Μετάβαση σε περιεχόμενο

Την εμπειρια σας παρακαλω....


kaly

Recommended Posts

Τα καταννοω απολυτα αυτα που λετε κ εννοειται οτι εχετε απολυτο δικιο...ομως ειμαι επιφυλακτικη κ επιμενω στο να εχω ικανοιητικες ημερες καθυστερησης γιατι στο παρελθον ο κυκλος μου ηταν αλλου για αλλου το τελευταιο 4μηνο ειναι που εχει σταθεροποιηθει κ αδιαθετω καθε 32 ημερες...Να σας κανω κ μια ερωτηση που το συζητουσαμε με τον συντροφο μου χθες αλλα δεν καταληξαμε καπου?

Οπως σας εχω πει αδιαθετησα τελευταια φορα στις 08/10/10 κ μετα απο 8ημερες στις 16/10/10 ενω ξυπνησα το μεσημερι στις 2μιση(δουλευα νυχτερινη στη δουλεια μου-αεροδρομιο βλεπετε) μου ειχε ανεβει πυρετος απο 38 μεχρι 38.9 κ υπερβολικος πονος στη μεση,πηγαμε στο νοσοκομειο αλλα ολες οι εξετασεις ηταν πεντακαθαρες,δεν ειχα ουτε συμπτωματα κρυολογυματος ουτε τιποτα,υπαρχει περιπτωση αυτο να σημαινε μια πιθανη συλληψη?λιγο απιθανο βεβαια μετα απο 8 ημερες απ'την τελευταια περιοδο αλλα μας ειχε κανει τοσο μεγαλη εντυπωση που σε συνδιασμο τωρα με την καθυστερηση το σκεφτομαστε κ αυτο το ενδεχομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η συλληψη μπορει να γινει κ την 8η μερα,αρκει να σου πω οτι στην 2η εγκυμοσυνη εμεινα εγκυος την πρωτη μερα μετα το τελος περιοδου δηλ. την 6ημερα του κυκλου.οποτε παιζει να εισαι απο τοτε.βεβαια δεν ξερω αφου σου καναν εξετασεις στο νοσοκομειο αν υπηρχε η δυνατοτητα να φανει .μετα την περιοδο 8/10 κ μεχρι 16/10 ποτε κανατε?αν λοιπον υποθεσουμε οτι εισαι απο εκεινο το διαστημα εχουν περασει 41μερες σημερα.απο 8/10 εως κ 18/11= 41μερες. κ με κυκλο 32 μερες εχεις 9μερες καθυστερηση που ειναι πολλες.μην φοβασαι πως θα απογοητευτεις....αν δεν εχεις καποια διαταραχη οπως παλια τοτε σιγουρα εισαι ΕΓΚΥΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι οπως τα λες σισακι,Οντως 9 ημερες εχω καθυστερηση....στο νοσοκομειο με ρωτησαν αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης κ τους ειπαμε κατηγορηματικα οχι απ'τη στιγμη που ειχα αδιαθετησει 8 ημερες πριν,

Οταν λες απο 08/10 κ μεχρι 16/10 ποτε κανατε τι εννοεις?ποτε ηρθαμε σε επαφη?αν ναι καθημερινα,οχι βεβαια ελευθερα δλδ να τελειωνει μεσα μου αλλα χωρις προφυλαξεις!

Ε ρε τελικα ενα μπερδεμα ειμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?κανενα νεο?κατα προτημηση ευχαριστο?

Εγω τιποτα απολυτως οπως τα ξερετε...Συνεχιζεται η καθυστερηση,σαφως κ εγω συνεχιζω να αρνουμαι να παω για χοριακη,κατα τ'αλλα πολλη δουλεια πολυ τρεξιμο,ολα καλα!!!

Χθες συζητουσαμε με τον συντροφο μου το ενδεχομενο πιθανης εγκυμοσυνης δεν τον ακουσα κ πολυ ευχαριστο...σ'αυτην την περιπτωση τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaly συγνώμη που θα στο πω αλλά επειδή έχει δημιουργηθεί ανάλογο θέμα εδώ. Αν κάνεις πλάκα καλύτερα να σταματήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι λογικο να πιστευεις εσυ η καθε αλλη κοπελα πως μπορει να κανω πλακα.

Ομως δεν ειναι ετσι ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος κ αντιλαμβανεται την καθε κατασταση που του συμβαινει διαφορετικα

Αλλες κοπελες εδω προσπαθυν παρα πολυ καιρο για ενα παιδακι βεπω τις αποριες τους την αγωνια τους κ την συμμεριζομαι,

Απ την αλλη εγω δεν ημουν προετοιμασμενη για κατι τετοιο,για μια πιθανη εγκυμοσυνη,κ οπως καταλαβαινεις αρνουμαι να το πιστεψω.

Σε καμια των περιπτωσεων δεν κανω πλακα,ειμαι κ εγω γυναικα κ αυριο μεθαυριο μπορει να ειμαι κ εγω μια απ'τις κοπελες που θα παλευουν πολυ καιρο για ν'αποκτησουν ενα μωρακι,δεν υπαρχει λοιπον λογος κατ'εμαι να παιξω με τα συναισθηματα κ την αγωνια της καθε κοπελας.Αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaly συγνώμη αλλά είναι λογικό να υποθέσω κάτι τέτοιο μακάρι να είμαι λάθος και να μην κάνεις πλάκα. Αλλα πιο πριν είχες γράψει:

Καλημερα κοπελες μου τι κανετε?

Οπως καταλαβατε δεν πηγα για χοριακη αν κ ο συντροφος μου στο επομενο οχι που θα του πω(οτι δεν παω δλδ)θα μου παρει ο ιδιος αιμα...

Και μετά έγραψες ότι ο σύντροφος σου δεν θέλει εγκυμοσύνη.

Εγώ θα σε συμβούλευα να πας για ένα τέστ γιατί όσο το καθυστερείς τόσο χειρότερο το κάνεις το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικο ειναι να υποθετεις κατι τετοιο,το οτι θα μου παρει ο ιδιος αιμα δεν σημαινει οτι απαραιτητα οτι θελει κ μια εγκυμοσυνη,το ενδεχομενο ισως εκεινος να αγωνεια πιο πολυ επειδη μπορει ακριβως να μην θελει?Εξηγησα οτι για μενα πραγματικα δεν υπαρχει κανενας απολυτος λογοσ να κανεις πλακα με τετοια πραγματα κ να παιζεις με συναισθηματα των ανθρωπων,

Απλα οπως εχω ξαναπει κ στο παρελθον μου εχει ξανατυχει να εχω καθυστερηση,οχι βεβαια τοσο πολυ,που οφειλοταν τελικα σε μια κυστη κ γι'αυτο περιμενω λιγο ακομα,αν δεν αδιαθετησω κ μεσα στο σκ τοτε σιγουρα την δευτερα θα παρω τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ανδριανα μου κ υπολοιπα κοριτσια,πως ειστε?

εγω ειχα παει στο χωριο μου να δω τους γονεις μου κ μολις επεστρεψα!

Και ναι σημερα εχω νεα να σας πω ευχαριστα σημερα το μεσημερακι αφου ειχα ξεσηκωσει ολο το σπιτι για γενικο ενιωθα τα γνωστα πονακια περιοδου,ειχα λοιπον παλι λιγες καφε εκκρισεις οπως ειχα κ οταν περιμενα να αδιαθετησω,εκανα ομως ενα τεστ,πεπεισμενη εγω οτι δεν υπαρχει εγκυμοσυνη(αφου ειδα τα καφε υγρα λεω οκ αδιαθετησα) κ το τεστ εδειξε ενα μεγαλο μεγαλο +++....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις χοριακη κ να σε δει οπωσδηποτε ο γιατρος γιατι τα καφε (χωρις να θελω να σε τρομαζω) δεν ειναι καλο αν οντως εισαι εγκυος.με χοριακη θα σιγουρευτεις 100%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, πριν απο λίγο διάβασα όλη την ιστορία και πραγματικα πέφτω απο τα συννέφα, που γυναικες χωρίς ιδιαίτερους προβληματισμους, σας κάνουν να συμπασχεται με το θέμα τους και μετά δείχνουν μια αδικαιολόγητη και ύποπτη αδιαφορία μαζί με περιέργους γρίφους!!!

Το site αυτό δημιουργήθηκε με σκοπό ενημερωτικό, συμπαραστατικό, εμψυχοτικό και πάνω απ'όλα ανθρώπινα ψυχικά υποστηριχτικό και πραγματικά σας θαυμάζω για την στήριξη και την αγάπη που αγκαλιάζεται την κάθε μια και το κάθε πρόβλημα. ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως ετσι ειναι.οταν γινεσαι μελος σε αναλογα φορουμ σκοπος ειναι να παρεις γνωμες,να μαθεις παραγματα,να διαβασεις εμπειριες(αλλοτε ευχαριστες κ αλλοτε δυσαρεστες) κ με το τροπο σου να βοηθησεις οσο μπορεις.δεν μπορεις εκ των προτερων να γνωριζεις πια εχει πραγματικη αναγκη κ πια απλα μπηκε για να περασει την ωρα της εις βαρος αλλων.ολες εχουμε την καλη διαθεση να βοηθουμε.αν στη συνεχεια καποια βγει φεικ φαινεται κ απλα σταματαμε να ασχολουμαστε.πιστευω πως ολες θα συνεχιζουμε να αλληλοβοηθιεμαστε παρα τις παραπλευρες ψευτιες.κ για να μην ειμαστε κ απολυτες ας υποθεσουμε οτι στην παραπανω "φιλη" μπορει κ να συνεβη κατι.....ο χρονος θα δειξει.(λεω εγω τωρα).τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalisperaaaaaa!!!!ti mou kanete??egw super..ftanei siga siga i mera tou arravwna mou kai eimai poli poli eftixismeni kai ligoulaki agxwmeni :P:P .twra 8elw na rwtisw kati.apo tis 25 mexri kai simera einai oi gonimes.epafes eixa mera para mera apo tis 23 mexri kai prox8es.x8es omws apo to prwi mexri to vradi eixa entona ponakia katw xamila sti mitra (de 8imamai an ta eixa kai prox8es vradi :roll: )kai simera apo tin wra pou ksipnisa pali exw mikroenoxliseis alla oxi toso poli opws x8es.elaxistes.to 8ema einai oti nai men opws exw ksanapei de pernoume profilakseis alla de teleiwnei kai mesa.panta traviete.iparxei mia pi8anotita sto ekatomirio na emeina egkios apo ta proswpermatika kai afta ta ponakia pou eixa x8es na wfeilonte se sillipsi???mipws einai nwris?? :roll::roll::roll::roll: kserw pws einai ligo diskolo na meinei kapia kopela egkios etsi alla kai oxi oti den exei ginei!!koritsia perimenw apantisoules...makari na eimai egkios..8a einai to kalitero dwro xristougennwn!!!!!!!!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maimouditsa γεια σου,

ειλικρινά διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτά που γράφεις και άκρη δεν βγάζω.....

Κατ' αρχήν με το καλό ο αρραβώνας και η ώρα η κάλη αφού όπως καταλαβαίνω πολύ σύντομα ...παντρεύεσαι!!

Αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι, αν τελικά προσπαθείται για μωρό ή όχι???? Κάνετε χωρις προφυλλάξεις έρωτα και ''τραβιέται'' την επίμαχη στιγμη για να αποφύγεται τυχόν εγκυμοσύνη και μετά εσυ ψάχνεις απεγνωσμένα για συμπτώματα!!!! Αν απο τώρα μετράς και συνδιάζεις πόνους με σύλληψη απο την πρώτη κιόλας μέρα διακεκομμένης συνουσιας τι θα κάνεις όταν αρχίσετε να προσπαθείται κανονίκα?

Με λίγα λογια θέλω να πω.... ή αρχιστε κανονικά τις προσπάθειες αφου το θελετε τόσο πολύ ή άσε τα πραμγατα να κυλήσουν απο μόνα τους, γιατι με αυτό που κάνεις μόνο αγχος και απογοητευση γεμίζεις χωρίς κανένα μα κανένα λόγο (αφου δεν προσπαθείται κανονικά)!!!

Ότι και να σου πούμε έμεις για τα πονάκια που νιώθεις θα είναι εντελώς αστοχο και ίσως να σε γεμισουμε ελπίδες μερικές απο εμας .... άθελα μας παντα και μετά χωρίς να το καταλάβεις θα αρχισει να σε παίρνει απο κάτω και θα έχεις ψυχολογία γυναίκας που προσπαθεί πολλά χρόνια και μετά άντε να το αποβάλλεις αυτο το συναίσθημα!!! Καθε πραγμα στο καιρο του λοιπον.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως την ιδια απορια εχω κ εγω.πως ευχεσαι μια εγκυμοσυνη απο την στιγμη που εσυ η ιδια δεν το επιδιωκεις σωστα.θελεις να εισαι εγκυος?τοτε γιατι δεν κανετε κανονικα?κ γιατι μετρας τις μερες?πραγματικα λιγο μπερδευτικα.αν πραγματικα θελω...κανω ερωτα με τα ολα του,μετραω κ μερες,περνω κ θερμοκρασια,βρισκω κ ωορρηξια κ ολα.αν δεν επιθυμω απλα περνω 100% προφυλαξη!γιατι κ τα προσπερματικα υγρα ειναι δυνατον να σε καταστησουν εγκυο.εχει συμβει σε κοπελες εδω στο φορουμ.αν εισαι καπως μπεδεμενη καλυτερα να δεις πρωτα εσυ τι πραγματικα θελεις κ μην μπαινεις στο τριπακι να σκεφτεσαι ειμαι ή δεν ειμαι εγκυος.με το καλο ο αρραβωνας σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα!

Είμαι νέο μέλος, φρεσκοπαντρεμένη και τους τελευταίους 2 μήνες προσπαθούμε με τον καλό μου για παιδάκι.

Είμαι 1 βδομάδα και κάτι μετά την ωορηξία μου (πάντα την καταλαβαίνω λόγω πόνου) και 6 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Ξέρω πως είναι νωρίς, αλλά έχω παρατηρήσει κάποια παράξενα σημάδια και αναρωτιέμαι μπας και... Δυο μέρες τώρα έχουν πρηστεί μόνο οι θηλές μου και πονάνε. Παρατήρησα λευκή βλέννη, αν και σήμερα σαν να έχει ελλατωθεί. Έχω πονάκια χαμηλά στη κοιλιά και πόνους περιόδου, όχι έντονους όμως. Νιώθω νύστα καμιά φορά και βαριέμαι να κάνω δουλειές. Να ελπίζω ή να συγκρατηθώ για να μην πάρω την απογοήτευση σε λίγες μέρες; Μπορεί να είναι όλα στο μυαλό μου, σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...