Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φουσκοκοιλιτσες!!!!!!!

Κι εγω χαθηκα γιατι ειχα την αδερφη μου απο Αθηνα να με βοηθαει στις δουλειες!!

Μου εκαναν κ οι φιλες μου baby shower την Παρασκευη και μαζεψαμε πολυ ωραια δωρακια.

Μαριτινα καλως ηρθες, πες μας την ΠΗΤ σου να σε βαλουμε στη λιστα μας!

Κατα τα αλλα συνεχιζω με τους εμετους συνεχεια , ποναει το στομαχι μου συνεχεια και μαλιστα προχθες το βραδυ σηκωθηκα στον υπνο μου και εβγαζα αιμα .

Το καραμελακι μου με παιδευει φαινεται πολυ πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλό σας μεσημεράκι!Έχω κάτι μερούλες να μπώ γιατί το ίντερνετ μας τα είχε παίξει :)

Πως είστε? εμείς μια χαρά, πήγαμε και τις βολτούλες μας τις τελευταίες μέρες!Μια χαρά.

έχω όμως μια ερώτηση περί του αφαλού σας? τον βρίσκω αρκετά παραμορφωμένο τις τελευταίες μέρες, έχετε κατι παρομοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους βρε κοριτσια λιγο κινηση στο μαγαζι!!!!! :ymapplause: εγω μολις εφαγα μπριζολιτσα με κουνουπιδι και τωρα μπηκα να δω τα τελευταια νεα και νατην πεσω..καλως τα δεχτηκες λολι.....εγω περιμενω την μανουλα μου σημερα και της εχω ετοιμασει 2 ωραιοτατα πλυντηριακια για σιδερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες!τι κανετε?εγω πριν καμια ωρα γυρισα απτη δουλεια,ψαρακι στο φουρνο σημερα,λιγο να ερθουμε στα ισα μας.5 βραδια τωρα ειμαστε συνεχως εξω και τσιμπησα 2 κιλακια!και υποτιθεται κανω διαιτα!το απογευμα εχουμε γιατρουλη!θα με ξεχεσει βεβαια με τα κιλα..

προσπαθω να ξεκαθαρισω κατι φωτογραφιες που τις ειχαμε χυμα στο μπεμπεκοδωματιο και εχω παθει σοκ!ο αντρας μου μικρος ηταν ΧΑΛΙΑ!κοκκινο μαγουλο,χοντρουλης και αφηστε να πανε!μαρεσει που τοσο καιρο του λεω μακαρι να σου μοιαζει!δεν θυμομουν τις φωτο...τι να κανω,κουκουβαγια μανα θα γινω κι εγω!

οσο για τον αφαλο βασω,κι εμενα κανα 2 εβδομαδες τωρα ειναι καπως περιεργος.νομιζω επειδη φουσκωνει η κοιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι ο αφαλος μου ειναι εδω και καιρο παραμορφωμενος... εχει βγει τελειως εξω αλλα ειναι κατι φυσιολογικο αφου μεγαλωνει η κοιλιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia eisevala sti parea sas xwris na sas pw ta vasika. Perimenoume to prwto mas paidaki einai koritsaki kai exw PHT 14 Martiou. Eimai akrivws 34 evdomadwn. Paw na etoimastw giati tha pesw kai se kinisi logw apergiwn kai exoume rantevou me to giatro mas shmera...filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι και εω βρε τσουπρες...Τι μου κανετε?Απο που να αρχισω να λεω τα νεαμου,το δωματιακι μας ηρθε,αρχιζουμε σιγα σιγα να να το τελειωνουμε μας εμεινε το χαλι και το φωτισιτκο γιατι αυτο που διαλεξαμε εξαρχης ηταν του tweety και η εταιρια δεν το ειχε,αλλο που δεν ηθελα και εγω γιατι δεν μου ειχε πολυ μπει στο ματι το διαλεξε ο συζηγος..Εχω τελειωσει σχεδον με πλυσιματα σιδερωματα,μου εμειννα λιγα πραγματα,τελειωσα και τη βαλιτσα μας διοτι υοαρχει πιθανοτητα να γεννησω πιο νωρις(θα σας πω μετα για αυτο),οσο για την δικαοσμηση του δωματιου ακομα δεν θα την κανουμε διοτι δεν εχουμε καταληξει στο τι θα κανουμε ,εγω θελω κατι μοντερνο,οπωε εχω γραψε και παλιοτερα με ριγες και τα λοιπα ο συζηγος κατι πιο μπεμπε με παιδικα αυτοκολλητα,θα δουμε τι θα κανουμε...Με την εγκυμοσυνη ας τα λεμε καλα,το μωρο ειναι πολυ χαμηλα εχω πολλες συσπασεις και πονους περνω χαπια ο γιατρος συνεστησε καθολου περπατημα και ξεκουραση,εχουμε ραντεβου ξανα την αλλη δευτερα και θα μιλησουμε για τις ενεσεις για τα πνευμονια να κανω για παν ενδεχομενο..Οπως καταλανβαινετε βοηθεια δεν εχω και τα κανω ολα μονη μου-να ναι καλα ο συζηγος αλλα και αυτος ο καημενουλης τα πανω πανω κανει-ειδικα αυτες τις μερες με τα σιδερωπλυσματα ξεπατωθηκα ερχοταν το βραδυ που ελιωνα δεν με κρατουσε το σωμα μου και σαν να ην εφταναν ολα αυτα παθαινω καιμαι ωραιοτατη γαστρεντεριτιδα και δυο μερες τωρα ειμαι χαλια με διαρροιες πονοκοιλο κακοδιαθεσια και αναγουλες ευτυχως δενκανω εμετο το χειροτερο μου,τωρα ειμαι ξαπλα-θα στησω ενα ραντζο εξω απο την τουαλετα γιατι εχω κουραστει να βολευομε στο καναπε και να σου σε μιση παλι κατεβασμα τα μαξιλαρια και τρεξιμο στην τουαλετα :lol::lol::lol: καιοχι τιποτα αλλο αλλ εχω και τις συσπασεις και δυσκολευομαι πολυ να σηκωθω..ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑΣ...Περαστικα και στην αρρωστουλα πιο πανω ευχομαι καλη αναρωση!Αυτα κοριτσια τα νεα μου πολλα φιλακαι σε ολες

υγ καλωσηρθες μαριτινα με το καλο το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Νενα να ξεκουραζεσαι κοπελα μου!!Κι εγω θα αρχισω να φτιαξω τη βαλιτσουλα μου!

Κοριτσια κ εμενα ο αφαλος μου ειναι "σπουκι". :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα...οσες ειναι να γεννησετε με καισαρικη ρωτησατε τι ραμματα θα σας βαλει? απορροφησιμα ή μη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalispera...molis gurisame apo to giatro mas. H psyxoula mou einai mia xara, eimaste 2400. Ouaou...tin upologizw mou leei oti tha gennithei 3100-3200 kai eutuxws ti thesi me to kefali katw den tin exei allaxei....Hremisa giati me eixe piasei ena psiloagxos...Ola kala. Filia se oles kai perastika stis arrwstoules. Kanei psofo exw prospathiste na periorisete tis exodous sas kores giati kukloforoun polles iwseis. Kalo bradi se oles...elpizw na mporesw na koimithw kalutera apopse

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σας μερα κοριτσια και καλο μηνα !!!!!!!!! :D αυτος ειναι ο μηνας μου :D ε!ναι λοιπον εφτασε :ymapplause: την κυριακη περιμενω την μαμα και την πεθερα μου για γενικη σε ολο το σπιτι για να μην τα κανουμε τελευταια ωρα ;) και την επομενη τεταρτη εχω τον τελευταιο υπερηχο και της τελευταιες εξετασεις....οσο για ραμματα κωσταντινος εμενα στην πρωτη μου εβαλε αποροφησιμα με εξαιρεση 2, 1 στην καθε ακρη που τα κοψαμε την 20 μερα οπου και ξαναπηγα στο γιατρο να δει και μητρα και ολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω όμως μια ερώτηση περί του αφαλού σας? τον βρίσκω αρκετά παραμορφωμένο τις τελευταίες μέρες, έχετε κατι παρομοιο?

Kαι ο δικος μου ειναι περιεργος-αστειος τις τελευταιες εβδομαδες! :D:D:D

Καλημερα δεν ειπα ε;;;; ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!!

Τι κανετε τσουπρες?

Μαριτινα ολα καλα βλεπω, η μικρουλα τρωι ολο το φαγακι της και ειναι μια χαρα!!! ειδες που αγχονοσουν αδικα? αφου τωρα πια τα νιωθουμε σχεδον ολη τη μερα μια χαρα θα ειναι.

Λολλι που πηγαν η συζητησεις οι ατελειωτες? ακομα δεν εφυγε η μαμα?

Mammys love τι καλα!!! εφτασες στο τελος!!! δεν μας λες τωρα εσυ ποσα κιλα εχεις παρει? απο τον 8 μεχρι 9 ποσα πηρες γιατι αγχονομαι λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli γενναω ακριβως την 38 εβδομαδα στο γιο μου παντως ειχα παρει 2 κιλα τωρα μεχρι να γενησω καπου τοσα θα παρω παλι αν και στο γιο μου ειχα παρει συνολο 18 ενω μεχρι τον προηγουμενο μηνα σε αυτην την εγκυμοσυνη ειχα παρει 10,5 κιλα ευτηχως .... ;)οσο για τον αφαλο εμενα ειναι τελειως εξω πλεον....και προεξεχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ καλό μήνα! με το καλό να έρθει το μωράκι σου mamys love, καθώς και όσα είναι για Φλεβάρη! έφτασε η ώρα να μετράμε αντίστροφα [smilie=toothy12.gif] [smilie=toothy4.gif] [smilie=toothy12.gif]

Μαριτίνα, πολύ ωραία τα νέα της μπέμπας σου! Εγώ δεν θυμάμαι αν σας είπα... πήγαμε την Πέμπτη γιατρό κ ο μικρούλης μας ήταν 1860γρ. Με συμβούλευσε να μην πολυκουράζομαι για να φτάσουμε με ασφάλεια στις 26/2, οπότε μπαίνω κ στο μήνα μου κ σίγουρα τότε ο μπεμπάκος θα έχει φτάσει τα 2500γρ. ίδωμεν! Προς το παρόν, λέω από αυτή την εβδομάδα να αρχίσω καμιά αγορά για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου.

Άντε κ πλησιάζουμε κορίτσια!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demieσε ευχαριστω πολυ!!!!! και εσυ ξεκουρασου οσο μπορεις #:-s και εχω ακουσει απο γιατρο οχι απο τον δικο μου βεβαια οτι για να βοηθησουμε τα εμβρυα να παρουν βαροςνα κοιμομαστε και να ξαπλωνουμε απο την αριστερη πλευρα και να τρωμε φαγητα πλουσια σε βιταμινες πολλα σαλατικα με κρεας....εγω το κανω οσο μπορω....δεν ξερω αν τελικα παιζει ρολο αλλα ο γιος μου 38 εβδομαδα βγηκε 3150...ιδωμεν και παλι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα! Αντε με το καλο να αρχισουν οι πρωτες ευχαριστες ανακοινωσεις! Εγω ειμαι σπιτι σημερα, κανω καμια δουλεια, ξεκουραζομαι και παλι... Χθες πηρα ενα νυχτικακι και αυτες τις μερες ειπα θα παω οργανωμενη να παρω οσα χρειαζομαι να τελειωνω και μ' αυτο. Ραντευου εχω σε μια βδομαδουλα, να δουμε τι κανει ο υιος! Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα κοριτσια!φτανει σιγα σιγα ο καιρος που θα κραταμε στην αγκαλια μας τα αγγελουδια μας!!υπομονη λιγο εμεινε ;) αυριο περιμενουμε τα επιπλακια μας κ σιγα σιγα αρχιζουν τα πλυσιματα :P:P ανυπομονω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!χτες ειδαμε το μπεμπουκο μας.για την ακριβεια,δεν τον πολυειδαμε γιατι ειχε το χερακι του μπροστα(οπως παντα).δεν εχουμε ουτε μια φωτο του με τη μουριτσα του..κατα τα αλλα ολα καλα,1780γρ, με υπολογιζει πως θα γεννησω κατα τις 20 μαρτη τελικα.μου προτεινε παλι αν ολα πανε καλα να γεννησω στο σπιτι,αλλα ο αντρας μου δεν το συζηταει.

αυτα τα νεα μου.αν προλαβω σημερα θα παω να κοιταξω για καροτσι επιτελους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσιαααααααααααα !!!

ωραία νέα διαβάζω για τα νινάκια της φουσκοπαρέας !!!!! ;)

εχει καμια φιλενάδα πονοκέφαλο ή γενικότερα ενόχληση, ετσι σαν υποψία πονοκεφάλου...;;; εχω ενα κεφάλι ... εντελώς ΣΟΥΠΑ !! :roll:

απο αφαλό που συζητούσατε, εμενα ειναι ιδιος και απαράλλαχτος... καμια διαφορά με πριν... :)

α! να και μια φωτό απο το προηγούμενο ραντεβού μας στη γιατρέσα (χιχιχι) ! το πηγούνι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ δικό μου ! :lol:

δεν ξερω για το υπόλοιπο φατσώνι, αλλα αυτο το κομμάτι δεν χωρεί αμφιβολία περι τούτου!!!

post-12238-13873936121889_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...