Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Cesilia συμφωνώ με τη Μαρία για την καισαρική...(εννοείται εύχομαι να τα καταφέρεις για ΦΤ) σημασία έχει να είστε εσύ και το μπεμπάκι καλά!!!

Μαρία μου αν ποτέ ξαναμείνω έγκυος σε δίδυμα θα το πάρω όπωσδήποτε!! :lol::lol::lol::lol::lol: Αχ αυτές οι ώρες δεν περνάνε... Μου φαίνεται ότι οι μέρες περνάνε πιο εύκολα...αλλά όταν μένουν μόνο ώρες δεν περνανεεεε!! Αύριο θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού και στο νοσοκομείο... άντε να δούμε πότε θα μου πούν να πάω... και μετά ξαναέχω ραντεβού με τον γιατρό μου στις 7/2 και τότε θα κλείσουμε και για β' επιπέδου!! Αχ άντε να περάσουν οι μέρες...

Τι πρόβλημα έχεις βρε Ζάχα για πές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να φαω 3 γιουβαρλακια ή 5 ???

5 Βέβαια!!!! γιατι αν φάς τα 3 θα σκέφτεσαι τα υπόλοιπα 2 όλη μέρα... οπότε φάε 5... καλύτερα να τα έχεις στο στομάχι σου παρά στο μυαλό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα λενε τον πεθερο..

αλαλ μου αρεσε σαν ονομα και τον φωναζουμε κανονικα Χριστοφορο η Τζεφ..

ζαχα φαε 5!!

καλε εννωειται οτι δενε χει σημασια..

απλα μετα τη γεννα του μιρου ειχα παθει ενα ψυχολογικο πατατρακ..και η ιστορια δεν ειναι της παρουσης..ας γεννησουμε με το καλο και θα σας τη πω μια μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως να φαω 6? απο 2 τα μωρα και απο 2 εγω!!! γιατι με τα 5 καποιον θα ριξω δεν μου βγαινει η διαιρεση!!!!

Σεσιλιακι ψυχολογικο ταρακουλο?Καταθλιψη ειχες μαναρι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 να φας και χωρις τυψεις!!!

Μοσχαρισιος δεν ειναι ο κιμάς; Περα την πεινα, σκεψου πως ετσι δινεις ακομα περισσοτερες πρωτεινες στο μωρο σου!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

ευχαριστω για την βοηθειαααααααααα!!! Τωρα ειμαι στο 4ο!!! Αργησα σημερα (εσεις φταιτε που αργησατε να αποφασισετε...χαχα) συνηθως τρωω σαν τις γριες απο τις 12!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαχα εχει σημασια το μεγεθος :lol:

κ εννοω....αν ειναι μικρα μπορεις να φας οσα θες....τι να σου κανουν τα 5 ή τα 6?

αν ειναι μεγαλα ομως αλλαζει το πραμα....μην σου πεσουν βαρια τα 5....καλυτερα 3.....(τυχαια εγραψες 3) :lol::lol::lol: ξερω εγω τι λεω.....γιατι οι εγκυουλες πεινασμενες οπως ειναι αλλα ονειρευοντε..... :lol::oops:

φιλακια στα μπεμπου σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλες!!!!Καλε ποσα γραψατε σε μια μερα???Εγω ειναι 3 μερες που εχω τρελλη υπνηλια και βαρεμαρα οοολη μερα ξαπλωμενη!!!!!

Σημερα βγηκα εξω πηγαμε την καθιερωμενη μας βολτα στις τραπεζες!!!!!και για ενα καφεδακια,τσαγακι εγω και παλι σπιτι!!!!!!!Παρ ολο που εχει κρυο ειχε και ωραια λιακαδα και η θαλασσα ηταν τελειαααα!!!!!!!!

Σημερα σταματαω τα ουτροτζεσταν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι ευτυχιααααααααααααααααα!!!!!!!!Την Παρασκευη παμε γιατρο να δουμε το σπορακι μας!!!!!!

Χτες κ μεις κοιταγαμε για κουνια αλλαξιερα καροτσι κλπ!!Κ εχω κολλησει με ενα σετ της Παλι 1200 ευρω κουνια αλλαξιερα!!!!Μου φαινοται πολλα ομως ρε γαμωτο..για 2 χρονια τοσα χρηματα!!!!Απο την αλλη μονο αυτο μας αρεσε!!!θα δουμε ομως...εχουμε καιρο ακομη!!

ΑΑ εχω και 4 μερες να κανω μπλιαξ!!!!!!!!!!!!!!!Λετε να σταματησαν????

Κατα τ αλλα ειμαστε μια χαρα!!!Εσεις εγκυουλες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακη καλησπερα!!!

Τα παλη ειναι πολυ καλα ομως..

και τα περισσοτερα κρεβατια τιους γινονται μετα μικρα κανονικα κρεβατακια

τα βλεπαμε και εμεις αλλα το μπατζετ μας δεν ηταν για τοσα.

στον γιο μου καταληξαμε σε αυτο το κρεβατακι

http://www.mothercare.com/Jamestown-Cot ... 1&mcb=core

Για αλλαξιερα πηραμε απο το ΙΚΕΑ μια πολυ ωραια συρταριερα και εβαλα πανω το στροματακι αλλαγης..

το κρεβατακι ειναι σχεδων καινουριο αφου κοιμηθηκε εχει μεχρι μηνων...μετα μετακομησε στο κρεβατι μας...και τωρα καπου ενα μηνο ξανακοιμαται μονος του εκει

Στην αλλαξιερα σταματησα να τον βαζω γυρω στο χρονο γιατι εγινε βαρυς και φοβηθηκα, τον αλλαζω πλεων στο κρεβατι μας με ενα σελτεδακι απο κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ειανι πολυ ωραιο.

Ειναι πολυ καλα επιπλα γεννικα..και ποιοτηκος και ομορφα, απο τα πιο αξιοπηστα πιστευω

Παλι εχουν και τα κουκου.και τωρα στις εκπτωσεις εχουν πολυ καλες τιμες..πηγενε μια βολτα να δεις..

εμεις οταν ψαχναμε.. ενα κρεβατακι με στρωμα 140 Χ 70 που γινοταν μετα και μονο κρεβατακι και η συρταριερα αλλαξιερα του μας εβγαιναν στα 650 ευρω.

Εγω δεν ηθελα τοσα σχεδια στο κρεβατακι..και την κουνουπιερα την ξεφορτωθηκαμε με συνοπτικες διαδικασιες..ειχαμε ανεπνευστηκες αλλεργιες..

ψαξε παντως και κοιτα και σε καποια συνοικιακα μαγαζια που εχουν πολυ καλες τιμες και πολυ ωραια επιπλακια με οικολογικες βαφες κλπ κλπ κλπ..

εχεις μπολικο χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσάκια??? Πόσα γράψατε σήμερα...τόση ώρα σας διαβάζω!

Εγώ έφαγα και τώρα χαλαρά στον καναπέ...

Χρυσταλλένη μου γύρισες από την β' επιπέδου?? Περιμένουμε τα νέα σου..

Γιελίζ σήμερα έχεις γενέθλια???????????????????????

Τι κάνετε οι άλλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια σας βρήκα επιτέλους....πω πω πάει κ το λίγο που είχα..............

αυριο εχω αυχενική αγάπες μου.....

για να διαβάσω κ λιγο τα νέα σας να ενημερωθώ................

φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Λοιπόν τα νέα από τη Β επιπέδου. Όλα ήταν φυσιολογικα, η καρδούλα του και ο εγκεφαλος του.ΜΟΝΟ βρέθηκε ένα μικρο προβληματάκι. Ο γιατρός μου τόνισε να μην αγχωθώ γιατί δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά εύκολο να το λέει αυτό. Εντόπισε μια ελαφριάς μορφης υδρονεφρωσης. Μόλις το άκουσα το μυαλό μου πήγε σε νεφρική ανεπάρκεια και ήμουν πραγματικά έτοιμη να καταρρεύσω.

Βασικά μέσα σε κάθε νεφρό υπάρχoυν 5ml ούρα του μωρού που δεν βγήκαν προς τα έξω. Μου πε οτι συμβαίνει στα αγοράκια καμια φορά επειδή είναι πιο περίπλοκο το σύστημα τους απ τα κορίτσια. Αν ήταν πάνω από 25ml θα ήταν ανησυχητικό. Θα πάω σ ένα μηνα να δούμε ξανά αν συνεχίζουν να υπάρχουν ούρα. Μόλις έφυγα απ το νοσοκομείο πήρα τελ τον ιδιώτη γιατρό μου και μου επανέλαβε οτι δεν υπάρχει τίποτα που θα πρέπει να με ανησυχεί. Θα πάρω και τρίτη άποψη αύριο. Γενικά όμως το μωράκι είναι μια χαρά. Έκανε τούμπες. είναι 328 γραμμάρια.

Αν καμιά από σας ξανάκουσε την υδρονέφρωση ας μου πει τη γνώμη της.

φιλιά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Χρυσταλενη ολα καλα ειναι και θα ειναι και το αλλο ζητηματακι!!!

Παρε και αλλη γνωμη ετσι πρεπει τελικα στις μερες μας.

Να εισαι καλα.

νικολ καλη αυχενικη αυριο....αντε θα δεις το μωρακι που θα κουνιεται θα ειναι πολυ ωραια!!!! Ολα να ειναι πολυυυυυυ καλααααα ευχομαι!!!! Για να ξεπιαστει και το ισιο σου το κωλαρακι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου καλά αποτελέσματα για αύριο..θα περιμένουμε νέα σου..

Χρυσταλλένη μου όλα θα πάνε καλά...Μην αγχώνεσαι..Πάρε και άλλη γνώμη και το μωράκι σου ειναι γερό!

Ζαχα εδώ είσαι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ καλα αποτελεσματα!!!

Χριστελλενη μην ανισυχεις..το ιδιο προβλημα ειχε και η κουμπαρα μου και στα δυο της παιδια..δεν ειχαν τιποτα..αυτα ειχαν υγρο σχεδων μεχρη τη γεννα..λιγο αλλα ειχαν...

ο γιατρος τοτε της ειπε πως αμ αγεννησει και μετα να τα προσεχει πολυ γιατι ισως να ειναι ευαισθητα σε ουρολοιμοξεις..αλλα ειναι 6 ο μεγαλος και 3,5 ο μικρος και δεν επαθαν απολυτως τιποτα..και καμια φορα ουτ εουρολοιμοξη ουτε τιποτα..

κανανε προληπτηκα καποι εκει στο χρονο και για τα δυο καποιες εξετασεις υπερυχο κυστεογραφημα κλπ κλπ..ηταν ολα αψογα..οποτε μην ανισυχεις..ενδεχομενος την επομενη φορα δεν θα υπαρχει τιποτα απολυτως εκει περα.

Εμεις γυρησαμε απο τον γιατρο..ολα καλα..δε μου εδωσε τιποτα απο βιταμινες παρολο που εχω σχετικα χαμιλη τιμη φεριτινης..ειδε το μωρο..δεν ειδε φυλλο καθοταν σταυροποδι και ειχε τα χερακια στο κεφαλι..μαλλων ελεγε ωχ αυτοτς θα εχω για γονεις;;;...χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!Καλα μιση μερα ελειψα κι εγινε χαμος....δεν προλαβαινω να διαβαζω...κ να γελαω εννοειται..!!!!!!

Νικολ μου πολυ καλη επιτυχια αυριο στην αυχενικη!Θα περιμενουμε νεα σου...

Χρυσταλλενη μου ειμαι σιγουρη οτι τελικα το προβληματακι που βρηκατε στο ζουζουνακι σας δεν θα ειναι τιποτα.Θα δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε εγκυουλες?

Εμεις ειμαστε καλα ξυπνησαμε για την ενεσουλα κ τωρα δεν μας πιανει ο υπνος...και θα κουτουλαω ολη μερα μετα!!!!

Σαν να χειμωνιασε για τα καλα ε??Πολυ κρυοοοο!!!!

Νικολ μου καλη αυχενικη σημερα!!!Να φας σοκολατιτσα πριν για να ναι ξυπνιο το σπορακι σας!!!!!!

Χρυσταλενη μου μην ανησυχεις ολα θα ναι καλα για το μωρο σας!!!!!

Παει καποια αλλη στο γιατρο σημερα??Καλα νεα να χει οποια κ αν παει!!!!!!

Φιλακια σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...