Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

καλος τον!!!τι κανεις γιωργο μου???ολα οκ?

ειρηνακι κ η δικια μου εχει λοξυγκα τα νοιωθω σαν ρυθμικα χτυπηματακια....αχ το λατρευω το ζουζουνακι μου θελω να το σφιξω στην αγκαλια μου!!!!!!

εμενα αυτες τις μερες ειναι πολυ ησυχη το πρωι ηταν ακομη με τα ποδαρακια επανω το μεσημερι που ξαπλωσα ομως πηγε διαγωνια την ενοιωθα τοσο εντονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν σου ματωσουν και δεν στρωσουν με το αερισμα και το γαλατακι σου που θα τα αλοιφεις τοτε θα σκευτεισ αν παρεισ ...τζαμπα λευτα απο τωρα .

γεωργια μου δε εδωσα ποτε τσαι στον μικρο,μεχρι τον 6 μηνα δεν χρειαζετε τιποτε αλλο παρα το γαλα και στον αποκλειστικο θυλασμο ενα μπουκαλακι τσαι ποτε ποτε μπορει να υπονομευσει την παραγωγη σου η και να αντικαταστησει ενα γευμα γαλα με αχρηστο νερο με τσαι που δεν το εχει αναγκη ...αν το ειχε το ενα βυζι θα εβγαζε τσαι :lol::lol::lol::lol: κολικους δεν ειχαμε αλλα και παλυ στους κολικουσ η καλυτερη παρηγορια ειναι το βυζακι ....δεν ειναι μονο μαμ ειναι και μαμα-θαλπωρη .

ουτε πιπιλα πηρε δεν την ηθελε καθολου ....εχω πολλες στο σιρταρι απο τοτε :lol::lol::lol:

τορα σε αυτο δεν ξερω αν θα του μαθω μετα τους δυομηνεσ πιπιλα για να κοιμαται ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou prin ligo mou steilane to "hippo kids" k to "mayoral" sto kinito mou minima pws vgalane 80% ekptwseis k eipa na paw avrio me tin mama mou na parw mikropragmatakia k oti xreiazomai gia tin tsanta tou mwrou k tin dikia mou an einai kalis poiotitas k se kales times ta pragmata tous..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ θηλασα για 25 μερες, μετα ξενο γαλα. Δεν εννοουσα να αντικαταστησω τσαι με γαλα, θυμαμαι το απογευματακι του εδινα λιγο οταν τον επιαναν οι κολοικοι. Τωρα επειδη δεν τα θυμαμαι καλα θα ρωτησω τον παιδιατρο μου, ευτυχως ειναι πολυ καλος και παντα τον βρισκω.

Ηλιοδωρα ποια η διαφορα στην καμπυλη που θα κανεις με την μεγαλη που γραφεις; Και σε μας μετα απο 2 ωρες μας πηραν αιμα απλα μας εδωσαν 100γρ γλουκοζη. δεν εχω ξανακουσει αυτη την μεθοδο.

Σουλα μια χαρα η μπουμπου και ο δικος μου βαραει με τα ποδια το στομαχι της μαμας του.

Δεν παιζομαι ωρες ωρες συκωθηκα και εβαλα να φτιαξω λουκουμαδες- ντονατς. Αυριο ευτυχως ερχεται και η πεθερα μου να μου καθαρισει το σπιτι και να σιδερωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν λεω αυτο ...λεω οτι εκει που θα του δωσουμε τσαι θα χορτασει και δεν θα πιει γαλα ...αυτο λεω

ευχομαι τωρα να τα καταφερεσ πολυ περισσοτερο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω και ξερω οτι θα τα καταφερω για περισσοτερο καιρο, ειναι διαφορετικες οι συνθηκες. Ειδικα εαν δεν γυρισω τον Σεπτ. στην δουλεια θα συνεχισω.

Δεν το καταλαβα ετσι στην αρχη, τωρα ναι αλλα του εδινα λιγο τσαι το πολυ 50ml.

Πως εισαι εσυ; η μεση σου ειναι καλυτερα; Αληθεια ο Μανωλης τι λεει για το αδελφακι που θα ερθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ησυχία έχει... Κοιμηθήκατε όλες νωρίς νωρίς? i-)i-)

Εγώ προσπαθούσα να γράψω ένα κείμενο επαγγελματικό αλλά δε τα καταφέρνω, κάπως είμαι σήμερα, δε ξέρω αν είναι η κούραση ή η αλλαγή βδομάδας. Αισθάνομαι ένα βάρος, ένα φούσκωμα, κάτι ψιλοπονάκια χαμηλά και τραβήγματα και μεγάλη πίεση στη κύστη μου. Μου δημιουργούν μια μικρή ανησυχία... :?:roll: Είμαι και μόνη μου απόψε... Κι ο μικρός μάλλον ήσυχος είναι σήμερα, ίσως άλλαξε θέση.

Έχω και μια ένταση κι όλο δουλειές θέλω να κάνω. Λέτε να μ' έπιασε και μένα από τώρα το σύνδρομο της καθαρής φωλιάς? :lol: Προσπαθώ να συγκρατηθώ γιατί καταλαβαίνω πως έχω κουραστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Πολυ ησυχια ειχαμε χθες απο το απογευμα και μετα. Βολτουλες;;;;;;

Εγω για αλλη μια μερα στο σπιτι ησυχα, ο μικρος εχει ξυπνησει με αγριες διαθεσεις και ετσι ειμαι ξαπλα. Χθες που σας ειπα οτι εφτιαξα ντοντς-λουκουμαδες βγηκαν τελεια και χωρις καθολου κουραση και ελαφρια.

Αντε ξυπνηστε να τα πουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!καλημερα γεωργιαννα!!! καθαρισα τη κουζινα και κανω διαλειμμα για να φαω το φρουτο μου!!!πολυ ησυχια εχει σημερα, αληθεια!!!περιμενα οτι θα εχουν γραφτει κατεβατα απο χτες, γιατι εγω αποσυρομαι νωρις το βραδυ και χανω τις νυχτερινες σας συνομιλιες.... :(:(:(

μετα, ειπαμε με τον αντρα μου, να καθαρισουμε τη ντουλαπα της μπεμπας, και γενικα να μαζεψουμε τις ντουλαπες για να λυσουμε το θεμα του χωρου!!!! πολυ χαιρομαι που θα κανουμε κατι στο δωματιο της μπουμπους!!!! και φυσικα, ανυπομονω τελη μαρτιου να βαψουμε, να στολισουμε και να στησουμε το δωματιο!!!

τι εχετε στο προγραμμα σημερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!.ΚΑΛΗ ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ.....ΕΜΕΙς ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗς ΜΙΚΡΗς.ΑΛΛΑ Ο ΚΑΙΡΟς ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ,ΔΥΣΤΥΧΩς,ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΛ.ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΜΕ.....ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ

.ΚΑΜΠΥΛΗ ΟΚ,ΦΙΟΥ,ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΕΣΑΣ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΩΝ 60ΛΕΠΤΩΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα swetty !!!σε χασαμε για λιγο καιρο, πολυ χαιρομαι που επανηλθες!!! εγω εκανα χτες την καμπυλη με τις ληψεις σε 0, 60 και 120 λεπτα, δεν ξερω αν ειναι η μικρη η η μεγαλη, και τα αποτελεσματα θα τα παρω το απογευμα!!!! εσυ ειπες καλη ηταν δικη σου :):):):):):)

τι τιμες ειχες;;;;που μενεις;;;; σε καποιο νησι στο ιονιο, η δεν θυμαμαι καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα swetty !!!σε χασαμε για λιγο καιρο, πολυ χαιρομαι που επανηλθες!!! εγω εκανα χτες την καμπυλη με τις ληψεις σε 0, 60 και 120 λεπτα, δεν ξερω αν ειναι η μικρη η η μεγαλη, και τα αποτελεσματα θα τα παρω το απογευμα!!!! εσυ ειπες καλη ηταν δικη σου :):):):):):)

τι τιμες ειχες;;;;που μενεις;;;; σε καποιο νησι στο ιονιο, η δεν θυμαμαι καλα;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΑFRIDITE,EKANA TH ΜΙΚΡΗ.ΕΚΑΝΕς ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ,ΜΕ ΔΥΟ ΛΗΨΕΙς,ΕΙΧΑ 119,ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙς ΚΙ ΕΣΥ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ,ΜΕΝΩ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ.ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΠΩς ΠΗΓΕς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες πριν λιγο ξυπνησα :D πατερας κ κορη νομιζω εχουν βαλθει να με εξοντωσουν :lol: σταματαει ο ενας το ροχαλητο αρχιζει η αλλη τα τεντωματα κ τα χαδακια :lol::lol::lol: σημερα εδω εχουμε μια χιονισμενη τσικνοπεμπτη!!!τι θα κανετε σημερα κοιλιτσες???

swetty πρεπει να ειναι τελεια στην ζακυνθο δεν εχω ερθει εχω δει εκπομπες ομως κ ενθουσιαστηκα!!!

αφροδιτη νουμερο ενα :D σε περιπτωση που ματωσουν οι θηλες το μωρακι του δινουμε ξενο γαλα μεχρι να γινουν καλα οι δικες μας θηλες???

αφροδιτη νουμερο 2 :D αυτην την ντουλαπα παρακαλαω κ εγω τον αντρα μου να φτιαξουμε κ δεν ακουει :x μια χαρα ειναι λεει!λες κ ξερει :x τυχερουλα...καλες δουλιτσες κ με το καλο να ξεκινησετε το δωματιο της μπεμπουλας :P

γεωργιαννα δεν μας δινεις κ εμας την συνταγη???τους πεθυμησα τους λουκουμαδες...

σημερα το μενου εχει φασολαδα το τραβαει κ ο χιονισμενος μας καιρος :lol:

που ειναι οι υπολοιπες μπουμπουδες????γιωργο μου καλημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σουλα!!!!πολυ ωραιο το χιονακι!!!εδω βρεχει και εχει μια μουνταδα που με καλει για σπιτακι και χουζουρεμα.... :roll::roll::roll::roll: χτυπαω και ενα κομματι τσιζκεικ ενω σας μιλαω, γιατι εχω και κατι αποτελεσματα ζαχαρου να παρω το απογευμα, οποτε ειπα να προλαβω να φαω το γλυκακι μου.. :oops::oops::oops::oops: !!!! η φασολαδα ειναι ολα τα λεφτα!!!! εμεις θα φαμε σαλατα με κανενα αυγουλακι γιατι το βραδυ τα πεθερικα μου θα ψησουν παιδακια και κοτοπουλακι και αλλα τετοια!!

swetty, πολυ καλα τα αποτελεσματα σου!!!για τη ζακυνθο , δεν το συζητω, φανταστικη!!!θελω πολυ να την επισκεφτω καποια στιγμη!!!ελπιζω ο καιρος να μην χαλασει τα σχεδια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ...ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΦΑς CHESSE CAKE....ME TO KALOOOOOOOOOOO.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ Η ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΩ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΛΕ ΟΙ ΑΦΡΟΔΙΤΕς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πω παιδακια ε???γιαμ γιαμ...ποσο καιρο εχω να φαω!!!ψητα κρεατα στα καρβουνα ολα τα λεφτα!!!θα αντεξεις βρε θηριο ομως μονο με μια σαλατα ως το βραδυ???

μια χαρα θα ειναι τα αποτελεσματα σου οπως ειπε κ η swetty να φας κ αυριο γλυκακι :lol:

στην ορεστιαδα μενω τερμα πανω στον εβρο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες...

εκανα σημερα τη μεγαλη καμπυλη, 4 φορες με τρυπησε, μια ζαχαρο νηστειας , μια την πρωτη ωρα, μια τη δευτερη και μια την τριτη... αυριο το πρωι ή το βραδυ θα εχω τα αποτελεσματα, ευτυχως το μικροβιολογικο ειναι απεναντι απ το φαρμακειο και που και που πεταγονταν και ειχα παρεα, η πρωτη ωρα μου φανηκε πολυ δυσκολη... αλλα την παλεψα... εχω φτιαξει παστιτσιο για το μεσημερι, προληπτικα με ελαχιστο αλατι αν και δεν εχω πιεση αλλα φοβαμαι λιγο, εσεις καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! νομίζω ότι η μπέμπα έχει λόξυγγα! Χι,χι! Νιώθω ρυθμικά χτυπηματάκια!

Δεν είναι πολύ γλυκό κι ωραίο? Κι εγώ το έχω νιώσει δυο φορές και γέλαγα! Ο δε άντρας μου όταν του το είπα, έπεσε κάτω από το γέλιο!!

Καλημέρα σε όλους! Καλά αποτελέσματα σε όσες έκαναν καμπύλη!

Εγώ ακόμα δεν, περιμένω κάτι κωλόχαρτα από το ταμείο γιατί βαρέθηκα να πληρώνω για τις εξετάσεις...

Γραφειοκρατία για μένα σήμερα... Έριξα κι ένα καυγά γιατί διεκδίκησα προτεραιότητα σε μια ατελείωτη ουρά στο Ταμείο Προνοίας και κάποιοι διαμαρτυρήθηκαν. Άντρες ήταν και τους έριξα ένα χέσιμο, άλλο πράγμα! :lol::lol::lol:

Πάλι μου ανοίξατε την όρεξη με τη φασολάδα, το παστίτσιο, τα παϊδάκια και το cheese cake!! Δε θα ζηλέψω όμως γιατί το βράδυ έχουμε κανονίσει ταβέρνα με παϊδάκια και γλεντάκι με όργανα!! :D:D

Καλή Τσικνοπέμπτη λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου τελικά η κάθε μαία λέει τα δικά της κ μας μπερδεύουν!Οπότε ας ρωτήσουμε κ τους γιατρούς μας κ αποφασίζουμε.

Πώς πάει η διατροφή;Πεινάς καθόλου;Το ελέγχεις το ζάκχαρο; Εμένα ευτυχώς μου έκανε καλό κ έχασα 2 κιλά σε 9 μέρες!Ανησυχώ όμως γιατί σκοπός δεν ήταν να χάσω κιλά(όχι οτι με χαλάει,ίσα ίσα) αλλα να φτιάξω τη διατροφή :?

Σάμος μια χαρά είναι η κορούλα σου!Εντός φυσιολογικών ορίων.

Ναι Ελενακο μου,εχεις δικιο,ειναι τοσα πολλα που πρεπει να σκεφτουμε...ας τα αφησουμε για οταν ερ8ει η ωρα...Την διατροφη την συνεχιζω κανονικα...αλλα δεν σου κρυβω οτι πειναω πολυ....κοιταω το ρολοι για να φαω φρουτο η οτι ειναι στο μενου,αν δεν πειναγα δεν 8α με νοιαζε,ευελπιστω οσο περναν οι μερες να συνη8ισει το στομαχι μου ...Εχεις κ εσυ τελικα?Εχασα 1,5 κιλο κιλο δηλ.εχω παρει τωρα στον 8ο ,12 κιλα παραπανω...μια χαρα πιστευω...Τα πρωινα μου ανεβαινει ο δεικτης κ αν συνεχιστει 8α παω για ενεση ινσουλινης,τωρα ειμαι οριακα...8α δουμε στην πορεια....

Καλο μας κουραγιο φιλεναδα..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcante δυστιχως χαθηκε το ενδιαφερον για τον συνανθρωπο πλεον κ ειναι κριμα,πρεπει να κανουμε ολοκληρη φασαρια για να κανει κατι ο αλλος που θα επρεπε να το σκεφτει μονος του...

απο μικρη που θυμμαμαι τον εαυτο μου στο λεωφορειο παντα εδινα την θεση μου σε ηλικιωμενους η εγκυες γυναικες ασχετα που καποιες φορες δεν ακουγα ενα ευχαριστω...συνεχισα ετσι κ ακομη το κανω κ ετσι θα μαθω κ τα παιδια μου λιγη ευγενια δεν βλαπτει,τα εχουμε ισοπεδωση ολα πια...ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα σημερα τισ εξετασεισ ολλα οκ εκτως απο το αιματοκριτη μου ...ειναι 30 2 χαπια απο εδω και περα

θα παω και την δευτερα στο Ελενα να κανω κατι....απο οτι καταλαβα να δωσω ουρα για να κανουν καλεργια ...

το μωρο ειναι 1247 !!!!!!!!!!!!!!!!!

βοδακι θα βγαλω παλυ

και μετα ελεγα γιατι πηρα κιλα αυτον τον μηνα ...στην 22 ευδομαδα στην β επιπεδου ηταν 550 γραμμαρια ...

μιασ και λετε για ανθρωπια ...σημερα στο ελενα ετρεξε να βγαλει χαρτακι πριν απο εμενα ...και ηταν μεγαλη σε ηλικια και ηλικιακα σε κλιμακτηριο ...μα βλεπει οτι ειμαι εγκυοσ και βιαζομαι (βιαζομουν περπατουσα γριγορα ) και εκει να περπατησει μισο βημα πιο μπροστα και να βαλει πρωτη το χερι πανω στο μηχανιμα ...ουτε το κουμπι δεν ηξερε που ειναι και τησ το πατισα εγω να τελιωνουμε ...και οχι δεν ειχε κοσμο αμεσος εξιπηρετιθκαμε .....τι να πεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy οχι ποτε μα ποτε ακομα και να βγαζουν αιμα πρεπει να θηλαζεισ ...αν το σταματησεισ α)πετρωνει το γαλα και πονασ β) παθαινεισ μαστιτιδα (εχεισ πυρετο ,ποναει πολυ το στηθος και πρεπει να παρεισ αντιβιωση)γ)χαλας την παραγωγη σου ,ο θηλασμος ειναι προσφορα και ζητηση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου μηπως να ρωτησεις την ενδοκρινολογο να σου επιτραπει να τρως κατι παραπανω; καμια φρυγανια; κανενα φρουτο;

Μια χαρα σας ακουω για σημερα, το κιλο το βλεπω σιγουρα!

Εγω αποφασισα να φτιαξω πιτες και να ψησω λιγη πανσετα για να φτιαξω σουβλακια στο σπιτι. Βασικα για τον Αλεξανδρο το κανω να μην αισθανθει ασχημα μπροστα στα αλλα παιδια.

Σουιτι τα καλοκαιρια ειμαστε κοντα. Ο ανδρας μου εχει σπιτι στην Κεφαλλονια και ετσι τα καλοκαιρια τα περναμε εκει. Εισαι τυχερη που μενεις εκει οπως και η Σουλα. ειναι απο τις περιοχες που μου αρεσουν.

ΑΦΟΔΙΤΗ ποσο γεννηθηκε ο Μανωλης; Μεγαλωτσικος ο μπεμπης! εμενα ηταν στην 30η εβδ, 1300γρ.

Σουλα η συνταγη ειναι αυτη, ειναι τελεια και πανευκολη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/n ... ikola.html

Σαμαρκαδε καλα τους εκανες, δεν ντρεπονται λιγο οι βλακες;

Ανδρια, Ελενα που εισαστε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...