Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΟΥ ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ Νο20- ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts

Αυτός ο ύπνος είναι μια πονεμένη ιστορία

Η Έλενα κοιμάται συνήθως 8:30-9:00 και το πρωϊ την ξυπνάω 6:15 :cry::cry: ξέρω βάρβαρη ώρα αλλά τι να κάνω πρέπει να πάω στην δουλειά :evil::evil::evil: και μετά κοιμάται συνήθως ένα τρίωρο 10-1 ή 11-2. Ο Μιχάλης επίσης κοιμάται γύρω στις 9:30 και το πρωϊ ξυπνάει 6:30, τις περισσότερες φορές κομάται και το μεσημέρι ένα 2ωρο αλλά τώρα τελευταία έχει αρχίσει και το κόβει και στεναχωριέμαι, λίγο δεν είναι 9 ώρες το 24ωρο?

Υπάρχει κανένας πίνακας που να δείχνει πόσες ώρες πρέπει να κοιμούνται βάση της ηλικίας τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νατασσούλα είχα διαβάσει ότι τα παιδιά του δημοτικού πρέπει οπωσδήποτε να κοιμούνται ένα 11ωρο σερί την νύχτα για να μπορούν να ανταπεξέλθουν στο πρόγραμμα του σχολείου!

όταν ο Λουκάς άρχισε τον παιδικό κοιμόταν στις 21.00 και ξυπνούσε στις 7.30 και η νηπιαγωγός μας είπε ότι ήταν νησταγμένος και κουρασμένος,....ε δεν θέλω, την ώρα που τα άλλα παιδάκια παίζουν, τραγουδούν κ.λπ., ο δικός μου να αισθάνεται κουρασμένος και έτοιμος για ύπνο!!!!

εδώ στην γειτονιά βλέπω τα παντζούρια από τα παιδικά δωμάτια στις 20.30 είναι όλα κάτω!!!! δλδ κοιμούνται!!!!

τα δικά μας μπορούν να αντέξουν και πιο πολύ, το είδα όταν πήγαμε στον γάμο και στα γενέθλια που γυρίσαμε αργά,.......αλλά αυτό να το κάνεις μια-δυο φορές που θα τύχει κάτι!!!!

και στο φινάλε και εμείς σαν γονείς θα θέλαμε και λίγο χρόνο για μας, να μιλήσουμε, πιούμε ένα κρασάκι, να ηρεμήσουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσα ειπατεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

τι κανετε?

το υποθετο που εμε εδωσε ειναι το κανεστεν τον 500

λετε να μη το παρω???????? :roll::roll::roll:

μαλλον στο γαληνο λεω κ γω να γεννησω..μια εκρεμμοτητα να λυθει κ αποφασιζω..

νατασουλα περαστικα..ωχ ποναει ε??????????

σπαθολαδο κ γω λεω..

ελευθερια παντα υπαρχουν ξαυγαδες μεταξυ ανδρογυνων..ευχομαι γρηγορα να τα βρειτε..

ρε γωγω δε τρως πιτσα????????????????????? :o:o:o:o

παπακι αυριο πας για μεγαλο υπερηχο ε???????????

οσο για το οτι ψωνιζομαι ειναι γιατι η αδερφη μου παντευεται

καλε δε ειπα οτι θα παρω μαλινη γραβατα :twisted::twisted:

χρυσα θα ερθω να κεραστω σαββατο :lol::lol::lol:

συμπεθερα ποτε θα πας για επιπλα για τη ειρηνη??????????

γιωτα ποτε εγιναν ολα αυτα κ γω ΤΙΠΟΤΑ δε ακουσα..κριμα παντως..

αναστασια χαιρομαι που βρισκετε παλι το ρυθμο σας

παναγιωτα πως παει η διαιτα?

αργι τελεια η φωτο τηε μικρης..

βικυ λενα που ειστε καλε...

ευα καλα??????????

λενακι λες να κανεις ρε τεστ???????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπράβο που κοιμουνται τα παιδακια σας!!!!Ειναι πολυ σημαντικο για ολη την οικογενεια να κοιμαται καλα το παιδι το βράδυ.

Εμεις με πολυ κοπο τον βαζουμε κατα τις 10μιση ,ξυπναει γυρω στις 9 αλλα δεν το παει σερι.Αυτο μας εχει εξοντωσει.Μεχρι περυσι ετρωγα εγω το πακετο γιατι τον θηλαζα ,τωρα παει και ο αντρας μου αλλα ειναι πολυ σπαστικο.

Το μεσημερι κοιμαται κατα τις 3 μεχρι 4μιση με 5.

Μακαρι και ο δικος μου να κοιμοτανε 9 και ας ξυπναγε και απο τις 7 αρκει να το πηγαινε σερι.

Απλως φοβαμαι μηπως ειναι τιποτα παθαλογικο :?:?:?:? Πανω απο 4 ωρες σερι δεν εχει κοιμηθει ποτε.

ΡΕ Γωγω και εγω δε μαγειρευω τιποτα περιεργα (ειμαι αισχρη μαγειρισα) αλλα μου αρεσει να δοκιμαζω νεες γευσεις. Αυτα που δε μπορω ειναι τα πολυνησιακα.

Θουλι εγω λεω να μη το βάλεις το υποθετο.Ειχα κολησει και εγω μύκητες και μου εδσε μια κρεμα να τη βαζω ισα ισα στην ακρη του κόλπου.Πεβαρυλ λέγεται νομιζω.Καλα παει η διαιτα.Εχασα και 1 κιλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου το πιστεύεις ότι δεν τις τρώω;;;;;Δε μου αρέσουν καθόλου..... :?:?:?:?

Και αν φάω, βγάζω τα πάντα από πάνω και τρώω μόνο το ζυμάρι....Αλλά μου αρέσει πολύ το πίσω το ψωμάκι της πίτσας...Ο "κώλος" του κομματιού...Αφού να φανταστείς, ο Γιώργος παραγγέλνει από πίτσα Hut πίτσα γι'αυτόν και σαλάτα Ceasar's, για την οποία πεθαίνω, για μενα...Και τρώω εγώ τη σαλατίτσα μου και μου πετάει ο Γιώργος λες και είμαι σκυλί τον "κώλο" του κομματιού, τη ζύμη....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παναγιώτα στείλε και από εδώ τη δίαιτα...Μου φαίνεται θα τα πάρω μαζεμένα τα κιλά.... :?:?:? Τρώω σαν ζώον!!!!!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops:

Νατασούλα 6,15;;;;; :o:o:o:o:o:o Όταν ξυπνάει 8 η Ιωάννα, μου έρχεται να αυτοκτονήσω....... :(:(:(:(:(:( Πως αντέχεις από τοσο πρωί;;;;;;; :?:?:?:?

Αρτζι ξέχασες επίσης να αναφέρεις το σεξάκι....Αν δεν κοιμηθούν νωρίς το βράδυ, οι γονείς πότε θα κάνουν σεξ;;;;; :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Α!!!!!!!!Μιλούσα πριν με μια από τις φιλές που με θεωρούν υπερβολική που 10η ώρα βάζω την Ιωάννα για ύπνο και μου είπε ότι είναι κομμάτια, γιατί η κόρη της χθες (2,5 ετών) κοιμήθηκε στη 1 τη νύχτα....... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Και φυσικά της πούλησα ειρωνία...Μα γιατί κουράστηκες, παιδάκι είναι, ήθελε να παίξει κλπ κλπ..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaa θα πηδηχτω απο το παραθυρο!

τοσο νωρις κοιμουνται τα παιδακια σας?

μην ακουσω καμια να παραπονιεται για ξενυχτι!

εμας κοιματια στις 12:30 κια ξυπνα 8:30-9:00 και απο τοτε που κοψαμε την πιπιλα δεν κοιματι για μεσημερι!

και φυσικα ντουρασελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!

σημερα εχω κατι νευρα!!!! οταν γυρισα σπιτι απο τη δουλεια κατα τις 1.20 η μανα μου μου ειπε οτι τον ειχε βαλει να κοιμηθει να κοιμηθει και ξυπνησε 12.30!!!!!!!!!! ε μα ελεος ρε πουστη μου, το εχει ξανακανει αυτο, γιατι του χαλαει το προγραμμα?? απο οταν γυρισαμε το καλοκαιρι απο την πατρα στην ουσια πριν 2-3 δομαδες αρχισε να στρωνει παλι το προγραμμα του!!! δεν το μπορω αλλο αυτο το πραγμα, που τα ξερει ολα καλυτερα απο μενα!!! και εγω φυσικα δεν το λυπαμαι το παιδι, μονο αυτη ξερει και αφουγκραζεται τις αναγκες του!!!! μα δεν αντεχω!!!! δεν κοιμηθηκε ουτε 5 λεπτα, ολη την ωρα χοροπηδαει κ εχω να ετοιμασω ενα σωρο πραγματα για το σχολειο!!!!! αφηστε που θελω ρε παιδι μου να γυρισω και απο τις φωνες με τα πιτσιρικια θελω μια ωριτσα να ηρεμησω!!!!!!!!

αχ.. δεν εχω κουραγιο να σχολιασω, συγχωρεστε με.. θυμαμαι μονο που με ρωτησε η θουλη αν θα κανω τεστ. μπα δεν κανω, δεν ειμαι εγκυος, δεν πιστευω να παιζει εκγυμοσυνη.

γιωτα παλι καλα που γυρισε ο αντρας σου

συμπεθερα μου νατασουλα νατασα κ οι υπολοιπες κουκλιτσες του τρενουφιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα καλα ρε λενα..κ ο αναστασης κοιμηθηκε?

δε εκλαιγε?

εμενα αν τον βαλω κ δ ειναι η ωρα του σπαρταραει,.,καταλαβαινω πως νιωθεις :YMHUG:

βικυ ευχομαι το 2 μωρο :roll::lol: να σου κοιμαται με τις κοτες.. :lol::lol:

μπραβο ρε παναγιωτα που εχασες..χιλια μπραβο..τι τρως ειπαμε?λες να το αρχισω? :lol::lol:

γιωταρα σε μιλησα στο τσατ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα ελα ντε!!!! ποτε δεν εχει κοιμηθει με καποιον αλλο τωρα θα την κανει την αρχη??? και ειναι δυνατον να τον αφησει να κοιμηθει μεχρι τοσο αργα? αφου 2 κοιμαται για μεσημερι!!!!!

ασε ασε θουλη ειμαι στο τσακ να την παρω τηλ και να της τα χωσω... τι θα τον κανω τωρα μεχρι το βραδυ????? τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα υπομονή...Τα κάνουν αυτά οι γιαγιάδες...Βέβαια, εμένα η μάνα μου ότι και να κάνει με ρωτάει, γιατί ξέρει ότι θα τα ακούσει.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Όμως ξεκαθάρισέ της να μην το ξανακάνει και εξήγησε της τους λόγους σε έντονο ύφος.... :x:x:x

Βίκυ 12.30;;;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o:o Πώς αντέχεις ρε συ;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Είσαι ηρωίδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιώτα έχει μοιάσει από εσένα που είσαι πάντα ντούρασελ.... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα εχει πολυ καιρο να το κανει. οταν παει να τον βγαλει απο το προγραμμα του γινεται χαμος!! απλα σημερα δεν της ειπα τιποτα γιατι γενικα δεν ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα καιδεν ειχα πρεξη για καβγαδες. αλλα μου την εχει δωσει γιατι ηρθα με κεφαλι καζανι και τσατιστηκα τοσο μα τοσο πολυ που τωρα δε μπορω να το κουνησω, με ποναει υπερβολικα και τωρα ο μικρος νυσταζει τα νευρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το πως αντεχω απορω και εγω!

μου λειπει υπνος!

θελω να κοιμηθω ενα ολοκληρο 24ωρο!

αλλα πως?

κατι φορες εχει περασει απο το μυαλο μου.....να παω σε ενα ξενοδοχειο μονη μου και να κοιμηθω οσο καταφερω!

γιατι σπιτι....ολο με κατι ασχολουμαι....οταν το ειπα στον Π. μου ειπε ¨αααα ωραι θα ερθω και εγω στο ξενοδοχειο...."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ από ότι κατάλαβα ο Π. έχει άγριες διαθέσεις...... ;););););)

Αν πάτε τελικά σε ξενοδοχείο μαζί, σε βλέπω πρώτη πρώτη να μας ανακοινώνεις εγκυμοσύνη....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λενάκι μου σε καταλαβαίνω...Και αν τον βάλεις να κοιμηθεί τώρα, άντε να κοιμηθεί μετά το βράδυ..... :?:?:?:? Πάρτυ θα κάνει τα μεσάνυχτα!!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπράβο που κοιμουνται τα παιδακια σας!!!!Ειναι πολυ σημαντικο για ολη την οικογενεια να κοιμαται καλα το παιδι το βράδυ.

Εμεις με πολυ κοπο τον βαζουμε κατα τις 10μιση ,ξυπναει γυρω στις 9 αλλα δεν το παει σερι.Αυτο μας εχει εξοντωσει.Μεχρι περυσι ετρωγα εγω το πακετο γιατι τον θηλαζα ,τωρα παει και ο αντρας μου αλλα ειναι πολυ σπαστικο.

Το μεσημερι κοιμαται κατα τις 3 μεχρι 4μιση με 5.

Μακαρι και ο δικος μου να κοιμοτανε 9 και ας ξυπναγε και απο τις 7 αρκει να το πηγαινε σερι.

Απλως φοβαμαι μηπως ειναι τιποτα παθαλογικο :?:?:?:? Πανω απο 4 ωρες σερι δεν εχει κοιμηθει ποτε.

ο δικός σου είναι μόνο 18 μηνών? μην νομίζεις η ΡΕΑ όταν ήταν 18 μηνών άρχισε να κοιμάται σερί!!! και όχι κάθε βράδυ! επομένως......

μπράβο για το κιλάκι!!!!

ο Λουκάς είπε στον άντρα μου να τον αφήσει στην ησυχία του!!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακια...Γεια σας,ειπα! :|

Χρυσα μονο εσυ με ειδες!Καλα ειναι κ το κοριτσακι μου!

Εσυ ξεκινας αποθηλασμο πιο..."ζεστα" ε?Καλο κουραγιο! :)

Ερωτηση...Φαγητο "δικο" μας ποτε δινουμε?

Εννοω με μαγειρεμενο λαδι,αλατι κλπ εννοειται ελαφρυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ανασταζια!!

σε ειδα αλλα ημουν φορτωμενη πολυ

να με συγχωρεις!1

να ερχεσαι πιο συχνα στο τρενακι μας βρε!11 τι κανει η τσαχπινουλα?

εγω ειχα αρχισει να του δινω απο οταν χρονισε, αλλα επειδη ειχε μπει στο νοσοκομειο στην ουσια αρχισε απο 14 μηνων

χρυσα καλη αεχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι καλως ηρθες στο τρενακι μας

αντε να σε βλεπουμε πιο συχνα ε???? η τσαχπινουλα σου τι κανει???

miracle καλως ηρθες κι εσυ στο παρεακι

;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου εννοεις κανονικα μαγειρεμενο?Οπως περιγραφω?Δλδ

μαγειρευες ιδιαιτερως προσεχτικα ε?

Ρωταω γτ η κοπελια μου δεν τρωει τιποτα...Πριν λιγες μερες ετρωγα γιουβαρλακι κ

ηρθε με τεραστια ορεξη να...φαει! :!::!: ...

Της εδωσα λιγο(συνηθως γυρναει αλλου το κεφαλακι..) κ το εφαγε...Μετα μου ξανανοιξε το

στομα...Απ'τη μια δεν ηθελα να της δωσω γτ ειχε αλατι,πιπερι,λαδι αλλα απο την

αλλη ειχα μηνες να την δω να ανοιγει στομα! :cry: ...Ουφ!....

Τελικα κοιμηθηκε νωριτερα ο μικρος?

Αναστασια μου φιλακια κ στον Σπυρακο!

Μιρακλακι μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι...

Μόλις έφαγα και κάθησα να γράψω. Ο λαιμός μου ακόμη πονάει και γενικότερα νιώθω κομμάρα (όχι κορμάρα ) :lol::lol::lol:

Η Ειρήνη κοιμάται από τις 9 . Εγώ άρρωστη ξεάρρωστη πιάστηκα σήμερα και έκανα την ντουλάπα της Ειρήνης. Άδειασα τη συρταριέρα της από τα ρούχα και τα έβαλα στα συρτάρια της ντουλάπας. Περιμένω να δω τί θα κάνουμε με την πόρτα για να πάω να πάρω τα επίπλα και επιτέλους να αρχίσουμε να στήνουμε.

Αύριο έχω και γιατρό το απόγευμα...

Άντε να δούμε!

Και έτσι επειδή το έφερε η κουβέντα, η Ειρήνη κοιμάται 9-9.30 το πολύ και ξυπνάει κατά τις 9.30. Το μεσημέρι ρίχνει και 2-3 ώρες αναλόγως την κούραση έκει γύρω στις 14.30 με 15.00. Μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν κουρδισμένο ρολόι το πρωί. Ξυπνούσε 8.15 ακριβώς . Ευτυχώς το ξεπέρασε!!!

Τώρα μόλις σηκωθεί ανάβει το φως της και φωνάζει από το δωμάτιό της 'Μπαμπάάάάά τσύπνησααααα θέλω να βγιώώώώ' 'Μανούλαααααα τσύπνησααααα' και αρχίζει να μικάει και να λέει ιστορίες.Πολύ γέλιο!!! :lol::lol::lol:

Ήθελα να σχολιάσω αλλά τα ξέχασα όλα...

:oops::oops::oops::oops:

Θα προσπαθήσω να θυμηθώ...

Λένα σε καταλαβαίνω...

Θέλουμε όλοι το χρόνο μας και την ηρεμία μας. Αυτό το μπούρου μπούρου όλη μέρα και γω δεν το αντέχω συνέχεια.

Αναστασούλι που είσαι βρε;;;;;;

(Λες και έχουμε να μιλήσουμε αιώνες...)

Εγώ μέχρι και σήμερα μαγειρεύω χώρια την Ειρήνη. Από τον χρόνο και μετά μπορείς να δίνεις από το δικό σου. Για λαχανικά,λαδερά κλπ ακόμη και από τον 8ο.

Όταν βαρίεμαι και κάνω ένα φαγητό πχ φασολάκια. Δεν τσιγαρίζω, βάζω ελάχιστο αλάτι και τα προσθέτω στο τέλος αφού ξεχωρίσω τη μερίδα. Αν και γενικά δεν μαγειρεύω το λάδι . Ούτε και τηγανίζω. Όλα τα πάνε (όταν κάνω) τα κάνω στο φούρνο όπως και τις 'τηγανιτές' πατάτες που τις κάνω στη λαδόκολλα με 2 κουταλιές λάδι.

Αλλά εσύ ξέρω τι τεμπέλα είσαι...

Ποιος ξέρει τί το ταΐζεις το παιδί... :lol::lol::lol::lol:

Αναστασία χαίρομαι που είναι καλύτερα ο Σπυράκος!

Γιώτα τί πάθατε σε συ;;;

Πότε έγιναν όλα αυτά;;; Εγώ χαμπάρι, κοιμάμαι όρθια...

Ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ πάντως...

Γωγώ άσε τις φιλενάδες να κουρεύονται και να σε λένε παράξενη. Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα να μάθουμε στα μικρά μας...

Βίκυ 12.30;;;;

Ρε συ μήπως να της το άλλαζες;;;

Δεν μπορεί κάτι πάει στραβά. Θα το μάθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γρηγορο γεια κι απο μας.Δεν εχω προλαβει να ασχοληθω με τικερακια και φωτο.

Εμεις εχουμε καλες και κακες μερες.Χτες και σημερα ηταν δυσκολες μερες.

Γκρινια και οι δυο.Ο μεγαλοςδεν ξερω γιατι και ο μικρος απο κολικους.

Ευτυχως που ο μικρος μου κοιμαται μεσημερι βραδυ γιατι αλλιως δεν ξερω τι θα εκανα.

Γιαυτο δεν τον βγαζω απο την κουνια του μην μου χαλασει το προγραμμα του.

Ο μικρος θα υην βγαλει στι παρκοκρεβατο(αδικημενος)

Εσεις θα παρετε δευτερη κουνια η θα τα βαλετε σε κρεβατι?

Αναστασια καλωςορισες παλι.Εχω 10 κιλα περισσευμα τα θελει καμμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου ακομα και τωρα που ο μικρος τρωει καθε μερα απο το δικο μας, γενικα δεν τσιγαριζω, παρα σε ελαχιστες περιπτωσεις ουτε βαζω πουμαρο και τετοια. Σαλτσα εχω κανει απο το καλοκαιρι και εχω σε βαζακια, βαζω πολυ λιγο πιπερι κ πολυ λιγο αλατι. Του μικρου του αρεσει πολυ η ριγανη και το πολυ λεμονι στο φαγητο!

Αλλα γενικα οπως και η νατασα ουτε εγω τηγανιζω (βασικα δε μπορω να καθαριζω την κουζινα απο τα λαδια) και τα φαγητα μας τα κανω ειτε κατσαρολα ειτε φουρνο.

νατασα πως τις κανεις τις τηγανητες πατατες στη λαδοκολλα?

κοριτσια σημερα ο αναστασης ολο το απογευμα γκρινιαζε μουρμουρουσε και τριβοταν. αλλα δεν τον αφησα να κοιμηθει και τελικα κοιμηθηκε 10 παρα, παλι καλα...

το απογευμα ειχαμε παει στο σουπερ και καθως στεκομουν στο μαναβικο κ διαλεγα φρουτα και λαχανικα, τον ακουω να γκρινιαζει, εβλεπε απεναντι ενα σταντ με κιντερ και ηθελε ενα αυγο. του το δινω και συνεχιζω να διαλεγω. οταν γυρισα απο το ζυγισμα (ειναι θεμα αν ελειψα 2 λεπτα) παω και τον βλεπω, ειχε ανοιξει το αλουμινοχαρτο, δεν το εφαγε (το ελεγξα) και ειχε καταβροχθισει το μισο αυγο κιντερ!!!!! και κρατουσε στο αλλο χερι το κιτρινο με την τυχη μεσα και μου το εδωσε!!!!!!!!!!! καλα περιτο να σας πω οτι επαθα ενα σοοκ γιατι νομιζα; πως εφαγε και το αλουμινοχαρτο αλλα το σκατο ποτε προλαβε!!! αν ειναι δυνατον!!!!!!!

ειναι η πρωτη φορα που εφαγε σοκολατα... γαμωτο... ηθελα να του δωσω να δοκιμασει πιο μετα και να δω και φατσα γνωριμιας.... και εδειχνε να την απολαμβανει και να ειναι τοσο ευτυχισμενος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

σιδερωσα...εκανα γεμιστα...κ απλωσα ρουχα...

κ τωρα ααραζωωωωωωωωωω

καλα ειστε?

ερωτηση..νατασα γιατι ακομα ξεχωριστα δινεις? :roll::roll::roll:

εγω τυχαινει ξεχωριστα..αλλα κ δικα μας..αυριο ολοι θα φαμε γεμιστα..χθες κοτοσουπα

αναστασιααααααααααααααααα

εγω απο μηνων δινω απο μας..καλα η τσαχπινουλα????????????????

σας φιλω ολες..

ααααααααα βρηκα γραβατα..δε πηρα γιατι δε ξερω ποια..θα παω με το κουστουμι κ μετα

ειχε μια γκρι μια μωβ κ μια μωβ με γραμμες πιο σκουρες..σαν εμπριμε..

για πειτε@@@@@@@@@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θουλαρα! τι λεει η κοιλιτσα? ο θοδωρακος?

κοιτα αν το κουστουμι και το πουκαμισο ειναι μονοχρωμα μην παρεις μονοχρωμη γραβατα, καλυτερα την αλλη. εγω ετσι θα εκανα παντως.

αυριο θα κανω χοιρινο με πρασοσελινο μιαμμμμμμμμμμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...