Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Μαράκι καλή χώνεψη!!!

sofitsa καλή όρεξη!!!

Εμείς σήμερα έχουμε πατατούλες φούρνου και μπιφτέκια... Και σαλάτα μπρόκολο και κουνουπίδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραιες οι ιδεες για τα δωματιακια σας ωραια και τα φαγητα σας, ωραια και τα προικια σας!! :lol:

Θυμιστε μου να φτιαξω κι εγω δωματιο....μην ξεχαστω!!!νταξει? :lol:

Παω για νανι.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ξεκουράζεστε?? Εγω εκει που καθόμουν χαλαρή στον καναπε μου και έλυνα sudoku ένιωσα κατω χαμηλα στο πιπί μου σχεδόν, ένα χτυπηματάκι....Λέω η ιδεα μου είναι..συνεχίζω και να αλλα τρια συνεχόμενα χτπηματάκια..Τι λέτε είναι το μικρό μου??? Εγω αυτό νιώθω..λέτε να εδωσε το πρωτο του παρον??? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!! Εγώ πήγα για περπάτημα...μόλις γύρισα, αποφάσισα να μην ξαπλώνω μετά το φαγητό γιατί γίνομαι χάλια μετά... δεν μπορώ να χωνέψω με τίποτα!

Μαράκι μου καλώς τα δέχτηκες!!! :lol::lol: Το μωράκι σου έδωσε το παρόν!!! Καλή αρχή!!!!!

Οι υπόλοιπες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια με πεταει εξω στη δουλεια και γι αυτο μερικες φορες με χανετε απότομα....

σοφιτσα να σου πω την αληθεια κι εμενα πιο πολυ με τραβαει "ο βασιλιας των λιονταριών". :) Σκεφτομουνα αν θα φτιαξουμε αυτο στο δωματιο θα ειναι σαν ζουγκλα στο πιο ελαφρυ και στον ενα τοιχο να βαλω μια εικονα pumba & timon και στον αλλο την μαιμου που κραταει το λιονταρακι στο βραχο. ουρανος, εδαφος και κανενα δεντρακι. Απλά τα χρωματα θα ειναι ελαφρυα και οχι πολυ εντονα γιατι δεν κανει για το μωρο να εχει εντονα χρωματα. Ειναι καλό ομως γενικά να εχει χρωματακι. Και ασε και το αλλο δεν θα μου αρεσε να ειναι ενας σκετος τοιχος ασπρος, θελω μια παιδικότητα στο δωματιο!!! Λετε να ειμαι υπερβολική? :?:?

το λαχανι με φουξια ειναι τελειος συνδιασμός, πιστευω για κοριτσακια θα ειναι τελειο!!!!

Αν σας ερθει καμια ιδεα πειτε την!!!!

Μαρακι λες να ειναι το μπεμπε?! Μπορεί και να ειναι η καθε γυναικα το νιωθει ειτε πιο νωρις ειτε πιο αργα. Εσυ ειναι πιο πιθανο να το ενιωσες αφου εισαι ξαπλωμενη γιατι οταν εμεις κινουμαστε τα μωρακια νανουριζονται και κοιμουνται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ σε ευχαριστώ πολύ!!!

Μαξιμαμμυ νομιζω πως το μικρό ειναι γιατί ηταν πολυ χαμηλα..

Περσυ ενιωσα την μικρη γυρω στην 16η αλλα αραια και πού κ οχι ξεκαθαρα..Από την 18η την ενιωθα πιο εντονα..Και ηταν κ ησυχη αυτη σε όλους τους υπερηχος..

Ο παιδαρος τωρα ολο τουμπες κανει...Μπορει κι από την πολλύ ξάπλα να το νιώθω πιο καλά..δεν ξέρω...χαρηκα πάντως πολύ!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια σας:-)

Μαράκι θα ναι το μωράκι. Έτσι είναι, χτυπηματάκια. Κι όσο πιο ξάπλα και ήρεμη είσαι τόσο περισσότερο χτυπά γιατί όσο κινούμαστε του αρέσει... νανουρίζεται. Παρατήρα και την κοιλιά σου και θα αρχίσεις να βλέπεις με το κάθε χτυπηματάκι να κινείται ελαφριά και η κοιλίτσα σου.

Εμένα όποτε χτυπάει και φωνάζω του άνδρα μου τρέξε και χτυπάει το μωρό μόλις βάζει το χέρι του λες και το κάνει επίτητδες ο μικρός σταματάει. Σοβαρά έχει μιάμιση εβδομάδα. Έχει παράπονο ο άνδρας μου. Αφού του μιλάει και του λέει, άτε ρε Ανδρέα μου χτύπα λίγο να σε δει ο μπαμπάς. ο μικρός τίποτα :lol::lol::lol::lol::lol:

Το Σάββατο έχουμε γιατρό, έχω να ακούσω για τα κιλά πάλι :cry::cry::cry::cry: Αλλά δεν με νοιάζει ο γιος μου να ναι καλά και δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλένη μου τι κάνεις??? Αυτο παθαινα κι εγω περσι και τελικα βρηκα λύση..Οταν ειμασταν στον καναπε ξαπλώναμε μαζι και ειχε μονιμως το χερι στην κοιλια ο αντρας μου..σε κάποια φάση εριχνε κ μια κλωτσια και ησυχαζε!!! :lol:

Για τα κιλά μην αγχώνεσαι...καλά να ειναι τα μωράκια μας!!!Χρυσταλλένη μου ποιος ειναι ο γιατρός σου??? Αγλαντζια μενεις σωστα?? Εκει εμενα κι εγω πριν παρουμε το διαμερισμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki εννοειται πως χαρηκες, ειναι απεριγραπτο το συναισθημα. Εγώ το ενιωσα μολις μπηκα στη 17 εβδομαδα. και το ενιωθα για 1 βδομαδα καθε μερα , και ξαφνικά για 10 μερες τιποτα, πηγα να σκασω. ευτυχως τωρα εδω και 5-6 μερες αρχισε παλι καθε μερα να δινει το παρον του και νιωθω πολυ καλυτερα. Ανυπομωνω και για το ποτε θα φαω τη δυνατη κλιωτσια που δεν θα υπαρχει καμια αμφιβολια!!!!

χρυσταλλενη κι εγω οταν κουνιετε το βλεπω στην κοιλια. :):) αλλα για να μην σταματησει μενω εντελως ακινητη.... οταν παει να το χαιδεψει σταματαει γιατι το καταλαβαινει το φως, εχει την αισθηση αν εχει φως η σκοταδι..

διοσα ναι ετσι ειπαμε κι εμεις σε τοιχογραφία...Mια φιλη μας θα μας το φτιαξει και μας ειπε οτι αν εχουμε την εικονα απο το παραμυθι θα το ξεπατηκωσει στον τοιχο!!!! δεν ειναι πολυ ομορφα όλα??? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Chrystalleni μου!!!! Τώρα σε είδα!!! Τι κάνεις? Εμένα βρε κορίτσια ακόμα δεν μπορεί να το καταλάβει ο άντρας μου...και είναι συνέχεια με το χέρι στην κοιλιά.... Θα μου πείτε εδώ καλά καλά δεν μπορώ να το καταλάβω εγώ.... :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου εννοείτε ότι θα χαρείς!!! και που είσαι ακόμα!!! :lol::lol::lol::lol:

Maximammy τέλεια είναι όλα!!!! αφού τα κοιτάω και χαζεύω!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι ποιο ευκολο να βαλουμε ενα wallpaper??? :lol::lol:

Σωστό και αυτό αλλά μετά θα θέλει να το βγάλεις κιόλας!! :lol::lol::lol::lol: άσε που είναι πανάκριβα!! ( τα καλά!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οντως ειναι πολύ ακριβα..Απλα η τοιχογραφία μετά από χρονια θα μπορεί να φυγει??? Και το άλλο αν λερωθει ο τοιχος??? Αυτα ειναι που με προβληματιζουν...Κι αν οταν μεγαλώσει λίγο θελει να βάλει σουπερμαν κ τετοια??? Γι αυτο λεω να κάνω κατι πιο απλο με αυτοκολλητα ή εκεινα τα αφρωδη διακοσμητικα που βγαινουν ευκολα και αργοτερα το φτιαχνουμε οπως το θελει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα μπορείς να κάνεις τα σχέδια απο τη μέση του τοίχου και πάνω... γιατί λογικά ο τοίχος λερώνεται (αν λερωθεί ) χαμηλά... τότε μπορείς να βάφεις το μισό...η όπως λές να βάλεις ταπετσαρία σε έναν τοίχο μόνο και τους υπόλοιπους να τους κάνεις με τα αυτοκόλλητα... Όταν φτάσει σε ηλικία που θα θέλει να βάλει Superman το βάφεις... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το ψαξω με τον αντρούλη μου και θα δουμε τι θα κάνουμε! Καποιες φορες σκεφτομαι με λαχτάρα το καλοκαίρι να το κρατάω αγκαλιά και δεν κρατιέμαι!!!!! :oops::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κάθομαι τα κοιτάω μόνο... δεν θα κάνω τίποτα ακόμα... μετά πρώτα ο θεός...

Την ίδια λαχτάρα έχω και εγώ Μαράκι μου...Θέλω να περάσει ο καιρός όσο πιο γρήγορα γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω θα κάνω κατι τώρα...απλά επειδή θα βάψουμε το δωμάτιο θέλω να αποφασίσω χρώματα..

Τεσπα κοριτσακια μου θα τα πούμε αυριο...Καλη ξεκουραση και πολλα φιλάκια στις κοιλίτσες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..παλι εδω...διαβασα και για τα φαγητα...ολα ωραια αλλα τιπτ δεν μπορω να φαω...αχ αντε να αρχισω να τρωω και εγω...παραπονω το εχω..εμεις ακομα για το παιδικο δεν εχουμε σκεφτει τπτ..ακομα δεν ξερω και το φυλο..τωρα ειναι ασπρος ο τοιχος με αυτοκολλητα cars γιατι πεθαινει ο γιος μου,ολα στα κοκκινα...λεμε αμα ειναι κοριτσι....εγω δηλαδη εχω μια ελπιδα,να βαψουμε ενα τοιχο λαχανι,σε ενα τοιχο να μπουνε τα αυτοκολλητα του γιου μου με cars και Ben 10 και στο αλλο να το κανω κοριτσιστικο μεχρι να φτιαξουμε αλλο ενα δωματιο που θελουμε στο σπιτι..τωρα αμα ειναι αγορι δεν το εχω σκεφτει....μονο για κοριτσι σκεφτομαι και στο τελος θα μεινω με τη σκεψη...χαχαχα..ααα ειχα δει σε ενα δωματιο ειχαν κανει θεμα το ΝΕΜΟ και ηταν βαμμενο βυθος οπως στην ταινια με ανεμωνη και τετοια και ειχε φτιαξει το ΝΕΜΟ και αλλους ηρωες απο φελιζολ το οποιο το ειχε ζωγραφισει στα χρωματα του ηρωα και ηταν σαν 3d ο τοιχος.Πολυ ωραιο.

Ρε παιδιααααα πως θα βαλω φωτοοο???Μου εχει σπασει τα νευρα..δεν το εχω βρει ακομα..που λεει συννημενα??ααα το βρικαααα καλα ξανθιααααα

post-1349-13873936179638_thumb.jpg

post-1349-13873936179753_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι ωραίο λεύκωμα... και τι ωραίοι βαμμένοι τοίχοι. Τους έδειξα τώρα του άνδρα μου και του πα αυτό θα μου κάνεις και είπε οκ. Μάλλον για να με ξεφορτωθεί :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου μένω κοντά στο μεξικάνικο. Πάω και στην Ευρωπαική κλινική (αυτή δίπλα απ το βιβλιοπωλειο το Σολώνειο) και στο Μακάρειο. Δεν έχουμε καταλήξει ακόμα που θα γεννήσουμε.

Ξέχασα να σας πω, πήγαμε σε μια διάλεξη με το husband. Κάνουν στο νοσοκομείο για την εγκυμοσύνη. Είχε πλάκα. Μουρμουρούσε ότι θα ταν ο μόνο άντρας εκεί αλλά τελικά είχε πολλούς. Αύριο μάλλον θα πάω σε μια άλλη έχει να κάνει για το θηλασμό και πως να προετοιμαστούμε γι' αυτον. Μαράκι όταν θα σαι καλά έλα να πηγαίνουμε μαζί.

φιλιά και καλο βράδυ να χετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τις χαριτωμενες διδαχες του γεροντος παϊσιου :

Η ανατροφή του παιδιού

Η ανατροφή του παιδιού αρχίζει από την εγκυμοσύνη. Αν η μητέρα που κυοφορεί συγχύζεται και στενοχωριέται, το έμβρυο μέσα στην κοιλιά της ταράζεται. Ενώ όταν η μάνα προσεύχεται και ζει πνευματικά, το παιδάκι στην κοιλιά της μάνας αγιάζεται.

καληνυχτα κοριτσακι μου σε εσας και τα μωρακι σας.ο θεος μαζι σας.να εχετε εναν γλυκο υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!επεσα για υπνο κ ξεχασα να σηκωθω!Πηγα κ μια βολτουλα μετα....πριν λιγο μαζευτηκα!!

Κισκα τελειο το ημερολογιο!!

Μαρακι τι καλα...σιγουρα το μπεμπε σας ηταν!!!Αντε να περασουν οι μερες να το αισθανεσαι περισσοτερο!!!

Χρυσταλλενη μου εχετε βρει κ ονομα στο αντρακι σας?Ανδρεας ε?Ωραιο!Κι εμεις ηδη τις ονομασαμε...Ελενα και Κλειτω!!!

Ντιοσακι τελειες οι φωτο με τα δωματια!!!Ο,τι και να διαλεξουμε τελιο θα ειναι αφου θα ειναι για τα μπεμπε μας!! Επισης πολυ καλα εκανες που πηγες για περπατημα!Κι εγω αυριο το πρωι επιτελους θα βγω και θα περπατησω λιγο,ε....θα πιω κι ενα καφεδακι!!

Παντως σε οσες δεν κλωτσαει ακομη μην αγχωνεστε,ετσι ελεγα κι εγω στην αρχη και τωρα δινουν δυναμικα το παρον και σε μενα και στον μπαμπα τους!Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα...Σας αφηνω λοιπον και θα τα πουμε αυριο γλυκες μου εγκυουλες!!Φιλια πολλα,καλο βραδυ να εχουμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
    • ναιι τον εχω μεσα είναι λαμπραντορ 8 μηνών! Αλλα ο άντρας μου, μου λέει μόλις γεννηθεί το μωρό να τον βγάλω εξω και εγω δεν θελω 😞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...