Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

καλημερα και καλη βδομαδα!!!! τι μου κανετε σημερα φουσκιτσες???? εγω καλα χθες δεν ειχα τοσα πονακια οσο την προηγουμενη....

Μαρια και γω πηγα να σου εξηγησω για τον τραχηλο αλλα με προλαβες... εμενα τον κοιταξε την προηγουμενη φορα που πηγα και ηταν λεει κανονικος, ουτε σκληρος ουτε μαλακος....αλλα κραταει γερα το μπεμπακι που εχει κατεβασει το κεφαλι οσο πιο χαμηλα μπορει... :lol::lol::lol: του εχω πει να κανει υπομονη τουλαχιστον 4 βδομαδες ακομα και μετα αν θελει να βγει ολα καλα... :x:x:x:x:x:x

αντε ελατε για κους-κους... :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα καλημερα!!! Τι γινεται? Οντως πλησιαζουμε κοριτσια, ειπα κιο εγω αυτη τη βδομαδα να συντονιστω με καποιες εκκερεμοτητες που εχω εκτος σπιτιου γιατι μετα ποιος θα τρεχει... Να φευγει ενα ενα απο τη μεση να ειμαστε χαλαρες. Μεχρι τον αλλο μηνα θα εχουμε γεμισει γεννητουρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα που εισαστε ολες? περιμενω περιμενω καμμια δεν μπαινει....

πηρα το γιατρο πριν λιγο και μου ειπε να παω ξανα αυριο γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να μην μπορω να κοιμηθω απο την 34 βδομαδα το βραδι επειδη ποναω..... ας ελπισουμε πως ολα θα ειναι καλα...

μα ολες κοιμαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κ χρόνια πολλά ερωτευμένα κοριτσάκια!!!!!!!!!!! Κ μάλιστα είμαστε δις ερωτευμένες φέτος: με τον αντρούλη μας κ με το μπεμπόνι μας!!!!!! :D:D:D:D

Μαρία, σου εξήγησαν τα κορίτσια. κι εγώ δεν το είχα υπόψιν κ με ενημέρωσε μια φίλη. spirtouli εσένα κιόλας σε εξέτασε :shock: ? δλδ όταν πάω την Πέμπτη αραχτή, μπορεί να με εξετάσει :o ή θα δει από τον υπέρηχο???

konstantinos για δώσε τα φώτα σου κι εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie εμενα με ρωτησε αν εχω πονακια και του ειπα ναι και οτι το βραδι οταν παω τουαλετα μετα με ποναει για αρκετη ωρα η κοιλια μου και ηθελε να δει μηπως υπαρχει καμμια ανεπαρκεια τραχηλου γιαυτο ισως να με κοιταξε αλλα με εχει προηδοποιησει πως μολις μπω στο μηνα μου που θα με βλεπει 1 φορα την βδομαδα θα εχουμε και γυναικολογικη εξεταση :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ερωτευμενες εγκυουλες....χρονια σας πολλά-τωρα τα λεω αλλα εχει κανα 2 χρονια που δεν μαγγιζει καθολου αυτη η γιορτη...οπότε αδιαφορω...σιγα μην περιμενα τις 14 φεβρουαριου για να πω 2 ομορφα λογακια στο μωρο μου η να του κανω εκπληξεις :P:P ...οι βαλιτσες μας ετοιμες αν κ εκκρεμουν πολλά για το σπιτι...μαζι με το δωματιο της μπεμπας μου ειχα βαψει κ την κρεβατοκαμαρα αλλα τωρα δεν μαρεσει κ αυριο θα ξαναβαψω γτ ειναι η τελευταια μου ευκαιρια...μετα δεν εχει τπτ...περιττο να πω τι γκρινια εχει ο βαλεντινος μου που ολο αλλαζω γνωμη :lol::lol::lol: περιμενω την μανουλιτα μου να συνεχισουμε δουλειες κ ο αγωνας συνεχιζεταιιιιι :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια και απο μενα! τι κανετε? χρονια πολλα κι ολας σε ολες μας!!!! :D:D:D εγω παλι εκανα τη βολτα μου στα μαγαζια, πρεπει αλλωστε να περπαταω κι ολας κι ευτυχως ακομα κραταει καλα ο καιρος οποτε ας το εκμεταλλευτουμε!! ;);) εμεις εχουμε αυριο επιτελους γιατρο να δουμε σε τι φαση ειναι το μπουμπουκακι μας!!! :ymparty::ymparty::ymparty: παντως εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι μεχρι την 39 εβδομαδα δεν αγγιζουμε τιποτα γυναικολογικα... αλλα ο καθε γιατρος διαφερει οπως και καθε εγκυμοσυνη! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκιτσες!!!!!!!!!!

Σοφουκι πολυ εξυπνο αυτο με τις ωτοασπιδες!!!!!!!!!!!!! Θα παω να παρω.

Μαρακι να χαιρεσαι το Φωτακι σου!

Ρανια Χρονια Πολλα , να ειστε παντα ευτυχισμενοι.

Και σε ολες τις φουσκιτσες σημερα Χρονια Πολλα! Παντα ερωτευμενες να ειμαστε.... ;)

Αρχισα αντιβιωση κ μου φερνει πολυ υπνηλία!!

Ο γιατρος μου ειπε οτι το νινι δεν πηρε βαρος πολυ και μαλλον ειναι απο τη κουραση. Απο αυτο ειναι κ οι συσπασεις που εχω. Μου ειπε ξαπλα και τ αποδια ορθια να κατεβαινει το αιμα.

Οι εμετοι συνεχιζονται κ το αιμα το ιδιο. Θα κανω υπομονη , δεν μπορω κατι αλλο.

Μου ειπε οτι μεχρι την 38η θα γεννησουμε. Εκει γυρω υπολογιζει ο ντοκτορας.

Τωρα ξαπλα και να παρει βαρος το μωρο να γεννηθει λιγο μπαμπατσικο!!!!!!!!!!11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie μου αν θυμαμαι καλα μετα την 36 εβδομαδα γινεται η εξεταση τραχηλου, αλλα αν ειναι σκληρος δεν θα σου βαλει κ το χερι ντε κ καλα! για να μαλακωσει ο τραχηλος ιδανικη ειναι η επαφη κ ιδιως μετα 37 εβδομαδα να τελειωνει μεσα για να γινονται συσπασεις... :lol::lol: εμενα βεβαια δεν μου καθοταν, φοβοταν βλεπετε :cry::cry: με αποτελεσμα να παρω ολον τον μηνα , να παω με προκληση κ να μην γλιτωσω την καισαρικη! :roll::roll:

γιουλακι θα μου αλλαξεις ημρ/νια στην φουσκο λιστα? 4 Μαρτιου γενναω....

κοριτσια ασχετο εστειλα εμαιλ στην λιμπερο να μου στειλουν δειγματα κ με πηραν τηλ να μου πουν οτι αυριο θα στειλουν δωρο βαλιτσακι με προιοντα λιιμπερο κ τζονσον κ εκπτωτικα κουπονια... οποτε στειλτε γρηγορα μαιλ... οταν το παραλαβω θα σας ενημερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κων/νος εχω μια απορια... αυτο το πασπατεμα που λενε στο τελος οτι σε ποναει και μπορει να εχεις αιμα και τετοια ειναι οπως η γυναικολογικη εξεταση που μας κανουν χωρις να ειμαστε εγκυες η ειναι κατι αλλο? εχω μπερδευτει.... εμενα παντως την προηγουμενη φορα μου εβαλε τον κολποδιαστολεα και ειδε με το ματι δεν μου εκανε κατι να με πονεσει..... εχω μπερδευτει.... αυριο που θα παω θα σας πω αν μου ξανακανει κατι επειδη ποναω γιατι με τον υπερηχο δεν βλεπουν τον τραχηλο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.liberoclub.gr/Footer/Contact-Us/ εγω εδω εστειλα μαιλ κ δεν εγινα μελος.

σπιρτουλη με μπερδεψες τι γυναικολογικη εξεταση μας κανουν οταν δεν ειμαστε εγκυες?

εννοεις τον υπερηχο απο τον κολπο?

για το τραχηλο μαλλον κ κολποδιαστολεας βοηθαει στο να καταλαβει αλλα κανονικη σου βαζει "χερι" στον κολπο... ξεκιναει με 2-3 δακτυλα κ αναλογως μαλλον πρατει. το ιδιο γινεται κ κατα την διαρκεια του τοκετου κ η μαια σου βαζει "χερι" για να δει την διαστολη... ελπιζω να σε κατατοπισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

πω πω... πολύ χέρι πέφτει βρε παιδί μου... ευχαριστώ για τις πληροφορίες, απ'ο,τι κατάλαβα είναι θέμα γιατρού. Konstantinos αυτό με τις επαφές ιδιαιτέρως χρήσιμο! κ να μη θέλει, θα τον βάλω εγώ κάτω!

πολύ καλή κ η πληροφορία για τη libero. να'σαι καλά!

ακόμη δεν έχω πλύνει τίποτα, περιμένω τη μανούλα μου για να τα κάνουμε αυτά. αυτό το σ/κ θα αγοράσω με το καλό τα τελευταία χρηστικά πραγματάκια κ από βδομάδα πιστεύω θα τακτοποιηθώ.

φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Πως πανε τα κεφια; Τα δικα μου χαλια μαυρα! Ψυχολογια και διαθεση στα πατωματα...σουρνομαι οοοοολη μερα και οοοοοολη νυχτα! Τα νευρα μου.....σερπατινες,κροσσια και χαρτοπολεμος μαζι!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop, υπομονή καλή μου! να σκέφτεσαι τα κοριτσάκια σου κ να σου ανεβαίνει η διάθεση!!! τώρα τον φάγαμε τον γάιδαρο άλλωστε! be cool :-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα...πραγματι φαγαμε τον γαιδαρο αλλα η ουρα ειναι πολυ μ@@@@κω κ δεν τρωγεται με τπτ :lol::lol: ειμαι ξενυχτισμενη αφου απο τις 3 δεν εχω κλεισει ματι...εχω αγχος κ σκεφτομαι συνεχεια πραγματα που εχω να κανω...σημερα τελειωσα κ τις βαλιτσες αλλά δυστηχως το σπιτι ειναι μυλος...δεν τελειωσα δουλειες και δεν μας ηρθε ακομα το κρεβατι απο νεοσετ να τακτοποιηθουμε κι μεις σαν ανθρωποι. οι κουρτινες που εραψα μου βγηκαν αλλες μικρες κ αλλες κοντες κ ο αντρας μου ειναι ετοιμος να πηδηξει απο το παραθυρο :lol::lol: αυτα...γκρινιαξα λιγο κ χαλαρωσα :lol::lol: παρολο που ετοιμασα βαλιτσες εχω μεινει με την αισθηση οτι μου διαφευγουν πολλά που τα χρειαζομαι και δεν τα εχω παρει...οτι ειναι λιγα αυτα που πηρα δηλ...τρελοορμονες ποτε θα ησυχασουμε επιτελους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Νομιζω η διαθεση ειναι γενικως καπως... Κι εγω αν και φοβαμαι θελω να πλησιασουμε, δεν εμεινε πολυς καιρος,θα περασει, τι να κανουμε... Εφτιαξα κι εγω τα πραγματακια για το μαιευτηριο αλλα ειμαι σιγουη οτι ολο αι κατι ξεφευγει, πρεπει να τα ξαναδω και να κλεισει η βαλιτσα γιατι οσο ειναι εκει ολο θα βαζω και θα βγαζω. Καλη μερα σε ολες σας και θα ειμαστε σε επαφη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollaki εγω ειμαι εδω, μοιλις γυρισα απο τα μαγαζια, κλασικα, και σε ακουω. οριστε λοιπον... πες μου τι σε απασχολει... :D τελικα η διαθεση ειναι γενικο φαινομενο λοιπον εε??? εγω εχω κουραστει αφανταστα, ανυπομονω να ερθει η ωρα, φοβαμαι τη γεννα, φοβαμαι ΚΑΙ την επισκληρηδιο, φοβαμαι πανω απο ολα να ειναι το παιδακι μου γερο, ενα σωρο φοβους... θελω επιτελους να κοιμηθω μπρουμυτα, μου εχει λειψει τρελα ο αντρας μου που δε μου καθεται γιατι φοβαται μην ερθει μουρη με μουρη με το γιο του :D , θελω να πιω ενα freddo και να καπνισω ενα πακετο τσιγαρα, καπακι να πλακωθω στα ποτα για οσο αντεξω, και φυσικα να χασω με μαγικο τροπο 20 κιλακια! ;);) (15 που πηρα και αλλα 5 απο πριν που περισσευαν ετσι κι αλλιως ;);) ), γενικα θελω αυτο που μου ευχονται ολοι τωρα πια!! ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΩ!! δε μου αρεσει που γκρινιαζω, νιωθω αχαριστη καποιες φορες, περιμενουμε το πρωτο μας μωρο που το θελαμε τοσο πολυ και ηρθε πριν καν το σκεφτουμε, ειχα μια ευκολη εγκυμοσυνη, χωρις εμετους, χωρις προβληματα και παλι γκρινιαζω... :cry::cry: τελος παντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax sofouki mou me ekfrazeis apoluta....apoluta omws, me ti diafora oti tha hthela enan caramel machiato anti tsigarwn kai potwn :D. Allos enas fovos...me pianoun kati periergoi ponoi pou kai pou tous opoious prin den eixa...stamatane meta apo ligo omws...alla ekeini tin wra les: "Ooopa les?" Me tin episkliridio ki egw exw arxisei kai fovamai. Exeis petrwmata stin koilia...pseftosyspaseis..? Egw den mporw pia na katalavw. Exoume molis pente meres diafora. Anupomonw na vgei na dw oti einai geri kai dunati..auto kai tipota allo...kanw kamia douleia kai prepei na skipsw ligo mprosta kai lew : " Wx mipws tou piezw ta podarakia kai to kefalaki tou?" Alla den mporw na menw oli mera araxti...den pernaei re koritsia o kairos twra, den pernaei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maritinaki εγω ακομα δεν ξερω αν εχω πετρωματα. νιωθω κατι ψιλοπονακια αλλα δεν εχω ιδεα αν ειναι αυτα που λεει ολος ο κοσμος. ο γιατρος μου πριν 15 μερες μου ειχε πει οτι συσπασεις γινονται κανονικα απλα δεν τις καταλαβαινω. τωρα αυτο ειναι καλο η καλο δεν ξερω! :?:? σημερα θα ξαναπαμε να δουμε πως ειναι ο μπεμπης μας κι αν εχει αρχισει να ζοριζεται μιας και ειναι μεγαλουτσικος. (τελευταια μετρηση 34+5 ηταν 2700!! :shock::shock: ) σημερα θα συζητησω μαζι του εκτενεστερα και για την επισκληρηδιο, την οποια νομιζω οτι χρειαζομαι να μου τη βαλουν απο τωρα... τετοιο φοβο εχω!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια και εγω μια τα ιδια απο διαθεση λιγα νευρα λιγο ανχος πολυ αναμονη.....και να σκεφτειτε οτι ξερω πλεον γενναω την επομενη τεταρτη αλλα εγω το βλεπω λες και γενναω τον αλλο μηνα....τελειωνουμε ομως υπομονη................... :) λοιπον πηγα στο γιατρο εχθες η μπεμπα ξαναγυρισε με το κεφαλι προς τα πανω ...αυτο το παιδι πολυ ζωηρο το βλεπω ;) αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι τα δευτερα και μετα παιδια παιρνουν θεση και την τελευταια βδομαδα βεβαια αφου θα γεννησω με καισαρικη δεν μας νοιαζει απλα το αναφερω...βλαστοκυταρρα θα δωσω γιατι ειναι δωρεαν στο μαιευτηριο που γενναω και μου ειπε να κατσω στα αυγα μου μεχρι την τεταρτη και να μην κουραζομαι καθολου γιατι δεν θελουμε απροοπτα...και να γεννησουμε προγραματισμενα χωρις πονους και βιασυνες αυτα...πηρα και οδηγιες για την μερα προ καισαρικης και τελος :) τωρα περιμεεεεεεενω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammyslove με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου, έφτασαν οι μέρες!!!!

Κορίτσια σας καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθετε και εγώ θέλω να περάσουν οι μέρες να γεννηθεί ο μπεμπούλης μου και μετά θα ηρεμήσω. Όταν τον πάρω αγκαλιά και θα σιγουρευτώ πως είναι καλά θα φύγει από πάνω μου ένα απίστευτο βάρος.

Σήμερα έκανα γενική και κουράστικα. Σήμερα έχω ραντεβου με το παιδίατρο γιατί εδώ στην Αμερική πρέπει να έχει επιλέξει το παιδιάτρο πριν γεννηθεί το παιδί. Αύτο βέβαια είναι καλό γιατί όταν γεννηθεί το μωρό δεν έχω να σκέφτομαι και αυτό. Εμείς του μπέμπη μόλις γεννηθεί θα του κάνουμε περιτομή γιατί μας είπαν και διάβασα πως είναι πολύ καλο γιατί αποφεύγεις μολύνσεις. Καμία άλλη το έχει σκεφτεί να το κάνει?

Βαριέμαι και πεινάω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...