Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες [& μανουλες] Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως ειστε κοριτσια?

Εγω μια απο τα ιδια.

Συσπασεις κανονικα, με ενοχλει και το κεφαλι του μπεμπη που ειναι στη θεση του...

αλλα απο διαστολη τιποτα.

Τη Δευτερα εχω παλι γιατρο. Αν δεν εχω ακομη διαστολη θα του πω να μου βαλει ορο.

Εξαλλου την Τριτη ειναι η τελευταια μερα.

Εχω εξαντληθει. 2 βδομαδες τωρα εχω συσπασεις και πονους περιοδου.

Η Ναταλια λετε να γεννησε?

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μηπως ξερετε τι δικαιολογητικα χρειαζονται για το 6μηνο του οαεδ?

Απο ότι εχω βρει (αλλα τσεκαρε το κιολας) ειναι:

Από τον ΟΑΕΔ

ΕΙΔΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ

Tηv επομένη της λήξης της άδειας κυοφορίας-λοχείας του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ ή και της κανονικής αδείας ή και της ισόχρονης προς το μειωμένο ωράριο άδειας

1) Βεβαίωση εργοδότη που θα προκύπτει ενεργή εργασιακή σχέση κατά την έναρξη της αδειας μητρότητας, το είδος,η μορφή, η διάρκεια, οι μηνιαίες αποδοχές,η ημερομηνία πρόσληψης,καθώς και η λήψη της κανονικής ετήσιας άδειας που ενδεχομένως χορηγήθηκε μετά την άδεια λοχείας

2) Αντίγραφο απόφασης επιδόματος μητρότητας(κυοφορίας-λοχείας) απο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

3) Υπεύθυνη δήλωση της δικαιούχου από την οποία αναλαμβάνει την υποχρέωση να γνωστοποιήσει εντός 8 ημερών στον ΟΑΕΔ οποιαδήποτε μεταβολή της εργασιακής σχέσης καθώς και τον αριθμό ΙΚΑ και ΑΦΜ

4) Αριθμός λογαριασμου(ΙΒΑΝ) ΕΤΕ της δικαιούχου

5) ΑΔΤ

Ισο με τον κατώτατο μισθό όπως καθορίζεται από την ΕΓΣΣΕ(€ 739,56 μεικτά), και αναλογία δώρων εορτών και επιδόματος αδείας,με βάσει το παραπάνω ποσό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε;

Μαρινάκι να σου ζήσει γλυκιά μου! Να είστε πάντα καλά όλη η οικογένεια!

Κορίτσια εγώ την πήγα εχτες το απόγευμα στην εκκλησία και πήραμε την ολόκληρη ευχή. Σαραντίσαμε την Δευτέρα και τηλεφώνησα στον παππά και δεν μπορούσε εκείνη την μέρα. Μου είπε λοιπόν ότι έχουμε την δυνατότητα να πάμε το παιδί μέσα σε επτά μέρες αφότου σαραντίζουμε. Έτσι πήγαμε εχτές.

Κατα τ' άλλα τα ίδια είμαστε πολύ καλά δόξα το Θεό.

Ευάκι πολύ ταλαιπωρήθηκε η κορούλα σου ρε γμτ ε; Πως είναι τώρα; Ο μπεμπάκος;

Ευγενία σας βρήσκω souper με τον θηλασμό! Μπράβο!

Κατερινάκι περιμένουμε νέα απ' το γιατρό σου.

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Έχω στο σαλόνι το καθισματάκι του αυτοκινήτου που είναι για νεογέννητα μόνο δεν είναι μεγάλο δηλαδή και μοιάζει και σαν ριλάξ. Την έβαλα κανα δυο φορές εκεί την μπέμπα και το βολεύεται πολύ μέχρι που μου κοιμάται κιόλας εκεί (όχι για πολύ βέβαια). Μήπως δεν κάνει όμως γιατί είναι επικλινές και όχι επίπεδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου απο οτι ξερω δεν κανει οχι για πολλες ωρες τουλαχιστον γιατι δεν ειναι καλο για την σπονδυλικη τους στηλη...αλλα και εμενα ο μπομπιρας του αρεσει να καθεται...οσο και αν μου φωναζουν να ειναι ξαπλωμενος αυτος δεν θελει τι δηλ με το ζορι????τωρα για παραδειγμα τον πηρε ο υπνος στον καναπε τον ειχα σε ενα μαξιλαρι και κουβεντιαζαμε ετσι λιγο ανασηκωμενο και οταν αποκοιμηθηκε παω να βγαλω το μαξιλαρι και ξεσηκωσε την γειτονια του το ξαναβαλα και ολα μια χαρα...θα σας βαλω φωτο να δειτε...παντως αν δεν ξυπναει καλο ειναι αφου αποκοιμιεται να πηγαινει στο κρεβατι...αααα θα σας βαλω και φωτο απο το δωματιο μας το καινουριο.

4L5LY.jpg

d9bcQ.jpg

LYQuO.jpg

yD8m5.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο γιατρος μου ειπε οτι το πολυ μεχρι τη κυριακη θα εχω γεννησει!εμενα μου φαινεται παραξενο βρε κοριτσια γιατι δεν νοιωθω τιποτα διαφορετικο!η αληθεια ειναι ομως οτι τρελαθηκα απο τη χαρα μου γιατι δεν αντεχω αλλο!μου φαινεται απιστευτο που θα αντικρισω το μπεμπη μου το πολυ σε τρεις μερες!τοσο που δεν πιστευω οτι θα μου ερθει να γεννησω!σοκαριστικα τοσο οταν μου το ειπε που ουτε καν τον ρωτησα αν εχω διαστολη ουτε τιποτα δεν ξερω που το καταλαβε οτι γενναω!παντως μου το ειπε μολις

με εξετασε απο κατω...αυριο εχει κομμοτηριο παντως και πολυ περπατημα ευτυχως εχει ρεπο ο αντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Κατερινάκι μου ήρθε και η σειρά σου πίστεψέ το !!!!!!!!!!! Μέχρι την Κυριακή θα κρατάς στην αγκαλιά σου τον άντρα της ζωής σου! Με το καλό! Έύχομαι να μην καταλάβεις τίποτα και να γεννήσεις στο πι και φι!

Μαράκι τι αντράκι είναι αυτό όμορφο!!!! Θα τρελαθώ!!!!!

Θα σας βάλω κι εγώ της δικιάς μου τώρα που μεγαλώσαμε λιγάκι.

Δεν θα την ξαναβάλω στο καθισματάκι. Βρήκα κόλπο στο ρηλάξ της που ξαπλώνει εντελώς την έβαλα και κάθεται κι εκεί και είναι πολύ πιο μαλακό και δεν είναι επικλεινές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ante Katerinaki eftase kai h dikh sou h sira, mhn kourazese twra giati tha xriasteis oles ths dinamois sou gia argotera kai kita na koimitheis OLOKLIRH vradia gia teleftea fora (-|(-|(-|

Maraki THEOS o Manolios, einai polu kalos ton ida kai noritera sto FB alla mhn ton vazeis na kathete re trelh tha pathei tpt h mesh tou...

Anastasia ti kanete zouzounes?? Sto kareklaki tou aftokinitou den kanei na kathonte pano apo 1 wra sinexomena kai an pate taksidaki thelei na kanete dialimata gia ksemoudiazma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μarinapapa να σου ζήσει!! Να είναι γερό και να το καμαρώσετε όπως θέλετε!

ΜαρίναΧ πόσο σε καταλαβαίνω.. προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι κι εσύ όσο γίνεται, τουλάχιστον το παλεύουμε όσο μπορούμε. Αν δεν γκρινιάζει μετά το τάισμα λογικά έχει χορτάσει, ξέρουν αυτά πόσο τρώνε. Εμένα η δικιά μου χαλάει τον κόσμο μέχρι να χορτάσει.

Κατερινάκι κοντεύει η ώρα ε;; μπράβο κοπέλα μου, με το καλό να κρατήσεις κι εσύ το αγγελούδι σου αγκαλιά! όπως είπε και η Εύη, ξεκουράσου να πάρεις δυνάμεις! μετά θα παρακαλάς για λίγο ύπνο :lol:

ΜαρίαΚρήτη μας έλειψες!! κουκλί ο Μανωλιός, μεγάλωσε η ψυχούλα μου! με γειά και το καινούριο του δωμάτιο!

Jada υπομονή κοπέλα μου... εγώ 2 μέρες πριν την ΠΗΤ γέννησα, αν δεν έσπαγαν τα νερά θα το τραβούσαμε κι άλλο. Οι τεχνητοί πόνοι πονάνε περισσότερο από τους φυσιολογικούς, για αυτό αν δεν συντρέχει λόγος κάνε υπομονή! μην το πάθεις σαν κι εμένα!

Εγώ κορίτσια κρύωνα το απόγευμα και είχα πονοκέφαλο, και βάζω θερμόμετρο και βλέπω 37,3... τώρα τρέμω μην κολλήσω και το κοριτσάκι μου, παρήγγειλα και μου έφεραν μάσκα να φοράω όταν τη θηλάζω αλλά μπορεί ήδη να έχει γίνει η ζημιά... και δεν έχω βγει από το σπίτι ρε γαμώτο, πως τα κατάφερα και αρρώστησα;; Ηρθε ο παιδίατρος σπίτι προχθές για πρώτη φορά, και την είδε μια χαρά! το μόνο μας θέμα είναι με τον αφαλό της, δεν έχει πέσει ακόμα και το κομμάτι που δεν έχει ξεραθεί έχει πάνω ένα μικρό αιμάτωμα. Αν σε 4-5 μέρες δεν έχει περάσει θα της κάνει καυτηρίαση.. ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κατερινακι με το καλο και εσυ να κρατησεις αγκαλια το μπουμπουκι σου...εγω σημερα με βλεπω να τραβαω ξενυχτι γιατι ο γιος μου κατα ενα περιεργο τροπο κοιμαται κανονικα το δυωρο του μετα το φαγητο...πρωτη φορα το κανει και δεν ξερω τι εξελιξη θα εχουμε...

κοριτσια εισται τυχερες που θυλαζεται...μακαρι να τα καταφερνα και εγω...αλλα περασα τρελες στεναχωριες και ετσι μου κοπηκε δυστηχως...καμια βδομαδα τα καταφεραμε να θυλασουμε...ευχομαι στο επομενο να ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα η μαλλον στο επομενο δεν θα αφησω κανεναν να με επιρεασει ετσι ξανα...τελως παντων...ευχαριστω για τον...θαυμασμο σας στον κουκλο μου κοριτσια μεγαλωσε σε χρονο ρεκορ στις 27 θα κανουμε και τα πρωτα μας εμβολια...

ευη τιποτα δεν παθαινει το μαναρι μου απο την κοιλια μεσα αντεχε στις κακουχιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια πολλη δουλεια πρεπει να εχει πεσει με τα μπεμπακια σας και δεν μπαινετε!!!εγω ακομα εδω τα ιδια!μπηκα απλα να δωσω το παρον φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Κορίτσια χαθήκαμε όλες...σιγά σιγά θα ξεπεταχθούν όλα τα αγγελούδια και ελπιζω να καταφέρνουμε να τα λέμε πιο συχνά..

Μαράκι Κρητικό μας έλειψες πολύ!! Καλώς ήρθες ξανά!!!

Εμείς είμαστε καλά - ρίχνουμε στάνταρ ένα 2ώρο γκρίνιας μεταξύ 2-4 τα ξημερώματα αλλά μετά τα καταφέρνουμε και κοιμόμαστε λίγο..έχει αρχίσει ο μικρός και μένει ξύπνιος και έχουμε λίγο τρέξιμο παραπάνω αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλός...

post-13057-13873935837295_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Ευγενία μου τι κούκλος είναι αυτός!!!!! Είναι σαν αγγελούδια όταν κοιμούνται! Παναγιά μου! φτου,φτου,φτου!

Εμείς έχουμε λίγη γκρίνια γύρω στις 7 το απόγευμα αλλά κάνουμε αγκαλίτσες και μας περνάνε.

Κατερινάκι εδώ είσαι ακόμα;;;; Άντε ρε μπεμπάκο βγες να σε δει η μαμά σου!

Ελενάκι που είσαι; πως τα πάτε με την μπεμπούλα σου; Μην ανυσηχείς για τον αφαλό της και καυτηρίαση να χρειαστει ούτε που θα το πάρει χαμπάρι η μικρούλα δεν είναι τίποτα.

Κορίτσια μήπως ξέρετε αν γέννησε η Jada και η Νάταλι. Για μην έχουν δώσει το παρόν κάτι μου λέει ότι θα γεννήσανε. Άντε να μπουν να μ'αθουμε νέα τους!

Και την Μαρία από τα ξένα ανυσηχώ ρε γμτ!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...

Eugenia mou einai kouklaki zografisto o Nontas sou, axou more des ekei fatsoula s'ourxete na ta fas otan koimounte :x:x:x

Elenaki kai emas o afalos mas ekane 18 meres mexri na pesei kai h paidiatros mou eipe pos einai fisiologiko, den anisixise katholou..Esu pos eisai? Mipos exei sxesh me to stithos o piretos?? Perastika :?:?

Gia thn Mariakap kai egw exw arxisei na anisixw koritsia..Den tha evriske toso kairo 10 lepta xrono na mas grapsei pos pire sto spiti to mwro??? Makari na einai apla poluuuuuuu apasxolimenh kai na mhn prolavenei na mpei..

Koritsia ekei pou pigenan na strosoun ta xeria mou apo to moudiazma arxisan na ponane stous karpous kai ta duo san souvlies otan kanw kapies kinisois kai h plath mou den to sizitw, piazmenh apo ton afxena mexri kato sthn oura mou.. Eimai ena eripio h kalitera ena saravalo (opos me leei kai o antras mou)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο ειχα παει για καρδιοτοκογραφο.ολα καλα πλησιαζουμε λεει και οποιαδγποτε στιγμη μπορει να με πιασουν οι πονοι...μου βαλανε χερι και οι δυο...με τσακισανε κυριολεκτικα!μου δωσανε και 2 υποθετα να τα βαλω ενα τωρα κι ενα το βραδυ(οχι κολπικα) που λεγονται spasmo apotel μηπως ξερετε τι ειναι αυτα???

ευγενια κουκλος ο γιος σου κοιματε σαν αγκελουδακι!!

τ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Εγώ κορίτσια είμαι σε αναμένα κάρβουνα. Η μικρή μου έχει μπούκωμα ρε γμτ! Τρέμω μην μου ξεκινήσει και βήχα ή πυρετό. Αν είναι μόνο μπούκωμα θα το αντιμετωπίσουμε.

Ευάκι εσένα ο μικρός όταν είχε μπούκωμα εκτός από φυσιολογικό ορο του έβαζες τίποτα άλλο;

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω Ευάκι μου αλλά αυτοί οι πόνοι που έχεις είναι συμπτώματα του συνδρόμου του καρπιαίου σωλήνα. Τα ίδια νοιώθω κι εγώ κι επειδη έχει η μητέρα μου αυτό τον σύνδρομο ξέρω τα συμπτώματα και δυστυχώς είναι αυτά. Επιβαρίνονται τα χέρια μας από το βάρος του μωρού και από τον τρόποι που το κρατάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου απο οτι ξερω δεν κανει οχι για πολλες ωρες τουλαχιστον γιατι δεν ειναι καλο για την σπονδυλικη τους στηλη...αλλα και εμενα ο μπομπιρας του αρεσει να καθεται...οσο και αν μου φωναζουν να ειναι ξαπλωμενος αυτος δεν θελει τι δηλ με το ζορι????τωρα για παραδειγμα τον πηρε ο υπνος στον καναπε τον ειχα σε ενα μαξιλαρι και κουβεντιαζαμε ετσι λιγο ανασηκωμενο και οταν αποκοιμηθηκε παω να βγαλω το μαξιλαρι και ξεσηκωσε την γειτονια του το ξαναβαλα και ολα μια χαρα...θα σας βαλω φωτο να δειτε...παντως αν δεν ξυπναει καλο ειναι αφου αποκοιμιεται να πηγαινει στο κρεβατι...αααα θα σας βαλω και φωτο απο το δωματιο μας το καινουριο.

4L5LY.jpg

d9bcQ.jpg

LYQuO.jpg

yD8m5.jpg

ΚΑΛΕ ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΕΤΣΙ? ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλιτσες μου τι κανετε???ταιζετε και ταιζεστε εεε???κατερινακι αντε τελειωσανε τα ψεμματα...ετοιμη να μπεις και εσυ στο κλαμπ??? :P:P:P:P παντως ρε κοριτσια ειναι απιστευτη η στιγμη η πρωτη εκεινη στιγμη που βλεπεις το μωρο σου μολις βγει απο μεσα σου που ειναι μπλε ακομα που κλαιει σπαρακτικα και τρεμει απο το κρυο...ειναι τοσο αναμεικτα τα συναισθηματα που κοντευεις να τρελαθεις...θες να κλαψεις απο χαρα να το παρεις αγκαλια και να μην αφησεις ποτε κανεναν να το παρει απο κει και απο την αλλη νοιωθεις τοσο χαμενη και δεν ξερεις αν θα τα καταφερεις και αν θα σταθεις αξια μανα για ενα θαυματακι που σε κοιταει και εισαι ολος του ο κοσμος...

αχ θα με παρουν τα ζουμια για αυτο σταματαω...

μαρινακι ειδες πως περασε ο καιρος???μερα με την μερα αλλαζει τωρα αρχιζει να βγαζει ηχους κατι αγκου και ααα και αμπα και τρελενομαι...ασε που αν εχει κοιμηθει καλα(πραγμα σπανιο)ξυπναει και ειναι μες στο γελιο ολη την ωρα και λιωνω η χαζοβιολα μανα...

αναστασια μου περαστικουλια σας ειναι μαρτυριο οταν προσπαθω να του ξεβουλωσω την μυτη το λυπαμαι με τοσο κλαμα...εγω παντως πρωτα βαζω φυσιολογικο ορο και καθαριζω αν εχει τιποτα ακαθαρσιεσ εξω εξω και μετα κανουμε αναροφησεις.ταλαιπωρειται λιγο αλλα μετα ανακουφιζεται με μεγαλες αναπνοες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia..

Katerinaki terma ta psemata apo wra se wra arxizei to ipolipo ths zwhs sou os manoula pleon, makari na mhn taleporitheis polu..

H Panayiota gennhse shmera, 3600 einai o mpempis ths kai vgike tsak mpam me 3 eksothisois..

Eixame thn atuxia mesa sthn tuxh mas na gennhsoume thn xiroterh periodo tou xronou. Oi palioiosois therizoun auton ton kairo kai se ligo pou tha arxisoun kai oi episkepsois na dw ti tha kanoume. Anastasia egw exw kai afto to spray me to thalassino nero pou tou vazw kathimerina alla kirios fisiologiko oro otan akouw pos zorizete. Otan htan mpoukomenos tou evaza sinexia prhn apo ta gevmata kai endiamesa an mou fenotan mpoukomenos. Exw parei kai egw 2 diaforetika ( roufixtiria) alla tpt den kanoun ase pou to ena mou fenete oti malon tha prokalesei perisoterh zimia apo oti anakoufish sto mwro...

Pantos re koritsia mou kanei entiposh pos den vgazei axna otan tou vazw ton oro, parolo pou prhn merikes meres trelenotan sto klama twra einai les kai katalavenei oti einai gia kalo tou. Exthes malista griniaze mesa sthn kounia kai egw fantastika pos griniazei epidi den mporouse na anapnefsei kala, ton pernw kai ton arxizw me ton oro kai ena xartaki pou to kanw san aggistri gia na vgalw oti mporw apo ta epifaniaka kai to skatiariko otan teliosa mou skaei ena xamogelo kai kati fonoules, anakoufistike kai mou to edikse amesos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε???

να μας ζησει και το μωρακι της Παναγιωτας!!!!!!!

εγω ειμαι με πυρετο απο τις σκισμενες θηλες και τον πονο!!!!

α δεν σας ειπα και το καλο....μου ανοιξε λιγο και η τομη.....και περνω αμοξιλ

κατα τα αλλα καλα....ειμαι οτι πρεπει για καταθλιψη!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

αυτα ζουζουνες τρεχω και δεν φτανω

εχουν δικαιο που λενε ενα παιδι ισον κανενα....με τα δυο ειναι αλλιως!!!!!

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πως εχει μεγαλωσει ετσι το αντρακι σου?

Ευγενια μου κουκλος ο Νωντας!

Παναγιωτα να σου ζησει !!!Να ειναι παντα γερός !

Σε καποια δεν εχω ευχηθει μου φαινεται...εχω χασει την "μπαλα".

Ειρηνακι αντε ρε,τοσο πολυ? εκανες και πυρετο?Εισαι θηριο εσυ ...σιγα μη παθεις καταθλιψη...υπομονη τι

αλλο να σου πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη υπομονή. Με το αμοξιλ θα γλιτώσεις από τυχόν μικρόβια. Αλλά μην παίρνεις προληπτικά φάρμακα. Βεβαια ο πυρετός είναι κακό σημάδι. Αν δεν είναι υψηλός και δεν κρατήσει πάνω από 24 ώρες δεν παίρνουμε αντιβίωση.

Εγω είχα φραγμένο πόρο ή αρχή μαστίτιδας. Έχω μάθει τον πόνο και προσέχω. Πήρα 3 παυσίπονα τις τελευταίες 2 μέρες... Πολύς πόνος. Θήλαζα και θηλάζω επίμονα από το πρησμένο στήθος, πολλά υγρά, ελάχιστα λιπαρά και γαλακτοκομικά και υπομονη...

Πιστέυω πως η μεγάλη αλλαγή έρχεται στο πρώτο παιδί. Αλλάζει εντελώς η ζωή σου. Στο δεύτερο τραβάς ένα ζόρι τους πρώτους μήνες μέχρι να τα συντονίσεις και όταν βρει η οικογένεια ξανά τις ισορροπίες της, ούτε που το καταλαβαίνεις ότι έχεις δύο παιδιά. Εμείς τώρα με το τρίτο είμαστε σε πλήρη βαβούρα... το παλεύουμε όμως. Όταν κοιμούνται όμως... καθόμαστε αγκαλιά με τον άντρα μου και τις χαζεύουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Παναγιώτα να σου ζήσει!!! Κατερινάκι μόνο εσύ μας έχεις μείνει ή έχουμε και άλλες? Έχω χάσει την μπάλα....

Ειρήνη περαστικά σου - και σε εσένα Αναστασία μου για την μπουμπύ σου!!

Εγώ έκανα πετρώματα όσο ήμουν στο νοσοκομείο και πάλι καλά μια ώρα πριν φύγω με είδε η προισταμένη του ορόφου μου και δεν με άφησε να φύγω...ήρθε και μου έκανε αυτή μασάζ (με άκουσε όλος ο όροφος απο το κλάμα και τις φωνές) αλλά μου τα έσπασε όλα και μέσα σε 2 μέρες μου είχαν περάσει...θέλει πολύ προσοχή στην αρχή.

Και εμένα ο ομφάλιος λώρος δεν έχει πέσει και είμαστε ήδη 24 ημερών και απο ότι βλέπω έχουμε ακόμα μέρες για να πέσει..Αύριο θα πάρω τον παιδιατρο του να μου πει αν πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο.. είναι φυσιολογικό? Εχουμε αδειάσει 2 μπουκάλια οινόπνευμα πάνω του..... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Γεννησε και η Παναγιωτα? Να σου ζησει κουκλα!!!

Η Ναταλι τι εγινε? Γεννησε?

Εγω και η Κατερινα μειναμε? Αντε να δουμε κι εμεις.

Αυριο παω παλι στο γιατρο. Τριτη ειναι η τελευταια μερα.

Πιστευω να γεννησω κι εγω. Δε μπορω αλλο!!!

Φιλακια σε ολες.

Καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...