Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Ρε τι κάνει ο άνθρωπος για ένα γλυκό...!!! Παρατάει σύξυλους σύζυγο, σκύλο και υπολογιστή και κατηφορίζει τρέχοντας τη Χαριλάου Τρικούπη με πυτζάμα και γαλότσες και ορμάει στον Ασημακόπουλο! Συνολικός χρόνος 18 λεπτά! Αχ θα με καταστρέψει αυτό το ζαχαροπλαστείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελειο... κοιτα σαν εικονα ειναι τελεια αρχη για ταινια ευρωπαικου κινηματογραφου ειδικα αν οι γαλοτσες σου εχουν εντονο χρωμα, θα βοηθουσε αν κραταγες και μια ομπρελα...

τελειο.

ευγε..

τουλαχιστον πηρες καμια παστα και για τον αντρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα πραγματι πολυ πολυλογια σημερα. Μας βλεπω συντομα στο Νο 4!!!!!!! Εγω ελειπα 2 ωρες που πηγα στο εκθεσιακο και ειχα 3 σελιδες να διαβασω :o:o

Μιλαγατε για το ονομα. Ο ανδρας μου ειναι κεφαλονιτης και δεν συκωνει κουβεντα οτι θα βαλουμε τα ονοματα των πεθερικων μου. Ευτυχως ειναι ομορφα Διονυσης - Αννα. Αλλα και τα πεθερικα μου καλοι χρυσοι ανθρωποι αλλα στο ονομα δεν το συζηταμε. Γι' αυτο εαν θα κανω κορη ενω και σε μενα και στον ανδρα μου μας αρεσει το Νεφελη, αλλα δεν μπορουμε.

Χρυσαννα ειναι λιγο περιεργο, Χριστιανα ειναι πιο ωραιο. Γνωμη μου ετσι!!

Σαμακαρδε να σου στειλω ενα κομματι απο την τουρτα που εφτιαξα για τον ανδρα μου, ειναι φρεσκοτατη και με κρεμα.

Αφρο καλα να περασεις στο θεατρο και εγω θα ηθελα αλλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα το ηθελα πολυ και θα το κανονισουμε μια αλλη φορα τωρα ειμαι λιγο κουρασμενη. Του Αλεξανδρου του αρεσει το θεατρο. Απλα σε μενα ειναι το προβλημα οτι δουλευει συνεχεια ο ανδρας μου μεχρι την Καθαρα Δευτερα (χωρις ρεπο) και δεν εχω παρεα να παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία, να τη σκηνοθετήσουμε!! 'Εχω κόκκινες γαλότσες και μια κόκκινη ομπρέλα με πράσινες βούλες, νομίζω είναι ότι πρέπει! Ναι μωρέ του πήρα γλυκάκι αλλά κάνει δαχτυλισμούς στο μπουζούκι τώρα και δεν ασχολείται... Αλήθεια ο δικός σου ξεκίνησε με το μπάσο?

georgi φτιάχνεις γλυκά, μπράβο! εγώ συνήθως βαριέμαι και τα παίρνω έτοιμα... να σου στείλω διεύθυνση? :lol::lol:

Ωραία ονόματα είναι και το Διονύσης και το Άννα. Κεφαλονίτης ε? Από την εμπειρία μου (πήγαινα 6 χρόνια συνέχεια Κεφαλονιά) είναι ωραίοι τύποι, λίγο τρελάρες και με εξαιρετικό χιούμορ!

Θεατρόφιλες να το κανονίσουμε! Εγώ είμαι πολύ του θεάτρου, έχει σχέση και με τη δουλειά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΓΛΥΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.......ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΒΟΥΡΩΝΩ....ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΤΩΡΑ??ΕΓΩ ΕΔΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΑΚΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ...ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ....ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΣ ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ..ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ.....ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν φτιαχνω;; καθε δευτερη μερα τους κανω κατι. Τωρα που ειμαι σπιτι τρελενομαι να μην φτιαχνω κατι. Ειμαι αρρωστη με την μαγειρικη και εαν μπορουσα να τρωω και λαχανικα θα ηταν τελεια.

που μενεις; Εχεις κοκκινες γαλοτσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule σε καταλαβαινω απολυτα και εγω βαριομουνα μεχρι που ανακαληψα το φορουμ εδω και εχω με κατι να απασχολουμε. Οταν λειπει ο γιος μου ειναι το χειροτερο μου.

Διαβαζα προηγουμενος για το μωρο που επεζισε και το διαβαζα δυνατα να το ακουει ο Αλεξανδρος. Δεν θα το πιστεψετε αλλα ο μπεμπης γυρναγε και κλωτσαγε οποτε διαβαζα. Επαθα πλακα!!!

τρελενετε ο Αλεξανδρος να νιωθει τον αδελφουλη του!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λέει ο Αλέξανδρος για το αδερφάκι του, του αρέσει πολύ η ιδέα?

Μένω Εξάρχεια και ναι έχω κόκκινες γαλότσες! :P Έχω γενικώς διάφορες χρωματιστές μπότες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jule μου κι εγώ είχα πει να κάνω μια προσπάθεια να μη τρώω πολλά γλυκά αλλά ήταν μάταιο! Τα ζητάω σα τρελή! Και να σκεφτείς πριν την εγκυμοσύνη δεν έτρωγα καθόλου συχνά. Έχω λίγο καιρό ακόμα μέχρι τη καμπύλη ζαχάρου, ελπίζω να μη το μετανιώσω!

Η μαγειρική και μένα μ'αρέσει αρκετά αλλά με τη ζαχαροπλαστική δεν έχω ασχοληθεί καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia ekana ena click molis twra..Prin pou mas eipe i Afro gia ta farmakeia mallon milage gia Ellada mono egw pou eimai Kipro den me pianei to sxedio giati tote agxw8ika? Aaa den pame kala me trellanete edw mesa :lol::lol: trelokomeia oles sas :)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι για ελλαδα μιλαγα :D:D:D:D:D

χαχα ειχα κανει καποτε ενα ειδος δραματοθεραπειας...

Και σε καιρους οικονομικης κρισης στη μικρη αναγχρονιστικη μας ελλαδα καταφερνεις να το δουλεψεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Αλεξανδρος περιμενει πως και πως να γεννηθει για να του διαβασει παραμυθια, να του μαθει τραγουδια, να του μιλαει και μολις μεγαλωσει λιγο να παιξουν μπαλα. Γι'αυτο και οταν ο γιατρος ειπε πως ειναι αγορι μας ακουσε ολο το νοσοκομειο απο την χαρα του.

τρελενομαι για γαλοτσες!!! και πρεπει να ειναι τελειες οι κοκκινες!!! Θα στελνω εσενα για ψωνια γιατι εγω ολο μαυρο ή καφε ρουχα αγοραζω.

Δραματοθεραπευτρια τι ειναι ακριβως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

As far as I know, δραματοθεραπευτρια ειναι ενας ανθρωπος που συντονιζει μια ομοδα δραματοθεραπειας, ειναι μια ειδικευση συχνη στο εξωτερικο που μπορεις να την παρεις ειτε απο την κατευθυνση της ψυχολογιας ειτε του θεατρολογου, σε αυτην την ομαδα βοηθας τα μελη να γνωρισουν τον εαυτο τους και να ξεπερασουν τυχον προβληματα μεσω του δραματος, οπου δραμα εννοουμε θεατρικες ασκησεις, μικρα θεατρικα κομματια, σκετσακια, παντομιμα ακομα κτλ. Αν κανω καπου λαθος samarcande be my guest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δραματοθεραπεία είναι μια μορφή ψυχοθεραπείας που χρησιμοποιεί το δράμα (=δράση) και τις θεατρικές τεχνικές. Είναι κυρίως ομαδική μορφή ψυχοθεραπείας αλλά εφαρμόζεται εξίσου και ατομικά. Όπως και το θέατρο έτσι και η δραματοθεραπεία χρησιμοποιεί τεχνικές από όλες τις τέχνες, ζωγραφική, πηλό, μάσκες, παραμύθια, μύθους, μουσική, κίνηση, παιχνίδια ρόλων. Βασίζεται σε δύο βασικές έννοιες, τη μεταφορά και το ρόλο. Προβάλοντας τα θέματά μας σε κάτι συμβολικό (όπως η ζωγραφιά, η κατασκευή ή ο ρόλος) παίρνουμε απόσταση και δίνουμε χώρο στη μεταμόρφωση, στη θεραπευτική αλλαγή. Ο ρόλος είναι κομμάτι της ζωής μας, όλοι έχουμε αναπτύξει ρόλους (-τρόπους) με τους οποίους πορευόμαστε και αντιμετωπίζουμε τις όποιες κρίσεις στη ζωή μας. Μερικές φορές οι ρόλοι αυτοί αποδεικνύονται δυσλειτουργικοί. Μέσα στη δραματοθεραπευτική διεργασία έχουμε την ευκαιρία να δοκιμάσουμε διαφορετικούς ρόλους, μέσα σ' ένα ασφαλές και προστατευμένο περιβάλλον έτσι ώστε να αναπτύξουμε ένα μεγαλύτερο "ρεπερτόριο" που θα μεταφέρουμε και στη ζωή μας.

Σχετικά με την ερώτησή σου Άφρο... Γενικώς ο ψ χώρος δε θα 'λεγα ότι πάει καλά. Αυξάνονται τα προβλήματα του κόσμου αλλά μειώνονται τα χρήματά του... Τα τελευταία τρία χρόνια κάνω και ιδιωτικές ψυχοθεραπείες. Όσοι δεν έρχονται ψάχνοντας το μαγικό ραβδί μου που θα τους δώσει τηλεοπτικές λύσεις τύπου Τένιας Μακρή, μένουν και μπαίνουν ευχαρίστως και στη δραματοθεραπευτική διαδικασία. Έχω χρόνια επίσης που ασχολούμαι με τα ψυχιατρικά και κυρίως με το κομμάτι της κοινωνικής αποκατάστασης χρονίων ασθενών, τα προγράμματα αποασυλοποίησης κλπ. συντονίζοντας ομάδες σε ψυχιατρικά πλαίσια και κοινοτικές δομές ψυχικής υγείας. Εκεί τη δέχονται ευχαρίστως τη δραματοθεραπεία αρκεί να τη κάνεις τζάμπα! :lol::lol: Έτσι κι αλλιώς το υπέροχο, αναχρονιστικό, όπως λες, κράτος μας έχει προ πολλού μεταθέσει τις ευθύνες της ψυχιατρικής μεταρρύθμισης σε δεκάδες "μη κερδοσκοπικά" ΝΠΙΔ, τα οποία αφού ροκάνισαν καλά καλά τα ευρωπαϊκά κονδύλια, τα θεωρούν όλα αυτά πολυτέλειες κι ευχαρίστως θα ξανάστελναν όλο το κόσμο πίσω στα άσυλα! Και βεβαίως είναι υπέρ του "εθελοντισμού", μια έννοια που σ' αυτή τη χώρα έχει πάρει μια τελείως διεστραμμένη και σαδιστική σημασία.

Απόσβεση των δέκα χρόνων εκπαίδευσης και προσωπικής θεραπείας δε νομίζω πως θα κάνω ποτέ αλλά τουλάχιστον αγαπάω αυτό που κάνω...

Ελπίζω να μη σας ζάλισα πολύ!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ ενδιαφερον η δουλεια σου. Πολυ θα ηθελα εαν ειχα χρονο και χρηματα να ασχολιοσουνα μαζι μου. Ειδικα εαν μεναμε κοντα. Αντιμετωπιζω ακομη προβληματα με τους φοβους μου λογω της σπαστικης κολιτιδας. Με βοηθησε παρα πολυ η ψυχολογος που πηγαινα για ενα χρονο. Τωρα την σταματησα λογω χρηματων και επειδη βαρεθηκα. Βαριεμαι πολυ ευκολα οταν κανω κατι για πολυ καιρο. Εκτος απο την μαγειρικη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι μονες αγορες που εχω κανει εκτος απο δυο φορμακια ειναι: μια ειδικη συσκευη που ξεπλενουμε τη μυτουλα απ τις βλεννες και τωρα κυκλοφορησε και ηλεκτρονικη, και μια συσκευη ενδοεπικοινωνιας που παραλληλα ανιχνευει βρεφικη απνοια και παλινδρομηση, οπως καταλαβαινετε αυτα τα αγορασα επειδη ειμαι μεσα στο φαρμακειο και δωσαμε παραγγελια για πελατες αλλα πηρα και τα δικα μου...

Αλήθεια ποια συσκευή ενδοεπικοινωνίας πήρες? Κάνω μια έρευνα γιατί θέλει να μας τη κάνει δώρο η θεία μου και με ρώτησε ποια θέλω. Είχα δει σε αγγλικό site το Angelcare Baby Movement Sensor Pad and Sound Monitor που ανιχνεύει επίσης την άπνοια. Για πες καμιά ιδέα όταν μπορείς! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΤΙ ΘΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΘΥΛΕΣ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΑ ΜΕ ΣΙΛΙΚΟΝΑΤΕΣ.....ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΚΑΙ Η ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ Η ΣΤΟ FB ΑΝΑΖΗΤΩ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΠΟΙΕΣ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΙΣ ΓΡΑΦΩ.....ΜΙΛΑΜΕ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ!!Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΦΑΓΗΤΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ.....ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΜΕΡΕΝΤΑ....ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΤΟΥΡΤΑ ΜΕΡΕΝΤΑ?ΑΝ ΟΧΙ,ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

http://www.stinkouzina.gr/tourta-merenda/

ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ.....Ο ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ FIT ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΑΡΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΤΣΑΚΙΡ ΚΕΦΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ........ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!....ΜΙΛΑΜΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΟ ΑΠΟΡΩ........ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΦΡΟΥΤΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΕΙΣ....ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ Η ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ??ΘΑ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΥΦΛΑ.....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΑΧ!!!ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa!jule polu gelasa me to minimataki sou!siga min fas mpoufla!entaskei kalo einai na prosexoume kai pan metron ariston...i sokolata an einai se mikri posotita den kanei kako!kai oi diatrofologoi tin sustinoun...alla oxi kathe mera kai terasties posotites!ee...riksto ki esu sto nini!xaxa!an den vreis alli lusi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...