Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες [& μανουλες] Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο6


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Αν και για εμένα σε λίγο θα είναι καληνύχτα - κάνει πολύ νύστα... πάω να ξεραθώ στον ύπνο για λίγο να ξεκουραστώ..εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ πάλι...και πείνα είχε μπόλικη αλλά μας έφτασε το γάλα από τα μεμέ, είχαμε όμως και πόνους - μάλλον κολικούς έχει το καμάρι μου και έκλαιγε όλο το βράδυ...

τι ειπα οτι θα κοιμηθώ????? ΧΑ χα χα μόλις ξύπνησε !!!!!!!! και έφαγε πριν 1,5 ώρα

ΦΕΎΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κουκλες.

Εμενα πρεπει να την εχει καταβρει ο μικρος εκει μεσα.

Δεν τον βλεπω να βγαινει.

Πηγα στο γιατρο αλλα οι συσπασεις δεν ηταν τοσο δυνατες.

Αμνιακο εχω ακομη λιγο οποτε τον αφηνουμε ακομη.

Κουραστηκα. Εχω βαρυνει πολυ!!!

Πηρα 16 κιλα και εχω αλλα 5 που πηρα στην προσπαθεια, οποτε 21 κιλα επιπλεον με εχουν τσακισει.

Ειμαι πιο βαρια απο τον αντρα μου. χιχιχι.

Θελω να γεννησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ,που ειστε κοριτσακια?χαθηκαμε!

Πως ειναι τα μωρακια σας ?Εγκυουλες εσεις που μεινατε πως τα πατε??Γεννησε καμια?

Εγω σπιτι με τα 2 αγορακια μου...ο μπεμπουλης εχει λιγουσ κολικους και γκρινιαζει λιγο :(

Του τριβω λιγο την κοιλιτσα του και ηρεμει ...για πειτε ξερετε τιποτα αλλο να του κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να του τραγουδάς, να είσαι εσύ ήρεμη, να τον κάνεις βόλτες και να δεις τι τροφές τρως (αν θηλάζεις) που τον πειράζουν.

Κορίτσια εγώ εχω καταρρεύσει. Εχω δύο εβδομάδες να κοιμηθώ πάνω από 2 ώρες συνεχόμενες.. Χτες συνολικά 3 ώρες κοιμήθηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Αθηνα μου!

Πω πω υπομονη σε καταλαβαινω γιατι στον πρωτο μου αυτα τραβαγα...αυτος ειναι πιο υπναρας ευτυχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia..

Shmera eixame episkepsh apo thn paidiatro mas, ftasame ta 5100 kai tous 59 pontous. Megalonei to palikari mou an kai einai ligaki griniarhs thelei sinexia aggalies kai pareoula. Thn kounia tou den thn thelei katholou, to agaphmeno tou meros gia upno einai to rilaks kai meta to karotsi tou. Kai ta 2 einai fisika mesa sto saloni giafto .... Exthes to vradi mou evgale thn psuxh, den koimotan me tpt mexri ths 3 voltarame aggalia. Kapia stigmh den anteksa kai lew tou antra mou na ton parei gia ligo na ksekourasw ta xeria mou kai paei kai ton vazei sto rilax arxizei na ton kounaei kai se 10 lepta koimithike :o:o:o Ton sikonei gia na ton valei sthn kounia, me to pou ton akoumpaei ksesikose to topo. Telika ton koimisame sto rilax pano ston 3thesio kanape kai egw koulouriastika ston 2thesio kai koimithikame etsi mexri to epomeno gevma.....

Epidi afto to panigiri to exoume kathe vradi sxedon meta tis 11 h paidiatros mou eipe na ton ksipnaw mesa sthn mera gia na alaksoume rithmous kai na koimate thn nuxta sinexomena...

H megalh mou exei trelathei sto xeshmo to kaimeno( sorry gia thn ekfrash) anevase kai arketo pireto exthes, eftixos pou den einai sto spiti. H paidiatros mou eipe pos an kai to epomeno 24wro den emfanisei tpt o mikros thn glitosame....Makari thee mou :ympray::ympray::ympray:

Athina esena den koimate oute thn hmera??? Pou na antekseis meta kai toso pou antekses eisai vraxos..

Elisa genika na ton kratas konta sto kormi sou na pernei zestoula apo esena kai sigouria apo thn mirodia sou, kamia fora lene pos anakoufizonte otan ta exeis mproumita pano sto xeri sou gia ligo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia..

Shmera eixame episkepsh apo thn paidiatro mas, ftasame ta 5100 kai tous 59 pontous. Megalonei to palikari mou an kai einai ligaki griniarhs thelei sinexia aggalies kai pareoula. Thn kounia tou den thn thelei katholou, to agaphmeno tou meros gia upno einai to rilaks kai meta to karotsi tou. Kai ta 2 einai fisika mesa sto saloni giafto .... Exthes to vradi mou evgale thn psuxh, den koimotan me tpt mexri ths 3 voltarame aggalia. Kapia stigmh den anteksa kai lew tou antra mou na ton parei gia ligo na ksekourasw ta xeria mou kai paei kai ton vazei sto rilax arxizei na ton kounaei kai se 10 lepta koimithike :o:o:o Ton sikonei gia na ton valei sthn kounia, me to pou ton akoumpaei ksesikose to topo. Telika ton koimisame sto rilax pano ston 3thesio kanape kai egw koulouriastika ston 2thesio kai koimithikame

Evi nomizw oti to rilaks den kanei gia to mina pou einai o mpempis sou... :shock: ksereis gia th mesi tou....den sto exoun pei???????? :?::?::?: apo 3-4 minwn ta vazoun ekei...etsi kserw toulaxiston....ase ta idia kanei kai o dikos mou...den thelei tin kounia....protimaei h tin kalathouna (exei kai vasi einai san karotsi kai ton kounaw) h to diplo krevati...vlepw emena kai ton antra mou na mpainoume stin kounia opws pame....oli nuxta ksesikwnei tin polukatoikia...olo agkalitsa thelei :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melitini mou etsi einai opos ta les gia ta rilax, den kanei na ta vazeis ta polu mikra mwrakia oute gia polu wra..To diko mas omos den einai tetio, to exw agorasei apo thn Souhdia kai exei rithmizomenh plath kai podia ksexorista se simio na ginete telios epipedo gia ton proto kairo. Rotisa kai thn paidiatro shmera kai mou eipe pos einai ok..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!εμεις ακομα εδω ακαθεκτοι μαλλον περναμε καλα στη κοιλια της μαμας και δεν βγαινουμε τωρα μεσα στα κρυα!!!!μπορω να πω οτι εχω λιγα πονακια παραπανω ειδικα οταν περπαταω σα να με κοκαλωνει ενας πονος απο πιεση χαμηλα.επισης στη τουαλετα διεκρινα μια βλενα μεγαλη που εμοιαζε με κολλα :oops: δεν ειχε ομως ιχνη αιματος.αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει...αν και με βλεπω να μου λεει τα ιδια!χθες η μαια του με ενημερωσε οτι δεν προκειται να παμε με ραντεβου ,οτι θα περιμενουμε μεχρι τις 27 και αν δεν εχω γεννησει θα περιμενουμε αλλες 7 μερες γιατι αυτη ειναι η τακτικη του γιατρου λεει να μην επεμβαινει αν το μωρακι τρεφεται καλα και ο ομφαλιος λορος ειναι οκ.οπως καταλαβαινεται εγω φρικαρα στην ιδεα αυτη!δεν αντεχω αλλο βρε κοριτσια μου...η φαγουρα στη κοιλια με κραταει πλεον αρκετες ωρες τη νυχτα ξυπνια και η ορεξη μου τωρα ειδικα που εχει μεγαλωσει ο μπεμπης ειναι απιστευτη,τιποτα δε με χορταινει πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι,στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αυτην τη βλεννα την ειδα 2 το βραδυ κανα δυο ωρες αργοτερες με επιασαν πονακια και το μεσημερι ειχα τον γιο μου αγκαλια...Αυτη τη φορα παλι ειδα την βλεννα μαζι με καφε Τεταρτη πρωι και γεννησα Κυριακη πρωι...οποτε φτανει η ωρα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera....

Shmera exoume ximoniatiko topio ekso einai xionizmena pantou kai rixnei apalo xionaki :D:D Makari na htan etsi mexri ta xristouggena alla kati eida sths hdisois gia 14-15 vathmous :(

Katerina An eides thn vlenei tote to polu se mia evdomada tha exeis gennhsei. Sthn ousia auto einai kai h enarksh tou toketou. Egw sthn Flwra eida vlenh mazi me roz apalo aimataki Paraskevh kai Kuriakh gennhsa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!! ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 9/12 ΣΤΙΣ 4 ΚΑΙ 15 ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ--3690 ΓΡ---ΧΘΕΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ---ΑΧ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ---ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ---ΣΤΙΣ 2:30 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ-ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ--ΣΤΙΣ 4 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΕΝΝΗΣΑ*--ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΟΥΤΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΛΛΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ----ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και όμορφα μωράκια...

Μαρίνα να σου ζήσει η κούκλα σου!! Να είναι πάντα τυχερή και ευτυχισμένη!!

Όλες μας από ότι κατάλαβα κάναμε αφρατούλικα μωράκια - ευτυχισμένα και καλοταισμένα τα είχαμε στις κοιλουμπίτσες μας!!!

Εμείς σήμερα φτάσαμε τα 3930 γραμμάρια και είμαστε 21 ημερών- τρώει καλά ο Νώντας και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί πλέον δεν θέλουμε καθόλου ξένο γάλα, αντίθετα δεν καταφέρνει ούτε να ολοκληρώσει τον θηλασμό από το 2ο μεμέ - λιώνει στον ύπνο.. βρήκαμε και την σωστή θέση θηλασμού και δεν πονάω καθόλου και πλέον το απολαμβάνω και εγώ.. γκρίνια έχουμε ακόμα το βράδυ αλλά είναι για άσχετους λόγους..άντε να περάσουν και αυτά και να κοιμάμαι και εγώ λίγο παραπάνω.

Θέλω να πάρω και μισή ευχή αλλά δεν το βλέπω...την ώρα που τελειώνει η λειτουργία εγώ θηλάζω...αν και έχω βγει ήδη έξω - μέχρι το super market που είναι απέναντι απο το σπίτι μου και στο φαρμακείο..τρελές βόλτες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και όμορφα μωράκια...

Μαρίνα να σου ζήσει η κούκλα σου!! Να είναι πάντα τυχερή και ευτυχισμένη!!

Όλες μας από ότι κατάλαβα κάναμε αφρατούλικα μωράκια - ευτυχισμένα και καλοταισμένα τα είχαμε στις κοιλουμπίτσες μας!!!

Εμείς σήμερα φτάσαμε τα 3930 γραμμάρια και είμαστε 21 ημερών- τρώει καλά ο Νώντας και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί πλέον δεν θέλουμε καθόλου ξένο γάλα, αντίθετα δεν καταφέρνει ούτε να ολοκληρώσει τον θηλασμό από το 2ο μεμέ - λιώνει στον ύπνο.. βρήκαμε και την σωστή θέση θηλασμού και δεν πονάω καθόλου και πλέον το απολαμβάνω και εγώ.. γκρίνια έχουμε ακόμα το βράδυ αλλά είναι για άσχετους λόγους..άντε να περάσουν και αυτά και να κοιμάμαι και εγώ λίγο παραπάνω.

Θέλω να πάρω και μισή ευχή αλλά δεν το βλέπω...την ώρα που τελειώνει η λειτουργία εγώ θηλάζω...αν και έχω βγει ήδη έξω - μέχρι το super market που είναι απέναντι απο το σπίτι μου και στο φαρμακείο..τρελές βόλτες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Μαρινα να σου ζησει!!!!!!

Ευγενια μου παιδαρος ο Νωντας.Μπραβο!Εγω θα παω κατευθειαν στισ 40 μερες για την ευχη και βγαινω κανονικα εξω.Ρωτησα και εναν παπα και μου ειπε δεν χρειαζεται η μιση ευχη!

Εμενα ο μπεμπουλης απο χθες το βραδυ ειναι πιο ηρεμος δεν ειχε κολικους..να δουμε πως θα παει και σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marina na sou zhsei na thn xereste thn mpoumpouka sas...

Eugenia souper o Nontas kai mono me thilazmo pernei varos mia xara to kamari sou.

Kai egw tha paw katefthian gia 40ntismo, auto pou lene gia miso sarantizmo den iparxei koritsia sthn thriskia mas kati tetio..

Na sas rotisw omos kati? Pigenoume thn hmera pou sarantizoume sthn eklhsia h thn erxomenh Kuriakh??? exw mperdeftei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου νομίζω ότι πάμε την ημέρα που σαραντίζουμε...Αναστασία δώσε μας τα φώτα σου..

Το Ναταλάκι μάλλον γέννησε...Κατερινάκι υπομονή - λίγες μέρες έμειναν και για εσένα. Μετά ξεκινάει νέος αγώνας - εγώ τώρα έχω φαγούρα στην κοιλιά μου - και τώρα φάνηκαν και οι ραγάδες -έβλεπα μόνο μια αλλά τώρα εμφανίστηκαν άλλες 3-4 αλλά είναι πολύ μικρές και δεν θα ξεχωρίζουν. Πρέπει να ξεκινήσω και ψιλοδιατροφή γιατί ότι έχασα, έχασα την πρώτη εβδομάδα (συνολικά 9 κιλά) και τώρα έχω μείνει σταθερή. Μου μένουν άλλα 8+2(προ εγκυμοσύνης) και πρέπει να πέσει λίγη πείνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια.σημερα εχω γιατρο στις 3 να μου πει αν πλησιαζει επιτελους η ωρα...αν και γω δε νιωθω οτι κατι εχει αλλαξει..λεμε τωρα.ευγενια μπραβο που τα καταφερες με το θηλασμο τωρα θα ειστε πιο ηρεμοι κι εσυ και ο Νωντας σου!η ναταλια μας λετε να γεννησε?εμεινα δηλαδη εγω και η jada?διορθωστε με αν ξεχναω καμια.αν δεν εχει γεννησει δηλαδη και jada.εχω πονακια ποτε ποτε απο τη πιεση που ασκει ο μπεμπης μου για να κατεβει που με κοκαλωνουν και ειμαι ολο αχ και ουχ τελευταια.ο αντρας μου εχει αγανακτησει και μου ειπε χθες ασε τα αχ και τα βαχ και ξεκινα να γεννησεις επιτελους :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα να σου ζησει το μωρακι!να ειναι παντα γερο και δυνατο!!!!

evi μου απ'οτι λεει η μανα μου που ξερει απο αυτα πας την ημερα που σαραντιζεις,οποια μερα κι αν ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ποσο μου εχετε λειψει...δεν εντεξα και εγω και πηγα και πηρα ενα στικακι για προσωρινο ιντερνετ...γιατι το δικο μας θα μπει στην καινουρια χρονια...γεννησατε ολες εεε???κατερινιω εσυ εμεινες????εχω χασει επεισοδια το ξερω αλλα σιγα σιγα θα ενημερωθω που θα παει..αν με αφησει βασικα το τερατακι που κοιμαται διπλα μου τωρα...κοριτσια ειμαι ερωτευμενη σας το ειπα????ειναι ενας κουκλος και ολη την ωρα γελαει και με τρελαινει...λιωνω μιλαμε....θα σας βαλω και φωτο να δειτε...εσεις για πειτε μου...πως πατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dld egw pou sarantizw sths 22 Dekemvriou pigenw ekinh thn mera sthn eklhsia an katalava kala???

Sthn proth mou eimoun sthn Souhdia kai piga apla thn Kuriakh meta thn litourgia giafto mperdeftika twra.

ευη εγω σαραντησα στις αρχες του μηνα και το μονο που εκανα ηταν να παω στην εκκλησια λιγο πριν τον εσπερινο βρηκαμε τον ιερεα του ειπα πως θελω να με σαραντισει και μας διαβασε την ευχη πηρε μετα τον μπεμπη τον προσκηνησε στις εικονες και αυτο ηταν...τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...