Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ ΕΛΕΝΑ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ


Guzelina

Recommended Posts

Κορίτσια έχω προβληματιστεί πολύ.Μένω σε νησί και δεν ξέρω τίποτα απο αθήνα.Γέννησα πρόωρα πριν 4 μήνες και το μωρό έζησε λίγες ώρες γιατί δεν έχουμε εντατικά νεογνών εδώ και η γυναικολόγος μου ήτανε σε άδεια με κλειστό κιν 15 μέρες.Μου είπανε εντατική υπάρχει μόνο σε έλενα και αλεξάνδρας.Το αλεξάνδρας είπανε είναι χάλια μέσα και καλύτερα να επιλέξω έλενα.Θέλω να βρώ μαιευτηριο και γιατρό να πάω να με δεί ακόμη δεν πήγα.Σας παρακαλώ πέστε μου την γνώμη σας και τον καλύτερο γιατρό σε αυτά για δύσκολες περιπτώσεις.Θα με βοηθήσετε πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου guzelina.ειχα κι εγω μια ατυχης εγκυμοσυνη και εζησα στο πετσι μου τι θα πει ανευθυνος γιατρος...αυτη τη φορα επελαξα να γεννησω σε δημασιο ατο αλεξανδρα και ο γιατρος μου λεγεται γουμαλατσος.η αληθεια ειναι οτι το αλεξανδρας ειναι λιγο χαλια εκτος απο τη καινουργια πτεριγα που ειναι καινουργια ..αλλα απο γιατρους εχω ακουσει οτι αν κατι κακο συμβει στη μητερα η στο παιδι σε πανε οπου και να εισαι στο αλεξανδρας αν ειναι χτυπα ξυλο ζητημα ζωης και θανατου.ο γιατρος μου οποτε εχω χρειαστει κατι με εχει εξευπηρετησει κατευθειαν και οταν η εγκυμοσυνη παρουσιαζε προβλημα ενημερωνε αμεσως συνεργατη του αν δε μπορουσε και με εστελνε στο αλεξανδρας να με δουνε. ελπιζω να ειναι κι εμενα καλη η επιλογη μου μιας και σε εναμιση μηνα πρωτα ο θεος γενναω εκει.τωρα εισαι ξανα εγκυος?συγνωμη για την ερωτηση αλλα ποσων εβδομαδων ησουν οταν γεννησες το προιγουμενο?σε ρωταω γιατι τρεμω μη γεννησω νωριτερα και κατι παει στραβα :?οποια και να ειναι η αποφασισου για μαιευτηριο τελικα πιστευω οτι ειναι πιο πολυ θεμα γιατρου...να πεσεις δηλαδη σε καλο γιατρο,αυτο ειναι το σημαντικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά Mpempakos85 Νοσηλευόμουν 15 μέρες με συσπάσεις μήτρας, η γυναικολόγος μου είχε συνέχεια το κιν κλειστό,οι εφημερεύοντες δεν με δίναν καν σημασια.Εμεινα με το στανιό 15 μέρες με βγάλανε τον ορό και δώσανε εξιτήριο βελτίωση παρότι έλεγα οτι μένω 2 ώρες μακρυα και να μείνω ώσπου να γυρίσει η γυναικολόγος μου.Ημουν βάρος.Γέννησα στο αμάξι 10 μέρες πριν κλείσω 7 μια ώρα μακρυα,το μωρό μου έκλαιγε μια ώρα στη αγκαλιά μου και 4 ώρες στο νοσοκομείο που το κάνανε πειράματα αντί να φύγει αθήνα παρότι δεν είχανε σετ διασωλήνωσης ούτε φορητή θερμοκοιτίδα σε νησι 132000 κατοίκων στη μυτιλήνη. :evil::evil::evil::evil::evil: Με τις μηνύσεις δεν θα βγεί άκρη.Αν ήμουν μόνη θα έκανα κακό.Ακόμη δεν πήγα στο γυατρό.Θα πάω αθήνα φυσικά.

Με εσένα θα πάνε όλα καλά Μην αγχώνεσαι:D:D .Για τον Γουμαλάτσο και τον Δασκαλάκη άκουσα οτι είναι καλοί γιατροί.Ο δικός σου και πολύ καλός άνθρωπος.Πες μου μόνο αν σηκώνει κιν,αν σου αφιερώνει χρόνο και τι αμοιβή ζητά.

Περιμένω νέα σου,φιλιά καλή λευτεριά με ένα υγιέστατο μωρό απο την καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ Κο ΔΡΙΤΣΑ

ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΙ ΕΝΩ ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΙΑΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ.

ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΤΕΡΥΓΑ ΜΕ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΟΥΙΤΑ. ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΥΡΑΡΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ.

ΛΕΝΕ ΟΝΤΩΣ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΤΙ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ Ή ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ Ή ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. ΑΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ Κο ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ. ΚΑΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΤΕΡΥΓΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗ ΣΟΥΙΤΑ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΤΟΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΤΥΧΗ Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Guzelina. Το σημαντικότερο είναι ο γιατρός - άσχετα σε ποιο νοσοκομείο είναι. Μια φίλη μου αρχές καλοκαιριού έχασε και αυτή το μπεμπέ της μόλις είχε μπει στον 6ο γιατί ο γιατρός της που ήταν στο Έλενα δεν την πρόσεξε καθόλου. Είχε αρκετά συχνά αίμα σε όλη την διάρκεια την κύησης και δεν της έδωσε ούτε ένα χάπι προγεστερόνης - της έσπασαν τα νερά και την είδε μετά από 3 μέρες και όταν μπήκε στο Έλενα και έμεινε για 1 εβδομάδα της έλεγε ότι θα ξαναγεμίσουν οι λίμνες. Την έστειλε τελικά με ταξί στο Αλέξάνδρας (εκεί έχασε και τα τελευταία υγρά που είχαν απομείνει) για να μπει στην πτέρυγα με κυήσεις υψηλού κινδύνου. Τώρα είναι ξανά έγκυος στον 4ο μήνα και φυσικά πήγε στο Αλεξάνδρα που την ανέλαβε ο γιατρός που την παρακολούθησε στην πτέρυγα υψηλού κινδύνου και αυτός της έσωσε και την ζωή της γιατί είχε πάθει λείμωξη. Ψάξε πολύ, πάρα πολύ τον γιατρό που θα διαλέξεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eugeniafrapa νομίζω οτι έχεις δίκιο.Οντως να είναι καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος.Πάλι καλά που την πήγανε εκεί.Μήπως ξέρεις το όνομα του γιατρού που είχε στο αλεξάνρας γιατί με ενδιαφέρει.Αν το μάθεις στείλε μου μην θα μου κάνεις μεγάλη χάρη.Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου εμενα γιατρος μου οποτε τον εχω χρειαστει σηκωμει τηλεφωνα.εχει τυχει και μια δυο φορες που δεν το σηκωσε αλλα κι εγω δεν επεμεινα γιατι δεν ηταν κατι επειγον.οταν ειναι σε χειρουργιο φαντασου δινει το τηλ του σε συνεργατη και αν ειναι κατι σοβαρο τον ειδοποιει,ειναι πολυ υπευθυνος και οσες φορες με εχει δεχτει στο ιατριο του λογω καποιου προβληματος που παρουσιασε η εγκυμοσυνη με εχει δεχτει χωρις ραντεβου και χωρις να πληρωσω.επισης δεν ζηταει ποτε απ'οσο γνωριζω φακελακι.σου ευχομαι να βρεις τον καλυτερο γιατρο!να προσεξεις πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Guzelina. Το σημαντικότερο είναι ο γιατρός - άσχετα σε ποιο νοσοκομείο είναι. Μια φίλη μου αρχές καλοκαιριού έχασε και αυτή το μπεμπέ της μόλις είχε μπει στον 6ο γιατί ο γιατρός της που ήταν στο Έλενα δεν την πρόσεξε καθόλου. Είχε αρκετά συχνά αίμα σε όλη την διάρκεια την κύησης και δεν της έδωσε ούτε ένα χάπι προγεστερόνης - της έσπασαν τα νερά και την είδε μετά από 3 μέρες και όταν μπήκε στο Έλενα και έμεινε για 1 εβδομάδα της έλεγε ότι θα ξαναγεμίσουν οι λίμνες. Την έστειλε τελικά με ταξί στο Αλέξάνδρας (εκεί έχασε και τα τελευταία υγρά που είχαν απομείνει) για να μπει στην πτέρυγα με κυήσεις υψηλού κινδύνου. Τώρα είναι ξανά έγκυος στον 4ο μήνα και φυσικά πήγε στο Αλεξάνδρα που την ανέλαβε ο γιατρός που την παρακολούθησε στην πτέρυγα υψηλού κινδύνου και αυτός της έσωσε και την ζωή της γιατί είχε πάθει λείμωξη. Ψάξε πολύ, πάρα πολύ τον γιατρό που θα διαλέξεις!!

Εαν γνωρίζεις το ονομα του γιατρου θα με ενδιέφερε και μένα να μου στείλεις πμ

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα !!

εχω να σου προτείνω το Αλεξάνδρας, και γιατρό την κα Λιαπή (Επιμελήτρια Α' )! Πολύ καλή επιστήμονας, μπορείς να της εχεις τυφλή εμπιστοσύνη σε ολα τα δύσκολα θέματα εγκυμοσύνης - τοκετού.

Εγώ δεν εχω γεννήσει ακόμα, αλλα την γνωρίζω απο την κουνιάδα μου που εχει γεννήσει 2 παιδάκια (ενα με φυσιολογικό τοκετό και ενα με καισαρική) στην ιδια γιατρό και νοσοκομείο.

Η μητέρα μου το ΄94 γέννησε στο Ελενας, αλλα δεν ξετρελάθηκε κιόλας...ηταν και η 4η γέννα της...

Αν θελήσεις τα στοιχεία, τηλ κλπ της γιατρού που σου ανέφερα πες μου να σου τα στείλω με πρ.μνμ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ οτι και να επιλέξεις ! φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria tst δεν σε ξέχασα.Η Eugeniafrapa δεν έστειλε ακόμη το ονομα του γιατρού γιατί πρέπει να ρωτήσει τη φίλη της και η Maria-fotis μου έστειλε την γιατρό της θα στείλω πμ.

Οσον αφορά τα δυο μαιευτήρια κορίτσια έβγαλα τα εξής συμπεράσματα.Σε γενικά πλαίσια πάντα μιλάω είναι και τα δυο καλά μαιευτήρια αλλά οι γιατροί του Αλεξάνδρας στο σύνολο τους υπερτερούν των γιατρών στο έλενα.Κάποιοι στο έλενα δεν δίνουν κινητά η δεν τα σηκώνουν συνήθως.Ζητούν αρκετά μεγάλα φακελάκια όμως.Προσωπικά πληρώνω αυτά τα λεφτά αλλά να μπορώ να βρώ το γιατρό μου όταν τον χρειάζομαι.Του δίνω 1000 και 1500 αλλά να τον πάρω αργά το βράδυ αν μου συμβεί κάτι η σαββατοκύριακο, αν έχω κάποιο πρόβλημα να με καθοδηγήσει και όχι να πάω μόνο στο προγραμματισμένο ραντεβού και στη γέννα γιατί γι αυτό πληρώνεται απο το νοσοκομείο και θα του έδινα 200-300 για το καλό όχι 1500.Δίνω 1500 για όλα τα παραπάνω.Συμφωνείτε;Επίσης το αλεξάνδρας κατάλαβα οτι έχει καλή πτέρυγα για εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου κάτι που με ενδιαφέρει πολύ.Απλώς να βρώ τον σωστό στο αλεξάνδρας.Στο έλενα έχω ακούσει καλά για το Δάγλα αν ξέρει κάποια κάτι γι αυτόν θα με υποχρεώσει η οτιδήποτε άλλη πληροφορία έχετε καλοδεχούμενη!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν γνωρίζεις το ονομα του γιατρου θα με ενδιέφερε και μένα να μου στείλεις πμ

Ευγενια αν μπορεις στειλε μου κι εμενα pm Ευχαριστω

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
κοριτσι μου εμενα γιατρος μου οποτε τον εχω χρειαστει σηκωμει τηλεφωνα.εχει τυχει και μια δυο φορες που δεν το σηκωσε αλλα κι εγω δεν επεμεινα γιατι δεν ηταν κατι επειγον.οταν ειναι σε χειρουργιο φαντασου δινει το τηλ του σε συνεργατη και αν ειναι κατι σοβαρο τον ειδοποιει,ειναι πολυ υπευθυνος και οσες φορες με εχει δεχτει στο ιατριο του λογω καποιου προβληματος που παρουσιασε η εγκυμοσυνη με εχει δεχτει χωρις ραντεβου και χωρις να πληρωσω.επισης δεν ζηταει ποτε απ'οσο γνωριζω φακελακι.σου ευχομαι να βρεις τον καλυτερο γιατρο!να προσεξεις πολυ!!!

poion giatro exeis??????? sto aleksandras einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω προβληματιστεί πολύ.Μένω σε νησί και δεν ξέρω τίποτα απο αθήνα.Γέννησα πρόωρα πριν 4 μήνες και το μωρό έζησε λίγες ώρες γιατί δεν έχουμε εντατικά νεογνών εδώ και η γυναικολόγος μου ήτανε σε άδεια με κλειστό κιν 15 μέρες.Μου είπανε εντατική υπάρχει μόνο σε έλενα και αλεξάνδρας.Το αλεξάνδρας είπανε είναι χάλια μέσα και καλύτερα να επιλέξω έλενα.Θέλω να βρώ μαιευτηριο και γιατρό να πάω να με δεί ακόμη δεν πήγα.Σας παρακαλώ πέστε μου την γνώμη σας και τον καλύτερο γιατρό σε αυτά για δύσκολες περιπτώσεις.Θα με βοηθήσετε πολύ

oxi den einai katholou xalia to aleksandras giati kai to elenas exei kati pragmata asta na pane....eksartatai ti dwmatio tha epilekseis...exei kati diklina to aleksandras mes stin kathariotita kai tin anesi pou den exoun na zilepsoun tipota kai apo ta idiwtika...oso gia ton Daskalaki pou sou proteinan edw sto aleksandras...exw akousei ta kalutera kai oti exei swsei gunaikes kai mwra apo vevaio thanato...na ksereis zitaei tarifa alla oxi kanena upervoliko poso se sxesi me kati allous pou ftanoun ta 1500-2000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
kalispera koritsia.ahhh sas parakalw voithiste me na apofasisw kai egw dn xerw ti na kanw.thelw enan kalo gunaikologo pou na sunergazete me elena h alexandra eimai idi sto 5 mina :?

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! θα σου στείλω π.μ. με τα στοιχεία του γιατρού μου. Είναι στο Αλεξάνδρα και είναι πραγματικά εξαιρετικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!

Θα σου προτεινα να πας στο Ελενα επειδη εχει καινουργια δωματια και ακομη και το μονοκλινο εχει καλη τιμη. Εγω γεννησα εκει το πρωτο μου και τωρα το δευτερο. Εαν θελεις στειλε μου π.μ. εαν θελεις τα στοιχεια του γιατρου μου.

Στο πρωτο μου αλλαξα και εγω στον 5ο μηνα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες μας τι σε ενδιαφερει περισσοτερο τα δωματια ο γιατρος??γιατι εχω ψαξει παλιοτερα το ζητημα και κατεληξα οτι το αλεξανδρας εχει καλυτερους γιατρους το ελενα καλυτερα δωματια και εξυπηρετηση.Σιγουρα δεν στα λεω δεν νοσηλευτηκα αλλα απο οτι μου λεγανε τα κοριτσια.Οι περισσοτερες μου ειπανε οτι οι γιατροι του Ελενα κοιτανε κυριως τα λεφτα και οτι πολλες κοπελες ειχαν παραπονο γιατι δεν τις προσεξαν οπως επρεπε.Αλλα παλι στο λεω οτι δεν εχω νοσηλευτει απο αυτα που μου εχουν πει τα περισσοτερα κοριτσια που μιλησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...