Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

βρε κατερινιω ολη η ζωη σου μια περιπετεια βιβλιο να γραψεις...ενα σωρο ιστοριες θα εχεις να του διηγηθεις αμα μεγαλωσει :shock::shock::shock::shock: να σου πω για τον θυλασμο δεν ξερω γιατι εμενα κοπηκε μονο του δεν χρειαστηκε να κανω και τιποτα αλλα απο οτι ξερω και εγω οσο μειωνεις τα γευματα απο στηθος τοσο χανεται η παραγωγη και στο τελος σταματαει αυτο ομως που πρεπει να προσεξεις ειναι τι γαλα ξενο θα διαλεξεις αφου εχει κολικους ...ρωτα τον παιδιατρο οτι και αν κανεις...

αναστασια κανενα νεο απο την ειρηνη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια μίλησα με την Ειρηνούλα. Είναι καλά. Η ενγχείρηση φαίνεται πως πήγε καλά και την άκουσα πιο ήρεμη. Δεν πονάει κιόλας επομένως δοξα το Θεό όλα καλά. Μάλλον θα βγει αύριο.Υποθέτω πως θα μας τα πει και η ιδιά λοιπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...

Ti einai auta pou diavazw re koitsia, pos egine kai afise plakounta mesa o asxetos???

Otan vgike den ton elenkse na dei an einai olokliros o plakountas???

Makari na ginei grigora kala h kopela kai na einai to telefteo kako pou thn vriskei..Anastasia an milisete pes ths perastika kai apo emena...

Katerinaki kai esu den pas piso,o kaimenoulis olo peripeties einai akomi den gennh8ike, alo kako na mhn sas vrei...

Kai egw otan stamatisa ton thilazmo arxisa na paralipw gevmata kai otan prizotan polu evgaza ligo me to xeri sthn arxh giati ponousa kai meta me to thilastro isa isa na anakoufistw kai kathe mera mionotan ospou eftasa na vgazw mono me to xeri mexri kai tis teleftees stagones gia na mhn minei tpt mesa..

Alla na ksereis pos epidi exei kolikous isos xiroterepsei arketa an tou dineis kseno gala, to mitriko einai to kalitero gia to peptiko tou. Giati den nikiazeis ena nosokomiako thilastro na to vgazeis kai na tou dineis mono mpoukali???

Emas mas zugise h paidiatros 6180 ftasame kai 66 pontous, threftari kanoniko :lol::lol::lol:

Twra tha ksanakanoume emvolio 4 mhnon alla tha ksanapame endiamesa gia elenxo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο αναστασια μπορει να ανοιξες την μερα μας στεναχωρα αλλα ευτυχως κλεινεις με πολυ ευχαριστα νεα δοξα το θεο τελος καλο ολα καλα ηθελα και να ξερα ειλικρινα ομως την κοιταξε ο γιατρος που πριν λιγες μερες την ξεγεννησε και της ειπε τι????καλα εισαι αλλα να επειδη ειχα πολλη δουλεια και ηθελα να σε ξεπεταξω δεν ελεγξα αν εφυγε ολος ο πλακουντας και τωρα πρεπει να σε ξανα ανοιξω?????ελεοςςςςς!!!!!!!!!!!!!!

ευακι τι παλικαροι εισται εσεις???μας ξεπερασατε αντε γιατι νομιζα πως ειχα υπερφυσικο μωρο...ουφ ειναι παρηγορο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανούλες καλημέρα!!

πειτε στην Ειρηνη περαστικα....έπαθα μολις το διαβασα..,καλή αναρωση να εχει κ γρηγορα να ειναι διπλα στο μωρακι της

σχετικα με τις δουλεις του σπιτιου έχω παρατηρησει όσο περισσοτερα αφηνουμε τοσα περισσοτερο χρονο μου παιρνει μετα για να συμμαζεψω.Η ζωη μου ειναι ο μπεμπης,να βγαζω γαλα με το θήλαστρο καθε 2 ώρες,να πλενω ρουχα (και καποιες φορες στο χερι γιατι δεν βαζεις πλυντηριο μονο για ενα φορμακι που εκανε εμετουλι κ μυριζει κ αν το αφησεις μεχρι να μπει πλυντηριο θα μυριζουν κ τα υπολοιπα,) συνεχιζω...σιδερωμα,μαγειρεμα (ευτυχως καθε δυο μερες,μαγειρευω για 2 μερες αλλιως δεν εχω χρονο) και φυσικα ξεκινησα να πηγαινω απο την Τριτη και σχολη ιεκ και λειπω 4-5 ώρες,τον μικρο τον κοιτα ο μπαμπας μια χαρα ευτυχως, και αντεχω....

ποσο μου λειπει και τι ενοχες εχω οταν επιστρεφω σπιτι που τον παρατησα τοσες ωρες μοναχουλι ,τουλαχιστον τον αφηνω σε καλα χέρια,στον μπαμπα που τον φροντιζει, δοξα το Θεο ,πολυ καλα

πάω να βγαλω γαλατακι ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια θα κανω αυτο με τα γευματα που μου ειπατε και το φασκομηλομε το θηλαστρο βγαζω ποτε ποτε και του δινω αλλα ποναω πολυ :( αφηστε που ο μικρος το στηθος δεν το βλεπει σαν φαγητο μονο αλλα σαν παρηγορια τις τελευταιες μερες που ηταν νευρικος ηθελε 24 ωρες το 24ωρο να ειναι εκει κι ας μην τρωει!απο χθες που δεν του εδωσα καθολου στηθος ειναι λιγο πιο ηρεμος.του δινω το frizolac και ειναι καπως καλυτερα με τους κολικους.λετε να τον ενοχλουσε κατι που ετρωγα?σημερα η αυριο θα παμε στο ιασω για το νυχακι να δουμε παλι τι θα μας πουν.ευη καλε πως θεριεψε ετσι ο μικρο σου??εμεις θα τον ξαναζυγισουμε μολις κλεισει μηνα.αναστασια μου ευχζριστω για τις χρησιμες συμβουλες σου!εχεις καμια ιδεα πως θα ξανασφιξουμε τη χλαπατσα???η ενινα τι κανει βρε κοριτσια εχει καμια νεα της?μερουλα μπραβο σε θαυμαζω που τα καταφερνεις ολα αυτα μονη σου!εγω εχω καθε μερα τη μανα μου εδω και παλι δεν φτανει οταν ο μικρος δινει ρεσιταλ κλαματος απο τους κολικους...τρεχουμε και οι 2 ολη μερα!σε ποια σχολη πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Είστε όλες καλά; Εμείς καλά είμαστε. Ήρθε η μητέρα μου να κρατήσει λίγο την μικρή γιατί έχω κάτι δουλειές έξω.

Κατερινάκι θέλει γυμναστική και σφιχτά σουτιεν το στήθος μας για να επανέλθει.

Μαιρούλα μπράβο και σε σένα αλλά μπράβο και στον άντρα σου που φροντίζει το μωρό σας και μόνος του. Είμαι σίγουρη ότι τα πάτε περίφημα και δεν χρειάζεται να νοιώθεις καθόλου ενοχές.

Ευάκι ο μικρός σου είναι γίγας μωρο! Ζωή να ΄χει! Τι ανάπτυξη είναι αυτή! Φτου-φτου.

Κορίτσια θα τα πούμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας κι απο μενα και περαστικα στην Ειρηνη..τι να πω με τους γιατρους!!!αντε γεια!!!

Εμεις εχουμε κολικους,ειναι η τριτη ημερα που γκρινιαζει και ποναει και ο παιδιατρος μου συνεστησε να του δινω το kinterte...παντως το μωρακι εχει τρελαθει στα αερια :oops::oops: και μετα βγαζει κατι εκφρασουλες τρελης ανακουφισης!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου. ειρηνουλα περαστικα κουκλα μου. κοριτσια θελω να σας ευχαριστησω μεσα απο την καρδια μου για την συμπαρασταση σας στο προβληματακη μου,δεν το εχω ξεπερασει ακομα αλλα το παλευωωωωω :):):):):) θελω να ειμαι καλα με το μωρακι μου και με τον αντρα μου...εμεις χτες πηγαμε στην παιδιατρο να δουμε την μικρουλα μας,και καναμε και τα πρωτα εμβολια λιγο νωριτερα γιατι μπερδευτικε η παιδιατρος αλλα να μην ανυσηχω δεν υπαρχει λογος. φτασαμε τα 5200(κιλα που αντοιστηχουν σε 2.5 μηνων και μεις ειμαστε ακομα 1 και κατι) και 54 εκατοστα. μας βρηκε ενα μικρο προβληματακι στο ενα ποδαρακι της ειναι λιγο πιο μακρη κατι χιλιοστα και μου προτεινε να της φοραω 2 babylino για λιγο καιρο μεχρι να φτιαξει...τωρα θα ξαναπαμε τελος του μηνα να δει πως εξελισετε και βλεπουμε... αυτα τα νεακια μου κοριτσουδια μου σας ευχαριστω και παλι. πολλα φιλακια :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια θα κανω αυτο με τα γευματα που μου ειπατε και το φασκομηλομε το θηλαστρο βγαζω ποτε ποτε και του δινω αλλα ποναω πολυ :( αφηστε που ο μικρος το στηθος δεν το βλεπει σαν φαγητο μονο αλλα σαν παρηγορια τις τελευταιες μερες που ηταν νευρικος ηθελε 24 ωρες το 24ωρο να ειναι εκει κι ας μην τρωει!απο χθες που δεν του εδωσα καθολου στηθος ειναι λιγο πιο ηρεμος.του δινω το frizolac και ειναι καπως καλυτερα με τους κολικους.λετε να τον ενοχλουσε κατι που ετρωγα?σημερα η αυριο θα παμε στο ιασω για το νυχακι να δουμε παλι τι θα μας πουν.ευη καλε πως θεριεψε ετσι ο μικρο σου??εμεις θα τον ξαναζυγισουμε μολις κλεισει μηνα.αναστασια μου ευχζριστω για τις χρησιμες συμβουλες σου!εχεις καμια ιδεα πως θα ξανασφιξουμε τη χλαπατσα???η ενινα τι κανει βρε κοριτσια εχει καμια νεα της?μερουλα μπραβο σε θαυμαζω που τα καταφερνεις ολα αυτα μονη σου!εγω εχω καθε μερα τη μανα μου εδω και παλι δεν φτανει οταν ο μικρος δινει ρεσιταλ κλαματος απο τους κολικους...τρεχουμε και οι 2 ολη μερα!σε ποια σχολη πας?

μπεμπακος περαστικα στο μωρακι σου μωρε πολυ στεναχωρεθηκα τι πραγμα κι αυτο απο τοσο δα μικρουλι προβλημα...κριμα αλλα μην στεναχωριεσε ολα θα πανε μια χαρα και απλα θα ειναι παρελθον σε λιγο καιρο...χαμογελα και ολα καλαααααα :P:P:P φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε??λοιπον ειναι πολυ αστειο να βλεπω τον αλεξη να προσπαθει να βαλει το μωρο για υπνο...ο ενας δεν θελει να κοιμηθει(ο μπεμπης ειναι αυτος)και ο αλλος να λεει εγω ξερω πως θα σε κοιμησω...τον εχει αλλαξει χιλιες στασεις του εχει τραγουδησει τον εχει κουνησει τον πηγαινει βολτες πανω κατω και ο μικρος το καταφχαριστιεται μαλλον που ταλαιπωρει τον μπαμπα του γιατι εχει σκασει στο γελιο και την κουβεντα...και εγω καθομαι και τους απολαμβανω.... :P:P:P:P:P

βαγια μου χαιρομαι που ολα πανε καλα να δεις ποσο γρηγορα θα τα εχεις αφησει ολα αυτα πισω σου και θα απολαμβανεις το μωρο σου..και εμεις βαλαμε διπλο μπεμπιλινο ενα μηνα και το βγαλαμε στο προηγουμενο ραντεβου που τον ειδε...ολα φτιαχνουν ειναι τοσο ευπλαστα τα κοκαλακια τους που δεν υπαρχει θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκες μου φιλεναδες....ειμαι τοσο ταλαιπωρημενη ,αλλα μολις μπηκα και διαβασα οτι εχω ανθρωπους που νοιαζονται για εμενα και ας μην με ξερουν,χαρικα και συγκινηθηκα πολυ!!!!

περασα κατι που ευχομαι καμμια μανουλα να μην περασει.........................

λοιπον απτην μερα που γεννησα ειχα δεκατα εκτος απο 2 3 μερες που εφτασα 38,4 πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι απο τις σκισμενες μου θηλες!

παιρνω αμοξιλ,περνανε για λιγο και 10 μερες μετα ξανα τα ιδια με μεγαλη καταβολη και ενα τρομερο εξανθημα σε ολο το σωμα.

περνω τηλ τον γιατρο μου λεει δεν ειναι κατι παρε ντεπον :roll:

με βουταει ο αντρας μου που εφημερευε και μου κανει εξετασεις και τσουπ βρισκουμε μεσα στην μητρα αιμα πηγματα και φλεγμονη!!!

περνω τον γιατρο μου ,μου λεει δεν ειναι κατι ειναι λοχεια που θα φυγουν μονα τους παρε αντιβιωση,εγω ομως ελιωνα απο την κακουχια δεν μπορουσα να κανω βημα .

ετσι πηγα σε αλλον γιατρο,μου λεει κοριτσαι μου εχεις αρχομενη ενδομητρητιδα μπες νοσοκομειο γιατι θα κανεις σηψαιμια.τρομοκρατηθηκα

τρεχω ατο αττικο γιατι δεν με αναλαμβανε κανενας γυναικολογος...με εξεταζουν μου λενε ΟΧΙ δεν ειναι απο αυτο...κατι αλλο εχεις(ο ενας καλυπτε τον αλλο)

εμεις λογω επαγγελματος καλεσαμε λοιμοξιολογους και οτι αλλη ειδικοτητα υπηρχε...ολοι ελεγαν οτι η εστια ειναι η μητρα η γυναικολογοι στον κοσμο τους!!!!!!

2 εικοσητερταωρα μα κινδυνο σηψαιμιας και ενδοφλεβια νατιβιωση που βαζουν στις ΜΕΘ

εγω να σκεφτομαι οτι ισως εχω κατι σοβαρο ,κανενα λεμφωμα κανενα αλλο καρκινο και το μονο που σκεφτομουν ηταν τα μωρα μου που θα αφηνα ορφανα...εκλαιγα μερα νυχτα,ηθελα να πεθανω και να μην βιωσω ολο αυτον τον πονο!!!!!!

μου κανουν υπερηχο (μια καλη που τοπαιζει και ειδικη σε ανωμαλιες καρδιολογικες του εμβρυου)

ουτε μερτησεις εκανε και ελεγε το θυμαμαι με το ματι....δεν εχεις και το οποιο σου κανει τον πυρετο ...γιατι καλυπτε τον γιατρο μου

μεχρι που 6 μερες μετα ηρθε η Σουκα...τρομερη επιστημονας,μου λεει κοριτσι μου τι ειναι ολα αυτα?εχεις υπολοινα πλακουντα και πρεπει να βγει αμεσως...ομως διατρεχεις κινδυνο για ρηξη μητρας λογω τησ =ς φλεγμονης και της προσφατης καισαρικης....ετσι θα γινει χεορουργειο με υπερηχογραφηκη καλυψη.

αλλο αγχος θα βγω ζωντανη ?????κλαμααααααααααααα

εκανα την επεμβαση,αυτοι ακομα δεν παραδεχονται τιποτα....και το αποτελεσμα ? εχασα την εμπιστοσυνη μου στους γιατρους,φοβαμαι μην υποτροπιασω αλλα το σημαντικοτερο..........αποχωρηστικα απο τα παιδια μου 10 μερες (και λεχωνα ε) γιατι δεν με πιστευε και δεν εκτιμησε σωστα ο γιατρος την κατασταση μου

δοξαζω τον θεο και την παναγια και ελπιζω να μην ξανα μπω σε λιγες μερες νοσοκομειο να εχουν γινει ολα σωστα......

σας ευχαριστω κοριτσακια μου...ειμαι χαλια ψυχολογικα....ελπιζω να ηρεμησω

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοσο χαλια βρε κοριτσι.....αχ τι τραβαμε?αυτο που σου ειχα πει καποτε...ο ενας καλυπτει τον αλλο....κ ολα εμεις τα τραβαμε....εδω δεν εχουμε εμπιστοσυνη στον εαυτο μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουραγιο προσευχη δεν μπορω να σου πω τιποτε....στεναχωρεθηκα παρα πολυ....κ αυτο με στεναχωρησε περισσοτερο ειναι πως τοσες μερες ησουν μακρυα απο τα παιδια σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και φαντασου να μην ημουν συναδελφος τους....

με αυτα και αυτα ,ντρεπομαι που ειμαι γιατρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αν δεν εκανα εγω και ο αντρας μου αυτα που επρεπε ακομα στο αττικο θα ημουνα αδιαγνωστη και καταταλαιπωρημενη!!!!!

τι να πω ............................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη μια ερωτηση γιατι τωρα φοβαμαι...μιλαμε τρεμω μην μου συμβει κατι στο μελλον κ αφησω το παιδι μου μονο του....η γιατρος που καλυπτε τον αλλον παιζει να ειναι γνωστη μου...καταλαβαινεις τι εννοω.....

εσυ δεν χρειαζεσαι να ντρεπεσαι για αυτους....να λες καλα που βγηκες ζωντανη απο εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνακι μου τι ειναι ολα αυτα που διαβαζω.Τι να πω,οτι και να πω ειναι λιγο...

Να ειναι ολα περαστικα,προσπαθησε να ξεκουραστεισ τωρα και να μην τα σκεφτεσαι (οσο μπορεις).Τα αγορακια σου τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη μια ερωτηση γιατι τωρα φοβαμαι...μιλαμε τρεμω μην μου συμβει κατι στο μελλον κ αφησω το παιδι μου μονο του....η γιατρος που καλυπτε τον αλλον παιζει να ειναι γνωστη μου...καταλαβαινεις τι εννοω.....

εσυ δεν χρειαζεσαι να ντρεπεσαι για αυτους....να λες καλα που βγηκες ζωντανη απο εκει....

Δεν θα ηθελα να σου απαντησω.............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει δεν επειραζει....εμεις να ειμαστε καλα.

ο λογος που δεν θελω να σου πω,ειναι οτι δεν θελω να επηρρεασω θετικα η αρνητικα ,εναν ανθρωπο(ειδικα οταν προκειται για γιατρο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα...επειδη με ειχες αγχωσει πολυ οταν ημουν εγκυος,λεγοντας μου οτι αυτος που ειχα κανει την αυχενικη μου τον οποιο ειχα εμπειστευτει....οτι ειναι ασχετος...δεν θα ηθελα να σε φερω σε αναλογη θεση

ειναι τραγικο πιστεψε με καποιος να σου κατηγορει τον γιατρο,τον οποιο εσυ βλεπεις σαν θεο και εναποθετεις σε αυτον τις ελπιδες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπαμε εχεις δικιο...

εγω αυτον οντως ασχετο τον εβλεπα με ρωτησες ποιος ειναι κ σου ειπα αφου μου ειπε οτι πεθαινω ειχα δυο ημερες ζωη (πρωτα μου ειπε οτι ολα καλα ο συναδελφος εχει κανει λαθος....κ οταν του ειπα ποιος ηταν μου ειπε με το στελιο κολληταρια μαζι πινουμε καφε...κ του εκανε το τηλεφωνακι κ μου ειπε ναι εχει δικιο ο στελιος πεθαινεις)....κ μετα απο ολο το ψαξιμο κανεις δεν εβλεπε οτι πεθαινω....τελικα δεν πεθανα...

εχω περασει παρα πολλα...καποτε θεωρουσα τον γιατρο που ξεγεννησε θεο...μετα απο αυτα που εχω περασει δεν εθωρω κανεναν...παρτον εναν κ χτυπα τον αλλο.....

εγω ουτως η αλλως τελευταια φορα θα μεινω εγκυος.....κ θα γεννηθει.....

χιλια συγνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι μου περαστικα κοριτσι μου...ειναι πολυ δυσκολο να αντιμετωπιζεις μια τετοια κατασταση αλλα στο τελος η ουσια ειναι πως ολα τελειωσαν και εσυ επεστρεψες στα παιδακια σου...καλη αναρωση σου ευχομαι γιατι σιγουρα δεν οφελει να καθεσαι παθητικα και να λες παναγια μου τι μου ετυχε... να σταθεις ξανα στα ποδια σου δυναμικη και γερη γιατι εχεις και δυο ζουζουνια να μεγαλωσεις και σε χρειαζονται πολυ...φιλια πολλα και καλη αναρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...