Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες [& μανουλες] Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο6


Recommended Posts

καλησπερα!4 μειναμε ε?αντε αντε να παιρνουμε σειρα.εγω κοριτσια δεν τη παλευω αλλο..ειναι το βαρος ειναι και που μου εχει γινει χιλια κομματια η κοιλια απο της ραγαδες και δεν παλευεται η φαγουρα.σημερα βγηκαμε και περπατησαμε αρκετα...εχει ψωφο μιλαμε εξω!αλλα ηταν ωραια!εμενα κοριτσια με βλεπω να πηγαινω στο τελος με ραντεβου οπως οι περισσοτερες!δεν τον Κοβω προθυμο τον μπεμπη να βγαινει απο μονος του.το σεξ βοηθαει απ'οτι εχω ακουσει κι εγω αλλα βρε κοριτσια εχω γινει τοσο σφυχτη και σκληρη απο κατω που μονο δυσφορια μου φερνει αυτη τη στιγμη κατι τετοιο.εχετε αλλαξει κι εσεις απο κατω?ο κολπος ειναι ερμητικα κλειστος και δεν ειναι σιγουρα λογω μικροβιου μιας και ολοκληρωσα απο τη πεμπτη τη θεραπια.θα κανω μια προσπαθιουλα παντως.αμα ειναι να βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 256
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα!4 μειναμε ε?αντε αντε να παιρνουμε σειρα.εγω κοριτσια δεν τη παλευω αλλο..ειναι το βαρος ειναι και που μου εχει γινει χιλια κομματια η κοιλια απο της ραγαδες και δεν παλευεται η φαγουρα.σημερα βγηκαμε και περπατησαμε αρκετα...εχει ψωφο μιλαμε εξω!αλλα ηταν ωραια!εμενα κοριτσια με βλεπω να πηγαινω στο τελος με ραντεβου οπως οι περισσοτερες!δεν τον Κοβω προθυμο τον μπεμπη να βγαινει απο μονος του.το σεξ βοηθαει απ'οτι εχω ακουσει κι εγω αλλα βρε κοριτσια εχω γινει τοσο σφυχτη και σκληρη απο κατω που μονο δυσφορια μου φερνει αυτη τη στιγμη κατι τετοιο.εχετε αλλαξει κι εσεις απο κατω?ο κολπος ειναι ερμητικα κλειστος και δεν ειναι σιγουρα λογω μικροβιου μιας και ολοκληρωσα απο τη πεμπτη τη θεραπια.θα κανω μια προσπαθιουλα παντως.αμα ειναι να βοηθησει!

mpempakos egw kai pou gennisa pantws to varos akoma me enoxlei....ante na exasa 8 kila mono :cry::cry::cry: otan einai na allaksw to mwro me pianoun ola...mesi...podia...koilia....klaps!!!!!!!! kai h koilia mou apo tis polles ragades exei ginei roz gia ta kala....fovamai kai na koitaksw...ase pou twra fainetai xeirotera afou einai pio xalari....pou tha paei...tha ksana ftiaksei me polu kopo kapoia stigmi...me kaisariki tha genniseis? an oxi min pas me rantevou an den fas oles tis meres ths paratasis....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γυρισααααααα

μαζι με τον παιδαρο μου 3550!!!!!!

δοξαα το θεο ειναι καλα αλλα ταλαιπωρηθηκα λιγο .

βγηκαμε το μεσημερακι αλλα Κυριακη θα ξαναμπουμε να μετρησουμε παλι το ικτερακι του γιατι ειναι οριακο.

να ζησουν τα παιδακια μας και με το καλο να ελευθερωθουν ολες οι μανουλιτσες!!!!!

φιλακια

na sou ziseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!! ;) kai mas anevase iktero 12 kati alla twra einai entaksei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσες τι κανετε???

ευτυχως πηγαμε ατο νοσοκομειο και μετρησαμε το ικτερακι....δοξα το θεο ηταν 11 και δεν χρειαστηκε να μεινουμε για λαμπα.

εχω ομως προβλημα με τις θηλες μου οι οποιες εχουν ματωσει και ποναω τρελα!!!!

καλη γεννα στις υπολοιπες κοριτσακια μου....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ!!

Μου λείψατε πολύ! Ελπίζω μανούλες και μπεμπάκια να είστε όλοι καλά! Σήμερα κατάφερα να μπω και δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νεάκια σας μόνο αυτή τη σελίδα, αλλά θα ενημερωθώ με την πρώτη ευκαιρία!

Γυρίσαμε κι εμείς σπίτι την Πέμπτη το απόγευμα, τώρα κάθομαι και σας γράφω ρίχνοντας κλεφτές ματιές στην μπεμπούλα μου! Είμαστε μια χαρά! Γέννησα την Κυριακή στις 8 το βράδυ (σε 1,5 ωρίτσα έχουμε τα πρώτα μας γενεθλιάκια, 1 εβδομάδα!! :D )

Δυστυχώς είχα ένα πολύ δύσκολο τοκετό, μου έσπασαν τα νερά Σάββατο απόγευμα στις 7 και γέννησα το επόμενο απόγευμα στις 8... :shock: Περιληπτηκά να σας πω ότι ταλαιπωρήθηκα αρκετά, είχα πόνους τοκετού 90-100% από τις 8 το πρωί, αλλά διαστολή μόλις 2!! επί 12 ώρες δηλαδή πονούσα σαν να γεννάω χωρίς να γεννάω!! δεν μπορουσαν να μου κάνουν επισκληρίδιο με τόση μικρή διαστολή και υπέφερα μέχρι τις 6 το απόγευμα περίπου. Η μπέμπα μου ζορίστηκε και αυτή στην κοιλίτσα και προς το τέλος έκανε κακά της. Εγώ έσπρωχνα και έσπρωχνα αλλά δεν έλεγε να κατέβει, μετά είδαμε ότι ζορίστηκε και ότι δεν χωρούσε άνετα να περάσει από τη λεκάνη μου, και μου την πήραν με βεντούζα. Μετά άρχισα να αιμοραγώ ασταμάτητα, πλάκωσαν όλοι από το χειρουργειο και έπεσαν πάνω μου, και άλλα πολλά... Πέρασα δύσκολα, αλλά τώρα που κάθομαι και κοιτάζω το πανέμορφο προσωπάκι της ξέρω ότι άξιζε!

Γεννήθηκε 3.065 κιλά και 51,5 πόντους. Τη δεύτερη μέρα μου την πήραν στα νεογνά για 24ωρη παρακολούθηση γιατί νόμιζαν ότι είχε κάποιο πρόβλημα με τον οισοφάγο, αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Εριξα πολύυυυυ κλάμα!

Ρηνιώ να σου ζήσει ο κούκλος σου!! πρόλαβα να διαβάσω ότι έχεις πληγωμένες θηλές, κι εγώ το ίδιο έπαθα από την 2η κιόλας μέρα!! με βοήθησε η purelan και το γεγονός ότι όλη τη νύχτα δεν τη θήλασα καθόλου, της δώσαμε ξένο γάλα μέχρι να συνέλθω γιατί δεν γινόταν να θηλάσω από τον πόνο. Τώρα που είσαι σπίτι, θα σε βοηθήσει το αλατόνερο. Θα σε τσούξει αρκετά, αλλά θα "ψήσει" τις πληγές, αν αντέχεις κάντο.

Κορίτσια εγώ χρειάζομαι τη βοήθειά σας για άλλο θέμα του θηλασμού: από εχθές η μικρή μου θηλάζει επί 2-2,5 ώρες τη φορά (με ολιγόλεπτα διαλείμματα και αλλαγή πάνας)!!! είναι φυσιολογικό αυτό ή μήπως το γάλα μου είναι αραιό και δεν χορταίνει; τα βράδια υποφέρω, δεν αντέχω τόσες ώρες ξύπνια να ταϊζω... αναγκάστηκα να της δώσω και συμπλήρωμα γιατί δεν χόρταινε! Εσάς τα μωράκια σας πόση ώρα θηλάζουν; Βοηθήστε με!!!

Μανούλες που δεν έχετε γεννήσει ακόμα, με το καλό εύχομαι και με ένα πόνο! Κατερίνα το νοσοκομείο μια χαρά, μην ανησυχείς! Οι ήδη μανούλες, πείτε μου αν είναι φυσιολογικό να θηλάζει τόση ώρα γιατί κοντεύω να τρελαθώ. Τα φιλιά μου σε όλες! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ!!

Μου λείψατε πολύ! Ελπίζω μανούλες και μπεμπάκια να είστε όλοι καλά! Σήμερα κατάφερα να μπω και δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νεάκια σας μόνο αυτή τη σελίδα, αλλά θα ενημερωθώ με την πρώτη ευκαιρία!

Γυρίσαμε κι εμείς σπίτι την Πέμπτη το απόγευμα, τώρα κάθομαι και σας γράφω ρίχνοντας κλεφτές ματιές στην μπεμπούλα μου! Είμαστε μια χαρά! Γέννησα την Κυριακή στις 8 το βράδυ (σε 1,5 ωρίτσα έχουμε τα πρώτα μας γενεθλιάκια, 1 εβδομάδα!! :D )

Δυστυχώς είχα ένα πολύ δύσκολο τοκετό, μου έσπασαν τα νερά Σάββατο απόγευμα στις 7 και γέννησα το επόμενο απόγευμα στις 8... :shock: Περιληπτηκά να σας πω ότι ταλαιπωρήθηκα αρκετά, είχα πόνους τοκετού 90-100% από τις 8 το πρωί, αλλά διαστολή μόλις 2!! επί 12 ώρες δηλαδή πονούσα σαν να γεννάω χωρίς να γεννάω!! δεν μπορουσαν να μου κάνουν επισκληρίδιο με τόση μικρή διαστολή και υπέφερα μέχρι τις 6 το απόγευμα περίπου. Η μπέμπα μου ζορίστηκε και αυτή στην κοιλίτσα και προς το τέλος έκανε κακά της. Εγώ έσπρωχνα και έσπρωχνα αλλά δεν έλεγε να κατέβει, μετά είδαμε ότι ζορίστηκε και ότι δεν χωρούσε άνετα να περάσει από τη λεκάνη μου, και μου την πήραν με βεντούζα. Μετά άρχισα να αιμοραγώ ασταμάτητα, πλάκωσαν όλοι από το χειρουργειο και έπεσαν πάνω μου, και άλλα πολλά... Πέρασα δύσκολα, αλλά τώρα που κάθομαι και κοιτάζω το πανέμορφο προσωπάκι της ξέρω ότι άξιζε!

Γεννήθηκε 3.065 κιλά και 51,5 πόντους. Τη δεύτερη μέρα μου την πήραν στα νεογνά για 24ωρη παρακολούθηση γιατί νόμιζαν ότι είχε κάποιο πρόβλημα με τον οισοφάγο, αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Εριξα πολύυυυυ κλάμα!

Ρηνιώ να σου ζήσει ο κούκλος σου!! πρόλαβα να διαβάσω ότι έχεις πληγωμένες θηλές, κι εγώ το ίδιο έπαθα από την 2η κιόλας μέρα!! με βοήθησε η purelan και το γεγονός ότι όλη τη νύχτα δεν τη θήλασα καθόλου, της δώσαμε ξένο γάλα μέχρι να συνέλθω γιατί δεν γινόταν να θηλάσω από τον πόνο. Τώρα που είσαι σπίτι, θα σε βοηθήσει το αλατόνερο. Θα σε τσούξει αρκετά, αλλά θα "ψήσει" τις πληγές, αν αντέχεις κάντο.

Κορίτσια εγώ χρειάζομαι τη βοήθειά σας για άλλο θέμα του θηλασμού: από εχθές η μικρή μου θηλάζει επί 2-2,5 ώρες τη φορά (με ολιγόλεπτα διαλείμματα και αλλαγή πάνας)!!! είναι φυσιολογικό αυτό ή μήπως το γάλα μου είναι αραιό και δεν χορταίνει; τα βράδια υποφέρω, δεν αντέχω τόσες ώρες ξύπνια να ταϊζω... αναγκάστηκα να της δώσω και συμπλήρωμα γιατί δεν χόρταινε! Εσάς τα μωράκια σας πόση ώρα θηλάζουν; Βοηθήστε με!!!

Μανούλες που δεν έχετε γεννήσει ακόμα, με το καλό εύχομαι και με ένα πόνο! Κατερίνα το νοσοκομείο μια χαρά, μην ανησυχείς! Οι ήδη μανούλες, πείτε μου αν είναι φυσιολογικό να θηλάζει τόση ώρα γιατί κοντεύω να τρελαθώ. Τα φιλιά μου σε όλες! :-*:-*

αυτο που κανει το μωρακι ειναι απολυτα φυσιολογικο...ο θηλασμος δεν εχει ωραρια και ρολογια..και το γαλα της καθε μανας ειναι το πιο καταλληλο για το παιδι της....το ξενο γαλα θα σε οδηγησει σε αποθηλασμο...ευχομαι τα καλυτερα..να σου ζησει! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SHMPETHERA MOU NA MAS ZHSEI.....Eimai polu perifani gia sena mpravo, :ymapplause::ymapplause: taleporithikes ee???

Mhn anisixeis gia ton thilazmo etsi kanoun ta mwrakia, exw akousei oti iparxoun mwrakia pou thilazoun 18-20 wres to 24wro...Pantos an theleis na sinexiseis ton thilazmo mhn doseis kseno gala, prospathise na vgaleis me to thilastro kai na ths to dineis thn nyxta gia na mhn trote toses wres kai na koimase kai esu ligaki...Me nosokomiako thilastro omos oxi auto apo ta JUMBO pou thimame pos eixes parei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι να είστε όλες καλά!

Ελενάκι μου να σου ζήσει η μπεμπούλα σου! Να 'στε γερές και οι δύο και να χαίρεστε τις οικογενειακές σας στιγμες!!! Λυπάμαι που ταλαιπωρήθηκες τόσο πολύ βρε κοπέλα μου αλλά τέλος καλό όλα καλά! Σημασία έχει ότι είστε και οι δύο καλά επομένως προσπάθησε να τα ξεχάσεις αυτά.

Εγώ κορίτσια μου σήμερα υπέφερα απ' την μέση μου. Με πονάει πολύ με αποτέλεσμα να χαπακώνομαι συνέχεια. Στο τέλος θα με πιάσει το στομάχι μου απ' τα φάρμακα. Την ξέρω εγώ την τύχη μου. Δεν Βαριέσαι! Καλύτερα το στομάχι παρά η μέση. Τουλάχιστον να μπορώ να φροντίζω το παιδάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τις συμβουλές σου! κι εγώ θέλω να πιστεύω ότι το γάλα μου είναι αρκετό και κατάλληλο, αλλά ξέρεις ποιό είναι το περίεργο; ότι χθες το βράδυ την είχα να θηλάζει για 2 ώρες, και μόλις είδα ότι δεν χόρταινε της έδωσα συμπλήρωμα, και το ήπιε κι αυτό! 60 ml συμπλήρωμα, μετά από δίωρο θηλασμό!!!! αν χόρταινε με το δικό μου γάλα, θα έπινε και τόσο συμπλήρωμα; είναι μόλις 7 ημερών! αυτά βλέπω και προβληματίζομαι... Δεν θέλω να νιώθω ότι είναι νηστική. Βέβαια στο δίωρο αποκλείεται να έτρωγε συνέχεια, στάνταρ έχει το στήθος και για πιπίλα, αλλά σίγουρα θα θήλασε αρκετά!

Εύη και Αναστασία ευχαριστώ για τις ευχές σας! γιατί σε έπιασε η μέση σου Αναστασία; είχες από πριν πρόβλημα; Εύη μου πίστευα ότι θα χρειαστώ ελάχιστα το θήλαστρο, αλλά έτσι όπως το πάμε μάλλον θα νοικιάσω ένα νοσοκομειακό να κάνω τη δουλειά μου. Ελπίζω να πονάει λιγότερο από το χειροκίνητο!! Μόνο το βράδυ της δίνω συμπλήρωμα για να καταφέρω να ξεκουραστώ και λιγάκι (πρώτα στήθος και μετά συμπλήρωμα), κατά τη διάρκεια της ημέρας το παιδεύω όσο μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Ελπίζω όλες σας να είσαστε καλά - δεν έχω χρόνο να τα διαβάσω όλα...

Ελένη μου όλες έχουμε το ίδιο πρόβλημα - τον θηλασμό...καθόλου εύκολη διαδικασία. Θέλει πολλές αντοχές...

Εγώ δεν την πάλευα τα προηγούμενα βράδια - σχεδόν κάθε βράδυ έτρωγε συμπλήρωμα 40 ml. Δεν άντεχα να τον θηλάζω - έκλαιγε ασταμάτητα, οι θηλές μου ήταν σε κακή κατάσταση, πόναγα απίστευτα και δεν ήθελα ούτε στην αγκαλιά μου να τον κρατάω. Ήθελα να κλάψω άνετα...ο μπέμπης ένιωθε τον εκνευρισμό μου και χτυπιόταν ολόκληρος με την θηλή στο στόμα του!!!! Νευρίαζε και αυτός...Ο παιδίατρος μου είχε πει να θηλάζω 10 λεπτά από κάθε στήθος αλλά εγώ το είχα κάνει από μόνη μου 15 λεπτά και τελικά έπερνε ο ύπνος τον μπέμπη και ξαναξυπνάγαμε μετά από 1 ώρα. Από χθες το πρωί ξεκίνησα το 10λεπτο σε κάθε στήθος και αν τον πάρει ο ύπνος τον ξυπνάω και του δίνω και από το 2ο στήθος κατευθείαν. Χθες τα καταφέραμε και κοιμηθήκαμε και οι δυο μας και δεν του έδωσα καθόλου ξένο. Ελπίζω το σύστημα αυτό να το κρατήσουμε και να είναι πιο εύκολα τα πράγματα από εδω και πέρα...Εγώ δεν θα την πάλευα να τον έχω συνέχεια στο στήθος - θα τα παρατούσα απο τον 1ο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τις συμβουλές σου! κι εγώ θέλω να πιστεύω ότι το γάλα μου είναι αρκετό και κατάλληλο, αλλά ξέρεις ποιό είναι το περίεργο; ότι χθες το βράδυ την είχα να θηλάζει για 2 ώρες, και μόλις είδα ότι δεν χόρταινε της έδωσα συμπλήρωμα, και το ήπιε κι αυτό! 60 ml συμπλήρωμα, μετά από δίωρο θηλασμό!!!! αν χόρταινε με το δικό μου γάλα, θα έπινε και τόσο συμπλήρωμα; είναι μόλις 7 ημερών! αυτά βλέπω και προβληματίζομαι... Δεν θέλω να νιώθω ότι είναι νηστική. Βέβαια στο δίωρο αποκλείεται να έτρωγε συνέχεια, στάνταρ έχει το στήθος και για πιπίλα, αλλά σίγουρα θα θήλασε αρκετά!

Εύη και Αναστασία ευχαριστώ για τις ευχές σας! γιατί σε έπιασε η μέση σου Αναστασία; είχες από πριν πρόβλημα; Εύη μου πίστευα ότι θα χρειαστώ ελάχιστα το θήλαστρο, αλλά έτσι όπως το πάμε μάλλον θα νοικιάσω ένα νοσοκομειακό να κάνω τη δουλειά μου. Ελπίζω να πονάει λιγότερο από το χειροκίνητο!! Μόνο το βράδυ της δίνω συμπλήρωμα για να καταφέρω να ξεκουραστώ και λιγάκι (πρώτα στήθος και μετά συμπλήρωμα), κατά τη διάρκεια της ημέρας το παιδεύω όσο μπορώ!

κοριτσακι μου ειναι λογικο να το πιει..δεν σημαινει ομως οτι πηναγε...οπως και το οτι μπορει να θελει συνεχεια στηθος δεν σημαινει οτι πειναει...το ξενο γαλα ειναι πειρασμος....δυστυχως σε ολα τα μαιευτηρια ετσι λενε..παρε και ενα κουτι γαλα σε περιπτωση που δεν φτανει το δικο σου...και μενα ετσι μου ειπαν..δεν πηρα...δεν εδωσα...και ακομα θηλαζουμε...ολες οι μανουλες εχουν αρκετο γαλα να θρεψουν τα παιδια τους....αρκει να τα βαζουν στο στηθος καθε φορα που το θελουν... :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eninaki μου να σου ζησει η μπουμπου!!!Και κουραγιο με τον θηλασμο στην αρχη ειναι λιγο δυσκολα μεχρι να εξοικειωθειτε αλλα θα δεις θα τα καταφερεις...απο τις 2 ωρες παντως που ειναι στο στηθος σου σιγοουρα δεν πινει συνεχεια την περισσοτερη ωρα παιζει...Αν την βγαλεις απο το στηθος σου μετα απο κανα τεταρτο που εχει θηλασει τι κανει κλαιει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ χρειάζομαι τη βοήθειά σας για άλλο θέμα του θηλασμού: από εχθές η μικρή μου θηλάζει επί 2-2,5 ώρες τη φορά (με ολιγόλεπτα διαλείμματα και αλλαγή πάνας)!!! είναι φυσιολογικό αυτό ή μήπως το γάλα μου είναι αραιό και δεν χορταίνει; τα βράδια υποφέρω, δεν αντέχω τόσες ώρες ξύπνια να ταϊζω... αναγκάστηκα να της δώσω και συμπλήρωμα γιατί δεν χόρταινε! Εσάς τα μωράκια σας πόση ώρα θηλάζουν; Βοηθήστε με!!!

Γεια σου ενινα μου και να σου ζήσει!!!!!Ταλαιπωρηθηκες λιγο αλλα ολα πηγαν καλα!!!Δοξα το Θεο!!!

Τα μωρακια ναι, ετσι κανουν.Για αυτο και ο Θηλασμος μεχρι να 40-ντησει το μωρο ειναι λιγο μανικι.

Αλλα πραγματικα αξιζει τον κοπο γαιτι μετα ξεμπερδευεις απο αποστειρωσεις,συμπληρωματα,αλλεργιες κτλ. .Υπομονη λοιπον και επιμονη. Το καλυτερο ειναι να υπαρχει καποιος να βοηθαει με το σπιτι και εσυ να θηλαζεις και να κοιμασαι.

Βεβαια εγω που ειμαι εντελως του σορολου τα καταφερα χωρις καμια βοηθεια.Ολα γινονται αρκει να υπαρχει θεληση.Καλη συνεχεια!!!!!

Α ,δοκιμασε να θηλασεις και ξαπλωτη.Βολευει αρκετα.

Ναταλι εγω λεω οτι εσυ θα γεννησεις πρωτη!!!! :D:D:D Για να δουμε!!!

Τζαντα γελασα που προγραμματισατε ποτε θα κανετε σεξ!!!!!!! :lol::lol::lol:

Μπεμπακος αφου πονας αστο κοριτσακι ου καλυτερα.Γιατι να ταλαιπωριεστε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!ενινα μου να σου ζησει!!!!!!!!!!!!ταλαιπωρηθηκες πολυ αλλα αξιζε ο κοπος για την κορακλα σου ετσι????υπομονη με το θηλασμο κοπελα μου σιγουρα το πρωτο 40ημερο θα περασουμε λιγο δυσκολα...ειρηνη τελειο το μωρακι σου ηρεμησες τωρα και με το θεμα με το ικτερακι.παναγιωτα τελικα "καναμε αγκαλιτσες"και δεν ποναγα μονο στην αρχη λιγο ...αυτο εγινε χθες..αλλα τιποτα!δε πειραζει ωραια ηταν τελικα :oops: εγω εχω εδω και καμια ωρα ελαφρυ πονο περιοδου μαλλον θα ειναι απο αυτα τα προεορτια...να δουμε ποτε θα καταληξουν στο πολυποθητο γεγονος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ισως να ειναι και απο τα τελευταια καληπερα που σας λεω με την κοιλιτσα μου "φουσκωτηη"

εχω αρκετες συσπασεις και μαλιστα αρχιζουν και γινονται ανα τακτα χρονικα διαστηματα οποτε κατι μου λεει πως συντομα η μικρηη ερχεται! δεν θα κανω τιποτα μεχρι να σιγουρευτω αλλα κατα πασα πιθανοτητα το πολυ μεχρι αυριο θα ειναι στην αγκαλια μας!

Λοιπον σας φιλω παω να κατσω με τον γλυκο μου αυτες τις τελευταιες στιγμες!

πολλα πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες, μανουλες και φουσκιτσες.

Ναταλακι κι εγω σημερα πολλες συσπασεις.

Ειναι τακτικες σαν πονοι περιοδου αλλα οχι αφορητες ακομη.

Απλα νοιωθω εξαντληση.

Αυριο εχω γιατρο το πρωι, αντε να δουμε.

Ειστε ολες καλα?

Σας παιδευουν τα μωρακια με το θηλασμο ε?

Κουραγιο, τι να πω!!!

Πολλα πολλα φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eninaki μου να σου ζησει η μπουμπου!!!Και κουραγιο με τον θηλασμο στην αρχη ειναι λιγο δυσκολα μεχρι να εξοικειωθειτε αλλα θα δεις θα τα καταφερεις...απο τις 2 ωρες παντως που ειναι στο στηθος σου σιγοουρα δεν πινει συνεχεια την περισσοτερη ωρα παιζει...Αν την βγαλεις απο το στηθος σου μετα απο κανα τεταρτο που εχει θηλασει τι κανει κλαιει???

Ευχαριστώ πολύ Eliza μου! Αν κλαίει λέει;;; χαλάει τον κόσμο!!

Χθες βράδυ να δείτε τι έπαθα... λέω στον εαυτό μου "σήμερα θα το παλέψω, δεν θα της δώσω συμπλήρωμα!". Την περίμενα να ξυπνήσει γύρω στις 12 κι έτσι δεν κοιμήθηκα πριν. Πράγματι, ξυπνάει 12.20, την παίρνω αγκαλιά και αρχίζουμε... ε λοιπόν, είχε φτάσει 4 το πρωί και η μικρή ακόμα στο στήθος!!! έτρωγε, πιπίλαγε, την έπαιρνε ο ύπνος και μόλις την έβαζα να ξαπλώσει έκλαιγε και έτρωγε τα χεράκια της!! όπως ήταν λογικό κουτούλαγα από τη νύστα, τα νεύρα μου τσατάλια και δεν άντεξα άλλο, έβαλα τα κλάματα! ο άντρας μου σηκώθηκε και της έφτιαξε λίγο συμπλήρωμα, το ήπιε και μετά επιτέλους κοιμηθήκαμε όλοι μαζί... Δεν ξέρω κορίτσια, ειλικρινά νιώθω ότι δεν θα αντέξω για πολύ ακόμα. Οι θηλές μου έχουν γίνει κατακόκκινες, έχουν βγάλει φουσκάλες και τσούζουν. Ψευτοθηλές δυστυχώς δεν θέλει, δεν μπορεί να τραβήξει το γάλα...

Παναγιώτα θέληση έχω, άλλη υπομονή δεν ξέρω αν έχω!! Δεν περίμενα ότι θα ήταν εύκολο, αλλά ούτε και τόσο δύσκολο!! Δεν έχω κανέναν να βοηθάει στο σπίτι, ο άντρας μου από σήμερα ξαναγύρισε στη δουλειά κι έτσι μέχρι τις 9-10 το βράδυ είμαστε μόνο εγώ και η μπουμπού! ο καημένος κάνει ό,τι μπορεί να με βοηθήσει αλλά τι να πρωτοκάνει κι αυτός!

Ευγενία υπομονή κι εσύ, τουλάχιστον είσαι σε καλύτερη μοίρα. 40 ml πίνει ε; εμένα 60 και νιώθω ότι θέλει κι άλλο! φαγανούλα μου βγήκε!

Ναταλάκι μου μακάρι να είναι συσπάσεις τοκετού και αύριο να κρατάς την μπεμπούλα σου αγκαλίτσα! όλα καλά να πάνε κουκλίτσα μου, να έχεις μια εύκολη γέννα!

Jada, Παναγιώτα και Κατερίνα περιμένουμε να έρθουν με το καλό και τα δικά σας μπεμπάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα.τι μου κανετε?συγνωμη δεν προλαβενω να μπω να σας διαβασω. με το καλο η κοπελες που ειναι να γεννησουν τωρα.θα ηθελα να σας ρωτησω η μπεμπα μου ειναι 2 εβδομαδων τωρα κανει να της δωσω τσαι η οχι ακομα? ευχαριστω πολυ.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε; Εμεις είμαστε πολύ καλά. Εγώ βέβαια πεδεύομαι ακόμα με την μέση μου. Ελενάκι έχω κηλη μεσοσπονδυλου και στενωση δίσκου και με τον βήχα που έχω απ' το κρυολόγημα τραντάζομαι και με πιασε δυστυχώς. Εσύ πεδεύεσαι με τον θηλασμό ε; Τι να σου πω ρε γλυκιά μου δυστυχώς κι εγώ δεν τα κατάφερα πάνω από 30 μερες δεν την χόρταινα και της έδινα συμπλήρωμα και έτσι άρχισε να μου μειώνεται το δικό μου. Αν θες να το παλέψεις κι άλλο η αλήθεια είναι ότι δεν πρέπει να της δίνεις συμπλήρωμα όπως σου λένε και τα υπόλοιπα κορίτσια. Εσύ θα αποφασίσεις όμως ανάλογα με τις αντοχές σου και τις ανάγκες της μπέμπας.

Ναταλάκι με το καλό κοπέλα μου! Εύχομαι να κρατάς σύντομα την μπεμπούλα σου αγκαλιά!

Κι εσύ Jada κοντοζυγώνεις ε;;;; Αντε με το καλό!

Κατερινάκι τι θα κάνει ο δικός σου; Θα αποφασίσει να βγει ή όχι; Εχει βολευτεί για τα καλά ε;

Εμάς ήρθε η γιατρός σήμερα και μας είδε γιατί εχτες σαραντίσαμε! Είναι μια χαρά η μπεμπούκα μου!

Εχει παχύνει κιόλας. 4.180 έχει πάει. Είναι φαγανούλα και μένα. Το βράδυ πίνει 150ml. και πλέον δεν ξυπνάει στις 4 αλλά στις 6 με 6.30. Αύριο θα πάμε και εκκλησια να πάρουμε την ολόκληρη ευχή.

Βαγιούλα όχι τσάι χαμομήλι. Εχει το φαρμακείο ειδικά για παιδιά. Ρώτα όμως και τον παιδιατρό της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina επειδη εχω χασει την μπαλα,δε θυμαμαι αν σου εχω ευχηθει για το μωρακι σου,αν οχι!!Να σας ζησει,να ειναι τυχερο στην ζωη του και να σας κανει παντα περηφανους γονεις!!

Κι εγω εχω τις ιδιες ακριβως ανησυχιες οπως κι εσυ..τον βαζω στο στηθος,πινει λαιμαργα τα πρωτα πεντε περιπου λεπτα και μετα κοιμαται!!!!!!!!!!τον πειραζω λιγο τον γαργαλαω,ξυπναει για δευτερα,κατι καταπινει και ξανα υπνος!!! τον κραταω σε καθε στηθος περιπου 20', τον βαζω να ρευτει και συνεχιζω με το αλλο στηθος...περιπου συνολικα θηλαζει στα 30'-35'...μακαρι βεβαια να ηξερα και τι πινει και αν χορταινει....ετσι κι εγω μπηκα στον πειρασμο να του δωσω καποιες φορες ξενο,το κατεβαζε στο χρονο dt...αλλα μετα εβγαζε αρκετο...καθε φορα θυμωνα με τον εαυτο μου που του δινω ξενο γαλα και που ταλαιπωρειται μετα με εμετουλη...κι ετσι κοριτσακι μου προσπαθω να τον εχω μονο στο στηθος μου κι ο,τι πινει!!!σημερα θα παρω τον παιδιατρο να τον ρωτησω σχετικα,αλλα κι εκεινος μου ειχε πει να του δινω συμπληρωμα στο τελευταιο γευμα,δηλαδη το βραδυ..τι να πω!! παντως το αριστερο μου στηθος εχει λιγοτερο γαλα απο το δεξι..ασχετο αλλα λεμε τωρα!!

Παντως θελει απιστευτη υπομονη,αυτο ειναι μεγαλη αληθεια..κι οσον αφορα τις παλιοζυγαριες,αλλα θεμα που με κανει κι αγχωνομαι...τον ζυγιζω γυμνο και νηστικο και καθαρο το πρωι σημερα και ειναι στα ιδια κιλα με αυτα που γεννηθηκε...3470 γεννηθηκε και 3100 βγηκαμε απο το μαιευτηριο και σημερα ηταν 3470!!!Ελεος πια!!Τι μανα θα γινω!!!

Συγνωμη κοριτσια για το μεγεθος του μηνυματος μου....

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ego eimai apo allo thema alla exei tyxei pou kai pou na mpo kai do ligo. ti kala pou exete ta morakia sas agkalia na sas zhsoun!!!!kai oses perimenete apo mera se mera kalh leyteria na exete!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbitsa ευχαριστουμε παρα πολυ!!!Και εσυ με το καλο!!!! :)

Κοριτσια οι μαραθωνιοι θηλασμοι ειναι το μεγαλο "προβλημα " των πρωτων ημερων.Αυτο που εκανα εγω ηταν οταν κοιμοταν το μωρο στο στηθος να το ξυπναω με διαφορους τροπους.

Πχ. του αλλαζα πανα ή τον εβρεχα στο μετωπο.

Παντως να πω την αληθεια 4 ωρες δεν μου εχει τυχει να τον εχω στο στηθος.Συνηθως 1 με 1μιση ωρα μας επαιρνε αλλα μετα απο 1 ωρα ηθελε παλι να θηλασει.

Ναταλι και τζαντα λετε να γεννησετε μαζι σήμερα;;;;Ωωωωωωω!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!το ναταλακι λετε να γεννησε?ελενακι τι κανει η πριγκιπισουλα σου???βρηκα τελικα κι εγω μαια να εχω στη γεννα και σημερα θα βγουμε για καφε να μιλησουμε γενικα για το τοκετο...δεν γινοταν αλλιως ειχα αρχισει να αγχωνομαι που θα ειμαι μονη μου στη γεννα!νατασα ασε ο δικος μου την εχει καταβρει εκει μεσα!καλα εγω ειμαι και περιπτωσαρα..ξεκινησα απο τον ογδοο να εχω συνεχεια συσπασεις και πετρωματα και τωρα....που εχει φτασει πια ο καιρος...τιποτα!ο μπεμπης βεβαια ειναι πολυ ζωηρουλης και ετσι ειμαι ηρεμη(οσο μπορω) οτι πανε καλα τα πραγματα..μεθαυριο εχω ραντεβου με το γιατρο να δουμε τι θα μας πει!jada με το καλο το μωρακι σου ευχομαι να ερθει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsares...Liges fouskitses minate se ligo tha exoume oles gennhsei, ante me enan pono koritsia...

Emeis edw pedevomaste me tis arosties mas.Thn Kuriakh ferame spiti thn Flwra kai ta ksimeromata pros Deftera anevase pali pireto ~x(~x(~x( Ponouse h kilia ths kai eixe diaria (gastrenteritida malon)

Exthes olh mera htan kala ektos apo kapies episkepseis sthn toualeta alla to proi me ksipnise h kakomira giati ponouse to kefali ths, vazw thermometro, eixe 37,5. Apo ekinh thn wra kai meta egine kolitari me thn toualeta kai egw apo piso me thn xlorinh mpas kai glitosoume oi ipolipoi kai idika to mwro...Kai na fantastite pos kathome mesa sto spiti olh mera kai exw skasei dithen gia na mhn kolisei o mikros :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...