Μετάβαση σε περιεχόμενο

Την γνώμη σας παρακαλώ...


Andriani10

Recommended Posts

Για αρχή να πω ότι είμαι 28 και έχω το σύνδρομο των πολυκυστικών από τα 21 μου. όλα αυτά τα χρόνια λόγω υπερτρίχωσης τριχόπτωσης και ακμής έπαιρνα αντισυλληπτικά. Τον Ιούλιο σταμάτησα και τώρα κάνω ομοιοπαθητική με πολύ καλά αποτελέσματα.

Σήμερα βρίσκομαι στην 37η μέρα του κύκλου, με έντονους πόνους περιόδου κατά διαστήματα πόνο στο στήθος (που ποτέ δεν είχα-κάτι σαν ρούφηγμα ένα πράγμα) και 36,8 βασική θερμοκρασία (υψηλή για μένα).

Σημειωτέον έκανα χθες ένα τεστ εγκυμοσύνης -clear blue- γιατί ενώ οι ορμόνες μου πήγαιναν τέλεια την τελευταία εβδομάδα μαζί με τα υπόλοιπα έχω πάλι λίγη τριχόπτωση και ακμή ενώ τα τελευταία χρόνια το προσωπάκι μου δεν είχε ίχνος.

το τεστ λοιπό έδειξε + καραμπινάτο δηλαδή την Α περίπτωση του clear blue που υποτίθεται έχουν περάσει αρκετες μέρες από την σύλληψη. :shock: Ελα μου όμως που επαφή είχαμε όμως μόνο την 21 μέρα και μέσα το τεστ γραφει ότι σε περίπτωση ωοθηκικών κυστών βγάζει ψευδή αποτελέσματα???? :roll: χθες πήγα και για χοριακή αλλά θα βγει μετά τις 7 και μέχρι τότε, θα σκάσω. Καμία ιδέα από ομοιοπαθή:?::?:

Συγγνώμη για το τεράστιο πόστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και Χρονια σου Πολλά. η συμβουλή μου είναι να μην ανχώνεσαι και να μην ψάχνεις να μάθεις απο κάποια άλλη κοπέλα παρόμιας κατάστασης να σου πει, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Κάνε λίγο υπομονή και θα πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις. Ακόμη και κάποια κοπέλα να σου πεί κάτι είμαι σίγουρη ότι έσυ πάλι απο την απάντηση τησ χοριακής θα κρεμιέσαι μέχρι να την μάθει. Οπότε υπομονή, κάνε οτιδήποτε μπορείς για να ξεχαστείς.

Σου ευχομαι το αποτέλεσμα να είναι αυτό που θέλεις. Καλή επιτυχία κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις η χοριακή θα μου δείξει τι συμβαίνει απλά να σου πω έχω λίγο σοκαριστεί, δεν μου έχει ξανασυμβεί και δεν μπορώ να πω ότι προσπαθούσαμε αλλά αν έρθει καλοδεχούμενο. Από την άλλη είχα πειστεί ότι θα δυσκολευτώ πολύ και τώρα νιώθω περίεργα. Δεν είμαι από τους ανθρώπους πο βλέπουν συμπτώματα στο ξεκούδουνο. Κάτι συμβαίνει τώρα τι θα μάθω σήμερα μάλλον...και μέχρι τότε ήθελα να ξέρω αν κάποια σε κάποια κοπέλα έχει τύχει κάτι παρόμοιο.

Σ' ευχαριστώ που απάντησες πάντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

πριν γεννησω ειχα κ εγω πολυκυστικες ωοθηκες και μου ειχαν βγει 2 φορες θετικα τεστ ενω δεν ημουν.. αλλα δεν ηξερα οτι μπορει να βγουν θετικα λογω πολυκυστικων!

απο οταν γεννησα κ μετα εχουν φυγει οι κυστες, εχει στρωσει κ η περιοδος.. αλλα ειχα αλλη μια φορα θετικο τεστ κ δεν ημουν..

οπως και να εχει καλη επιτυχια κ καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα και εύχομαι να γίνει ακόμα καλύτερη στο τέλος της ημέρας!

Σίγουρα ότι και να σου πούμε εμείς εδώ μέσα δεν θα σου δώσει αποτελέσματα παρά μόνο η εξέτασή σου! Εμείς σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια και σου ευχόμαστε με το καλό ένα μωράκι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα και εύχομαι να γίνει ακόμα καλύτερη στο τέλος της ημέρας!

Σίγουρα ότι και να σου πούμε εμείς εδώ μέσα δεν θα σου δώσει αποτελέσματα παρά μόνο η εξέτασή σου! Εμείς σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια και σου ευχόμαστε με το καλό ένα μωράκι!!! :D

Ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά

Δεν περιμένω να μου πει καμία σας τι πραγματικά συμβαίνει, ξέρω πως δεν μπορείτε, όπως γράφω κα στον τίτλο μόνο την γνώμη σας ζητάω και ευχαριστώ όλες όσες ασχοληθήκατε.

όπωσ και να έχει θα σας ενημερώσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά

Δεν περιμένω να μου πει καμία σας τι πραγματικά συμβαίνει, ξέρω πως δεν μπορείτε, όπως γράφω κα στον τίτλο μόνο την γνώμη σας ζητάω και ευχαριστώ όλες όσες ασχοληθήκατε.

όπωσ και να έχει θα σας ενημερώσω :)

Εννοείται πως θα μας ενημερώσεις μόλις μάθεις κάτι γιατί όλες έχουμε περάσει αυτή τη φάση αναμονής και σε νιώθουμε στο 100% και φυσικά θέλουμε να ακούσουμε χαρμόσυνα νέα!!!

Εμένα να φανταστείς όταν με πήραν από το μικροβιολογικό νόμιζα ότι άκουσα λάθος και ήθελα να ξαναπάρω να ρωτήσω... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, σου εύχομαι ένα τεράστιο νουμερο στη χοριακή σου. Σε λίγο θα έχεις τα αποτελέσματα και θα ηρεμήσεις. Αληθεια πρωτη φορά είναι που έχεις καθηστέριση ή συμβαίνει συχνά αυτό με τις πολυκιστικές;;;;

Όπως και να χει καλή πρωτοχρονιά και εύχομαι ο Αγ. Βασίλης να σου φέρει το πιο ανεκτίμητο δώρο απ'όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

συγγνώμηπου δεν έστειλα νωρίτερα αλλά δεν πήγα στη δουλειά χθες και δεν έχω ιντερνετ στο σπίτι.

η χοριακή ήταν θετική :D 123, και κάτι και θα την απαναλάβω την Δευτέρα γιατί είναι πολύ νωρίς αλλά το σώμα μου δεν με ξεγέλασε. Είμαι ακόμη σε κατάσταση σοκ γιατί πραγματικά πίστευα ότι θα δυσκολευτώ πολύ γιατί οι ορμόνες μου ήταν χάλια και έχω μόνο 3 περιόδους μετά τα αντισυλληπτικά με το πολύ 5 επαφές εδώ και 3 μήνες σε άσχετες μέρες λόγω ουρολοίμωξης.

Κορίτσια ομοιοπαθητική την συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και σύντομα όλες σας να έχετε το ίδιο χαρμόσυνα νέα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ κοριτσάρα μου!!!!! Αντε με το καλό να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου!!!! Τελικά ο Αγ. Βασίλης έκανε το θαύμα του!!!!! Φιλιά πολλά, με το καλό ο νέος χρόνος και να ξεκουράζεσαι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια, σου εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν και σε 9 μήνες από τώρα να κρατάς στην αγκαλίτσα σου το πολυπόθητο μωράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν πειράζει για την καθυστέρηση της απάντησής σου, άξιζε η αναμονή!

Να έχεις μια υπέροχη χρονιά :D:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...