Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Και εμένα ο μπεμπούλης δε με αφήνει να κοιμηθώ.

Ολη την ημέρα είναι πολύ πιο ήσυχος.

Το βράδυ όμως και κυρίως το πρωί, πεύτουν οι περισσότερες κλωτσιές!

Ρεββέκα και εγώ σήμερα έχω γιατρό ... καλά εεε .. ή είμαστε μαζί ... ή δεν είμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!

Και εμένα ο μπεμπούλης δε με αφήνει να κοιμηθώ.

Ολη την ημέρα είναι πολύ πιο ήσυχος.

Το βράδυ όμως και κυρίως το πρωί, πεύτουν οι περισσότερες κλωτσιές!

Ρεββέκα και εγώ σήμερα έχω γιατρό ... καλά εεε .. ή είμαστε μαζί ... ή δεν είμαστε!!!

καλε ναι συνεννοημενοι ειναι οι γιατροι μας!!!! :D:D για να δουμε θα γεννησουμε μαζι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSARES MOY!!!!!

TO MORAKI MOU SUNEXEIA KATHETAI DEKSIA KAI ETSI PONAO PANTA DEKSIA STA PLEVRA MOU.TA BRADIA DEN POLI KOIMAMAI GIATI SYKONOMAI SYNEXEIA GIA PIPI DEN ANTEXO KAI TON UPNO STO PLAI ANTE NA KSANA KOIMHTHO MPROYMITA..

EMENA AYTES TIS MERES IRTHANE OI ADERFES MOU.PLINAME TIS PANES K TA ROUXA T MOROY.KATHARISANE TO DOMATIO TOU KAI KOLLHSAME AYTOKOLLHTA STO TOIXO STISAME KAI TI KOYNIA TORA EMEINE NA PAROUME XALI POLIFOTO K KOURTINA..OTAN THA NAI ETOIMO 8A VALO K GO FOTO

IOANNA POY EINAI TO MAGAZI S AN EPITREPETAI?

REBBEKA MIA XARA EINAI H KOUNIA AN EXEIS PROVLHMA ME TO XROMA MPOREIS NA PAREIS NOMIZO TO KATALLHLO YFASMA KAI NA THN NTYSEIS EDO NTYNOYNE SALONIA KAREKLES TRAPEZIA STH KOUNIA THA KOLLHSEIS? ANNOULA ORAIA K H DIKIA SOU KOUNIA MIA XARA...

DESPOINA MARIALEN BIBIBOPENNY ELENA FANIKO AGGELIKH CHRISA GEOZOULI LENAKI MINI EIRHNH MATA POLLA POLLA FILIAAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε εχω τοσο καιρο να μπω

τα μπεμπακια σας τι κανουν; ο δικος μου ειναι ηδη 2 κιλα παιδαρος κ εγω εχω παρει μονο 3.5 τιποτα δηλαδη :):) τωρα 2 Δεκεμβρη θα ξαναπαω πολυ συντομα δηλ.

το δωματιακι του ετοιμο πηραμε κ κρεβατακι με συρταρια απο κατω με βολεψε πολυ!!

στον τοιχο γεμισα αυτοκολλητα Γουινι και θα κανω κ καδρακια κατι κεντηματακια με παιδικα ειναι τελεια!!! :roll::roll:

αχ κοριτσια ειμαστε στην τελικη ευθεια δε τοχω συνειδητοποιησει εγω ειμαι 15 Γεναρη τελευταια ημερ. αλλα αν βιαστει ...λετε Πρωτοχρονιατικος ναναι;ειμαι τοσο ενθουσιασμενη :D:D φιλια σε ολες Ρεβεκκα Λενα Ιωαννα Ματα Ειρηνη κ στις υπολοιπες

Δεσποινα μου συλληπητηρια να ζησετε να τον θυμαστε κ νασαι σιγουρη οτι θα σας προσεχει απο κει ψηλα ειδικα την μπεμπουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γεια σας!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif]

Σημερα πληρωθηκα απο το Ικα την αδεια κυησης!!!!! Πηρα 1574,16 ευρωπουλακια!!! Καλα ειναι δεν μπορω να πω!!!! Και σε χρονο ρεκορ!!!! Α! ρε! Αμα εχεις μπαρμπα!!!! :lol::lol:

Λενακι μου, κι εγω σε παω ζουζουνα μου!!!! :YMHUG::YMHUG::x:x Η Αντωνια μου καλα, λιγο με τα κακακια εχουμε ενα θεματακι τελευταια....ενω καναμε καθε μερα σχεδον, τωρα περνανε 2-3-4 μερες.....εγω ειμαι μεσ'το αγχος και σημερα ρωτησα το γιατρο και τι μου ειπε;;;;;; :o:o Μπορει να ειναι λεει απο αγχος.....να την αγχωνει λεει που ειμαι εγκυος!!!!!Τι αλλο θ'ακουσουμε:;;;;; :roll::roll: Εσεις ολοι καλα; Η Ειρηνουλα πως το βλεπει;;;; :-?:-*:-*:-*

Ρεββεκακι μου πως μπορεις και σιδερωνεις ακομα;;;;; Εγω λιγα παταω καμια φορα και λεω αμαν!!! :?:? Οσο για το βαρος του μωρου δεν εχει να κανει με το δικο σου!!! ;) Θα το δεις και αυριο!!!!

Πιεση κι εγω εχω 10-6 9-6 κι εκει τριγυρω κι εκανα επισκληριδιο χωρις κανενα προβλημα!!! ;):-*:-*

Τωρα για τον υπνο υπομονη!!!!Κι εγω δεν κοιμαμαι καλα, μια με κλωτσαει ο μπεμπης, μια θελω τσισια μου, μια σηκωνομαι να σκεπασω την Αντωνια.....ξημερωνει!!!! :roll::roll::roll:

Ζωουλα μου την εκανες τη βολτιτσα σου, εστω και για εξετασουλες!!!! ;):-* ΑΑΑ!!!!Εμενα πειτε με Σκρουτζ δε χαριζω τιποτα στο ΙΚΑ!!!!!! :lol::lol:

Ιωαννα μου χαλαρωσε με τις δουλιτσες, ολα θα γινουν σιγα σιγα!!!! Με το καλο κι ο γαμος του αδερφουλη σου!!! :-*

Ειρηνη μου ψωνια ακουω τελεια!!!!Και με τη μανουλα σου μαζι, ακομα πιο τελεια!!!! :x:-*

Πεννη μου καλα κανεις και δεν κανεις δουλειες....κι εγω μια απο τα ιδια!!! B-)B-) Με το καλο να ετοιμασεις το δωματιο!!! :-*

Barbitsa μου κι εγω περιμενω πως και πως να ξαπλαρω μπρουμυτα!!!! :roll::roll::-*

Φιλιω μου 2 κιλα!!!!!Super ο μπεμπης!!!!! :ymapplause::ymapplause: Κι εσυ μονο 3,5 :ymapplause::ymapplause: και σε σενα!!!! Ετοιμο και το δωματιακι, αντε κοντευουμε!!!!! :x:-*

Δεσποινακι μου γλυκο κι εσυ ν'αρχισεις σιγα σιγα να ετοιμαζεσαι!!! Η μπεμπουλα οπου να'ναι θα ερθει να γεμισει την αγκαλιτσα σου!!!! :x:YMHUG::YMHUG::-*:-*

Φιλακια κοριτσαρες μου σε ολες!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ζουζούνες!!!!!

τι κάνετε? δεν μπήκα χθες καθόλου γιατί είχα επισκέψεις από το πρωί! Ήρθε η θεία μου και τα αδέρφια μου. Μετά ήρθε η άλλη μου αδερφή και μου έκανε δουλίτσες!!! Να ναι καλά η αδερφούλα μου!!! Το σπίτι μου είναι λαμπίκο!!!

Κορίτσια εγώ τώρα τελευταία έχω αυπνίες. Πέφτω το βράδυ στο κρεβάτι και κάνω 2-3 ώρες για να κοιμηθώ. Μετά ξυπνάω το πρωί για τουαλέτα και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ!

Αυτά νέα μου κουκλίτσες! ποιες έχετε σήμερα γιατρό?? περιμένουμε νέα!!! Εγώ την άλλη εβδομάδα και ανυπομονώ!!!

Φιλάκια πολλά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου , τι μου κάνετε?????Βλέπω όσο περνάει ο καιρός κ κοντεύουμε μαζευόμαστε όλο κ περισσότερες!!!! Αντε ρε κορίτσια να περάσει ο καιρός να γεννήσω, δεν αντέχω άλλο, βάρυνα, η μέση μου με πονάει τις περισσότερες ώρες της ημέρας κ της νύχτας, σίγουρα ξυπνάω 2-3 φορές την νύχτα κ μετά αργώ να κοιμηθώ. Σήμερα έχω κι εγώ σίδερο , μια στιβα ρούχα του μπεμπούλη κ 3 πλύντήρια δικά μας, όχι ότι θα τα κάνω όλα σήμερα, κατά προτεραιότητα, του μπέμπη για να τα βολέψω κ να τελειώνω, μετά της Εύας μου γιατί με τον παιδικό δεν την προλαβαίνω, λίγα πουκάμισα του άντρα μου για την δουλειά κ βλέπουμε.....

Κι εγώ αυτή την εβδομάδα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ για το επίδομα κύησης κ σκέφτομαι την ταλαιπωρία κ την γραφειοκρατία, αλλά τι να κάνουμε, ας πάρουμε τα λεφτάκια μας......

Κορίτσάκια μου γλυκά σας φιλώ όλες, να προσέχετε τα μωράκια σας

Φιλιά πολλά πολλά :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!

Μα που είστε όλες;;;

Πήγαμε στον γιατρό εχθές …

Όλα είναι τέλεια!

Για την ζυγαριά του μέσα σε 3 εβδομάδες έχω ΧΑΣΕΙ ½ κιλό.

Ο δε μπέμπης … έχει πάρει 700γρ!!!

ΖΗΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορίτσια και από εμένα , και εγώ επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου, ποναει πολύ το δεξί μου ισχίο και ολη μου η μεση . Την δευτέρα στις 29/11 θα πάω για doppler και μετά βλέπουμε τι θα μας πει ο γιατρός.Εσείς από ότι βλέπω όλες καλά είσται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια [smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif]

μολις γυρισα απο την γιατρο!!!

1.600 γραμ

42cm

ολα μου ειπε ειναι νορμαλ για την εβδομαδα που ειμαι μονο τα ποδια της ειναι πιο ψηλα :D:D παναγια μου μπασκεμπολιστρια θα την κανω ιδια ο τζεμ,ο αντρουλης μου ειναι 2 μετρα!!!!

αυτο που με πιεζει στο στομαχι ειναι το ποπουδακι της και τα ποδαρακια της στα πλευρα μου,

μου ειπε μεχρι 3 κιλα θα γεννηθει!!!

μου ειπε να συνεχισω την γιογκα [smilie=blob1.gif] χαλαρα βεβαια!!!!

ολα καλα κοριτσια πολυ χαιρομαι δοξα το θεο!!!

ειρηνακι χαιρομαι που ολα σου πανε καλα!!!ποσα ειναι τα κιλα δηλαδη του μπεμπη???

σοφακι φανικο μου :-h:-h

ζωουλα τι καλα που σιδερωσε η αδερφουλα σου!!!!θελω και γωωωωω

ματα μου σιδερωνω ολα τα κανω,βαζω την σιδεροστρα χαμηλα και καθομαι!!!ειμαι μονη μου,ο τζεμ κανει και αυτος δουλειες το μαναρακι μου αλλα δεν μπορει να σιδερωσει :D

φιλακι μου 2 κιλα παιδαρος [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

μπαρμπιτσα μου περιμενω να δω φωτο απο το δωματιο!!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.

Τι κανετε?

Βλεπω αρχισατε τις ετοιμασιες.Πλησιαζει ο καιρος.

Μεγαλωσαν τα μωρακια της παρεας.

Εχθες ειχα κι εγω γιατρο.Η μπεμπα μας εφτασε τα 2.100 και εχει παρει θεση για τα καλα.Κριμα που θα κανω καισαρικη...

Κατα τα αλλα,ολοι ειμαστε σε μια προσπαθεια.Δυσκολο να προσαρμοστεις στις νεες συνθηκες...

Σας φιλω γλυκα ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα!

Τι ωραια νεακια διαβαζω!! Πολυ χαιρομαι!! :)

Ζωουλα μου εισαι τυχερη που εχεις καποιον και σε βοηθαει!! Εγω παρολο που εχω την πεθερα διπλα ουτε μια φορα δεν προσφερθηκε να κανει κατι...Οχι οτι θα την αφηνα...Ευελπιστω στην μετακομιση τουλαχιστον να βοηθησει.Μου κραταει την μικρη ομως,ε κατι ειναι και αυτο απο το τιποτα.

Σοφακι μου και εγω το ιδιο λεω! Τωρα καταλαβαινω τα ζορια πιο πολυ και ειδικα με την μικρη που μου κανει κολπα με ολα.Ευτυχως λιγο μας εμεινε..οποτε υπομονη.

Ρεββεκακι μου οντος μπασκετμπολιστρια θα βγαλεις!!! Φτου φτου μια χαρα ειναι η μικρη.Η δικια μου να φανταστεις γεννηθηκε 46 εκ. :D Τελειομηνη.Γιογκα με το μαλακο ε! μην εχουμε αλλα τωρα.Και με το σιδερο καλα κανεις και καθεσαι.Εγω δεν μπορω καθηστη,νιωθω ενα μαγκωμα,σφιξιμο χαμηλα και ετσι ακομα ορθια το κανω.Θα κατεβασω και εγω τα ρουχαλακια της μικρης σημερα να δω τι μπορω να χρησιμοποιησω για τον μικρο και απο αυριο να αρχισω πλυσημο και εγω.Αν και τα εχω ολα καθαρα αλλα ενα φρεσκαρισματακι θελω να τα κανω παλι.

Φανουλα μου μια απο τα ιδια και εγω με τον υπνο.Αριστερα γυρναω ποναει η κοιλια,δεξια τα ιδια,ανασκελα δεν κανει και τοσο,εχω και τα τσισα 3 την ωρα,και την μικρη να την σκεπαζω οποτε τι μενει?? Ολη την ωρα στο ποδι ειμαι.Υπομονη...

Δεσποινακι κουραγιο ψυχη μου..Μολις δειτε τα ματακια της μικρης ολα θα αλλαξουν μαγικα...2100!!! Ολοκληρη κοπελα πια! Εκανες καμια ετοιμασια?? Μια μεγαλη αγκαλια απο εμενα. :YMHUG::YMHUG::-*

Ειρηνακι τελεια νεα!! Ποσο ειναι ο μπεμπης συνολικα στα κιλα??

Ο μικρος εχει λοξιγκα τωρα και κουνιεμαι ολοκληρη! Του αρεσε το καφεδακι που ηπια! :lol: Την Πεμπτη εχω ραντεβου με τον γιατρο.Εχω αγωνια να δω ποσα γραμμαρια πηρε..Μαλλον θα βγαλω το πιο μικρο μωρο απο ολες σας. :)

Φιλακια κοριτσακια μου! Τα λεμε αργοτερα! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινακι μου γλυκο υπομονη θελει!!!το μωρακι σου μεγαλωσε πολυ ειναι πολυ ευχαριστο!!!!

δεν πειραζει που θα κανεις καισαρικη εσεις να εισαστε καλα!!!κοντευεις γλυκια μου πρωτη πρωτη θα μας γραφεις την εμπειρια!!!σε φιλω να προσεχεις :-*

καλε λενακη!!!!46 εκατοστα γεννηθηκε????εμενα δηλαδη ποσο θα παει που ειναι απο τωρα 42!!!!αντε να μας πεις και συ τα νεακια την πεμπτη!!!

λοξυγκα τα μωρακια μας εχουν οταν τους αρεσει κατι που τρωμε η οποτε τους ερθει???χαζη ερωτηση αλλα ολοι μου λενε οταν εχει λοξυγκα οτι της αρεσε αυτο που εφαγα!!!!οταν ημουν μικρη και ειχα λοξυγκα η μαμα μου μου ελεγε μεγαλωνει το εντερακι!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

Επιτέλους σας ξαναβρίσκω... Τόσο καιρό χωρίς σύνδεση κόντεψα να τρελαθώ, δεν είχα τι να κάνω.... Λοιπόν σας γράφω τα νέα μου εν τάχει και μετά θα διαβάσω τα δικά σας....

Λοιπόν... όπως θυμάστε είμαι καναπέ-κρεβάτι λόγω της περίδεσης. Σε αυτό προστέθηκε η Β' επιπέδου στην οποία δεν μπορέσαμε να δούμε το αριστερό νεφρό της μπέμπας μου.... Η φρίκη.... Τελικά αποφασίστηκε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παρά μόνο έναν υπέρηχο όταν γεννηθεί. Το καλό είναι ότι 3 γιατροί με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και το μωρό θα είναι μια χαρά. Το έψαξα από εδώ το έψαξα από εκεί τελικά ανακάλυψα ότι μάλλον είναι κληρονομικό το θέμα. Η γιαγιά μου (δηλαδή η προγιαγιά) ζει εδώ και 70 χρόνια με 1 νεφρό (από γέννησής της πιθανόν) και ο μπαμπάς μου έχει υποτροφικό αριστερό νεφρό (λειτουργία μόνο 10%). Οπότε και ηρέμησα.

Αφού το ξεπεράσαμε και αυτό η "καλή" μου σπιτονοικοκυρα αποφάσισε ότι θέλει το σπίτι για ιδιοκατοίκηση οπότε βρέθηκα να ψάχνω και σπίτι.... Το κακό είναι ότι όλη την ταλαιπωρία την τράβηξε η μανούλα μου και ο αντρούλης μου. Βγήκαν στους δρόμους να βρουν άρων άρων σπίτι να μαζέψουν και να κάνουν και την μετακόμιση. Σπίτι τελικά δεν βρήκαμε που να μας κάνει και αποφασίσαμε να πάμε στο πατρικό μου κάτι που θα το κάναμε έτσι κ αλλιώς καθώς οι γόνείς μου συνταξιοδοτήθηκαν οπότε σε λίγους μήνες μετακομίζουν στο χωριό μόνιμα. Οπότε φανταστείτε μια μαμά (τη μαμά μου) να πρέπει να μετακομήσει 2 σπίτια από το πουθενά και εγώ να μην μπορώ να κάνω τίποτα, απλά να κοιτάω!!!

Τέλοσπάντων τακτοποιηθήκαμε τελικά και ηρεμήσαμε.

Τα μπεμπέκια μου πάνε μια χαρά είναι από 1,5 κιλό το καθένα, ικανοποιητικό βάρος για διδυμάκια.

Την Πέμπτη πάω στο γιατρό και θέλω να ελπίζω ότι επιτέλους θα μου δώσει το ελεύθερο να πάω καμμιά βολτίτσα γιατί οφείλω να πω ότι η κλεισούρα έχει ρίξει την ψυχολογία μου στα πατώματα.

Αυτά τα λίγα... το έγραψα το σεντονάκι μου αλλά τι να κάνω έβγαλα το αχτι μου!!!!!

Να ρωτήσω και κάτι??? Εχει κανένα κοριτσάκι γνώσεις σχετικά με τα επιδόματα που είναι να πάρουμε πως τα υπολογίζουμε και τέτοια να μου πει? Γιατί δεν μπορώ να πάω και στη δουλειά και από το τηλέφωνο η κυριούλα μου το παίζει λίγο κινέζα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρααα!!!

τι κάνετε κοριτσάκια?? εγώ έχω αρχίσει και σηκώνομαι και κάνω δουλίτσες σιγά-σιγά. Νιώθω καλύτερα κι έτσι μαγείρεψα χθες και σήμερα έβαλα πλυντήρια κτλ, μια χαρά! Την Πέμπτη αν είναι όλα καλά θα πάω να δω και για χαλί για το παιδικό δωμάτιο. Αυτά τα νεάκια μου. Ο άντρας μου έφυγε για δουλειά και θα γυρίσει το βράδυ.. βαρέθηκα μόνη μου στο σπίτι..

Ελενάλντα μου καλωσήρθες και πάλι!!! Ταλαιπωρήθηκες με τις μετακομίσεις και όλα αυτά αλλά αφού τακτοποιηθήκατε τέλος καλό όλα καλά! Μια χαρά τα διδυμάκια σου, όλα καλά να πάνε μέχρι το τέλος!!! Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω για τα επιδόματα κι αυτά γιατί εγώ είμαι στο δημόσιο και μας πληρώνουν κανονικά από την δουλειά και πηγαίνουμε στο ΙΚΑ και περνουμε τα λεφτά και τα επιστρέφουμε στην δουλειά. Ίσως κάποια άλλη δουλειά να ξέρει να σου πει αναλυτικά.

Ειρηνούλα έχασες μισό κιλό? τέλεια!!!! έτσι τα μπεμπάκια να μεγαλώνουν κι εμείς να μένουμε στα ίδια κιλά!!! :):)

Ρεββέκα η μπέμπα σου γυναικάρα ε?? καλέ γι' αυτό τρως τέτοια κλωτσιά!!! που να τα βολέψει τα ποδαράκια της η καημένη? :lol::lol::lol: Σου είπε να κάνεις γιόγκα ε? κι εγώ ήθελα να πάω σε ένα κέντρο που πάω και κάνουν γυμναστική για εγγύους αλλά δεν νομίζω να με αφήσει.. φοβάμαι να την ρωτήσω μην με βρίσει :? μετά το αιματάκι που είδα..

Δεσποινάκι μου 2100 η μπεμπούλα?? τέλειαααα!!! [smilie=blob3.gif] Άντε κοντά στα Χριστούγεννα θα την έχεις αγκαλίτσα πρώτη πρώτη!!!! Το πιο ωραίο δωράκι!!!! :D

Λενάκι μου μην νομίζεις κι εγώ έχω την πεθερά μου πολύ κοντά αλλά τόσες μέρες που ήμουνα ξάπλα μόνο φαί μου έφερνε κι αυτό όχι κάθε μέρα και κάτι ρούχα του μωρού που μου τα πήρε να τα πλύνει μου τα έφερε ασιδέρωτα και μου έδωσε λεφτά για να φέρω γυναίκα να την πληρώσω :? Αφού σου κρατάει και την μικρή να λες πάλι καλά! Εγώ πλέον έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για το αν θα με βοηθάει όταν γεννήσω.. Είχε πει ότι θα βγει στην σύνταξη μέχρι τέλη του χρόνου αλλά τώρα δεν λέει τίποτα.. μάλλον το αποφεύγει.. τυχερά τα κορίτσια που έχουν τις μανούλες τους, αλλιώς αν περιμένεις από την πεθερά.. τον είπα τον πόνο μου, σας έπρηξα!

Φιλάκια πολλά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζωουλα μου ασε την γιογκα τωρα!!!!αν δεν εκανες και πριν κανενα ειδος γυμναστικης η γιογκα δεν θα σε δεχτουν στο κεντρο!!!κανε υπομονη κοντευουμε!!!καλητερα να προσεχεις!!!και γω σκαιυτομαι να κανω στο σπιτι γιογκα τις ασκησεις που δεν με ενοχλουν και διαλογισμο μονο!!να με σιγουρη!!!μην κανω καμια χαζομαρα τωρα που κοντευω!!!

ελεναλδα καλως μας ηρθες παλι ,μετακομισεις,τι πραγμα και αυτο πανω στις εγκυμοσυνες σας!!!και αυτη η σποιτονοικοκυρα τωρα βρηκε που εισαι γκαστρουλα :evil:

το νινακι σου μην το φοβασαι με το νεφρο ολα καλα θα ναι!!δεν ηξερα οτι μπορει να ειναι κληρονομικο :shock: τα μπεμπακια σου παντως προχωρανε μια χαρα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

Παντρευτηκε και ο αδερφος μου την Δευτερα ολα μια χαρουλα :):):):):) Αντε και στις δικες μας χαρες στα γεννητουρια!

Ελεναλδα τελος καλο ολα καλα!Μην ανησυχεις για το νεφρο εμενα το ανιψακι μου το αφαιρεσε οταν ηταν 1 ετους και τωρα ειναι 17 και ζει την ζωουλα του κανονικοτατα! :):):):) Ολο μπαλα και αθλοπαιδιες ειναι ;);););) στα μαθηματα βεβαια ειναι λιγο σκραπας αλλα νομιζω σε αυτο δεν παιζει ρολο το νεφρο αλλα τα γονιδια του εξισου σκραπα αδερφου μου :lol::lol::lol::lol:

Ζωουλα δικιο εχει η Ρεββεκα ασε τις γυμναστικες τωρα!Και τις δουλιτσες με το μαλακο!

Δεσποινακι 2100 η μπεμπα :):):):) μεγαλωσε πολυ μπραβο!Ευχομαι κοπελαρα μου απο εδω και περα ολα να σου πανε τελεια!

Ρεββεκα μοντελο η Λυδια 2 μετρα ποδια θα κανει :):):):) θα την παντρεψουμε με μπασκετμπολιστα!

Εγω κοριτσακια αργω ακομα για γιατρο!Την αλλη Δευτερα θα παμε!Ελπιζω οσο περναει ο καιρος να με βλεπει λιγο πιο συχνα και οχι μια φορα τον μηνα!Κατα τα αλλα μια χαρα η μπεμπα κλωτσαει συνεχεια και εγω ευτυχως ακομα αισθανομαι πολυ ορεξατη και δυνατη!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :)

Τι κανετε? Ολα καλα? Πως παει η διαθεση σας? Εγω τα ιδια μεχρι στιγμης, ηρεμα! Η μικρη φαινεται να ειναι καλα αφου ολο αλλαζει θεσεις ;) Αυτο το παοδι περισσοτερο κουνιεται παρα κλωτσαει....

Εχθες εκανα επαναλυπτικη καμπυλη ζαχαρου, την τριωρη με τα 100γρ γλυκοζης και σημερα το μεσημερι θα παω να παρω τα αποτεέσματα....

Να ρωτησω κατι χαζο? Ειμαι στην 29η εβδομαδα, εχω παρει καποια πραγματακια της μικρης αλλα δε ξερω μηπως τα πηρα νωρις? Εσεις ποτε αρχισατε να ετοιμαζεστε? Μηπως ειναι γρουσουζια? :?

Αυτες οι αποριες μου? Και παλι καλημερα σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εχθές επιτέλους ολοκληρώσαμε τα βασικά ψώνια με την μαμά μου και τελικά ξεπατώθηκα.

Πλέναμε, σιδερώναμε με τη μαμά μου … τι καλά!

Μας έχει μείνει το καρότσι, μία ταπετσαρία που θέλω να παραγγείλω, την σχετική κουρτίνα και το σχετικό χαλάκι.

Παραγγείλαμε και την κούνια με την συρταριέρα και την ασορτί προίκα.

1.000 ευρουλάκια για την άλλη την γιαγιά.

Για να δούμε πως θα της το πούμε … θέλει τρόπο … μη μας πάθει και κανένα εγκεφαλικό …

Ααα και το άλλο το καλό.

Σας είπα πως πρέπει να γεννήσω φυσιολογικά γιατί δε μπορώ να κάνω απισκληρίδιο λόγω του Σαλοσπίρ που παίρνω;;;

Έτσι έτσι και μου το κρατούσε για έκπληξη ο γιατρούλης μου …

Άντε … περαστικά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις πηρα τα αποτελεσματα για το ζαχαρο.....

Ζαχαρο νηστειας 72 70-110

Ζαχαρο σε 60΄ 122 70-170

Ζαχαρο σε 120΄ 121 70-110

Ζαχαρο σε 180΄ 116 70-110

Πως σας φαινεται? Εγω μπερδευτηκα λιγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες μου!!! Τι κανετε??

Ελεναλντα καλως ηρθες παλι πισω!!! Ταλαιπωρηθηκες αλλα ολα καλα τωρα! Και εμενα με περιμενει μετακομιση σε 3 εβδομαδες και απο τωρα το σκεφτομαι.Μια χαρα τα μικρα σου με το βαρος! Και με το νεφρακι ολα καλα θα πανε! Πολλοι ανθρωποι ζουνε ανετα με ενα νεφρο.Αντε να αρχισεις να βγαινεις και εσυ σιγα σιγα να ξεσκασεις.

Ειρηνακι μου τι καλα που τελειωσατε τις δουλιτσες!! Δεν θελεις να γεννησεις φυσιολογικα?? Ολικη ναρκωση δεν μπορεις να κανεις σε περιπτωση καισαρικης?? Και τι δεν θα εδινα να γεννησω φυσιολογικα αλλα δεν θελω να το ρισκαρω τελικα.Αποφασισα παλι καισαρικη.

Μπιμπιμπο μου τι χαζα ειναι αυτα με προληψεις και γρουσουζιες βρε?? Οποτε θελεις εσυ περνεις τα πραγματακια! Δεν ειναι καθολου νωρις!!! ;) Με το ζαχαρο νομιζω καλοι ειναι οι δεικτες.

Ιωαννα μου να ζησουνε τα παιδια!!

Ζωουλα μου με το μαλακο τις δουλιτσες! και ασε την γιογκα για μετα την γεννα.Καλα λενε τα κοριτσια!

Οι υπολοιπες που εισαστε σημερα?? :)

Κοριτσια αρχισα να εχω αναγουλες καθε μερα.Ακουσα πως ειναι φυσιολογικο τωρα στο τελος.Απο την μια καλυτερα μπας και ραψω λιγο το στοματακι μου!! :lol: Καλε μπηκα στην 33 εβδομαδα σημερα!!!!!!!!!! :o:o:o

Παω να κανω μια μηλοπιτα τωρα που κοιμαται η μικρη και τα λεμε αργοτερα! Φιλακιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσιολογικά ναι ... αλλά θα ήθελα να έχω και την επιλογή της επισκληριδίου αν δω τα δύσκολο.

Λεω πως είμαι Σπαρτιάτισσα και δε μασάω αλλά εκείνη την ώρα ... αν είχα την επιλογή δε ξέρω αν θα την ζητόυσα ή όχι.

Τώρα απλά θα το πάρω απόφαση πως δε την έχω την επιλογή ... έτσι απλά.

Μακάρι όλα να πάνε καλά και δε πειράζει!

Και εγώ τώρα έχω θέμα με το στομάχι.

Οτι και να φάω μετά ζορίζομαι πολύ να χωνέψω.

Τα τρώω όλα μισά - στην μισή ποσότητα δηλαδή και έτσι κάτι γίνεται.

Επίσης προσπαθώ όταν γίνεται να περπατώ.

Με βοηθά πάααααρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γκαστρούλες τι κάνετε;

συγγνώμη που εισβάλω αλλά διάβασα που έγραψε η Ειρήνη για την επισκληρίδιο και επειδή και εγώ λόγω εξωσωματικής θα παίρνω μέχρι το τέλος salospir θα ήθελα αν μπορείς να μου εξηγήσεις τι σου είπε ο γιατρός σου γιατί εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι τέτοιο.

εύχομαι σε όλες μας υγειέστατα μωράκια

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...