Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερουδια κοριτσακια :)

Πως πανε τα κεφια? Εδω στη Πατρα βρεχει τρεις μερες συνεχεια, μ' αρεσει αλλα με κουρασε κιολας κλειστηκαμε στο σπιτι :(

Απο βαλιτσουλα δεν εχω κι εγω σκεφτομαι να παρω μια μεγαλη να βαλω και τα δικα μου πραγματακια να μη κουβαλαω και πολλα... Να ρωτησω και κατι αλλο, τι κουβερτουλες εχετε παρει? Τις φλις η τις πιο χοντρες? Και απο φορμακια τα βελουτε η τα πιο λεπτα?

Εγω την αλλη βδομαδα θα παω να με δει να ειμαι και στη 30η εβδομαδα.....

Αυτα για σημερα! Σας επρηξα λιγο με τις αποριες μου, τα λεμε το απογευμα, αν δεν βρεχει βεβαια και μπορω να 'ρθω στο μαγαζι. Φιλακια πολλα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Bibibo μου, εισαι εγκυος?

Πολυ χαρηκα!

Μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσοπαρέα!!!

Για άγχος διαβάζω ... να πω και εγώ τα δικά μου:

ΕΡΩΤΗΣΗ: Τι είναι αυτά τα ρυθμικά, υπόκοφα χτυπηματάκια που νιώθω στην κοιλιά μου τις τελευταίες μέρες και δεν είναι ούτε κλωτσιές (πολύ πιο απάλά και στο βάθος) ούτε λόξιγκας (τον παθαίνουμε και αυτόν και τον διακρίνω);;;

Εχουν συχνότητα δευτερολέπτου και κρατούν 2-3 λεπτά.

Σας έχει τύχει;;;

Ελένη με τις τρελές μετρήσεις αν θες να γβάλεις άκρη μαλλον πρέπει να πάρεις μια 3η γνώμη γιατί μπαμπάς και γιος εκεί μέσα θα σε "κουζουλάνουν" που λένε και εδώ στην Κρήτη.

Ζηλεύω τα χιόνια ... θέλω και εγώ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλουμπιτσες!!!! [smilie=toothy2.gif] εδω βροχουλα συννεφια και ζεστη ακομα!!!!

λενακη και δω χιονιζει παντα αλλα μας τα χαλασε ο καιρος φετος ακομα κανει ζεστη περιεργος καιρος!!!

αμα θες παρε οντως μια δευτερη γνωμη για τα κιλακια του και το υψος,ασε που μαλλον ο γιος του ηταν λιγο βιαστικος!!!!

ειρηνακη το μπεμπακι σου ειναι και ειναι λοξυγγας βρε απλα οταν γυρναει και αλαζει θεσεις ακουγετε διαφορετικα μου χει τυχει και μενα!!μπορει να χωνετε πιο μεσα και να ακουγετε αλλιως!!!

μπιμπιμπο εγω εχω παρει μια φλις και μια σαν τις πικε πολυ απαλη και οχι χοντρη,και τα φορμακια εχω παρει βαμβακερα οχι χονττρα βελουτε γιατι παντα στο νοσοκομειο εχει ζεστη!!!και επισης ενα ολοσωμο πολυ χοντρο φορμακι ρουχαλακι με κουκουλα σαν των εσκιμωων για οταν βγει εξω!!!

μαριελεν μου ακομα δεν την εχεις ετοιμασει την βαλιτσα????αντε καλε κοντευεις :D !

ζωουλα ματα μπαρμπιτσα καλημερες φιλια

δεσποινακι μου πως τα πας????καλημερα και πολλα φιλακια σε σενα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα σε όλες ,

Ειρήνη μου και εγώ κατα διαστήματα νιώθω αυτές τις ενοχλησεις που λες εσυ χαμηλά , δεν είναι ούτε κλωτσιές ,δεν ξέρω πως να το περογράψω, είναι σαν μικρές κλωτσιτσές αλλά γρήγορες πολύ και για λίγο.

Πάω δευτέρα για doppler στις 17/11 ήταν 1278 και 1500 τώρα πόσο θα έχουν πάει άραγε ?????

Κουβερτούλες τους πήρα από 2 fleece αλλά σκέφτομαι να πάρω και καμμία πιο χοντρούλα , τώρα θα πάω να πάρω στο κοριτσάκι φορμάκι εξόδου για το αγοράκι πήρα.

Αυτά περιμένω και τα δικά σας νεα !!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε ... χαιρετίσματα στα μπεμπάκια!!!

Αν θυμηθεις ρώτα το ντοκτορ σου τι ειναι αυτά τα "τακ τακ"

Μήπως έχουν τρβίξει κανέναν ομφάλιο λώρο και παίζουν το παιχνίδι με τις καμπάνες;;

:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Τι κάνετε? Εγώ είμαι αρκετά καλά πήγα χθες πάλι και είδα τα μπεμπέκια μου ήμαστε 1.300 το καθένα και περίπου 40 εκατοστά. ΓΙα δίδυμα μου είπε ότι είναι πολύ καλές οι μετρήσεις. Να πιάσω λέει τις 32 εβδομάδες και θα βγω βολτίτσα!!!! Γιούπι!!!!! Να πάω να πάρω κανένα πραγματάκι για τα μπεμπέκια μου γιατί μέχρι στιγμής όλα οι φίλες & οι ξαδέρφες μου τα έχουν πάρει. Ασε που πρέπει να φτιάξω και τη βαλιτσούλα μου είπε ο γιατρός από τώρα γιατί λόγω του τραχήλου από εδώ και πέρα δεν ξέρουμε πότε θα γεννήσω.... Κατά τ' άλλα πολύ αυπνία με αποτέλεσμα να ξυπνάω μετά τις 11 σε καθημερινή βάση.

Ενημερωτικά σχετικά με τα βλαστοκύτταρα για τις κοπέλες που θα γεννήσουν στο Μητέρα ή στο Λητώ βγήκε ανακοίνωση στις 24/11 ότι τα 2 μαιευτήρια προσφέρουν δωρεάν την συλλογή, επεξεργασία & φύλαξη βλαστοκυττάρων για τα μωράκια που θα γεννηθούν εκεί. Την σχετική ανακοίνωση μπορείτε να την διαβάσετε εδώ http://www.mitera.gr/default.asp?siteID=1&pageID=86&entryID=520&langID=1

Αυτά προς στιγμήν φιλάκια σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!!!!

Εγώ κορίτσια από άγχος καλά πάω, από ψυχολογία δεν πάω καλά! Μάλλον δεν μου κάνει καλό που κάθομαι μέσα.. δεν έχω και παρέα και δεν μπορώ άλλο!!! Χθες ήτανε να πάμε με τον άντρα μου να δούμε για χαλί για το παιδικό και το περίμενα πως και πως αλλά ήθελε να κοιμηθεί και δεν πήγαμε. Ρίξαμε και έναν καυγά και μετά ήμουν χάλια!!! Του τα είπα το βράδυ και ξέσπασα. Είμαι όλη μέρα μέσα στο σπίτι, είμαι μόνη μου, όταν δεν δουλεύει πάει για προπόνηση (έχει τρέλα με την γυμναστική) και εμένα δεν με σκέφτεται καθόλου και για να κάνει μια δουλειά να με βοηθήσει πρέπει να τσακωθούμε πρώτα. Δεν μίλησε καθόλου, σαν να κατάλαβε ότι έχω δίκιο.. να δω το αποτέλεσμα! Ίσως υπερβάλλω κι εγώ λόγω εγκυμοσύνης και ορμονών κτλ αλλά δεν ζητάω πολλά, λίγη κατανόηση!!

Αυτά.. σας έπρηξα!!

Τα διάβασα τα νέα σας, χαίρομαι που όλα τα μπεμπάκια είναι καλά και μεγαλώνουν όπως πρέπει!!! Άντε να γεννήσουμε με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα!!!!

Α Ειρηνούλα αυτά τα ρυθμικά χτυπηματάκια που λες τα νιώθω κι εγώ μερικές φορές και νομίζω ότι είνια λόξυγγας. Άλλες φορές τα νιώθω πιο έντονα και τα καταλαβαίνει κανείς αν βάλει το χέρι στην κοιλιά και άλλες φορές είνα πιο βαθιά!

Φιλάκια πολλά σε όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!!!!!!!!!!!!ax koritsia kathe fora pu pigaino se kapoia ipiresia kai mou lene na peraso giati eimai ekgios niotho poli xaroumeni :D:D:D:D:D .oraia pragmata..telika oso pernai o kairos toso i psixologia mas den einai kai poli kala :roll: :roll:kai go eimai ligo pesmeni. :(:( skeftomai na ksekiniso tis etoimasies na allaksi i diathesi mou :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σε αυτες τις εβδομαδες δεν εχουμε βαλει καμια κοιλιτσα=κοιλαρα,γιατι πλεον δεν ειναι κοιλιτσες οπως παρακατω θα δειτε την δικη μου!!!

αντε βαλτε και σεις να συγκρινω να δω!!!

post-6759-13873935561734_thumb.jpg

post-6759-13873935561884_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου τη γλυκια κιλοιτσα!!!!!! :-*:-*:-* (Γιατι αυτη κοιλιτσα ειναι!!!!!!Δεν το συζητω!!!!!Κοιλαρα ειναι η δικη μου!!!!) Αλλα δεν εχω χαμπαρι και πως να βαλω φωτο.......Αν δεν πιστευεις Ρεββεκακι μου να σου στειλω με mail να δεις!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera pareoula :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

eirhnh ayto to tak tak k go to exo niosei alla den exo dosei bash..ax kounietai synexeia to mikro otan gennhso tha mou leipsei ayto to gargalito sth koilia mou.. :lol:

elenanda se eyxaristoyme poli gia thn enhmerosh

lenaki phgaine kane k allou enan yperyxo giati ligo koufo m akougete ayto.ti na po isos ftaei k to mixanima

stk ego den masao pao apo monh mou kai pernao proth shmera phga sto elta na plhroso th nova o kosmos perimene apekso mphka mesa aplosa kai th koilara moy kai se ena lepto eixa fugei mia xaraaa :mrgreen:

zooula kai go mia apta idia all day monh mouu.. kai na fantasteite oti persi o antras mou htan epopths ston hsap dhladh olh mera spiti htane.kai mename sto isogeio emeis dipla h progiagia t apo pano h mana tou pio pano h giagia tou kai o theios tou. kai apenanti oi goneis mou kai apo pano tous h aderfh m me thn oikogeneia ths. xaxa fantazeste ti ginotane.fetos metakomisame allaksame perioxh kai allakse doulia feygei 7 to proi erxete 9 to brady kai edo p exo erthei oute ton periptera den ksero asta na paneeeeeee giayto perimeno to moraki m gia na xo pareoula... to ksero oti sas zalisa alla ekei poy parakalaga na meino mish ora monh m tora parakalo na er8ei enas anthropos na me dei kai ores ores klaio...asxhmo pragma h monaksia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις κι εσυ βλεπω αυτη την καφετια γραμμη, που χωριζει την κοιλια σου στα δυο!!!! ;) Κι εγω ειχα στην Αντωνια μου!!! Τωρα οχι!!! Λενε πως τη βγαζεις στα κοριτσακια!!! Bρε λες να ισχυει;;;; :-?:-?:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματα αυτη η γραμμη δεν ειναι αυτο που νομιζεις αλλα μια σειρα απο τριχες :D:D

εχεις πμ σου εστειλα το μαιλ μου σιγα μην μου γλιτωνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια εφαγα και τι δεν εφαγα,με πηγε σ ενα εστιατοριο ο αντρουλης μου πρωην ελληνικο,εφαγα ψαρακι καλαμαρια κτλ. τι ωραια που ηταν :P

και κατω απο το εστιατοριο εχει μια παλια εκλησσιτσα που την διατηρουν,γεματη εικονες παλιες και ταματα,με τα κερακια τα καντηλακια ,τι ομορφα,εχτες καναν και αγιασμο εκει επειδη ειναι η αγια αικατερινη,ρε παιδια ειλικρηνα τι καλοι ανθρωποι,ηθελα να το καταθεσω...

και επισης να πω οτι σημερα εχω πολλες συσπασεις αν και δεν κουραστηκα :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου την καλημερα μου σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Ρεββεκακι μου μηπως αρεσαν και στη Λυδια τα ψαρακια και χορευε απο τη χαρα της, γι'αυτο και οι συσπασεις;;;;;; :-?:-? Kι εγω χθες ημουν χαλια....ολο πετρωνε η κοιλια μου και δεν μπορουσα ουτε να περπατησω, αλλα σημερα ειμαι καλυτερα!!! Ελπιζω κι εσυ να εισαι καλυτερα, Σ/Κ ειναι μη χασουμε και τις βολτουλες μας!!!! ;):-*:-* Σου εστειλα mail!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια μου ,

εχω μια ερωτηση σε όσες εκαναν τις ενέσεις για τα πνευμόνια των μωρών , παρατηρήσατε κάποια μείωση στις κινήσεις των παιδιών? Εγώ έκανα χθες και προχθές και απο χθες το βράδυ έχει ελλατωθεί λίγο η κίνηση των παιδιών, πρέπει να ανησυχώ ???? τι να κάνω , να πάρω λέτε το γιατρό να τον ρωτήσω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου δεν εχω ιδεα για τις ενεσεις..... :-?:-? Κι εμενα ο μπεμπης πριν 3-4 μερες ηταν πολυ ηρεμος κι απο χθες αρχισε παλι!!! Αν θες ομως για να εισαι εσυ καλυτερα παρε και το γιατρο σου!!! ;):-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφουλες καλο σαββατοκυριακο να εχουμε!!! [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

φανικο μου να ενημερωνεις παντα τον γιατρο για οποιαδηποτε μειωση κινησεων του μωρου!!!ενοχλησε τον δεν πειραζει να σου φευγει και το ανχος,ασε που απο δω και περα δεν θα μπορουν τα νινακια μας να κανουν τρελες κινησεις δεν χωρανε πια :D

ματα μουυυυυυ εισαι θεααα!!!και τι ωραιο ζευγαρι και τι μπεμπα παναγια μου ειναι αυτη!!!!!καλε σχεδον ιδια κοιλιτσα εχουμε και εχουμε και στο ιδιο σημειο ελιτσα :D:D[smilie=love1.gif]

stk μου σ ευχαριστω :oops: αλλα τρωω η γαιδουρα τα παντα και γλυκα!!!ισως το πολυ περπατημα,η γιογκα και το οτι δεν μπορω να βαλω ποπο κατω :D:D:D

αχ η κοιλιτσα μου πετρωνει συνεχεια και μενα,εχω και πολυ λευκοροια!!!

ασε που δεν μπορω να αναπνευσω ρε κοριτσια καλα!!!μα καλα απο τωρα??τι θα κανω σ ενα μηνα??και που μιλαω κουραζομαι!!!!

ποιες θα πανε βολτιτσες σημερα και που????και επισης τι θα μαγειρεψετε???δωστε ιδεες!!!

εγω θα παω με την κουνιαδα μου και τον μικρουλη της για περιπατο και ισως σε κανα μαγαζακι με μπεμπε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι πρωτη φορα θα βλεπεις "θεα" με σιδερακια εεεε;;;; :-?:lol::lol::lol::lol: Παρακαλαω καθε φορα να μου τα βγαλει κι ολο μου λεει μη βιαζεσαι...... :evil::evil: (3 χρονια τα φοραω)

Οσο για τη ζουζουκα μου ειμαι τρελη και παλαβη!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops: Θα δεις κι εσυ με τη Λυδια σου τι θα παθεις!!! :x:x:x Στην κοιλια οτι και να λες σε τρωω λαχανο...... [smilie=blob5.gif]:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι πρωτη φορα θα βλεπεις "θεα" με σιδερακια εεεε;;;; :-?:lol::lol::lol::lol: Παρακαλαω καθε φορα να μου τα βγαλει κι ολο μου λεει μη βιαζεσαι...... :evil::evil: (3 χρονια τα φοραω)

Οσο για τη ζουζουκα μου ειμαι τρελη και παλαβη!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops: Θα δεις κι εσυ με τη Λυδια σου τι θα παθεις!!! :x:x:x Στην κοιλια οτι και να λες σε τρωω λαχανο...... [smilie=blob5.gif]:-*:-*

καλε δεν τα προσεξα για να παω να τα δω :D:D:D:D:D

εγω ρε εχω παρει την φωτο απο μακρια και φαινετε ετσι εσυ την εχεις παρει απο κοντα!!κλεβεις!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...