Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

happy ποσα κιλα πηρες κοπελα μου; το τοκετο δεν το σκεφτεσαι;

δεν υπαρχει καποιος αλλος να με βοηθησει με την εικονα που μπαινει μετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλε μη μας τρομαζεις τη happy οφειλει στο ψευδωνυμο της να ειναι happy,

λοιπον σουλιτσα και γιουλακι για συμπαρασταση δωστε μου μια βδομαδα να σας φτασω στα κιλα δεν πρεπει να απεχω και πολυ ... απ τη μονη που απεχω ειναι η ζυγαρια...χαχχαχαα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

georgi79 το ξερω οτι το λες με καλη προθεση κανω χιουμορ χωρις παρεξηγηση,

γιουλακι αν ξερεις να παιρνεις πιεση οντως παρε παλιο , αν οχι προτεινω omron ηλεκτρικο. Ολα καλα θα πανε στο γιατρο... ;)

σμουτς σε ολες, samarcande ναι απο φαρμακειο τη pregnaderm, αλλα και την exomega μα βρωμη

σμουτς σε ολες ταναπαλιν

ελενακος πρεπει να κρεμασουμε πανό δηλαδη? μας λειπεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα καταιγισμος μηνυματων! Ολο και κατι μας συμβαινει πραγματικα σε καθεμια, τι αγχος, τι πιεση, τι ταχυκαρδια, κυστεις, αυξηση βαρους, αμνιακο υγρο και και και...Ευχομαι σε ολες κοριτσακια γλυκα να σκεφτομαστε θετικα οσο γινεται και ολα θα τα ξεπερασουμε αρκει τα μικρουλια μας να ειναι καλα!! ;)

Φυσικα, δεν θα μπορουσα να λειψω κι εγω, να προσθεσω και τα δικα μου προβληματα, στο γενικο συνολο της παρεας μας! Δυο μερες τωρα εχω απιστευτη συχνοουρια, καθε 10' ειμαι τουαλετα. Εν τω μεταξυ δεν εχω πολλη ροη, νομιζω ειναι γεματη η κυστη αλλα δεν... :oops: Πηγα το πρωι σημερα σε μια φιλη μικροβιολογο, φοβουμενη ουρολοιμωξη, μου εκανε εξεταση ουρων και ευτυχως δεν χρειαστηκε καλλιεργεια. Δεν εχω μικροβιο, ολα καλα. Αλλα το προβλημα εξακολουθει! :roll:

Παιρνω και το γιατρο μου τηλ. το πρωι του το λεω και μου ειπε να πινω νερο πολυ. Εν τω μεταξυ εγω νομιζα πως τα βουναλακια που εχω τα βραδια στην κοιλια ειναι η μπουμπου αλλα δεν...Ειναι μικροσυσπασεις. Ειχες δικιο Ειρηνη μου που εσυ δεν ειχες τετοια. Ε τοτε του λεω δεν εχω ακομη καταλαβει τη μικρη να χτυπαει. Κανονικα θα επρεπε να την ακους μου λεει. Ελα απο εδω! :D Χαρα εγω! Κατευθειαν στον γιατρο με τον αντρουλινο μου! ;) Την ειδαμε μετα απο 3 βδομαδες ξανα και ειναι μια χαρα! Afro μου και μενα ο πλακουντας ειναι οπισθιος υψηλος! Georgi79 ο admin δινει οδηγιες πως να φτιαξεις τικερακι που θα περναει μετα αυτοματα σαν υπογραφη σου σε καθε κειμενο που θα γραφεις. Ειναι μεχρι να το μαθεις. :D Πολλα φιλια σε ολες τις κοιλιτσες με περισσοτερα η λιγοτερα κιλακια ολες ειναι αξιαγαπητες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν απο τωρα εχεις συχνοουρια μετα σε λυπαμαι που θα εχει μεγαλωσει και αλλο η μπεμπα σου. εγω ξυπναω την νυχτα τουλαχιστον μια φορα.

Μου ειπε μια κοπελα πως ειναι καλο 2 μηνες πριν γεννησω να βαλω ανα διαστηματα πανω σε βαμβακι οινοπνευμα και να το βαλω στις θυλες για να μαλακωσουν μεχρι να γεννησω και να μην πονανε οι ατιμες τον πρωτο καιρο οταν θα θυλασω. οι θυλες πρεπει να εχουν σκουρινει για να τις βλεπει το μωρο οταν γεννηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gewrgia pros theou mhn kaneis tipota stis thiles sou !!!!kai idika inopneuma :o:o:o:shock::shock::shock:

tha tis kanei polu xirotera !!!!!

eleos me autes tis simboules les kai douleuoun sta SS kai theloun na taleporounte oi gunaikes kai na ponane !!!! an tis baleis unopneuma tha kserathoune kai tha skistoune molis thilasei .

akoume ligo akoma thilazw kai pote ma pote den tis piraksa .

an den me pisteueis uparxei sxetiko athro edw na psakseis h gennika sto internet .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! οταν πρωτοθυλασα το μεγαλο μου οι θυλες μου ματωσανε και ποναγανε τις πρωτες μερες. Υπεφερα πολυ. Υπαρχει καποια κρεμα που να τις μαλακωσει μεχρι να γεννησω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!!!επιτελους, ελευθερωθηκε ο υπολογιστης και θα μπαινω συχνοτερα να μαθαινω τα νεα σας!!!

georgi, δεν ξερω αν υπαρχει καποια ειδικη κρεμα για τις θηλες, αλλα ο γιατρος μου εγραψε μια για την κοιλια και μου ειπε να τη βαζω και στις θηλες.δεν την εχω παρει ακομα, και δεν ξερω να σου πω ποια ειναι και τι αποτελεσματα εχει, αλλα πιστευω πως ο γιατρος σου θα ξερει να σου πει, γιατι ειναι σημαντικο θεμα η υγεια του στηθους και για τη μαμα και για το μωρο!!!

πρεπει να πω με χαρα- επειδη ειμαι η τελευταια της λιστας- οτι αρκετα καθαρα καταλαβαινω το παιδακι μου που κουνιεται και μου δινει μικρα χτυπηματακια!!!μη σας πω κι ολας, πως οταν του μιλαω και το παρακαλω να κουνηθει, μ'ακουει και αντιδρα!!!( χαζεψα η χαζομαμα!!!)

ερωτηση : θα κανω τη β'επιπεδου τελη γεναρη, κι αν μπορειτε να μου πειτε τη δικη σας εμπειρια...ο γιατρος μου που ειναι στο ελενα, μου ειπε να την κανω οπου θελω, κι εγω δεν ξερω ακομα που...εχετε να μου προτεινετε καπου που εισασταν ευχαριστημενες;;;ποσο στοιχισε;;;;και ποσο νωριτερα πρεπει να κλεισω ραντεβου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση : θα κανω τη β'επιπεδου τελη γεναρη, κι αν μπορειτε να μου πειτε τη δικη σας εμπειρια...ο γιατρος μου που ειναι στο ελενα, μου ειπε να την κανω οπου θελω, κι εγω δεν ξερω ακομα που...εχετε να μου προτεινετε καπου που εισασταν ευχαριστημενες;;;ποσο στοιχισε;;;;και ποσο νωριτερα πρεπει να κλεισω ραντεβου;;;;

Εγώ θα τη κάνω στο ΕΜΒΡΥΟ (στο Κολωνάκι) με τον Μαλιγιάννη, έκανα και την αυχενική διαφάνεια εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένη, ήταν αναλυτικός, πήρε το χρόνο του κι ήταν ανοιχτός σε κάθε ερώτηση. Το κόστος δεν είναι αμελητέο αλλά χαλάλι... Η β επιπέδου επισήμως με απόδειξη κοστίζει 180, αν δε θες απόδειξη πέφτει αρκετά! Φεύγεις με πλήρη φάκελο στα χέρια σου και dvd με ολόκληρη την εξέταση.

Καλημέρα κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις συμβουλες σας. Θα μιλησω και με τον γιατρο μου εαν το θυμηθω!!!

οποτε παω τον ρωταω αρκετα και ετσι ξεχνιεμαι.

Αφροδιτη ποιος ειναι ο γιατρος σου στο Ελενα; Και εγω γενναω εκει με τον Δεσυπρη.

Και στα δυο παιδια μου την β-επιπεδου την εκανα στο Μητερα. Κοστιζει 110ε και σε συμβουλευω εαν θα την κανεις εκει να κλεισεις ραντεβου με τον Αναστασοπουλος. Ειναι τελειος, τα ψαχνει ολα. Εκατσα μεσα 40λεπτα. ακομη και 3δ μας τον εδειξε.

με τον ιδιο εκανα και την αυχενικη και το ιδιο μου συμπεριφερθηκε. Ασε που μετα μου εδωσε ενα πακο με χαρτια, ολες οι μετρησεις του μωρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κακο ειναι οτι στο ελενα πρεπει να κλησεισ πολυ νωρισ ραντευου και δεν προλαβενει η κοπελα ....ουτε εγω προλαβα που το γνωριζα εδω και μηνεσ ποτε πρεπει να κανω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου εγω θα κανω β επιπεδου στο ιασω και θα ειναι παρων και ο γιατρος μου την τεταρτη θα κλεισω ραντεβου... δεν ξερω ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια κι απο μενα! Κρεμουλα για τις θηλες δεν εχω ακομη δοκιμασει. Παντως στο βαλιτσακι-δωρακι "η πιο γλυκια αναμονη" που πηρα χθες απο τον γιατρο μου, εχει μεσα και ενα δειγματακι κρεμουλα για τους μαστους της mustela, που φαινεται καλη. Αυτη η σειρα εχει και αλλα προιοντα για τις ραγαδες, για τα ποδια κλπ.

Τον αναλυτικο υπερηχο β ' επιπεδου εγω θα τον κανω στο Λητω, οπου εκανα και την αμνιοπαρακεντηση με τον Κο Ευθυμιο Φαρο που ειναι εξαιρετικος και θα τον εμπιστευτω ξανα. Κοστιζει 100 ευρω και να πω την αληθεια δεν εχω δει πουθενα πιο οικονομικα. Επισης εχει και dvd με την εξεταση, που το ζητας απο πριν και στο δινουν φευγοντας! Ετσι για να βλεπεις το μωρακι σου και να χαιρεσαι! :D:D Και για τον Μαλιγιαννη εχω ακουσει τα καλυτερα, εχεις δικιο samarcande, εκανε εκει η νυφη μου αυχενικη διαφανεια και εμεινε ευχαριστημενη απο τον γιατρο. Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi79 ειδα που δεν καταφερες ακομη να βαλεις τικερακι και ειδα που το τοποθετησες σε λαθος σημειο βασικα. Κανε το εξης: οταν το αντιγραψεις απο το site, φροντισε την επικολληση να την κανεις στον Πινακα Ελεγχου μελους και μεσα στο προφιλ που λεει επεξεργασια υπογραφης. Κανε την επικολληση στο κουτι μεσα σα να γραφεις μηνυμα. Με αυτο τον τροπο θα βγαινει κατω απο το εκαστοτε μηνυμα σου! Ελπιζω να σε βοηθησα. :)

AFRODITH αυτο το κερακι θα ψαξω κι εγω να δω τι ειναι, ακουγεται καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΗΓΑ ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΖΑΧΑΡΟΥ,ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΟΛΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ....ΜΟΥΜΕΤΡΗΣΕ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΕΙΧΑ 11 ΜΕ 6 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΗΛΑΔΗ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ,ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΩ....ΑΥΤΑ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!! Eides yioulaki mou pou adikes anisixouses? Ok se katalavenw giati k egw proxtes k gia mia evdomada den eimoun kala vasika xalia mavra eimoun k telika den ipirxe logos na ipostei i zouzouna mou olo auto to agxos..

Oso gia tin krema emena mou eipe na piasw mia enidatiki krema k na vazw pantou sti8os,8iles, koilia k vazw k stin mesi,sto kwlaki k ligo pio katw sta podia (mia fili mou den evaze sto kwlaki k ligo katw sta podia k meta eide pws ekei ekane ragades)..O giatros den mou eipe na vazw kammia 3exwristi stis 8iles k o farmakopoios mou eipe pws kanei auti pou vazeis pantou..

Idi arxisa na vazw molis ekleisa ton 3o mina k eimai poli euxaristimeni..

Auta apo mena :D

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τρελοπιπινα!!!!

τι κανετε????

ειδες γιουλακι αδικα ανησυχουσες!!!ολα μια χαρα ειναι!!!τι διατροφη κανεις???θελω να μου περιγραψεις μια μερα σου!

georgi καλοριζικο το τικερακι σου!!!!

ηλιοδωρα στο εδωσε ο γιατρος εσενα ε?τι αλλα δειγματακια ειχε μεσα το κουτι?το δικο μου ειχε μια κρεμουλα κ συγκαματα ενα ντετολ κ μωρομαντηλα σε δειγματακια πιο πολυ μου αρεσε ομως το βιβλιο!!!εγω το πηρα το πακετο απο το babyspace.gr λες ο γιατρος να μου δωσε κ αλλο???

κοριτσια σημερα πηραμε το καροτσακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τελικα δεν πηρα το peg perego που σας ελεγα οτι ηθελα πηραμε ενα αλλο πιο οικονομικο της carello 250 ευρω!!!ειναι απο νεογεννητο μεχρι κ τριων ετων στην τιμη ηταν κ ο ποδοσακος καλυμα βροχης κ τσαντα το χερουλι του πηγενει κ απο τις δυο μεριες ανοιγοκλεινει ευκολα στεκετε ορθιο μονο του εχει 5 σημειων ζωνη κ τα υφασματα πλενονται ολες οι ροδες εχουν κινηση κ φρενο το χρωμα του ειναι καφε-λαχανι!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!δεν χορτενω να το κοιταζω!!!το εβγαλα ενα σωρο φωτογραφιες!!ο αντρας μου λεει οτι μου παει χι χι χι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου happy! Καλοριζικο!!!! Βαλτο σε φωτο να ζηλεψουμε ;) Το δικο μου βαλιτσακι δεν ειχε μωρομαντηλα, μονο 2 κρεμουλες για μενα, 1 για το μωρακι και 1 μπιμπερο! Και βιβλιαρακι και αλλα διαφημιστικα. Η αληθεια ειναι πως το εχω παραγγειλει στο babyspace αλλα θα ερθει αρχες Μαρτιου απ οτι ξερω. Χθες που ημουν στον γιατρο, ειδα που ειχε πολλα και πηρα.

Jule ολα καλα πανε, μπραβο παντα ετσι! Αντρια ακουσες την μπεμπουλα σου και γι αυτο ησυχασες! Φταινε γιατροι καποιες φορες που αδικα μας αγχωνουν. Georgi79 χαιρομαι που τα καταφερες, δεν ειναι τπτ τελικα ετσι? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy με γεια το καροτσακι και καλη συνεχεια γιατι ειναι ακομη η αρχη!!!!!!

εγω απλως του πηρα ενα βιβλιαρακι με χρωματα. Ο ανδρας μου θελει να τα παρουμε μετα που θα μπω στον 8ο.

και σε μενα το βαλιτσακι θα ερθει αρχες Φεβρουαριου.

Ηταν πολυ ευκολο τελικα να βαλω το στικερ απλα δεν εδινα ολες τις εντολες παλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...