Μετάβαση σε περιεχόμενο

πολυκιστικες ωοθηκες


mamina

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες κοριτσια.

ειμαι 30 χρονων και εχω πολυκιστικες ωοθηκες με αστατο κυκλο.Λετε να δυσκολευτω να συλλαβω?εχω μεγαλη ανησυχια ως προς αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΙΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 8 ΜΗΝΕΣ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ?ΑΝ ΟΧΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΛΕΝΧΟ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ?ΟΤΙ ΘΕΣ ΡΩΤΑΜΕ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα muriam μου.Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εχω κανει υπερηχο κανω καθε φορα που παω στο γυναικολογο.Ογιατρος μου με διαβεβαιωσε οτι δε θα χω προβλημα με τη βοηθεια του θα βρω ποτε εχω ωορηξια γιατι τωρα μονη μου δε μπορω γιατι εχω αστατο κυκλο,Ακομη δεν εχουμε αρχισει τις προσπαθειες αλλα λεμε συντομα να ξεκινησουμε.Εσενα τι σου χει πει ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ.Η ΠΡΩΤΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΕΥΤΗΧΩΣ ΚΑΛΕΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ Κ Η ΔΕΥΤΕΡΕΣ.ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΟΛΠΙΚΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Κ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΑΩ Κ ΓΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ Η ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΕΣ Κ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.ΠΕΡΑΣΑΝ 8 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΑΝ Κ Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΒΓΕΙ ΚΑΛΗ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΟΩΡΗΞΙΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΞΕΚΙΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμινα καλησπερα....και εγω εχω πολυκιστικες ωοθηκες αλλα τα καταφερα μια χαρα να κανω παιδακι...

Δεν συμφωνω βεβαια με την μεθοδο για το ποτε θα εχεις ωοριξια...εμενα ο γυναικολογος μου μου ειπε αν δεν μπορεις να ερχεσε σε επαφη καθε μερα τοτε μερα παρα μερα....σε πληροφορω οτι σε 1 μηνα εμεινα εγκυος!!!!!

Προ παντων δεν θελει ανγχος βεβαια ουτε απο σενα αλλα ουτε απο τον αντρα σου καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumbalou και συ δεν ειχες σταθερο κυκλο?εκανες τοσες εξετασεις πριν?ειμαι στενοχωρημενη οτι δε θα μπορεσω να μεινω εγκυος

:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κανει τοσες εξετασεις που δεν μπορεις να φανταστεις το αντιμετοπιζω απο 17 χρονων...επερνα για χρονια αντισυλλιπτικα γιατι και γω δεν ειχα σταθερο κυκλο......μην στεναχωριεσαι κοπελα μου μια χαρα θα μπορεσεις να κανεις μωρακι...κανε τις προσπαθειες σου εσυ και να δεις που ολα θα γινουν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για οσα μου λες .Κι εγω απο 18 χρονων το ανακαλυψα και πηρα αντισυλιπτικα καποιο διαστημα.Τωρα περιμενω να αδιαθετησω απ τις 27 σεπτεμβριου.μου εχει αργησει αρκετα αυτη τη φορα.παραλληλα προσπαθω να χασω και βαρος γιατι ειναι σε εξαρτηση με τισ πολυκιστικες,αλλα χανω πολυ αργα.εσυ αντιμετωπισες τετοιο θεμα?μετα τη γεννα εφτιαξε το θεμα των πλυκιστικων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΝΑ ΜΙΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ.Κ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΙΠΤΙΚΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam,σε ευχαριστω για το κουραγιο αλλα εχω ακουσει διαφορα.Ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα.Μεμια φουσκωμενη κοιλιτσα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμινα και γω εχω αρκετα παραπανω κιλα και ιδικα που εμεινα και εγκυος ειμαι αστα να πανε ολο λεω να αρχισω διατροφη και ολο το αναβαλω :mrgreen: .......επισεις μικροτερη ειχα και αρκετη τριχοφιυα αλλα εκανα σε μερικες περιοχες βελονακι και σε αλλες φωτολυση και τωρα ειμαι σε αρκετα ικανοποιητικο σταδιο......κυστες ειχα αλλα οταν εμεινα εγκυος ο γυναικολογος μου μου ειπε οτι εχουν μαραθει αλλα αυτο δεν μας λεει οτι δεν μπορουν να ξαναβγουν....απο τοτε που γεννησα παλι δεν εχω σταθερο κυκλο αλλα δεν ξερω τι γινετε,θελω να παω να κανω εναν υπερηχο και ενα τεστ παπ για να δω,παντος δεν ξερω αν θα ξαναεπερνα αντισυλιπτικα.Αν μπορω να λυσω καμια αλλη απορια σου εδω ειμαι!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpalou μου εγω κανω διαιτα τωρα αλλα χανω πολυ αργα,μαλλον οι ορμονες παιζουν καθοριστικο ρολο σε αυτο.Μου καθυστερησε αρκετα η περιοδος αυτη τη φορα απο τις 27 σεπτ. εχω να αδιαθετησω.Συνηθως ερχεται καθε 45-46 μερες.εσυ πηρες πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη?σου παρουσιαστηκε διαβητης?ευχομαι τωρα που θα αρχισω να προσπαθω να εχω τη δικη σου τυχη.Σε ευχαριστω και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΙΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ Κ ΣΥ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΛΑ.ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ ΣΤΟ ΠΙΓΟΥΝΙ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΦΩΤΟΛΥΣΗ Κ ΟΛΑ ΟΚ.ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΜΕ ΡΩΤΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MANINA MOY O ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΟΝΙΜΕΣ Κ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ Κ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΟΩΡΗΞΙΑΣ.ΕΙΜΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ.ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΜΕ ΡΩΤΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΙΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΣΤΗΛΑ ΠΜ.ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ.ΟΥΤΩΣ ΣΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΩΝ.ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΡΩΤΑΜΕ.ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalispera! Min agxwneste k min stenaxwrieste. Tha exete k eseis sti koilia sas ta thavmatakia sas syntoma. Eixa k egw polykystikes wothikes k malista eixame k provlima me to sperma mas (oligoasthenospermia) k emeina egkyos fysiologika, xwris parakolouthisi gonimwn imerwn k xwris sex mera para mera meta apo 4 mines eleftherou erwta! Emeina egkyos se entelws akairi mera k twra perimenoume ton mpempi mas me agwnia! Na ste thetikes k na pistepsete oti tha ta kataferete. Elpizw na voithisa. FIlia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ Κ ΚΥΡΙΩΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!!!Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμινα μου πειρα 20 κιλα στην εγκυμοσυνη τα πειρα τοσο ευκολα που ουτε μπορεις να το φανταστεις αλλα αφου ειμαστε καλα και το μωρακι μου και εγω θα τα χασω σιγα σιγα.....και δεν παρουσιασα καθολου διαβιτη.....κοριτσακια σας ευχομαι γρηγορα με σπορακια στην κοιλιτσα σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamina ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΥΚΛΟ, 35-42 ΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.

ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΥΜΒΕΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΧΑΛΑΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΚΑΝΩ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ"

ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...