Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

αχ βρε κοριτσια εγω δεν μπορω να δω την σελιδα :cry::cry::cry:

ποσο κοστιζει αυτη η συσκευη???

Για δες εδώ?

http://www.moro-ltd.gr/index.php?option ... &Itemid=55

ή αλλιώς πήγαινε στην αρχική σελίδα και βρες τα μετά από εκεί. Η συγκεκριμένη συσκευή κάνει 169 ευρώ.

κι εδώ είναι τα ίδια σχεδόν πράγματα στο amazon στις μισές τιμές...

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_nos ... e&x=9&y=21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Axx einai ola teleia..O 8eos na mas voi8isei na ta paroume giati eimaste meion auto ton kairo prepei na plirwsoume adeies kikloforias k asfaleies gia ta autokinita k tis minaies ipoxrewseis pou pane k erxontai (reuma,nero,tilefwna,dosi daneiou k.o.k.) k alla ektakta (gamous,vaftisia) k den 3erw pou 8a vroume tosa xrimata me ena mis8o mono :cry: :cry: ..Ax pali agxw8ika pou ta 8imi8ika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι βρε Αντριούλα, σιγά σιγά όλα θα γίνουν! Κάντε καλή έρευνα αγοράς να μη δίνετε τζάμπα χρήματα μόνο. Εγώ αγοράζω σιγά σιγά διάφορα χρήσιμα πραγματάκια από ηλεκτρονικά καταστήματα, πετυχαίνω πολύ καλύτερες τιμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το ειδα, αλλα πηρα και τηλ. την μαμα μου στην Αμερικη να δει για τιμες.

Την εβαλα να μου ψωνισει Old Navy ρουχα απο εκει, ειναι καιοικονομικα και πολυ καλα. Εχω μερικα απο το πρωτο μου και ειναι σαν καινουργια. Δες εαν μπορεις να παρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ειδα την συνταγη εδω εμεις την πορτοκαλοπιτα την λεμε παρταλοπιτα :lol::lol::lol: πολυ τελειο γλυκο!!!

οντως βρε παιδια τεραστιες διαφορες στις τιμες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πορτοκαλοπιτα αυτη Georgi ειναι αυτη που φτιαχνω κι εγω, εκανα λαθος οταν εγραψα σφολιατα, δεν το θυμηθηκα σωστα. Με κρουστας φυλλο γινεται! Η μονη διαφορα που εχω εγω ειναι πως στο σιροπι βαζω και νερο και χυμο πορτοκαλιου και παιρνει περισσοτερη γευση πορτοκαλι!! Αλλα στην δικη σου περιπτωση, που δεν τρως φρουτα βεβαια δεν ενδεικνυται. Το γλυκο αυτο το εφαγε ο αντρας μου στο σπιτι ενος φιλου του και πηρε τη συνταγη απο την γυναικα του! Το εφτιαξα πραγματι το γλυκο και οταν το δοκιμασα εμενα μου θυμισε την Πατσαβουροπιτα που φτιαχνουμε στην Ηπειρο! Οπως και να εχει απλα ειναι τελειο γλυκο! Και πολυ ευκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia to onoma mou ine Toula ime 5 minon egios kai tha geniso me kesariki stis 15 maiou :D:D Ara ime kai ego sto group ;):D se 2 ebdomades tha kano b epipedou euxome na pane ola kala giati exo ena mikro anxos :oops: euxome oti kalitero gia oles sas :D:D Na paroume oles oi manoules ta morakia mas agalitsa :D;) filakia koritsia ta leme :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... τι κάνετε? Εγώ σπίτι και σκέφτομαι τι να φάω αλλά κοιτάω την ώρα και μετά κρατιέμαι.. Δεν ξέρω γιατί αλλά τις τελευταίες μέρες όλο γλυκά θέλω να τρώω.. προσπαθώ να τρώω το πρώι που ξυπνάω για να έχω όλη τη μέρα μπροστά μου να κάψω τις θερμιδούλες... Έκανα εξετάσεις αίματος να δω πως πάω και βγήκαν οι ίδιες περίπου. Από 29 αιματοκρίτη που είχα την τελευταία φορά πήγε 30(πόσο μοσχαράκι να φάω πια&μου είχε δωσει η γιατρός να πέρνω 2χάπια την ημέρα) και το ασβέστιο στο όριο όπως και την προηγούμενη φορά(πίνω 1lt την ημέρα &πέρνω και 1χάπι μασώμενο κάθε μέρα). Συμβαίνει και σε σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τούλα καλως όρισες και εσύ στην παρεούλα.. με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου.. και εγώ έχω Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ μεθαύριο τη Δευτέρα και οι τελευταίες μέρες μου φαίνοντε βουνό.. άντε να δούμε.. εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκωμενες κοιλουμπιτσες!! Ειστε καλα? Μια ομορφη Κυριακη να εχετε ολες. Τουλα καλωσορισες και με το καλο. Χοανιτα θα μπορουσες να προσλαμβανεις σιδηρο και ασβεστιο και απο αλλες πηγες. Το μοσχαρακι και συνεχεια κιολας δεν ειναι ο,τι καλυτερο. Οσπρια, καποια λαχανικα, ξηροι καρποι , αυγα εχουν πολυ καλες ποσοτητες. Να θυμασαι οτι ο σιδηρος απορροφαται καλυτερα οταν συνοδευεται με κατι που περιεχει βιταμινη C. Και απορροφαται δυσκολοτερα οταν συνοδευεται για παραδειγμα με γαλα. Εξαλλου το γαλα δεν ειναι και η καλυτερη πηγη ασβεστιου. Προτιμοτερο το γιαουρτι, ξυνογαλα και καποια τυρια. Αμυγδαλα, καρυδια οπως και διαφορα ψαρια (σολομος, σαρδελες κλπ.) ειναι πολυ καλες πηγες. Και βεβαια απο οσο ξερω σιδηρος και ασβεστιο ως συμπληρωματα πρεπει να λαμβανονται με διαφορα τουλαχιστον μιας ωρας και οχι ταυτοχρονα.

Τωρα κατα ποσο ακολουθουμε ενα προγραμμα ειναι και σχετικο και ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη που λιγουρευομαστε μια το ενα μια το αλλο!! Φιλακια σε ολα τα μπεμπακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Καλως ηρθες στην παρεα Τουλα μια χαρα θα πανε ολα μην αγχωνεσε. Ειδα πως μενεις Εβρο, που ακριβως;

Ηλιοδωρα ποια τυρια εαν ξερεις εχουν περισσοτερο ασβεστιο; Εγω μονο το χαπακι του ασβεστιου, παιρνω απο ασβεστιο. Δεν πινω γαλα, τα ψαρια μου βρωμανε και απο γιαουρτι δεν το μπορω.

Χοανιτα ποια χαπια σιδηρου παιρνεις; Μια φιλη μου ειχε χαμηλο αιματοκριτη (επαιρνε 3/ημερα) και επειδη δεν ανεβαινε μιλησε με τον γιατρο της και της αλλαξε τα χαπια και τωρα ανεβηκε 2 μοναδες.

Εγω στο πρωτο μου επαιρνα το Gynotardiferon και ειχα αιματοκριτη 32-34. Τωρα μου εδωσε το Ferro folic και πριν απο 2 εβδομαδες ειχα 36,4 αιματοριτη. Βεβαια τρωω 2-3 φορες την εβδομ. μαοσχαρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμακαρδε βοηθησε με λιγο με το σιτε της Αγγλιας. Εχθες που εκανα την ισοτιμια μου εβγαινε η συσκευη περιπου 9ε. Πως τα πληρωσες; Σου πηραν κατι επιπλεον για τα μεταφορικα;

Μου αρεσε μια τσαντα- αλλαξιερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Georgi! Τι κανει ο μπεμπης σου?? Για τα τυρια που με ρωτας, βρηκα ακριβως αυτο που πρεπει:

http://www.logodiatrofis.gr/index.php?o ... &Itemid=98 (Δεν ξερω τον τροπο να το κανω ενεργο! Κανε το αντιγραφη.) Κι εγω το fero-folic παιρνω 1 φορα την ημερα με πορτοκαλαδα. Αιματοκριτη εχω 1,5 μηνα να μετρησω. Ειχα 38. Ελπιζω να μην κατεβηκε πολυ! :lol: Επισης το ασβεστιο για να απορροφηθει ειναι απαραιτητο να εχουμε στον οργανισμο μας επαρκη ποσοτητα βιταμινης D. Βιταμινη που λαμβανουμε κυριως απο την εκθεση μας στον Ηλιο! Προσωπικα παιρνω ενα συμπληρωμα ασβεστιου που εχει επισης μαγνησιο, βιταμινη D και φωσφορο.

Που ειστε οι υπολοιπες φουσκοκοιλιτσες σημερα? Για ξυπνηστε να γεμισουμε την παρεουλα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Ηλιοδωρα μπηκα στο σιτε και σε λιγο θα το μελετησω. Και εγω πριν 2 μηνες ειχα 38 και απλα επεσε στο 36,4. Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι πολυ καλο. Εγω μετα το πρωινο παιρνω σκετο ασβεστιο, μετα το μεσιμεριανο σιδηρο και το βραδυ μαγνησιο. Κανονικα μου εδωσε 2 μαγνησια την ημερα αλλα επειδη εχω παθει μια φοβια με τα χαπια παντα τα παιρνω μονο μετα το φαγητο.

Ο μπεμπης μου σημερα με το που ξυπνησα εγω αρχισε να κλωτσαει και ετσι δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω. Το μωρακι σου κλωτσαει την μανουλα του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Georgi και Ηλιοδώρα! Παίρνω resoferon για σίδηρο 2φορές τη μέρα μισή ώρα πριν το φαγητό και το calcioral για ασβέστιο 1χαπάκι το απόγευμα.. Ηλιοδώρα δεν ξέρω τι να πώ, έμενα η γιατρός μου είπε ότι καλύτερα να πίνω γάλα, θα μου δώσει περισσότερο ασβέστιο απο τα γιαουρτάκια που λατρεύω και τρώω και απο αυτά. Επίσησς τρώω και ξηρούς καρπούς(καρύδια και φουντούκια κυρίως)αλλά και όσπρια και λαχανικά, λατρεύω τις φακές! Μίλησα μαζί της στο τηλ. και μου είπε να πάω απο εκεί να αλλάξουμε το ασβέστιο και να συνεχίζω να πέρνω το σίδηρο.. Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης πέρνω το felicine 2χαπάκια το πρωί και 1χαπάκι μαγνήσιο και εγώ το βραδάκι..Βρε κορίτσια άσχετο με τη συζήτηση αλλά μπορεί κάποια να μου κάνει μια λίστα με το τι πρέπει να αρχίζω να αγοράζω? Γιατί πρώτη φορά μανούλα και είμαι λίγο άσχετη...και δεν έχω αγοράσει τίποτα.. Εκτός απο 2φορμάκια που μου φέρανε δώρο και ενα μπουκαλάκι με ένα δείγμα απο κρεμούλα που μου δώσανε στο ΙΚΑ όταν πήγα να γράψω τα φάρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!

αυτο με τα χαπια πια πω πω σπαστικο αρχισε να γινετε...παιρνω 2 viofer(σιδιρο) 1 filicin 3 trofocard κ απο σημερα ξεκιναω κ το ασβεστιο 1calcioral συνολο........7 χαπια την ημερα η τσαντα μου ειναι κινητο φαρμακειο :lol::lol::lol: εν το μεταξυ ξανα βγηκε η κυστη ευτυχως με την αλοιφη κ την αντιβιωση εσπασε ξανα αλλα ειναι πολυ αηδιαστικο το ολο σκηνικο το πρωι ειδα το εσωρουχο που γεμισε αιμα κ ζαλιστηκα ηρθε ο καημενος ο αντρουλης μου μου εκανε αερα κ με εβρεξε λιγο...μολις συνηλθα η πρωτη σκεψη που εκανα ηταν...θα γεννησω κιολας τρομαρα μου :lol::lol::lol::lol:

τουλα καλως ορισες απο αλεξανδρουπολη εισαι ε?εγω μενω ορεστιαδα καλη επιτυχεια με την β επιπεδου,σε ποιον γιατρο θα την κανεις???εγω την εκανα στον βασαρα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χοανιτα γιατι θελεις να αλλαξεις το ασβεστιο;

οσο για την λιστα θα σου στειλω αυτη που ειχε βαλει μια κοπελα πριν απο καιρο. Εγω διαλεξα αυτα που πιστευω πως θα μου χρειαστουν.

Ρουχακια εσωρουχακια

8 φορμακια αναλογα με το ποτε βαζετε πλυντηριο(προτιμηστε να ειναι βαμβακερα και νουμερακι 0-3)

8 ολοσωμα φανελακια(βαμαβακερα και νουμερακι 0-3) μπορειτε να παρετε και λιγοτερα

3 ζευγαρια καλτσακια

1-2 ζακετακι αν λερωθει το 1 να εχετε 1 καβατζα

10 πανακια για γουλιτσες(οταν βαζουμε το μωρο να ρευτει στον ωμο βαζουμε αυτα για να μην λερωθουμε)

10 σαλιαρες(για αυτες που θα δωσουν μπιμπερο στο μωρο,προτιμηστε να μην ειναι πολυ μικρο νουμερο θα τις χρειαστειτε και μετα)

2 πετσετες προσωπου

2 πετσετες σωματος

1 μπουρνουζακι

2 σκουφακια

2 γαντακια για το ξυσιμο

Υπνοσακος(αν θελετε εγω προσωπικα δεν θα παρω)

2 ζευγαρια ρουχαλακια εξοδου για τις πρωτες βολτες

Μπουφανακι ολοσωμο(αν θελετε εγω πηρα γιατι μεχρι και αρχες μαιου εχει ψιχρουλα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χοανιτα μου και σε σενα! Απ αυτα που εχω διαβασει, εχω μαθει πως το γαλα ειναι υπερ-τιμημενο. Ουτε το 1/5 απ αυτα που κοινως λενε δεν ισχυει. Αλλωστε δεν ειναι περιεργο που κανενα θηλαστικο στον κοσμο δεν ξαναπινει γαλα απο καποιο σημειο και μετα? Μονο ο ανθρωπος το κανει! Δεν εχω δυσανεκτικοτητα στο γαλα οπως πολλοι ανθρωποι, απλα γνωριζω πως δεν με ωφελει. Τωρα λογικα θα ακουσουμε τον γιατρο. Αλλα κατα την γνωμη μου οχι σε ολα. Δεν ειναι κι αυτοι παντογνωστες.

Αχ ο μπεμπης σου Georgi κανει τουμπες και κλωτσιτσες πολλες ε? Εμενα ειναι πιο ησυχη, τουλαχιστον ακομα!! :D Χτυπηματακια μου κανει καποιες φορες μεσα στην ημερα. Την καταλαβε και ο μπαμπας της και ξετρελαθηκε!

Σουλα μου καλημερα γλυκια μου! Τι να πω υπομονη με την κυστη, μα κι αυτη επιμονη!! Που θα παει ομως θα την εξολοθρευσεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy ευτυχως που δεν ηταν τιποτα. Γιατι 2 σιδηρο; το φερο- φολικ εχει και φολικο οξυ μεσα και ετσι γλιτωνουμε 1χαπι, αλλα και παλι μονο 1 σιδηρο. Το ασβεστιο μου το αρχισε στο 4ο μηνα.

συνεχιζω την λιστα....

ΠΡΟΙΚΑ ΜΩΡΟΥ

3 ζευγαρια σεντονακια

5 πανες αγκαλιας

2-3 πικε(θα τις χρειαστειτε και στο μαιευτηριο)

3-4 αδιαβροχα σελετδακια(να ακουμπατε το μωρο οταν το αλλαζετε,1 να εχετε στο κρεββατακι του για τις διαρροες απο την πανα,1 στην τσαντα εξοδου μονιμα,και 1 εφεδρικο!

2 κουβερτουλες χοντρες

2 φλις

παντα κουνουπιερα παπλωματακι(δεν θα το χρησιμοποιησετε στην αρχη,πολυ αργοτερα,εγω το πηρα απο τωρα)

καροτσι,καθισμα αυτοκινητου,πορτ μπεμπε ή καλαθουνα

1 παιχνιδακι κρεμαστο για την κουνια(προαιρετικο)

Για το μπανιο του-καλλυντικα

μπανιεριτσα

σαμπουαν αφρολουτρο

κρεμα για το συγκαμα

λαδακι σωματος

χτενα-βουρτσα-ψαλιδακι

γαζουλες(για τον ομφαλο)

σεταβλον(ο γιατρος μπορει να σας πει και καποι αλλο σκευασμα)

αμπουλες φυσιολογικου ορου για τη μυτουλα του

μωρομαντικα οπωσδηποτε δυο συσκευασιες

παμπερς οπωσδηποτε δυο μεγαλες συσκευασιες

απορυπαντικο βρεφικο

θερμομετρο σωματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το τελος της λιστας....

Για το φαγακι του(εαν θηλασετε αποκλειστικα)

2 μπιμπερο 1 μικρο 1 μεγαλο

2 πιπιλες (αν θελετε να του δωσετε)θηκη και αλυσιδιτσα(παρτε μια σιλικονατη και μια καουτσουκ,δεν δεχονται ολα τα μωρα τις ιδιες πιπιλες και αναλογα μετα περνετε και αλλες)

αποστειρωτης(δεν θα τον χρεαστειτε αν θηλασετε αποκλειστικα,αν μπορειτε ομως να δανειστειτε απο καποιον,αλλιως βραστε τα σε κατσαρολα αν χρειαστει να χρησιμοποιησετε καποια φορα)

Βουρτσακι ειδικο για τα μπιμπερο

βρειτε νωριτερα καποιο καταστημα ή μαια ή απο το νοσοκομειο που θα γεννησετε για να νοικιασετε καποιο θηλαστρο(ισως καποια στιγμη χρειαστει να βγαλετε το γαλα τεχνητα,και επειδη ειναι ακριβα,καλυτερα να νοικιασετε)

σακουλακια ή βαζακια πλαστικα για την αποθηκευση μητρικου γαλακτος

επιθεματα στηθους για εσας

Εαν δεν θηλασετε

4 μπιπμερο για αρχη,2 μεγαλα 2 μικρα(ο μηνων) και παλι αναλογα με το ποτε θελετε να αποστειρωνετε(υπολογιστε οτι ενα μωρο τρωει συνηθως καθε 3 ωρες)

πιπιλες

λαβιδα για τα μπιμπερο

εξτρα θηλες μπιμπερο για 1 μηνων

θερμος

κύπελο μέτρησης για το γαλα, ανοιχτήρι κονσέρβας, κουτάλι με μακριά λαβή, τσιμπίδα,

βρεφικο γαλα(συμβουλευτειτε πρωτα το παιδιατρο για το τι γαλα να χρησιμοποιησετε)

αυτα θα χρειαστουμε για ξεκινημα μετα βλεποντας και κανοντας ως προς τις ποσοτητες,φυσικα και παλι μπορει καποια να μην θελει να τα παρει αυτα απο τωρα,αλλα καλο ειναι οταν γεννηθει το μωρο να υπαρχουν.Οσο για εσας τις διδυμομανουλες πιστευω οτι ειναι στην κριση σας για το ποσα παραπανω θα παρετε,αναλογα με το ποτε θα πλενετε και θα αποστειρωνετε,ας πουμε μπορειτε να παρετε για αρχη 15 φανελακια νουμερο 0-3 και μετα αναλογα βλεπετε στελνετε και σας περνουν,και μπιμπερο παρτε 8 για αρχη σιγουρα θα χρειαστειτε και αλλα!

Αντεγραψε τα και εσυ και βαλτα σε καποιο αρχειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΔΕΝ ΣΑς ΠΡΟΛΑΒΑ ,ΜΕ ΥΓΕΙΑ Η ΝΕΑ ΣΕΛΙΔΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ samarcande...ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕς,,,,ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑς,ΛΟΓΩ ΑΘΗΝΑς.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΜΑς ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.ΕΥΤΥΧΩς ΜΕ ΤΗ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΟΛΑ.ΟΚ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ ,ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟς Ο ΓΙΑΤΡΟς,ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ,Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΕ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΠΙΟ ΑΠΛΟ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕς-ΟΛΟΥς ΥΓΕΙΑ,ΥΓΕΙΟΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΑ ς ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ.....ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕΣΑ Ο ΝΙΚΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΥΡΕΣΙΑ..Κ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ...ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΙΡΝΩ ΕΝΑ FILICIN+LEGOFER(ΣΙΔΗΡΟ),ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΡΟΦΟΚΑΡΝΤ,ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΛΣΙΟΡΑΛ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΛΙ ΣΙΔΗΡΟ ΦΥΣΙΟΦΟΛ..ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΕΧΩ 34...ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΙΔΗΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΑΗΔΙΑ Κ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑ Κ ΤΟ ΕΒΓΑΖΑ.ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...