Μετάβαση σε περιεχόμενο

mwro xwris oikonomikh anesh?????


mwroudenia

Recommended Posts

Κανένας δεν χάνετε..

το μωράκι μεγαλώνει και με λίγα, μην κοιτάς γύρω σου τα σούπερ καρότσια και τα ρούχα απο γνωστές εταιρίες...

Εγώ και τα 2 αδέλφια μου μεγαλώσαμε καλά...

Ο μεσαίος έχει πραγματικά πολλά οικονομικά προβλήματα και όμως κάνανε παιδάκι, έχει όλα όσα χρειάζεται, του λείπουν μόνο 20 επιπλέον παιχνίδια που ίσως ούτε που θα τα ακουμπούσε και 10 επιπλέον παντελόνια - μπλούζες που θα φορούσε 5 φορές γιατί μεγαλώνει.

Έτσι ξεκίνησε και ο μεγάλος αδελφός μου, έχει 2 παιδιά και ένα στο δρόμο..

τα οικονομικά του έχουν στρώσει, περισσότερο απο οτι θα φανταζόταν...

Εγώ είμαι η άλλη περίπτωση της οικογένειας η '' τυχερή '' , έχω τα πάντα εκτός απο το ποιο σημαντικό..

μπορώ να αγοράσω την ποιο ακριβή προίκα για το μωρό μου αλλά...

το μωρό δεν έρχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ σχετικο το 8εμα ...

άλλο να μην εχεις την ανεση , άλλο να μην εχεις στον ηλιο μοιρα ...Αυτο μονο εσυ το ξερεις , εμεις απλα γνωμες λεμε.

Προσφατα βοη8ησα μια κοπελα που γεννησε , αυτη ηταν ανεργη αυτος δουλευε ντελιβερι κ επερνε 30Ε την εβδομαδα sorry αλλα περασε απο το μυαλο μου '' που πάς μανα μου , με ενα βραστο αυγο στο ψυγειο η8ελες και παιδι?'' , τωρα ετοιμαζονται να τους κανουν κ εξωση κ με εχει φρικαρει η απερισκεψια τους!

Η μητροτητα μερικες φορες γινεται πολυ εγωιστικη - 8α γινω μανα ντε κ καλα κ ας πειναμε ...

εγω λογω οικονομικων δεν βλεπω αμεσα 2 παιδι να επιδιωξω... δεν ειναι μονο τα γαλατα η τα παιχνιδια η τα ρουχα ...μεγαλωνουν κ εχουν κ φροντιστηρια κ σχολεια κλπ κλπ κλπ

αλλο να υπαρχει μετρο στις αγορες κ αλλο να ειναι ''στερημενο'' (και το παιδι δεν καταλαβαινει την στερηση , αλλα εγω σαν γονιος επειδη το βαζω πανω απο ολα 8α υποφερω...)

( ο αντρας μου που ειχε στερη8ει πραγματα δεν μαζευει την τσεπη του :? )

Μαζί σου!!!!!!!!!!!!!!!

Συμφωνώ κ τα είπες κ πολυ ωραία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανένας δεν χάνετε..

το μωράκι μεγαλώνει και με λίγα, μην κοιτάς γύρω σου τα σούπερ καρότσια και τα ρούχα απο γνωστές εταιρίες...

Εγώ και τα 2 αδέλφια μου μεγαλώσαμε καλά...

Ο μεσαίος έχει πραγματικά πολλά οικονομικά προβλήματα και όμως κάνανε παιδάκι, έχει όλα όσα χρειάζεται, του λείπουν μόνο 20 επιπλέον παιχνίδια που ίσως ούτε που θα τα ακουμπούσε και 10 επιπλέον παντελόνια - μπλούζες που θα φορούσε 5 φορές γιατί μεγαλώνει.

Έτσι ξεκίνησε και ο μεγάλος αδελφός μου, έχει 2 παιδιά και ένα στο δρόμο..

τα οικονομικά του έχουν στρώσει, περισσότερο απο οτι θα φανταζόταν...

Εγώ είμαι η άλλη περίπτωση της οικογένειας η '' τυχερή '' , έχω τα πάντα εκτός απο το ποιο σημαντικό..

μπορώ να αγοράσω την ποιο ακριβή προίκα για το μωρό μου αλλά...

το μωρό δεν έρχεται..

pragmatika me aggikse para poly to minima sou...sigkinithika :cry:

glykia mou merentoula :D den paei na pei kati auto gia sena...to oti den erxete den ftais esy!!!xeromai poly pou mporeis na kaneis tosa polla gia to mwraki pou tha erthei...kai egw thelw na tou ta dinw ola otan tha erthei me to kalo...kai as sterithw ta panta!!!arkei h zwoula mou na nai kala...

pali simera htan ena mwraki glykoo me thn mamaka tou sto karotsaki...kai koitoysa poly kai elega ti omorfh eikona... :(

kai me leei o antras mou...''ti koitas toshn wra?''

kai lew to mwraki...

kai mou leei...pame twra agaph mou...(na proxwrhsoume kai me pire agkalia)

kai lew ''emeis pote??????'' :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλους! mwroydenia μου γιατί έχεις απογοητευτεί τόσο,αφού δεν έχετε προσπαθήσει καν πραγματικά... Μην αγχώνεσαι καλή μου,εμείς προσπαθούσαμε πρίν κανά χρόνο να κάνουμε δέυτερο παιδάκι,όχι για πολύ βέβαια για 2 μήνες και δεν έγινε,αγχώθηκα παρά πολύ αλλά τότε είχαμε άλλα στο μυαλό μας,ο άντρας μου έλειπε 5 μέρες την έβδομαδα απο το σπίτι,λόγω δουλειάς έμενε σε άλλη πόλη,έγω με το παιδί μόνοι μας εδώ,εγω δουλειά,το παιδί στίς γιαγιάδες απο'δω και απο'κει,είχαμε σκορπιστεί,και οικονομικά,2 σπίτια να συντηρούμε.Και είπαμε να το αφήσουμε να δούμε τι θα γίνει με τη δουλειά του αν θα έρθει,τελικά βγήκε η πολυπόθητη μετάθεση και αλλάξαν όλα,άλλαξε η ψυχολογία μας.Και σε ένα μήνα έμεινα έγκυος.Μην αγχώνεσαι,εσύ ξέρεις τα οικονομικά σας και τη ζωή σας,να έχετε πίστη και να αφήσεις το εαυτό σου ελέυθερο και όλα θα πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kati periergo simvainei...niwthw to stithos mou poly varh...kai san na tsouzei...giati?????? :o:o:o:o

perimenw periodo stis 16!!!alla prwth fora toso poly...(Apo ta ygra apokleietai na eimai egkuos e? :?:?:? )

den mou exei tyxei...gia auto to apokleiw...

ti lete????????

alla oute na to akoumpisw den mporw...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΕΝΤΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΨΑΧΝΕΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΣΟΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΟΣΟ ΠΟΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΕΝΤΑΚΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΨΑΧΝΕΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΣΟΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΟΣΟ ΠΟΤΕ.

mipws mperdepses emena me thn merenta?? :P:P:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κάθε άνθρωπος εχει ένα πρόγραμμα κάνει σχέδια για το μέλλον και σίγουρα μέσα σε αυτά περιλαμβάνετε η /ο σύντροφος και βέβαια τα παιδιά . Δεν υπάρχει για μένα λόγος να μην κάνεις προσπάθεια να αποκτήσεις ένα παιδάκι τα οικονομικά μας δυστυχώς πάντα χάλια θα είναι απο εδω και πέρα ένα παιδί μεγαλώνει υπάρχουν τρόποι . Αρχικά μην γεννήσεις σε ιδιωτικο νοσοκομειο αλλα σε δημοσιο μην κάτσεις και πληρώσεις τον γιατρο υποχρεώμενη δνε είσαι και κοιτα να θηλάσεις Πανες υπάρχουν πολλές και οικονομικές και για τα πργματα του μωρου μπορεις να δανειστεις η να σου χαρισουν .Τα εμβόλια τα κανεις στο κεντρο μανας παιδιου δνε χρειαζετες κοπος ουτε μια περιουσια ενα μωρο μονο τρυφεροτητα και αγαπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mipws mperdepses emena me thn merenta?? :P:P:lol:

ΝΑΙ ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΕΡΕΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΧΑΖΗ ΞΑΝΘΙΑ :lol::lol: ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΣΚΟΥΡΥΝΑ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ.ΧΙΧΧΙ

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΗ 50ΗΜΕΡΩΝ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΕΡΕΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΧΑΖΗ ΞΑΝΘΙΑ :lol::lol: ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΣΚΟΥΡΥΝΑ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ.ΧΙΧΧΙ

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΗ 50ΗΜΕΡΩΝ.ΦΙΛΙΑ

να σου ζησει καλη μουυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

να σαι καλα και για τις ευχουλες!!!!!!!!φυσικα να γινουμε φιλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

popi mou perimenw periodo twra...!

alla me to allo thema...nai eipame molis vrw douleia twra...perimenoume apo 1 na mas pei gia sigoura...na valoume mpros!!!!elpizw o Theos na mas voithisei... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

geia sas kai apo mena...diavazw to post kai sumfwnw me oti oi kairoi einai duskoloi,kai sumfwnw polu me happy kai egw eimai paidi xwrismenon gonion alla kai gia th akriveia to patera mou dn to exw zhsei kai katholou kai pragmatika thelw na sas pw oti dn m eleipse tpt.eimai apo voulgaria kai h mhtera mou anagastike na erthei edw prin polla xronia gia na vgalei xrhmata giati opws xerete sth voulgaria akoma poio duskola htane tote.skeftite oti katafere ta katafere moni tis kai pragmatika tis vgazw to kapelo.. panta lew oti afou mporese kai ta katafere mporw kai egw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
mouroudenia exis tis kaliteres efxes mesa apo tin kardia mou me to Neo Xrono 2011 na se doume manoulla!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: gia afto min to kathisteris xekina me to kalo apo to Neo Xrono!!!!! exis oli mou tin thetiki energia kai oti xriasts ime edo!!!!!! polla filia xxxxx

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ !!!!!!!!

na sai kala Daddy mouuuuuuuuuuuuuuu :D:D:D:D \

kalh xronia kai se sena!!!kai me to kalo na ypodexteite to zouzounaki sasss 8-}:x:x:x:x:x:x:x:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...