Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

κοριτσια καντε υπομονη!!!!

σας το λεω εγω που μεχρι τα 2.5 μας εχουμε περασει απειρες φορες βρογχιολιτιδα και μια φορα πολυ σοβαρα!!!!

εμεις καθε φορα που εχουμε βηχα κανουμε μασκα(3 σπρει) και πινουμε και σιροπι

τωρα του το γυρισε σε βροχικο ασθμα....και πινουμε καθε απογευμα ενα φακελακι-σκονη

το κακο με εμας ειναι οτι οι μυξες του σπυρου δεν υγροποιουνται ευκολα ωστε να βγαινουν αλλα του γυρνανε προς τα πισω και πανε στα πνευμονια!!!

υπομονη κοριτσια και περαστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικα ολες τρεχουμε με τις αρρωστιες...

την πηγε ο αντρας μου το απογευμα στην παιδιατρο και ειπε τι εγινε. την ξαναεξετασε και ειπε οτι το προβλημα ειναι στη μυτη. ισα που ακουγεται κατι σε βρογχιολυτιδα στον αριστερο πνευμονα, αλλα δεν θα εδινε ποτε τοσα φαρμακα για κατι τετοιο. το κορτιζονουχο σπρει για τη μυτη δεν το δινει σε τοσο μικρα παιδακια. και μεσα στο χαρτι του κουτιου γραφει να αποφευγεται η χρηση για κατω απο 5 ετων. το αερολιν δεν κανει κακο, και το αλλο το αντιφλεγμονωδες που εχει κορτιζονη μεσα το δινει για πιο σοβαρες καταστασεις. αλλα επιδη δε θελει να τον ακυρωσει, μηπως τα εδωσε για καθαρα αλλεργικο λογο, θα τα συνεχισουμε αλλα το πολυ για 1 βδομαδα και βαθμιαια θα τα κοψουμε. φυσικα συμφωνισαμε. σιγα μην τη δινουμε για 1μηνα κορτιζονες...

το γελιο ειναι οτι ο Σπυρος ζηλευει που την κανουμε τοσα πραγματα τη μικρη και θελει και αυτος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ..

δεν αντεχω αλλες μυξες ..ελεος !! Ολη μερα με το ρουφιχτιρι στα χερια ..Εχουμε φτασει σε κατασταση να με φοβαται η μπουλουκα ..

Κοριτσια η βρογχειωλιτιδα ειναι οντως οτι χειροτερο ιδιαιτερα οσο μικρο ειναι ενα μωρο τοσο το χειροτερο..Νομιζω οτι η Αριαδνη απο αυτο εχει αποκτησει κ την ευαισθησια ..δεν ξερω πια ..Ομως που θα παει αυτο ?! Σχεδον ανα μηνα παιρνουμε αντιβιωση..Και δεν εχει να κανει με τον παιδικο που πηγαινουν οι μεγαλες γιατι αυτες ειναι τελειως καλα ..

Κανω ερευνα για καλους αλλεργιολογους στο Ηρακλειο αλλα δεν βλεπω φως ..Αυριο που θα παμε για καφεδακι με τις υπολοιπες μαμμυλαντεζες θα ρωτησω αν ξερουν κ αυτες κατι..

Παντως εχω απογοητευτει..Ειναι πλεον μια εβδομαδα ετσι..

Καλυψω ξαναρωταω , εσεις που εχετε υγραντηρα για πειτε μου μαρκες , χρηση , τιμη κτλ σκεφτομαι να αγορασω κ γω κατι αναλογο μηπως κ βοηθησει λιγο την κατασταση ..Και φανταστειτε οτι ο παιδιατρος μας ειναι απο αυτους που δεν δινουν ευκολα αντιβιωσεις ..

Περαστικα σ'ολα τα αρρωστουλια ..Ας περασει αυτη η φαση βρε παιδι μου με τις αρρωστιες ..Σημερα το βραδυ ειμαι μοναχουλα ..Ο αντρας του σπιτιου παει σε σπιτι συναδερφου να παιξουν χαρτια οπως κανουν καθε χρονο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι παρε ελαιο ευκαλιπτου βαλτο σε ενα μπολακι και βαλτο στο καλοριφερ(μην βαλεις πολυ 2-3 σταγονιτσες)

κανει θαυματα σε μπουκωμενες μυτουλες και αναπνευστικο

εγω ευκαλιπτο στην γειτονια..εγω κοψει φυλλα και εγω βαλει στο δωματιο του σπυρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευκαλυπτο βαζω ολη μερα στη συσκευη με τα ρεσο που βαζεις αιθερια ελαια. τελεια μυριζει ολο το σπιτι...

τα φυλλα πως τα βαζεις; σκετα στο καλοριφερ;;; γιατι αγορασαμε και τα βρασαμε αλλα δε μυριζουν...

καλε σας καλημερισα;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

ηταν λιγακι καλυτερα χτες βραδυ ..Ομως εδω κ καιρο εχουμε βγαλει καινουργιο χουι ..δεν πινει γαλα ..ουτε το πρωι ρε γμτ ..αν το τελευταιο γευμα ειναι τα μεσανυχτα στις 8 το πρωι δεν θα επρεπε να θελει να φαει κ εμενα ? Μπαααα ισα 40 μλ με πολυ ζορι ..ε μετα της δινω την κρεμα γυρω στις 9 ..

Παντως κ το πρωι βγαλαμε μυξα με το κιλο με το ρουφιχτιρι..

Καφε δεν εχω πιει ακομα ..οι διδυμες βλεπουν στο αλτερ την Μπαρμπι στην ιστορια μιας γοργονας κ τραγουδανε ..Οπως μπορει ο καθενας ..Θα τις παρω σημερα για καφε με τις αλλες μαμμυς..

Ελαιο ευκαλυπτου ? το παιρνω απο το φαρμακειο αυτο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην παρεις γνωστη μαρκα αιθεριο ελαιο. ειναι πανακριβο! ειχαμε παρει 1φορα της απιβιτα, τα 1-μλ 10-15Ε και μετα μας εφερε ο φαρμακοποιος αλλο, οχι μαρκας, τα 50μλ 4 Ε!!! και μυριζει τελεια!!!

και τα δικα μου εχουν 3 βραδυα κοιμουνται νηστικα!!! σημερα ουτε γουλια δεν ηπιαν! αλλα το πρωι πινουν 150-180μλ. αρα δεν ειναι οτι δεν τους αρεσει το αλμιρον γκρόουινγκ απ που αρχισαμε πριν λιγο καιρο... αν δεν τους αρεζε δε θα επιναν και το πρωι νομιζω..

λετε να ειναι φαση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να πω μια καληνυχτα ..

ειμαι τοοοοοσο κουρασμενη σημερα ..τρεχαμε κ περα δωθε με τα μικρα ..

Πηγαμε κ για καφεδακι με τις μαμμυλαντεζες , καλα περασαμε , η Νικη ηταν λιγακι καπως στην αρχη αλλα μετα πηρε τα πανω της ..Η Σοφια στον κοσμο της ..

Το μικρο γκρινιαζει παλι ..Το μεσημερι που το εβαλα για υπνο κοιμηθηκε ελαχιστα ..Μαλλον το δοντι σε συνδιασμο με μυξα ειναι δυσκολη υποθεση..

Καληνυχτα σε ολες σας ..

ΥΓ Ευη ολα τα περνανε αυτη τη φαση ποτε με το φαγητο ποτε με το γαλα ..Ευτυχως επανερχονται ..Αντε να δω κ το βλασταρι μου τι θα κανει ..

Θα δοκιμασω κ ελαιο ευκαλιπτου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ τι νυχτα και αυτη!!! η μαλλον τι μερα και τι νυχτα ηταν η χθεσινη!!!

χθες πηγαμε για ψωνια jumbo,σ/μ,κρεοπωλειο περασαμε σουπερ

ο σπυρος το καταχαρηκε και ηταν μεσα στην τρελη χαρα..ολο γελουσε και τραγουδουσε

γυρισαμε σπιτι στις 2:30 την ωρα που κοιμαται(στο αυτοκινητο ειχε ηδη γλαρωσει)

παω το βαζω στο κρεβατι του...και εκει αρχιζει το σοου!!!!!

δεν ηθελε να κοιμηθει με τιποτα,ηθελε να ειναι ξαπλωμενος και να παιζει με το παριζακι :shock:

βρε καλε μου..βρε χρυσε μου τιποτα αυτος απτοητος!!!!

του το παιρνω..κλαμμαααααααααααααααααααααααααααααααα

τελικα κατα τις 3:30 το παιρνω αποφαση οτι δεν θα κοιμηθει και τον αφηνω να με βοηθησει να τακτοποιησουμε τα ψωνια μας :lol::lol::lol::lol::lol:

ολα καλα μεχρι τις 5:30 που....τον πηρε ο υπνος................τον βλεπω λεω αμαν αμα κοιμηθει τωρα το βραδυ θα κανουμε παρτυ

παω ταχα μου οτι κανω κατι στο δωματιο και τον ξυπναω!!

τι το θελα????

γκρινια και κλαμμαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

μεχρι τις 8 :o:o:o:o:o:o:o:o

κατα τις 9 ερχεται μου λεει μαμα μαμ...νανι

τον ετοιμαζω και στις 9:30 ειχε κοιμηθει

αλλα στις 1 σηκωθηκε και εκλαιγε μετα στις 2:30 σηκωθηκε και εκλαιγε μετα στις 5:30 σηκωθηκε και εκλαιγε.......................ηταν ολη μερα αυπνος αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!!

αυτη η μιση ωρα που κοιμηθηκε το απογευμα μαλλον μας την εκανε την ζημια συν οτι ειχε παιξει με το καινουργιο του παιχνιδι(του πηραν οι γονεις μου σκουτερ)και μαλλον ειχε νευριασει γιατι το εβαλα να φορτισει και του εκοψα το παιχνιδι στην μεση!!!!

αυτο το παιδι οσο παει μου μοιαζει και περισσοτερο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: εγω οταν μου επαιρναν κατι καινουργιο,οτι και αν ηταν αυτο,δεν κοιμομουν ποτε το πρωτο βραδυ

ξυπναγα για να το βλεπω και περιμενα πως και πως το πρωι :lol::lol::lol::lol:

τωρα κοιμααααααται

αντε να δουμε ελπιζω να ηταν περαστικο

φιλακια πολλα

καλη κυριακη και περαστικα στα μωρακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ξέρω οτι δεν μπαίνω συχνά στο θεματάκι... :oops: Αναστασία χω παρατηρήσει οτι κ η Κων οταν εχει πολυ δραστηρια ημέρα το βράδυ έχουμε πρόβλημα! εγώ έχω άλλο προβλημα ,ξύπνησε στις 7 και δεν ηθελε να ξανακοιμηθεί και ήμουν τοσο κουρασμενη.....τελικα την πηρε ο μπαμπας της και εγω ψευτοχουζουρεψα για λίγο.... αφου να φανταστείς σκεφτόμουν μαζί με τον Γ πως θα ειναι εαν αποφασισουμε για δευτερο ,μου λεει φανταζεσαι να ξυπναει το μωρο κ η Κ μαζί!!! έλεεεεεεοοοοοςςςς που λέει κ η μικρή!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: φιλιά κοριτσάρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

πως τα περνατε καρντασινα στο νησι;;; αντε να καλοκαιριασει να ειστε ολο στη θαλασσα!!!

εγω προχθες δεν μπηκα καν στον κοπο να τα βαλω το πρωι για τον πρωτο τους υπνακο...

ηταν η μερα που αρχισαν να δραπετευουν απο παντου, απο το χωρο που τα εχω περιορισμενα, ο Σπυρος πατουσε σε παιχνιδια και μαξιλαρια και ανεβαινε στον καναπε, οποτε τους "ελευθερωσα" και εγινε τρελο γλεντι! αρχισαν να νυσταζουν στη 1 που τα τάιζα και τα εβαλα για υπνο 1:30. αλλα δεν κοιμηθηκαν πανω απο ωρα...

και εγω θυμαμαι καποια Χριστουγεννα, ηθελα πααααρα πολυ να μου παρουν ενα παιχνιδι, το "τικι τακα μπουμ". το θυμαστε ή ειστε πολυ μικροτερες;;; μεχρι και στην τουαλετα ηθελα να το παρω! και το βραδυ... διπλα μου στο γραφειο το ειχα!

μαγειρεψα χοχλιους Ευα!!!

μου ειχε στειλει η θεια μου απο το Τυμπακι. τους εκανα στυλ στιφαδο με κρασακι. μοσχοβολησε το σπιτι, αλλα δεν εχω σκοπο να φαω ουτε ενα! τα χαριζω ολα στον αντρουλη μου... εσυ τα τρως;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας !

λοιπον.....το βραδυ εφιαλτικο..αυτο εχω να πω μοναχα ..Βλεπω μια μικρη βελτιωση στην μικρη αλλα η μυξα παραμενει..Αντε να παμε αυριο να μας δει ο παιδιατρος να μου φυγει κ το αγχος ..Αποφασισα να παω τελικα το μωρο σε πνευμονολογο..δεν παει αλλο ..δεν μπορω να περιμενω να χρονισει η μπεμπα να κανουμε εξετασεις κτλ κτλ κτλ ..Θελω να μου πει καποιος γιατι το παθαινει αυτο ..Τεσπα..

Ευη μαγειρεψε χοχλίους ?! Μωρε μπραβο ..Εγω δεν εχω μαγειρεψει ποτε κ ουτε προκειται γιατι δεν τους τρωγω ..Με τιποτα λεμε ..Ο Νικος αν θελει ας τους φαει στην μαμα του ..η στην δικη μου μανα ..Εγω με τιποτα ..

Αναστασια κ με μας ετσι γινεται ..οταν εχουμε εντονη μερα μετα υπαρχει υπερενταση στο φουλ ..Οχι μονο για την Αριαδνη αλλα κ για τις μεγαλες ..Χτες που πηγαν το βραδυ στο παιδικο θεατρο με τον Νικο γυρισαν στις 2130 κ ηθελαν να μου πουν τα παντα .Ενας αναβρασμος ανευ προηγουμενου..Την συμπαθησαν την βασιλοπουλα οι ζουζουνες ..Με τα πολλα πηγαν για υπνο στις 2230 αφου ειχαν πιει γαλα , ειχαν παει τουαλετα κ βουρτσισει τα δοντια ..Ενω περιμενα οτι θα επεφταν ξερες , μετα απο λιγο ακουω στην ενδοεπικοινωνια την Νικη , μαμα ελα λιγο που σε θελω ..Τι ηθελε ? Την βασιλοπουλα , να την καλεσουμε σπιτι να παιξουνε .. :shock:

Μετα απο λιγο ψιλοξυπναει το μικρο αλλα αποκοιμιεται ξανα , η Σοφια θελει τουαλετα ..

βεβαια μετα επεσαν ταβλα μεχρι τις 1000 παρα τα ουρλιαχτα της μπουλουκας ..

Σημερις πηγαμε Τζαμπο χωρις τα πιτσιρικια τελικα ..κλαψ ..μετα πηγαμε λιντλ ..μετα πηγαμε να παρουμε καινουργιο ασυρματο ..Πολυ πηγαινε ελα ..

Το απογευμα θα παω τις μικρες σε παιδοτοπο , εκει που ειχαμε παει χτες με τα κοριτσια για καφε ..Θα γυρισουμε παλι σπιτι κ θα ειμαι τεζα ..

Δεν μαγειρεψα σημερα ..δεν πειραζει δεν χανεται κ ο κοσμος ..η μαμα μου ειχε ωραιοτατα γουβαρλακος απο χτες τα οποια τα τιμησαμε δεοντος ολοι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Ευα με τα κοριτσια σου!!!!

αν ειναι να καλεσετε τη βασιλοπουλα, κοιτα να φτιαξεις κανενα γλυκο, κατι τελος παντων...

δε νομιζω να περισεψαν να φαει απο τα γιουβαρλακια της μαμας σου!!! :lol::lol:

σε καλο σας, με κανατε και γελασα με τη βασιλοπουλα....

εμενα κοιμουνται εδω και 1,5ωρα και αντι να ανεβει ο αντρουλης μου να φαμε με ησυχια, κανει δουλειες κατω στο ισογειο... εγω ομως ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩ!!!!!

μα που τον βρηκα τοσο προκομενο τελος παντων;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..αυτη η βασιλοπουλα ( ..πως την λενε να ξερα ..) θα μας βαλει σε μπελαδες , την βλεπω εγω την δουλεια ..Η Νικη φωναζε σημερα οσο ειμασταν εξω με τον Νικο στις δουλειες οτι θα ερθει η βασιλοπουλα κ θελει να βαλει τα καλα της κ μια φουστα μπαλετου ..Η μανα μου η καημενη τα ειδε ολα γιατι χτυπουσε κ το τηλεφωνο κ φωναζε η Σοφια οτι ειναι η Βασιλοπουλαααααααααα!!!

Μα εγω δεν εχω παιδια , αγριμια κ αγριμακια μου ..

υποθετω οτι για αρκετες μερες θα μας απασχολει το θεμα βασιλοπουλα ταδε παρα ταδε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα το πρωι με εβγαλε εξω για να κανει βολτα με το σκουτερ :o:o:o:o:o:o:o τελικα καπως το ξεχασαμε γιατι πηραμε αλλα 2 παιχνιδια ενα αυτοκινητακι και ενα εκπαιδευτικο(φαρμα)

το μεσημερι κοιμηθηκε με κλαματα αντε να δουμε το βραδυ τι θα κανει!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο που περνατε καλα!!! παντα η παρεα μετραει. ετσι λεω...

εμενα η μικρη κοιμηθηκε για 4ο βραδυ νηστικη...

αντε να δουμε...

καλημερα σας ειπα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγατε τιποτα για διορισμο και περιμενετε μεταθεση;

αντε με το καλο ο επαναπατρισμος και γρηγορα!!!

Ευα, τα σεβη μου στη βασιλοπούλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ..

μπηκα να πω ενα γεια ..Ειμαι χαλια ..μ'εχει πιασει ο φρονιμιτης μου ..φρονιμευω μαλλον.. :roll::roll: Πηγα την Αριαδνη στον γιατρο ..συνεχιζει ακαθεκτη την αντιβιωση μιας κ το χουρ χουρ εξακολουθει να το κανει ..Αερολιν θα κανουμε πλεον ανα 6 ωρες κ οχι ανα 8 ..Ο θεος βοηθος παλι ..Την λυπαμαι , δεν λεει να ορθοποδησει το καημενο..

Μακαρι να μπορουσα να την βοηθησω καπως ..

Σαβροπιγκουινακι να σε ρωτησω κατι ? Το κεβεζουδες τι ειναι ?! :D

Ευη η βασιλοπουλα ειλικρινα μου εχει βγαλει το λαδι ..

οι υπολοιπες τι κανετε ?

Παω να δω το νησι αλλα μου φαινεται οτι εχω μαστουρωσει με τα παυσιπονα κ θα με παρει ο υπνος ..Αν δεν ξαναμπω σας ευχομαι μια καλη κ ηρεμη νυχτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Ευα ξεμαστουρωσες;;; :lol:

πιγκουινε στρατιωτικοι ειστε;

τωρα με την κριση μου εχει πει ο ξαδερφος μου, ειναι στο στρατο στο Διδυμοτυχο, οτι ειναι πιο αραιες οι μεταθεσεις για να μη σας δινουν τα λεφτα της μεταθεσης.

και η αδερφη μου ειναι στο στρατο, στη Λαρισα, και επιδη μεγαλωσε και η τριτη κορη της, φοβαται μη τη μεταθεσουν...

Αναστασια.... Αγγελικη..... που ειστε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

νομιζω οτι ο πονος του δοντιου δεν παλευεται ..ο φρονιμιτης μου ειχε να με πιασει απο τοτε που ημουν εγκυος στις διδυμες κ ηθελα να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο :o

Ευτυχως ειχαμε ηρεμη νυχτα οποτε ηρεμισα κ γω λιγουλακι ..Οχι οτι τωρα δεν ποναω αλλα το χαλι το χτεσινο δεν το εχω ..Ελπιζω να περασει γρηγορα ..Οι μεγαλες μου εβγαλαν το λαδι να τις ξυπνησω το πρωι για παιδικο ..καπακι ξυπνησε κ το μικρο κ ηθελε βολτες κτλ ..Βολτες μαλιστα ..την πιανουμε πλεον απο το ενα χερι κ παει ατα ατα ..Μ'εχει ξεμεσιασει ..Αρχισε ευτυχως να τρωει παλι λιγο , ηπιε κ γαλα μετα απο αρκετες μερες ασιτιας ..αντε να δουμε ..

Καλημερουδια σε ολες ..

Η Νικη εβλεπε στον υπνο της την Βασιλοπουλα ..παλι ..αντε να δουμε κ με δαυτην ..καλα το ελεγα εγω οτι θα ειναι θεμα συζητησης για αρκετες μερες ..

Ευη υπεβαλλα τα σεβη σου στην μεγαλειοτατη .. :lol:

Καλε η Αγγελικη που ειναι ? Διαβαζει ?

Αναστασια , καλυψουλα, σαβροπιγκουινε ( καλε τεραστιο νικ ..) κ ολες οσες ξεχναω καλημερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...