Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

ΣΠΙΡΤΟΥΛΙ εγω τα ρουχαλακια τα επλυνα στους 30-40 βαθμους στο προγραμμα για τα ευαισθητα....Ετσι κι αλλιως η ουσιαστικη <αποστειρωση> γινεται με το σιδερωμα ;)

Οσο για την εξεταση που με εβαλε να κανω,δεν την κανω καθε μηνα...μονο αυτη την φορα. Τελος παντων για να την ζητησε κατι θα ξερει παραπανω απο μενα :)

Βαριεμαιιιιιιιιι πολυ σημεραααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουτε μενα μου εχει πει κατι για τη συγκεκριμενη εξεταση Lolli μου, προς το παρον μου ειπε μονο για αναλυση ουρων μεχρι την επομενη φορα. Με βλεπει καθε 2 βδομαδες αλλα απο την επομενη φορα που μπαινω στο μηνα μου θα με βλεπει καθε βδομαδα. Spirtouli και μενα γιγαντακι φαινεται, 2350 ηταν αυτη τη βδομαδα :lol: Τα ρουχαλακια τα εβαλα κι εγω στο προγραμμα πλυσιμο στο χερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! πολύ χαίρομαι που δεν εκανα καμια "πατάτα" με το πλύσιμο των μωρουδιακών... και γω τα ίδια σκέφτηκα: τα επλυνα σε χαμηλή θερμοκρασία γιατί με το σίδερο θα τα "καψουμε" ουσιαστικά!

ωραία λοιπόν ! να δω ΠΟΤΕ θα σιδερώσω.... οπως καταλαβαίνετε ακόμη δεν....!!! χιχιχι :lol:

Lollipopaki και γω βαριέμαι πολύ σημερα.............................. :|:|

α!!!! αυριο εχει γενέθλια ο αντρούλης μου! Fotis-daddy-to-be !!!!!!!!! γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα θα εχετε τζερτζελε δηλ αυριο; Κερακια,τουρτες κ ολα τα παρελκομενα;

Να το χαιρεσαι λιπον το μεγαλο σου αγορι και με το καλο να ερθει και το μικρο αγορι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αλλα.... στης αδελφής του το σπίτι !!!

ποιοοοοοοος κανει γενική καθαριότητα και τέτοια στον 8οοοοοοοοοο ;;;;;!!!!!! χαχαχαχα :lol:

:shock: κοίτα Lollipopaki ! μας αφιερώνω το παρακάτω τραγουδάκι !

και σε όποια αλλη αισθάνεται σημερα το ίδιο ε;! ;)

αχαχαχαχαχαχαχα !!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[youtube:3lmyrs71]P3XpBs9fApw[/youtube:3lmyrs71]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!ξυπνηστε!ειναι κυριακη,εχει ωραια μερα,θα βγουμε βολτουλα(λες και τις αλλες μερες ειμαστε μεσα..)!

χτες επιτελους κατεληξα σε καροτσι,θα παω την τριτη να το παρουμε να τελειωνουμε.

μαρακι να χαιρεσαι το φωτακο σου!αντε,ποιος τον πιανει κι αυτον τωρα ε?θα εχει και το διαδοχο σε λιγο καιρο!

αυριο θα παμε να δουμε το μπεμπουλη μας!και επετειος αυριο,ολα μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκοκοιλιτσες!!!

βλεπω ετοιμαζεστε σιγα σιγα σας χαιρομε πολυ!!!

εχω μια απορια χαζη αλλα την εχω...οταν γεννας με καισαρικη...τα νερα ποτε σπανε?????? :? πριν σου κανει την τομη ο γιατρος η την ωρα που την κανει πεταγονται σαν συντριβανακι :shock::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιδακια! τι κανετε? ξυπνησατε η ακομα χουζουρευετε?? ρε παιδια βαριεμαιιιιιι!! δεν ξερω τι να κανω να περναει η ωρα μου και ολο πιο πολυ βαριεμαι! τα βραδια πια ειναι σχεδον μαρτυρικα! δεν κοιμαμαι σχεδον ποτε πανω απο 2 ωρες σερι χωρις να ξυπνησω. πηγαινω συνεχεια τουαλετα και καποιες φορες μετα μου παιρνει και μια ωρα μεχρι να ξανακοιμηθω! αφηστε που εχω πεθυμησει τρελα να κοιμηθω μπρουμυτααα!!! οτι θα ξαναεβλεπα μετα απο τοσα χρονια τους φρουρους της αχαιας... εεε... δεν το περιμενα! :shock: αυριο πρωι εχω αποτριχωση επιτελους και μανικιουρ πεντικιουρ μετα απο πολυυυυ καιρο και την τριτη θα παμε κωμμωτηριο. θα κοψω λιγο το μαλλακι μου και φυσικα θα κανω και επιτελους ανταυγειες που εχω να κανω μηνες ολοκληρους!! (δεν τα βαφω τα μαλλια). τριτη απογευμα εχουμε γιατρουλη και ελπιζω να μας πει οτι ο μπεμπης ειναι ετοιμος για εξοδο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy ειχα δει ενα ντοκιμαντερ στο σκαι που εδειχνε γεννα με καισαρικη σε διδυμα (επισκληρηδιο). λοιπον, ο γιατρος εσκισε την κοιλιτσα, βρηκε το σακο, εσκισε και το σακο και τοτε πραγματικα βγηκε πολυυυυ νερο!! :shock::shock::shock: οχι συντριβανακι, μιλαμε για πολυυυυ νερο σαν να αδειαζεις ενα κουβα που σφουγγαριζεις!! :shock::shock::shock: δεν ξερω αν εγινα αντιληπτη αλλα μιλαμε για πολυυυυ νερο!! :D:D:D η μαμα βεβαια στον κοσμο της, φωναζε στη μαια να τη βαλει καθιστη για να μπορει να βλεπει καλυτερα!! :shock::shock: χριστε μου!!! x_xx_xx_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!! τι κανετε σημερα???? κυριακη και το ριξαμε εξω??? εγω περασα ενα χαλια βραδι...

με πονουσε ολο το βραδι χαμηλα η κοιλια και δεν μπορουσα ουτε να γυρισω,αφου με ειχε πιασει ενας φοβος την γεννησω πριν την ωρα μου αλλα σημερα ευτυχως ειμαι καλα!!!!

και γω βρε σοφουκι δεν την παλευω καθολου τα βραδια...ξυπναω-κοιμαμαι-παω τουαλετα-στρουφογυριζω-κανω αχ και βαχ και καποιες φορες ακουω και κατι κρακ απο τα κοκκαλα της λεκανης σαν να σπανε :o:o:o:o

happy δεν μπορω να σε βοηθησω στο ερωτημα σου.

Ρανια να ζησετε και να εισαστε μαζι για πολλα πολλα πολλα χρονια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουκι μου σε ευχαριστω πολυ που μου ελυσες την απορια!!!θα εσκαγα αν δεν μαθενα!!χαρα στο κουραγιο σου παντως βρε θηριο καθησες κ ειδες καισαρικη τομη...παναγιτσα μου...και αυτη η μαμα ηθελε να βλεπει κιολας?με τιποτα....εγω λιγο αιμα να δω ειμαι ικανη να λυποθημησω...πως θα γεννησω :cry:

οσο προχωρα η εγκυμοσυνη βλεπω τα πραγματα χειροτερευουν...απο τωρα δεν κοιμαμαι καλα τα βραδυα ευτυχως κοντευουμε...αυτο το κρακ στην μεση το ακουσα κ εγω κ νομιζα πως μου σπασε κανα κοκκαλο :lol::lol::lol: καλα κουραγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φουσκοκοιλίτσες!!

οι ετοιμασίες συνεχίζονται ακμαιότατες βλέπω! εγώ περιμένω τη μανούλα να έρθει για να βάλουμε μπρος κανένα πλύσιμο κ σιδέρωμα. χτες έκανα μια βολτίτσα από leroy-merlin και jumbo για να βρω τα σχετικά της διακόσμησης δωματίου. τελικά επέλεξα τα αφρώδη looney-tunes.

επί τη ευκαιρία, πήραμε ένα μπιμπεράκι της nuk, χτενούλα και ψαλιδάκι για νυχάκια (chicco) και κάτι άλλα ψιλά. τώρα μένουν μόνο αφρόλουτρο-σαμπουάν-κρεμούλες-λαδάκι μασάζ-οινόπνευμα κ γαζούλες για τον μπέμπη, τα οποία θα πάρω από φαρμακείο, γιατί θα ήθελα της frezyderm.

πλησιάζουμε δυναμικά... ραντεβουδάκι με γιατρούλη έχουμε στις 17 την Πέμπτη, να δούμε κιόλας πώς είναι ο ζουζούνος! Ξέρει καμία πότε γίνεται αυτή η "ενοχλητική" εξέταση για την ωριμότητα του τραχήλου? Την Πέμπτη που θα πάω γιατρό θα είμαι στην 35η, άρα ακόμη είναι νωρίς? Να μου πεις ολόκληρη γέννα θα κάνουμε, ο τράχηλος με πείραξε... τέσπα, να'χουμε να λέμε...

Μαρία-Φ, να χαίρεσαι κατ'αρχάς τον Φώτη σου!!! για το doppler που ρώτησες, κι εμένα μου έκανε στις 27/1 στο ιατρείο του (στον υπέρηχο εξετάζουν, μη φαντάζεσαι κάτι εξτραβαγκάντ...)

Ράνια, να ζήσετε και να είστε πολύ πολύ ευτυχισμένοι με τον μικρούλη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !τι βλεπω ειχαμε κινηση αυτο το ΣΚ,μπραβο μας,εμεις πηγαμε μια ωραιωτατη βολτα στο παρκο οικογενειακως για να ξελαμπικαρει καο ο μοκρος,μετα πηγαμε για φαγακι και τωρα γυρισαμε στην εδρα μας...πρωι ορωι αλλαξα και κουρτινες στο σαλονι αλλα και τα ριχταρια του καναπε.ηταν τα τελευταια που ειχα σε εκρεμοτητα για το σπιτι,αυρι εχω γιατρο για τελευταια φορα πριν γεννησω ... :D:D τελειωνουμε σιγα σιγα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !!! Πως ειμαστε? Κι εγω εξω ημουν σημερα, φαγακι, βολτιτσα και τωρα σπιτι. Πρεπει αυτη τη βδομαδα να παρω και τα τελευταια πραγματακια, να μην τρεχω μετα. Mamys love τελευταια επισκεψη ε? Πως περναει ο καιρος... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεεεερααα...τι κανετε?εγω αραχτ'η κ λαιτ...βαριεμαι πολύ..πολύ ομως...το λοιπον τελειωσαμε τις χοντρες δουλειες με πλυσιμο χαλιων-τοιχων-κουφωματων-κουρτινων κλπ...τι ωραιο που ειναι το σπιτι μετα απο γενικη καθαριοτητα...τις ξεπατωσα μαμα κ πεθερα :lol::lol: επίσης ξεκινησα βαλιτσες κ μου εμειναν λιγα πραγματακια ακομη...να ρωτησω βρε κοριτσια...απο καλλυντικα για το μωρο τι παιρνουμε μαζι?παιρνουμε σαμπουαν-αφρολουτρο κλπ?ειμαι λιγο στα χαμενα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πάρουμε καλλυντικά για τα μπεμπάκια στο μαιευτήριο... Βέβαια. μήπως εξαρτάται και από το πού θα γεννήσει κάθε κοπέλα? Μάλλον μια ερώτηση στην κλινική ή στο νοσοκομείο θα ήταν πλήρως διαφωτιστική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Ρανια μου να ζήσετε να'στε πάντα ευτυχισμένοι και τρελά ερωτευμένοι!!!

Μαράκι να χαίρεσαι το Φώτη σου.

Εγώ είμαι σχετικά καλά παλεύω καθημερινά με το θηρίο που λέγεται διαβήτη κύησης. Πολύ πείνα και περπάτημα. τι να κάνουμε υπομονή θα κάνω λίγες ακόμη βδομάδες.

Χτές πήγαμε σινεμά και γενικώς πε΄ράσαμε ωραία. σήμερα θα πάμε σε ένα παζάρι και γενικως θα έχει τζέρτζελο.

Αύριο το πρωί έχουμε γιατρό να δω το μπεμπουλίνο μου!!!

Εμένα πάντως στο μαιευτήριο το μ'ονο που μου είπαν να πάρω για το μωρό είναι να ρουχαλάκια που θα του φορέσω όταν θα φεύγουμε.

Mammyslove αντε σε λίγες μέρες θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά, τέλεια!!!

φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!κοριτσια ειμαι πολυ ενθουσιασμενη που φτανουμε αισιως πια στον στοχο μας.εγω τελειωνω την αλλη τεταρτη και μετα επεται μεγαλη συνεχεια.....σημερα γεννησε και μια φιλη μου το κοριτσακι της 3000 κιλα στην 38 εβδομαδα με καισαρικη λογω διαβητη ολα καλα ομως περασε και αυτη μεγαλο ανχος με το ζαχαρο και το να βγει καλα η μπεμπα της αλλα ευτηχως ολα τελεια :D ευχομαι μια καλη γεννα σε ολες μας με το καλητερο τελος{υγιη μπεμπακια στην αγκαλια μας}!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια ! ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές ! να ειστε όλες καλά και σας ευχομαι να τα περάσετε πολύ ομορφα αυριο (του Αγ.Βαλεντίνου καλέ!!! χιχιχι !) ;)

και σεις Ρανια μου να ζήσετε και να χαιρόσαστε την αγάπη σας και την οικογένεια σας!!

demie τι εξέταση χρειάζεται για να δουν το τραχηλο ;;;;;;;;;;

:shock: δεν τον βλεπουν απο τον υπερηχο ; για πες καλέ ! (ουτε) αυτό δεν το ειχα υποψιν μου !!!

vasia σου ευχομαι να εχετε καλά νεα αυριο και κουράγιο με τον διαβήτη !

ελα ! λιγο εμεινε ακόμη !! :roll:

και σε ολες τις φουσκοκοιλίτσες πολλά πολλά φιλάκια !!!! --καληνυχτούδια-- :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!!!!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕς ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΕς ΜΕ ΤΟΥς ΑΝΤΡΟΥΛΙΔΕς ΣΑς!!!!!!!σημερα εχουμε γιατρο το απογευμα τι καλα :D:D το βραδυ ειχα κατι πονακια χαμηλα και δεν βολευομουνα με τιποτα αλλα σηκωθηκα τελικα και μου περασανε !!!ουτε στο κρεββατακι μου δεν βρισκω υσηχια πια η γκαστρωμενη :o ΥΠΟΜΟΝΗ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι εγωωωωωωω...... και γελαω με την μαρια που αναρωτιεται ποια ειναι η εξεταση του τραχηλου!

κοινως μαρακι μου σου βαζει λιγο "χερι" για να δει αν εχει μαλακωσει ο τραχηλος! εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν πολυ καθισα να τον ελεγξει γιατι με πονεσε και τσινιξα λιγο.... αλλα τελικα γεννησα με καισαρικη οποτε δεν με βαλαν κ πολυ χερι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια !!! και χρόνια μας πολλά --τα ερωτευμενάκια-- !!!!

konstantinos...τα χίλια δίκια εχεις που γελας ... και γω χθες το βράδυ το εγραψα, αλλα μετά συνειδητοποίησα "ποια" εξέταση εννοούσε το demaki και γελάω και γω... ειναι αυτο που λεμε "της νυχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά" !!! χιχιχιχιχιχι !!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

mammys love με το καλό !!!

πωπωωωω... καλά... το πιστεύετε οτι σε λιγο καιρό θα μπαίνουμε και θα λέμε τα νέα μας

σχετικά με τα βρέφη και την λοχεία ;!

παει...περασε ο καιρός....αχ αχ αααααααχχχχ.... :oops:redroses.jpg[/attachment:2zu7qcfm]

post-12238-1387393620624_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω μαρια και σε σενα το ιδιο.....απο τα τελη του μηνα και μετα οι φουσκοκοιλιτσες θα ειναι γεματες με ευχες για γεννητουρια........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...