Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας μανουλίτσες...

έχω μέρες να μπώ εδώ αλλά εξακολουθώ να καταρρέω...η Μαρία κάνει απεργία πείνας εδώ και μερικές μέρες και πάω να σκάσω, αν της δώσω γιαούρτι ή κρέμα την χλαπακιάζει αλλά δεν γίνεται να τρέφεται μόνο μ'αυτά!

Δοκίμασα να την αφήσω νηστική για να σκυλοπεινάσει αλλά δεν χαμπαριάζει από τέτοια γυμνάσια το καμάρι μου, στο τέλος την λυπήθηκα και της έδωσα γάλα γιατί το στομαχάκι της γουργούριζε τραγικά αλλά φαγητό αρνιόταν πεισματικά να βάλει στο στόμα της (δοκίμασα διάφορα φαγητάκια αλλά μάταια!)

Κόντεψε να μου σπάσει και την μύτη εχθές το βράδυ...με κουτουλιά...Ακόμα πονάω...

Mama Eva τί κάνει η βασιλοπούλα? Περαστικούλια στην μπουλουκίτσα, ταλαιπωρείται το καημενάκι... :YMHUG: Φρονιμίτης ε? Πωπωωωω πόνος! Όταν φύτρωσε ο πρώτος είχα πρηστεί, τούμπανο ήταν το πρόσωπό μου, οι υπόλοιποι 3 βγήκαν ανώδυνα, αυτός ο ένας ακόμα με ταλαιπωρεί γιατί είναι πάνω σε κόκαλο (δεν θα βγεί ποτέ ολόκληρος) και πρήζεται κάθε τρείς και λίγο. Πάντως εγώ ΔΕΝ φρονίμεψα και είμαι και 35 χρονών γαϊδούρα! :lol::lol::lol:

Σαβροπιγκουίνε πολύ καλό το ΚΕΒΕΖΟΥΔΕΣ :D:D το λέμε κι εμείς στην Χαλκιδική, την κόρη μου την λέω κεβεζού γιατί δεν σταματάει το μπούρου-μπούρου όλη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

μετα απο 4 βραδια, ή 5, δε θυμαμαι... που κοιμηθηκε νυστηκια η μικρη μου, χθες μια χαρα το ηπιε το γαλατακι της!!!

αρα ειναι φασεις.

και η δικια μου πριν κανενα 10ημερο ενω ετρωγα φρουτοκρεμα δεν ηθελε μεσημεριανο. αφου την αφησα 2 μερες, νομιζοντας πως ειναι απο την ιωση, μετα οταν εκανε ναζια, την εδινα με το ζορι τις πρωτες 4-5 κουταλιες και μετα συνεχιζε κανονικα να τρωει. απο μικρα μαγκακια...

Αναστασια μηπως γιορταζεις σημερα;;;; ή το Πασχα;;;

οπως και να'χει...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

τι μου κανετε ? Εγω ειμαι λιγακι καλυτερα ..τουλαχιστον δεν κουτουλαω ..

Η βασιλοπουλα εξακολουθει κ οριζει το στρουμφοσπιτο μου ..

Νασια εχει να περασει ακομα φασεις το μικρο ...Αυτα τα περι ασιτειας τα εχουμε περασει κ μεις απειρες φορες κ με τις μεγαλες κ με το μικρο..Απλα κανει τον κυκλο κ περναει μετα απο λιγο..Αν τρωει γιαουρτι δινε της αβερτα για να καλυπτει κ τα του ασβεστιου ..Καποια στιγμη θ'αρχισει παλι μονη της να τρωει ..Ισως βγαζει κ δοντακι οποτε ειναι δυσκολη φαση για αυτα τα καημενα ..

Κοριτσια ουτε εγω νομιζω οτι φρονιμευω ..παντως αυτος ο ενας κ μοναδικος που με ποναει κατα καιρους μου εχει κανει τρελους πονους ..Οι υπολοιποι βγηκαν χωρις καν να το παρω χαμπαρι..

Το μικρο το πηρα κ πηγαμε σημερα το πρωι στον παιδικο ..Πολυ της αρεσε εκανε τρελες χαρες ..Βρε λετε νατην πηγαινω λιγακι να ξεσκαει ?!

Ειναι καλυτερα πια σε σχεση με τα μπουκωματα κ ολα αυτα ..Αρχιζει κ επανερχεται σιγα σιγα στους ρυθμους της κ την νυχτα ..Δεν πετιεται πανω με το παραμικρο βηχαλακι οποτε ευελπιστω να ηρεμισει μεσα στις επομενες ημερες ..

Καλημερουδια σ'ολες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!

κοριτσια ηρθαμε κι εμεις στο κλαμπ των κρυωμενων!!!

τρεχουνε ματακια και μυτουλες

καναμε και πυρετο χθες 38.6 αλλα ευτυχως τωρα δεν εχει

εχει ομως απιστευτη γκρινια!!!!!!!!!!!!!!! απιστευτη....δεν ικανοποιειται με τιποτα!!!!

φαγητο δεν τρωμε εδω και 3 μερες

μονο γαλα,γιαουρτι και κιντερ :shock:

ειμαστε συνεχεια βολτες και βασικα μας εχει ξεχασει το σπιτι μας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες...

μετά από ένα τραγικό βράδυ με μπουνιές, κλωτσίδια και απίστευτη γκρίνια (μου 'χει τσακίσει τα μούτρα με τις κουτουλιές), τώρα κοιμήθηκε λίγο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μπήκα να δώ τα νεάκια σας.

Αναστασία μου (Μπεμπούλης) χρόνια σου πολλά, να είσαι γερή, να σε χαίρονται και να χαίρεσαι κι εσύ την οικογένειά σου! Αν και ποοοοολύ καθυστερημένα χρόνια πολλά και για τον Σπυράκο που γιόρταζε, να τον χαίρεστε!

Vagman πολλές ευχές και για τον δικό σου Σπυράκο, συγνώμη που σας τα λέω τόσο καιρό μετά αλλά δεν πολυέμπαινα...

Έχουμε άλλες Αναστασίες που γιορτάζουν σήμερα? Χρόνια πολλά σε όλες!

MamaEva όπως σου έγραψα κι εχθές τα ίδια έπαθα κι εγώ όταν βγήκε ο πρώτος φρονιμίτης, οι άλλοι 3 βγήκαν χωρίς να το καταλάβω αλλά ο πρώτος ακόμα πρήζεται και με πονάει κατά καιρούς γιατί ο μισός είναι κάτω από το κόκαλο. Για να απαλλαγώ πρέπει να κάνω επέμβαση αλλά δεν υπάρχει περίπτωση γιατί είναι ΠΟΛΥ επώδυνη επέμβαση, την έκανε η αδερφή μου πριν μερικά χρόνια (είχε κι αυτή εσωτερικό φρονιμίτη) και ακόμα θυμάμαι πως έκλαιγε από τον πόνο παρά τα παυσίπονα!

Ειλικρινά κοριτσάκια μου, μου δίνετε πολύ κουράγιο γιατί με την απεργία πείνας της Μαρίας είχα στεναχωρηθεί πολύ και φοβόμουν μήπως είναι αρρωστούλα αλλά τελικά μάλλον γυμνάσια μου κάνει γιατί ούτε πυρετό έκανε, και όλα τα άλλα (εκτός από το φαγητό της) τα τρώει κανονικά.

Αχ ξέχασα να σας πώ ότι το παιδάκι μου είπε και το όνομά της πριν λίγες μέρες, την ρωτάγαμε πως την λένε και μας είπε Μαμία!!!!!!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α... μου φαινεται το ΜΑρακι ειναι προχωρημενο!!!! :lol:

η δικια μου εκτος απο μπαμπα-μαμα, η μονη λεξη που λεει ειναι μπάλια. ο Σπυρος αρκειται στα κλασσικα μαμα μπαμπα... και αυτο ΜΟΝΟ οταν υπαρχει λογος...

αλλα παλι με τρελαναν με τα σκαρφαλωματα....

κοντεψα να καψω το φαγητο γιατι το ενα μου ματι ηταν σ'αυτους...

τραπεζακι, πολυθρονα, καναπες.... και ειχε σαν σκαλα τη στρατα Γουίνι, που εχει μια κλιση και ανεβηκε μεχτι πανω, κρατωντας το παρκο. αν εσκυβε μπροστα θα βρισκοταν με το κεφαλι πανω στα παιχνιδια που εχουμε μεσα στο παρκο!

τελικα καλα θα κανουμε που θα δωσουμε τον Γουϊνι στην αδερφη μου τωρα που θα ερθουν... θα το δωσουν σε ενα βαφτιστηρι τους που ειναι 1,5-2χρ και δεν μπορει να περπατησει ακομα... κατι συνεβη στη γεννα και εχει και διατροφικα προβληματα το καημενο... ουτε κιλα εβαζε... του εχουν κανει ποσες εξετασεις... μακαρι να του φερει γουρι και να περπατησει με τη στρατα οπως τα δικα μου και σε λιγο καιρο να σκαρφαλωνει και αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου χρονια σου πολλα !!! Πολυχρονη με υγεια να χαιρεσαι αυτους που αγαπας κ να σε χαιρονται κ αυτοι !

Συγνωμη αλλα με τα παλιοπαυσιπονα εχω χασει τον μπουσουλα κ δεν ευχηθηκα νωριτερα ..

Επιτελους κοιμηθηκαν ..Η Νικη κοιμηθηκε με το βιβλιο πανω στην φατσα της ..μαλλον την βασιλοπουλα θα ονειρευεται παλι .. :lol::lol:

Το μικρο εξακολουθει κ χουρχουριζει ..τι θα κανω πια ..

Το απογευμα περιμενουμε κ επισκεψη την νονα της Σοφιας με το τσουρμο της για να της φερουν τα δωρα , εχουμε να τους δουμε αρκετες μερες κ η μικρη την περιμενει πως κ πως ..

Ελπιζω να μην αργησει κ ο Νικολης μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε παει η τεχνολογια...

καηκε το ολοκαινουργιο μοντεμ μας κ ειμαι τοσες μερες χωρις ιντερνετ..

κατα τα αλλα καλα..

αναστασια μου χρονια πολλα!!!να χαιρεσαι τη γιορτη σου κ το ονομα σου!!!

ευα καλυτερα λιγο διαβαζω τα νυχτερινα,ε??αλλα ακομα χουρχουριζει το μικρο σου???εμενα επρεπε να κλεισει 10 μερες για να πω οτι ειναι οκ απο την ιωση.....δεν περασαμε κ λιγα παλι!!!!!!!

η αγγελικη συνεχιζει τα νυχτερια,κοιμαται κατα τις 12 καθε βραδυ οσο κ να την σηκωνω εγω νωριτερα το πρωι κ το μεσημερι..δε φτιαχνουμε προγραμμα με τπτ!!!!δεν αντεχω αλλο καθε βραδυ αυτο το πραγμα..δε μπορω να πω οτι θα κατσω να ξεκουραστω στον καναπε ρε γμτ...ερχεται το βραδυ κ ειμαι παλι με το αγχος τι θα γινει κ τι ωρα θα κοιμηθουμε.....εχει εξελιχθει σε τρομερα ζωηρο παιδι!!!!

κ το αλλο??

προχτες την αφησα 3 ωρες το πρωι στην πεθερα να παω να παρω τα δωρακια για το σοι...

γυρισα κ την βρηκα κατασυγκαμενη την καημενη!!!

ρε παιδια εχει βγαλει φουσκαλες στα κωλομερια!!!!!σας εχει τυχει τοσο πολυ???

αφου δεν την πεταξα εξω με τις κλωτσιες την πεθερα παλι καλα.....

κρατηθηκα!!!!

κ μετα σκεφτομαι αντε να βρω δουλεια...κ με τη μικρη τι θα κανω?????

η πεθερα μου δεν ειναι ικανη..μονο για παιχνιδι ειναι πρωτη κ για βολτες...

σε θεματα ασφαλειας κ υγιεινης της μικρης ειναι σκατα!!!!!!

δε φτανει που καηκε ο κωλος μας,ηρθα κ τα βρηκα παλι ολα σκατωμενα!!!!

σελτεδακια,νιπτηρα,φορμακι,παντελονια....ολα μες στο σκατο!!!!!!

γελαω τωρα αλλα εκεινη την ωρα μου ανεβηκε η πιεση 20!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα βρε καλυψω ! αμαν τι επαθε το μικρο ..εγω θα την εχεζα την πεθερα σορυ κιολας δηλαδη ..Το εχω κανει βασικα απειρες φορες γιατι δυστηχως δεν καταλαβαινουν ορισμενα βασικα ..Ειναι δυνατον βρε να αφησει το παιδι κατουρημενο ? Καλα η μυρωδια δεν της εσπαγε την μυτη , το παιδι που σιγουρα μια ανυσηχια κ γκρινια που θα ειχε δεν την εβαλε σε υποψια ? Αν εχει οπως λες τοσο κοκκινισμα μεχρι κ φουσκαλες παρε καλυτερα τον γιατρο σας μηπως σας δωσει καποια κρεμα ..Κατα τα αλλα καλο πλυσιμο κ στεγνωμα ..Εγω παντως με την κρεμα σουντοκριμ εχω σωθει ..

Κοιτα κ γω τα ιδια σκεφτομαι ..αν κ οταν καταφερω επιτελους να βρω δουλεια τι θα κανω με το μικρο ..Εδω για να παω τις μικρες στον παιδικο τις περισσοτερες φορες παιρνω κ την Αριαδνη παρεα ..Αλλες παλι αν τυχει κ κοιμαται εκεινη την ωρα κατεβαζω στους γονεις μου την ενδοεπικοινωνια κ ευελπιστω να γυρισω γρηγορα ..

Να σου πω κατι ..μην αγχωνεσαι με την μικρη της το μεταδιδεις ..κ γω αυτο σκεφτομουν καθε φορα που την εβαζα για υπνο μ'αποτελεσμα τον δικο μου προβληματισμο-εκνευρισμο κτλ κτλ κτλ να της το μεταδιδω κ να μην ηρεμει με τιποτα ..Τωρα τουλαχιστον , αν εξαιρεσεις την ολη ταλαιπωρια με τα χουρχουρισματα , ειμαι αμετακινητη οσο μπορω απεναντι της κ νομιζω οτι το καταλαβαινει πλεον ..Δηλαδη οταν της λεω τωρα νανι θα κοιμηθουμε ξερει οτι δεν εχει περιθωριο για κατι αλλο ..Δεν σημαινει οτι απαραιτητα πρεπει να το κανεις κ συ απλως ιδεες πεταω ..

Η Αριαδνη φωναζει τον αη βασιλη , βατ βατ :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ρε ευα,της το εχω πει ποσες φορες...αλλα ο,τι κ να της πω εκεινη κανει του κεφαλιου της παντα!!!!!!!για να καταλαβεις ειχε γινει της τρελης την αλλη φορα που εδωσε στη μικρη ενα πρες παπιε για να παιξει κ η μικρη το εσπασε κ η πεθερα μου δεν ειδε τα γυαλια κ δεν τα μαζεψε κ παλι της δινει να παιζει με γυαλινα διακοσμητικα!!!!

για τις αγκαλιες δε δεν το συζητω!!!!!ποσες φορες της εχω πει να μην την εχει συνεχεια αγκαλια..μεγαλη γυναικα ειναι κ καπνιζει κιολας!!!!!να αναπνεει τα χνωτα της το μωρο???ρε 300 φορες να το πω παλι τα ιδια!!!!!!!!!!δηλαδη πρεπει να την σκυλοβρισω κ να την πεταξω εξω με τις κλωτσιες!!!!

οσο για τον υπνο πιστεψε με,ειμαι πολυ σκληρη κ ακολουθουμε παντα τη ρουτινα του υπνου...αλλα απλα δεν κοιμαται!!!!!!!!!!!αρχιζει η μουρμουρα,δυναμωνει...κ μετα γινεται γκρινια κ κλαμα!!!

ασε που τα απερισσοτερα βραδια κανει κακα κ μετα ξεσηκωνεται!!!

κ τωρα με τον συγκαμενο κωλο ακομα χειροτερα!!!ποναει κιολας!!!!κ κλαιει περισσοτερο!!!

αχ τι θα το κανω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μου λες ..τον συγκαμενο πωπω της μικρης τον εδειξες στην συμπεθερα να δει τι ωραια το περιποιηθηκε το μικρο ? Οχι για να μην την βγαζουνε λαδι ..

Καλα σιγουρα εαν ειναι ετσι κ ποναει εννοειται οτι θα γκρινιαζει ..Δεν ξερω αν ακολουθεις κατι απο τις συμβουλες του κοιμησου παιδι μου ομως σ'εμας χωρις καν να εφαρμοσω το 100% της μεθοδου εχω δει μεγαλη βελτιωση ..Μηπως αν επαιρνες μερικες ιδεες απο κει ..Εγω δεν ξερω αν θα μπορουσα στην φαση αυτη να εφαρμοσω την μεθοδο ακριβως μιας κ εχω να νταντεψω αλλα δυο νηπια , προσπαθησα ομως να την φερω λιγο πιο κοντα στα τεκτενομενα του δικου μας σπιτιου..

θα σου πει κ η βαγκ ιδεες που την εφαρμοσε αλλα κ τα υπολοιπα κοριτσια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εχει η κομμητη μου κ ολο ζηταω να της το ζητησω..

αλλα εννοειται οτι θα το διαβασω..

γενικα δεν εχουμε αλλο προβλημα..ενταξει,ειναι λιγο φιλασθενη αλλα κατα τα αλλα δεν εχουμε θεματα..

αλλα με τον υπνο ειχαμε παντα απο τοτε που ηταν βρεφος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν τρωει δεν τρωει

εχει σφραγισει το στομα του και δεν τρωει

δεν αντεχω αλλο ρε κοριτσια....εχει οοοοολη μερα νευρα και γκρινια

συνεχεια μιξοκλαιει χωρις κανεναν λογο

εχουν σπασει τα νευρα μου θελω να φυγω................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου δεν έχεις ιδέα πόοοοοσο σε νιώθω!!!!! Μόλις περιέγραψες αυτό που περνάω σήμερα όλη μέρα...Τα νεύρα μου κρόσσια...πλακώθηκα και με τη μάνα μου που με κατακρίνει ότι δεν προσέχω το παιδί μου... Μου 'ρχεται να πηδήξω από το μπαλκόνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ξερουν εκεινες καλυτερα απο εμας που ειμαστε οι μαμαδες τους!!!!! αν ειναι δυνατον

εμενα οταν ειναι κοσμος στο σπιτι ειναι αγγελουδι,οταν λειπω με ζηταει και οταν ειμαστε οι 2 μας δοκιμαζει τα νευρα και τα ορια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι η δικιά μου ακριβώς τα ίδια κάνει...όταν είναι έξω ή έχουμε κόσμο είναι αγγελούδι (αφού μας κοροϊδεύουν τον άντρα μου κι εμένα που παραπονιόμαστε ότι η Μαρία έχει γίνει θηρίο), όταν δεν είμαι εκεί φωνάζει μαμά συνέχεια, όταν είμαι παρούσα θέλει εμένα για αγκαλιά...αλλά όταν είμαστε μόνες...μόνο τα λεξοτανίλ με σώζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι η δικιά μου ακριβώς τα ίδια κάνει...όταν είναι έξω ή έχουμε κόσμο είναι αγγελούδι (αφού μας κοροϊδεύουν τον άντρα μου κι εμένα που παραπονιόμαστε ότι η Μαρία έχει γίνει θηρίο), όταν δεν είμαι εκεί φωνάζει μαμά συνέχεια, όταν είμαι παρούσα θέλει εμένα για αγκαλιά...αλλά όταν είμαστε μόνες...μόνο τα λεξοτανίλ με σώζουν!

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

κατι γινεται με αυτα τα παιδια :lol::lol::lol: εχουν σκοπο να μας ξεκανουν

και δεν εχω και λεξοτανιλ :lol::lol::lol::lol:

εμενα τουλαχιστον κοιμαται ηδη εχει κοιμηθει

εσενα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Σπυράκος είναι πιο καλόβολος στον ύπνο από την Μαρία... (θαυματουργό βιβλίο!!! Ακόμα δεν αξιώθηκα να το πάρω), τώρα προσπαθεί να την κοιμήσει ο μπαμπάς της γιατί εμένα με ξετίναξε! Το γάλα της πάντως το ήπιε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα καλάαααααα..........τον κοίμησε τον μπαμπά της!!!!!!!! :shock::shock: Μέχρι εδώ ακούγεται που ροχαλίζει!

Εντάξει κοιμήθηκε και η Μαμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σας διαβάζω συνέχεια αλλά έχω μέρες να σας γράψω γιατι οι τσούπρες μου μόλις με βλέπουν να κάθομαι στον υπολογιστη θέλουν να τις πάρω αγκαλιά και να χαζεύουν!!!

Το Λενιώ μου έχει πάλι βηχαλάκι...φτου και απο την αρχή!!!

Κάπου διάβασα ότι κάποια είχε θέμα με το γάλα...και μένα το έκαναν όταν είχαν βροχιολίτιδα και ρώτησα την παιδίατρο. Μου είπε ότι είναι λογικό γιατι το γάλα κολάει σε τυχόν βλέννες που έχουν καταπιει και είναι στον οισοφάγο και τα ενοχλεί.Μπορεί να τα φέρει και έντονο βήαχα και αναγούλα!!Και επειδη τα μωρά έχουν περίεργους μηχανησμούς άμυνας μπορεί να σταματήσουν το γάλα για μερικές μέρες.

Όσο για το φαί...περνούν μωρε τις φάσεις τους...και εμένα η μικρή μου έκανε νουμερα πριν απο μερικές μέρες με το μεσημεριανο... αλλά δεν της άφησα περιθώρια...δεν το έτρωγε το μεσημέρι; της το έδινα το απόγευμα...πεινασμένη ήταν...τι να κάνει το έτρωγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εμενα καραμελενια δεν πιανει αυτο οσο πεινασμενος και αν ειναι

αν δεν το φαει το μεσημερι δεν το τρωει καθολου!!!εμας αυτη η φαση εχει ξεκινησει εδω και 3 μηνες :o:o

εχουμε και αποψη τωρα πια!!!

εμεις ειχαμε δυσκολο βραδυ....του ειχαν κολλησει οι μυξες στο λαιμο και εβηχε....παω να τον δω και κανει εναν εμετο....αλλο πραγμα!!!!

σεντονια,μαξιλαρι,παπλωμα τα ρουχα του γεματα....τον αλλαξα και τον εβαλα για υπνο στο αλλο κρεβατι(εχουμε 2 κρεβατια στο παιδικο)

μετα ξυπνησε στις 1:30 και μετα στις 5:30 οπου ηπιε το γαλα του μαλλον θα πεινουσε γιατι εκλαιγε και δεν σταματουσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστσία καταρχήν χρόνια πολλά για την γιορτή σου!!!!

Ενοείτε πως στην ηλικία που βρίσκονται οι γιοί μας δεν μπορείς να τους κάνεις ότι θέλεις στο φαί...βλέπεις έχουν πλέον άποψη... :roll:

Για τα μπεμπούδια μιλούσα, που εκεί κάτι μπορεί, ίσως, να καταφέρεις (λέμε τώρα)!!

Καλά ο εμετός την νύχτα είναι το χειρότερό μου...και πρίν δύο εβδομάδες μου έκανε ακριβώς το ίδιο η Ελένη...όταν μπήκα στο δωμάτιο και την είδα ξαπλωμένη και χάλια απο τον εμετό κατατρόμαξα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχιζω να αναπολω οταν ηταν βρεφακι που τα ετρωγε οοολα

τωρα καθε μερα σκευτομαι τι να μαγειρεψω του σπυρου και αν θα το φαει

αχ εγω χθες δεν τον προλαβα...αρχισε να βηχει και μολις πηγα στο δωματιο εκανε εμετο

λουστικε κυριολεκτικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...