Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Μαριλου κανω υπομονη..γιατι σε λιγο- ελπιζω μεχρι να ερθει η ανοιξη- θα μετακομισουμε και θα ξεφορτοθω ολους τους αντιπαθητικους του γραφειου..

αλαλ αυτη εχει απιστευτο γελιο..

ερχετε και μου λεει τι τοστιμο εχεις εκει;;;..η ευγενεια θα με φαει τρομαρα μου...

τεσπα..

Να παρετε οτι σας βολευει..ο καθενας διαλεγει με γνωμονα την ανεση και την ιδιοσυγκρασια του..γι'αυτο υπαρχει τετοια ποικιλια..αλλιως θα ηταν ολα ιδια..κατι σαν τα μπουκαλαι του νερου!!!

Μαρακι εγω ειχα εναν μπαμπα σλινγκ..με βολεψε απιστευτα.

Τον εχω δωσει σε μια φιλη και καθε μερα με ευγνωμονει γιατι ειναι το δευτερο νινακη της και εχει τον μεγαλο στο καροτσι και την μικρη στο σλινγκ.

ειναι πολυ ανετος και με πολυ καλη στηρηξη!!

Επσιςη καποια κοπελα ανεφερε οτι πρεπει να αγορασει θηλαστρο..

προσοχη στα θηλαστρα που θα αγορασετε...

θα τα πουμε καποια στιγμη και γι'αυτα να μας πουν και οι αλλες κοπελς που χρισημοποιησα τις εμειριες τους.

εγω ειχα 3..και μπορω να πω πως μονο ο ενας με βολεψε και αξιζε τα λευτα του

Μερικαλ μην αγωνεσαι γι ατην αυχενικη..

ολα θα πανε τελεια!!!

Στον καρδιολογο πηγα- σε 3 για την ακριβεια..παει το δωρο Χριστουγεννων..σε γιατρους τα εφαγα- επειδη εχω προπωση μητροειδους βαλβιδας..καπως ετσι..

και επειδη τωρα τελευταια αρχησα να εχω πολλες αρριθμιες ταχυπαλμιες λαχανιαζω πολυ ευκολα..πχ παω κουζινα γραφειο και δεν μπορω να παρω ανασα..

το θεμα ειναι οτι φοβαμαι κατι τετοιο μη με επιρρεασει στον φυσιολογικο που θελλω να κανω..

ο ενας γιατρος ηταν κατηγορηματικος..καισαρικη ακι μαλιστα με ολικη ναρκωση..οι αλλοι δυο μου ειπαν να περιμενουμε μεχρι τον 8ο να δουμε πως θα ειμαι..

το προβληαμ παρουσιαστηκε γιατι ειμαι παρα πολυ βαρια σε σχεση με την υπολοιπη ενηικη ζωη μου..

ειμαι 70 κιλα..και ποτε δεν ημουν πανω απο 53..με εξαιρεση την εγκυμοσυνη του..αυτο το βαρος σε συνδιαμο με τις αυξημενες αναγκες της εγκυμοσυνης- μεγαλυτερος ογκος αιματος και δυνανοτερη λειτουργια της καρδιας..ευθυνονται για τα τωρινα συμπτωμανα...πωπω..τελεια τα παπαγαλιζω...χιχιχι

οταν γεννισω και χασω καποιο βαρος δεν θα εχω κανενα απολυτως προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ πόσα πολλά γράψατε μέσα σε 3-4 μέρες?

Καλημέρα και απο εμένα που συνεχίζω να είμαι σπίτι για τέταρτη κατα σειρά εβδομάδα.

Αύριο θα πάω στομγιατρό για να μας πει αν θα συνεχιστεί ο εγκλεισμός μου..

Μerykal ψυχραιμία όλα θα πάνε καλά! Θα το δείς..

όσο για την αυπνία μετ'α το πιπί το πάθαινα και εγω ώσπου ανακάλυψα οτι νανουρίζομαι με ενα παιχνίδι που είχα στο κινητό μου. Δοκίμασε αυτό ή καν'ενα βιβλίακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατρε Σεσιλια να προσεχεις και ξανα ρωτας αργοτερα για την ωρα του τοκετου. Ρε συ κι εγω φουσκωνω

πολυ οχι μονο στις σκαλες αλλα απο την κουζινα μεχρι το σαλονι για να σηκωσω το τηλεφ φουσκωνω και μου λενε ολοι το εξης εξυπνο ΣΕΞ εκανες??? μμμμμ κρυαδες...και τους απανταω ''ναι τωρα κατεβηκα απο το πολυφωτο'' ααααααααααααχαχαχαχαχαχα

Απο την 13 εβδομαδα αι θινκ ειχα αυπνιες και τσαντιστηκα...μα λεω ολες κοιμουνται εγω γιατιιιιιιιιιιιι? Τελικα μου ξανα ρθε η υπνηλια εδω και 10 μερες μπορω να πω. ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!! Υπομονη λοιπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σοφιτσα γελαω μονη μου...

πολυ καλο αυτο με την τριχα

πατατα υπομονη..

πιστεψε με αξιζει..

παρε βιβλια περιοδικα..πηξε στην τηλεωραση...δες ντιβιντι...

χαλαρωσε..

οταν με το καλο γεννησει δεν θα εχεις αυτη την πολυτελεια χρονου καθολου..

ακομα και αν θα εχεις το πιο ισυχο μωρο του κοσμου θα θες να το χαιδευεις να το φιλας να το κοιτας παρα να ξεκουραζεσαι.

Ζαχα μηπως εχεις και εσυ κατι;;;

ειναι πολυ συνηθησμενο ξερεις και ο περισσοτερος κοσμος δεν ξερει καν οτι το εχει..

δεν ειναι κατι το επικινδυνο καθολου..απλα πρεπει να παιρνεις αντιβιωση πριν απο καθε επεμβαση ακομα και ειναι αυτο ειναι απλη εξαγωγη δοντιου..ποσο μαλλων εξαγωγη μωρου... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχ εχω κεφια σημερα..

ο γιςο μου κοιμηθηκε σερι μετα απο εχεδων ενα χρονο...

ξυπνησε μονο στις 6 ηπιε γαλα και ξαναξεραθηκε για υπνο..τελεια ηταν!!!

ουτε ιδρωσε ουτε ξεσκεπαστηκε..ελπιζω να το επαναλαβει και σημερα αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε? Άργησα λίγο να ξυπνήσω (ξεκούραζα τα χαμηλά μου :-p:-p:-p:-p ) και βλέπω έχουν πάρει φωτιά τα πληκτρολόγια!!

Λοιπόν για τα διδυμοκάροτσα... εγώ είχα βρεί ένα που θα μου το έφερνε η φίλη μου απο την Αγγλία και θα μουτο έκανε και δώρο και θεωρώ ότι είναι πολύ καλό και πρακτικό... Για ρίξτε μια ματιά...

http://www.mamasandpapas.com/product-duette-city-scape/131248800/type-i/

marilou τη γερή κλωτσιά (που θα την νιώσει και ο άντρας σου ) θα την φάς κάπου την 20η εβδομάδα... υπομονή... Καλή επιτυχία με την εξέταση σήμερα!

zaxarenia μπράβο που είσαι καλύτερα... αλλά προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ... και που και που να σηκώνεσαι απο την καρέκλα να κάνεις καμιά βόλτα...

Cesilia έχεις ραντεβού με το μπεμπάκι σου σήμερα? Με το καλό!!!Περιμένουμε νέα... Όσο για τη συνάδελφο... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και ΓΟΥΡΟΥΝΑ που σου τρώει το φαγητό!!!

mariamg καινούριο πάλι αυτό...να μην αφήνουν τον άντρα σου στον υπέρηχο... εμένα τον άφηναν (την προηγούμενη φορά, τώρα ακόμα δεν πήγαμε για υπέρηχο στο νοσοκομείο) ...μήπως είναι ο γιατρός λίγο παράξενος???? Με το καλό αύριο να δείτε το μωράκι σας!!!!

merykal για τις αυπνίες γαλατάκι με μέλι.... πιστεύω θα σε βοηθήσει. Καλή επιτυχία με την αυχενική...μην αγχώνεσαι καθόλου όλα μια χαρά θα είναι!! ;)

πατατούλα τι κάνεις?ελπίζω αύριο να είναι όλα τέλεια και να τελειώσει ο εγκλεισμός!!!

Καλά βρε sofitsa μου και εσύ μετα απο τόση γλυκόζη γλυκιά μπουγάτσα έφαγες? :):):) Μαζόχα!!! :lol::lol:

Καλέ σταματήστε λίγο να γράφετε μπάς και καταφέρω να δημοσιεύσω!!! :-p:-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώργο χαζομπαμπά!!! Τέλεια τα νέα σας!!! Αρχίσατε τις ετοιμασίες ε? Τι καλά!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας να τα χαρείτε!!! Βάλε βάλε φωτό να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τους και τους υπολοιπους!!! Μπραβο ρε Γιωργακηηηη με γεια και με το καλο να υποδεχτειτε το νινι σας!!!! Θελουμε φωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σεσιλια θα το ψαξω γιατι εχει και η μανα μου διαφορα εκει στην καρδια!!!

Σοφακι ΤΕΛΕΙΟ αυτο με την ΤΡΙΧΑΡΑ!!!! Οταν σε ρωτησει τι ειναι αυτο(στανταρ ερωτηση) θα της πεις Σεσιλια '' ΑΑΑΑ ξερεις εκοψα το ξουρισμα στην ''περιοχη'' και βρισκονται παντου τωρα!!!! αααααααααααχαχαχα

ή οταν παει να σου φαει το ΤΟΣΤΙΜΟ να εχεις μια μυγοσκοτωστρα απο διπλα και ΦΛΑΑΑΠ

δωστης μια!!!!! :lol::lol:

καλως το ΝΤΙΟΖΑΚΙ...θες ενα γκαζοζακι??? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε πολύ Γιώργο μου να είσαι καλά!!!

Ζάχα μου είμαι που είμαι φουσκωμένη αμα πιώ και το γκαζοζάκι... :lol::lol::lol::lol::lol: Αλλά έναν χυμό πορτοκάλι απο αυτούς που πίνεις θα τον έπινα ευχαρίστως!! (Όχι τον δικό σου!!! μη βγάλεις τη μυγοσκοτώστρα!!!!!! :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΠΟΤΕ μη λες ΠΟΤΕ!!!! χαχαχα

εεεεφτααααασε η περτικαλαδα στην κυρια!!!!!

Η Νικολ που βοσκει??????????? νικολλλλλλλλλλλ????? μπεεεεεεεεεεεεεεεεε

που εισαιιιιιιιιιιιιιιι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σταματηστε δεν μπορω..θα κατουριθω απο τα γελια και δεν εχω αλλο βρακι ..εγω και γυναικολογο μετα το γραφειο ε;;;;

Γιελιζ μου σηγα μη το δω το μωρο..ο γιατρος μας δενε ιναι πολυ λατρης των υπερυχων..και ξεπεταει τον υπερυχο στο τσακ πατ..

πιο ποπλυ θα κατσει να μελετησει τις φωτο απο την αυχενικη, τη γεννικη αιματος και τις εξετασεις του Χριστοφορου παρα θα κατσει να δει το μωρο...

ετσι ειναι αυτος..λεει δεν χρειαζονται πολλυ υπερυχοι εφοσον μια εγκυμοσυνη πηγαινει καλα..οπου καλα οχι αιμοραγιες οχι αποκολλησεις..κλπ κλπ κλπ...

Σοφιτσα εγω θυμαμαι στον γιο μου, η μικροβιολογος μου εδωσε να πινω κατι με γευση λεμονι...ηταν ωραιο..

ειχε βεβεια γευση σαν να ετρωγες ενα μπολ καραμελες μαζεμενς λιγο πολι λιγο μπλιαχ αλλα οχι τοσο αηδιαστικο δεν ηταν..

στην ιδια θα παω να δω τι θα μου δωσει ατη τη φορα

Επισης Γιελιζ..τελειο το καροτσι αυτο..πολυ τελειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Σεσιλια ειναι κατρουλουυυυυυυυυυυυυυυ ουυυυυυυυυυυυ ουυυυυυυυυυυ!!!! :lol:

Αχ θα δειτε τα μωρα σας..εγω Δευτερα εχω ρεντεζβουζ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζάχα μου σε ευχαριστώ πολύ για την πορτοκαλάδα!!! Στην υγειά σου!!!

Cesilia ας είναι όλα καλά και ας μην το δείς έχει ένα δίκιο ο γιατρός... αλλά απο την άλλη θέλουμε να βλέπουμε και τι γίνεται εκει μέσα να το χαρούμε λίγο το νινάκι μας...

Όσο για το καρότσι συμφωνώ μαζί σου είναι όντως τέλειο...

Άντε Ζάχα με το καλό να τα δείς και εσύ τη Δευτέρα... και αν μάθεις και φύλο θα σε χρωματίσουμε και εσένα... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NTiozaki παρακαλω για την πορτοκαλαδα ηταν φρεσκοστημενη απο τα Χριστουγεννα!!!! :lol::lol::lol:

ΑΑΑ πέστο ντέεε!!!! Και νόμισα ότι κλωτσάει το μωρό!!! Τελικά το έντερο ήτανε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia.....δεν το πιστευωωωω και εσενα Χριστοφορο λενε το γιο σου??Και εμενααα απιστευτωωω..εγω σημερα δεν πηγα για την καμπυλη γιατι ειμαι χαλιαααα,απο εχτες ειμαι και συνεχιζει και σημεραααα...καλημεραααα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑ..Κισκα καλη φαση..

και δεν ειναι και κανενα συνηθησμενο ονομα...

κοιτα να δεις..

μη μου πεις οτι και σε να τα Χριστουγεναν σου λενε ολοι να χαιρεσαι τον γιο σου;;;

γιατι εμενα μου το λενε και τοςυ λεω..μα ειναι Χριστοφορος..γιορταζει 9 μαιου!!!!

Ζαχα και Γιελιζ..ειστε τρελες....με την πορτοκαλαδα!!!

ε οχι..δε θα μου αρχισετε τα σπασιματα..οχι οχι οχι..

θα μιλατε σε ολο τον κοσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι ΤΕΛΕΙΟ αυτο με την ΤΡΙΧΑΡΑ!!!! Οταν σε ρωτησει τι ειναι αυτο(στανταρ ερωτηση) θα της πεις Σεσιλια '' ΑΑΑΑ ξερεις εκοψα το ξουρισμα στην ''περιοχη'' και βρισκονται παντου τωρα!!!! αααααααααααχαχαχα

ή οταν παει να σου φαει το ΤΟΣΤΙΜΟ να εχεις μια μυγοσκοτωστρα απο διπλα και ΦΛΑΑΑΠ

δωστης μια!!!!! :lol::lol:

καλως το ΝΤΙΟΖΑΚΙ...θες ενα γκαζοζακι??? :lol:

xaxaa polu kaloo..mia flaaap sta xeria na doume tha sou ksanafaei to faei??????

lete na mou perasoun oi aupnies?makari den thn paleuw allo..oso gia thn kourash pou lete to diapistwsa k egw auto..thn wra ths paradwshs(eimai kathightria germanikwn)kourazomai..laxaniazw tha lega..ti na pw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα kiska...περαστικά σου...

Cesilia όχι εγώ, η Ζάχα!!! Αυτή βάζει ιδέες να κάνουμε σπασίματα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ είμαι καλό κορίτσι μιλάω με όλο τον κόσμο...αλλά αν κατάφερε να με παρασύρει σήμερα η Ζάχα φταίει η πορτοκαλάδα!!! Με ζάλισε!! :lol::lol::lol::lol:

merykal λογικό είναι να κουράζεσαι... μην ξεχνάς ότι τώρα ο οργανισμός σου δουλεύει για 2!! Εσύ να φροντίζεις να ξεκουράζεσαι περισσότερο απο πρίν και θα είσαι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merykal ελπιζω αυτο να μην σημαινει πως το τεκνο σου θα είναι ξυπνοπουλι!!!Με την Μαρίνα εζησα τις χειροτερες αυπνιες της ζωης μου!! Την ακουσα για πρωτη φορα στις πέντε τα ξημερωματα ακριβως επειδη δεν μ'αφηνε να κοιμηθω. Και μετα ξυπναγα επιτιδες τρελλη μπας και την ξανακουσω!!! Δοκιμασες να βαλεις λιγο χαλαρη μουσική η να πιεις ενα χαμομήλι;Ολα θα πανε καλα με την αυχαινικη θα δεις!!! Σου ευχομαι να το δειτε να κανει τουμπιτσες!!!!!!

Σεσιλια τι ειναι το μπαμπα σλινγκ; Εγω εναν μαρσιπο εχω και ενα σλινγκ με κρικο! Εχεις δικιο για τα θήλαστρα. Καλο ειναι να δοκιμασετε απο φιλες σας πριν αγορασετε. Προσωπικα μονο ενα με εχει βολεψει. Το ηλεκτρικο της αβεντ. Περα του οτι εχει μεγαλη χοανη και δεν με πληγωνει, εχει ενα πανεξυπνο συστημα αντλησης. Το ρυθμίζεις με το χερι και μετα το βαζεις στο αυτοματο!! Δεν ειναι οπως τα αλλα που εχουν προεπιλεγμένες εντάσεις!! Ελπιζω να τα καταφερεις να γεννησεις φυσιολογικα, αλλα ακομα και αν πρεπει να μπεις με καισαρικη μην στεναχωριεσαι. Σημασια εχει να ειστε καλα και οι δυο σας, ασχετως τον τροπο γεννας!!!

Διοσα ειναι υπεροχο!!!!!!

DaddyCool78 αυτες είναι απο τις ομορφοτερες στιγμές της αναμονής!! Εμείς πηγαιναμε στο δωματιο της, βαζαμε μουσικη και καθομασταν και την χαιδευαμε στην κοιλιτσα!!!

Ανυπομωνω να ερθει το αυριο και να το δωωωωω!!!!!!!!!!!! αντε να περασουν οι ωρες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα πολυ γελιο λεμεεε καθε Χριστουγεννα το ιδιο...δεν ειναι κοινο ονομα για αυτο και επαθα πλακα που το ειδα και σε εσενα..εμενα λενε ετσι τον πατερα μου αλλα τον φωναζουνε Χριστο,εμενα ομως μου αρεσε το Χριστοφορος και ετσι δεν το αλλαξαμε..αλλα και παλι ο μπαμπας μου ο ιδιος μου τηλεφωνει τα Χριστουγεννα να μου πει Χρονια πολλα...ελεος..... :lol: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...