Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρααααααααααα!!!

Τι μου κάνετε? Μου λείψατε! Χάθηκα λιγάκι γιατι ήμουν στα πεθερικά στη Θεσ/νίκη!

Κατ'αρχήν να συλληπηθώ το Δεσποινάκι μας για την απώλειά της. Ότι και να γράψουμε δεν βοηθάει. Αλλά να ξέρεις ότι σε σκεφτόμαστε και είμαστε εδώ ανα πάσα στιγμή.

Τα νέα τα δικά μου είναι τα εξής. Πήγαμε Ικεα και αγοράσαμε κουνια και αλλαξιέρα σε άσπρο χρώμα, τα οποιά θα έρθουν σήμερα. Δωμάτιο δικό του ο μπέμπης δεν θα έχει ακομα μιας και μένω στη μαμα ώσπου να έρθει ο άντρας μου με μετάθεση. Αλλά εχω αγοράσει αυτοκόλλητα τοίχου με ηλιοτρόπια για να του βάλω!

Από κιλά πώς πάτε??? Εμένα κορίτσια η ζυγαριά δείχνει 58!! Δηλαδή +6.....πόσο θα φτάσω ρε παιδιά?????

Επίσης να ρωτήσω το εξής. Ενώ όλα βαίνουν καλώς με το μπέμπη και την κύηση, ο γιατρός μου είπε να κάνουμε προληπτικά 2 ενέσεις celestone (κορτιζονη) για να ωριμάσουν οι πνεύμονες του μωρού πιο γρήγορα σε περίπτωση που έρθει πρόωρα! Κορίτσια τι να κάνω????

Επίσης να αναφέρω ότι χθες πήγα να κάνω την καμπύλη γλυκόζης και μετά από μία ώρα τα έβγαλα όλα μεσα στο ιατρείο...ρόμπα ξεκούμπωτη....

Φιλιάαααααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο εμενα κουκλιτσες μου!!!! :YMHUG:

ioanna123456 μου δεν εχουμε παει ακομα για κουνια σχεδον τιποτα δεν εχουμε αγορασει ακομα μονο μερικα ρουχαλακια τελος του μηνα θα κανουμε τις πιο πολλες αγορες ;)

mata μου καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-*

Τα δικα μου νεα ειναι τα ιδια σπιτι δουλεια σπιτι. Αντε να περασει γρηγορα ο καιρος και να παρουμε τα μωρακια μας στην αγκαλιτσα μας!!!!!!!!!!!!

Πολλα φιλακια σε ολες :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki27 μου καλημερα εχω ακουσει πολλες κοπελες οτι θα κανουν αυτες τις ενεσουλες αλλα δεν ξερω πρεπει να τις κανουμε ολες οι εγκυουλες??? κοριτσια ειναι υποχρεωτικο???

φιλακια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ,

Πως πάνε οι ετοιμασίες ? Εγώ όλα καλά , συνεχίζω σιγα σιγά τα ψώνια μου και απο δευτέρα ξεκινάω πλύσιμο και τακτοποίημα .

Αγγελικούλα τις ενέσεις αυτές τις κάνουν σίγουρα σε δίδυμες κυήσεις διότι υπάρχει μεγάλο ποσοστό πρόωρων τοκετών ή και σε μονές όταν ο γιατρός έχει δείγματα για προωρότητα , εγώ όπως έχω ξανα γράψει θα κάνω 25/11 2 ενέσεις και 26/11 άλλες 2 ενέσεις και μου είπε ότι θα χρειαστώ άλλες 4 σε περίπου 2-3 εβδομάδες . Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί θέλει να τις κάνεις? πόσο μηνών είσαι , αυτές γίνονται συνήθως στις 32 εβδομάδες . Ελπίζω να σε βοήθησα .

Φιλιά σε όλες , πάω να φτιάξω φασολάδα για το μεσημέρι , τα λέμε αργότερα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera.sillipitiria sti despoina gia ton aderfouli tis.tha ithela na sou po mono afto me oli mou ti simparastasi xoris na se ksero.ligo poli sti zoi mas oloi exoume perasi kati asximo ego kati peripou analogo na kseris oti o theoulis tha sou dosi ti dinami na pas mprosta oso skliro kai an sou akougetai tora. koritsia poli oraia ta domatia sas.... :D:D:D:D kai go siga siga to etoimazo.se olous tous tonous tou roz. :P:P:P:P filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!!!!

μολις μου φερανε το κρεββατι της λυδιας!!!!η αδερφη του τζεμ μου το εδωσε ειναι ολοκαινουργιο το παιδακι της ειναι μονο 1μιση χρονων!!!

ειναι της τσικο και εχει και αλαξιερα και επισης ενα κομπιουτερ το οποιο οταν κλαιει το νινι πατας ενα κουμπακι και η κουνια δονητε χαχαχαχαχα :D:D ,επισης με το κομπιουτερ βαζεις μουσικη!!θα βγαλω φωτο να την δειτε!!!βεβαια δεν ειναι στα χρωματα που ηθελα αλλα δεν πειραζει γλιτωσα τοσα λεφτα!!!

παω να σας διαβασω και θα επανελθω με φωτο!!!!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου ενα σωρο λεφτα θα γλιτωσετε!!!Τελεια!!! [smilie=wav.gif]

Αγγελικη μου με γεια τα πραγματακια σας!!! :x Απο κιλα εγω πηρα 4,5 αλλα δεν ξεκινησα με 52!!!! ;) Οσον αφορα τις ενεσεις δεν ξερω γιατι σου ειπε να τις κανεις!!!! :-?:-? Απ'οτι ξερω, εκτος απο διδυμες κυησεις, αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος δεν τις κανεις!!!! :-?:-?

Ελενα, stk σιγα σιγα ολα θα γινουν!!!! ;) Αχ!!!ροζ!!!! 8-|8-| Εγω χθες εβλεπα τα ρουχαλακια του μπεμπη μου απλωμενα κι ελεγα "Θα κανω γιο τελικα!!!!!" :lol::lol::lol::lol:

Ρεββεκακι μου τελεια!!! Περιμενουμε φωτο!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia na sas rotiso kati?gia tis ragades ti kanete?den eimai isteriki me tin emfanisi mou prota apola na nai kala to koritsaki mou,apla oso mporo thelo na prosekso ligo. :roll::roll: mou eipe i dermatologos mou na paro tin <version derma antistria cream>esis ti xrisimopoiite? ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia na sas rotiso kati?gia tis ragades ti kanete?den eimai isteriki me tin emfanisi mou prota apola na nai kala to koritsaki mou,apla oso mporo thelo na prosekso ligo. :roll::roll: mou eipe i dermatologos mou na paro tin <version derma antistria cream>esis ti xrisimopoiite? ;););););)

εγω βαζω σχεδον καθε μερα λαδακι αμυγδαλου οχι κρεμες,κανει το δερμα πολυ ελαστικο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!!

Είμαι ήδη 10 μέρες μέσα και δεν αντέχω άλλο!!! :crazy::crazy::crazy: Θέλω να βγω να ψωνίσω, να πάω για ένα καφέ, να πάω κομμωτήριο.. θέλω να κάνω πολλά πράγματα!!! Έλεγα να βγω αύριο αλλά επειδή και ο αντρούλης μου έχει φοβηθεί δεν με αφήνει.. :cry: δεν θα αντεξω για πολύ όμως. Την επόμενη εβδομάδα θα βγω να κάνω τις δουλειές μου!

Αγγελική κι εγώ τις έκανα τις ενεσούλες πριν μια εβδομάδα επειδή είδα λίγο αιματάκι και μου είπε η γιατρός να τις κάνω προληπτικά για τα πνευμόνια του μωρού σε περίπτωση που γεννήσω πρόωρα. Απ' ότι ξέρω δεν σου τις κάνουνε χωρίς λόγο. Ρώτησε όμως τον γιατρό σου γιατί στο είπε. Έχει καμία ένδειξη ότι μπορεί να γεννήσεις πρόωρα?

Ρεββέκα μου η κούνια είναι πάαααρα πολύ ωραία!!!!! Καινούργια φαίνεται! Έχει και την μουσικούλα, μια χαρά!! Μου αρέσει που έχει και αλλαξιέρα! Κι εγώ θέλω να πάρω μια αλλαξιέρα που να μπαίνει πάνω στην κούνια γιατί δεν θα πάρω συρταριέρα αλλά δεν έχω δει. Πιστεύω να βρω.

stk κι εγώ αμυγδαλέλαιο βάζω κάθε φορά που κάνω μπάνιο για τις ραγάδες και μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμία, αν και έχω προδιάθεση..

Αυτά τα νέα μου, σας φιλώ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!Εχω φοβερη διαθεση σημερα!!!! :D:D:D:D

Επειδη παρελαβα το κρεββατακι την σιφινιερα και το κομοδινο για την μπεμπα κανονισα και θα μου βαψουν σημερα το δωματιο για να αρχισω να ταχτοποιω σιγα σιγα!!!!Θα σας βαλω φωτογραφιες να δειτε!!!!Κουρτινες δεν εχω παρει θα αφησω αυτην που ηδη εχω αυτην την στιγμη που ειναι καφε μπεζ και βλεπουμε!

geozouli υπομονη ξερω πως πρεπει να βαριεσαι μεσα αλλα καταλαβαινω και τον αντρουλη σου που ανησυχει!

Μου αρεσει το σιελ Ρεββεκα παρα πολυ!!!Τα κοριτσακια αλλοστε οτι χρωμα καινα τους βαζουμε ειναι οκ με τα αγορια και το ροζ υπαρχει θεμα :lol::lol::lol::lol:;);););)

Ματα μου 4,5 κιλα ειναι super!!εγω εχω παρει 6 και πολυ φοβαμαι πως θα τα ξεπερασω τα 10 που μοου ειπε ο γιατρος!!!!Να δουμε..... :?:?:?:? ειναι βλεπεις που δεν εχω και καμια καουρα οποτε μπορω και τρωω τα παντα :cry::cry::cry::cry:

Στις 9 ερχεται ο μπογιατζης οποτε σας αφηνω να παω να ντυθω!!!!

Καλημερα και καλο Σαββατοκυριακο σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

stk εγω βαζω στην κοιλια μου μια κρεμα της fissan και στο στηθος μια αλλη, παλι της fissan!(οποτε θυμαμαι βεβαια) Στην Αντωνια εκανα στην κοιλια μου 2-3 ραγαδες ολες κι ολες κι ετσι δεν πολυπροσεχω.... στο στηθος δε, εκανα τοοοοοσες πολλες στη Αντωνια μου, που ποσες να κανω ακομα;;;; :lol::lol::lol: εεεε!!!Αμα ανεβεις σε λιγους μηνες 4 νουμερα τι να σου κανουν οι κρεμουλες;;;; :-?:-?:-? Μονο πλαστικος σε σωζει μετα!!!!!! ;):)):)):))

Ρεββεκακι μου τελεια ειναι η κουνια!!!!Εμενα και το χρωμα μ'αρεσει πολυ και με τα σεντονακια και τη Λυδια μεσα, θα ειναι τρελα!!!!!! :x:x:-*

Ζωουλα μου ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! Απο βδομαδα θα βγεις και θα σηκωσεις ολη την αγορα!!!! ;):-*

Ιωαννα μου δεν ειναι πολλα 6 κιλα!!! ;) Αντε με το καλο να τελειωσεις τα βαψιματα και να τακτοποιησεις τα πραγματακια!!! :x:-*

Πολλα γλυκα φιλακια σε ολες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλιτσες μου!! Εδω ειμαι και εγω! :) Τι κανετε??

Τα νεα μας τα ιδια.Πιασανε τα κρυα και οι βροχες και επεσε λιγο η διαθεση μας μεχρι να συνηθησουμε παλι το κλιμα.Ρε κοριτσια βαρυνα πολυ και ακομα και το σπρωξιμο του καροτσιου της μικρης με το ζορι το κανω.Χτες βγηκαμε μια βολτα στην αγορα και μου βγηκε η γλωσσα μεχρι το πατωμα..Αντε να γεννησω να παρω παλι τα πανω μου..Απο κιλα ανεβαινω σταθερα! :D 9 εβαλα μεχρι στιγμης.Εχω τρελη ορεξη για σοκολατα καθε μερα.. :oops:

Ρεββεκακι τελεια η κουνια της μικρης! Εμενα μου αρεσει το γαλαζιο στα κοριτσακια.Την μικρη την ντυνω πολλες φορες με μπλε χρωματακια.

Ζωουλα μου υπομονη γλυκια μου ακομα λιγο.Απο εβδομαδα θα τα κανεις ολα.Εχεις καιρο ακομα!

Ιωαννουλα μου με γεια τα πραγματακια σας!!! Περιμενουμε φωτο σας!! Οι τοιχοι τι χρωμα θα γινουν??

στκ εγω βαζω καθε μερα λαδακια ειδικα για την εγκυμοσυνη,Εχω διαφορα και βαζω απο ολα! χιχι! Στο στηθος δεν βαζω τιποτα γιατι εχω ηδη ραγαδες απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη οποτε...ευτυχως στην κοιλια δεν ειχα κανει καθολου.Ελπιζω να την γλιτωσω και αυτην την φορα!

Ματινακι μου γλυκο τι κανει η Αντωνια?? Εχουμε πολλα κοινα εμεις οι 2! Θα γεννησουμε μαλλον ιδια μερα,εχουμε παιδια σχεδον στην ιδια ηλικια,και οι γιοι μας θα λεγοντε Γιωργιδες και οι 2!!! Καλο ε?? Πολυ σε παω! :x:YMHUG:

Θα επανελθω αργοτερα!! Φιλακια σε ολες!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και απο μενα!!!!!

ιωαννιτσα τι καλα οι καλητερες στιγμες!!!!απολαυσε το βαψιμο και τις ετοιμασιες του δωματιου!!!!

λενακι εμας ο καιρος για μερες τωρα ειναι ηλιολουστος και ζεστος!!!περιεργος καιρος για τελος νοεμβρη!!!

η κουνια της απο κοντα φαινετε γκριζα με μπεζ αλλα ταιριαζει ωραια μεσα στο δωματιο!!!τι να κανω που ολα τα ανηψια μας ειναι αγορακια :D μονο ενα κοριτσακι εχω αλλα τα χει δωσει η αδερφη μου τα πραγματακια της!!!δεν με πειραζει!!!!οπως λεει και η ματα μας μολις μπει μεσα η λυδια θα ειναι τελεια!!!!!

ζωουλα πωπω μια κοιλιτσα τωρα την ειδα!!!! :-*:-*

αχ κοριτσια εμενα τα νεα μου ειναι πως η μικρη ειναι τοσο χαμηλα με πιεζει πολυ χαμηλα!!!!τριτη επιτελους εχω ραντεβου με την γιατρο να δουμε τι γινετε!!!!συνεχεια ποναω χαμηλα!!!!

αφηστε που αναρωτιεμε λενε οτι καθε βδομαδα περνει το μωρο γυρω στα 200 γρ!!!εμενα εχει κολησει η ζυγαρια δεν αναιβενουν τα κιλα μου εστω τα γρ μου!!!δεν θα επρεπε να δειχνει η ζυγαρια και το βαρος που περνει το μωρο???και ανυσηχω μηπως δεν τρωω αρκετα!!!!η αληθεια ειναι πως δεν τρωω σαν εγκυος αλλα οπως πριν εννοω σε ποσοτητες!!! :roll:

θα ανοιξω και ενα θεμα για την επισκληριδιο γιατι διαβασα σε πολλα σαιτ οτι αν εχεις χαμηλη πιεση δεν σου την κανουν διοτι πεφτει κατα πολυ η πιεση σου με την επισκληριδιο!!!εχει καμια τετοια εμπειρια??εμενα η πιεση μου ειναι 9 με 6 καμια φορα παει 10 με 6.

καλημερουδια σε ολες :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι μου και εγω χαμηλη πιεση ειχα παντα αλλα μου κανανε κανονικα ραχιαια.Ειναι σχεδον το ιδιο με την επισκληριδιο.Δεν νομιζω να εχεις θεμα.Ρωτα ομως και την γιατρο σου τωρα που θα πας.Οσο για την μικρη και εμενα ετσι κανει.Ειναι ωρες που δεν μπορω να περπατησω απο τον πονο.Εχει παρει θεση και πιεζει και μαλιστα μου φευγει καμια φορα πιο πολλη λευκοροια.Για τα κιλα λογικα θα επρεπε να ανεβαινει λιγο η ζυγαρια.Μην σε απασχολουν ομως τοσο.Η Ειρηνη μου βγηκε 2190 και δεν χρειαστηκε λεπτο θερμοκοιτιδα.Και ο μικρος τωρα ειναι ποιο μικρος για τις εβδομαδες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι μου και εγω χαμηλη πιεση ειχα παντα αλλα μου κανανε κανονικα ραχιαια.Ειναι σχεδον το ιδιο με την επισκληριδιο.Δεν νομιζω να εχεις θεμα.Ρωτα ομως και την γιατρο σου τωρα που θα πας.Οσο για την μικρη και εμενα ετσι κανει.Ειναι ωρες που δεν μπορω να περπατησω απο τον πονο.Εχει παρει θεση και πιεζει και μαλιστα μου φευγει καμια φορα πιο πολλη λευκοροια.Για τα κιλα λογικα θα επρεπε να ανεβαινει λιγο η ζυγαρια.Μην σε απασχολουν ομως τοσο.Η Ειρηνη μου βγηκε 2190 και δεν χρειαστηκε λεπτο θερμοκοιτιδα.Και ο μικρος τωρα ειναι ποιο μικρος για τις εβδομαδες του.

ναι λενακι θα ρωτησω την γιατρο και την τριτη θα βρω και τον αναισθησιολογο και θα κανω μια κουβεντα μαζι του για τα οσα με προβληματιζουν,

και μενα μου φευγει πολυ λευκοροια αρκετα συχνα και περιμενω να δω αν συνεχισει νομιζοντας οτι μου σπανε τα νερα :D:D

και τωρα ραχιαια θα κανεις??

να σε ρωτησω ποιος θα πακεταρει τα πραγματα σου για την μετακομιση?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεία σας κοριτσάκια μου!!!

σήμερα βγήκα έξω! όχι για βόλτα βέβαια.. πήγα να κάνω κάτι εξετάσεις αίματος, αλλά κάτι είναι κι αυτό :) Έσκασα και 100 ευρώ και τα κλαίω βέβαια, γιατί δεν είχα κουράγιο να πάω στο ΙΚΑ να τις γράψω αλλά δεν πειράζει. Έτσι κι αλλιώς οι τελευταίες είναι. Τώρα μόνο το doppler έχει μείνει.

Ρεββέκα μου μην αγχώνεσαι με τα κιλά. Το μωρό ότι είναι να πάρει το παίρνει, άσχετα με το δικό σου βάρος. Εγώ μια εβδομάδα τώρα που δεν έτρωγα αλάτι έχασα 1,5 κιλό. Είχα πάρει 7 κιλά και τώρα είμαι στα 5,5.

Λενάκι κι εγώ έχω βαρύνει, λαχανιάζω με το παραμικρό. Τι να κάνουμε, υπομονή τώρα!! Είσαι γλυκατζού κι εσύ ε? Κι εγώ το γλυκάκι μου το θέλω καθημερινά!!

Ιωάννα μου άντε κι εσύ με το καλό να φτιάξεις το δωματιάκι και να μας βγάλεις φωτό να το δούμε!!!

Μάτα :-*:-*:-*:-* και σε όλα τα κοριτσάκια φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωρα ραχιαια θα κανω ναι.Ενδικνυται στις καισαρικες εδω να κανουν ραχιαια γιατι η δοση ειναι μικρη και κραταει λιγο.

Τα πραγματα μου εγω με τον αντρουλη μου θα τα πακεταρω.Αλλα το καλο ειναι οτι μενουμε σε πολυ μικρο σπιτακι και ετσι δεν εχω πολλα.

Ζωουλα μου κατι ειναι και αυτο!! 100€ για εξετασεις αιματος??? :o:o:o Δεν παμε καλα!

Γλυκατζου δεν λες τιποτα.Βασικα δεν μπορω να αντισταθω στην σοκολατα και ειδικα στην μαυρη. :D

Σας αφηνω να ταισω την μικρη.Τα λεμε το απογευματακι.Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!Τι μου κανετε;;

Λενακι εχετε και μετακομιση εσεις :?:?:?:? μην κουραστεις στο πακεταρισμα, πολυ βαλτα οπως οπως, προσεχε μονο αυτα που σπανε και δωσε περισσοτερη εμφαση στην ταχτοποιηση μετα!Εχω κανει πολλες μετακομισεις και ξερω :!::!: Η τελευταια δε ηταν που μετακομισα το μαγαζι μας ....μπορεις να το φανταστεις 20 βιτρινες γεματες κρυσταλλα υαλικα πιατα ποτηρια...... :o:o:o:o εε απο τοτε νιωθω πια αρκετα εμπειρη να δουλεψω σε εταιρια μετακομισεων :lol::lol::lol::lol::lol:

Ζωουλα μου πηρες λιγο καθαρο αερα χτες τουλαχιστον :):):) Οσο για τα 100 ευρω αχ Ελλαδα με τις γραφειοκρατ ιες σου!!!Τουλαχιστον δεν ταλαιπωρηθηκες

Ρεββεκακι μου παλι καλα που μας εδωσαν τοσα πραγματακια :!::!::!:Γλιτωσαμε ποσα λεφτα τωρα αν δεν ειναι ολα απολυτως ταιριαστα....μολις ερθουν οι ζουζουνες μας θα βλεπουμε μοοοονο αυτες και τιποτα αλλο γυρω τους ;););););) ουτε καν τα αντρακια μας πιστευω :lol::lol::lol::lol: Κι εμενα η κουνια που θα μου δωσουν ειναι πολυ πιο νσκουρα απο τα υπολοιπα επιπλακια που πηρα στην μπεμπα μου :):):):) ολα καλα ομως!

Ματα μου κι εγω βαζω για τις ραγαδες μια κρεμουλα αλλα ξερω καταβαθος οτι αν ειναι να ερθουν θα ερθουν ;););) Ας ειναι καλα τα μωρακια μας και χαλαλι τους εξαλλου ακομα και αν κανουμε ραγαδες απλα ολοι θα καταλαβαινουν οτι πραγματοποιησαμε το μεγαλυτερο θαυμα της φυσης :!::!::!::!: δωσαμε ζωη στα μωρακια μας :D:D:D:D

Τα υπολοιπα κοριτσακια που ειστε :?::?::?::?::?: filaki bibibo barbitsa ελεναα Ειρηνη καλημερααααα!!!!

Αχ κοριτσια εβαψα το δωματιο της μπεμπας μου ροζ εβαλα μεσα και ενα μονο κρεββατακι μια σιφινιερα και ενα κομοδινο και περιμενω μονο την κουνια της και φυσικα ΕΚΕΙΝΗ!!!!!!!Εχω χαζεψει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θελω βεβαια να παρω και κατι για τους τοιχους γιατι ειναι αδειοι ακομα μαλλον θα βαλω αυτοκολλητακια και κανα καδρακι!Περναω απο το δωματιο της και συγκινουμαι!!!!Θα σας βαλω και φωτο αν και ειναι ημιτελες απλα να δειτε το χρωμα .......αυτο το ασυνηθιστο ροζ :lol::lol::lol::lol: !Επανερχομαι λοιπον τσουπρες με ντοκουμεντα!

Καλημερα και καλη Κυριακη σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας μέρα και να έχετε μια όμορφη Κυριακή!

Με χάσατε για λίγο αλλά έχει έρθει η μαμά μου και δε πρόλαβα να μπω καθόλου…

Πήγαμε και ψωνίσαμε κάποια πρώτα πραγματάκια του μπέμπη!

Τι ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας σας κοριτσακια μου!!!!!

πηγα την βολτιτσα μου και τωρα μολις τελειωσα το δευτερο πλυντηριο με τα μωρουδιακα!!!σεντονακια και τετοια!!!εχω φουλ σιδερο!!

η μικρη αρχισε να μου ριχνει κλωτσιες στα κοκαλακια μου στα πλευρα!!! :shock:

κοριτσια εδω στις μετακομισεις τα πακεταρουν οι ιδιοι,το συνεργειο μετακομισης δηλαδη!!!σε κατι ειδικα κουτια!!!

ιωαννιτσα γλυτωσαμε ενα σωρο λεφτα μην μιλαμε καθολου :D βαλε φωτο να δουμε τα χρωματακια κτλ!!!

φιλακια σε ολες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!!

Ξεπατωθηκα στις δουλειες χτες και ακομα δεν τελειωσα....μετεφερα καποια ρουχα απο την ντουλαπα του παιδικου στα αλλα δωματια σιδερωσα και γενικως καταπιαστηκα με πολλα και τελειωσα λιγα :roll::roll::roll::roll: τι να πω τα κουραγια μου εχουν πεσει κατα πολυ!Δεν εβαλα φωτο ακομα του παιδικου γιατι δεν το εχω ταχτοποιησει ακομα θα σας βαλω αυριο!

Σημερα ειναι ο γαμος του αδερφου μου στο δημαρχειο το απογευμα :):):) ευτυχως ειχα ενα φορεματακι απο πριν μεινω εγκυος και μου κανει!!!!!Το Σαββατο που θα κανουν το τραπεζι ομως και θα πρεπει να ντυθω λιγο πιο καλα να δουμε τι θα βαλω.....!

Σας αφηνω κοριτσακια παω μαγαζι καλη εβδομαδα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες και απο μενα!!!

ιωαννιτσα μετα λες για μενα ουτε εσυ βαζεις ποπο κατω!!!

εγω τωρα θα σιδερωσω τα μωρουδιακα που επλυνα!! :D

ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα ηταν τοσο ανυσηχη η μικρη μου!!αριστερο πλευρο δεν της αρεσε γυρνουσα δεξι ουτε παλι!!!!με κλωτσαγε στα πλευρα,στο τελος κοιμηθηκα καθιστη στο κρεββατι,μετα ξυπνησα με αυχενοπονο και αντε παλι να στριφογυρναω μπας και βρουμε καμια θεση που να της αρεσει!!!!!

αυριο πρωι εχω γιατρο επιτελους να δω ποσο εχει μεγαλωσει και μου κανει ολα αυτα τα τσαλιμια!!!!

εσας σας αφηνουν τα νινια σας να κοιμαστε???

φιλακια σε ολες!!!!

δεσποινακη μου σε φιλω γλυκα εσενα και το μπεμπακι σου :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....πολλα φιλακια στις κοιλιτσες...πως παμε βαρυναμε πιο πολυ ε? :D:D

Χα8ηκα πολυ το ξερω...Κα8ε μερα πηγαινα στο μαγαζι του συζηγου γιατι αυτος ειχε εξωτερικες δουλειες και δεν 8ελει να αφηνει τον υπαλληλο μονο του...καταλαβενετε ;);)

Μπηκαμε επιτελους στην 28η βδομαδα....και ο γιατρος μας βρηκε 1200 γραμμαρια...( λιγο μεγαλουτσικη αλλα δε πειραζει)

Απο κιλα κρατιεμαι με νυχια και με δοντια...εχω παρει 7 κιλα ( απο 56 στα 63) και παλι στερουμε καποια φαγητα γιατι και με τον αερα παχαινω!

Δουλειες στο σπιτι δεν κανω κα8ολου γιατι φοβαμαι....περνω γυναικα μια φορα την βδομαδα ..και καμια φορα βοη8αει η μαμα και η πε8ερα. Εγω μονο μαγειρευω :lol::lol:

Ρουχαλακια ακομα δεν εχω παρει τιποτα...8ελω πρωτα να βαψω το δωματιο με διαφορες ζωγραφιες

( ζωακια νεραιδες παπακια αρκουδακια και τετοια διαφορα) και μετα προς τα χριστουγεννα 8α αγορασω την προικα της μικρης Αννουλας :D:D (το ονομα της μαμας μου)

Αυτα τα νεα μου...κα8ε μερα διαβαζω τα δικα σας και χαιρομαι! Φιλια σε ολες...καλη εβδομαδα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Πως είναι τα μωράκια σας;; 
    • Ε τότε μια χαρά κοπέλα μου. Είναι και μεγάλο παιδάκι και καταλαβαίνει τι συμβαίνει. Όλα θα πάνε καλά! Κι εσένα μια χαρά θα είναι οι μικρές σου!
    • Είναι μεγάλο παιδάκι πλέον μια χαρά σε βοηθάει τώρα θα βοηθάει και με το μωρο μετά σίγουρα θα θέλει να το φροντίζει.. αφού το λέει και στον κόσμο από μόνη του το παιδί είναι περιμενει αδερφάκι θα πάει καλά το θέμα 🥰 εμενα την λέω που είναι το νινί έρχεται σηκωνει την μπλούζα λέει τατο (να το 😂) δίνει φιλάκια στην κοιλιά μου τέτοια πολλές φορές έρχεται και από μόνη της και δείχνει την κοιλιά λέει νινί αλλά ακόμα δεν έχει καταλαβει τι έρχεται 😂
    • Άντε ωραία αφού το ζητούσε το αδερφάκι σίγουρα θα το θέλει εντάξει στην αρχή μπορεί να ειναι λίγο απότομο μέχρι να βρούμε τα πατήματα μας αλλα είναι λογικό και για εμάς θα είναι απότομο με δυο παιδεία ξαφνικά  ααα είσαι τυχερη που κάθετε στο αμαξι εμείς δίνουμε μάχη 😅 Ελπίζω σιγά σιγά που θα μεγαλώσει να στρώσει αυτό  Δεν είναι μικρό το ταξίδι με το αμαξι + καράβι αλλα τουλάχιστον αφού έχετε και καμπίνα θα περναει καλύτερα η ώρα  Ναι πήγα για την εξέταση να τελειώνει έτσι και αλλιώς το παραπεμπτικό ήταν μέχρι και την άλλη βδομαδα όποτε βόλεψε τον αντρα μου να με φέρει σήμερα 
    • Γενικά λέει σε όποιον συναντάμε ότι η μαμά μου είναι έγκυος, παρόλο που είναι ξεκάθαρο πια🤣🤣 κ δείχνει γενικά να το περιμένει. Δεν θα έλεγα ότι μιλάει κ συνέχεια γι'αυτο, ίσως το αναφέρει 1 φορά τη μέρα, αλλά γενικά έχει κατανοήσει την κατάσταση κ με βοηθάει σε διάφορα. Εντάξει είναι κ 7 χρόνων πια!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...