Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ!!!


Recommended Posts

γεια σας κορουδες μου τι κανετε εμεις σημερα περασαμε πολυ ωραια εγω αν και ειμαι αρωστη δεν εκατσα σπιτι το μεσημερι πηγαμε για ψαρι το απογευμα πηγαμε στην εκθεση γαμου με κατι φιλους που θα παντρευτουν ειδα και εγω πραγματα για την βαφτιση μετα στο φορ σιζον για καφε και μπηκαμε η ωρα 11 σπιτι το μωρο κοιμηθηκε η ωρα 11,30 και η ωρα 12 ξυπνησε απο τις πουμπουριες δεν ξερω για λευκωσια παντος λεμεσο βρεχει και μπουμπουριζει και ακομη ειναι ξυπνια και κανουμε καυγα να κοιμηθη :roll: βλεπετε εγκυουλες τι θα τραβατε αλλα κοριτσια δεν το αλλαζω με τιποτα καθε πρωι ξυπνα η ωρα 6,30 για φαει και μετα κοιμομαστε αγκαλιτσα ;) δεν αλαζω με τιποτα την στιγμη που θα ξυπνησω και θα δω τα ματακια τις να με κοιτανε και να γελα δεν αλαζω με τιποτα που καθε πρωι παω στο κραβατι τις και εκει που κλεει μολις με δει γελα :D ειναι οι ποιο ωραιες :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Axx miria mou kourastikes alla sinama oi pio teleies stigmes..einai i zwi sou oli i korasa sou k mena se 4 mines :)..8a eimoun axaristi an den elega pws idi mou exei alla3ei tin zwi mou pros to kalitero apo tin 1i stigmi pou pira tin 8etiki xoriaki sta xeria mou!! pistevw ir8a se auti tin zwi gia na ginw mana ate ftanei :) me pirane ta zoumia pali :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορούες μου. Πόσο σας καταλαβαίνω....

Ζω και εγώ για αυτή τη στιγμή:-) ανυπομονώ τόσο πολύ να έρθει το αγοράκι μου. Είμαι σε μια φάση τρελού ενθουσιασμού και τρελού άγχους ώστε να πάνε όλα καλά. Ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται τι παιδικά βιβλία θα του αγοράσω, τι μουσικό όργανο θα του αρέσει, αν θα του αρέσει τραγουδά σαν τον αντρούλη μου και μετά προστίθεται και ο πανικός αν θα πάνε όλα καλά και αν θα το ζήσω....

Τρελή περίοδος αυτή της εγκυμοσύνης:-) Αλλά δεν την αλλάζω με τίποτα.

Καλή μέρα και καλή εβδομάδα νά χουμε.

P.S. Για πείτε μου, πότε νιώσατε τις πρώτες κλωτσίες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Κυπριωπούλες μου!!

Τί κάνετε?

Όντως αλλάζει η ζωή μας...και εμένα αν και ταλαιπωρήθηκα πολύ με εμετούς (μέχρι 7 μηνών), πάλι όταν σκέφτομαι τους μήνες της εγκυμοσύνης,χαμογελώ...ήταν η πιο τέλεια περίοδος της ζωής μου!!Ε τωρά δεν το συζητώ τί ζω κάθε μέρα!!! Αναγκάζομαι να φύγω για λίγο μακριά του, ή όταν δουλεύω και ο νους μου είναι συνέχεια σε αυτόν..είναι και χαδιάρης και του αρέσουν οι αγκαλιές,τα χάδια,τα φιλιά...και...είναι η ζωή μου :x !!!

Εγώ ένιωσα όχι κλωτσιά,κάτι σαν να τάραξε..όταν ήμουν περίπου 19 εβδομάδων αν θυμάμαι καλά..το είπα στο γιατρό μου και μου είπε αυστηρά,να μην το ξαναπώ γιατί δεν ισχύει κάτι τέτοιο..μετά την 21 εβδομάδα μου είπε ότι νιώθουμε τα μωρά... :shock::shock: Και αυτό που ένιωσα ήταν το έντερο μου!!!! Τέλοσπαντων, εγώ ήμουν σίγουρη ότι ήταν το μωρό..το έντερο μου το είχα νιώσει και πριν ..αυτό ήταν διαφορετικό.. δεν είχε νόημα να επιμένω,οπότε κράτησα την άποψη μου για μένα!!!Ήμουν σίγουρη ότι ήταν το αγγελούι μου... ;)

Αχ, Χρυσταλλένη μου μου θύμισες τον άντρα μου!!Είναι αθλητής tae kwo do και πυγμαχίας.Και παλιά ήταν και στην εθνική, και τωρά βγάζει πρόγραμμα του μωρού σε ποιά πρωταθλήματα θα λάβει μέρος και σε τί αγώνες :shock::shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ τον είχα νιώσει μόλις είχα μπει στη 21 βδομάδα.

άντρια, όταν τα γράφεις στα κυπριακά, συλλαβιστά σε διαβάζω... χαχαχα!

ο δικός μου είναι πολύ νούμερο.

πήγαμε βόλτα στο μολ και χαιρετούσε όλο τον κόσμο!

τους χαμογελούσε, τους έστελνε φιλάκια...

όλοι τον χαϊδεύανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπέλες μου:-)))

τι κάνετε; σήμερα ξεκίνησα δουλειά ως αντικαταστάτρια σε νέο σχολείο. Θα δείξει πως θα τα πάμε:-) Αύριο γίνομαι 19 εβδομάδων άρα δικαιολογημένα ίσως δεν τον νιώθω απλά έχω πολύ αγωνία.Μαριαχαρ όλοι οι άντρες είναι το ίδιο με τους γιους τους. κάνουν σχέδια. Σήμερα ο άντρας μου σκεφτόταν σε ποιο σχολείο θα πάρει το γιο του αφού τα δημόσια πλέον έχουν χαλάσει. χεχεχε.

Μάνα μου ρε Νανούκα... τι χαριτωμένο να χεις ένα μωράκι και να το παίρνεις βολτούλα και να κάνει χαρούες στον κόσμο...:-)

Άντρια μου όλα καλά;

φιλιά και καλό βράδυ να χετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ela Crystalleni mou mia xara eimaste..eseis? 8a tin niwseis min anisixeis..8imame stin evdomada pou eisai esi twra eixa anisixisei toso poli k piga aron-aron giatro giati den tin eixa niwsei k mou mpike k mia asximi ske4i sto mialo pws kati eixe simvei sto mwro, telika akousame palmous k iremisa..otan mpika sto 20i evdomada arxisa na niw8w kati xtipimatakia alla amidra twra pou paw na kleisw tin 21i evdomada k na mpw stin 22i eimai sigouri pws einai to mwraki mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ, πάντως, είμαι πολύ εναντίον τον ιδιωτικών σχολείων... και ειδικά των αγγλόφωνων!!!

θεωρώ οτι έχουμε την ωραιότερη γλώσσα στον κόσμο και είναι πολύ άσχημο να μην την μαθαίνουν σωστά τα παιδιά μας!

οκ, είναι πολύ χρήσιμα τα αγγλικά, αλλά το θεωρώ ξενομανία.

& επίσης, τα ιδιωτικά έχουν και τα συμφέροντα τους!

ξέρω ανθρώπους που έχουν δουλέψει σε ιδιωτικά και φυγανέ γιατί δεν τους άρεζε το σύστημα που ακολουθούσαν.

πχ, συγκεκριμένους βαθμούς... καθόλου σεβασμός από μέρους των παιδιών...

βέβαια, είναι προσωπικές αντιλλήψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια..Τι κάνετε??? Εγώ πολύ χαρούμενη!! Καναμε την αυχενική μας κι όλα καλά δόξα το Θεό..4 του Φλεβάρη θα κανουμε και την περίδεση του τραχήλου...Το φύλο δεν ήταν ξελ'αθαρο..την επόμενη φορά!!!

Χρυσταλλένη μου είσαι κι εσύ δασκάλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες σας είχα γράψει ένα κατεβατό πράγματα και σβηστήκανε...ούφου

θα τα ξαναγράψω περιληπτικά.

Μαράκι μου συγχαρητήρια ήμουν σίγουρη ότι όλα είναι καλά:-))) σύντομα θα μας πεις αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι:-)))) Είσαι δασκάλα; Εγώ είμαι φιλόλογος.

Νανούκα μου έχω δουλέψει κάποια χρόνια σε ιδιωτικό σχολείο και ενώ είχα πολύ καλή σχέση με τους μαθητές και μου πρόσφεραν συμβόλαιο να συνεχίσω και φέτος, δεν άντεχα άλλο. Είχα κουραστεί τόσο πολύ. Άρα παραίτησα μια δουλεια΄με σταθερό μισθό και διάλεξα το ανεργιακό:-))) και τη μή ασφάλεια των αντικαταστάσεων. Είμαι όμως τόσο ήρεμη. Άρα οι φίλοι σου είχαν δίκαιο. Δύσκολα τα ιδιωτικά σχολεία και γενικά ο ιδιωτικός τομέας. Είναι άσχημο να δουλεύεις και συνεχώς να σου λένε ότι δεν δουλεύεις αρκετά και πρέπει να δουλεύεις και άλλο και άλλο.

Άντρια μου, σ' αυτή τη φάση είμαι. Θέλω να παώ στο γιατρό αν και έχω πάει την παρασκευή και θα πάω και σε μια εβδομάδα για τη Β επιπέδου εξέταση. Τα έχω πρήσει στον άνδρα μου που και αυτός θέλει να πάει... τα κατάφερα και τον άγχωσα πάλι. Δεν είμαι καλή σύζυγος:-)

καλό μεσημέρι να χετε

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια μου πήγα δουλειά αλλά είχα κενό το πρωί όταν έγραφα!!

Χρυσταλλένη μου μην ακούω τέτοια..μια χαρά σύζυγος είσαι!! Εγώ δασκάλα είμαι συμβασιούχος! Είναι δύσκολο με την εγκυμοσύνη αλλά τι να κάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!

Πώς είστε? Τα νέα σας?

Μαρία μου μπράβο!! Συγχαρητήρια!!! Άτε θα περιμένουμε να μάθουμε και το φύλο τωρά!!

Χρυσταλλένη μου μην ξανακούσω τέτοια λόγια! ότι δεν είσαι καλή σύζυγος και τέτοια!! Τέλεια είσαι! Το ότι ανησυχείς και αγωνιάς είναι μέσα στα πλαίσια!!! Και εγώ τα ίδια ένιωθα και έκανα!!!

Εγώ είμαι εν μέρη υπέρ και εν μέρη κατά των ιδιωτικών σχολείων..για τα αγγλόφωνα διαφωνώ και εγώ κάθετα αλλά για τα άλλα συμφωνώ με προυποθέσεις..Εγώ θα ήθελα να διοριστώ σε δημόσιο σχολείο στην Κύπρο για τη σιγουριά του μισθού και το καλό ωράριο,αλλά με κερδίζει ο ιδιωτικός τομέας που μπορώ να δουλέψω χωρίς να δίνω λογαριασμό σε κανένα και να προσφέρω πραγματικά αυτό που πρέπει στα παιδάκια..γιατί στο δημόσιο δε σε αφήνουν να προσφέρεις...Καλά για την Ελλάδα δεν το συζητώ..ιδιωτικό και πάλι ιδιωτικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί να μη σε αφήνουν να προσφέρεις;

μπορεί να σου πει κάποιος να μην αγαπάς τα παιδιά ή να μην τους προσφέρεις μόρφωση;

τέσπα...

Χρυσταλένη μου;

οι ορμόνες βαρέσανε κόκκινο;

τι βλακειούλες είναι αυτές που λες;

φυσικά και θα μοιράζεσαι τις ανησυχίες σου με τον άνθρωπο σου!!

και όλα καλά θα πάνε!!!

πού θα κάνεις τη β επιπέδου;

εγώ την είχα κάνει στον καλλικά... πολύ ψυχρός και θα τον χαρακτήριζα απάνθρωπο!!!

το βραχιόνιο οστό ήταν κάτω από τον μέσο όρο, αλλά μέσα στα φυσιολογικά όρια!!!

μια χαρά δηλαδή!!!

το παρουσίασε σαν κάτι το τραγικό...

ώσπου να περάσουν οι 2 βδομάδες που θα επαναλάμβανα την εξέταση... δηνοπάθησα!!!

εννοείται πω όλα είναι μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw tin auxeniki tin ekana stin Afroditi Kallika (stin ginaika tou)..Itan poli sxolastiki alla itan k ligo 4ixri stin arxi k me nevriase alla meta me tis erwtiseis pou tis ekana k ta asteiaka pou erixne o andras mou arxise na anoigete..Exw kleisei k konta tis gia B'epipedou gia 25 tou minos alla epeidi tin idia mera exw kleisei k sto kratiko nosokomeio skeftome na tin kanw mono ekei giati stin Afroditi 8a stoixisei 250,00 euro k twra eimaste meion..Mou eipe k o idiwtis ginaikologos mou pws fenontai ola mia xara stin beba mou k etsi einai krima na paw na dwsw 250,00 euro afou sto kratiko den 8a dwsw tipota..Etsi alliws an evlepe kati anisixitiko o idios 8a mou elege na paw stin Afrodti..Oso gia ton Kallika mou eipane pws einai poli kaliteros apo tin ginaika tou k eixa lipi8ei pou den ekleisa konta tou, eutixws pou mas to anaferes :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κοπέλες....

Χαίρομαι που σας έχω εσας και εκτονώνομαι:-)))))) Ευχαριστώ πολύ παντώς.

Κάτσε γιατί άρχισα να μπερδεύομαι. Πόσοι εκπαιδευτικοί συνάδερφοι είμαστε;Το Μαράκι είναι δασκάλα, Μαρίαμαχ και εσύ το ίδιο;

Και εγώ θα κάνω την εξέταση στο Μακάριο. Άρα Αντρια μου θα την κάνεις εσύ την Τρίτη και θα μου φέρεις γούρι για την Τετάρτη;

:-))))))

Πάω να φάω τη σουπίτσα μου

Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοίτα... σαν επιστήμονας είναι κορυφή!

απλά σε αντιμετοπίζει "φύγε συ έλα συ"...

πριν κανά 2 χρόνια ιδιότευσαι.

η γυναίκα του δεν είναι γυναικολόγος.

πήγε 250 η β επιπέδου;

εγώ είχα δώσει 200 και 150 για την επαναληπτική.

Άντρια μου, να πας σε 1 από τα 2.

μην ξεχνάς οτι είναι ακτινοβολία.

οπότε όσο το λιγότερο τόσο το καλύτερο.

για να είμαι ειλικρινής... ούτε εγώ πολυθυμάμαι ποια είναι ποια...

δεν ξανασυστηνόμαστε;

χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den 3erw an einai ginaikologos i ginaika tou alla vriskontai k oi dio sto idio iatreio k o ka8enas exei tous dikous tou pelates..Mou eipe o ginaikologos mou pws palia ekane autos tis B' epipedou sto kratiko nosokomeio (Makareio) alla stamatise, distixws den ton prolava,den 3erw poios 8a me dei tin Triti pou 8a paw..Nai i auxeniki itan 200 k i B'epipedou 250..Nai 8a paw ston Makareio mono logw oikonomikwn :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..

Άντρια και Χρυσταλλένη εύχομαι να έχετε τέλεια αποτελέσματα στις εξετάσεις..και φυσικά όποια άλλη κοπέλα είναι να κάνει!!Συγνώμη αν ξέχασα κάποια..

Εγώ είμαι λογοθεραπεύτρια.Νανούκα μου εμάς δε μας αφήνουν να προσφέρουμε αυτό που πρέπει γιατί υπάρχουν παιδάκια που έχουν σοβαρά προβλήματα και με 25-30 λεπτά,2 φορές τη βδομάδα δε γίνεται τίποτα..ίσα για να λέει το υπουργείο ότι παρέχει λογοθεραπεία στα σχολεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες να ξανασυστηθούμε Νανούκα μου;;;;Χεχεχε

Χρυσταλλένη, Αγλαντζιώτισσα, φιλόλογος, 19 εβδομάδων έγκυος (αγοράκι)και αγχωτικιά:-) τα πιο σημαντικά για μένα.

Ανεξάρτητα απ τη Β Επιπέδου την Τετάρτη, θα πάω και αύριο να δω το αγοράκι μου. Υπερβολικό ίσως αλλά δεν με νοιάζει, θέλω να μαι ήρεμη και να δω ότι όλα πάνε καλά:-)))))

φιλιά σε όλες και θα τα πουμέ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ Μαρία μου... η ειδικότητα σου ξεχωριστή...

απ' όσο γνωρίζω, τα ιδιωτικά που έχουνε λογοθεραπευτές, τους πλρώνουν ξεχωριστά οι γονείς.

επομένως, αν πηγαίνεις στο δημόσιο, έχεις μια μικρή βοήθεια κι από κει και πέρα επιλέγεις εσύ το λογοθεραπευτή που θα πάει το παιδί σου...

θυμάμαι οτι υπάρχει ακόμη μία καλαμαρού, αλλά δε θυμάμαι ποια είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορούες μου, πήγα είδα το γιόκκα μου:-) Μια χαρά είναι, κουνούσε το χεράκι του και μας χαιρετούσε. Μάλιστα μας είπε ο γιατρός ότι είναι ιδιαίτερα προικισμένος (ξέρετε σε ποιο τομέα) ...κάνοντας τον πατέρα του περήφανο...

Είμαι ΤΟΣΟ χαρούμενη...:-))))))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!! Τι κάνετε?? Ψιλοχάθηκα γιατί είχα αγχωθεί με το θέμα της αυχενικής. Τα αποτελέσματα μου ήταν 1 προς 1780 κι ο γιατρός είπε ότι όλα είναι μια χαρά. Απλά όταν γύρισα στο σπίτι είδα και την αυχενική που έκανα στην περσινή εγκυμοσύνη και τα αποτελέσματα ήταν 1 προς 19000. Καταλαβαίνετε οτι πανικοβλήθηκα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχει σημασία και τα αποτελέσματα μου ήταν καλά. Έκλεισα και ραντεβού σε άλλο κέντρο για να επαναλάβω την εξέταση αλλά απο χθες που το ψάχνω βρήκα και κοπέλες με μικρότερα ποσοστά που όλα ήταν μια χαρά. Δεν ξέρω αν τσαμπα ανησυχώ..Εσείς τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...