Μετάβαση σε περιεχόμενο

επισκληρηδιο και δημοσια νοσοκομεια


pappy

Recommended Posts

Pappy σορρυ τώρα είδα ότι είσαι Αθηνα και ρωτάς για εκεί ... Εγώ επαρχία είμαι και για εδω γνωρίζω... Για Αθήνα δεν έχω ιδέα θα σε διαφωτησουν αλλά κορίτσια!!! Με το καλό και μ´ενα πόνο! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει να μιλησεις με τον γιατρρο σου απο την αρχη και να του το πεις οτι επιθυμεις να κανεις.Εκτος και εαν πας με διαστολη μεγαλη και δεν μπορουν να σου κανουν, οπως σε μενα που πηγα στο Ελενα με διαστολη 8. ειναι αληθεια πως δεν κανουν ευκολα, καλυτερα πολυ φαρμακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

εγω γεννησα στην πατρα σε δημοσιο νοσοκομειο με καισαρικη κ εκανα επισκληριδιο.

μια φιλη μου γεννησε στο αλεξανδρα με φυσιολογικο τοκετο κ επισης κ αυτη εκανε επισκληριδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΑΠ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΟΧΙ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι θέμα γυναικολόγου κορίτσια, είναι θέμα αναισθησιολόγου. Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο με καισαρική και ήθελα επισκληρίδιο. (Ήμουν η πρώτη που γέννησα στο συγκεκριμένο νοσοκομείο με καισαρική και επισκληρίδιο). Μίλησα με την αναισθησιολόγο και συμφώνησε, και μάλιστα μου έδωσε το ελεύθερο, αν και θα πήγαινα προγραμματισμένα, αν γίνει κάτι και μπω εκτάκτως να την πάρω στο κινητό. Για να σας προλάβω δεν ήθελε χρήματα!!! Της έδωσα στο τέλος κι έφυγε τρέχοντας και προσβλήθηκε κιόλας...

Μου είπε λοιπόν ότι για φυσιολογικό τοκετό δεν αναλαμβάνει, γιατί ο τοκετός μπορεί να κρατήσει ώρες, και όταν έχει βάρδια, πρέπει να καλύψει όλα τα χειρουργεία (ορθοπεδικά κλπ), οπότε της είναι αδύνατο. Αλλά για την καισαρική είναι αλλιώς. Ούτως ή άλλως θα έπρεπε να είναι εκεί είτε γινόταν ολική είτε επισκληρίδιος νάρκωση.

Οπότε έχει να κάνει με τον αναισθησιολόγο. Μιλήστε με το γιατρό σας και ίσως σας προτείνει εκείνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

ειναι ακριβως οπως τα λεει η Dor@.

ο αναισθησιολογος στο δημοσιο νοσοκομειο καλυπτει ολα τα χειρουργια, επομενως σε ενα φυσιολογικο τοκετο, δεν αναλαμβανει να κανει επισκληριδιο. μονο στην καισαρικη ειναι υποχρεωμενος να κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...