Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Artz Την ειδα στα πεταχτα γιατι ητεν κοντα στη δουλει αμου και πεταχτηκα για ενα καφεδακι..

Να σας πω μονο οτι ηταν πολυ πιο ηρεμη και πολυ πιο ομορφη και αδυνατη απο οταν φυγε...

της παει η Χιος!!

Τωρα περιμενω να κανονισουμε ενα καφε της προκοπης!!!

Εχω εναν απαισιο πονοκεφαλο...

Να παω να βρω το πιεσομετρο..

Γωγω τωρ απου το θυμηθηκα...ουτε εγω θυμαμαι..σε ποια βδομαδα την κανουμε την καμπυλι ρε παιδια;;;;

Σημερα ειδαμε ενα χωρο στον οποιο ισως μετακομησουμε σαν γραφειο..

θα ειναι κοντα στην μαμα μου αλλα οχι τοσο κοντα στο σπιτι μου οπως ειναι αυτο το γραφειο...

παλη καλα!!!

Λενακι Φτου σου!!!!!

σε ειπα..ασε τα κατακορυφα...και πιασε καμια αλλη σταση..πιο..ξες τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι καλά, έχω να κυκλοφορήσω μόνη μου για ψώνια ή ό,τι άλλο εδώ και 5,5 χρόνια!!! :o:o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

τώρα που λέτε για τους άντρες και τα όμοια, όταν γέννησα ήταν αυτονόητο ότι θα θήλαζα στον Λ....τελικά ήταν μόνο 5,5 μήνες και στο μπουμπούκι αποφάσισα (επειδή ήταν λίγο στον υιό) να συμπληρώσω 6 μήνες, όταν συμπληρώθηκαν αποφάσισα μέχρι το έτος, χρόνισε η κοπέλα μου και την επόμενη μέρα με ρωτά ο άντρας μου: "πότε θα σταματήσεις τον θηλασμό? είπες μέχρι το έτος!!!!" :shock::shock::shock: μα τι ερώτηση!!!! λες και την επομένη μέρα θα σταματούσα έτσι τόσο απλά!!! λες και πατάς ένα κουμπί!!!!....για αυτό λοιπόν πρέπει πρώτα να υπάρχει ενημέρωση....τον έβαλα και διάβασε ένα άρθρο της UNISEF για τον θηλασμό μετά το έτος και έτσι γλύτωσα το καθημερινό μπουρου μπούρου!!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ δε ρισκαρω να του δοσω να διαβασει τιποτα...

γινετε ανυποφορος..

τωρα διαβαζει κατι βιβλια σχετικα με τον υπνο των παιδιων- με τα οποια εγω διαφονω καθετα- και με εχει πρηξει..

ειναι δε τοσο φοβητσιαρης που ακομα και τα μικρα ποσοστα θα του φανουν υπερβολικα...

μετα θα αρχισει τα κουλα του στιλ θα εισαι σε ιδιωτικη κλινικη και αμα γινει κατι θα σε πανε σε δημοσιο νοσοκομειο και αν στη διαδρομη παθεις κατι εσυ η το παιδι...μπλα μπλα μπλα..

μονο θα με αγχωσει, θα με συγχησει και θα με ταραξει περισσοτερο..

αστο...να λειπει...

Δεν θελλω ουτε αυτον να φορτοσω, ουτε να με συγχηζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δεν ειμαι στα πολυ καλα μου...

Σισσιω να πας για νυφικο οταν ερθουν τα καινουρια σχεδια! ;)

Αργυ συμφωνω για το θεμα θηλασμου...

Λενα ειμαι εκστασιασμενη μαζι σου με τοσα που εκανες! :lol:

Χρυσα εχεις ορεξη να βρισουμε μαζι τα ψωναροτσουτσεκια?Τους δηθεν κ τους ψωροπερηφανους? :evil:

Νατασακι φυσιολογικα χε..ει το μωρο ρε συ!Ξεχασες?

Δεν ξεχνω-δεν ξεχνω της τσαχπινας το ρουκετοσκατο!

Κοιμαται?Εισαι δλδ ΤΟΣΟ κωλοφαρδη? :x:lol:

Γιωτακι ολα καλα θα ειναι!5ψηφιο νουμερο! :P

Γωγω ειναι πανεξυπνη η Ιωαννα σου!Και κουκλα!

Αφρο θαυμαζω τον Μανωλακη που σας εδειξε που τα εκρυψε!Συνηθως κανουν τον κινεζο!

Παναγιωτα πως ηταν απο κιλα ο μικρος?

Ξεχναω σιγουρα πολλα...

Μεχρι ποτε δεν θα τρωει?Πειτε μου...Τι να κανω?

Χρυσα εσυ σε ενα αλλο θεμα εγραψες πως ειναι θεμα ψυχολογιας...

Μα γιατι?Τι θελει να μου πει?Τι διαφορετικο εκανα απο ολες

τις θηλαζουσες?Εχω φιλη που θηλαζε 15 φορες τη μερα κ ετρωγε(το μωρο) κ 3 τονους φαι...Απο την 1η μερα στερεων...Τι διαφορετικο να εκανε? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακο τι να σου πω...

οτι μου ειπαν σας ειπα...

εμενα ο Τζεφ δεν τρωει οταν ειναι αρρωστος η οταν θελει να μου πει κατι...

πχ οτι δεν θεει να φαει..

πως αλλιως να λαβω να πινει γαλα στις 5 παρα τα ξημερωματα..και μεχρι τις 12 τιποτα....

Βασικα μαλλων η τσαχπινα εχει καταλαβει πως για σενα εχει σημασια η ποσοτητα του γαητου και αρνειται πεισματικα..

Αλλα παιδια παλη- μια γνωστης μου- ενω ετρωγε κανονικοτατα, εκανε 2-3 φορες εμετο το φαγητο οταν ηταν αρρωστο και τερμα...απο τοτε το βλεπω και εγω τρωει σαν σουργητακι...

ειμασταν μαζι σε ενα τραπεζι με χιλια καλα οπου ο μικρος αδελφος του ετρωγε και ηταν να τον χαιρεσαι και αυτος λιβανιζε ενα μπουταλι κοτας απο το οοιο αντε να τσιμπισε 2 μπουκιες..και μιλαμε για μπουτακι κοτας που ο Χριστοφορος το εφαγε ολοκληρο ε;;;

Το αλλο κοριτσακι που ελεγα της φιλης μου πινει μονο γαλα..αλλα φορμουλα..δεν θηλασε πολυ..οποτε δε νομιζω πως εχει σχεση ο θηλασμος..

ειναι 1 μηνα περιπου μικροτερη του Τζεφ, μιλαει ακαταπαυστα- ενω το δικο μου τ χαιβανι τιποτα- αλλα φαη γιοκ...

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη...βαλτηνα στην καρεκλα, δωστηνα φαη στο χερι..και ο Θεος βοηθος..

Εμενα κατι τετοιες συμπεριφορες μονο γελιο μου προκαλουν..

Γιατι λογω δουλειας εχω ερθει σε επαφη με ατομα που εχουν πολλα..παρα πολλα λευτα...

τα περισσοτερα ειανι νορμαλ και τα παιδια τους επισης.....αλλα μερικα ειναι τι να σου πω...

Και πιστεψε με..οσα λευτα και να εχει καποιος..αμα ΔΕΝ ξερει πως να τα διαχειριστει καποια στιγμη θα τελειωσουν...

και τα Ψωνια ΔΕΝ ξερουν πως να διαχειρηστουν την περιουσια των γονιων τους...οποτε καποια στιγμη θα μεινουν μπατηρακια..εκει να δω εγω πως θα τραγουδανε.

Παντως τα παιδια του αφεντικου μου- και των δυο- ειναι μια χαρα παιδια..αξια των γονιων τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέραααααααααααααααα φτου σου μωρή...Πάρε και από μενα μια ροχάλα, μια μίξα και ένα δάκρυ μου.... :oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έλιωσες σημερα ε;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Αναστασάκι μου γιατί αγάπη μου είσαι πεσμένη;;;;;;;;; :roll::roll::roll: Θες μωρό μου να σε πάρω τηλ να σου περιγράψω τι έκανα όταν γεννούσα....;;;; =))=))=))=))=))=))

Χρύσα μη μου θυμίζεις την καμπύλή...Έχω τέτοια νεύρα με τον άντρα μου.... :evil::evil::evil::evil::evil: Του είπα ότι θα πάρω τηλ τη μαία του μέχρι στιγμής γιατρού μου να ρωτήσω πότε θα κάνω καμπύλη και μου λέει πες της ότι δεν θα γεννήσουμε στο Ιασώ....Του λέω τηλεφωνικά;;;Πας καλά;;;; :evil::evil::evil::evil: Και μου λέει "Ναι, γιατί;;;" Του απάντησα ότι εγώ ντρέπομαι, ότι ήταν γιατρός μου τόσα χρόνια και δε θέλω να τον αφήσω έτσι και αμα θέλει να πάρει αυτός και να τα πει.... :evil::evil::evil::evil: Μα είμαι παράλογη ρε κορίτσια;;;;;; :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Να πούμε τηλέφωνικά μετά από τόσα χρόνια "γεια σας, δε θα ξαναρθουμε;;;;;" :evil::evil::evil::evil::evil:

Αρτζι 5,5 χρόνια έχεις να κυκλοφορήσεις μόνη;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o Θα είχα πάθει σοκ..... :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεβηκα!!!!!!!!!!!!!

συμπεθερα κλαως ηρθες χρυση μου..κ χαρηκα που ανοιξες τρενο εσυ..σημερα ξυπνησε 8.20 :D

τι καλα ΠΑΝΤΑ να κοιμαται η μικρη..

απο σημερα αδειουχα

οποτε θελετε καφε...

αναστασια γτ δε εισια καλα ρε????

γιωτα κλη επιτυχια..ευχαριστω που με αναζητησες κ συ κ η γωγω κ λενα αν θυμαμαι καλα

γωγω επαθα πλακα με τη μικρη σου..πραγματικα κ γω κουκουβα θα ενιωθα..

αφρο απιστευτος κ ο ιπποτης..ευτυχως κ μενα αν θυμαται που τα βαζει μου το λεει

αργι πετα ρε τα αυγα..μαλακες...

σισσιω ευχομαι κ συ να γεννησεις οπως θες.μη μασας..

χρυσα πιτσα????????????κ γω θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

καρολ αντε δουλεψε λιγο :lol::lol::lol:

τρις εριξα τρελο γελιο με το 3 αυτι..χαχαχαχα

μαριαιωαννα πρωτη μερα δουλεια?μετα απο ποσο?

μπεμπουλης ο σπαιρους καλα?

λενα ποτε πιανεις δουλεια?αντε γεμιζουν οι σελιδες συνεχεια

απο ερη κανα νεο?

στανταρ ξεχναω καποια.. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι 5,5 χρόνια έχεις να κυκλοφορήσεις μόνη;;;;;; :shock: :shock: :shock: :shock: :shock::o :o :o Θα είχα πάθει σοκ..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

και εγώ όταν το σκέφτομαι σοκ παθαίνω!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::?:?:?:?

από τότε που γέννησα πάντα έχω ένα παιδί μαζί μου!!!!.....η κατάσταση θα αλλάξει όταν θα πάει η μικρή παιδικό!!!! :|

δεν κατάλαβα κάτι: εσύ σε ποιόν γυναικολόγο πας? σε άλλον? αν πας σε άλλον γιατί πρέπει να ενημερώσεις τον 1ον? :?:

Αναστασία τι να σου πω, δεν ξέρω πώς να βοηθήσω....μόνο να τρώτε μαζί και ίσως να ζηλέψει!!! πώς πέρνει βάρος από τον θηλασμό μόνο?! :o:o:o ....ούτε φρούτα δεν τρώει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρος θα μας τρελανει..

κοιμηθηκε οοολο το βραδυ σερι κ ξυπνησε 8,20

τον εβαλα για υπνο 2,40 κ ειπα 3 κ κατι να κανω ενα μπανιο μιας κ κοιμαται

κανω μπανιο κ ακουω κλαματα..μα λεω μονο 40 λεπτα?

παω μεσα με τη πετσετα μουσκεμα εγω κ του ελω εδω ειναι η μαμα..αυτος ορθιος στο κρεβατι του..κ παω στη τουαλετα να ντυθω..ο μικρος επαιζε στο κρεβατι του..

βγαινω απο το μπανιο κ εμ φωναζει..λεω φτουυυ δε θα κοιμηθει

παω κ του λεω νανι/>?κ με λεει ναι :shock:

υο σκεπαζω του δινω ενα τεραστιο σκυλο που εχουμε κ φευγω..κ τωρα κοιμαται...

μα με εστειλε..δε το χει ξανακανει..

μα ωρεσ ωρες ειναι γλυκασσσσσσσσσ

επισης ρε κοριτσια το μοσχαρι το βραζω χυτρα 1 ωρα..κ παλι μου το φτυνει..σημερα με εφτυνε κ τον αρακα κ τη πατατα..

εχω καιρο να το ταισω η ιδια τετοια φαγητα..

θα ρωτησω ομως στο παιδικο..εκει τΑ ΦΤΥΝΕΙ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ?

επισης..καλυτερα δε ειναι που μαςειπε η νατασα τη ιστορια μονη της...τη εγραψε τοοοοοοσο ωραια :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα καποιες φορες νομιζω πως παραλογιζομαι με το θεμα του φαγητου...Οτι κατι εχω "χασει"¨...

Ειμαι ατομο που σκεφτομαι κ αναλυω πολυ τα θεματα που με ενδιφερουν...

Εχω δοκιμασει τα παντα.Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι να γυρισω το χρονο πισω κ να της δωσω φορμουλα! :o

Οσο κ αν χαλαρωνω...με πιανει το παραπονο κ η ανασφαλεια.Αν εδινα μονο

ξενο γαλα οπως η φιλη σου θα ειχα σαλταρει...

Εχει σημασια ο τροπος που μεγαλωνουν κ οχι τα λεφτα που εχουν.Αλλα ειναι κ θεμα χρακτηρα.

ξερω 2 αδερφες που μεγαλωσαν με τσουβαλια λεφτα!Η μια ειναι ψωναρα κ

μεχρι κ η σερβιετα της ειναι ντιορ.Η αλλη ειναι κατσε καλα παιδι που δινει σημασια

στα...Σημαντικα!

Γωγω.... :lol::lol::lol::lol:

Ακου εκει κοιμοσουν στις εξωθησεις!

κ εγω μαρη ειχα να κοιμηθω 1 μερα αλλα απο την υπερενταση ημουν σουζα!

Καλως τη θουλιτσα τη χελωνιτσα μου!

Με το φαγητο της Αννυς ειμαι ετσι...

Αργυ μου φυσικα κ μαζι τρωμε κ κανονικο φαγητο,κ αλεσμενο,κ κομματια κ μπασουνια κ οπως μπορεις να φανταστεις... :(

Ναι.Μεγαλωνει μονο απο θηλασμο κ απειροελαχιστα αλλα πραγματα.τρωει σε συνολο...1 φρουτο τη βδομαδα.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη εγώ το βράζω 35 λεπτά στην χύτρα και βάζω λίγη ζάχαρη με το χέρι (ξέρεις) για να γίνει μαλακό!!! αυτό μου το είπε ο γαμπρός μου ο Κρητικός!!!! και όντως γίνεται μαλακό!!!!....αφού βράσει του αλλάζω κατσαρόλα και μετο ζουμάκι του προσθέτω την σάλτσα και τα μπαχαρικά και γίνεται νοστομότατο!!!! μμμμμ

όσο για τον ύπνο, αλλάζουν τα παιδιά μεγαλώνοντας!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΚοιτα ειναι λογικο..εδω ο δικος μου που τρωει και δοκιμαζει κλπ κλπ...και οταν δεν τρωει στεναχωριεμαι..ποσο μαλλων εσυ..

παντως και φορμουλα να εδινες πιστευω θα ηταν το ιδιο..εχω ζωντανο παραδειγμα!!!

Αυτη παλη το βλεπει χαλαρα..αμα θελει γαλα ΟΚ..

εγω παλη δεν μπορω να δω χαλαρα το γεγονος οτι ο Χριστοφορος μπορει να ειναι μερες που τρωει μονο φρουτα...

οπως λεει και η Θου το κρεας και δη το κοκκινο ουτε να το φτυσει

Εχουμε βεβεια και σπιτικα κοτοπουλακια τα οποια δεν μπορω να πω τα τιμαει αλλα τωρα τον χειμωνα τις σπιτικες κοτες δεν τις σφαζουν- δεν ξερω γιατι μη με ρωτατε

εχω αλλο 1,5 κοτοπουλο σε μεριδες..και δεν ξερω ποσο θα μου παει

Γωγω ασε οι αντρες δεν καταλαβαινουν ειπαμε καποια πραγματα..

κανε εσυ αυτο που ξες και τερμα!!!

Θου η πιτσα ηταν χωρις σαλαμια ρε..

και μου εφαγαν και τη μιση ..ατομικη πηρα...

και τωρα που παλη πειναω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλωνει μονο απο θηλασμο κ απειροελαχιστα αλλα πραγματα.τρωει σε συνολο...1 φρουτο τη βδομαδα.... :(

έχεις πρόβλημα όντως!!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock:

μήπως να την ταίσεις σε καμμιά παιδική χαρά? :idea: ξέρω δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά προκειμένου να φάει!!!!!!

ίσως αν δει και άλλα παιδάκια να τρώνε μήπως και ζηλέψει!!!! :idea:

καλέ μήπως δεν της αρέσει η μαγειρική σου?!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλαρα εγω στη χυτρα ενα 20λεπτο το αφηνω

κ μετα το κανω οπως η αργυρουλα

μια χαρα τα κατεβαζει!!

χαχαχα δευτερα γυρναω δουλεια κ θα ξεμπερδεψεις :lol::lol:

αχ αναστασι μου ειλικρινα δεν ξερω τι να σου πω

τι συμβουλη να σου δωσω.. απλα να προσεχεις μην της μεταδιδεις το αγχος σου...

ελπιζω αυριο που ειναι μια νεα μερα να φαει! :D

αχχχ εχει μια γκρνια ο μικρος... θανατηφορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου είμαι μια περήφανη κουκουβάγιαααααααααααααααααααααα...... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Και όχι τίποτα άλλο...Η μικρή ξέρει το τραγούδι των ζουζουνιών "Πάνω στη βελανιδιά κάθεται μια κουκουβάγια, έχει μάτια γουρλωτά και φωνάζει δυνατά Κουκουβά Κουξουβά Κουκουβά βα βα βα βα...."Και συνήθως μου λέει "Μαμά πούμε κουκουβάγια"...Και αρχίζω εγώ να το τραγουδάω και στο κουκουβά φωνάζω πιο πολύ....Και εκείνη την ώρα σας σκέφτομαι.... :D:D:D:D:D Που κάνουμε εδώ μεσα κουκουβα...... :D:D:D:D=))=))=))=))=))

Θου απίστευτος είναι...Τι καλός..... :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Πάντως κορίτσια πλάκα πλάκα είναι φρίκη να μην κοιμούνται τα μεσημέρια..... :?:?:?:? Με την Ιωάννα τώρα που είχε βήχα και δεν κοιμόταν τα μεσημέρια, είχα φάει φρίκη...δεν έκανε κάτι η ψυχούλα μου, απλώς δεν μπορούσα να χαλαρπώσω εγώ λεπτό... :oops::oops::oops::oops::oops:

Αρτζι μέχρι τώρα πήγαινα στον γυναικολόγο που γέννησα και την Ιωάννα..Όμως αν θυμάσαι, αποφασίσαμε με τον Γ. να βρούμε κάποιον στο Έλενα και να πουμε στο γιατρό τον τωρινό ότι δεν μπορούμε να γεννήσουμε στο Ιασώ..Από τότε που το αποφασίσαμε δεν έχουμε ξαναπάει στο γιατρό και μια από αυτές τις ημέρες έπρεπε να πάω....Εξάλλου, ακόμα δεν έχω βρει γιατρό στο Έλενα...Από εβδομάδα μάλλον θα κλείσω ραντεβού με 2-3 που έχω υπόψιν μου... :?:?:?:?

Επομένως δεν είναι μαλακία να πάρω τηλ να ρωτήσω πότε θα κάνω καμπύλη και να του πω ότι δεν θα ξαναέρθω γαιτί δεν μπορώ να γεννήσω στο Ιασώ;;;;; :shock::shock::shock: Και χωρίς ακόμα να έχω βρει άλλον γιατρό;;;;; :?:?:?

Καταλάβατε τι εννοώ;;;;; :roll::roll::roll::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι συμπεθερα!!! χαζομαρα ειναι!!

καταρχας πρεπει να βρεις αλλο γιατρο!!!

κ δευτερον γιατι πρεπει να του πεις οτι δε θα πας???

εγω ας πουμε δε θα του το ελεγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αναστασία τόσο χάλια;;;;; :?:?:?:? Τι να σου πω ρε κοπέλα μου..Παρτο απόφαση.... :roll::roll::roll::roll: Εδώ εγώ άμα δε φάει η Ιωάννα καμια μέρα σκάω... :roll::roll::oops::oops::oops::oops: Πάντως ρε συ, αν δεν το έλεγες,δε θα το πίστευα ότι έχει τέτοια ανάπτυξη μόνο με το γάλα σου... :o:o:o:o:o

Θου πως είναι το κρέας;;;Εμένα το στέλνει ο πεθερός ατομικές μεριδούλες, το βγάζω από κατάψυξη και το βάζω κατευθείαν σε κατσραόλα....Το αφήνω βράζει κανα τέτραρτο με 20λεπτο, χύνω το νερό και μετά το ξαναβάζω μαζί με τα λαχανικά σε χαμηλή φωτιά και το αφήνω να βράσει καμιά ώρα... :roll::roll::roll::roll: Μόνο με σκέτο νερό....

Αρτζι πέθανα με το σχόλιο σου..."Καλέ μήπως δεν της αρέσει η μαγειρική σου;;;" =))=))=))=))=))=))=))=))=))

Συμπεθέρα ο Στάσης έτσι θα την έχει την κόρη μου;;;; :twisted::twisted::twisted: Όλη μέρα θα της γκρινιάζει;;;;; :-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Επίσης, μωρή Λένα τι εννοείς όταν λες "Γιατί πρέπει να του πεις ότι δε θα πας;;;"....Ποιανού;;;Του γιατρού;;;; :roll::roll::roll::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι!!!

Αναστασια μηπως εχει καταλαβει την φρικη σου γι αυτο δεν τρωει? Αμα το παιξεις χαλαρη του τυπου δεν θες? μην φας.. μηπως πιασει? Μηπως θελει να σου τραβηξει την προσοχη?

Καλε βλεπω τα παιδακια σας μιλανε!! :shock: Ποτε αρχισαν? Εμενα μιλαει μπεμπεδιστικα αλλα με τον σωστο τονο κι ετσι καταλαβαινω τι θελει. Ειχε ερθει και η νονα του προχθες και τρελαθηκε!! Μου ελεγε καλε αυτος μιλαει!! Οχι καλε της λεω.. Απλα λεει τον σωστο τονο. Δεν του μιλησα ποτε μπεμπε εκτος απο το νανι και το μαμ...αλλα λεξεις μονο μαμ μαμα μπαμπα λεει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα γιατι το χυνεις το πρωτο το νερο???

χαχαχαχαχαχαχαχα αχ οχι το αγορι μου δεν ειναι γκρινιαρης!!!!

λιγο αγουροξυπνημενος ειναι!! το αστερι μου!!!

ναι ρε του γιατρου λεω!

γιατι να τον παρεις κ να του πεις μεταξυ αλλων οτι δε θα ξαναπας?

τρις μη φανταστεις ουτε ο δικος μου λεει πολλα

λεει οποτε του ερθει λεξεις ολοκληρες και πολυ καθαρα

αλλα οποτε του ερθει

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι

μου ελεγε μια κοπελα απο την πολυκατοικια

εχει ενα κοριτσακι 16-17 μηνων εκει γυρω

δεν περπαταει ακομα αλλα ουτε στηριζεται μονο μπουσουλαει

ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Τρις είναι μικρούλης ακόμα ο κούκλος σου...Και η ιώαννα μου 15 μηνών έλεγε αρκετές λεξούλες, αλλά όχι ότι μιλούσε κανονικά....

18-19 μηνών της λύθηκε η γλώσσα και άρχισε να φτιάχνει προτασούλες κλπ....Και δεν λέει όλες τις λέξεις πεντακάθαρα....το λ και το ρ δεν το λέει"...Η το επίθετό της που είναι σιδηρόδρομος το λέει μισό.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: \

Όμως κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς....Άλλα είναι πιο εξελιγμένα στην ομιλία άλλα στην κίνηση κοκ.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τα κανει μαζεμενα... Ειχα αγχωθει κι εγω τρελα με το περπατημα και το εψαξα. Φυσιολογικο ειναι μεχρι 18 19 μηνων. Μετα αρχιζεις και το ψαχνεις. Ξερω παιδι που περπατησε 2 χρονων και 1 μηνα!! :shock: Κι εμενα μπουσουλαει, στεκετε, αφηνει και τα χερια αλλα για βημα ουτε λογος!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Λένα δε θέλω να τον πάρω να του πω ότι δε θα ξαναπάω...Αλλά υποτίθεται ότι είχαμε πει θα μιλήσουμε μετά τις γιορτές για να παω να με δει....Έχει να με εξετάσει από τις 22-11...Ευτυχώς που στις 15-12 έκανα β επιπέδου....Όμως θέλω να πω μια φορά ακόμη και να του πούμε ότι "δεν έχουμε θέμα με εσάς..Απλώς δε μας παίρνει οικονομικά να γεννήσουμε στο Ιασώ και θα γεννήσουμε σε δημόσιο..."

Είναι αγένεια να εξαφασνιστώ έτσι...Άσε που αν δεν πω τίποτα, μπορεί να με πάρει τηλ.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Τώρα για αυτό τι να σου πω..Τόσο μεγάλο και να μην περπατάει;;;; :shock::shock::shock: Βέβαια, όπως ξαναείπα κάθε παιδί έχει τους δικού του ρυθμούς...

Αλήθεια ρε συμπεθέρα το καλοκαίρι που είχαμε έρθει Χαλκιδική είχατε πετύχει στο ξενοδοχείο μας ένα κοριτσάκι από Σερβία που ήταν τότε 15-16 μηνών και δεν έκανε τίποτα;;;Μόνο μπουσούλαγε;;'Ένα υπέρβαρο;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...