Μετάβαση σε περιεχόμενο

Την εμπειρια σας παρακαλω....


kaly

Recommended Posts

Καλημερα σας,με λενε κατερινα μολις γραφτηκα στο forum για να ζητησω την γνωμη σας κ την αποψη σας καθως δεν μου εχει συμβει κατι παρομοιο.

Εχω κυκλο 30-32 ημερων,τελευταια περιοδο ειχα στις 08.10.10

Περιμενα οπως ηταν λογικο και αναμενομενο να αδιαθετησω στις 10.11.10 αλλα τιποτα μεχρι στιγμης!

Το περιεργο για μενα ειναι το εξης:στις 09.11.10 ηρθαμε σε επαφη κ ολα τα σημαδια εδειχναν οτι θα αδιαθετησω κανονικα ειχα παρα πολυ ελαχιστα καφε υγρα αλλα τελικα δεν εχω αδιαθετησει ακομα.

Τι ειναι παλι αυτα τα κολπα......??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaly καλώς ήρθες! Από τα δεδομένα που μας αναφέρεις το σίγουρο είναι ότι έχεις καθυστέρηση, αν είχες επαφή χωρίς προφύλαξη στη μέση του κύκλου, μπορεί να είναι εγκυμοσύνη, αν όχι, ίσως ορμονική διαταραχή. Εγώ σου εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμείς. Αν δεις ότι καθυστερεί κι άλλο, και για να μην παρατείνεται η αγωνία σου, κάνε χοριακή. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argyro σ'ευχαριστω για την απαντηση!!

Εκει ακριβως ομως εχω μεινει κ εγω απλα στο οτι εχω καθυστερηση!

Με τον συντροφο μου δεν χρησιμοποιουμε προφυλαξεις αλλα σπανια εχουμε ελευθερες επαφες,δεν ξερω τι να υποθεσω...Απ'την αλλη εχουμε πολυ συχνες επαφες κ δεν καθομαι να υπολογιζω ποιες μερες ηρθαμε σε επαφη κ ποιοες οχι,εγω ανησυχω μηπως υπαρχει εγκυμοσυνη απ'το σεπτεμβρη καθ'οτι ναι μεν αδιαθετησα τον οκτωμβρη αλλα μονο με 1μιση μερα αιμα,κ τωρα ειμαι σε μια αλλα φαση να τρωω συνεχως να πηγαινω τουαλετα καθε 5 λεπτα να ξυπναω απ'τις 16 του οκτωμβρη(μου χει μεινει χαρακτηριστικο) καθε μερα απ'τις 6 το πρωι απ'το ανακατεμα στο στομαχι!

Ουφ...αν υπαρχει εγκυμοσυνη ας με ενημερωσει με καποιο τροπο κ αυτο πριν σκασω απ'την αγωνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου μ'εκανες κ γελασα σου μετεδωσα την αγωνια μου....χαχαχχααχαχαχα

μονο που εγω την κραταω καλα κρυμμενη!Λεω να περιμενω καμια εβδομαδα ακομα κ μετα να παω για χοριακη,γιατι για τεστ δεν θα το συζητησουμε τα θεωρω πεταμενα λεφτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα χαιρεσαι κοπελα μου τα κοριτσακια σου!!!Ποσο ειναι τωρα?

Να ξερες κ εγω πως τυραννιεμαι...αλλα δεν θελω να παραδεχτω οτι υπαρχουν πλλες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη γιατι θα παιθανω απ'το αγχος!Ειναι κατα καποιο τροπο αμυνα!!!

Εχω βεβαια κ θερμοκρασια 36.9 μεχρι 37.2 ολα οδηγουν εκει σαφως....θελω πρωτα να το πιστεψω υποσυνειδητα κ μετα απλα να το επιβεβαιωσω,α μαι προετοιμασμενη!

Σαν βασανιστηριο ακουγεται ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaly εγώ την δέυτερη φορά που έμενα έγκυος το κατάλαβα από την συχνοουρία και έκανα το τεστ και είχα 1-2 μέρες καθυστέρηση. Και με μια γνωστή μου μικροβιολόγο που έχω συζητήσει μου έχει πει ότι τα τεστ του φαρμακείου είναι αρκετά αξιόπιστα πάρε ένα γιατί μας έφαγε και εμάς η αγωνία.

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με τα κοριτσια.μα τι κανεις....τεσταρεις τις αντοχες σου?αντε βουρ στο φαρμακειο.αν εχεις υποψιες οτι μπορει να ειναι κ απο σεπτεμβριο τοτε τι περιμενεις?ετσι οπως πας μαζι με την ανακοινωση θα μας πεις κ το φυλο του μωρου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI MOU PHGAINE KANE ENA TESTAKI NA SOU FYGEI H AGWNIA(NA FYGEI KAI SE EMAS :P )ANTEEEEE KAI AYRIO ANALOGOS PAS KAI GIA XORIAKHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!AYTA POU MAS LES FENONTAI POLY THETIKA!!!!!!!!!!TREXAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!PERIMENOUME NEA SOU!!!!!!!!!!! %%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaly μου κι εγω το ιδιο εχω παθει!!!επρεπε να αδιαθετησω στις 23/10 , στις 24/10 και για 1μιση μερα ειχα κατι πολυ λιγα καφε υγρα και απο τοτε τιποτα!φοβαμαι ομως να κανω τεστ μηπως απογοητευτω παλι.....βρε κοριτσια αν συνεβαινε κατι δεν επρεπε να ειχα καποιο συμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συμπτωματα.αλλοτε παλι μπορει να εχεις κ να ειναι ιδια με την περιοδο.καλο ειναι ειναι οταν εχουμε ενδειξεις(πολλες μερες καθυστερηση) να κανουμε τεστ ή χοριακη ωστε να παρουμε τα αναλογα μετρα.μπορει να συμβαινει το οτιδηποτε....απο μια εγκυμοσυνη(που μας γεμιζει χαρα) αλλα ισως κ καποιο προβλημα.καλα ειναι να σιγουρευομαστε κ να πηγαινουμε σε γιατρο γρηγορα.η απογοητευση που μπορει να παρουμε με ενα αρνητικο τεστ ειναι το λιγοτερο μπροστα σε αυτα που μπορει να ακουλουθησουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αρχιζω κ αγχονομαι ασχημα.....Θα παω αυριο το πρωι!

Θα σας πω αμεσως τα αποτελεσματα!

Καλημερααα!!!

τι εγινε πηγες τελικα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες μου τι κανετε?

Οπως καταλαβατε δεν πηγα για χοριακη αν κ ο συντροφος μου στο επομενο οχι που θα του πω(οτι δεν παω δλδ)θα μου παρει ο ιδιος αιμα...

Θελω να ειμαι 99% σιγουρη οτι υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης,θα περιμενω λοιπον μεχρι την αλλη τεταρτη να ειναι ακριβως 2 εβδομαδες καθυστερησης!

Σημερα ξυπνησα με πονο στη μεση κ για να παω τουαλετα που εγω δεν σηκωνομουν για τουαλετα ποτε,πλεον εχει γινει κ αυτο καινουργια συνηθεια!

Εσεις τι κανετε?πως ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι το καθυστερεις τοσο πολυ?κατα την γνωμη μου καλυτερα θα ηταν να σιγουρευτεις τωρα κ να ενημερωσεις το γιατρο σου.στο λεω γιατι αν εισαι θα πρεπει να κανεις καποιες εξετασεις κα να περνεις κ καποια συμπληρωματα οπως ειναι το φελισιν.γιατι να αργησεις να τα παρεις?μια εβδομαδα ειναι υπεραρκετη για καθυστερηση(αν εχεις σταθερο κυκλο) κ ολα διχνουν πως ισως να εισαι εγκυος.μην αφηνεις να χανεται πολυτιμος χρονος κ κανε τεστ ή χοριακη ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!! :P

με τοσα που ακουμε κ διαβαζουμε καθημερινα κ εδω στο φορουμ,πιστευω πως αν εχουμε ενδειξεις θα πρεπει να σιγουρευομαστε γρηγορα κ να πρατουμε αναλογως.δεν θελω να σε τρομοκρατω αλλα θεος φυλαξει πολλα περιεργα μπορουν να συμβουν.κ στο λεω απο εμπειρια φιλης γιατι την επαθε σαν εσενα κ μετα ετρεχε.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι γινεται σου εγραφα τοση ωρα κ δεν δημοσιευτηκε........μπιπ!!!

ανακεφαλαιωνω:γιατι το καθυστερεις τοσο πολυ?μια εβδομαδα καθυστερησης ειναι υπεραρκετη για να εχεις ενδειξεις εγκυμοσυνης.κανε χωριακη γρηγορα γιατι αν εισαι θα πρεπει να κανεις εξετασεις κ να παρεις συμπληρωματα οπως φελισιν.μη αργεις κ χανεις πολυτιμο χρονο.κ αλλωστε θεος φυλαξει πολλα μπορουν να συμβαινουν....γιατι να μη το προλαβεις?δεν θελω να σε τρομαζω με τετοια χαζα αλλα με τοσα που ακουμε κ διαβαζουμε κ στο μαμι δεν ξερεις....κ το λεω γιατι εχω εμπειρια απο φιλη που ηταν σε αναλογη περιπτωση με εσενα.....κ μετα ετρεχε.κανε του τουλαχιστον ενα τεστ τωρα κ αν συνεχισει η καθυστερηση κανε χοριακη την αλλη εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θεωρώ τα τεστ πεταμένα λεφτά, αντίθετα πιστεύω ότι είναι πολύ αξιόπιστα. Παλαιότερα είχα κάνει 2 αρνητικά και όντως δεν ήμουν έγκυος. Στη Λίλα έδειξε αμέσως θετικό και επίσης και αυτή τη φορά αμέσως θετικό. Αλλά φυσικά το καλύτερο είναι απευθείας χωριακή. Ανάλογα βέβαια και πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω μαζι σου.κ εγω με τεστ βεβαιωθηκα στην πρωτη εγκυμοσυνη με ΜΙΑ ΜΕΡΑ καθυστερησης κ ηταν σωστο.στην δευτερη εκανα χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...