Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

δεν ξερω georgi μου γιατι μου εδωσε 2 σιδηρο την ημερα...στην αρχη με αναγουλιαζε γιατι το πινω σε υγρη μορφη τωρα ευτυχως το συνηθησα :lol: παντως τοσο καιρο ψωνιζω κ τωρα που ξανα ειδα τη λιστα με τα ψωνια βλεπω πως μου λειπουν ακομη αρκετα πραγματακια :? τελειωμω δεν εχουν!!!

ηλιοδωρα μου απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι...πολυ ταλαιπωρια μιλαμε...

ειναι υσηχο το κοριτσακι σου ε???κ το δικο μου πολυ...αφου σε καποια φαση διαβαζα για τα υπολοιπα μωρακια μας που ειναι ζωηρα κ ανχωθηκα μηπως εχει τιποτα η μικρη μου...εχθες ειχα να την νοιωσω απο το πρωι ε το βραδακι δεν αντεξα αρχισα να κουναω την κοιλια μου να ξυπνηση :lol::lol::lol: παιξαμε καμποση ωρα κ ξανα κοιμηθηκε :lol::lol::lol: ειδε κ ο αντρας μου την κοιλια μου να πεταγεται τι τελειο συναισθημααααααα [smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love3.gif][smilie=love2.gif][smilie=love9.gif][smilie=love4.gif][smilie=love6.gif][smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω εκανα λιστα σε ενα τετραδιο και εκανα συντιασμο και με αλλες λιστες που βρηκα και αλλου.

Δεν ξερω για σας αλλα εγω πινω πολυ νερο και εχω βαρεθει να πηγαινω τουαλετα. Για πολυυυυυυυ νερο ομως απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυος. Δυστυχως και ευτυχως που δεν πινω κατι αλλο. ευτυχως εννοω για τα αναψυκτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi σε ευχαριστώ για τη λίστα, την αποθήκευσα και θα τη μελετήσω... Όσο για το ασβέστιο η γιατρός μου είπε ότι θα το αλλάξουμε στο επόμενο ραντεβού που έχω και θα μου δώσει κάποιο άλλο πιο δραστικό απο ότι κατάλαβα απο το τηλ. Μου κόλλησε το δίκτυο και έκανα μερικές δουλίτσες μέχρι να μπορέσω να ξαναμπώ..Κορίτσια τώρα που τα μπεμπάκια μας αρχίζουν και κάνουν πιο αισθητή τη παρουσία τους, όντως το συναίσθημα δεν περιγράφεται.. και εμείς χθές όταν ξάπλωσα καθόμασταν με τον άντρα μου και χαζεύαμε τη κοιλίτσα μου... και του μιλούσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeres zouzounes :))..

Koritsakia egw alla3a tsanta giati auti pou eixa den me kalipte apo ta polla xapia pou exw mesa :)Pinw 2 xapakia folifer tin imera,2 folicil , 1 pregnatal k 1 osteocare..6 sinolika :(..As kanoun tin douleia tous k den peirazei..I aimosfairini mou den 3erw posa einai alla apoti mou eipane einai para poli kali giati eixa taseis lipo8imias k o giatros mou eipe pws ola einai kala ektos apo tin glikozi mou pou vgike xamili k mporei na einai logw ipoglikaimias pou exw ola auta k etsi mou eipe na trww perissotera glika k mou edwse k sidiro gia na eimaste kalimmenoi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria ποτε εκανες τελευταια φορα εξετασεις αιματος; Δεν παιρνεις ασβεστιο σκετο ή και μαγνησιο σκετο;

χοανιτα εγω νομιζα οτι υπαρχει μνο το calcioral σε ασβεστιο, να μου γραψεις ποιο σου εγραψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Genikes aimatos ekana arxes Dekemvriou..Sketo oxi alla simperilamvanete sta xapakia pou idi pinw..Einai ipoxrewtiko na pinw sketo? Sto kratiko nosokomeio pou piga mou egra4e o ginaikologos ekei alla den ta pinw giati eipa na akolou8w mono tis odigies tou idiwti ginaikologou mou..Piga na akousw k tous dio k mperdeutika k eipa ena apo tous dio 8a akouw..An pinw k magnisio k asvestio 3exwrista pou 8a paw na sta8w? 8a ginw i trelli me ta xapia hehe :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Asvestio k magniso fenontai apo kapoia analisi aimatos? Pantws me auta pou pinw niw8w mia xara, oute ponous oute tipota disaresto den exw..Ti na sas pw? ka8e mina pou paw panta tou tonizw ti pinw k ton rwtaw an afairesoume i 8a pros8esoume kati k panta mou leei oxi, na sinexisoume me auta..O giatros sigoura 3erei kalitera :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασβεστια που υπαρχουν στα φαρμακεια: calcioral, calcioral d3, και σε αναβραζον mega calcium εχει μεγαλυτερη περιεκτικοτητα απο τα αλλα δυο... Κοριτσακια εγω παιρνω ασβεστιο, μαγνησιο και gyno-tardyferon που ειναι σιδηρο με φυλλικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ζουμπουρλούδικα κοριτσάκια!!Δε σας πρόλαβα σήμερα,απο το πρωί είχα κόσμο κ δεν βάψαμε το δωμάτιο του μικρούλη..αλλα δε πειράζει γιατί είμαι πολύ χαρούμενη!!Απο το πρωί ο μπεμπούλης μου δίνει κάτι κλωτσίδια που φαίνονται στη κοιλιά μου!!Έχουμε πάθει πλάκα με τον Χάρη! Είναι τόσο ωραίο αλλα κάποιες φορές είναι λίγο τρομακτικό τόσο δυνατά που το κάνει!Τον λατρεύω!! :x:x:x

Πολύ ωραία τα σιτε,θα τα κοιτάξω πιο καλά σε λίγο.Να 'στε καλά που τα βάλατε! Αλήθεια,ο κάδος για τις πάνες είναι χρήσιμος;;Ξέρω οτι μυριζει αρκετά η πάνα κ ελεγα άν αυτό το μηχάνημα όντως "κρατάει" τη μυρωδίτσα κλεισμένη..

Τούλα καλως μας ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου!!

Άφρο μου θα σε διορθώσω στη λίστα!

sweety μου σε χάσαμε λίγο αλλα χαλάλι αφού είναι όλα καλά με το μπεμπάκι σου!!ΜΠΡΑΒΟ!!!

Λοιπόν απο χάπια παίρνω τα εξή: 1 gyno-tardyferon κ 1 fillicine στις 8 το πρωί

1 μαγνήσιο TROFOCARD στις 11

1 calcioral στις 4 το μεσημέρι

1 ΤROFOCARD ξανά στις 7

1 gyno-tardyferon ξανά πρίν κοιμηθώ.

Συνολικά 6. Άν προσθέσω τα επιπλέον χάπια 3 outrogestan την ημέρα κ 2 Bouscopan άν έχω κανένα πονάκι μας κάνουν 11 χάπια ημερισίως! :shock::o Φαρμακείο έχω κανταντήσει! Ανδριάκι μου κ εγώ απο τότε που έμεινα έγκυος αγοράζω μόνο τσάντες τεραστίων διαστάσεων για να χωράνε τα φάρμακα!! :lol::lol:

:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου κ μένα με τραβάει η κοιλίτσ αμου παρόλο που βάζω τόσο πολύ βαζελίνη που βουλιάζει το δαχτυλό σου άν κουμπήσεις!Συγκεκριμένα βάζω της προδέρμ γιατί η intensive care με ερέθισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw vazw tin EUBOS Sensitive lotion..Tin vazw pantou koilia,sti8os,8iles,mesi,kwlaraki k ligo pio katw sta podia..An pas se auto to site http://www.eubos.gr k patiseis tin seira green einai to 3o proion pou grafei Lotion Dermo-protective,200 ml..Eimai poli euxaristimeni..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι βαλε βρε μια φωτογραφια να δουμε το κοιλακι σου!!!

αντρια μπηκα την ειδα...πρεπει να παρω κ εγω μια κρεμα το ελαιολαδο το εχω τεντωσει :lol::lol: αν κ εχω απο παλια που παχυνα ραγαδες ελπιζω να μην βγουν αλλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria καλα κανεις και ακους τον γιατρο σου. Το ασβεστιο μπορεις να το ελεγξεις με εξεταση αιματος. την επομενη φορα που θα κανω θα το ελεγξω και εγω, το κανω για μενα δεν μου το ειπε ο γιατρος.

σουλα και εμενα υπαρχουν μερες που με τραβαει πολυ σαν να τεντωνεται ο μικρος. και εγω σαν την Ελενα βαζω βαζελινη και ειδικα στις θηλες για να μαλακοσουν μεχρι να γεννησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εδω καποια ειναι στα αγγλικα, ειδικα οταν ειναι απο το Ικα. Εγω ή κοιταγα στα πιο παλια ή εμπαινα στο ιντερνετ και τα διαβαζα. Παντα τα κραταω εγω σε αρχειο εχω να φανταστεις απο 4 χρ. πριν. Για να μην σου πω της πρωτης εγκυμ., απλα με τις μετακομισεις καποιες εχασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi μου μάλλον θα μου γράψει αυτό το αναβράζον που έγραψε και η afro.. γιατί θυμάμαι στο τηλ. που μου είπε κάτι για αναβράζον, όμως για σίγουρα όταν ξαναπάω θα σου πω.. Andria όταν πας για το ασβέστιο διευκρίνησε ότι θέλεις εξετάσεις για ασβέστιο γιατί όταν πήγα έγω την βδομάδα που μας πέρασε είπα εξετάσεις αίματος για να δω τον αιματοκρίτη και το ασβέστιο και μου είπε η μικροβιολόγος ότι το ασβέστιο είναι ξεχωριστή εξέταση, δεν φαίνεται μου λέει στις γενικές αίματος. Εχε το στο νού σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν μπορω με τιποτα το αναβραζον! Παντως δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα στην ποσοτητα του ασβεστιου σε αναβραζον.

Ανδρια μου το ασβεστιο ειναι για σενα. Αργοτερα φαινονται οι ελληψεις στον οργανισμο σου. Στα δοντια, στα κοκκαλα. Μια γνωστη μου μετα απο καιρο ανακαλυψε οτι τα κοκκαλα τις ηταν πιο ευαισθητα. Σιγουρα θα βρεις στο ιντερνετ διαφορα αρθρα σχετικα. Το μωρο μεγαλωνει κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...