Μετάβαση σε περιεχόμενο

babywearing... τα εχετε δοκιμάσει?!


Recommended Posts

Αφού βρήκα την διαφημιση του αστερακι slings εδω στο mammyland και αφου τα ειδα και σε φωτογραφιες εχω μπει στην λογικη να αγοράσω κι εγώ ενα!

Βεβαια ειναι ολα υπέρχοα...εχει καμια σας δοκιμάσει κανένα να μας δώσει τα φώτα της?

Πρόσφατα σε μια φιλη μου δοκιμασα το mei tai απο το αστερακι ........αλλα με μια κουκλα μέσα! Με την κουκλα μου φάνηκε αρκετα ευκολο αλλα οπως μου ειπε και η φιλη μου ειναι πολυ ζεστό..Δεδομένου οτι πρώτα ο θεος γενάω Μάιο μηπως θα έπρεπε να δω καποιομ άλλο τύθπο σκέφτομαι.

Επίσης ειδα και καποιους αλλους μαρσιπους της chicco που επισης δεν μου άρεσαν. Εσεις εχετε καμια αντιστοιχη εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis exoume parei ring sling apo to asteraki kai einai katapliktiko!! einai to katalilotero gia neogenita kai exei pollous tropous na to deneis, kai kathos megalonei to moro.

i mikri to latrevei kai emeis episis!! tin evala apo 40 imeron kai aneta tin forao akoma (4,5 minon). Tora pia omos logo kriou den tin vgazo ekso me to marsipo, alla mesa sto spiti opote xriastei. Esi pou gennas maio, tha exeis olo to kalokairi brosta sou kai tha to efxaristithis akoma perissotero.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mybabycenter.gr/index.php?ta ... t_id=30122

Εγω εχω αυτον...

με ειχε σωσει στον γιο μου τον ειχα μεσα σε βολτες αλλα και στο σπιτι αμα αρχιζε την γκρινια και δεν ηθελε να κατσε στο ριλαξ, εκανα δουλιες- απλες πηγαιναμε σουπερ μαρκετ, βολτα ψωνια τα παντα..πολυ βολικος..το συνηστω ανεπιφυλακτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειχε παρει η μητέρα μου της κικο τον πιο ακριβο κ δεν το χρησιμοποιησα ποτε ! όλοκληρη ιστορια μεχρι να το βάλω μεσα

μετα πηρα sling το babasling ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΙΩΣΑ !!! ετυχε κ γεννησε μια κοπελα οταν ο δικος μου ηταν 6 μηνων κ της το χαρισα γιατι ειχε περισσοτερο αναγκη εκεινη απο μενα

ενα 8α σου πω ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ 1 ΕΤΟΥΣ ΕΚΕΙ 8Α ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ !!!

ΤΕΛΕΙΟ !!! ΠΑΡΤΟ !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέω βρε κοριτσια..σε μια παρουσιαση , το ring sling μουε ιχε φανει αβολο και ενω ειχε κου κλα μέσα φοβουμουν οτι θα πέσει κάτω..βεβαι δε το δοκιμασα εγω αλλα η κοπελα πουμας το παρουσιαζε και δε ξέρω αν ειναι πρακτικό για το μωρο και ασφαλες! Εσεις δηλαδη τα εμπιστεύεστε?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα παρει ενα ring sling αλλα να πω την αμαρτια μου λιγο το φοβομουν... το χρησιμοποιουσα ομως

μετα πηρα κ εγω το μπαμπασλινγκ οπως και η τζουλια και βουρ!!!!

σου λυνει τα χερια!! μην το σκεφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν καταλαβα καλά ειναι σαν το ring sling αλλα αντι για κρίκο εχει λοριδα υφασματινη...κουμπώνει η ειναι θηκη με μεγεθος προκαθορισμένο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν εχει κρικο

αλλα εχει κατι σα λωριδες για να αυξομειωνεις το μηκος και να το προσαρμοζεις στο μωρο

αυτο ειναι μεχρι κ 15 κιλα νομιζω...

δεν ειμαι κ σιγουρη

το καλο σε αυτα τα σλινγκ ειναι οτι μπορεις να το βαλεις κ ξαπλωμενο το μωρο, καθιστο, ορθιο, πισω στην πλατη.. κατι που δε μπορεις να κανεις με τους μαρσιππους

ειναι πιο βολικα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το συγκεκριμενο το babasling (πριν λιγο το ειχε κ στο σκαι μια μαμα σε ενα ντοκυμαντερ)

εχει διπλο κλεισιμο για ασφαλεια ;) , ουτως η άλλως το ενα σου χερακι 8α ακουμπα το πωπουδακι του μωρου κ 8α νιω8εις πολυ safe .

αααχχχ τι τελειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω με τις οδηγιες απο το αστερακι εφτιαξα μονη μου ενα sling.αγορασα απο το ebay κρικους κ το ετοιμασα.

ειναι πολυ βολικο ειδικα αν θες να πας καπου κ δεν θες να κουβαλας καροτσι.εμεις επειδη εχουμε διδυμα καποιες φορες θελουμε να παμε πχ στο τζαμο κ το διδυμοκαροτσο δεν χωραει.ετσι εχουμε παρει ενα μονο καροτσι για το ενα κ το αλλο το....φοραω κ παμε....

βεβαια το κρατας το μωρο για να νιωθεις περισσοτερη ασφαλεια αλλα καθεται μια χαρα.οντως μπορεις να το βαλεις σε διαφορες στασεις.

απλα οσο πιο μεγαλο ειναι το μωρο τοσο πιο γρηγορα κοραζεσαι να το κρατας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέω βρε κοριτσια..σε μια παρουσιαση , το ring sling μουε ιχε φανει αβολο και ενω ειχε κου κλα μέσα φοβουμουν οτι θα πέσει κάτω..βεβαι δε το δοκιμασα εγω αλλα η κοπελα πουμας το παρουσιαζε και δε ξέρω αν ειναι πρακτικό για το μωρο και ασφαλες! Εσεις δηλαδη τα εμπιστεύεστε?!

Εγώ ψηφίζω ring sling! Στην αρχή φαίνεται λίγο δύσκολο αλλά αν το συνηθίσεις είναι πολύ πρακτικό. Καταρχήν δεν πιάνει καθόλου χώρο και μπορείς να το έχεις πάντα μαζί σου. Επίσης είναι πολύ ευέλικτο. Μπορείς να βάλεις το μωρό σε διάφορες θέσεις ανάλογα την ηλικία και την όρεξη . Η μικρή μου έιναι τώρα 1 χρόνου και το χρησιμοποιουμε ακόμη πολύ. Είναι και παιδί που δεν κάθεται στο καρότσι και με έχει σώσει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βεβαια το κρατας το μωρο για να νιωθεις περισσοτερη ασφαλεια αλλα καθεται μια χαρα.οντως μπορεις να το βαλεις σε διαφορες στασεις.

απλα οσο πιο μεγαλο ειναι το μωρο τοσο πιο γρηγορα κοραζεσαι να το κρατας

Δε χρειάζεται να το κρατάς το μωρό... Ίσα ίσα το καλό είναι ότι μπορείς να έχεις και τα δυο σου χέρια ελέυθερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ θέμα με τους μάρσιπους και βασικά η θεωρεια τους νομιζω ειναι να εδχεις ελευθερα χέρια.. για αυτο κιε γω θα ηθελα κατι που να μην απαιτει να απασχολω ενα χέρι μου για να την κρατάω... θα πρέπει να παω κάπου να τον δοκιμάσω ..ξέρετε αν εχουν μαγαζία ring sling?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κάθε μανούλα τελικά βολεύεται διαφορετικά!Εγώ πήρα ένα μπαμπασλινγκ κ δεν με βόλεψε καθόλου,δεν το εμπιστευόμουν για να βάζω μέσα το μωρό!Ετσι πήρα της κίκο με τα λουράκια κ το ευχαριστήθηκα!Τελικά περί ορέξεως....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snow παντα τον ακουμπουσα γιατι ετσι ενιω8α οχι τπτ αλλο ...

juliet οι ορ8ιοι μαρσιποι ειναι απο 3-4 μηνων κ πάνω , κ πιστευω δεν ειναι πολυ ξεκουραστο για ενα μωρο να κρεμονται τα ποδαρακια πολυ ωρα... (για φαντασου το ;) )

αλλα βρε καλο μου , φαντασου το χα ανοιξει κ το μωρο δεν το εβαλα κ σπαστικα :mrgreen: κουμπωματα εδω , απο κει , όλοκληρο πραμα μες στην μουρη σου :lol:

αλλα οπως λες περι ορεξεως...

Καλο ειναι να κανεις μια δοκιμη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

touristria egw apo magazi to phra. To sling einai ayto

http://www.babylonia.be/product.php?mai ... 4〈=ENG

Menw Norway alla apo oti eida to exoyn kai kapoia magazia sthn Ellada. Koita edw

http://www.babylonia.be/info.php?lang=ENG

juliax den anaferomoyn se sena alla sto liontaraki poy egrapse oti to kratas to mwro. Ki egw thn akoympaw sto pwpoydaki, ths xaideyw thn platoyla :x ...otan tyxainei kai exw xeri eley8ero giati synh8ws me ta xeria sprwxnw to adeio karotsi :lol: (e den einai ki adeio...toy kremaw tis tsantes :mrgreen: )

Marsipoi or8ioi yparxoyn kai gia neogennhta alla opws les den einai oti kalytero gia ta mwrakia na kremontai etsi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...