Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ταμείο Προνοίας Δικηγόρων Αθηνών


Recommended Posts

Είναι καμία κοπέλα ασφαλισμένη στο ταμείο των δικηγόρων? Κι αν ναι ξέρετε τι δίνει για τοκετό σε ιδιωτικό μαιευτήριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande γεια σου και από εδώ!

Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα καθώς είναι ο άντρας μου ασφαλισμένος στο Ταμείο Νομικών (έχει πολύ άσχημη γνώμη για το ταμείο του βέβαια) και θέλω και εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω εάν παίρνει και ο άντρας το αντίστοιχο επίδομα...(πολλά ζητάω ε?) στην περίπτωση που η σύζυγός τους είναι ασφαλισμένη και αλλού...Εγώ είμαι ασφαλισμένη στο Ταμείο Μηχανικών (Τσμεδε) και παίρνω 2500 επίδομα ανεξαρτήτως το που θα γεννήσω ( εάν γεννήσω σε δημόσιο τότε μας μένουν και τα χρήματα.... :lol::lol: θα βγάλουμε και κέρδος χιχι)

θεωρώ ότι θα πρέπει να δίνονται 2 επιδόματα καθώς...ε πώς να το κάνουμε τις ασφάλειες τις πληρώνουμε και οι δύο!!!

Θα πάει ο άντρας μου να ρωτήσει μόλις βρει χρόνο και θα μας πει !!!

Αν στο μεταξύ ξέρει κάποιο κοριτσάκι θα μας βοηθούσε πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως το ΤΠΔΑ ήταν από τα καλύτερα ταμεία μαζί με το ΤΣΜΕΔΕ! Με την ενοποίηση βέβαια τα έχουν κάνει μπάχαλο!!! Έχω μητέρα δικηγόρο με θέματα υγείας και ασχολούμαι εγώ με όλα τα γραφειοκρατικά. Έτσι πηγαινοέρχομαι στο ταμείο συχνά, το τελευταίο χρόνο επικρατεί η απόλυτη διάλυση κι έχουν κάνει τις διαδικασίες απίστευτα πολύπλοκες και χρονοβόρες. Εγώ είμαι ανασφάλιστη όμως, οπότε τώρα που παντρευτήκαμε θα με ασφαλίσει ο άντρας μου (επίσης δικηγόρος) στο ταμείο του. Ακόμα δεν έχω προλάβει κι εγώ να πάω να ρωτήσω τι θα δικαιούμαι. Ωραία θα ήταν να παίρνει και ο άντρας επίδομα! Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Εγώ γέννησα τον Αύγουστο με καισαρική και είμαι δικηγόρος και το ταμείο μου έδωσε λίγο πάνω από 1.800 Ευρώ (επίδομα κύησης και λοχείας + τοκετού).Ο άντρας μου δεν πήρε κανένα επίδομα.Επίσης όταν κάνεις την αίτηση, σου λένε να ρωτήσεις την πορεία της σε 3 μήνες και όταν μετά από αυτό το διάστημα ρώτησα και πληρώθηκα το Νοέμβριο, είδα ότι η απόφαση είχε βγει στον ένα μήνα από την αίτηση .Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.Με το καλό τα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...