Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο5


Recommended Posts

καλησπερα τεση ειχες ατυχια ε/δεν τα παιρνεις τα λεφτα αφου γεννησεις κ μετα τα δικαιουσουν τα χρηματα/αυτο ειναι τα σκεφτεσαι κ τρελαινεσαι.ολα καλα να σου πανε κοριτσι μου ο θεος μαζι σου ολα καλα θα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 847
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σευχαριστω...σε ολες μας να πανε καλα τα πραγματα γτ δεν υπαρχει ανθρωπια,μεριμνα κ υποστηριξη απο πουθενα...ολοι μου ελεγαν εχεις δικιο αλλα ο νομος(του ικα κ οχι του κρατους) αυτο λεει.ασχημο πραγμα να σε πνιγει η αδικια...μου αναγνωρισαν τον τοκετο κ πηρα κ βοηθημα τοκετου κ δεν αναγνωριζουν την λοχεια.ειμαι απλα ασθενης...επρεπε να παρω απλα αναρρωτικη κ τα παιδια μου αναρωτιεμαι τι ηταν?δεν ηταν παιδια?ηταν μικροβια?τελοσπαντων μην σας ψυχοπλακωνω κιολας...καλη επιτυχια σε ολες για την β επιπεδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω για το βοηθημα που λες οσο για την λοχεια γιατι δεν γεννησες κανονικα στον καιρο σου δεν το αναγνωριζουν?τρεχα γυρευε μην την ψαχνεις την παθαινεις εχεις τα δικα σου στο κεφαλι σου την καρδια σου να λιωνει κ εχεις κ αυτους να στα πριζουν κ να μην βρισκεις το δικιο σου :( απο τι προηλθε ο τοκετος τι επαθες αν θες μου απαντας μην σε στεναχωρω ηταν αρκετα η εγκυμοσυνη προχωρημενη τωρα ολα πανε καλα ετσι αλλα φοβασαι παλι σε μενα τα λες υπομονη κ οτι ειναι γραφτο θα γινει μακαρι να μπορουσαμε να κανουμε κατι κανε τον σταυρο σου κ μην χανεις ελπιδες μπραβο που δεν το βαζεις κατω τις θαυμαζω τετοιες κοπελες :YMHUG::YMHUG::ymapplause::ymapplause: δινετε δυναμη σε μας τις υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ψυχουλα μου το ξερει πραγματικα...ειχα διδυμα κοριτσακια,μονοχωριακά που τρεφονταν απο εναν πλακουντα και αυτες οι περιπτωσεις ειναι λιγο δυσκολες γτ ειχαν το συνδρομο μεταγγισης(δεν τρεφοταν εξισου και τα δυο) εγω γεμιζα αμνιακο υγρο και μου το εβγαζαν με παρακεντησεις(επιπονες κ πολυωρες) στην δευτερη μου εσπασαν τα νερα και μια βδομαδα μετα στην 25η γεννησα τις μικρες μου φυσιολογικα.το ικα λοιπον μου χορηγησε βοηθημα τοκετου και μου ειπε οτι δεν δικαιουμαι επιδομα και αδεια λοχειας λογω του οτι γεννησα πριν την 28η βδομαδα. ουσιαστικα με αναγκασαν να επιστρεψω στην δουλεια 15 μερες μετα την γεννα. διοτι στις αναρρωτικες χανεις λεφτα - η αποζημιωση ειναι μικροτερη του ημερομισθιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που σαι βρε Γεωργίτσα ! Ολα καλά ευχομαι !

πωπωωω βρε Teshακι... τι ιστορία ! τελικά εζησαν τα κοριτσάκια σας ;

εχει δουλέψει ο αντρας μου (με συμβαση εργου, πανε για μονιμοποίηση) στο ΙΚΑ (κανονικός Roben των Δασών !!!) και βοηθούσε κόσμο συνέχεια... αν τα ξέραμε νωρίτερα κατι μπορει να ειχαμε συζητήσει να πήγαινες προετοιμασμένη... και τωρα που του το ειπα, μου ειπε κατι εναλλακτικές... αλλα τι να πω... ετσι ειναι το κράτος... μαυρα χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μαρια δυστηχως μακαρι να τα ειχα τα μωρα μου κι αυτους τους ειχα χεσμενους...το ενα μου πεθανε μολις γεννηθηκε κ το αλλο μια μερα μετα.

τι εννοεις εναλλακτικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ... καταλαβαίνω... τι να πω... να κοιτάς οσο μπορείς μπροστά φιλενάδα, γιατί το νεο σας μωράκι σε χρειάζεται !

μαλλον "υποθεσεις" γιατί σας απέρριψαν της λοχείας... τωρα αφού εβγαλαν πορισμα (και δυστυχώς δεν εχουμε μεσο) ... αστα...

βασικά μου ειπε οτι ολα εξαρτόνταν απο τον γιατρό του ΙΚΑ που σε παρακολούθησε απο την αρχή (εκτός αν ειχες ιδιωτικό), αν εκείνος εγραφε οτι "επρεπε" να γράψει και αιτιολογούσε σωστά τον προωρο τοκετό, τοτε ΔΕΝ θα χρειαζόταν να περάσεις καν απο επιτροπή ... (αυτή ειναι μια εκδοχή)

κοριτσούδια να με συμπαθάτε, ετοιμαζω συμπράγκαλα κλπ γιατί αυριο φευγουμε Αγρίνιο (για εκλογές)! επιστρέφουμε Κυριακή βράδυ - Δευτέρα ! ματς μουτς !!!!

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΟΛΕΣ ΘΕΤΙΚΑ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, τι κανετε? εγω απο χθες που ανεβηκα στη ζυγαρια εχω απελπιστει....4 κιλα σε 2 βδομαδες...... :-o:-o:-o:-o:-o:-o:shock::shock::shock::shock::shock: μου φαινετε απιστευτο και ομως ειναι αληθινο.... 4 μηνες ειχα παρει 2 κιλα μονο και τωρα.... τι να πω, αν παω στο γιατρο θα με πεταξει απο το παραθυρο και ειναι και ψηλα....

τοσοω ευκολα μπαινουν? και να πω οτι τρωω παραπανω απο πριν αλλα δεν νομιζω..... :cry::cry::cry: εσεις εχετε τετοια μεγαλη αλλαγη η μονο εγω τα καταφερα?

καλη σας μερα και πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα :x:x:x

ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ κ εγω σε 3 εβδομαδες πηρα 1,300!!!!!Ξεκινησα με 62 και εχω φτασει αισιως τα 67 κιλα ακριβως....5 κιλα σε 5 μηνες!!!!!!!!!Ειλικρινα δεν περιμενα να παρω αυτο το ρημαδι το 1,300 γιατι με τα αναλατα δεν ετρωγα πολυ....μονο μεσημεριανο ετρωγα αλλα δεν υπολογισα τις ποσοτητες ψωμιου που καταβροχθιζα για να χορτασω :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing: .

Ο γιατρος δεν το σχολιασε αλλα εμενα μου κακοφανηκε οσο να πεις......

Ωχ να δουμε που θα φτασουμε....... :-s:-s:-s:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκιτσες μου!!!!!!!!1

Τελικα εγω εχω τα περισσοτερα κιλα απο ολες σας ε?

Πωπω δεν προσεχω καθολου και εχω και προβλημα με το στομαχι μου! Εγω σε 2 εβδομαδες αλλα 2 πηρα οποτε μη στεναχωριεσαι σπιρτουλι ειμαι στα +12 μεχρι τωρα (μαζι με τα 3 της εξωσωματικης) και μαλλον θα κλεισω με καμια τριανταρια!

Αφου δεν χωνευω το φαγητο που τρωω τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις φούσκες!

Σπιρτούλι don't panic! Κι εγώ δεν είχα πάρει ούτε 1 κιλό, μέχρι που πάτησα τον 5ο μήνα, κ τώρα, 21 εβδομάδων, έχω πάρει μάνι-μάνι 4 :shock: Σημειωτέον, ότι ξεκίνησα πολλά κιλά την εγκυμοσύνη μου. Πάντα ήμουν γύρω στα 68, μετά από 2 χρόνια γάμου πήγα 75, πριν μείνω έγκυος φρόντισα να πάρω άλλα 3-4 κι έτσι τώρα ζυγίζω πάνω απο 80.... Ασφαλώς μετά θα πέσει μια γερή κ καλή δίαιτα, να χάσω τα περιττά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ το αγαπημένο μου θέμα! κιλά και εγκυμοσύνη :lol::lol:

Λοιπόν εγλω ξεκίνησα με 53 πριν μείνω έγκυος (με ύψος 1.64 γιατί κορίτσια μετράει και αυτό πολύ! αν μια κοπέλα πχ είναι 1.75-1.80 θα ξεκινήσει και θα καταλήξει προφανώς με πιο πολλά!). Συνήθως είμαι 51 κατόπιν 'καλοκαρινής δίαιτας' για να βγω στην παραλία θεά ( :lol::lol::lol: ) την οποία όμως δεν έκανα φέτος καθώς ήθελα να μείνω έγκυος και δεν ήθελα να λιμοκτονήσω...

έχω πάρει με αρκετή προσπάθεια μόνο 2 κιλά και αυτά όλα μεταξύ 4ου και 5ου μήνα και αν τελειώσω τον 5ο μήνα με +3 (λέμε τώρα...) θα είμαι πολύ ευχαριστημένη! Στο πρώτο τρίμηνο δεν πήρα τίποτα γιατί είχα πάρα πολλές αναγούλες...

Αυτα που με προβληματίζουν εμένα είναι τα εξής: πρώτον η εμμονή του γιατρού μου με τα κιλά...να φανταστείτε έκλεισα τον 4ο μήνα με συν 1.5 και ούτε έναν καλό λόγο δεν μου είπε...το αντίθετο, επέμενε: μην παρεις κιλά κλπ κλπ...

και δεύτερον, το γεγονός ότι το μέγιστο βάρος που έχω πάρει σε όλη μου την ζωή είναι 53 -54 κιλά και δεν ξέρω καθόλου αν θα νοιώθω άνετα με πολλά παραπανήσια....

για αυτούς τους λόγους παλεύω να μην τρώω βλακείες καθημερνά και να 'κλέβω' θερμίδες και λιπαρά...επίσης δεν πεινάω και πολύ, γεγονός που με εκπλήσει καθώς ο γιατρός μου είπε ότι μετά το 1ο τρίμηνο ανοίγει πολύ η όρεξη...

Εσείς νοιώθετε πείνα μεγάλη???? επίσης παίζει ρόλο και το αν ξεκίνησε κάποια κοπέλα πολυ αδύνατη ή όχι...

βρε κορίτσια, δεν βάζετε καμία φωτογραφία με τις κοιλίτσες σας??? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha συμφωνω...παιζει μεγαλο ρολο και το υψος της καθε μιας!!!

Το "ιδανικο" ειναι περιπου 1 κιλο το μηνα....

Τωρα για τον γιατρο που λες,δε νομιζω να ακουσουμε ποτε καλή κουβεντα για τα κιλα μας...προφανως για να μην παρουν τα μυαλα μας αερα κ λασκαρουμε τα λουρια!!!!

Προσωπικα παντως πειναω πολυ......αλλα οι επιλογες μου ειναι εξαιρετικα περιορισμενες και για κυριως γευμα και για τσιμπολογιμα...υπαρχουν φορες που πεφτω για υπνο για να μην σκεφτομαι την πεινα μου ή το ριχνω στα νερα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου το εγραψα κ σε αλλο ποστ,το γραφω κι εδω...

Εχω 2 κουτια boby calcium μασωμενα δισκια ασβεστειου......το ενα κουτι δεν το εχω ανοιξει ενω απο το αλλο εχω παρει 2-3 δισκια αλλα δε μου αρεσαν σαν γευση κ ετσι εμειναν ολα......Αν καποια τα χρησιμοποιει ας μου πει να της τα δωσω....Κριμα να πανε χαμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πειραζει που εχω παρει αυτα τα κιλα κ να μην αγχωνομαι.

Συμφωνω με ολα οσα ειπατε. Εμενα τα ειχε αναγκη ο οργανισμος μου νομιζω αυτα τα κιλα. Ημουν λιποβαρης οποτε μαλλον γι'αυτο ανακουφιστηκε κιολας ο γιατρος. Αλλα και ετσι ν αμην ηταν, δεν χρειαζεται αγχος τα κιλα χάνονται κοριτσια. Τα μωρα μας να ειναι καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου τα μωράκια μας να είναι καλά και τα κιλά που θα πάρουμε δεν έχουν σημασία.

Εγώ χτες γύρισα από το γραφείο και αισθανόμουν τρομερή εξάντληση. Με πήρε ο ύπνος στις 9 το βράδυ και μετά απο μια ώρα ξύπνησα με πόνο στο στομάχι. Με έπιασε διάρροια και κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ. Μάλλον περνάω κάποια ίωση, όπως καταλαβαίνετε είμαι ψιλο-χάλια σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASIA περαστικα μωρε.......να σου πω την αμαρτια μου θα ηθελα κ εγω μια ελαφρυα δαιρροια γιατι παραδυσκολευομαι τωρα τελευταια :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D

σας γραφω απτο νεο μας σπιτι! ειμαστε ανω κατω και η μεση μου χαλια!!!!τα βασικα εγιναν- και σιγα σιγα τα υπολοιπα!

η Νενα τι εγινε με την β επιπεδου- ή μπερδευομαι κ ειναι νεξτ γουίκ??????

Κιλακια φτασαμε τα 9 παρακαλω! μια χαρουλα ! αυτο που απολαμβανω ειναι ηφουσκωμενη μου κοιλίτσα ρε κοριτσια!!!!! ποσο μαρεσει που μοιαζω με μαμα!!!! αχ το κοριτσακι μου μωρε [smilie=duckie.gif][smilie=love10.gif] !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!εχω λιωσει στη δουλεια και στον υπνο απο νωρις τα βραδια γι'αυτο και χανομαι απο εδω..τελικα 22 του μηνα εκλεισα για β επιπεδου,γυρνωντας απο τις διακοπες μας(πως τις περιμενω αυτες τις διακοπες...).

τα ευχαριστα ειναι πως εχω να κανω εμετο σχεδον 2 εβδομαδες!!!οποτε μαλλον ΤΕΛΟΣ!τα δυσαρεστα...σημερα ανεβηκα στη ζυγαρια και μεσα σε 3 εβδομαδες εχω παρει περιπου 3-3,5 κιλα!συνολο 7-8...φοβερο?και να πω οτι τρωω παραπανω και το ευχαριστιεμαι...θα με ξεχεσει ο γιατρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα καλημερα!!! τι μου κανετε?? με ξεχασατε??? ελειπα μια βδομαδα τις διακοπουλες μου και γυρισαμε χτες!! καναμε και το περιβοητο β επιπεδου την τεταρτη (ιδια μερα με τη νενα ημουν)!!! :D:D:D οοολα ηταν τελεια!!! :D:D επισης το ζουζουνι εδω και 4 μερες το νιωθω επιτελους κανονικοτατα και αρκετες φορες τη μερα! :x:x:x τωρα παω για τις εξετασεις του μηνα που τις εχω αργησει ιδιαιτερα και οταν επιστρεψω θα σας τα πω αναλυτικοτατα!!! σας φιλω στις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!! τι κανετε σημερα??? μα καμμια δεν ειναι εδω? που πηγατε ολες σημερα!!!

μπραβο σοφουκι πολυ ωραια τα νεα σου!!! αντε αρχισαμε με ευχαριστα!! περιμενουμε να μας πεις λεπτομερειες... φιλακια σε ολες και για να μαζευομαστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνοκοιλιτσες!!!!!!

Τι κανετε; Πως πανε τα κεφια;;;

ΣΟΦΟΥΚΙ τελεια τα αποτελεσματα...!!! Παει κ αυτο και το καλυτερο ειναι οτι ειχε happy end!!!!Αντε να ερθει κ η σειρα μας!!!!

Γεια σου ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ!!!!!!

Γεια σου ΚΟΥΚΙ με τις κουτες σου!!!!

Καλε που χαθηκατε ολες οι υπολοιπες;;;

Για μαζειτειτε σας παρακαλω κυριες μου να πουμε καμια κουβεντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά αυτό έλεγα στον άντρα μου.. Γλίτωσα όλο το άγχος των πρώτων χοριακων!! Ο οποίος αφού βγήκα από τον γιατρό, καμιά ώρα μετά με κοίταξε όλο απορία και μου είπε "δηλαδή είσαι έγκυος" 😂😂😂
    • Και μένα στην 6η Ακουγόταν αχνά και μου είχε πει να πάω σε 10 μέρες για να την ακούσω δυνατά κ να την ευχαριστηθώ 😂 Σκέψου πόσο θετικό είναι που «έφαγες» ήδη τις πρώτες εβδομάδες που περνάνε βασανιστικααα αργα μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!! Ούτε θα καταλάβεις ποτε θα πας για αυχενική 🥰 Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! 
    • Κορίτσι μου... Λοιπόν... Θα σου μιλήσω μέσα από την καρδιά μου ως άτομο με ιστορικό διατροφικής διαταραχής. Ορθορεξια, νευρικη βουλιμία και παραλίγο νευρική ανορεξία. Και μάλιστα πριν πολύ λίγα χρόνια. Ως ένα άτομο υστερικό με το γυμναστήριο και τη διατροφή (εξ ου και η διαταραχή) μετά τη βιοχημική και την παλινδρομη παράτησα τα πάντα. Φοβόμουν να γυμναστώ μην συλλάβω και κάνω κακό στο μωρό. Η εγκυμοσύνη προχωρούσε και εγώ μέσα σε όλο το άγχος που γράφω παραπάνω στην Girly, αγχωνομουν και για τα κιλά. Άκουγα διάφορα, κυρίως ότι στο τέλος βάζεις τα κιλά αέρα κλπ. Τα πολλά κιλά τα έβαλα στο δεύτερο τρίμηνο λοιπόν, και στο τέλος δεν έβαλα σχεδόν τίποτα!! Σύνολο 14 κιλά τρώγοντας ο,τι πραγματικά μου έλειψε τόσα χρόνια με αυστηρές διατροφές που έκανα. Βέβαια το άγχος άγχος!! Όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει ήδη τα 7 κιλά. Μέχρι 40 ημερών χωρίς καμία προσπάθεια, μόνο από το θηλασμό είχα χάσει αλλα 4. Μου έμειναν δηλαδή 3 κιλά τα οποία τα έχασα και μαζί με αυτά και άλλα 6 ξεκινώντας ξανά λίγο γυμναστήριο και διατροφή.  Σε νιώθω όσο δεν πάει, αλήθεια!! Αλλά αν επιλέξεις να θηλάζεις θα κάνεις τόσο μεγάλη καύση θερμίδων, που με ελάχιστη προσοχή το πιθανότερο είναι να χάσεις περισσότερα από όσα πήρες!! Μην ξεχνάς, τώρα είναι και τα υγρά, εγώ είχα κάνει απίστευτη κατακράτηση, φαινόταν ακόμα και στο πρόσωπο μου. Τώρα ακόμα και ο γιατρός με ρωτούσε σήμερα πως έχασα τόσα πολλά κιλά και είμαι πιο αδύνατη από ποτέ 😂
    • Η τελευταία παράγραφος είναι του δε ποιντ! Ακριβώς αυτά τα λογια της τελευταία παραγράφου βάλε στο μυαλό σου κορίτσι μου! Ζηστοοοοοοοοο 🙏🤰
    • Γενικά και από την κόρη μου αν ήμουν πχ 34+1 εγώ όπως είχα διαβάσει και έβλεπα στις εφαρμογές έλεγα είμαι 35η εβδομάδα. Εκείνος μέχρι να τελειώσει η εβδομάδα (34+6) έλεγε 34η. Έτσι τις μετρούσε δηλαδή. Αλλά ναι, ειδικά στην αρχή θυμάμαι ότι άλλαζαν συνέχεια οι εβδομάδες. Μετά την αυχενική σταθεροποιήθηκε, μάλλον επειδή ήταν αρκετά μεγάλο το μωρό για να είναι πιο ακριβείς οι μετρήσεις. Δεν είναι άνθρωπος που θα κρυφτεί, γενικά του έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη και γι'αυτό τον ρώτησα δεύτερη φορά αλλά μου είπε είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην ακούγεται δυνατά.  Στην κόρη μου δεν χάρηκα ούτε μια μέρα. Ειδικά μέχρι την αυχενική πήγαινα με κλάματα κάθε εβδομάδα για υπέρηχο και ήμουν βέβαιη ότι είχα αποβάλει... Έπειτα όταν άρχισα να την νιώθω, αν κάποια μέρα ήταν πιο ήσυχη, ξανά φόβος και άγχος. Την σκουντουσα, είχα βρει τραγούδια στο YouTube που έλεγαν ότι κάνουν τα έμβρυα να κινούνται, έπινα παγωμένο νερό, έτρωγα σοκολάτα ενώ με αναγουλιαζε... Ο άντρας μου με μάλωνε, το έχεις πρήξει το μωρό μου έλεγε!! Και το αποτέλεσμα; Θυμάμαι μια εγκυμοσύνη σαν μια μαύρη περίοδο που απλά ήθελα να τελειώσει και να φτάσω στην γραμμή τερματισμού με ένα υγιές και ζωντανό μωρό. Βλέπω τώρα φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλιά και με πιάνει το παράπονο... Λες και αν δεν χαρώ για το θαύμα αυτό και κάτι πάει στραβά, θα πονέσω λιγότερο... Έχετε όλες δίκιο, είστε υπέροχες, δεν έχω λόγια.... Θα σκέφτομαι θετικά, αξίζει στο σπορακι να του στέλνω θετική ενέργεια!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...