Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Kαλησπέρα και από εμένα!

bibibo εγώ είχα πονόδοντο τον περασμένο μήνα και ο γιατρός μου μου επέτρεψε να πάω στον οδοντίατρο. Μου έκανε ένα ελαφρύ σφράγισμα, Χωρίς να μου βγάλει ακτίνα. Ο γιατρός μου μου είπε να πάω όσο πιο γρήγορα γιατί αν γινόταν πολύ χάλια το δόντι και χρειαζόταν αντιβίωση θα ήταν πιο δύσκολα, οπότε μήπως να το κοιτάξεις και εσύ, αφού μιλήσεις με τον γιατρό σου?

Καλορίζικα τα καινούρια πραγματάκια που πήρατε όλα τα κορίτσια. Εμείς λέμε να πάμε αύριο που έχει ρεπό ο άντρας μου μια βόλτα από τον Μωρουδόκοσμο. Την Πέμπτη θα πάμε και σε ένα κατάστημα στα Ανω Λιόσια που μας έχουν πει και ίσως και στο Λητώ. Αντε μπας και πάρουμε μπρος γιατί βλέπω το μωρό να κοιμάτε μαζί μας :P:P

Φιλιά σε όλες και καλή επιτυχία σε όσες πάνε για β-επιπέδου. Μπορεί να έχετε άγχος αλλά είναι ο πιο απολαυστικός υπέρηχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια!!Τι κανετε;;;Σημερα εκανα μια βολτα και ειδα επιπλακια για τη μπεμπα!

:?::?::?::?::?: Θελω λιγο την γνωμη των ηδη μαμαδων.....ειδα ενα καροτσι το οποιο συνοδευεται με πορτ μπεμπε και καθισματακι αυτοκινητου για νεογεννητο σε πολυ καλη τιμη!Η κοπελα εκει μου ειπε οτι αν εχω το πορτ μπεμπε δεν χρειαζεται να εχω καλαθουνα γιατι ειναι το ιδιο και καλυτερο!Συμφωνειτε;;;; :?::?::?::?:

Ρεββεκακι μεγεια τα πραγματακια που αγορασατε!!!!!!Αχ αυτες οι μανουλες μας!!!!Χρυσαφι!!!! :x:x:x:x:x

geozoyli παει και η καμπυλη!Μπραβο ολα καλα!Αχ περνανε οι μερες :):):):)

Βρε Ματα μια χαρα ειναι η Αντωνια σου στο δωματιακι της!!!!Ισα ισα που θα απολαμβανει υπνους στο ημιδιπλο!!!!! :D:D:D

Λενακι μακαρι να ειναι απλα γκρινια και οχι κρυωματακι της κουκλας σου!Δεν παιρνεις καθολου σιδηρο ε;;;Πες του πως αισθανεσαι μηπως ειναι ωρα να σου δωσει!Εμενα μου τον αυξησε την τελευταια φορα σε 2 την ημερα!

Αφροδιτη πως το λενε το καταστημα στα ανω λιοσια μηπως ειναι το ιδιο με αυτο που πηγα και εγω σημερα!Ειδα εχει και στα Ανω Λιοσια καταστημα και το λενε μωροσετ.Ψαξτο εχει αρκετα καλες τιμες σε ολα!

Βαριεμαι βρε κοριτσια ο αντρουλης μου πηγε με τον μπαμπα μου να δουνε την μπαλα και ηθελα λιγη κουβεντουλα αποψε!Κοιμηθηκα και 3 ωρες το μεσημερι και αντε να κοιμηθω τωρα το βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια!!! Χθες είχα γυναικολόγο και ενώ όλες οι εξετάσεις είναι καλές καμπύλη κλπ του είπα ότι έχω πονάκια και συσπάσεις τις τελευταίες μέρες και ανησύχησε. Με ξεκίνησε αμέσως Yutopar και την άλλη εβδομάδα θα πάω να κάνω NST κοινώς καρδιοτοκογράφημα για να δούμε τις συσπάσεις της μήτρας και την καρδιακή λειτουργία του εμβρύου. Μου συνέστησε ξεκούραση, η αλήθεια είναι ότι το είχα παρακάνει και από στρες και από κούραση με αυτό που μου συνέβει με τη μικρή μου. Ελπίζω να μη βιαστεί να βγει η μικρούλα μου :(

Ιωάννα μου θα συμφωνήσω με την κοπέλα για το πορτμπεμπέ είναι πολύ βολικό και το βάζεις και στο καρότσι και το πας και βολτίτσα κατευθείαν. Να το πάρεις όλο το σετ ειδικά αν το βρήκες και σε καλή τιμή.

geozouli καλά αποτελέσματα με την καμπύλη σου.

bibibo αν έχει το μωράκι λόξιγκα είναι συνεχόμενες οι αναταράξεις όπως όταν έχουμε εμείς λόξιγκα αλλά τον νιώθεις στην κοιλίτσα σου.Κρατάει ρυθμικά για λίγα λεπτά. Καλά αποτελέσματα στη β επιπέδου και περαστικά στο δοντάκι σου.

Ρεββεκάκι μου καλορίζικα τα πραγματάκια!! Το avent δεν το χρησιμοποίησα στην κόρη μου, χρησιμοποιώ της NUK με θηλή σιλικόνης και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κολικούς στη μικρούλα μου. Έτσι την εμπιστεύτηκα και αυτή τη φορά και τα ξαναπήρα. Αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και για της avent.

mata μου καλά έκανες και την πήγες τώρα στο δικό της δωμάτιο να της τονίζεις συνεχώς πόσο μεγάλη κοπέλα έγινε, και οι μεγάλες κοπέλες μένουν στο δικό τους δωμάτιο. Οι ειδικοί λένε ότι αυτό πρέπει να γίνεται αρκετό καιρό πριν έρθει το νεο μέλος ώστε να μη νοιώσει παραγκωνισμένο το μεγαλύτερο παιδάκι απ τον ερχομό του μωρού.

Πολλά πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κουκλιτσες μου!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Καλημερουδια Αννουλα!!!!! :-*:-*

Κοριτσια εχω λιγες μερες που εχω κατι αναγουλες....μπλιαχ!!!!πλακα να ξαναρχισουν..... :-o:-o:-o

Ρεββεκακι μου, με γεια τα πραγματακια της ζουζουνας σου!!!! :x:x Για το μπιμπερο δεν ξερω..... :roll: εμεις θηλαζαμε και δεν ειχαμε κολικους!!!! ;) Εγω αυτο προτεινω!!!! ;):-*:-*

Bibibo μου χαλαρωσε!!!!Θα κανεις και τη β'επιπεδου και ολα θα ειναι καλα!!! :-* Μπορεις να πας οδοντιατρο, απλα ενημερωσε και το γιατρο σου πρωτα!!! Οσο για το λοξυγγα ο μπεμπης μου δεν εχει ακομα... :lol: η Αντωνια μου ειχε συχνα!!!! :P:P Περαστικα με το δοντακι σου!!!! :-*

Ζωουλα καλα αποτελεσματα!!!!Αντε και με το καλο να ετοιμασεις το δωματιο!!!! :-* ,

Αφροδιτη μου καλα ψωνια και σε σας γλυκια μου!!! :x:x:-*

Ιωαννα μου εγω δεν ειχα πορτ μπεμπε....νομιζω ομως πως ειναι το ιδιο!!! Δες τη σε συμφερει περισσοτερο!!! ;):-*

Μαριαλενα μου ευχομαι ολα να ειναι καλα και να μη βιαστει η ζουζουνα σου!!!!Ξεκουρασου οσο μπορεις!!!! :-*:-* Της λεω της μικρης μου ποσο μεγαλη κοπελα ειναι....ασε που δεν το πιστευω!!!! 8-|8-|:P:P

Φιλακια κοριτσαρες μου!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mata μου και εγώ την θήλασα μέχρι 4 μηνών. Και δεν μας χρειάστηκε το μπιμπερό μετά όμως το χρησιμοποιήσαμε αναγκαστικά. Σίγουρα ο θηλασμός είναι η πρώτη μας επιλογή μόνο αν υπάρξει πρόβλημα προχωράμε στο μπιμπερό. Ελπίζω και εγώ αυτή τη φορά να θηλάσω παραπάνω. Το θέλω τόσο πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!

Πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε για το δοντι μονο ντεπον να παρω :? Για να δουμε τι θα κανουμε...

Αυριο παω και για εξετασεις αιματος, ουρων και ζαχαρου και την παρασκευη επιτελους για τη Β επιπεδου :) Ααααχ δε ξερετε τι αγωνια εχω να δω το νινακι μου :roll::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τη θηλασα μεχρι τον ογδοο....μετα δεν ηθελε αλλο απο μονη της!!! :P μπιμπερο χρησιμοποιω ενα κοντοχοντρο με φαρδυλαιμη πιπιλα!!! Αυτο μας βολεψε!!! Δε θυμαμαι τι μαρκα ειναι...... Μακαρι να θηλασουμε και παλι!!!!! :x:x:x

Ολα καλα θα πανε bibibo μου μη σκας!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες!!!

Προχθές έκανα την καμπύλη ζαχάρου και ενώ ανακοίνωνα στις νοσοκόμες που μου πήραν το αίμα, τα σχέδια μου για να πάω στο εμπορικό κέντρο για ψώνια καμία δε μου είπε πως δε πρέπει να κάνω καύσεις και ότι πρέπει να καθίσω στα αυγά μου.

Με τσάκωσε ο γιατρός στον δρόμο και μόνο που δε με έπιασε από το αυτί.

«θα τις στολίσω και τις άλλες στο Μητέρα» μου είπε…

Η εξέταση δεν είναι και ότι πιο σαφές με τόσες βόλτες αλλά όχι και χρησμός για να πρέπει να την ξανακάνω ευτυχώς.

Μόνο που μου είπε να προμηθευτώ με μηχανάκι για το ζάχαρο και να το ελέγχω.

Ευτυχώς με τα κιλά καλά.

Με ζύγισε 60, όσα ακριβώς με είχα ζυγίσει και πριν 3 εβδομάδες.

Με τον διαιτολόγο συνεχίζω.

Αύριο θα πάω να επαναλάβω την εξέταση για την θρομβοφιλία που δεν είχε βγει καλή και ο Θεός βοηθός!

Σήμερα λέει κάθισα να δουλέψω λέει από το σπίτι και μου τα έχουν κάνει μπάχαλο.

ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.

Αλλά δε φταίει κανείς άλλος εγώ που έχω αναρρωτική και αντί να κάτσω να ηρεμίσω ασχολούμαι μαζί τους.

Ας κλείσω κινητά και υπολογιστές για μια μέρα και να δω τι θα κάνουν.

Τα είπα και ξέσπασα … αμάν πια.

Πάω να διαβάσω τα νεάκια σας.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

μπιμπιμπο μου αντε να ηρεμησεις κοριτσι μου να δεις το μπεμπακι σου και να χαλαρωσεις!!!!

αχ και γω θελω να θηλασω το μωρακι μου οσο παει!!!!!αποκλειστικα!!!!αλλα με τοσο μικρο στηθος που εχω αμφιβαλω ελπιζω να μην παιζει ρολο!!!! :oops:

ρε κοριτσια ακομα δεν εχω ξεχωρισει συσπασεις με τεντωματα του μωρου!!!!καμια φορα δεν μπορω να κουνησω το δεξι ποδι να περπατησω και ποναω χαμηλα και πετρωνει η κοιλιτσα η μαζευετε απο την μια μερια,οταν το λεω στην μαμα η σε καποια αλλη που ηταν εγκυος ολο μου λενε το μωρο ειναι ετσι θα πονας και τετοια!!!εγω νομιζω εχω συσπασεις και μαλιστα δυο μερες εχω συχνα!!!!

πως ακριβως τις ξεχωριζουμε???πεστε μου εσεις εμπειρες μανουλες!!!

ειρηνακι μου καλο :D:D παρμενη εισαι πρωι πρωι χιχιχιχιχι!!!!

αντε να εχεις καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!!!!

και πες μας αν δεν σε εχουμε κουρασει με τις ερωτησεις!!!η αδερφουλα σου???? :?:

κιμονακι μου που να μην ερθει!!!!!!για εννεα μηνες να εξαφανιστει δεν την θελουμε ρε παιδι μου!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbekaki μου…….. δε νομίζω να παίζει ρόλο αυτό που λες για το στήθος…… εξάλλου μέχρι τέλους…… θ΄αλλάξει……. θα το δεις………

Irrenevaladiaki μου….. μακάρι οι εξετασούλες σου να είναι SUPER!!!! Ξύλο θέλουνε οι Νοσηλεύτριες…. με φαίνεται….

Kimonaki μου…… δεν το καταλαβαίνει….. η μουλάρα….. πως είναι ακάλεστη πια????

Mata μου και Marielen μου….. σας το εύχομαι ολόψυχα να ξαναθηλάσετε αφού το θέλετε τόσο βρε κοριτσάκια!!!!!! Και μην κουράζεστε…. όσο γίνεται δηλαδή….

Bibibo μου….. με το καλό να δεις το σποράκι σου την Παρασκευή!!!!!! Καλές εξετασούλες αύριο!!!!

Annoula…… Ιωάννα……. Ζωϊτσα………..

Καλή σας ημέρα!!!!!!

Φιλιά σε όλες τις φουσκούλες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα με πιστέψετε ότι ακόμα δεν έχουμε νέα για την αδελφή μου; Στη θέση της θα είχα πάει στην Αθήνα. Δε ξέρω πως αντέχει. Όσο το καθυστερεί τόσο χειρότερα είναι γιατί μετά θα πρέπει να της κάνουν τοκετό. Αχ ούτε να το σκεφτώ δε θέλω…

Πολλά φιλάκια ιδιαιτέρως την Ζουζούνα και στο Κιμωνάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια....! Σε 2 μερες 8α κανω την β επιπεδου με τον κ. Κουτρα στο Μητερα και εχω μεγαλη αγωνια γιατι εχω να δω το μπεμπακι 1 μηνα :) και 8α μα8ω και το φυλο! Επειδη ειναι το πρωτο μου και δεν ξερω...8ελω να ρωτησω ποση ωρα γινεται αυτη η εξεταση....και αν σε εξεταζουν εκτος απο κανονικα και κολπικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

penny1979 μου,ο υπέρηχος κρατάει από 15-45 λεπτά!Ανάλογα την περίπτωση.Εξαρτάται από το πόσο ψείρας είναι ο γιατρός που θα στην κάνει και αν το μωράκι δεν κοιμάται και βοηθάει να δείτε ό,τι χρειάζεται! :D Εμένα η γιατρός που μου κάνει αυτού του είδος τις εξετάσεις δεν είναι ούτε του ύψους,ούτε του βάθους,δηλαδή και η αυχενική και η Β επιπέδου κράτησαν περίπου 25-30 λεπτά! Επίσης στην Β επιπέδου μου έκανε κι έναν 5λεπτο κολπικό υπέρηχο αλλά νομίζω ότι κι αυτό εξαρτάται από τον γιατρό,δεν έχω ακούσει από κάποια άλλη κοπέλα για κολπικό....Καλά αποτελέσματα να έχεις!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon αν πάρει από τον μπαμπά του σίγουρα θα μου γίνει 2 μέτρα. Από τη μαμά να μη πάρει…penny1979 κολπικά δε σε εξετάζουν. Γύρω στα 15-20 λεπτά σε εξετάζουν. Καλή επιτυχία!

ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ:Νομίζω κορίτσια μου πως έπιασαν οι προσευχές μας (εννοώ οι δικές σας και οι δικές μου). Η εξέταση ήταν καλή. Δε της ξεκαθάρισαν ακόμα και σε 10 – 15 μέρες θα βγει η επόμενη εξέταση που θα είναι ακόμα πιο αναλυτική (χαρτογράφηση dna) αλλά το ότι δεν βγήκε καλή αυτή η εξέταση δεν είναι ενθαρρυντικό; Ίσως να μην είναι υγρό αυτό που φαίνεται σους υπέρηχους αλλά κάποια σκιά. Δε ξέρω τι να πιστέψω. Μακάρι. Εμείς πάντως θα ελπίζουμε και θα προσευχόμαστε μέχρι τελευταία στιγμή! Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, δυστυχώς κ η σημερινή καμπύλη απέτυχε πάλι :(:(:( . Κι ενώ το ήπια με σχετική ευκολία αυτό το ρημαδοσκέυασμα με γεύση λεμόνι κ ήμουν καλά, μετά απο 45 λεπτά με έπιασαν τα ίδια συμπτώματα, εφίδρωση, τρέχαν τα μάτια μου, ζαλάδα κ τελικά με το ζόρι πρόλαβα να πάω στο μπάνιο να τα βγάλω :(:( . Ο γιατρός μου σε συννενόηση με τον μικροβιολόγο είπαν πως εφόσον δεν κατάφερα να κάνω την καμπύλη θα πρέπει να κάνω κάποιες άλλες εξετάσεις σε τακτά διαστήματα για να παρακολουθούμε το ζάχαρο, κι ας βάλει ο Θεός το χέρι του ότι όλα θα πάνε καλά κ για μένα κ για τον μπεμπούλη μου!!!!

Καλή επιτυχία σε όσες έχουν 'β επιπέδου κ καμπυλη αυτές τις μέρες κ φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια....! Σε 2 μερες 8α κανω την β επιπεδου με τον κ. Κουτρα στο Μητερα και εχω μεγαλη αγωνια γιατι εχω να δω το μπεμπακι 1 μηνα :) και 8α μα8ω και το φυλο! Επειδη ειναι το πρωτο μου και δεν ξερω...8ελω να ρωτησω ποση ωρα γινεται αυτη η εξεταση....και αν σε εξεταζουν εκτος απο κανονικα και κολπικα!

Γεια σου Penny μου κ με το καλό να πάρεις καλά αποτελέσματα απο το β επιπέδου, σύνήθως ο υπέρηχος αυτός επείδη είναι πολύ αναλύτικός κρατάει απο μισή ως κ μία ώρα , ανάλογα κ την θέση του μωρού για να μπορέσει ο γιατρός να δει όλα τα μέλη του σώματός του. Επειτα εφόσον έχεις κλέίσει κ την 22η εβδομάδα γίνεται κ ένας κολπικός υπέρηχος για την μέτρηση του τραχήλου . Ελπίζω να σε βοήθησα.

καλή επιτυχία κ πάλι!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

Τ κανετε??

Σημερα πηγαμε με τον αντρουλη μου και πηραμε τα πρωτα ρουχαλακια για τον μικρο! Του πηρα 2 σετακια

με πανελονακι και ζακετουλα απο μαλακο υφασμα και μια ποιο χοντρη ζακετουλα με γουνακι μεσα! Και φυσικα πηραμε και για την νεραιδουλα μας κατι της.2 ζευγαρια μποτουλες με γουνα και ενα κοτλε πανελονακι.Ολα απο τα Η&Μ.Ξετρελαθηκα! χιλιες φορες να ψωνιζω για τα παιδια παρα για μενα! Α! πηρα και ενα τζινακι εγκυοσυνης για μενα! :)

Ειρηνακι ενθαρυντικα τα νεα για την αδερφη σου.Ευχομαι και ολες οι υπολοιπες εξετασεις να ειναι καλες!

Γιατι σου ειπε ο γιατρος ομως να παρεις μηχανακι να μετριεσαι?? Στο βρηκε ανεβασμενο το ζαχαρο??

Μια χαρα εισαι με τα κιλα.

Ρεββεκακι μου με γεια τα ψωνια!! Αποστειρωτη και μπουκαλια ομως αν εχεις σκοπο να θηλασεις δεν θα χρειαστεις καθολου. Και εννοειται πως το μεγεθος του στηθους δεν παιζει κανενα ρολο στο αν θα καταφερεις να θηλασεις η οχι.Μια χαρα θα τα καταφερεις.

Βρε Μπιμπιμπο μου τι αγχος ειναι αυτο που εχεις?? Και εχεις ξαναγεννησει κιολας! Που να ησουν και πρωταρα! :) Χαλαρωσε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου.

Σοφακι μου παλι απετυχε η εξεταση ε?? Αλλος τροπος δεν υπαρχει να την κανεις?? πχ. με τοστ και χυμο οπως ειπε η μαριελεν μας??

Τι αλλο διαβασα δεν θυμαμαι :oops: Ισος επανελθω αργοτερα αν βρω χρονο.Τα φιλια μου σε ολες!

Καλο βραδυ να εχουμε. :YMHUG::-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια τι κανετε;

βλεπω ψωνια κ εγω οποτε μπαινω σε μαγαζι δηθεν απλα για να δω κατι για το μωρο ,τελικα το αγοραζω. Δεπειραζει πρωτο ειναι στο 2ο πιο συγκρατημενη ελπιζω ναμαι

Οσο για το θηλασμο κ εγω θελω πολυ να τον θηλασω μακαρι να χω γαλατακι :D

Ειρηνη μου κ εγω πηρα μηχανακι οτι καλυτερο να παρακολουθεις το ζαχαρο 1 η 2 φορες τη βδομαδα οχι συνεχεια.Εγω κ πιεσομετρο εχω παρει κ μετριεμαι

Σοφια δε θατην κανεις τελικα την καμπυλη; Το μηχανακι παντως βολευει να το παρακολουθεις κ μετα το φαγητο μονη σου

φιλια κ την καλημερα μου σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

ΙΚΑ: τρελή ασφάλιση. Με πήραν σήμερα και τι μου είπαν; Να πάω (επιτόπου μάλιστα) και να τους επιστρέψω τα λεφτά που μου έδωσαν, γιατί έχουν κάνει λάθος και μου έδωσαν τα λεφτά της αναρρωτικής μια άλλης κοπέλας.

Καλό εεεεεε;;;;

Εχθές έφαγα μια μπανάνα και μέτρησα το ζάχαρο 1 ώρα μετά.

Να σα πω τιμή;;;

266!!!

Γίνεται;;;

Ακόμα δεν έχω πειστεί και δε θα το λάβω υπόψη μου.

Θα κάνω μια πρωινή μέτρηση να δούμε πως θα είναι γιατί αυτή η τιμή είναι τρελή.

Αν ισχύει δε πρέπει ούτε να την μυρίζω την κυρία μπανάνα. Μη σας πω ούτε να την βλέπω ζωγραφιστή.

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για την αδελφή μου. Μακάρι όλα να πάνε καλά!

Ελενάκι μου, μου είπε να μετριέμαι προληπτικά. Δεν δείχνω εικόνα διαβήτη αλλά επειδή η μια τιμή τις καμπύλης ήταν ανεβασμένη καλύτερα να το παρακολουθούμε το θέμα. Ναι με τα κιλά καλά τα πάω. 60 με ζύγισε ο γιατρός την Τρίτη, 60 και πριν 3 εβδομάδες. Βέβαια η ζυγαριά του είναι πολύ ευγενική. Μακάρι να μου την έδινε να την πάρω και στο σπίτι. Με την δική μου πρωί – νηστική – μετά από τουαλέτα είμαι 61,5

Φιλάκι ναι, δεν έχω σκοπώ να μετριέμαι καθημερινά. Το Σαββάτο μάλλον θα ξαναμετρήσω το πρωί νηστική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...