Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

Γωγώ μου τελικά η κάθε μαία λέει τα δικά της κ μας μπερδεύουν!Οπότε ας ρωτήσουμε κ τους γιατρούς μας κ αποφασίζουμε.

Πώς πάει η διατροφή;Πεινάς καθόλου;Το ελέγχεις το ζάκχαρο; Εμένα ευτυχώς μου έκανε καλό κ έχασα 2 κιλά σε 9 μέρες!Ανησυχώ όμως γιατί σκοπός δεν ήταν να χάσω κιλά(όχι οτι με χαλάει,ίσα ίσα) αλλα να φτιάξω τη διατροφή :?

Σάμος μια χαρά είναι η κορούλα σου!Εντός φυσιολογικών ορίων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενακο εμενα η μαια μου ειπε να αποφυγουμε την ζωνη γτ οι μυες γυρω απο την μεση πρεπει να ενεργοποιουνται κ η ζωνη τις αδρανοποιει....τωρα για μια εξοδο...οκ....8ελει ασκηση παντως...

φιλακια :D

Geo, εγώ έχω χειρουργηθεί στη μέση. Ο νευροχειρουργός δε με άφηνε να φοράω ζώνη όλη μέρα (μόνο όταν δεν άντεχα άλλο,γιατί με στήριζε). Όντως αδραναποιεί τους μύες του κορμού γύρω από τη μέση. Η μήτρα είναι εσωτερικό όργανο και έχει λείες μυικές ίνες (τις οποίες δεν μπορούμε να ελένξουμε). Δεν χρειάζεται ζώνη για να επανέλθει. Τώρα οι κοιλιακοί που έχουν γραμμωτές μυικές ίνες και μπορούμε να τις συσπάσουμε εμείς με την άσκηση, δεν ξέρω αν η ζώνη θα κάνει κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μπορέσεις και την θηλάσεις μια χαρά θα σου φύγουν τα κιλά..Ετσι κι αλλιώς τότε δεν θα μπορείς να τρως οτι θες.

An exw galataki 8a 8ilasw, to 8elw poli..K akousa pws xaneis polla kila me to 8ilasmo epomenws na ta xasw pistevw k egw den 8a diskoleutw fovame omws tin xalarwsi stin koilia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με λίγη άσκηση μετά πιστεύω ότι δεν θα μείνει χαλαρή η κοιλιά σου.Έχω δει άλλες που χουν δύο και τρία παιδιά και ούτε τυς φαίνεται..

Και γω θέλω πολύ να θηλάσω.Όχι μόνο για να χάσω κιλά αλλά γιατί πιστεύω οτι δένεσαι περισσότερο με το παιδί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Άντε καλέ που θα κυκλοφορώ με ζώνη μες το κατακαλόκαιρο! :lol: :lol: :lol: Ο θηλασμός και λίγη γυμναστικούλα πιστεύω να κάνουν τη δουλειά τους!

Μετά το χθεσινό ξεπάτωμα, πάλι κοιμήθηκα 10 ώρες και συνήλθα! Τελείωσα με τα ψώνια του Άρη, παρήγγειλα τη κούνια και το στρώμα (σε ένα μήνα θα έρθουν), την αλλαξιέρα που μπαίνει στα κάγκελα της κούνιας, πήρα την προίκα, κάτι καλαθάκια κι ένα μικρό χαλάκι. Επίσης βρήκα πολύ γλυκά νυχτικάκια και εσώρουχα για μένα για το μαιευτήριο και για μετά. Εκτός από κάποια πράγματα που θα μου κάνουν δώρο (ριλάξ, ενδοεπικοινωνία) και τα καλλυντικά και το φαρμακείο του μωρού, όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε! Την άλλη βδομάδα βάφω το δωμάτιο και μετά με πολλή ηρεμία αρχίζω πλυσίματα και διακοσμήσεις. Στόχος να είναι όλα έτοιμα το Πάσχα. Τώρα ταχτοποιώ το υπόλοιπο σπίτι, έγιναν αρκετές ανακατατάξεις και προβλέπονται κι άλλες καθώς ακόμα έρχονται πράγματα του άνδρα μου...! Όλη η εγκυμοσύνη μια μετακόμιση τελικά! :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά όμως που τα'χεις οργανώσει μες το μυαλό σου και δεν σε πιάνει άγχος.

Και μεις μέσα Μαρτίου περιμένουμε τα πράγματα από Αθήνα και ξεκινάμε τις ετοιμασίες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστηχως ο μικρος ειχε σχολειο σημερα, ευτυχως δεν ειχε κινηση. Καλα ειμαι σημερα, δεν με ποναει σημερα.

Θα σημφωνησω με τα κοριτσια οτι δεν χρειαζεται να φοραμε ζωνη. Θα τρεχουμε πανω κατω που θα φυγουν και η κοιλια και τα κιλα. Μπορει οχι τον πρωτο μηνα αλλα μετα.

Σαμαρκαδε τελικα απο που τα πηρες τα πραγματακια του Αρη;

Ελενα μπορει να εχασες τα κιλα και απο την γαστρεντεριτιδα που σε ταλαιπωρησε.

Χαιρομαι παντως που ολες σας εισαστε καλα και προχωραμε καλα μπροστα. Παντα με την Παναγια και τον Θεο.

Εκλεισα ραντεβου στο Μητερα για το ντοπλερ με την γιατρο της κουμπαρας μου, που δεν το ηξερε οτι ειναι εκει. Ειμαι πολυ χαρουμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλιτσες μου!!!

μολις γυρισα σπιτι σημερα ο αντρας μου εχει απαλλαγη κ βγηκαμε,πηγαμε καναμε το προγραμμα της wind για στρατιωτικους διαλεξαμε συσκευες,κ πηγαμε μια βολτα στα γκουντις...σλουρπ για μεσημεριανο :lol::lol::lol:

με την ζωνη δεν ξερω τι να κανω πολλα ακουγοντε αλλος ετσι αλλος αλλιως τα λεει,μπορει λογο καισαρικης εγω να βαλω αλλα μονο για στηριξη να μην ποναω πολυ τις πρωτες μερες...παντως κοριτσια την καλυτερη εποχη μειναμε εγκυες το καλοκαιρι ευχαριστηθηκαμε θαλασσα κ διακοπουλες ο χειμωνας μας βρηκε με φουσκωμενες κοιλιες τα μωρακια μας βγαινουν ανοιξη κ το καλοκαιρι παλι δικο μας θα ειναι!!!!φανταζεστε ιουλιο αυγουστο να ημασταν με την κοιλια στο στομα???απαπαπα με τιποτα!!!

ελενα θα περιμενω να βαλεις την λιστουλα οταν πας σπιτακι να τελειωνει κ αυτο μεχρι τελος μαρτιου θελω να τα εχω ολα ετοιμα...αυτο σημενει οτι πρεπει να αρχισω κρεββατομουρμουρα να βαφτει ο τοιχος που μου λερωσε ο μαστορας με τις πορτες :D

αντρια ολες εχουμε γαλα θελει ομως ενημερωση κ να βρεις μαια να θελει να σε βοηθηση...η κολλητη μου γεννησε πριν ενα μιση χρονο με καισαρικη,μετα την επεμβαση πηγαινε ο γιατρος της ελεγε να βαλει το μωρο στο στηθος περνουσε η μαια την ελεγε οχι ακομη ξανα περνουσε ο γιατρος την ελεγε να το βαλει η μαια παλι ελεγε οχι....ε ως που τελικα το μωρο συνηθησε το γαλα κ την θηλη του μπιμπερο κ δεν επιανε με τιποτα το στηθος,της εσκασαν κ οι θηλες ματωσαν απο την προσπαθεια κ τελειωσε εκει το θεμα...ευτυχως μου εδωσαν τα κοριτσια εδω κατι σαιτ διαβασα ειδα κ πως γινετε κ θα δοκιμασω μονη αν με κανει νουμερα καμμια μαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ...σαν παλια μανουλα θα σας δωσω μια συμβουλη ...δωστε περισσοτερο βαση στην σωστη ενημερωση για τον θηλασμο (αν τα θελετε φυσικα) και λιγοτερη στισ κουνιεσ τα καροτσια και το χρωμα .

η ελληνικη κοινωνια μασ ειναι εδω και δεκαετιεσ κατα του θηλασμου και παντου υπαρχει παραπληροφορηση και θα σας βαλουν εμποδια απο το πρωτο λεπτο .αν δεν ξερετε πολλα πριν γεννησετε δεν θα μπορεσετε μετα λεχωνεσ ,αδυναμεσ και μεσα στισ ορμονεσ να φιλτραρετε αυτα που σας λενε ...εδω πολλεσ που διαβαζαμε πριν και ενημερωθηκαμε και εκεινεσ τισ μερεσ τα βρηκαμε δυσκολα ....ο πρωτοσ καιροσ ειναι πολυ δυσκολοσ και απο παντου θα ακουτε πολλα και διαφορα που θα σασ οδηγησουν με μαθηματικη ακριβεια στο να δωσετε ξενο γαλα ...

ενημεροθητε τωρα για να ξερετε τι να περιμενετε και πως να απαντατε .

και να ξερετε οτι το να ειναι καποια μαια δεν παει να πει οτι ξερει ,ειναι πολλεσ αυτεσ που παραπληροφορουν ....προσοχη ,διαβαστε υπαρχουν σαιτ με συμβουλουσ πιστοποιημενουσ του θηλασμου .

υπαρχουν βιβλια ,υπαρχουν σαιτ που λενε τι περιεχουν μεσα τα γαλατα και τι επιπτωσεισ μπορει να εχουν ...

καλη προετοιμασια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Καλοριζικο να ειναι και το 5 και με το καλο να ανοιξουμε και τα υπολοιπα!! Σουλα μου σε ο,τι αφορα την εγκυμοσυνη, τον τοκετο και τον θηλασμο και την λοχεια μετα, καλο ειναι να μαθαινουμε οσο περισσοτερα μπορουμε και να εχουμε αποψη απο πριν. Συμφωνω μαζι σου! Samarcande μου με γεια ολα τα πραγματακια του μπεμπη, να τα χαρει με το καλο! Αληθεια τα ωραια νυχτικακια που τα ειδες??? κι εγω ψαχνω αυτες τις μερες!! Αφροδιτη μου καλα αποτελεσματα να εχεις αυριο!! Ελενακι εισαι καλυτερα απο την γαστρεντεριτιδα ετσι?? Μας ειχες λειψει. Jule μου καλα εισαι? Φιλια! Αντρια, οπως ειπε και η Σουλα, γαλα ολες εχουμε μην ανησυχεις γι αυτο. Φτιαξε ολες τις προυποθεσεις αφου το θελεις ωστε να θηλασεις! Εγω πχ δεν πηρα καθολου μπιμπερο, ουτε πιπιλες.GeoV καλα εισαι? Φιλακια και στην μπεμπουλα σου! Γεωργιαννα καλυτερα σημερα ετσι? Υπομονη και ολα θα εξελιχθουν κατ ευχην!

Αυριο θα κανω κι εγω εναν μινι διαβητικο ελεγχο, νηστικη και ληψη μετα απο 2 ωρες μετα απο τοστ και πορτοκαλαδα. Ελπιζω να ειναι καλο το αποτελεσμα και να μην προχωρησω σε μεγαλη καμπυλη.

Χθες πηγαμε ξανα Jumbo για μικροπραγματακια και στο Mothercare πηραε την καλαθουνα μας!! Την αλλη εβδομαδα θα κλεισουμε να παμε και μια βολτα στο μαιευτηριο να δουμε τους χωρους και να ενημερωθουμε. Πολλα φιλια και σε ολες τις μανουλιτσες και καλη συνεχεια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι άλλη μια φορά ο φασισμός και η καταστολή σε όλο τους το μεγαλείο! Ευτυχώς ο κόσμος πολύς κι επίμονος!!

Ηλιοδώρα νυχτικά ωραία βρήκα στο mothercare!

Georgi πήρα κούνια, στρώμα και αλλαξιέρα από τα Prenatal και την προίκα από το Mothercare, έχω όμως δύο πάντες (μου έδωσε μια φίλη κατα σύμπτωση το ίδιο σχέδιο) και αν χρειαστεί θα κάνω κόλπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου και μπαμπάκα της παρέας καλησπέρα κι απο μένα. Πήγα σήμερα και έκανα τις τελευταίες μου αιματολογικές εξετάσεις, αντισώματα, αιματοκρίτης, αιμοσφαιρίνη, γεν. ούρων κτλ. Ευτυχώς αν και τίποτα σχεδόν δεν λειτουργούσε σήμερα ως δια μαγείας με πήγε ο μπαμπακούλης μου μέχρι το Μαρούσι και εκεί υπήρχαν ελεγκτές γιατροί και μάλιστα δεν υπήρχε ούτε ένα άτομο στην αναμονή!

Επειδή σας βλέπω να προβληματίζεστε πολύ με το θηλασμό, προσωπικά είμαι πολύ υπέρ και είμαι σίγουρη οτι το να τρέφεται το μωρό σου απο το στήθος σου με δικό σου γάλα έστω και για 10, 20, 40 μέρες είναι πραγματικά θαύμα. Επομένως, είμαι αποφασισμένη να κάνω όοοο,τι περνάει απο το χέρι μου για να το προσπαθήσω κι ελπίζω να το καταφέρω. Πέρα απο τα βιβλία υπάρχουν πάρα πολλά βιντεάκια και στο youtube, εάν το ψάξετε με τον όρο breastfeeding. Ακόμα κι αν δεν καταλαβαίνετε τις οδηγίες, η εικόνα είναι πολύ κατατοπιστική. Βρήκα ιδιαίτερα χρήσιμο το συγκεκριμένο, ρίξτε μία ματιά :

Απο κει και πέρα επειδή έχω ακούσει διάφορα του τύπου: " Εγώ δεν θέλω να θηλάσω γιατι θα χαλάσει το στήθος μου" ή " Εγώ έπαθα μαστίτιδα στο πρώτο και στο δεύτερο δεν θα προσπαθήσω καν..." είναι καθαρά σεβαστή επιλογή της κάθε μιας. Πάντως, τα θετικά του θηλασμού δεν είναι μόνο για το παιδί, είναι και για μας και πέρα απο τον γυναικολόγο και τη μαία, ένας μαστολόγος μπορεί να σας δώσει και άλλες πληροφορίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ εχεις απολυτο δικαιο για το θηλασμο. Ευτυχως ημουνα τυχερηεπειδη γεννησα στο Ελενα και ειχα το μωρο διπλα μου απο την πρωτη ωρα. Δεν με βοηθησε καμια μαια και ουτε δεν μου εδειξε πως να το βαλω. Μονη μου το εβαλα και ευτυχως εχω μεγαλη θηλη και ετσι το μικρο δεν ειχε προβλημα. Ομως οι θηλες μου ματωσαν.

Ηλιοδωρα παρε μπιμπερο εστω 1 και πιπιλα. Θα χρειαστεις μπιμπερο για τσαι, επειδη τον πρωτο καιρο δεν δινουμε νερο αλλα μονο τσαι. Συνηθως τα Κινδερτε.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ εσυ πιο τσαι πηρες για το μικρο;

Σουλα μου αυτο ευχομουνα και εγω, να μην ειμαι καλοκαιρι εγκυος και δοξα το Θεο πραγματοποιηθηκε η ευχη μου. Εμεινα τον Αυγουστο και γενναω Απριλιο το καλυτερο πραγμα. Παντα υπολογιζα τους μηνες και δεν επετρεπε στον ανδρα μου ελευθερα. Δεν αντεχω την ζεστη καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande μου την αλλη εβδομαδα θα παω παλι Mothercare και θα τα δω!! Φιλακια! Γεωργιαννα μου απο ο,τι εχω διαβασει, δεν χρειαζεται κανενος ειδους υγρο το μωρο εκτος απο μητρικο γαλα, αν θηλαζουμε. Τωρα, οι παιδιατροι εχουν αλλη κατευθυνση σε καποια πραγματα. Εγω προσωπικα, θα κανω τις επιλογες μου αναφορικα με καποια πραγματα, ασχετα αν ο κανονας ειναι αλλος. Και για την πιπιλα ισχυει κατι αναλογο. Παντως σε ευχαριστω.

Μαριτινα μου εισαι στην τελικη ευθεια! Με το καλο! Ωραιο και το βιντεακι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδώρα μου τί κάνεις; Απο ότι ξέρω απο ήδη μανούλες,θα χρειαστεί τουλάχιστον 1 μπιμπερό μικρό σε περίπτωση που το μωράκι σου έχει κολικούς να μπορείς να του δώσεις αυτό το τσαγάκι που είπε η Γεωργιάννα.

Σούλα μου δε θα το ξεχάσω,θα τη γράψω!! Ευκαιρία να στείλω κ τον άντρα μου αύριο να τα πάρει! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!!! πολυ μπουρου μπουρου δεν μας προλαβινει κανεις !!

τι κανετε? διαβαζω εδω για ψωνια ! μεγια αφροδιτακι κ σαμος!

Κ εμεις λεμε αυριο να παμε να απρουμε την καλαθουνα..τα ψιλολογια απο τον αλλο μηνα...επισης αυριο θα παμε κ στην κλινικη που θα γενησουμε να ρωτησουμε κ να δουμε περιβαλλον κλπ

Οσο για το θηλασμο πανω κατω κ εμας αθυτα μας ειπαν σε ολα τα σεμιναρια...τωρα σε καναμηνα θα παρακολουθησω 2μαθηματα θηλασμου κ θα σας πω! Παντως ολες μπορουμε να το διεκδικησουμε αρκει ναειμαστε σε καλη ψυχολογια!

Σημερα κλεινουμε 7 χρονια με τον αντρουλη μου!! Εχθες του εκανα μια ωραι εκλπηξουλα κ σημερα το βραδυ εχει ρομαντκο δειπνο!!

Κοριτσια κ συμπεθερε ? τα μπεμπακια σας εχουν καθολου λοξυγκα κ συνεχομενα στριφογυρισματα?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!! samarcande με γεια τα πραγματακια του αρη!!! οπως ειπε κι η αντρια, κι εγω θελω μεχρι τελος απριλη, δηλ το πασχα να τα εχω ολα ετοιμα, και δωματιο και βαλιτσουλα και ρουχαλακια της μπεμπας, και μετα που μπαινω στον ενατο αρχες μαιου να περιμενω την αθηνουλα μου!!!!

ηλιοδωρα, μονη σου θα κανεις αυτου του ειδους τον ελεγχο για το ζαχαρο;;;; δεν ηξερα οτι ειχε νυχτικακια το μαδερκεαρ, πολυ χαιρομαι γιατι κι εγω θελω απο αυτα που βολευουν και για θηλασμο!!! θελω πολυ να θηλασω τη μικρη μου!!!

μιλησα πριν με μια ξαδερφη του αντρα μου και μου ελεγε για μια φιλη της που γεννησε την παρασκευη τα ξημερωματα σε 2 ωρες μεσα!!!!ουτε επισκληριδιο δεν χρειαστηκε, και το ιδιο απογευμα σηκωθηκε και εκανε και μπανιο, μια χαρα ηταν!!!αντε, λεει, την τραβουσαν λιγο τα ραμματα!!!!

κι εγω ευχομαι να εχουμε ολες την τυχη της κοριτσια, και να γεννησουμε ευκολα και γρηγορα τα μπεμπακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη να ειστε πολυχρονοι και παντα ευτυχισμενοι!!!με το καλο να ερθει η κορουλα σας και του χρονου να σβηνετε μαζι 8 κερακια στην τουρτα σας!!!!

τι καλα, θα κανετε και ρομαντικο δειπνο!!!ααααααχχ!!! εχω σχεδον ξεχασει τα ρομαντικα δειπνα..... απο τοτε που εμεινα εγκυος συγκινουμαι και μονο με την προοπτικη του δειπνου, κι ας ειναι και σε χασαποταβερνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε Αφροδιτακι μου! Το κανουν σε ιατρικα διαγνωστικα κεντρα. Στο κεντρο της Αθηνας θα παω αυριο νηστικη θα μου παρουν αιμα και αφου φαω μετα απο 2 ωρες ξανα ληψη. Καλα αποτελεσματα ευχομαι για αυριο! Η μπεμπουλα σου τι κανει? Ελενακι μου νομιζω οι κολικοι συνηθως γινονται απο αγελαδινο γαλα, χωρις να ειμαι βεβαια νομιζω πως το δικο μας γαλα δεν προκαλει τετοιες παρενεργειες. Θα το ψαξω κι αλλο. Τον Μαρτιο θα κανουμε σεμιναρια την Ευτοκια για τον θηλασμο κι εκει θα μαθουμε σιγουρα. Ειρηνη να ειστε παντα αγαπημενοι και να περασετε υπεροχο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι μου να τα χιλιασετε κοριτσαρα μου να ειστε παντα ευτυχησμενοι κ ερωτευμενοι :D

για καλο κ για κακο αγορασα δυο μπιμπερο κ δυο πιπιλες ξερω ομως κ εγω απο την κουνιαδα μου οτι οταν θηλαζεις δεν χρειαζετε ουτε τσαγακι ουτε νερο γεννησε στην γερμανια εκει το εχουν ετσι,ουτε κ πιπιλα ομως λενε εκει η γιατροι γιατι μπερδευετε το μωρο με τις θηλες.

δηλαδη μανουλες καλο ειναι να αγορασουμε κ ψευδοθηλες σε περιπτωση που ματωσουν οι δικες μας???

μερικες γυναικες σαν κουκουτσια τα ξεπετανε τα μωρακια!!!κ εγω εχω μια φιλη πρωτο μωρο πατ κιουτ το εβγαλε ουτε αχ δεν εβγαλε :lol::lol::lol: μακαρι οσες γεννησετε φυσιολογικα ετσι ευκολα να γεννησετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...