Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες [& μανουλες] Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο6


Recommended Posts

Να το το τελευταιο θεματακι μας ως εγκυουλες :D

καλε ποσες εχετε γεννησει? ποια θα μας πει αριθμο?!

Να σας ζησουν λοιπον σε ολες σας! οτ,ι επιθυμειτε για τα βλασταρια σας! και πανω απο ολα να εχουν υγεια, να ειναι γερα και το χαμογελο να μην τους το στερισει κανεις :D

Εμεις που εχουμε ακομα τις φουσκιτσες μας με το καλο να ερθουν τα αγγελουδια μας!

Κοριτσια χαρειτε την κοιλιτσα σας μεχρι να γεννησετε! μετα θα σας λειψειιι :D

Δεν μας εμεινε πολυ καιρος απο στιγμη σε στιγμη περιμενουμε τα μωρακια μας

Λοιπον γραψτε πολυλογουδες μου να γεμισουμε τις σελιδες μεχρι να ερθουν στον κοσμο ολα τα μωρακια της παρεας!

Σας αγαπω και σας φιλωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλορίζικο και το νο 6 μας κορίτσια! Με το καλό οι εγκυούλες μας να κρατήσουν στην αγκαλιά τους τα μωρά τους!!!

Ευάκι γιατί εχουν πληγές τα χέρια σου; Πως προέκυψε αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το Νο 5 μας!τελικα οι εξετασεις για το συκοτι ηταν καλες,ομως οι γυναικολογικες εδειξαν μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα,στην αρχη τρομοκρατηθηκα μεχρι που ζητησα και απο το γιατρο να μου κανει καισαρικη για να ειμαι σιγουρη :shock: αλλα τωρα ειμαι καλυτερα.πηρα αντιβιωση rulid των 150 και κρεμα dalacin..για μια βδομαδα.ευτυχως το ανακαλυψαμε τωρα γιατι στη γεννα υπηρχε το ενδεχομενο να μολυνθει ο μωρακι.τωρα παρακαλαω να μη γεννησω μεσα στην επομενη βδομαδα να προλαβω να ολοκληρωσω τη θεραπια.ενινα ο αντρας σου ειχε παρει κι αυτος θεραπια μαζι σου?γιατι εμενα δεν εδωσε στον αντρα μου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ Νο 6!!!!!!!!!! Να έχει και αυτό το θεματάκι μας ΜΟΝΟ ευχάριστα νέα! με το καλό να γεννήσουμε και οι τελευταίες γερά και ευτυχισμένα μωράκιαααα! :D

Κατερίνα εμένα ήταν μύκητας και δεν χρειάστηκε αντιβίωση, αλλά την κρέμα ναι την έβαζε και ο άντρας μου. Και ο δικός σου πρέπει να κάνει θεραπεία, ίσως να ξέχασε ο γιατρός να το αναφέρει νομίζω ότι και ο δικός μου δεν μου το είχε πει από μόνος του εγώ τον είχα ρωτήσει. Διάβασε και το φυλλάδιο της κρέμας λογικά θα το αναφέρει και εκεί. Για την αντιβίωση όμως δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται να την πάρει, την κρέμα όμως σίγουρα γιατί μετά μπορεί να σε ξανακολλήσει. Λες οι συσπάσεις σου να οφείλονταν στο μικρόβιο; μην ανησυχείς ξεκίνα τη θεραπεία και όλα καλά θα πάνε!

Συμπεθέρα τι έπαθαν τα χεράκια σου;;

Πριν λίγο γύρισα από το περπάτημα, ήλπιζα ότι ίσως ξεπρηστώ λιγάκι αλλά τίποτα.. σήμερα είμαι τούμπανο, χέρια και πόδια σαν μπαλόνια! πάω να ξαπλώσω κι εγώ, καλό βράδυ τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το νο6 κοριτσακια μου!Με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας σε οσες δεν εχουν ακομα γεννησει...Αντε ποιες μεινανε τελευταιες???

Κατερινακι μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ Νο 6!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΟΠΩς ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΜΑΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera tsoupres...Kaloriziko to no6 me pooollllaaaaa ksenuxtia apo edw kai pera, to ida kai exthes to vradi alla eimoun aggaze me to palikari kai den mporesa na sas grapsw....

Katerinaki eftixos to prolavate noris kai den tha kolisei to mwro, perastika sou...

Shmpethera mhn perimeneis na ksepristeis twra sta konta kai meta thn genna to pio pithanw einai na pristeis akomi perisotero gia liges meres...

Ta xerakia mou pou lete ta exw liosei sto plisimo kai sto antisiptiko kai exoun skasei ekei pou ligizoun ta daxtila, san na ta exw skisei me maxeri ena pragma...Aouts ponaw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!

Καλοριζικο το Νο6.

Να χαιρεστε οι μανουλες τα μωρακια σας και με το καλο να ερθουν και τα δικα μας.

Πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια ενινα μου πως τα πας το λεει η μικρη σου θα αποφασισει ποτε να βγει?? :lol::lol::lol:

θα τον ρωτησω αν πρεπει να παρει θεραπια και ο αντρας μου.εσενα η κρεμα που σου ειχε δωσει ειχε αυτα τα σωληνακια (προωθητηρες που τα βαζεις εσωτερικα?εμενα μου εδωσε την dalacin και πραγματικα ειναι μαρτυριο καθε βραδυ να προσπαθω να το βαλω :shock::shock::oops::oops: ασε που φοβαμαι μη σπασω τα νερα μονη μου καταλαθως!μου φανηκε λιγο παραξενο που μου εδωσε κρεμα εσωτερικα!

ευακι μη τα λιωσεις βρε τα χερια με το αντισηπτικο!

μελισουλα να σου ζησει η κορακλα!θα μπητε σιγα σιγα στους ρυθμους σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικοοοοοοο

οι μανουλες να απολαμβανουν τα μωρακια τους και οι εγκυουλες να γεννησουμε υγιεη παιδακια!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx koritsia nomizw pos to zouzouni mou einai mpoukomenw me miksoules, den thn glitosame telika..

Elpizw mono na mhn ginei xirotera..Molis tou evala fisiologiko oro pali sthn mith alla akomi akouw ena sfirixto hxo otan anapneei :(:(

H megalh einai sta petherika mou apo exthes (eftixos giati shmera ekane ligo pireto) alla an exei prolavei na kolisei to mwro :?::?::o:o

Otan tou evaza ton oro sthn mith eklege sparaktika o kakomiris (ton sikosa mesa ston upno) kai me piran ta klamata giati den antexw oute sthn idea na pathei kati to mwro mou :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Να 'μαι κι εγώ, ναιαι ακόμα εδώώώ είμαι :lol::lol:

Κατερινιώ κι εμένα με αυτά τα απαίσια σωληνάκια ήταν η κρέμα μου :( . Καλύτερα όμως αυτά παρά τα υπόθετα πιστεύω! Μην ανησυχείς δεν φτάνουν τόσο μέσα ώστε να σπάσεις τα νερά. Σε καταλαβαίνω που λες ότι είναι μαρτύριο, αλλά θα δεις ότι μετά από 2-3 εφαρμογές που θα αρχίσει να υποχωρεί το μικρόβιο δεν θα πονάς τόσο, εγώ προς το τέλος δεν πονούσα καθόλου. Ετσι θα καταλάβεις κιόλας ότι θα είσαι καλύτερα! Σου είπε για 7 μέρες να βάζεις αν θυμάμαι καλά ε; τα σωληνάκια είναι περισσότερα; αν ναι τότε επαρκεί η κρέμα για να βάζει και ο άντρας σου, κακό δεν θα κάνει, διάβασε και τις οδηγίες.

Σε όλες τις ήδη μανούλες που δεν κοιμούνται εύχομαι τι άλλο, κουράγιο και υπομονή! σε λίγες μέρες θα είμαστε όλες στην ίδια μοίρα, μέχρι να μπουν τα μωράκια μας σε ένα πρόγραμμα!

Αχ Εύη μου, ελπίζω να μην αρρωσταίνει ο γαμπρούλης μου! Δεν θα πάθει κάτι μια χαρά θα είναι! απλά ταλαιπωρείται και αυτός ο καημενούλης, και εσύ βέβαια που στενοχωριέσαι...

Εγώ αύριο το πρωί έχω το προγραμματισμένο ραντεβού μου στο νοσοκομείο, έχουμε ήδη φορτώσει τη βαλίτσα στο αυτοκίνητο σε περίπτωση που με κρατήσει, και κάνουμε αυτό που κάνουμε κάθε μέρα: ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ! χα χα χα χα! Πάντως δεν έχει σκοπό να βγει μόνη της! Αυτά τα νέα κοριτσάκια μου, πάω να δω ταινιούλα με τον αντρούλη μου μιας και αυτό μπορεί να είναι το τελευταίο ήρεμο βράδυ μας :P ! Αν τελικά δεν με κρατήσει θα μπω το απογευματάκι να σας πω τα νέα μου! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Εύη μου!!! Μακάρι να την έχω αύριο στην αγκαλιά μου και να της τα δώσω τα φιλάκια σας! :D

Διαφορετικά 2 μερούλες έμειναν, ή θα ξαναπάω την Τρίτη ή υπάρχει και περίπτωση να με αφήσει να πάρω μέρες και από τον 10ο!!! όπως και να έχει, παρακαλάμε μόνο να είναι καλά και ας μας έχει συνέχεια στην τσίτα! Προς το παρόν έχει στήσει γλέντι στην κοιλίτσα μου εδώ και 2 ώρες!

Να υποθέσω ότι ο μικρούλης είναι ξύπνιος και δεν κοιμάσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmer koritsia...

Eimai ena ptoma shmera,an me rotisete pou ponaw den kserw na apantisw giati ponaw PANTOU. Xeria,podia, mesh, plath...Exthes pou na klisw mati me to mwro na griniazei kai kirios na ton exw aggalia sinexia gia na ton elenxw mpas kai diskolevete na tou valw oro sthn mitoula tou, mono pireto mhn mou kanei :ympray::ympray::ympray: giati h megalh apo oti pliroforithika eixe anavasei arketo thn nuxta :(:( Einai polu mikros kai tremw mhn mou pathei tpt.

Perimenw na zestanei to thermosifono na tou kanw kanena zesto mpanaki mipos kai voithisei ligaki..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα λοιπον και καλορυζικο το Νο 6 με το καλο να γεννησουμε και ολες εμεις που απομειναμε και να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα

κατερινακι ολα καλα θα πανε και ευχομαι πρωτα να τελειωσεις με την αντιβιωση και μετα να ερθει και το μπεμπακι σου

melisoula ευχομαι γρηγορα να τα πατε καλυτερα με το θεματακι του υπνου για να μπορεις και συ να βρισκεις λιγο χρονο για σενα και να ξεκουραζεσαι

evi μου να βρεις καμοια κρεμα καλη για τα χερια σου ωστε να μειωθει ο πονος και το σκασιμο η να βαζεις γαντια

κατερινακι μου και μενα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου μου ειχε δωσει για μερικες μερες την dalacin και στην αρχη ειχα τις ιδιες φοβιες με σενα αλλα την εβαζα το βραδυ ξαπλωνα στο κρεβατι ειχα ηδη γεμισει αυτο το ειδικο ματζαφλαρακι με την αλειφουλα και την εβαζα αν εισαι ξαπλωμενη μπαινει πιο ευκολα αρκει να χαλαρωσεις δεν προκειται μονη σου να σπασεις βρε τα νερακια

evi μου περαστικα και στην κορουλα σου και ευχομαι ο μικρουλακος να το περασει τελειως ανοδυνα

πω πω τοση κουραση ε???υπομονη θα περασει δεν θα παθει κατι ο μικρουλακος σου αφου εισαι φυλακας αγγελος του τον παιδιατρο σας το πηρες να του πεις γενικα τι αντιμετοπιζετε????

enina μου σημερα λες να γεννησεις????μακαρι να τελειωσει και για σενα η αναμονη σημερα

εγω 7 και σημερα λγια να κρατησω τον δευτερο γιο μου αγκαλια

με εχει πιασι αγωνια και μια βαζω πραγματα στην βαλιτσα μια βγαζωωωωωωω

δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να ξερεις ποτε θα γεννησεις η απλα να περιμενεις και καθως περναει ο καιρος να λες αντε βρε αγαπη μου ποτε θα βγεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia HELP .......

Prhn ligo ekane kakakia o mikros kai epidi ton eixa idi aniksei gia alagh panas kai meta arxise na kanei kathomoun apo pano kai perimena, ekei opos xazeva to skato sto xroma ths mpustardas vlepw kai mia kokkinh gramh mesa sta kaka tou mwrou :o:o:o Lete na htan aima?????? Arxisame na ta skalizoume me ton antra mou alla akrh den vgalame, pira kai sthn paidiatro thlefono 3 fores alla den to sikonei...

EEE ma ola mazi pos tixenoun pia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου βρε ευη μου τι επαθε το μικρουλι? δεν νομιαω ομως να ειναι τιποτα! οταν το σηκωσει ο παιδιατρος ενημερωσε μας.. περαστικα και στην κορουλα σου!

Τι κανετε κοριτσουδια μου? σας εγραφα το πρωι αλλα εκλαιγε ο μικρος και δεν μπορεσα να τελειωσω το μνμ μου..

το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλαα γιατι η μικρη εκανε παρτυ και δεν κοιμοταν. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου,

αυριο μπαινω στο Αττικο,Τριτη μεχρι το μεσημερι (πρωτα ο Θεος )θα εχω το ζουζουνακι μου!!!!!!

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι αγχωμενη και φοβαμαι αρκετα,αλλα ελπιζω να γυρισουμε υγιεις και οι 2 μας στο σπιτακι μας!!!!!

Ενινακι μου μαζι θα γεννησουμε...........

Ευη μου απο δω και περα πρεπει να παρεις σπατουλιτσα και να ψαχνεις τα κακακια του,πιο πιθανη αιτια ειναι αλλεργια στο γαλα.......οτι χρειαστεις και μπορω να σε βοηθησω θα χαρω να το κανω!!!!!φιλακια,ισως ξαναμπω αργοτερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχ ρηνιω μου τι καλααα!

με το καλο να ερθει ο δευτερος κουκλος σου!

ευχομαι ο,τι καλυτερο και με το καλο ναγυρισετε σπιτακι σας και οι 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε;

Ευάκι βρήκες την παιδίατρο; Μην ανχώνεσαι. Δεν θα είναι τίποτα θα δεις.

Ελενάκι που είσαι βρε;;;;;;;;;;;;;;;;; Γεννάς;;;;;;;;;;;;;;;;

Ειρηνάκι μου γλυκό σε πήρα και τηλέφωνο αλλά δεν σε βρήκα. Ήθελα να σου ευχηθώ για άλλη μια φορά να έχεις μια ήρεμη γέννα και έναν υγειέστατο κούκλο στην αγκαλιά σου. Μη φοβάσαι τίποτα!

Ραπανάκι αστα να πάνε είναι η αναμονή ε; Κάνε υπομονή σε λίγες μέρες θα κρατας κι εσύ τον γιόκα σου αγκαλιά κι θα είσαι πολύ πολύ ευτυχισμένη!

Νάταλι μεγάλωσε η κοιλίτσα σου και είνα πολύ όμορφη. Φαντάζομαι πόσο όμορφη θα είναι και η κορούλα σου!

Εμείς καλά είμαστε. Το βράδυ που μας πέρασε ήταν ένα απ' τα καλύτερα βράδια που έχουμε περάσει. Η μικρούλα μας κοιμόταν σαν πουλάκι. Ξύπνησε μόνο την ώρα που ήταν να φάει και μετα πάλι ύπνος βαθύς!

Βαγιούλα υπομονή κάποια στιγμή ευελπιστώ να μπούμε σ' ένα πρόγραμμα και να κοιμόμαστε καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!Τι κανετε?Τα μικρα κοιμουνται και βρηκα ευκαιρια να μπω για λιγο!!!

Ελενακι τι γινεται γεννας?

Ειρηνακι με το καλο σε λιγο θα κρατας το αντρακι σου αγκαλια!Ολα τελεια θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eirhnh eftase kai h sira sou na gennhseis, me to kalo ola kala na pane....

Panayiota thn giatro den thn ksanapira giati eipa na perimenw na perasei to meshmerh, tha taisw to mwro opou nane kai meta tha ksanadokimasw.

Eutixos meta to mpanaki pou tou ekana san na iremise ligaki apo to mpoukoma alla erikse ena klama meta to telefteo mas gevma, lete na einai alergiko to poulaki mou kai na ponaei otan ton taizw???

Estila kai ton antra mou na agorasei fisiomer kai ipotheta Donal gia na vriskonte...Tha to kanw pali to spiti farmakio ;);)

Apothimisa kai to alo to trelopaido mou, h kaimenh pire 10 fores apo to proi thlefono gia na mou leei pos esthanete kai poso pireto exei kathe fora..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι τι είναι αυτά τα φάρμακα που λές; Αν είναι χρήσιμα να τα πάρουμε κι εμείς να βρίσκονται.

Του δίνεις αποκλειστικά ξένο γάλα πλέον; κι αν ναι πόσο καιρό; τώρα αυτες τις μέρες που δεν σου τρώει ή μέρες πριν κι ενώ σου έτρωγε κανινικά ξαφνικά στα κάνει αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...