Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Μια καλημέρα κι από μένα..

διαβάζω καιρό, αλλά μόλις σήμερα έκανα εγγραφή.

Βρίσκομαι στην 22η εβδομάδα, η ΠΗΤ μου είναι 19/6 και είναι κοριτσάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Σοφάκι μου!!!! Τι κάνεις?

Μαμα Νικολα πώς αντεχεις με τα παγάκια???Ελπίζω να σου περάσουν σύντομα!

Ελις καλως ήρθες στην παρέα μας..Με το καλο το κοριτσάκι σου!! Αυξάνονται βλέπω σιγα σιγά τα κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elis καλωσηρθες!!

Με το καλο και η κορη!!!

Γιελιζ τωρα που βρικαμε αλλο ενα κοριτσακι ανανεωσε τη λιστα..χιχιχ...βλεπω αρχιζει να γινετε μια καποια ισορροπια..

Για να κιλα κοριτσαρες μην αγχωνεστε..

καλο θα ηταν να μη παρουμε πολλα..αλλα τι να γινει..το πολυ πολυ θα δυσκολευτουμε να τα χασουμε..

αν και νομιζω πως ειδικα οι κουκλες με διδυμα..δε θα δυσκολευτουν ιδιετερα...

πλακα πλακα δε θα προλαβαινουν να φανε καθολου!!!!!

Για τα παγακια μαι χαρα σε βρικσω...

μια φιλη μου που ανεβαζε ζαχαρο ετρωγε μονο παγακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι τα κιλα ειναι ενα θεμα για ολες.εγω εβαλα ενα στοιχημα με τον εαυτο μου να βαλω μεχρι 8κιλα αντε το πολυ 10.στην μικρη μου ειχα ξεκινησει απο 58 κ ειχα βαλει μονο 12.οταν γεννησα ημουν πιο αδυνατη απο ποτε κ δεν δυσκολευτηκα καθολου.τα εχασα με την μια,με την γεννα.βεβαια 4 χρονια τωρα εχω βαλει καποια κιλακια(περνανε κ τα χρονακια,χιχιχι) κ εχω φτασει τα 65.με αυτα ξεκινησα την εγκυμοσυνη τωρα.κ ευτυχως μεχρι τωρα ειμαι 65.το διαστημα που ειμασταν στο νοσοκομειο κ ανεβηκα στην δικια μου(που δεν ειναι ψηφιακη)με εδειχνε -5.ενα σοκ το επαθα.μετα ομως επανυλθα.μαλλον πιο πολυ ηταν η απωλεια υγρων παρα κιλα.οποτε λεω που θα παει θα κρατηθω τους επομενους 6μηνες.πονταρω στο καλοκαιρι που ανεκαθεν δεν πολυ τρωω λογω ζεστης.αντε να δουμε.αλλα αν ξεφυγω κ λιγο δεν χαθηκε κ ο κοσμος...οι διαιτολογοι τι θα κανουν θα πινασουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elis καλώς ήρθες και με το καλό το κοριτσάκι σου!!!

Μχαέλα μια χαρά είναι τα κιλά σου.. Και όπως λές και να ξεφύγουμε λίγο δεν πειράζει!! Οι διαιτολόγοι τι θα κάνουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό είναι να μην πάρουμε και πάρα πολλά, για τα 2-3 παραπάνω δεν πειράζει, να μην ξεπεράσουμε τα όρια. Βασικά και για λόγους υγείας γιατί τα πολλά κιλά μπαίνουν και με πολλές καταχρησεις. ;);)

Κορίτσια δυσκολες οι αναγουλες και οι καουρες, εγώ που γενικά ειχα λίγο ανακάτεμα τις πρωτες 20 μερες της εγκυμοσυνης αλλά σε ηπια μορφή και ηταν πολύ κουραστικό, φανταζομαι ποσο δυσκολο ειναι να ειναι καποιες απο εσας χειροτερα εδω και μηνες. Ελπιζω να τελιώσει το μαρτυριο σας....

παρεμπιπτωντος τι θα φατε σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!! Εμένα ο γιατρός μου δεν ειναι αυστηρος πολύ με το θέμα των κιλών αλλά μου είπε οτι πάνω από 9 κιλά που βάζει μια γυναικα στην εγκυμοσυνη τις είναι άχρηστα. Εγώ από 54 που ξεκίνησα έφτασα σχεδον 57..Καλά είμαι νομίζω αλλά ελπίζω να μην βάλω πολλά!!! Δεν χαλιέμαι όμως..οταν θέλω κατι το τρωω..Ευτυχως σε αυτην την εγκυμοσλυνη δεν τρελλαίνομαι για τα γλυκά!! Αλλά πεινάω συχνα οποτε το ιδιο ειναι!

για φαγητο μαγειρεύω τώρα λουβί μαυρομάτικο..οσπρια δηλαδή με κολοκυθάκια!!! ΜΜΜΜΜ ανυπομονώ να ψηθούν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερε ,καλημερες....εδω ειμαι και εγω..λιγο καλυτερα σημερα ελπιζω οποτε θα γραψω πιο πολλα...να σας πριξω λιγο...χιχιχι...θελω παγωτοοοοο..μερες το ζηταω αλλα δεν μου αγοραζει ο αντρας μου γιατι λεει εχει μεινει ολο το χειμωνα και εχει λιωσει και εχει παγωσει και ειναι επικηνδυνο για τοξοπλασμα...αλλα θελωωωω...ρε κοριτσια εχω και εμετο και διαρροια..μιλαμε ελιωσα...τι να φαω η κακομοιρα...μονο coca cola και πορτοκαλαδα με ανθρακικο αμα πινω ειμαι καλυτερα..κουφο ε?Τα εχω σταματησει ολα τα χαπια λογω εμετων και μου εδωσε κατι πολυβιταμινες τοοο-------------σες...δεν χωρανε στο στομα..μπλιαχ...δεν τα θελω τα χαπιααα..αα εχω και καουρες..κουφο δεν ειναι??Στον γιο μου μετα τον 7ο με πιασανε..Diosaki θελω την μαντικη σου ικανοτητα....αγορακι εχω η κοριτσακι???Βαριεμαι να περιμενω μεχρι την αυχενικη...εχουμε βρει και ονοματααα..αμα ειναι κοριτσι θα το λεμε Mila και αμα ειναι αγορι Milan..την βαπτιση θα την κανουμε Βελιγραδι μιας και τον Χριστοφορο τον ειχαμε βαπτισει εδω για να μην μεινουν παραπονεμενοι οι συγγενεις εκει...ετσι δεν θα χρειαστει να δωσω και 2 ονοματα..γιατι ηδη εχουν 2 επιθετα...δεν ηματσε και ισπανοι....με 100 ονοματα ελεος...σημερα αγορασα και κατι ζωνες που τις βαζει γιατι ειναι κοντες η μπλουζες λογω κοιλιας....και ανυπομονω....εχω ηδη απο το γιο μου παντελονι τζιν εγκυμοσυνης και κατι μπλουζακια..το καλοκαιρι φοραγα τοτε ολο φορεματακια με σορτς οποτε το ιδιο θα κανω και τωρα και ετσι δεν χρειαζομαι και πολλα..εχω φτιαξει σουπα για σημερα αλλα δεν μπορω να φαω υγρα..παλι με ρυζι θα τη βγαλω...αυτααααααααα....να πω καλως ορισατε οι καινουργιες...και φιλια στις παλιεςςςςς... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki τελειο ακουγεται το φαγητακι σου, στειλε μας κι εμας ενα πιατο!! :lol::lol:

εγώ πάλι εφτιαξα μοσχαρακι κοκκινιστο με πλιγουρι.

βεβαια εχω εδω και λιγες μερες που πεθυμισα "κεμπαμπ γιαουρτλου", και λεω να το φτιαξω αυριο!!! τρελλενομαι αλλά ειναι πολύ βαρύ και με πολλά λιπαρά το ευλογημενο :roll::roll:

kiska ωραια και τα ονοματακια σας!!! πρεπει η διοσα που εχει κληρονομικο χαρισμα να σου αποκαλυψει το φυλο ομως!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο λεω και εγω..μην περιμενω μεχρι 8 Μαρτιου που μπορει και να μην καθετε για να δουμε τι ειναι...αντε Diosa ....βαλε τα δυνατα σου!!!!Και κανε να ειναι κοριτσι σε παρακαλω....χιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiska εσυ νομίζεις ότι ειναι κορίτσι??

γιατί μπορεί να εχεις ενστικτο.

Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης κατα λαθος ειπα 2 φορές για το μωρό "αυτός" χωρίς να ξέρω και εβλεπα πιο πολύ για αγορακια πραγματα.

Το ενιωθα οτι ειναι αγορακι :oops:

και οταν με ρωτησε ο γιατρός τι νομίζω ότι είναι εγώ είπα:

"ξερω τι ειναι αλλά δεν λεω γιατι αν ειναι το αλλο φυλο θα στεναχωρεθεί..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα μου πολύ ταλαιπωρείσαι!!! Ελπίζω να περάσουν σύντομα...Για το παγωτο, να και ενα ατομο που με καταλαβαίνει!! Κι εγώ θέλω πολύ..και δεν με φτανει η λαχταρα μου για το παγωτο μου εχει καρφωθει και μια κρεπα που ερτωγα στη Θέσ/κη οταν ήμουν φοιτήτρια...κασερι, κοτόπουλο και ουγγαρεζα!!!! Μου τρέχουν τα σάλια!!!

Μαξιμάμμι και το δικό σου φαγάκι μια χαρά μου ακούγεται..Θες να κάνουμε ανταλλαγή??? :lol::lol: Από πού είσαι εσΥ? Κι εγώ είχα διαισθηση απο την αρχη οτι ειναι αγορι..ειδικά ο άντρας μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy τέλειο το πλιγούρι, απο τα αγαπημένα μου!!!! ( για το κρέας δεν μιλάω!!! :lol::lol::lol: )

Εμείς έχουμε ρεβύθια με κρέας... :( μου έβαλαν χέρι η διαιτολόγος μου και ο καλός μου γιατί ο αιματοκρίτης μου έπεσε κατά 3 μονάδες... και με ταϊζουν συνέχεια κρέας!!

Kiska μου πολύ ωραία και τα 2 ονόματα!!! Για να σου κάνω πρόβλεψη πρέπει να μου έρθει αυθόρμητα η έμπνευση... :lol::lol::lol: και τώρα ειδικά που είπες ότι θα ήθελες κοριτσάκι πάει το έχασα... αλλά μπορεί σε κάποια ανύποπτη στιγμή να μου έρθει φλασιά :idea::idea::idea::idea: και να σου πώ!!! Ας πούμε για το Μαράκι μου είχε έρθει την ίδια μέρα που θα το βλέπανε!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω προαισθημα .....καθολου ομως....απλα θελω κοριτσι μιας και εχω αγορι...αλλα αμα ειναι αγορι δεν πειραζει τι να κανουμε...αχ..ο αντρας μου ητανε επαγγελματιας κρεπιερης και εχουμε κρεπιερα σπιτι και τρωμε πολυ συχνα....αγαπω κρεπες αγαπωωω αλλα την τελευταια φορα δεν μπορεσα να φαω...εμενα μου αρεσει με τυρι,μπεικον,ντοματα,καλαμποκι και κρεμα γαλακτος...πεθαινωωωωωω..τωρα γιατι σε λιγο μπορει να να θελω να ξερασω,,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol:

Το ασχημο οτι στην Κύπρο δεν εχουμε ουγγαρεζα και οπου δοκιμασα αλμυρη κρεπα δεν μου αρεσε αρα μονο η Θεσσαλονικιωτικη με ικανοποιεί!!! Για γλυκια παντα τρελλαινομουν αλλά τώρα τίποτα!

Γιελιζ αντε να φας το κρεατάκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι όσο και να μην το μπορώ το κρέας αναγκαστικά θα το φάω.. τι να κάνω? Όλα για τα μωρά μας!!

Εμένα μαρέσουν και οι αλμυρές και οι γλυκιές κρέπες.... αλμυρή με κασέρι γαλοπούλα φέτα ντομάτα και πάπρικα.. και γλυκιά με σοκολάτα μπισκότο και μπανάνα!!! Αλλά έχω πάρα πολύ καιρό να φάω... και μάλλον δεν με βλέπω να τρώω τουλάχιστον μέχρι να γεννήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki λιγο μακρυα ειμαστε, εγώ Τρίκαλα, αρα η ανταλλαγη θα περιμένει ;);)

κοριτσια λατρευω τις κρεπες ειδικα σοκολατα μπανανα...πεθαινω :P:P:P

Αλλά εφαγα την Κυριακή μια :roll::roll: γιατί το σκεφτομουνα συνεχως και δεν μπορεσα να αντισταθω

Βεβαια κισκα αφου θα μπεις στον κοπο, βαλε και εμενα στην λιστα παρακαλω ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska μου εγώ δεν θα πάρω ευχαριστώ πολύ!!! :lol::lol::lol: έφαγα παγωτό τη Δευτέρα και τώρα πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένας μήνας για να ξανακάνω γουρουνιές!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ΜΑξιμαμμυ είμαστε λίγο μακρυά..δεν πειράζει!!

Κισκα μου εγώ να στην παραγγείλω αλλα στην Κύπρο πώς θα μου την στείλεις ε???

Εγώ μόλις εφαγα και εσκασα μπορώ να πω!!! Πεινάω πολύ κι όταν είναι να φαω νιώθω ότι χορταίνω πολύ εύκολα...σταματάω και μετά από λίγο ξαναπεινάω!!! Πολύ σπαστικό αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ τον πρώτο μηνα μολις εμαθα για την εγκυμοσυνη πεινουσα συνεχεια, δεν μπορουσα να σταματησω το στομα μου με τιποτα γι αυτό εβαλα και 2 κιλά αμεσως. Να κλαιω απο την πεινα....να τρωω και στο καπακι να θελω να ξαναφαω...μιλαμε τρελλη λαιμαργία. ευτυχως μετά συνηθισα καπως και τρωω λιγο πιο νορμαλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά και εγώ όταν πεινάω μπορώ να δαγκώσω άνθρωπο αν δεν φάω αμέσως!!! Τέτοια λύσσα!!! χαχαχαχ!!!!

Ερώτηση: Από φλέβες στο στήθος πώς πάτε? Εμένα φαίνονται πολύ έντονα!!! Σαν χάρτης έχει γίνει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλήθεια??? εμένα δεν φαινεται κατι. Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το μεγεθος. Εγώ πχ ειχα ελαχιστο στηθος και τωρα εχει φουσκωσει αλλα δεν ειναι και παμελα αντερσον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το μέγεθος... μάλλον πιο πολύ παίζει ρόλο το δέρμα...

Α Μαράκι για το μέγεθος δεν το συζητάω... το κοιτούσα χθές και με όλες αυτές τις φλέβες πάνω είναι εντελώς σαν θρίλερ!!! :lol::lol::lol::lol: "Εφιάλτης στο στήθος με τις φλέβες!!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...