Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Επειδή έχω κάποιο θέμε με την μέση μου ... πήγα να συζητήσω μαζί του εαν η επισκληρίδιος θα ήταν καλή λύση για να μην επιβαρινθούν περισσότερο τα κοκκαλα της λεκάνης ή αν θα ήταν καλύτερο να την αποφύγουμε μήπως και κάνουμε κακό στην ήδη επιβαρυμένη καταάσταση.

Πριν προλάβω να αναπτύξω τον προβληματισμό μου με πρόλαβε και μου είπε: ούτως η άλλως οι γυναίκες που παίρνουν Σαλοσπίρ δε κάνουν επισκληρίδιο εκτός και το κόψουν αρκετές μέρες πριν.

Εγώ προφανώς δε μπορώ να τα κόψω λόγω της θρομβοφιλίες που έχω.

Εαν εσύ έχεις την δυνατότητα να τα κόψεις, θα μπορείς τότε να κάνεις επισκληρίδιο.

Ο γιατρός σου θα σου πει τι ακριβώς ισχύει στην δική σου περιπτωση.

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοιλουμπάκια!!!!!

Ηλιαχτίδα κι εγώ λόγω εξωσωματικής έπαιρνα salospir, μου είπε όμως ότι στον 8ο θα το κόψουμε. Πριν δύο εβδομάδες επειδή είδα λίγο αίμα το κόψαμε έτσι κι αλλιώς. Κι εμένα λόγω εξωσωματικής και ενός μικροβίου θέλει να γεννήσω με καισαρική και εννοείται ότι θέλω επισκληρίδιο και όχι ολική νάρκωση! Οπότε νομίζω ότι κάποια στιγμή πριν γεννήσεις θα σου το κόψει το salospir οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με την επισκληρίδιο.

Κορίτσια, νομίζω ότι αυτό με το στομάχι είναι φυσιολογικό. Κι εγώ έχω αναγούλες τώρα τελευταία και δεν χωνεύω εύκολα.. εκτός την δύσπνοια που νομίζω μερικές φορές ότι μου έχει ανέβει το στομάχι στον θώρακα! Νομίζω ότι επειδή έχουν μεγαλώσει τα μπεμπάκια δεν μας έχουν αφήσει περιθώριο για πολύ φαί :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! [smilie=alien.gif]

σημερα εχει πολυ ωραια μερα οποτε θα παω να περπατησω λιγο στο παρκο!!!!γιατι απο αυριο βλεπω βροχες!!!!

ειρηνακη μου μια χαρα θα τα πας με χωρις επισκληριδιο μην ανυσηχεις!!!!και φυσηκα αμα κανεις καισαρικη αφου δεν θα σου κανουν επισκληριδιο θα κανεις ολικη ουτως η αλλως!!!!με εναν πονο βρε :D:D θα βγει!!!!μεγια και τα πραγματακια!!!!!

γεια σου λενακη με τις μιλοπιτες σου :D:D

μπιμπιμπο καλες φαινοντε οι τιμες!!!!και μην ξανακουσω για προληψεις!!!!απολαυσε τα ψωνια σου με τα μωρουδιακα ;)

ιωαννιτσα να ζησουν τα παιδια!!!!την λυδια λεω να την κανω την ιδια μπασκεμπολιστρια!!!!! :D:D:D νομιζω οτι θα μου τρυπησει το δερμα ετσι οπως τεντωνει το πατουσακι της!!!της το γαργαλαω και το τραβαει μεσα χαχαχχαχα

ζωουλα ετσι οπως τα λες ειναι,δεν εχουμε πλεον χωρο για φαι!!!!εγω βεβαια η γουρουνιτσα μπουκωνομαι και μετα πινω σοδες!!! :D:D

καλημερες και φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες ,

Ειρήνη μου όσον αφορά το salospir και εγώ το παίρνω και το έπαιρνα και στην 1η εγκυμοσύνη , το μυστικό είναι να το κόψεις την 32η εβδομάδα εγώ είχα κάνει και έκανα επισκληρίδιο και έτσι θα κάνω και τώρα , άρα την παρασκευή που μπαίνω στην 32η εβδομάδα πάει το salospir και μπορείς να κάνεις επισκληρίδιο, αυτό θα κάνω και εγώ.Ρώτα τον γιατρό σου και θα δεις , ο δικός μου αυτό είπε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsares mou megalonoun ta morakia mas ti kala.

bibibo kane ta psonia sou aneta kai mh skeftesai tipota!!!!

eirhnh mou ego den se fovamai tha mpeis dynath kai tha ta katafereis afoy eisai kai spartiatissa\!!!!

ego na do ti tha kano poy fovamai akoma kai tis eneseis!!!!

koritsia koimhthite kai ksekourasteite oso mporeite mas perimenoun megala ksenuxtia!!

rebbeka h koroula sou an den ginei mpaskempolistria tha ginei montelo!!arage tha eisai aysthrh mana?gia na doume....ego pantos an kai exo poli kalh pe8era pistevo tha eimai poli aysthrh kai kakia pe8era tha deiksei vevea!exoume mellon akoma.

filakia gastroylitses mouuuuuuuuuuuuuuuuuu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαρμπιτσα!!!μοντελο η κορουλα μου????απαπαπαπα :shock: δεν θα το θελα εχω περασει απο αυτην την σε εισαγωγικα δουλεια!!!ναι θα ειμαι αυστηρη σε θεματα τετοια!!!θα κανει αυτο που αγαπα το κοριτσακι μου αλλα αλλα αλλα!!!! :D

γεια σου φανικοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!ΚΑΛΕ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΑΙΔΟΥΡΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΤΗΣΤΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!ΡΕΒΒΕΚΑ ΜΟΥ!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!ΚΑΛΕ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΑΙΔΟΥΡΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΤΗΣΤΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ!!!ΡΕΒΒΕΚΑ ΜΟΥ!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ! :x:x

που σε ρε κιμονακι!!!ετσι ειπαμε???μου λειψες βρε που γυρνας???ειχε καλο καιρο και συνεχισες τα μπανακια στους σαλαμηνιους νησους???? :-p

ελπιζω ολα να σου πηγαινουν καλα :-*:-*:-*:-*:-* σε φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσομανουλες τι κανετε.εγω καλα τελειωσα ποσα πλυσιματα απο ποσα αρκουδακια που πηραμε για τον μπεμπη ,ευτυχως δε θελουν σιδερο!σε λιγο θα παρουν τη θεση τους πανω στα ραφια :)

πηγα κ νοσοσκομειο να παρω χαρτι για τη στρατολογια παιρνουν τον αντρουλη μου φανταρο ασκηση για 1 βδομαδα τι θα κανω μονη, μπας κ συγκινηθουν αν δουν οτι ειμαι εγκυος κ το αναβαλλουν

οσο για υπνο μια κοιμαμαι πολυ μια εχω για μερες αυπνια οτι ναναι :D:D

αντε παω να διαβασω καμια ιστορια τοκετου να προετοιμαζομαι κοντευει!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Διαβασα τοοοοοσα που εχασα τη μπαλα......... :lol::lol::lol:

Ειδα πως τα μωρακια μας μεγαλωνουν ολα μια χαρουλα!!!!!!! [smilie=wav.gif] Και οι προετοιμασιες εντεινονται!!!! [smilie=wav.gif] Μικροπροβληματακια αυπνιας, πονους στη μεση, στην πλατη κτλ ολες εχουμε.....υπομονη τελειωνουμε!!!!!! ;):-*:-*

Απο το ΙΚΑ stk εγω πληρωθηκα 56(μερες) χ 28,11(ημερομισθιο)=1574,16 , μολις γεννησω θα πληρωθω

63 χ 28,11 =1770,93 + επιδομα τοκετου 940 περιπου απο το ικα + επιδομα μητροτητας απο οαεδ που δε θυμαμαι ποσο ειναι!!! Αν ειναι το πρωτο σου παιδακι θα εχεις λιγο μικροτερο ημερομισθιο! Εγω ασφαλιζω τη μικρη μου κι ετσι ανεβαινει!!! Αν κι εσυ και ο αντρα σου ειστε στο ΙΚΑ συμφερει να ασφαλισεις εσυ το παιδι!!!! ;) Αν κατι δεν καταλαβατε εδω ειμαι παλι!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] βλεπω αργησαμε να ξυπνησουμε σημερα !!!! Που εισται ολες ? εγω σπιτι κλασσικα , η μικρη μου κοιμαται και ειπα να χαλαρωσω λιγο . Ανυπομονω για την δευτερα που θα παω για doppler , μετα θα πηγαινω καθε εβδομαδα στο γιατρο γιατι πλησιαζει ο καιρος .... Υπομονη και κουραγιο σε ολες !!!!! ΑΑΑΑΑ σημερα θα πλυνω τα ρουχαλακια μου και θα ετοιμασω την βαλιτσα μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk μου θα το υπολογισεις βασει των μεικτων που παιρνεις, θα το διαρεσεις το ποσο /25 π.χ εγω παιρνω 1140 μεικτα /25 =45,6 και μετα αυτο /2 αρα 22,8 και αν εχεις παιδια προσαυξανεται κατα 10% αρα παει 25,08 * 56 συνολο 1404,48 το ιδιο ισχυει και για μετα θα παει 63*25,08 . ελπιζω να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη μου και εγω δεν ειχα , αλλα ας ειναι καλα η μαμα μου που μου πηρε μια ωραια μωβ δωρο , μην φανταστεις οχι πολυ ακριβη περιπου 45ευρω και μεσαιο μεγεθος.δεν ειμασται για ακριβα πραγματα τωρα, 3 παιδια θα εχουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια [smilie=glasses10.gif] [smilie=glasses10.gif]

πρεπει να το παρω αποφαση οτι τα βραδια δεν θα κοιμαμαι πια!!! :D

εγω παντως τα εχω ολα ετοιμα κοριτσια!!δωματιο βαλιτσα πραγματακια τα παντα!!!μονο την λυδια περιμενω τωρα :D:D

εγω εχω παλι ραντεβου στις 14 δεκεμβρη και μετα καθε βδομαδα μου πε θα με βλεπει!!!

κοριτσια κοντευουμε!!!να να με πιανει λιγο ανχος :shock: οοοοοομμμμμμμμμμμμμ :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai apo mena ego tora kshpnhsa ftiaxno epidermida

elena kalhmeraaaaa

eirhnh kai go mia apta idia prepei na paro kai balitsa kai to periexomeno na do pote!!!

filaki kouklakia akouo emeis mono ena peirame dhladh o antras mou phre ena tou olumpiakou eleos!!alla ton eida poy to krathse sta xeria tou kai phge na to afhsei kai t leo parto afou thes kai xarhke o xazompampas.. rebbeka ti kala pou taxeis ola etoima mpravo sou mhn anxonesai mia mera einai eipame..

filakia koritsakia mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stk καλα θα ηταν να παιρναμε ολα τα λεφτα μας.....εμενα με δηλωνουν με 51,80!!! Αλλα τοσα θα επαιρνα...... :roll::lol::lol: Οπως τα λεει η Φανουλα ειναι!!! ;)

Και μη λετε για αγχος τωρα γιατι...... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

η αυπνία συνεχίζεται.. και το πρωί αργώ να ξυπνήσω!!! Τι να κάνουμε, τουλάχιστον όποτε νιώθουμε ότι νυστάζουμε δεν πρέπει να χάνουμε ευκαιρία!!

αα θα σας μαλώσω!! δεν θέλω άγχος!!!(το λέω για να το ακούω κι εγώ) :-p:-p Όλα θα γίνουν όπως πρέπει.. τώρα πρέπει να απολαύσουμε τις λίγες μέρες χαλάρωσης που μας μένουν και μετά έχουμε καιρό για άγχη!!

Σας φιλώ :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα!! χάθηκα μιας και τρέχω αρκετά τελευταία. Την προηγούμενη Παρασκευή έκανα καρδιοτοκογράφημα και κατέγραψε συσπάσεις ο γιατρός μου πε να συνεχίσω το yotopar και να προσέχω για να μην έχουμε τπτ πρόωρα. Από εβδομάδα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα για nst και εξέταση. Ο καιρός πλησιάζει στις 27 Δεκέμβρη αν όλα πάνε καλά θα μπω για καισαρική, και δεν έχω καθόλου άγχος θέλω τόσο πολύ να γεννηθεί έχω αρχίσει και κουράζομαι πάρα πολύ, έχω σχεδόν κάθε μέρα κολικό απ το έντερο μου όλα με πειράζουν πλέον τρώω ελάχιστα ζυμαρικά και λίγο τυράκι λαχανικά δεν μπορώ να φάω με τπτ και από κιλά ούτε κιλό!!! Πήρα τα 6 που είχα χάσει στην αρχή και είμαι ακριβώς όσο όταν έμεινα έγκυος, οπότε με το που θα γεννήσω θα είμαι και μείον!!! Λέω να ετοιμάσω και εγώ τη βαλιτσούλα μου για παν ενδεχόμενο. Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά να μου προσέχετε!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου!

Και εγω αργοπορημενη σημερα.Γεματη η μερα και τωρα βρηκα χρονο.

Σημερα ειχα γιατρο και ακουστε σκηνικο.Καρδιοτοκογραφος ολα οκ παω και για υπερηχο.Το ιατρειο το εχει ενας μπαμπας με τον γιο του.Και οι 2 φημισμενοι στην πολη μας.Στον γιο που πηγαινα παντα σημερα δεν ηταν οποτε με κανει υπερηχο ο μπαμπας του.Μετραει,μετραει με την ησυχια του και στο τελος λεει:: ο μικρος ειναι 2 κιλα και 41 εκατοστα!!!!!!!!!!! :o Πως του λεω εγινε αυτο αφου πριν 2 εβδομαδες ηταν 1100γρ. και 36 εκατοστα.Μου λεει μαλλον ο γιος του δεν μετρουσε σωστα τοσο καιρο η αυτος μετρησε λαθος σημερα. :twisted::twisted: Αντε βγαλε ακρη τωρα ποσο ειναι ο μικρος! Ξενερωσαμε τελειος αλλα λεμε να μην το αλλαξουμε μιας και δεν μεινανε πολλες φορες που θα παμε πια.Σημειωτεον πως ο γιος του μου εκανε υπερηχο μεσα σε 3 λεπτα καθε φορα ενω αυτος σημερα με την ησυχια του.Οποτε θελω να πιστευω πως η σημερινες μετρησεις ειναι η σωστες.Εχω καταμπερδευτει.....Σας επρηξα...σταματαω! :)

Α!!!!!! Χιονισε σημερα!!!!!!!!!!1 Εξω ολα ειναι ασπρααααααα!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif]

Για ανγχος ακουω..και εγω μια απο τα ιδια σε αυτην την εγκυμοσυνη παρολο που ειμαι ατομο που δεν χαμπαριαζω ευκολα.Στην πρωτη ημουν και εγω χαλαρα! Τωρα δεν ξερω τι επαθα... :oops:

Τα φιλια μου σε ολες! Τα λεμε το πρωι! :-*:-*:-*:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια :)

Πως πανε τα κεφια? Εδω στη Πατρα βρεχει τρεις μερες συνεχεια, μ' αρεσει αλλα με κουρασε κιολας κλειστηκαμε στο σπιτι :(

Απο βαλιτσουλα δεν εχω κι εγω σκεφτομαι να παρω μια μεγαλη να βαλω και τα δικα μου πραγματακια να μη κουβαλαω και πολλα... Να ρωτησω και κατι αλλο, τι κουβερτουλες εχετε παρει? Τις φλις η τις πιο χοντρες? Και απο φορμακια τα βελουτε η τα πιο λεπτα?

Εγω την αλλη βδομαδα θα παω να με δει να ειμαι και στη 30η εβδομαδα.....

Αυτα για σημερα! Σας επρηξα λιγο με τις αποριες μου, τα λεμε το απογευμα, αν δεν βρεχει βεβαια και μπορω να 'ρθω στο μαγαζι. Φιλακια πολλα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...