Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

geia sas koritsia mou ftasame sto sto 5 blepo mia xaraaa..bre faniko posa pairneis kalh mou.ego parno sidhro mazi me filiko einai sto idio mpoukalaki,magnhsio kai asvestio lenaki se eyxarisoyme para polu sumfono se ola mazi sou.. 8eoro to port bebe axrhsto giati einai to idio me th kalathouna se triplasia timh ...emena mou kanan doro eidh th kalathouna kai pistevo pos tha m xrhsimeysh sto oti apo kato menei h giagia toy antra mou kai opote 8a thelo na pao na paro psomi px h na pao sto soyper tha ths ton afhno gia ligo kai protimo na ton exo sth kala8ouna para sto krevati ths giagias.h as poyme pas kapou se ena spiti leme tora meta ta saranta kai to bebe koimatai to vazeis sth kala8ouna kai koimatai kai oxi stoy allounou to krevati.to problem vevaia einai oti einai mexri 3 mhnon alla bre koritsia pisteyo oti gia thn timh ths kalh einai exei vevaia kai me 100 eyro alla exei kai me 30. chrysa mhn agxonese se parakalo sumfono apolyta me to giatro sou 8etikh skepsh na xeis kai ola ok.perimenoume nea sou... filakia polla koritsia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και παλι....Εχω αλλη μια απορια :D Απο τον 3ο μηνα μεχρι και τωρα που κλεινω τον 5ο εχω παρατηρησει οτι οταν κα8ομαι παραπανω απο 1 ωρα ορ8ια ... (οταν μαγειρευω η οταν παω για ψωνια ).....αισ8ανομαι μια πιεση και ενα ελαφρη πονο χαμηλα! Οταν κα8ομαι αμεσως μου περναει! Σας εχει τυχει? 8Α ρωτησω κ τον γιατρο μου οταν τον συναντησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες κοιλιτσες!

Βλεπω απο φαρμακακια καλα παμε οι πιο πολλες, αν και νομιζω οτι αναλογα με τις εξετασεις μας καθε φορα κρινει ο γιατρος μας τι πρεπει να παρουμε... Εγω παντως παιρνω λιγο απ'ολα... 2 legofer, 2 μαγνησιο, 1 φυλικο και 1 ασβεστιο...

Lenaki η λιστα σιγουρα βοηθαει πολυ, ειδικα αν περιμενεις το πρωτο παιδακι και τα εχεις τελειως χαμενα...

Τheodosiadou καλη επιτυχια με την πτυχιακη σου!!!

Chrysa77 μονο θετικη σκεψη και μη σκεφτεσαι οτι κατι μπορει να παει στραβα... Να δεις που απλα εγινε ενα λαθακι...

Χθες εκανα και εναν υπερηχο (εκτος προγραμματος) και η αληθεια ειναι οτι κατενθουσιαστηκα με τη μικρη, η οποια ειναι πολυ δραστηρια (τρομαξε η γυναικολογος), με πολυ ψηλα ποδαρακια, 833 γρ και ολοιδια με τον μπαμπα της!!! Σας τη βαζω να τη δειτε :D:D:D ...

post-13301-13873935151746_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια [smilie=blob3.gif] επεστρεψα!!!!!

καλε κανει πολυ κρυο στην αλεξανδρουπολη :shock:

κοριτσια σηκωσα ολα τα σουπερ μαρκετ,πετυχα και΄λαικη και εκανα ενα σωρο ψωνια!!!!

το βραδυ εφαγα σε μια ταβερνα τζατζικια πιτες κεμπαπ!!!και φυσηκα δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα!!! :lol:

το ταξιδι ηταν ξεκουραστο 5 ωριτσες δεν τις καταλαβα πιστευα θα ειμαι πτωμα αλλα μια χαρα,αφηστε που αρεσε στην λυδια μου και ηταν ησυχη μονο μεσα στο αμαξι!!

διαβασα ολα τα νεακια σας!!!!

χρυσα καλε γλυκο μου κοριτσι ολα καλα ειναι θα δεις μην ανυσηχεις καθολου!!!!

mini82 πωπω καθαρα που φαινετε και τι φατσα ειναι αυτη φτου φτου!!!

αννουλα περαστικουλια ελπιζω να μην κρυωσα και γω με τοσο κρυο που εφαγα!!! η αφροδιτη μπορει να σου εστειλε απο την δουλεια της μυνημα και να ειναι η φιρμα το ονομα του εργοδοτη αυτο!!!

δεσποινακι μου αντε ακομα???καλη επιτυχια!!!

πενυ καλως ηρθες,οσο για τα πονακια χαμηλα ετσι ημουν και γω μολις ξαπλωνα περνουσε!!!το μαγνησιο επισης το δινουν για γκραμπες και συσπασεις,εγω επειδη ειχα συσπασεις τελευταια μου το αυξησε!!!

λενακι καλε τι τελεια δουλεια επιασες και εκανες με την λιστα χιχιχιχι!!!εισαι φοβερη!!!

αχ κοριτσια σας φιλω ολες δεν θυμαμαι κατι αλλο!!!!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα οσο για βιταμινουλες εγω περνω την ημερα

1 πολυβιταμινη με μεταλλα και ιχνοστοιχεια

2 μαγνησιο

1 ασβεστιο

1 συμπλεγμα βιταμινων β12,β6 και κατι αλλο,το οποιο βοηθαει το νευρικο συστημα!!

1 σιδηρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Εφαγα 2 πιατα κακκαβια (που καποια ρωτησε τι ειναι δεν θυμαμαι ποια οποτε να πω οτι ειναι σαν ψαροσουπα)και φουσκωσα!!!

Δεσποινακι καλη επιτυχια με την πτυχιακη σου αυριο :):):):):)

mini82 κουκλα η μπεμπα σου!!!!!Που τον εκανες τον υπερηχο;;Πολυ ωραια εικονα!

Ελεναα μεγια τα καινουρια πραγματακια του μωρου!!!!Αντε με το καλο να παρεις και αλλα πολλα!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Χρυσα μου ολα καλα θα πανε :):):):):)Σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Αννουλα εγω δεν θα απαντουσα σε αυτο το mail! βρωμαει η δουλεια κανενας πεφτουλας θα ειναι αγνοησε το!

Ρεββεκακι τελεια η εκδρομουλα ε;Μπραβο!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλιτσες μου!!!

Τι κανετε;;

Χαιρομαι που σας αρεσε η λιστα.Αν θυμηθω κατι αλλο θα σας το γραψω.

Απο χτες με επιασε η μεση μου παλι..ειμαι σιγουρη πως αν σκυψω χωρις να λυγισω τα ποδια μου

θα μαγκωσει και θα μεινω εκει ακινητη.Ουτε τα παιχνιδια της μικρης δεν μπορω να μαζεψω..

Ιωαννα μου η καλαθουνα ειναι σαφως καλη αν δεν εχεις χωρο για να βαλεις το κρεβατακι του μωρου στο δωματιο σου.Αλλα και ετσι οπως το εθεσε η μπαρμιτσα μας ισος τελικα σου χρησιμεψει.

Εγω απο την αρχη εβαλα το κρεβατακι της στο δωματιο μου και εκει το εχω ακομα μιας και δεν εχω χωρο για παιδικο δωματιο σε αυτο το σπιτι.Πιστευω πως το μωρο ειναι καλυτερα να μαθαινει απο την αρχη να κοιμαται στο κρεβατακι του.

Φανικο μου πολλα χαπια!! Μαγνησιο γιατι τοσο πολυ?? Ειχες συσπασεις??

Αννουλα πολυ περιεργο μαιλ.Εγω δεν θα απαντουσα καθολου.Περαστικα σου κιολας!!

Δεσποινακι καλη επιτυχια αυριο! Ολη μας η θετικη σκεψη ειναι μαζι σου!!

Μινι μου τι κουκλιτσα ειναι αυτη!! Φαινεται πεντακαθαρα!!

Ρεββεκακι καλα εκανες και ξσηκωσες τα σουπερ μαρκετ!! Εγω να δεις τι κουβαλησα τωρα που ειμασταν με το αμαξι.Μεχρι και μπισκοτα ντιγκεστιβ πηρα να κανω τσιζκεικ!! :lol::lol:

Οσο για το κρυο,εκει πανω ειναι αλλος θεος!! αλαηθεια εκει πως πατε απο κρυο??

Πεννυ η πιεση ειναι απο την κουραση,Ολες το εχουμε λιγο πολυ,μην ανησυχεις! Ποσο εβδομαδων εισαι??

Αυτα για σημερα.Παω να σθνεχισω το ψαξημο για σπιτι.Τι θα κανουμε?? Τιποτα δεν υπαρχει γμτ.. :(

Καλο βραδυ και πολλα φιλακια σε ολες!! :x:x:x:x:YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου ναι είχα συσπάσεις που ξεκίνησαν την προηγούμενη εβδομάδα για αυτό παίρνω και τόσο μαγνήσιο , τα υπόλοιπα ξέρετε , ο αιματοκρίτης μου είχε φτάσει 29 τώρα πήγε 33 , δίδυμα βλέπετε , δεν πειράζει καλά να είναι τα παιδάκια μου και δεν με πειράζει .Την τρίτη κάνω επαναληπτική 3ωρη καμπύλη , άντε να δούμε τι θα δείξει .Καλό βράδυ σε όλες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Βαριεμαι σημερα πολυ!Οκαιρος αυτος ειναι φιαγμενος για ξαπλες κι εγω πρεπει να κατεβω στο μαγαζι 9με2 και 5με9 :(:(:(:(

Λενακι σαν σκεψη λεω τη μπεμπα μου να την κρατησω στο δωματιο μου μεχρι περιπου 3 μηνων και μετα να την βαλω στο δωματιο της οποτε γι αυτο λεω να παρω μια καλαθουνα να μην πηγαινοφερνω την κουνια της!Οσο για λικνο σκεφτομαι πως αν δεν το εχω δεν θα μπω και στον πειρασμο να την κουναω οποτε μπορει και να μαθει και να μην θελει κουνημα :?::?::?::?: μαλλον ειμαι πολυ αισιοδοξη ε;;;; :P:P:P:P:P

Faniko μου ειναι επομενο εσυ με τα διδυμακια να εχεις πιο χαμηλο αιματοκριτη....εδω εγω που εχω ενα μωρακι και ξεκινησα με 42 και εχω φτασει 35 ;);););) !Υπομονη λοιπον για τα μωρακια μας!!!

Penny κι εγω το νιωθω αυτο οταν καθομαι πολυ ωρα ορθια και επισης με πιανει και η μεση μου!

Φιλακια πολλα σε ολες παω να ετοιμαστω για την δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτsακια.τι μου κανετε?καλε πολυ κρυο σημερα επιασε.κ το παιδακι μου κρυωνε κ μου λεγε δε θελω να παω σχολειο χαχα ωραια δικαιολογια αλα δεν επιασε.χαχα.απο τι βλεπω ολεσ μασ καλα παμε απο φαρμακα μια απο τα ιδια ειμαι κ γω..η κοιλια μου οσο παει κ φουσκωνει αφου καθε πρωι που ξυπναω νιωθω κ πιο φουσκωμενη...αννουλα μου γραφτηκα χθεσ στο μπειμπι σπεις κ εκανα κ την παραγγελια ηταν ολα πολυ ωραια οσο εγραφαν κ ειχε.τωρα ποτε θα σταλθει περιπου?ξερεις?σε ευχαριστω πολυ παντως.αχ ξερεισ κ τιποτα αλο για δειγματακια πεσ μου ..αχ βρε ρεβεκακι ειδες τι εστι ελλαδαρα?τζατζικι ε? Χαχαχα πλακα εχεις.οσο για την λαικη εκανεσ πολυ καλα που ψωνισεσ.δεσποινακι σου ευχομαι σημερα να πανε ολα καλα Καλη Επιτυχια να χεισ κοριτσαρα μου.λενακι την καλημερα μου σε σενα κ τα μωρακια σου.αλα την καλημερα μου κ σε ολεσ τισ πανεμορφες γκαστρουλες.ειμαστε κ πολλες.φιλακια πολλα πολλα πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Βαρεμάρα σήμερα, όπως τα λέει η Ιωάννα, δεν λέει να περάσει και η ώρα στη δουλειά....

Πολύ μου αρέσει που έχει αλλάξει ο καιρός όμως...

Χθες βράδυ με έπιασε το παράπονο στο τηλέφωνο με τον αντρούλη μου που είναι μακριά και δεν ήμουν καλά....ενώ με τη δουλειά περνάνε οι μέρες, το βράδυ το κρεβάτι είναι πολύ άδειο ρε γμτ...ρε Δέσποινα δεν έρχεσαι από εδώ να κλαίμε παρέα? Παρεπιπόντως καλή επιτυχία σήμερα!!

Παιδιά βρήκα μια τέλεια κούνια στο ΙΚΕΑ η οποία μετά μετατρέπεται σε κρεβατάκι χωρίς κάγκελα, επίσης στρώμα, σεντόνια κλπ, σαλιάρες, πετσέτες κλπ κλπ μέχρι και πλαστικό μπανάκι έχουν σε πολύ καλές τιμές!!! Ανυπομονώ να πάμε τον άλλο μήνα, να δω και τον αντρούλη μουυυυ (εκτός από ψώνια θα πέσει και χούφτωμα στο ΙΚΕΑ (ρεζιλι θα γινουμε παλι), για ρούχα δεν αγχώνομαι γιατι όλοι μου λένε οτι θα πάρουμε αρκετά από δώρα, οποτε μετά μας μένουν μόνο τα μπιμπερο κλπ κλπ σύμφωνα με τη λίστα της Λένας (Λενάκι ευχαριστούμε και πάλι) και καροτσι/καθισμα αυτοκινητου τα πεθερικά (τα καλό που τους θέλω)..

Μίνι η φωτό σου ΤΕΛΕΙΑ!!!

Τελικά μου την εδωσαν την αδεια!!!! Από φοβο μην το ριξω στις αναρρωτικες!! Ας γελάσω σατανικά!!

Φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα στα κορίτσια του μαμμυ!!!!! Αχχχχχχχχχχχχ αυτός ο αιματοκρίτης, κι εγώ 31 αιματοκρίτη είχα στις τελευταίες εξετάσεις μου, με 2 gynotardyferon (σίδηρος) την ημέρα , τρώω κάθε μερα μοσχάρι, σπάνάκι σαλάτα, ωμά φουντούκια, αποξηραμένα βερύκοκα , corn flakes μπας κ ανέβει, την Δευτέρα μαζί με την καμπύλη θα κάνω πάλι εξετάσεις κ ελπίζω με όλα αυτά να έχει ανέβει.

Φιλιά σε όλες σας!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!! [smilie=wav.gif]

ΣΗΜΕΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΔΩ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΒΡΕΧΕΙ [smilie=toothy2.gif]

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ MOTHERCARE!!!! :lol::lol::lol::lol: ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΣΤΟ 8001182800 ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ. ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΜΗΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ. :( (ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ???)

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ :blush::blush::blush:

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ :-*:-*:-*:x[smilie=wave.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι, αν και ντρεπομαι λιγο, αλλα μιας και τα λεμε ολα εδω.......

Προχτες οταν ενεργηθηκα :oops: στο σκουπισμα ειδα λιγο αιμα(δεν ειμαι δυσκοιλια). Απο κει δεν ξαναειδα τιποτα ουτε ξαναεγινε αλλη φορα.Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη φοβηθηκα, αλλα μετα σκεφτηκα οτι επειδη ειχα παλια αιμοροειδες οτι μπορει να ηταν απο αυτο.... :oops:

Χτες μου ειχε μπει η ιδεα οτι κατι κακο ειχε γινει στο μωρο γιατι εκει που το ενιωθα να κλωτσαει κανοκικα, χτες το ενιωσα λιγες φορες και σημερα κλωτσαει αλλα λιγο........ Σας ποιανει κι εσας αυτη η υστερια η εγω ειμαι τρελλη? Και παλι συγνωμη για το θαρρος που πηρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaa parathrhsa oti oso xalaei o kairos toso pio polu mas aresei...re koritsia zesteneste kai seis h mono ego?giati lene oti oi egkioules exoune kai mia parapano 8ermokrasia..pantos ego pou hmouna poli kryouliara tora eimai me to fanelaki kai oi gyro mou me to makrimaniko..ti na po..penny kai go to pa8aino ayto apla to moraki kourazetai kai koulouriazete!! otan 8a to nio8eis ayto kalo einai na kathesai na ksekourazete to bebe.....pao na kano tis doulitses mou filakia se oleeees

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι, αν και ντρεπομαι λιγο, αλλα μιας και τα λεμε ολα εδω.......

Προχτες οταν ενεργηθηκα :oops: στο σκουπισμα ειδα λιγο αιμα(δεν ειμαι δυσκοιλια). Απο κει δεν ξαναειδα τιποτα ουτε ξαναεγινε αλλη φορα.Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη φοβηθηκα, αλλα μετα σκεφτηκα οτι επειδη ειχα παλια αιμοροειδες οτι μπορει να ηταν απο αυτο.... :oops:

Χτες μου ειχε μπει η ιδεα οτι κατι κακο ειχε γινει στο μωρο γιατι εκει που το ενιωθα να κλωτσαει κανοκικα, χτες το ενιωσα λιγες φορες και σημερα κλωτσαει αλλα λιγο........ Σας ποιανει κι εσας αυτη η υστερια η εγω ειμαι τρελλη? Και παλι συγνωμη για το θαρρος που πηρα....

bibibo μου καλημέρα, το ίδιο είχα πάθει κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην κόρη μου, πήρα αμέσως τηλ τον γιατρό μου κ τον ενημέρωσα, μου είπε πως πρέπει να προσέχω πολύ στην τουαλέτα, να μην σφίγγομαι καθόλου κ πως το καλύτερο θα ήταν να μην ξαναέβλεπα αίμα , έστω κ αυτό το λίγο. Μου είπε να πάρω κάτι υπόθετα (όχι γλυκερινης, δεν θυμάμαι το όνομά τους) αυτό που κάνουν τα συγκεκριμένα είναι να μαλακώνουν τα κόπρανα κ διευκολύνουν την έξοδό τους, όντως δεν δημιουργήθηκε ξανά πρόβλημα.

Η γνώμη μου είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου κι εκείνος θα σου πει τι πρέπει να κάνεις

Φιλιά πολλά πολλά κ μην αγχώνεσαι, εφόσον νιώθεις κ το μωράκι σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo μην αγχωνεσαι καθολου. εγω το παθαινω μαλλον συχνα και δεν ειναι μονο λογω δυσκοιλιοτητας. συμβαινει κυριως γιατι εχουμε αιμμοροιδες απο την 1η εγκυμοσυνη. το αιμα δεν ειναι απο τα κοπρανα αλλα απο την εξωτερικη περιοχη που ματωνει κατα την προσπαθεια. Λιγο αβολη συζητηση αλλα φυσιολογικη στην κατασταση μας :D:D:D

Οσο για το οτι μειωθηκε η συχνοτητα που νιωθεις το μωρο ειναι καθαρα ψυχολογικο( με τοσο αγχος που κουβαλας!!!!!!). Ηρεμησε, σου πανε ολα τελεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου!!

Τι κανετε??

Εκανα κατι ψιλοδουλιτσες,εβαλα και το φαγητο να γινεται και εκατσα να χαλαρωσω.Πως βαρηνα ετσι??

Με μια κινηση φουσκωνω αμεσως.Κοκκινηστο με ρυζακι εχει σημερα το μενου! Εσεις τι καλο μαγειρευετε??

Βρηκα κατι πολυ πολυ χρησιμο για τις μανουλες που δεν καταφερουν η δεν θελουν να θηλασουν.Δεν θυμαμαι αν σας το εβαλα και ποιο παλια αλλα δειτε το αξιζει.Ειναι μια μηχανη που σου φτιαχνει το γαλα του μωρου.Βαζεις το μπουκαλι απο κατω και αυτο ριχνει νερακι παντα στη σωστη θερμοκρασια μαζι με την σκονη και τσουπ! ετοιμο το γαλατακι σε 30 δευτερολεπτα! Μακαρι να το ανακαλυπτα οταν ειχα την μικρη μου μωρο! Το λινκ ειναι αυτο: http://www.mamarella.com/mahlzeiten.bib ... 97.1.1.htm

Μπιμπιμπο μου και εγω το επαθα αυτο οταν ημουν μεσα στο πλοιο για Ελλαδα αλλα καταλαβα πως ηταν κατι εξωτερικο.Βεβαια οταν φτασαμε Ελλαδα την επομενη μερα εκανα εναν υπερηχο ια καλο και κακο και επιβεβαιωθηκε οτι οντος ηταν κατι εξωτερικο.Μην ανησυχεις!

Δεσποινουλα περιμενουμε νεα σου!!!

Κουραγιο στα κοριτσακια μας που ειναι στην δουλεια. Μια αγκαλιτσα απο εμενα! :YMHUG:

Αγγελικη το ΙΚΕΑ εχει πολυ ωραια πραματακια,αλλα οι κουνιες και τα παπλωματακια,σεντονακια ειναι λιγο πιο μικρα σε διαστασεις απο τα αλλα.Να το προσεξεις.

A! και για οσες μανουλες ψαχνουνε συσκευη ενδοεπικοινωνιας εχω να προτεινω αυτην την συσκευη που αν και ακριβουτσικη αξιζει τα λεφτα της.Ειναι συσκευη ανιχνευσης βρεφικης απνοιας και ενδοεπικοινωνια μαζι.Την ειχα στην κορη μου μεχρι τα 1μιση και πραγματικα με εσωσε απο πολλα αγχοι!

Δειτε την εδω:: http://www.moro-ltd.gr/index.php?option ... &Itemid=57

Τα φιλια μου σε ολες!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου :D

μπιμπιμπο μου το τι ανχος εχεις κοριτσακι μου :!::!::!:

προσπαθησε να εισαι χαλαρη γιατι ανχωνεις και το μωρουλινι σου,

το αιματακι ειναι οπως σου ειπαν απο την εξωτερικη περιοχη,μαλλον ηρθε η ωρα για τις αιμοραιδουλες μην ανυσηχεις αλλα αν παλι θελεις να καθυσηχαστεις κατευθειαν στο γιατρουλη να σου φευγουν τα ανχοι ;)

αχ κοριτσια γκριζος ουρανος βροχη και κρυοοο πολυ κρυο,και δεν μου αρεσει καθολου :(

αυριο ερχετε η μανουλιτσα μου αεροπορικος,θα κατσει μονο μια βδομαδα αλλα κατι ειναι και αυτο :D μου λειψε...τωρα ειδικα που αρχισα να βαραινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκστρουλιτσες!!!!!!!!

Να'μαι κι εγω η πτυχιουχα!!!!!!!!!!

ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!

(σιγα το κατορθωμα θα μου πειτε,αλλα μετα απο τοσα χρονια που το παιδευα...)

barbitsa κι η δικη μου θερμοκρασια δεν τα παει καλα.Ειναι ο μονιμος λογος των καβγαδων μου με τη μαμα μου "Βαλε κατι ζεστο πανω σου παιδι μου, θα αρρωστησεις." "Ασε με βρε μαμα.Ειμαι ετοιμη να εκραγω απο τη ζεστη".

Ρεββεκακι μου με το καλο να υποδεχθεις τη μανουλιτσα μου.

Αγγελικη μου κι εγω τον αλλο μηνα περιμενω να ερθει ο αντρουλης μου και να ξεχυθουμε στα μαγαζια για τα ψωνια της μπεμπας.Αχ πως θα περασει αυτος ο μηνας!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εμενα με πιανουν οι μαυρες μου και με παιρνει απο κατω,αλλα ετσι ειναι τα πραγματα και δεν αλλαζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες!

Προχθές πήγα να πάρω την εξέταση που κάνω για να δούμε εάν η ποσότητα υπαρήνης των ενέσεων είναι αρκετή.

Την κάνω κάθε μήνα.

Δυστυχώς βγήκε οριακή.

Μου ζήτησαν να την επαναλάβω την άλλη εβδομάδα.

Το πρώτο πράγμα που με ρώτησε η αιματολόγος ήταν: «σε ποιόν μήνα είσαι; Μήπως πήρα πολλά κιλά;» Έλεος πια με αυτά τα κιλά!

Μετά έστειλα την εξέταση στο ε-μειλ του γιατρού και μου απάντηση ένα πράγμα: «ειρήνη μήπως έχουμε ξεφύγει στα κιλά;» καλά εεε… το αίμα στο κεφάλι μου ανέβηκε! Τι άλλο να κάνω;;;

Ελπίζω να είναι λάθος η μέτρηση και να βγει καλή την άλλη εβδομάδα.

Σήμερα είδα και τον διαιτολόγο και μου έβαλε να τρώω πολύ περισσότερα από όσα τώρα τρώω.

Δεσποινάκι εσύ όλα καλά με το κοινό μας θέμα;;;

Λενάκι μου δίκιο έχεις πως οι εγκυούλες δε πρέπει να πεινάνε και με τόσες δίαιτες που έχω κάνει ήθελα να φάω το κάτι τις παραπάνω, αλλά όταν μου λένε όλοι οι γιατροί πως κατά τον τοκετό διατρέχεις κίνδυνο και εσύ και το μωρό τι να κάνω;;;

Ιωάννα μου για την αδελφή μου σήμερα περιμένουμε νέα…

FANIKO τον μισό μισθό μου έδωσαν σχεδόν. Η άδεια είναι αναρρωτική όχι κυήσεως επειδή έχω φοβερό πρόβλημα σπονδυλαρθρίτιδας και από τους πόνους δε μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια οπότε στη δουλειά μετά είμαι κομμάτια. Παίρνεις την γνωμάτευση του γιατρού και πηγαίνεις στον ελεγκτή. Μετά συμπληρώνεις μια αίτηση και την πάς στο πρωτόκολλο και μετά πας πάλι στον ελεγκτή για να σου δώσει ημερομηνία επιτροπής. Μετά στην επιτροπή όταν πας περιμένουν γύρω στα 40 άτομα αλλά ευτυχώς οι έγκυες περνούν πρώτες. Σου δίνουν ένα χαρτί και σε 2 εργάσιμες ξαναπάς για να πάρεις τα λεφτά αφού περάσεις από 3 υπαλλήλους. Τουλάχιστον έτσι έγινε στην δική μου περίπτωση.

Δέσποινα συγχαρητήρια για το πτυχίο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινακι μου σ ευχαριστω και συνχαρητηρια επιτελους το πηρες παει και αυτο!!!!!

αχ βρε ειρηνακι υπομονη βρε κοριτσακι μου τι να κανεις,και επισης περιμενουμε ευχαριστα νεα για την αδερφουλα σου.

να ρωτησω οταν μπαινεις στον 7ο απο πια βδομαδα ξεκιναει ο 7ος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσόπουλα!!! :mrgreen: Είμαι καλύτερα σήμερα!!!! :D:D:D Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ κρυουλιάρα ήμουν και παρέμεινα!!! :lol:

Ειρηνούλα..Τι να πω..Φαντάζομαι πως νιώθεις που τόσο καιρό πεινάς και όλοι για να κιλά σου μιλάνε... :roll: Εύχομαι την άλλη εβδομάδα να είναι καλή η εξέταση!

Δεσποινάκι,ΜΠΡΑΒΟ!!!!! :D Συγχαρητήρια κοριτσάκι!!!Πάει κι αυτό!! ;)

Ρεββέκα,σε ζηλεύω...Κι εγώ θέλω να έρθει η μανουλίτσα μου να με περιποιηθεί αλλά αυτό θα γίνει τον Φεβρουάριο,λίγο πριν γεννηθεί ο μπέμπης... :cry:

Μπιμπιμπό,μην αγχώνεσαι!!Τυχαίνει καμιά φορά αυτό που λες,δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας!Πάρε και τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει! ;)

Λενάκι,και πάλι μπράβο που δεν μας ξεχνάς και μας ενημερώνεις!! :-*

Έλενα,σε βλέπω να παίρνεις όλα τα βαλιτσάκι που κυκλοφορούν!!!Καλά κάνεις!Είναι κι αυτό δωρεάν?

SOFIAEVA,μια χαρά είναι ο αιματοκρίτης σου!Εμένα είχε πέσει στο 28!!! :shock::shock: Τώρα θα προγραμματίσω κι άλλη εξέταση αίματος να δούμε!

KALLI5,εγώ το είχα παραγγείλει τον Αύγουστο νομίζω και μου το έστειλαν τώρα.Περίμενε κανά 2 μήνες περίπου...

mini82,τι φατσόνι είναι το μπεμπάκι σου!!!Φτου φτου!!Σκέτη γλύκα!!! :D

Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα που έχω Β επιπέδου!!Έχει καμιά άλλη Β επιπέδου την άλλη εβδομάδα?

Τα φιλιά μου σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκκα μου εγώ υπολογίζω από την τελευταία ημερομηνία περιόδου και αλλάζω τον μήνα κάθε 21 για παράδειγμα.

Αννούλα εγώ το κρυουλιάρα το ψιλοξεπέρασα αλλά τώρα που βγήκα έξω και ετοιμάζομαι και για έξοδο, δε ξέρω αν τελικά πάρω 2 ζακέτες αντί μια … χιχι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...