Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!!

Ρεββεκάκι,τι ζουζουνίτσα είναι η Λυδία σου!!!Να σου ζήσει κούκλα μου και κανόνισε να αναρρώσεις γρήγορα γιατί μας λείπεις!!

Πέννυ μου,σήμερα είμαι ακριβώς 36 εβδομάδων και 2 ημερών!Σχεδόν μαζί πάμε!!Κι εγώ έχω ακούσει ότι οι πρωτάρες συνήθως παίρνουν όλο τον μήνα ειδικά αν έχεις αγόρι αλλά τελευταία νιώθω ότι δεν θα είμαι για πολύ ακόμα γκαστρούλα...Πιστεύω ότι μέσα στις επόμενες 15 μέρες θα έρθει ο μικρός μου.Με βοηθάει και ο άντρας μου με τις αταξίες!! :lol: Αν και την τελευταία φορά έτσι όπως πόνεσα,δεν ξέρω αν θα το ξαναεπιχειρήσω... :roll: Να σας πω την αλήθεια,δεν θέλω να πάει μακριά η βαλίτσα...Με έχει κουράσει αρκετά η εγκυμοσύνη τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες αν και δεν έχω βάλει πολλά κιλά (8-9).

Όσο για τα ρούχα,συμφωνώ με την Γεωργία!

Φιλάκιαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Χάθηκα για λίγο πάλι αλλά ήμουν και είμαι λίγο...χάλια....

Κατ'αρχήν να ευχηθώ τα καλύτερα στο Σοφάκι και τη Ρεββέκα για τα μπεμπάκια τους! Σοφάκι κουκλί ο δικός σου! Η ρεββέκα μου έχει φάει φρίκη με την καισαρική, το ξέρω, και ξέρω επίσης πόσο ήθελε να το πάει φυσιολογικά γιατί τις ίδιες ακριβώς σκέψεις κάναμε! Είμαι σίγουρη ότι η Λυδία την κάνει και ξεχνιέται! Ρεββέκα μπες να μας βάλεις κι εσύ καμία φωτο και δεν θέλω άσχημες σκέψεις ε?? Μπες και γράφε μας!!!

Άννα, Πέννυ, Έλενα και όσες ξεχνάω κι εγώ στην αναμονή είμαι! Βέβαια εμένα δεν θα πάρει όλο το μήνα γιατί έχω πολλές συσπάσεις και τακτικές..πηγαίνω νοσ/μείο κάθε δύο μέρες. Φυσικά κάθε φορά που πάω φεύγω και πιο αγχωμένη.. Στον καρδιοτοκογράφο λέει, πέφτουν οι παλμοί του παιδιού κάθε φορά που κάνω συσπαση...η γιατρός μου το βρίσκει φυσιολογικό γιατί οι παλμοί κυμαίνονται πάντα από 120-160 αλλά ο προϊστάμενος δεν είναι ευχαριστημένος....το κλασσικό σενάριο κάτι δεν πάει καλα ώστε να με πάνε με καισαρική.... Εχω ειλικρινά απογοητευθεί πάρα πολύ. Ο γιατρός μου ο ιδιώτης τα ακούει και γελάει. Ρε κορίτσια 8/10 κοπέλες που γεννάνε εδώ μπαίνουν με καισαρική γιατί ο γιατρός "κατι" βρηκε....Μιλάμε για έναν άνθρωπο που δεν καταλαβαίνει οτι αγχώνει και τρομάζει τοσο πολύ μια έγκυο...τι να πω....

Δεν ξέρω τι να κάνω...ακόμα και ο αντρας μου λέει ότι τελευταία στιγμή αν συνεχίσει αυτές τις βλακείες θα πάμε ιδιωτικά στην Πάτρα..μα όλες ένα κομμάτι κρέας είμαστε πια???

Ευτυχώς έρχεται η πεθερά μου την Τετάρτη το βράδυ,η οποία ήταν μαμμή στο Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη και όταν έρθει η ώρα θα κάτσω σπίτι μαζί της και θα πάμε στο νοσοκομείο με μεγάλη διαστολή αλλιώς.....με βλέπω για καισαρική άνετα... και πραγματικά από όλες μας ποιές καταφεραν να γεννήσουν φυσιολογικά? Τι γίνεται ρε γμτ.....

Όπως καταλαβαίνετε είμαι λίγο ράκος, ευτυχώς που έχω κι εσάς και σας τα λέω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου σας σκέφτομαι συνέχεια αλλα δεν προλαβαίνω να μπω!!! Ευτυχώς μετά την περιπέτεια που είχαμε με την παρολίγο μαστίτιδα τώρα τα πάμε μια χαρά με τον θηλασμό!! Ο φαγανολυλης μου βέβαια πεινάει συνέχεια και δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά!

όσες γεννήσατε καλή λοχεία και να χαίρεστε τα αγγελούδια σας και όσες περιμένετε με το καλό να ζήσετε αυτή την μοναδική εμπειρία!!!!!!!!

Σας στέλνω φωτό με το βατραχάκι μου και πολλά πολλά φιλάκια!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*

DSC06939.JPG[/attachment:1u9262pk]

post-11144-13873936042709_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Το μεγάλο come-back μετά από μήνες απουσίας!!! Από Σεπτεμβριο εχω να μπω αλλα από ένα σημείο και μετα το ιντερνετ μου έκανε κακο και δεν εμπαινα καθόλου... ότι διαβαζα από αρρώστιες και επιπλοκες το παθαινα οπότε.. το εκοψα..

Ευχομαι σε ολες σας που κρατατε τα μωράκια σας αγκαλια να σας ζήσουν!!!!!! Όσο μπορεσα διαβασα τα τελευταία νεα αλλα είναι μεγάλο το κενο που εχω...Στις υπόλοιπες που περιμένουμε με ένα πονο!!!

Εγώ μπαίνω Πέμπτη βράδυ για προκληση τοκετου αν και είμαι στην 38η εβδομαδα γιατι λόγω διαβήτη κύησης και πίεσης (όλα τα καλα τα εχω ) πρεπει να βγει ο μικρος μου... Πριν 2 βδομάδες ο μπέμπης ήταν ήδη 3.100 kg στο dopler οποτε αν φάω όλο τον μήνα θα γεννηθεί πάνω από 4 kg....

Να είστε όλες καλά!!!!

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia!!!! Den exw logia gia ta morakia sas einai ola kouklia. tha einai toso omorfh kai h dikia mou? den antexw allo thelw na dw tn fatsoula tns!!!!!!!

Rebbekaki nomizw n mpempoula sou moiazei tou mpampa tns. 2 metra gunaikara tha ginei :D:D

Annoula xara sto kouragio sas pou exete kai oreksi gia zouzounies!!!!! Egv perpataw ligo parapanw kai nomizw oti tha gennisw sto dromo :lol::lol:

Ante tnv paraskeun prwi prwi tha tnv exw kai egw stnv agkalia mou!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμφανιστηκα κι εγω απο το πουθενα.

Τι κανουν οι τελευταιες παλιογκαστρουλες?

Κοριτσια εχω χασει το λογαριασμο με τα γεννητουρια.

Φρεσκομανουλες να σας ζησουν τα βλασταρια σας

και καλη λοχεια σε εσας.

Τι ωραια να γεμιζει η λιστα μας με γερα μωρακια...

Η Θεοδωρα μου ειναι παρα πολυ καλο κοριτσι και απιστευτα ησυχη.

Ειμαι απιστευτα ξετρελαμενη μαζι της.

Φιλακια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινάκι,η Θεοδώρα σου είναι μια γλύκα!!!!!!!!!!!!!!Την θέλουμε νύφη να το έχεις υπόψιν!! :lol: Δώσε της πολλά πολλά γλυκά φιλάκια από μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Εχω κατασυγκινειθει με ολα τα μωρακια που βλεπω! Ποτε τα ειχαμε στην κοιλιτσα μας και ποτε τα γεννησαμε...απισευτο μου φαινεται!

Ρεββεκακι η Λυδια ειναι μια τοσοδουλικια κουκλιτσα! ετσι μικρουλης ειναι και ο δικος μου! Βαλατε κανενα γραμμαριο?? :) Μα καλα καισαρικη και σε κρατανε μονο 2 μερες μεσα?? κουφο μου φαινεται...

Ζωουλα μου κουκλια και οι 2 σας!!! φτου φτου!!! Να σου ζησει και παλι!

Δεσποινακι για την Θεοδωρουλα δεν εχω λογια! Πρεπει να τρωει ολο το φαγακι της ε?? :D Ειναι ιδια ο Μανωλης η μου φαινεται?? χιχι! Να μαινεις πιο συχνα! μας λειπεις!

Κοριτσια εχω γινει σαν την Παμελα Αντερσον!! :lol: Πινει απο το ενα μεμε και τρεχει το αλλο ποταμι!!

Σας αφηνω ξυπνησανε και τα 2 μαζι! Συννενοημενα ηταν?? :lol: φιλακιαα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τι ομορφα μωρακια..να σας ζησουν..α ρεββεκα γεννησες ε?

μωρε μπαμ μπαμ γινα ολα...

αννουλα κ μπουγατσουλα κ στα δικα μας :lol::lol:

λενα ασε το γιο να φαει :lol::lol:

φιλια σε ολες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τι ομορφα μωρακια..να σας ζησουν..α ρεββεκα γεννησες ε?

μωρε μπαμ μπαμ γινα ολα...

αννουλα κ μπουγατσουλα κ στα δικα μας :lol::lol:

λενα ασε το γιο να φαει :lol::lol:

φιλια σε ολες :D

thouli ουτε συνεννοημένες να ήμασταν! ΄Και τα δυο μας παιδάκια θα εχουν την ιδια διαφορά ηλικίας! Ολα καλα να πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλιτσες??? Πολυ ησυχια επεσε..... Αχχχ ολες ειστε απασχολημενες...8ηλαζετε και κοιμιζετε τα μωρουδακια σας :D:D:D Τι ομορφα :D:D:D:D

Εχω αγωνια ...σημερα μπηκα στον μηνα μου για να δουμε τι 8α μου πει ο 8ειος μου που 8α με εξετασει...

Αν και ντρεπομαι λιγο γιατι σημερα δεν τη γλιτωνω την κολπικη εξεταση :oops::oops::oops: αλλα τι να κανουμε....καλυτερα δικος σου γιατρος παρα ξενος :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χανουμ ρεμπεκ!!!!!!!τι μωρακι ομορφο!!!!!!!!να σου ζησει η κουκλιτσα!!!!ειστε κουκλες και οι δυο!!καλη ανατροφη..ολα τα καλα του κοσμου σου ευχομαι.. :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gεια σας κοριτσια...εχω καλα νεακια! Ο γιατρος βρηκε την μπεμπουλα 2 βδομαδες μεγαλητερη και αρκετα στρουμπουλη :D:D:D

Πατησαμε τα 3 κιλα και ειμαστε 36 βδομαδες :shock::shock: Μου ειπε πολυ περπατημα να κατεβει κιαλο :)

Χαιρομαι πολυ αλλα και φοβαμαι μηπως παρω ολο τον 9ο και τρομαξω να την γεννησω :? γιατι 8α φτασει τα 4 κιλα!

Γερο να ειναι ..αυτο εχει σημασια :D:D

Παω να φαω ενα μπολ με προφιτερολ :P:P Φιλακια πολλα στα μωρουδακια σας και σε οσες κοιλουμπιτσες ειναι σε αναμονη ~~ΚΑλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τα νεα σας Πεννυ μου!!!! Μεγαλη η μπεμπουλα σου!!!!! Ευχομαι ολα καλα να μας πανε και καλη συνεχια σε ολες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μου!!!! @};-@};-@};-

Σημερα ειχαμε ραντεβου με τον γιατρο μας ειδαμε την μπεμπουλα μας εχει μεγαλωσει παρα πολυ φτασαμε τα 3,500 κιλακια :shock::D:shock::o και καναμε το πρωτο μας καρδιογραφημα!!!!! :lol:

penny1979 μου ειμαστε στην ιδια εβδομαδα και εγω σημερα μπηκα στον μηνα μου!!!! :P και εμας ο γιατρος μας ειπε οτι θα κανουμε μεγαλο μωρακι εαν παρει ολο τον μηνα μπορει να φτασει τα 4,500!!!! :? και εγω φοβαμαι λιγο για φυσιολογικο τοκετο επειδη θα ειναι μεγαλουτσικο μωρακι αλλα ο γιατρος μου ειναι υπερ του φυσιολογικου εφοσον δεν παρουσιαστει καποιο προβληματακι εγω παντος θελω καισαρικη.

θα το ξανασυζητησω την αλλη φορα παλι μαζι του και βλεπουμε

Αντε λιγες μερουλες μειναν και σε εμας και θα εχουμε στην αγκαλια μας τα μωρακια μας :x:x:x

Σας φιλω :-* γλυκα οοολλλεεεεςςςςς καλο βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩπω eeelllenaaa 2μετρη μπεμπουλα εχεις...3500 κιλα??? Μπεμπαρος συγχαρητηρια !!!!! :D:D:D

Δε πειραζει ..ας πονεσουμε και λιγο..αξιζει!!!!! Με8αυριο 8α βλεπεις την μπεμπουλα σου ολοκληρη γυναικαρα και 8α καμαρωνεις :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mia xara ta mpempakia sas [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif] ego eimai 37 kai 3 avrio exo giatro gia na doume ti tha pi!apo tin proigoumeni evdomada exo ponakia sispasis alla tipota akomi :(:(:( fovamai pos epidi einai i proti mou fora tha ton paro olo ton mina :(:(:(:(:( den mporo allo anipomono......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!

Οπως εγραψε καπου η Ελενη ευτυχως ενα χερι αρκει για να γραψουμε στο νετμπουκ...

Να χαιρομαστε τα νεα μωρακια!!!

Με το καλό να μας ερθουν και τα υπόλοιπα!!!

Εμείς καλά είμαστε.

Ειμαστε σπίτι μας απο την προηγούμενη Δευτέρα και προσπαθούμε να προσαρμοστουμε...

Τρώμε αρκετα! 100μλ την φορά και με διάφορους τρόπους.

Στην εντατική τρώγαμε μόνο ξενο γάλα.

Η μαμά μας έβγαζε με θήλαστρο το γαλατάκι και το κρατούσε στην κτάψυξη και τώρα το τρώμε και αυτό.΄

Επίσης ξεκινήσαμε σιγά σιγά και τον θηλασμό. (μιλάμε για πολυ πονο!)

Τα πάντα όλα με λίγα λόγια!

Μέσα σε 5 μέρες ευτυχώς πήραμε 500γρ!!

Κάναμε και υπέρηχο νεφρών και εγγεφάλου και ευτυχώς είναι όλα καλά!

Εχουμε λίγους κολικούς αλλά και αυτοί στο πρόγραμμα είναι ...

Με λίγα λόγια όλα καλά!!!

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες και όλα τα μωράκια που ήρθαν και έρχονται!

Θα φτιάξω και την λίστα σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!Πως ειστε;;;Εγω ακομα φουσκωνω και ανυπομονω!!!

Ρεββεκακι ΚΟΥΚΛΑΚΙ η Λυδια σου!!!Πολυ ομορφη και εσυ στην φωτο ;);););) κατα μανα κατα κορη....... :):):):)

Δεσποινακι μου η Θεοδωρα σου μια ζωγραφια ειναι!!!Ευχομαι να ειναι γερη και καλοτυχη παντα!!!!

Ειρηνακι μου με τα μουτρα στο φαι εχει πεσει ο μπεμπης μπραβο!!!!Φατε να δυναμωσετε γιατι οι νυφες περιμενουν στην σειρα :):):):)

Πεννυ 3 κιλα η μπεμπα ολοκληρος κοριτσαρος!!!Περπατα λοιπον να κατεβει!!!Αχ πως ανυπομονω κι εγω να ερθει η ωρα μου!!!

Ελεναα απο τις τελευταιες γκαστρουλες εμεις :):):) 3500 κιλακια η μπεμπουλα ουαου !!Εχει γυρισει η μπεμπα αληθεια;;Εμενα ειναι ακομα προς τα πανω ;););) καταλαβαινει μαλλον πως προτιμω την καισαρικη και διευκολυνει την κατασταση :lol::lol::lol::lol:!!!

Αχ κοριτσια μου αυτες τις μερες πλενω ρουχακια της μπ'εμπας και λεω την Κυριακη να ετοιμασω και την βαλιτσουλα μου να ειναι ετοιμη!!!Δεν το πιστευω πως περασε ο καιρος!!!

Σας φιλω ολες τις μανουλες τα μωρακια σας και φυσικα τις γκαστρουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις τελευταίες γκαστρούλες!!!Έχω βαρεθεί να είμαι γκαστρούλα βρε κορίτσια!!!Θέλω να γεννήσω!!!Με πιάνουν κάτι πόνοι που και που και εκεί που πάω να χαρώ,εξαφανίζονται!!Χθες έκανα και το τελευταίο μάθημα τοκετού και πετύχαμε μια μικροσκοπική μπεμπούλα στο δωμάτιο όπου τα αλλάζουν και συγκινήθηκα!!!Ήταν τόσο δα!!!Έκανα και μια φιλενάδα από τα κορίτσια εκεί που μένει κοντά μου και έχει μπεμπούλα!Οπότε θα κάνουμε παρέα κι εμείς και τα μπεμπάκια μας!! :D Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....Σημερα δεν ξυπνησα καλα :?:? Πρωι πρωι τσακω8ηκα με την πε8ερα μου για λογο ασυμαντο και μολις τελειωσα το σιδερωμα μετην μιση προικα της μικρης και την τοπο8ετησα στην σιφινιερα ανακαλυψα μετα απο λιγο πως τα ρουχαλακια εχουν μυρισει μπογια απο την κολοσιφινιερα ::(:(

Τι να κανω? να τα βγαλω εξω μπας και ξεμοιρισουν η ξανα πλυντηριο? πφφφφφφ :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...