Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ζαχαρενια μου εφοσον δεν ειναι κατι με ακριβεια ισως θα πρεπει να το επαναλάβετε γιατί ενδεχομενως να σε πετυχε σε μερα που δεν φαινοταν καλά ο υπερηχος κοκ. Επίσης αν το επαναλαβετε καντε το σε αλλον γιατρό για περισσοτερες γνωμες και μετά αν σας συμβουλεψει για αμνιοπαρακεντηση τοτε το προχωρατε.

Μην ανησυχεις ολα καλά θα είναι...εχω παντως ακουσει ξανα οτι αν δεν ειναι σε σωστη θεση στον υπερηχο βγαινουν λαθος αποτελεσματα. εσενα δε που ειναι και δυο δεν υπαρχει και η καλυτερη οπτικη φανταζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελίτσες μου τι κάνετε.

έφαγα κάτι ωραίες φραουλίτσες τώρα, να χα ακόμη καμιά δωδεκαριά:-))))

Σήμερα έκλεισα 22 εβδομάδες:-))) Προχωράμε καλά, με τη βοήθεια του Θεού πάντοτε.

Σήμερα θα φάμε όσπρια, ευτυχώς γιατί έκανα κάποιες μικροπαρασπονδίες απ' το πρωί.

Πεστε μου τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εμείς σήμερα εχουμε στη γαστρα κρεατακι με πατατουλες και ντοματα μανιταρια καροτα και πιπεριες, και λουκανικακι για τον αντρουλλη μου μια κι εγω δεν τρωω. Και καμιά σαλατίτσα θα φτιάξω τωρα η μαρουλι ή λαχανο θα δω. :?:?

χτες το βραδυ εφτιαξα πιτσα. Νόστιμη αλλά το ζυμαρακι δεν μου εγινε αφρατο ρε γμτ και στεναχωρεθηκα. :? Εξπερ θα γινω τωρα με την εγκυμοσυνη..σπιτικη πιτσα, σπιτικα σουβλακια :lol::lol:

εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφω και σημερα θα βοσκισω οπως παντα..

το μεσιμεριανο μου ειναι σαλατουλα με μαρουλι ροκα παρμεζανα..ντοματα δεν μπορω να φαω πλεων με πειραζει..ουτε πιπερια..

εχω και 1 γεμμυστο αλλα θα φαω μονο το ρυζι

Απο το πρωη εχω φαει ενα τοστακι, μερικα αψητα φουντουκια

και 2 πιροσκι της πεθερας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Χρυσταλενη (τι ομορφο ονομα)...Δοξα το Θεουλη καλα κι εμεις. Σημερα πηρα μεγαλη αποφαση θα φτιαξω κεφτεδες με κοκκινη σαλτσα. Ναι ναι ναι...το αποφασισα!!! μετα λεω πως παχαινω...αλλα ξερετε οτι δεν το ζηταω εγω...τα μικρα φταινε!!!! :lol:

Αχ ωραιες οι φραουλτσεςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημέρα κ απο εμένα, εχω να κοιμηθώ 3 μέρες και σιχαίνομαι το φαγητό, ωστόσο επειδή πρέπει να φάει το ανθρωπάκι , λέω να επισκεφτώ τη μανούλα κ να χτυπήσω ρεβίθια μια κ δεν μπορώ να μασήσω τίποτα.......αχ Παναγία μου πρέπει να αρχίσω να τρώω πιο πολύ........μπλιαχχχχ

Έφτιαξα χθες για φίλους φοβέρες αραβικές πιτούλες, ουτε 1 δεν κατάφερα...........

Σοφάκι μου όλα καλά με το τραχηλο, πολυ χαίρομαι, ζαχαρωτό μια χαρα θα είναι βρε τα ζουζουνάκια σου...δεν ξέρω για μένα παιζει ρόλο κ η διαίσθηση πέρα των εξετάσεων.

maximammy μου πρέπει να αφαιρέσω οπωσδόποτε τον φρονιμίτη αλλα απαγορευεται δια ροπάλου στην εγκυμοσύνη αντε σε κάποια χοντρα περιστατικα στον 5ο μήνα εγω δεν έχω κλείσει ουτε τον 3ο αρα ...υπομονή μου και κουράγιο μου......μόνο καθαριότητα χάπια καθόλου.....το βράδυ φυσικά κάνει πάρτυ το δόντι χτυαέι σαν καρδια κ το αυτι κ το κεφάλι το κάνουν παρέα.............

Cesilia το πιροσκι τι είναι?????????? τρως κάνοντας σκί????????? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy φτιαχνω απίστευτη πίτσα, τα τομάρια οι φίλοι μου επειδή δεν πίστευαν ότι είναι Home made......... πέρυσι έφτιαχνα σχεδόν κάθε ΣΚ.....φέτος ........τίποτα ακόμα.........το μυστικό για μένα στη ζύμη έιναι πολύ ζύμωμα κ όχι αλάτι μαζί με τη μαγιά γιατι κόβει κ δεν φουσκώνει.......βάζω κ τυράκι στις ακρες κ γυρίζω τη ζύμη...........πω πω ουτε αυτη δεν με συγκινεί τώρα....γαμώτο μου 2 χαρές είχα 3 με τη μπύρα κ τώρα καμία ............αλλα τη πιο σημαντική που μου εχει κόψει όλες τις άλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ θελω συνταγη.....

Αληθεια περιπου κατα τη διαρκεια της μερας τι τρωτε?

πχ εγω το πρωι γαλα με δημητριακά. Αλλα καθε φορα για να μην βαριεμαι. Κατα τις 12.30-13.00 ενα τοστακι και τρωω μεσημεριανο οτι φαγητο εχουμε. Προσπαθω να εχω παντα σαλατουλα. Το μεσημερι σσυνηθως θελω κατι γλυκο και ετσι κανω καμια ατασταλια. Και βραδυ τρωω αναλογα με τις διαθεσεις μου αλλα συνηθως κανονικο φαγητό. Αν ειμαι σπιτι το απογευμα θα τσιμπολογώ απο δω και απο κει.

Βεβαια εχω και κατι ορεξεις μερικες φορες. Πχ αγορασα χτες νουτελλα και μπανανες για να φτιαξω κρεπες

ξερω οτι ειναι λαθος αλλα δεν μπορω να αντισταθω....τα ζηταει ο μπεμπουλης μου, γλυκαντζης απο τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ματακια θα σου γραψω αυριο τις αναλογίες για τη ζύμη, απο υλικά βάζεις ότι έχεις, απο τυρι φέτα ρίγανη, ντομάτα ελιες πιπεριες κ.λ.π. , η μοτσαρελα ντοματα κ πέστο που τη λατρευω.............κ.λ.π.

Αν εξαιρεσω τις μέρες της έντονης αναγούλας κ τις τελευταιες του δοντιου αντι για γλυκά τρωω αποξηραμένα φρουτα η γλυκό του κουταλιου, γιαουρτι , ψητά , μπρόκολο, ψάρι γιατι πρεπει δεν μου αρέσει όμως, χυμους πολλους κ φρούτα κυρίως ακτινίδιο....μιαμμμμμμμ, το έγκλημα που κάνω είναι που δεν πίνω γάλα γιατι το σιχαίνομαιιιιιιιιιιιιι , ποτε δεν ήπια το έχυνα στις γλάστρες κ στο νεροχύτη..........Σοκολάτες που έτρωγα κάθε μέρα δεν μου κάνουν κέφι......το κακό είναι ότι πολλα που έτρωγα δεν τα θέλω,.......... αλλα τίποτα που να μην έτρωγα δεν μου αρέσει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ πιροσκι ειναι αυτα

http://www.sintagespareas.gr/sintages/piroski.html

Εγω παλη επειδη δεν μπορω να φαω φαγητο..τροω ολη μερα..κυριως ξηροκαρπια φρουτα και λαχανικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα!!!

Ζαχα ολα καλα θα ειναι θα δεις!Συμφωνω με...(Νικολ εσυ το ειπες) οτι παιζει ρολο και η διαισθηση.Εγω γενικοτερα απο την αρχη,πριν ακομη την εξωσωματικη,ειχα αντιμετωπισει πολυ χαλαρα την ολη κατασταση χωρις αγχος κ ολα πανε καλα!Αρα μην αγχωνεσαι dear κ ολα τελεια θα ειναι!

Νικολ θελουμε οπωσδηποτε συνταγη πιτσας!Ο αντρουλης μου ειναι πολυ φανατικος και τον μαλωνω οταν παραγγελνει.Αλλα η σπιτικη ειναι αλλο πραγμα...Αντε κ μου ανοιξες την ορεξη..!!

Λοιπον απο φαγητο τωρα εχθες εκανα σουτζουκακια με πουρε και περισσεψανε οποτε λεω να φαω και σημερα και το βραδακι που γυρναει ο αντρας μου θα κανω ενα στηθος κοτοπουλο με σαλτσα μουσταρδας και πατατουλες να φαει.Καθημερινα τρωω γαλα με δημητριακα το πρωι ή 1 φετα βουτυρο με μελι,μεσημερι φαγητο ο,τι εχει,απογευμα 1χυμο ή 1-2 φρουτα και βραδυ 1 τοστ ή ενα γιαουρτι.Αυταα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακια ηταν ποοοολυ απλο τελικα!!Το βρηκα!!!σας παρουσιαζω τις πριγκιπεσσες μου 4 εβδομαδες πριν βεβαια!!!Δεχομαι απο τωρα προτασεις..... :lol::lol::lol::lol:

post-5578-1387393613916_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: ναι αυτο πρεπει να ναι Νικολ!!!!χαχαχα

Αρε ταλαιπωρεισαι ρε μαυρουλι, φαε ροβυθια ειναι πολυ καλα..αλλα μασα τα καλα!!!!

ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑ συνταγηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

ευχαριστουμεεεεεεεεεε!!!!

λοιπον απο τις νυφες αποφασισα ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ!!!!!

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφιτσα ειναι κουκλες, με το καλο! Αντε για το γιο μου θελουμε μια για νυφη!!!

νικολ μου θα περιμενω τη συνταγη.

Για το γαλα αν δεν μπορεις να το πιεις προσπαθησε να το αντικαταστησεις με αλλα γαλακτοκομικά για να παιρνεις απο κει το ασβεστιο. Αν μπορεις και αν σου αρεσει το γιαουρτι ή τυριά?!

εγώ ψαρι δεν τρωω, δυστυχώς δεν μου πολυ αρεσει και ουτε ο αντρας μου το θελει. Για να φαμε ψαρι πρεπει να γινει ολοκληρη συζητηση.

κατι ασχετο τι γνωμη σας. Για τα παραμυθια που ειπα να παραγγειλω για το παιδικο ειπα να παρω:

1. Ψαχνωντας τον Νεμο

2. Ο βασιλιας των λιονταριων

3. πιτερ παν

λετε να παρω και πιο κλασσικα πχ Πινοκιο, Τζακ και η Φασολια

τι λετε καποιο αλλο σας κανει κλικ

(α αντρας μου κατι ειπε για "αυτοκινητα" αλλα εγω το απερριψα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααχχχ!!! Ψυχούλεεεεεεεςςς!!!! Φτου φτού με το καλό να τις κρατήσετε στην αγκαλιά σας!!!!!! Sofitsa μου εγώ θέλω για νύφη τη μπουμπού στη 2η φωτό!!! Βάζει τα χεράκια ακριβώς όπως το δικό μου το ρεμάλι!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΑΑΑΑ Ζάχα θα τα χαλάσουμε!!!!! Δεν μπορείς να τις έχεις και τις 2 κυρία μου!!!! Oh NO!!!! [-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x Άσε που νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να παντρεύονται 2+2 αδέρφια μεταξύ τους!!! Οπότε πάρε εσύ τη μία και την άλλη εγώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου καλε..τι γλυκες που ειναι!!!!

κουκλιτσες!!!

καλε τι ωραια που ειναι δυο..πολυ μ'αρεσει.

ζαχα μην εισαι πλεονεχτης..

Μαχιμαμα τι ακριβως εννωεις παραμυθι..αυτοκολλητα για τον τοιχο η βιβλια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σοφάκι μου είναι απίστευτες οι φωτο βλέπεις κανονικά τα μωράκια, μας τις πήρε η Ζαχα κ τις 2 ε? Εγω δεν μπορώ να διεκδικήσω γιατι δεν εχω σιγουρεψει το φύλο...για να δούμε..........

maximammy κ sofitsa θα γραψω αυριο ακριβως τις αναλογίες για τη ζύμη, τα υλικα είναι κλασικά τα ίδια, νερό, αλεύρι, μαγιά. αλάτι, λάδι. κ πολύ ζύμωμααααααααααααααααααααα....κ μετα σκέπασμα για καμια ωρίτσα να γίνει τούμπανο.................Απο γιαούρτι μόνο το Φαγε τρωω κανένα άλλο....τα τυρια που τα λάτρευα δεν με πολύ.......

ζαχαρωτό μου αμάσητα θα κατέβουν έτσι όπως το βλέπω....γέρνω κ το κεφάλι να μην ακουμπήσει η τροφή το παλιόδοντο...ασε για γέλια είμαι....

Cesilia πιο ωραία φαίνονται απο ότι ακούγονται ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σεσιλια λεμε να φτιαξουμε εικονες απο παραμυδι σε τοιχογραφία. τωρα θα αγορασω παραμυθια σε βιβλιο και θα ξεσηκωσει εικονες απο εκει για να τις φτιαξει σχεδια σε τοιχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελλουσες συμπεθερες μη μαλωνετε,οποια δωσει τα περισσοτερα τις πηρε!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Σας ευχαριστω ομως ολες για τα καλα σας λογια!!!

Λοιπομ Μαξιμαμμυ πολυ μλου αρεσαν οι επιλογες που εκανες και περισσοτερο προτιμω βασιλια των λιονταριων.Οσο για τα πιο κλασικα γνωμη μου βεβαια αλλα μπααααααααααα.....................

Εμεις θα κανουμε φουξια λαχανι το δωματιο(οχι τοσο εντονο οσο ακουγεται) με αυτοκολλητα στους τοιχους απο πεταλουδες και μεγαλα λουλουδια.Προς το παρον μου φαινεται τελειο,αν αλλαξουμε γνωμη θα σας ενημερωσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα όλα ωραία μου φαίνονται.... και το φούξια με το λαχανί πρέπει να ταιριάζει πάρα πολυ!!! Εμένα το αγαπημένο μου χρώμα είναι το τιρκουάζ!!! Το έχω τρέλλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλές που ειναι...Να τις χαιρεσαι Σοφακι μου με το καλό να έρθουν..Κι αν θελετε κ κανενα κύπριο γαμπρό εδώ είμαστε εμείς!!!

Σας διαβασα βιαστικα, γιατι ηρθε η γιαγια με τον μπαμπα μου και με απασχολούν!!!

Εφαγα λίγο κοτοπουλακι κ πατατούλα αλλά περισσοτερο με τραβαει η σαλατούλα! Ειναι της υγιεινής διατροφής φαινεται ο παιδαρος μου.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου σε ευχαριστω πολυ!!!Κι εσεις να χαιρεστε τον παιδαρο και ναι η Κυπρος ωραια μου ακουγεται!Ειναι κ η αγαπημενη του αντρα μου,εκανε εκει φανταρος κι ολο για την Κυπρο μου μιλαει!Ασε που ειχα και μια συμφοιτητρια και συγκατοικο κιολας απο την Λαρνακα την οποια αγαπαω παρα πολυ!Αλλα δεν καταφεραμε ποτε να ερθουμε :(:(

Λοιπον γλυκες μου σας αφηνω.Πεινασα κι εγω,παω να παρω ψωμακι,να φαω κ να ξαπλωσω λιγουλακι!σας φιλω προσωρινα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...