χτες ήταν στο κρεβάτι και σήμερα που την πήρα τηλέφωνο να δω τι κάνει, γκρίνιαζε που δεν πήρα νωρίτερα, μήπως ήθελε να της μαγειρέψω τίποτα. Αν ήξερε...

Ηλιάννα, άσε καλέ τις δουλειές! Ναι, να κάθεσαι και να τους κοιτάς, δεν είναι ντροπή. Αφού έχεις αποκόλληση, δεν έχει ντροπές σ' αυτά τα πράγματα.

Κι εγώ παίρνω σίδηρο και φυλλικό οξύ, παρ' όλο που δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό (την Τρίτη έχω ραντεβού). Ξέρω, όμως, ότι πρέπει να παίρνω λόγω αναιμίας, και ξέρω και ποιο συγκεκριμένο σίδηρο πρέπει να πάρω. Άλλωστε, από 13 χρονών με τα χάπια σιδήρου τη βγάζω!

Βανεσσάκι, μακάρι να πάνε όλα καλά και ν' ακούσετε καρδούλα δυνατά και καθαρά! Εγώ νομίζω δε θα ακούσω την πρώτη φορά, γιατί πιστεύω έγινε αργά η σύλληψη. Μακάρι, όμως, ν' ακούσω, γιατί δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια με την προηγούμενη φορά, ακόμα κι αν έχουμε αίσιο τέλος αυτή τη φορά...

Να σας ρωτήσω: καφέ πίνετε καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσακι μου αν φαινεται τοοοσο πολυ η ριζα μπορεις να κανεις λιγες ανταυγιες κοπελα μου!!!!!

θελω να γινω μαμα εγω δεν πινω πλεον καφε οχι γιατι δεν κανει αλλα γιατι με αηδιαζει παρα πολυ!!!θελω πολυ να πιω αλλα....

α πως ειναι το ονομα σου κοριτσι μου??? οσο για τις δουλειες οτι εκανα,εκανα!!!!τωρα αφου περασε κ αυτο (η γιορτη),θα προσπαθησω να ξεκουραζομαι αρκετα!!!!!

βρε κοριτσια υπνηλια εχετε????εμενα με πιανει ωρες ωρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ετσι!!!!!!! :D:D ευχαριστω πολυ κουκλιτσα μου!!!!!!!κ σε σενα ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!!με το καλο να εχεις το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
    • Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂 Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά;  Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂  Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.  
    • Ναι σωστά κ εγώ ξέχασα να σου πω για το σεντονι κ εγώ του απλώνω κ γενικά δεν πετάει πολλά στο πάτωμα τα πιο πολλά είναι στο κάθισμα. Αν δεν θέλω να λερώσει τα ρούχα του, αγόρασα από σειν αυτες τις σαλιαρες π είναι σαν ρούχο του τη φοράω @Elli13
    • Είσαι η φωνή μου!! Κι εγώ είχα χτες γενέθλια και για άλλη μια χρονιά την ίδια ευχή έκανα. Και χτες λέω στον άντρα μου, ''θυμάσαι πέρσυ το Πάσχα, λέγαμε θα είμαστε 3 φέτος το Πάσχα.. και πάλι στο μηδέν''. Πολλή κούραση, αλλά ακριβώς κι εμείς έτσι το ζούμε. Έχουμε δεθεί με έναν άλλο τρόπο, πιο δυνατό που δεν μπορώ να περιγράψω αλλά καταλαβαίνεις σίγουρα. Και είναι μια μεγάλη δοκιμασία όντως για το ζευγάρι. Δλδ έχω ακούσει να χωρίζουν ζευγάρια μετά από μια τέτοια δυσκολη κατάσταση και δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο. Είναι πραγματικά δύσκολο. Αλλά αν τα καταφέρουν και μείνουν ενωμένοι , μετά θεωρώ δεν μπορεί τίποτα να τους διασπάσει. Πόσες φορές έχω χάσει την πίστη μου Αντωνία μου..αυτή τη φορά αφήνω λίγο τον εαυτό μου να ελπίζει και να αισιοδοξεί. Πάντα με εγκράτεια.  Καλή μας τύχη!! Σε όλες μας!!!🤗
    • ειμαι πολυ κουρασμενη!! δεν θα πω ψεματα... εχω κουραστει να ελπιζω, να προσπαθω και να ευχομαι καθε χρονο την ιδια ευχη που δεν πραγματοποιειται (ειχα γενεθλια την περασμενη εβδομαδα γι αυτο το αναφερω..) ευτυχως ο αντρας μου ειναι βραχος διπλα μου και μεγαλο στηριγμα!! μια πεφτω εγω και με ανεβαζει και την αλλη πεφτει εκεινος και τον σηκωνω εγω...  μεσα απο ολη αυτη την ταλαιπωρια και την απογοητευση ας κρατησουμε τα θετικα.. εχω αγαπησει 1000 φορες παραπανω τον αντρα μου και ολη αυτη η κατασταση μας εχει φερει πιο κοντα!! φυσικα υπηρχαν και στιγμες δυσκολες και "ξενερωτες" (γτ ολη αυτη η προσπαθεια θελωντας και μη δοκιμαζει πολυ τη σχεση του ζευγαριου). ας εχουμε πιστη!! κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και αργα ή γρηγορα θα ερθει και σ εμας το θαυμα!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...