Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

σας ευχαριστω ολες κοριτσακια μου!!Βρε Ντιοσακι εβαλα μια φωτο στο προφιλ μου αλλα δεν ξερω πως να τη βαλω απο κατω να φαινεται!!Θα ξαναδοκιμασω..

Καλημερα Γιωργο!!!Με γεια τα πραγματακια σας και με το καλο να ερθει και το μωρακι σας!!Οντως ο αποστειρωτης ειναι ευκαιρια αν εχει και τα μπιμπερο μεσα.Εμεις λεμε να παρουμε της chicco που παιρνει ολα τα μπουκαλια,της avent μου ειπανε οτι παιρνει μονο μπουκαλια avent..βεβαια αν αυτος που βρηκατε τα εχει ηδη,κανενα προβλημα!!!

Μαξυμαμμυ τετοιες ηλιθιες υπαρχουν παντου!εγω τις προαλλες περπατουσα στο πεζοδρομιο κι ανοιγει την πορτα απο το αυτοκινητο μια χωρις να κοιταξει,κατευθειαν πανω στην κοιλιτσα μου!Μου κοπηκαν τα γονατα!!Προλαβα κ εκανα ενα βημα πισω αλλα πηρα τετοια λαχταρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό σκέφτομαι και εγώ Μαράκι... ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο... Όταν πάω για Β επιπέδου θα της το πώ να δώ τι θα μου πεί... και αν δεν με μετρήσει αυτή 2 μέρες μετά έχω ραντεβού στον γιατρό μου, θα πώ αυτόν να με μετρήσει... Αμάν βρε παιδί μου...όλο με ένα άγχος θα είμαστε?

Άσε Cesilia πολλα γαιδούρια κυκλοφορούν!! Όπως λες μακάρι τα παιδιά μας να γίνουν περισσότερο άνθρωποι!!!

sofitsa εγώ χρησιμοποιώ το Imageshack για φωτό... αλλά βλέπω άλλες κοπέλες που χρησιμοποιούν τα Συννημένα (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιοσακι δεν ξερω αν τον μετρανε στην Β'επιπεδου,νομιζω αν δεν υπαρχει προβλημα δεν τον μετρανε καθολου μεχρι το τελος αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.Εμενα βγηκε 2.25 εκ.(πηγα τωρα κ το κοιταξα.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΝ διαβασω το ΓΡΑΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑ της μαχι μαμμυ να απαντησω στα αλλα τα κοριτσια γιατι

ΔΕΝ φημιζομαι και για την μνημη μου και τωρα εχει απογινει!!! :lol:

Σεσιλιακι περαστικα σας μωρε!!!!

Σοφιτσα μπραβο για τον τραχηλο σου μανδαμ!!! παντα κλειστος ευχομαι πες του και να ανοιξει οτνα

ειναι η ωρα η σωστη!!Αντε!!!

:lol:

Μαρακιιιιιι κατρουλουυυυυυυυυ!!!! :lol:

Εμενα δεν το λες οτι κλωτσανε σαν μια ανακατοσουρα νοιωθω σαν κατι να μπουρδουκλωνεται ενα τετοιο πραγμα!!! :lol: Ωραια περιγραφη η Προσεχως μανα !!! χαχαχα

λοιπον ΤΩΡΑ ησυχια παω να διαβασω την εκθεση της μαχιμαμμυ!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εννοειται, θα σας πω εντυπωσεις!!!! ελπίζω ολα να ειναι καλά..

παντως εχω σχεδον ενα μηνα να παω στο γιατρό και ανυπομωνώ να δω το ζουζουνάκι μου!!!!!!

Από χαζους και ηλιθιους παιδιά αλλο τίποτα. Πότε θα πεσει κανενα διαστημικό μπινελίκι δεν ξερω..

θελω να παραγγειλω και κατι παραμυθια για να αποφασισουμε πως θα φιαξουμε το παιδικό δωμάτιο... τωρα να δουμε σε τι θα καταληξουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα κοριτσια θα πάνε...Σεσίλια μου απο ξεκούραση αλλο τίποτα..Με πονάει όλο μου το κορμί απο το ξάπλα...Ευτυχως σε λίγο θα ερθει η θεια μου, η ξαδερφη με το ανηψακι και η γιαγια μου να εχω λιγη παρεα..εστω κ για λίγο.

Εμενα ο τραχηλος μου βγήκε 3 εκ. πριν μπω για την επεμβαση..Στα διδυμα το κοιτανε πιο πολυ νομιζω..

Κι εγω σκεφτομαι για το παιδικο δωματιο..θα βαψει το σπιτι ο αντρας μου αυτες τις μερες και ειπαμε να βαλουμε χρωμα στο δωματιο του μικρου..

Ζαχα το παραδεχομαι..ειμαι κατουρλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζάχα τέλεια η περιγραφή τι να σου πω!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως και εγώ τελευταία κάτι παρόμοιο νιώθω... μία πίεση στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς... ένα βάρος και λέω νααα τώρα θα κουνήθει και θα το νιώσω.. περιμένω περιμένω και τίποτα... και μετά ρεύομαι...:shock::shock::shock::shock: μάλλον είναι τα έντερα??? Δεν ξέρω!!

sofitsa μια χαρά ο τράχηλος!!! και όπως λέει η Ζάχα κλειστός να μείνει μέχρι να έρθει η σωστή ώρα!!!

Μαράκι και εσένα 3 εκ. μια χαρά ήταν! Ναι στα δίδυμα το ελέγχουν πιο πολύ γιατί είναι μεγαλύτερο το φορτίο!!! Εμένα τότε που μου τον μέτρησε είχε βγεί 4,5 εκ. τώρα δεν ξέρω πόσο είναι...

Αχ ξεκινάτε τα βαψίματα ε?Τι καλά!!! Εμείς τον Απρίλιο λέμε να το βάψουμε το σπίτι και ανυπομονώ!!!

sofitsa φιλάκιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλες δουλιτσες Σοφάκι!!

Γιελιζ μια χαρα ηταν το μηκος του το ανοιγμα του ομως ηταν περισσοτερο ανοικτο από το κανονικο!

Βρε κορίτσια σας πιανει και εσάς λόξυγγας τόσο συχνα οσο εμένα??? Μπορει να ειναι απλά ενα κιχ και σταματαει αλλά δεν περνάει μερα που να μην με πιασει το πιο λιγο 2 φορες τη μερα..και ειδικά μετά το φαγητο...Σημαίνει κάτι αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι εμεις λεμε να το φτιαξουμε τοιχογραφια με θεμα απο καποιο παραμυθι αλλά θα το βαψουμε την Ανοιξη γιατι τωρα ειναι χειμωνας και εχει υγρασια. Να ειναι ετοιμο για να μην μυριζουν και οι μπογιες καθολου. εσεις τι χρωματακι σκεφτεστε???

Βεβαια για μας δεν κανει να μυριζουμε μπογιες και χρωματα γι αυτό μακρυά από το δωματιο οσο βαφετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχ πρεπει να λεμε στους γιατρους τι να κοιταξουν????????ΩΧ Παναγια μου!!! αγχωνομαι!!!!

ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΡΑΧΗΛΟΙ ΚΛΕΙΣΤΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!! Δεν μπορω αλλα αγχη. δατς ιναφ!!!

Δεν ξερω αν εχω αλλεργια αλλα απο τον Οκτωβρη που μαθαμε για την εγκυμοσυνη ολο ετσι το παω αλλα αυτες τις μερες χειροτερεψα!!!!!

Μαχιμαμμυ σε καταλαβαινω πως εκνευριστηκες....ΣΗΜΕΡΑ εριξα πρωι πρωι μπινελικια μονολογωντας. Παρακαρω ακρη ακρη παντα διπλα απο πεζοδρομιο δηλ τελευταιο αμαξι για να χω ανεση να φυγω χωρις πολλους ελιγμους γιατι το αμαξακι μου ΝΤΕΝ εχει υδραυλικο τιμονι....παλι καλα που χει και τιμονι βασικα, και παω σημερα και βλεπω ενα ΖΩΩΩΩΩΩΟΝΝΝΝΝΝ να μου χει ερθει βεντουζα απο πισω και μου βγηκε το νεφρι για να ξεπαρκαρω. Τοσοοοοοοοοοοο που εκνευριστηκαααααααα. Εβριζα εβριζα....

Θα μου πειτε που να το ξερε ο ανθρωπος αλλα εκει που το χωσε ηταν ΜΕΓΙΣΤΗ μακακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ κι εμεις λεμε για βαψιμο 3 δωματια ομως σαλονι, κρεβατοκαμαρα δικη μας και το αλλο δωματιακι πρωτα ο Θεος, προς ανοιξη. Εγω ομως ΘΑ ΕΠΙΒΛΕΕΕΕΕΕΕΠΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!! :lol::lol:

Μα τα βοδια εχουν κατι σμαρτ αμαξια που τα χωνουν οπου λαχει??? ΕΛΕΟΣ κυριε μου!!!! Αν ηταν εκει θα τα ακουγε.

Σας ειπα οτι εκανα το Αλφα τεστ και βγηκαν χαλια τα αποτελεσματα ??? :(:( Απελπιστικα χαλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξιμαμμυ εμενα ο αντρας μου ειναι η δουλεια του και ξερει απο υγρασιες και τοποθετει πρώτα κάποια φάρμακα πριν βαψει...και ειναι ειδική μπογια στην οποια ειμαστε αντιπροσωποι για εξοικονομηση ενεργεια, προληψη απο μυκητες και τετοια...οποτε ειναι οικολογικη και δεν μυριζει ιδιαιτερα..

Θα ηθελα κι εγω να φτιαξω κατι σαν τοιχογραφια αλλα για χρωματα κατι σε λαχανι σκεφτομαι ...Θα του πω να μου φερει το χρωματολογιο να αποφασισω...Αν και απο τη στιγμη που εμαθε οτι ειναι αγορι επιμενει οτι θα το φτιαξει οπως το φανταζεται αυτος...Βεβαια του εχω εμπιστοσυνη γιατι εχει ταλεντο σε αυτα...αλλα θελω να συμμετεχω κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...διαβασα οοοσα περισσοτερα ποστ μπορουσα..να πανε καλα ολων μας οι τραχυλοι(καλα τι λεξη ε??)να μην εχουμε κανενα ανχγος...αυτο με το παρκαρισμα αλλο πραγμα..εγω εχω ενα fiat το οποιο δοξα ο θεος εχει ενα συστημα στο τιμονι που αν και ειναι υδραβλικο το κανει ακομα πιο μαλακο για μεσα στην πολη..ετσι το παρκαρισμα ακομα ειναι μια χαρα..δεν ξερω οταν η κοιλια φτιασει εκειιιιιιι..αλλα μια χαρα..ομως στο δρομο εχω θεμα..παω σιγα και δεξια γιατι δεν μπορω τις λακουβες..νιωθω οτι θα κατουρηθω...και εχεις τους βλακες απο πισω να βιαζονται και να προσπαθουν να προσπερασουν και σκεφτομαι...δεν θα επρεπε να υπαρχει αυτοκολλητο για το αμαξι,οπως αυτο που λεει baby on board ,αλλα για εγκυους???Απορρω..αα σε ενα αλλο ποστ ειχα διαβασει νομιζω η cecilia εχει παρει ενα λευκωμα για να γραφει..εμενα η κολλητη μου μου πηρε ενα και εκει γραφω τα παντα απο ραντεβου ,χρησιμα τηλεφωνα,υπερηχους ,εξετασεις..θα προσπαθησω να βαλω τωρα μια φωτο να σας το δειξω..γιατι οσες φορες προσπαθω δεν μπορω να βαλω..ααα θα σκασω.....δεν μπορω να το βρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαχαρενια αστα να πανε.....ηδη τα νευρα μου ειναι ερεθισμενα απο μονα τους βρισκω και ολους τους βλακες μπροστα μου....ερεθιζονται ακομα πιο πολυ...

μαρακι αμα ειναι του επαγγελματος εχε του εμπιστοσυνη..

Ζαχαρενια δηλαδη τι σου ειπε ο γιατρος? ποσο χαλια? :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Kiska.. το αυτοκόλλητο που λές για εγκύους υπάρχει... εγώ το παρήγγειλα απο Αγγλία... Δεν ξέρω αν υπάρχει και εδώ...

είναι αυτό bumponboard.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa ωραιο αυτοκολλητο να σου πω θα ζωγραφισω κι εγω ενα τετοιο να το κολλησω!!!

διαβαστε τα επομενα να γελασετε:

Γυναικείες Ορμόνες

Χοντοσεντερόνη

Βασική γυναικεία ορμόνη, χάρη στην οποία μια γυναίκα, που μπορεί να μην ξέρει να πάει ούτε από την Ομόνοια στο Σύνταγμα, εντοπίζει με κλειστά μάτια όλα τα υποκαταστήματα της αλυσίδας Hondos Center σε ακτίνα 150 ναυτικών μιλίων.

Φερτηκαρταρεκαργιόλη

Ορμόνη, που εκκρίνεται ιδιαίτερα κάθε Σάββατο πρωί, και διεγείρει την γυναίκα έτσι ώστε να αποσπάσει την πιστωτική κάρτα του άντρα, αφού η δική της έχει καταστραφεί από την χοντοσεντερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευρωχλωρίνη

Με την έκκριση αυτής της ορμόνης η γυναίκα αφήνει την πιστωτική κάρτα και στρέφεται στα μετρητά του άντρα, τα οποία και "καθαρίζει" σε χρόνο ρεκόρ. Εφόσον συνδυαστεί με τις δύο προηγούμενες, ασ'τα να πάνε.

Τηλεφωνίνη

Ορμόνη, που δίνει στη γυναίκα την ικανότητα να μπορεί να μιλά στο τηλέφωνο για πολλές ώρες χωρίς να χρειάζεται τροφή και νερό.

Εκκρίνεται καθημερινά σε σταθερή ποσότητα, αλλά παρατηρείται υπερέκκριση όταν η φερτηκάρταρεκαριόλη και η ευρωχλωρίνη δεν έχουν αποτέλεσμα.

Νυφουλίνη

Πρόκειται για ορμόνη της οποίας η έκκριση αυξάνεται γεωμετρικά με τα χρόνια και η οποία δημιουργεί στη γυναίκα την ακατανίκητη ανάγκη να ντυθεί νυφούλα.

Εξαιρετικά επικίνδυνη για τους άντρες, αφού μπορεί να τους οδηγήσει ακόμη και στον αιφνίδιο γάμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μουρμουρόνη

Βασική γυναικεία ορμόνη, αφού εκκρίνεται από όλες τις γυναίκες και σε όλες τις ηλικίες. Διακρίνεται στη γενικομουρμουρόνη (η γυναίκα μουρμουρίζει γενικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας) και στη κρεβατομουρμουρόνη (εκκρίνεται πριν τον ύπνο και προκαλεί βασανιστική κρεβατομουρμούρα). Σε συνδυασμό με την τηλεφωνίνη προκαλεί μουρμούρα από τηλεφώνου (γνωστή και ως τηλεγκρίνια).

Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι αν βρεθεί τρόπος περιορισμού της μουρμουρόνης, ο μέσος όρος ζωής των ανδρών θα αυξηθεί άμεσα κατά 15-20 χρόνια.

Αντρικες Ορμονες

Βοδινόλη

Τυπική αντρική ορμόνη. Εκκρίνεται μονίμως και έχει ως αποτέλεσμα ο άντρας να τρώει σαν βόδι ανεξάρτητα αν βρίσκεται σπίτι του, σε ταβέρνα ή στο Vardis και με γυναικεία συντροφιά. Παρότι τα βόδια είναι χορτοφάγα, η βοδινόλη ανοίγει την όρεξη για κάθε είδους ψητά, για ψαρομεζέδες, για σάλτσες και λαδομπούκια. Δεν έχει επιπτώσεις στις πράσινες σαλάτες και στα ραδίκια.

Μπεκρουλίνη (ή κουνουπιδόλη ή χωματόλη ή αυγουλίνη ή λιωματίνη ή κοκκαλίνη)

Ορμόνη που εκκρίνεται οποιαδήποτε ώρα του 24ώρου, αρκεί να υπάρχει η σωστή παρέα. Δημιουργεί τάση προς το μπεκρούλιασμα και συνήθως ακολουθεί χρονικά την βοδινόλη. Συχνές επιπτώσεις είναι ο ύπνος με ρούχα, παπούτσια και ανοιχτά τα φώτα, σπάσιμο καθρέφτη με το κεφάλι κλπ. Αν συνδυαστεί με ατυχία, μπορεί να οδηγήσει σε ξύπνημα δίπλα σε γκόμενα-κουασιμόδο. Η ακατάσχετη έκκριση της μπεκρουλίνης οδηγεί τον άντρα σε σίγουρη καραγκιοζοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: εγω διαβασα ΝΕΑ ΟΡΓΑΣΜΟΥ!!!!

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ οποιος πειναει....

χαχαχαχα

λοιπον να απαντησω σε οσα ρωτηξατε για το αλφα τεστ. Το αλφα τεστ που εμαθα κι εγω προσφατα τι ειναι, ειναι ενας υπερηχος πριν το Β επιπεδου και μια εξεταση αιματος ειδικη που δειχνουν για χρωμοσωμιακες ανωμαλιες. επειδη ειχαμε το θεμα με το ενα παιδακι μας ειπε αυτος που μας κανει υπερηχο αν θελουμε να το κανουμε (σσσσσστ ο γιατρος μου δεν ειχε πει τιποτα) και το καναμεεεεεεεε.Και βγηκε χαλιααααααααα και για τα 2 παιδακια. Μου ειπε ομως ο μικριοβιολογος οτι στα 2διμυμα εχει παρατηρησει πολλες φορες τετοια αποτελεσματα. Δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα. Καλα κρασια δηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το έψαξα λίγο..... και αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι δεν έίναι και τόσο "σίγουρα" τα αποτελέσματα... Οπότε Ζάχα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας... εγώ πιστεύω ότι είναι όλα μια χαρά!!!

Τα μειονεκτήματα του άλφα-τεστ

Τα συγκεκριμένο τεστ δεν θεωρείται επαρκές τεκμήριο για τη διάγνωση μιας παθολογικής κατάστασης. Ενδέχεται, συνεπώς, να προκύπτουν υποψίες για εμβρυικές ανωμαλίες από το άλφα-τεστ, ενώ στην πραγματικότητα το έμβρυο δεν αντιμετωπίζει καμία ανωμαλία. Το γεγονός αυτό όμως δεν μειώνει την αξία του ως προγεννητικού ελέγχου, δεδομένου ότι σε πολλές περιπτώσεις συνεισφέρει στην έγκαιρη διάγνωση. Οι υποψίες για ανωμαλίες επιβεβαιώνονται ή εξαλείφονται με την επιλογή της αμνιοκέντησης.

Συμπερασματικά, λοιπόν, οι δύο μέθοδοι προγεννητικού ελέγχου κατά κάποιον τρόπο αλληλοσυμπληρώνονται. Το άλφα-τεστ είναι μια εξέταση που δεν ενέχει κανέναν κίνδυνο για τη μητέρα και το έμβρυο, αλλά δεν επιτρέπει σαφή διάγνωση. Αντίθετα, η αμνιοκέντηση δύναται να προσφέρει διάγνωση, αλλά λόγω της επεμβατικής της φύσης είναι περισσότερο επικίνδυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ ευχαριστω Ντιοσακι....αυτο μου ειπε και ο μικροβιολογος αλλα ειπε να συμβουτευτω και το γιατρο μου. Κι εγω δεν ειναι οτι ειμαι στεναχωρημενη γιατι ειναι αλλα αντι αλλων αυτα τα αποτελεσματα. Θα κανω το σταυρο μου και θα συνεχισω και ολα θα ειναι καλα.

Παω να ταισω τα μικρα μου πεινασαν :lol::lol:

Ωραιο το σαιτ πλακα ειχε οντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...