Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 331
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας μικρες μου! Λιοπον εγω με τα πεθερικα και κουνιαδα-κουνιαδο δοξα το Θεο δεν εχω κανενα προβλημα,τους σεβομαι και τους φερομαι οπως θελω να κανει το ιδιο ο αντρας μου στους δικους μου και ετσι γινεται.Και εκεινοι το ιδιο επισης,ο καθενας στο σπιτι του,πηγαινουμε,ερχονται για να βλεπουν και το παιδι και μας αγαπανε και εμεις το ιδιο,πταγματικα.Το προβλημα λοιπον ειναι με τη μελλουσα συνηφαδα... Εχει δεσμο 3 μηνες με τον κουνιαδο μου και εχει κατσικωθει στα πεθερικα,επισκεψεις βεβαια Σαββ/κα αλλα ρε κοριτσια κυκλοφορει με τα σουπερ καυτα και διαφανα μπειμπι ντολ,εγω ουτε πιτζαμες δε φοραγα οταν μεναμε εκει αρραβωνιασμενοι,τεσπα... Το θεμα ειναι οτι η κυρια εχει το συνδρομο του γαμου,βιαζεται να παντρευτει,να φορεσει νυφικο και απο την πρωτη μερα που τη γνωρισαμε με ρωταει τι μου πηραν στον αρραβωνα στο γαμο και τα σχετικα.Της απαντησα κι'εγω πως οτι εχει ο καθε γονιος παιρνει στο παιδι του.Ερχεται στο σπιτι μας και αρχιζει..."εμενα ο μπαμπας μου εχει κτηματα στο νησι και θα τα πουλησει να μου δωσει 400.000 ευρω (ναι...) να μου αγορασει οτι σπιτι θελω,πως μπορεις και μενεις σε τοσο μικρο σπιτι (110τμ).Εμενα ο μπαμπας μου θα μου παρει το ενα και θα μου παρει το αλλο"Εμεις το σπιτι μας το αγορασαμε μονοι μας και πληρωνουμε 620 ευρω το μηνα δοση δεν πειναμε αλλα δε μας περισσευουν κιολας,δοξα το Θεο με λιγα με πολλα τα καταφερνουμε,και θα μου πεις εσυ πρωτη φορα στο σπιτι μου τι θα σου παρει ο μπαμπας σου.ΑΛΛΟ,εχει αρχισει και κατηγορει την κουνιαδα μου που την εχει δει 2 φορες,μου λεει οτι μας ζηλευει και ζηλευει και τον αδερφο της επειδη εχει μια σχετικα καλη δουλεια και ο αντρας της δεν εχει,πραγμα που δε νομιζω να το κανει η κουνιαδα μου αυτο στον αδερφο της γιατι ειναι μια κοπελα που δεν ασχολειται.Παμε μια Κυριακη να φαμε στην πεθερα μου μολις βλεπουν το παιδι μας,κανουν διαφορα αγκαλιες και φιλια και αυτη μου πεταξε να κανω συντομα και δευτερο για να παρουν σειρα και εκεινοι να δει αν θα το αγαπανε τοσο το δικο τους,αν ειναι δυνατον ολα τα παιδακια ιδια ειναι!Ειχα φτιαξει μια πιτα την Κυριακη που ξερω οτι αρεσει στον αλλο τον κουνιαδο μου,ε,να μην παω και με αδεια τα χερια και εκεινη την πεταξε στα σκουπιδια οπως ηταν με το αλουμινοχαρτο κατα λαθος!!! ενω πριν μισο λεπτο σχολιασαμε την πιτα...ΑΛΛΟ παει ο αντρασ μου ενα απογευμα να κατσουν στη μαμα του επειδη εγω δουλευα να τους περασει η ωρα,ειχα φτιαξει καρυδοπιτα και τους εστειλα λιγο ηταν εκει και η μελλουσα την εφαγε καλα-καλα και μετα αρχισε να λεει οτι εχει αλλεργια και οτι ηθελα να την δηλητηριασω,τι τρως μωρη τη καρυδοπιτα βγαζει ματι οτι εχει καρυδια αν εχεις αλλεργια!Αυτα καλες μου και αλλα πολλα θα σας ξαναπω.ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι,εχεις δίκιο οσο να θες κ να το εφαρμόζεις,το να βάζεις ορια,ορισμένοι χαρακτήρες δεν θα καταλάβουν!Συμφωνώ,τότε ειναι που μπαίνει μπρος το σύστημα κουκουρούκου!!!! Τουλάχιστον να εχεις κάνει σαφή τη γνώμη μου κ τη θέση σου ωστε γραφτεί στα πρακτικά,κ μετα ξεκινάς το γνωστό συστηματάκι!!Γιατί αλλιώς δεν παλεύεται!!Αυτό το μπίρι μπίρι... Κ το λεω ακόμη μια φορά,γιατί δεν θελω να ειμαι αδική,με την πεθερά μου απο την αρχή ειμασταν κοντά(σαν ανθρωποι),τη σέβομαι κ την αγαπάω,ΑΛΛΆ με την έλευση του παιδιού.... γίναν μερικά χοντρά κ ξενέρωσα.Πραγματικά ομως.Ή εγω εγινα ακόμη πιο αυστηρή κ μη ανεκτική οσον αφορά τον μικρό μου ή οντως αυτά που ειπώθηκαν -πάντα σε στυλάκι σοβαρό,αστείο ξεπερνούσαν κάποια ορια!!

Popi,καλή συνέχεια,γιατί η αρχή ηδη ειναι ενδιαφέρουσα!!!Γέλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxa Konstans oute i diki mou giagia irhte stin vaptisi mou!!!! εμεις ησυχασαμε τωρα που φυγαμε μακρια ,και πριν μακρια ειμασταν μα 80 χμ δεν ηταν αρκετα!!! βεβαια μου κατσικωθηκαν την πρωτη εβδομαδα στο καιουργιο σπιτι μα τι να κανουμε ειναι στο προγραμμα .. παντως νιου μαμμυ καλο θα ηταν να μην τον αφηνε ο αντρας σου να σε προσβαλει ειδικα με το θεμα των κιλών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι σαυρουλα μου λες αν του το πει οτι θα σταματησει? αχαχα! καλο ε???

δεν με ενδιαφερει ας λεει οτι θελει,εγω πιστευω οτι δεν πηρα πολλα κιλα για διδυμα. πηρα 18 και με την γεννα εχασα 10-12 αμεσως. τωρα χανω σιγα σιγα και τα υπολοιπα, λογαριασμο δινω στον αντρα μου οχι στον πεθερο μου, και να σου πω και κατι αυτος λεει οτι εχει τις αμφιβολιες του για μενα στον κοσμο οπου σταθει και οπου βρεθει και λεει οτι ο γιος του επεσε σε λαϊκια... :roll::roll: δηλαδη ????τι να πω????

ελεος...

ουυυυυυυυυυυυυυυυυστ απο την βλαχα χοντρη νυφη!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κομπλεξ με τα κιλά πηγαν να μου δημιουργήσουν και μένα στην αρχή η συνυφάδα μου είναι πιο αδύνατη απο μένα αλλα είναι και πιο πεταχτούλα έχουν free σχεση βγαίνει μονη της και παντα μετα τις 2 το πρωί και γυρίζει τα χαραματα τα παιδία μονίμως παρκαρισμένα στην πεθερά μου κλπ και μια φορά πήγε να μου ανοιξει ΄θέμα με τα κιλά και της απαντησα << ευτυχώς που η δουλειά μου απαιτεί μυαλό (είμαι λογίστρια) και όχι ΄σώμα >>απο τοτε το έπιασε το υπονοούμενο και το βουλωσε το στόμα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!! euaggelia9 ΑΧ,ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ'ΜΕΝΑ Η ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΕΧΕΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ'ΓΩ ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ΑΝ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ,ΕΧΩ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΡΩΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗ ΛΕΩ!!! ΠΟΥ ΛΕΤΕ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ... "ΠΑΧΥΝΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΔΑ,ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΣΑΙ ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΧΑΝΩ ΚΙΛΑ" ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΥΛΑ.. ΚΑΙ ΓΩ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ΕΙΜΑΙ euaggelia ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ! ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ΠΡΩΙ-ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο ωραιο ειναι οταν ερχονται και ανοιγουν συρταρια, ψυγεια, ντουλαπια λες και ειναι σπιτι τους!!!Ψοφανε για κουτσομπολιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου κανει και το αλλο το θεικο!!!!

Σε οποιαδηποτε συζητηση εχει ΠΑΝΤΑ αντιθετη αποψη την οποια στηριζει με παθος κ χωρις επιχειρηματα...αφου σε κανει τουρμπο λεει : <ε καλα καντε οτι θελετε!> λες κ μας κανει χαρη :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOLIPOP και εμένα γίνεται ότι θες ανάλογα με το θέμα γιατρός δικηγόρος παιδίατρος (συνέχεια) μου έχει πει μωρέ ακόμα και το θεΪκό έλα μωρέ τι ξέρει αυτή?? για την παιδίατρο και της λέω συγνώμη είναι γιατρός HELLO.

Αναστασία και έμενα έτσι κάνει ελέγχει αν διαβάσεις πιο παλιά που είχα γράψει την έχω βρεί να κοιτάει τα άπλυτα και έχει γίνει ρεζίλι. Και τώρα που έγραψα άπλυτα. Μια μέρα πήγε χωρίς να ρωτήσει όπως πάντα και άπλωσε ένα πλυντήριο με ρούχα τα οποία εγώ δεν είχα πλύνει τα είχα βάλει απλώς στο πλυντήριο. Και είχε κάλτσες και πετσέτες της κουζίνας (καλά δεν έβλεπε ότι είναι άπλυτα??). Και λέω ας μην πω τίποτα γιατί έκανε τόσο κόπο και με πέρνει με ύφος στο τηλέφωνο και μου λέει σου άπλωσε και κάτι ρούχα γιατί τα είχες ξεχάσει και όταν της είπα ότι ήταν άπλυτα επέμενε ότι ήταν καθαρά.

=))=))=))=))=))=))=))

Και το πιο πολύ γέλοιο ήταν που την είχε δει ο άνδρας μου και της λέει βρε μαμά νομίζω ότι είναι άπλυτα όχι έλεγε εκείνη. Και όταν επέμενε της λέω αφού σας το είπε και ο ..... και λέει και τι ξέρει εκείνος =))=))=))=))

Συγνώμη δεν είναι για να γελάς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E καλα σου λεει ρε ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ!!!!!!!!!!!!! Τι ξερει ο γιατρος;;;; Την τυφλα του δεν ξερει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και η δικια μου ειναι ντοκτορ!!!! Οποτε ποναει η κοιλια ειναι απο κρυωμα επειδη περπαταω με καλτσες (χειμωνα-καλοκαιρι)...

Επισεις ο αντρας μου ηταν διπλωμενος στα 2 απο κωλικο νεφρου κ αυτη ελεγα <ματι ειναι...σε ματιασαν> ασχετα που μετα απο 2 μερες χειρουργηθηκε ο καημενος! :lol::lol::lol:

Καλα αυτο με τα απλυτα ηταν κορυφαιο!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Και τα ειδε και καθαρα!!!!! :lol::lol::lol::lol: Θα τρελλαθωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Αδριάνα έπρεπε της πεις: είδες τι καθαρό σπίτι που έχουμε? Μεχρι και τα άπλυτα μας φαίνονται σαν καθαρά. :lol::lol::lol::lol: καλά πάντως να σου απλώσει πλυντήριο χωρίς να σε ρωτήσει??? Τι να πω!!!!

Λολλη και εσύ βρε παιδάκι μου μην αμφισβητείς την πεθερά :D:D αφου μάτι σου λέει είναι...ε μάτι θα είναι...τα λεφτά θέλαν να του φάνε οι γιατροί :lol::lol::lol: και εσύ τώρα μην ακούς τους γιατρούς για την εγκυμοσύνη! Έχει κάτι καλά ματζούνια εκείνη :lol::lol::lol::lol:

Εγώ έκανα την μ@λ@κι@ να πάω στην πεθερα-πεθερο την προηγούμενη Παρασκευη. Απολογισμος πεθερού??

1) Να μην γεννήσω στον τάδε νοσοκομείο αλλά στο άλλο γιατί ξέρει τον ...υπεύθυνο προσωπικου (και εγώ συγνώμη χεστηκα :lol::lol: ) φυσικα τον έγραψα και δεν του απάντησα καν

2) Αυτός ήθελε κορίτσι (ρε που τα πουλάει αυτα!!!) και του λέω το παιδί δεν είναι παραγγελία και δεν είναι σωστό να λέει ότι ήθελε το ένα ή το άλλο, αρκει να είναι γερό διότι πολλά μπορεί να συμβούν και ...

3) με το που το άκουσε ότι πολλά μπορούν να συμβούν άρχισε να λέει: α τι να συμβεί ...μην είστε ανασφαλεις κλπ (ασχετο αν έχει χάσει 2 παιδιά η πεθερά μου και έχει κινδυνέψει με συψαιμία...)...ε εκει μου ήρθε να τον σφαλιαρίσω :lol::lol:

4) όταν του είπαμε για να μαζευτεί λιγάκι ότι γενικά οι γιατροί είναι πάντα συγκρατημένοι και ότι η εγκυμοσύνη πάει βήμα βήμα και εξέταση με την εξέταση 'αρχισε να λέει ότι ο γιατρός που έχουμε δεν είναι καλός και να παμε στον ταδε και τον τάδε...εε εκεί μας πιάσαν τα γέλια!

Αλλα αν μπορούσε να μπει μεσα στο βρακύ μου (σορρυ κιολας) να δει αν ειμαι έγκυος..εε θα το έκανε...εεε αμαν πια!

μέχρι και να παμε να μείνουμε κοντά τους μας είπε...γιατί? για να μας ΠΡΗΖΕΙ...πραγματικά κορίτσια δεν καταλαβαίνω τους ανθρώπους που δεν κατανοούν ότι με την συμπεριφορά τους απομακρύνουν τους ανθρώπου απο δίπλα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΙΚΡΕΣ ΜΟΥ...Eγώ σας έχω ξαναπεί για τη μέλλουσα συνηφάδα... Εκει που μου λέει για τα κιλά μου και αν μείνω έγκυος στό δέυτερο θα χάσω τόν έλεγχο και θα γίνω 100 κιλά,μου πετάει και το άλλο ότι να με λυπηθεί ο Θεός να μου δώσει κορίτσι!!!!! Εχώ ένα αγοράκι που παρεπιπτώντος το ζηλέυει κορίτσια και συνέχεια τον τσιγκλάει καί ο μικρός δε την πάει καθόλου,τα παιδιά έχουν ένστικτο...

Ακούστε να μου πεί να με λυπηθεί ο Θεός να μου δώσει κορίτσι.Δέν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με τα κορίτσια φυσικά ούτε με τα αγόρια όλα τα παιδάκια είναι ίδια Α Λ Ι Μ Ο Ν Ο! Δηλαδή τί μου έδωσε το αγοράκι μου γιά να με εκδικηθεί ο Θεός? Αυτό τής είπε ο άντρας μου και το βούλωσε.Εγώ περιτό να σας πώ οτι πήγα στήν τουαλέτα και έκλαιγα από τα νέυρα μου,βλέπετε είμασταν στό σπίτι των πεθερικών μου.Δυστυχώς είμαι άνθρωπος που παίρνω πολλά πράγματα τις μετροιτής γιάτι όταν είμαι σωστή σε όλα μου δέ θέλω να ασχολούνται τέτοιοι άνθρωποι κακοί καί με κακές διαθέσεις με την οικογένειά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη εμένα η δική μου συνηφάδα ζηλεύει το κοριτσάκι μου και όταν ήταν έγκυος σε μία γιορτή της πήγε να μου κάνει κύρηγμα γιατί η μικρή μου πήγε να πιάσει ένα λουλούδι και της λέω εγώ για πλάκα στην κόρη άστο Ανδριάνα να έρθει η ξαδερφούλα σου να το χαλάσει και γυρνάει μπροστά στον κόσμο και λέει δυνατά είναι θέμα διαπαιδαγώγησης εμένα το δικό μου το παιδί δεν θα πιάνει τίποτα και της λέω εγώ μόνο αν το παιδί έχει πρόβλημα δεν θα πιάνει τίποτα και μου λέει εγώ θα του κάνω σωστή διαπαιδαγώγηση και μπήκαν 2 - 3 μαμάδες στην μέση και της την είπαν κανονικά. Και τώρα που έκανε και εκείνη παιδί και άρχισε να περπατάει συνάντησα την μαμά της και μου λέει η μικρή όλα κάτω τα πετάει ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ λέω από μέσα μου δεν είμαι κακιά αλλά το ευχαριστήθηκα. Ααα και το άλλο μόλις έμεινε έγκυος μου έλεγε εγώ αποκλείεται να κάνω κορίτσι και της έλεγα αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις όχι έλεγε αποκλείεται. Οπότε Πόπη μου μην στεναχωριέσαι όλα πάνω τους πέφτουν η δική σου έχει παιδιά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Ανδριάνα μου δεν έχει παιδιά 3 μήνες δεσμό έχει με τον κουνιάδο γι'αυτό τη λέω τη "μέλλουσα" .Εχει το σύνδρομο του γάμου θέλει να βάλει νυφικό καί να κάνει κορίτσι,ρε'συ είχε καθυστέρηση και μας πήρε όλους τηλ.να μας το πεί και καλά "λες να είμαι έγκυος,όχι δε νομίζω" και καλά ξέρεις τώρα βέβαια δεν την ήταν,σίγουρα ήταν κόλπο για να δεί πως θα αντιδράσουν τα πεθερικά.Καλά η συμβουλές τύπου "αν ήταν δικό μου παιδί τωρά που κάνει αυτά θα δείς πως θα τον έκανα","δε τον έχετε μάθει καλά" "είναι κακομαθημένο".Και το παιδάκι μου είναι σχετικά πολυ καλός και ήσυχος αλλά μερικές φορές σα παιδί θέλει τα δικά του λογικό δεν είναι?Οταν ακούω θέμα διαπαιδαγώγησης πως μου τη δίνει!!!Ρε παιδί μου να ζηλέυουν τα παιδάκια αν είναι δυνατόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz σε λυπάμαι κοριτσάκι μου (με την καλή την έννοια) εσύ δεν έχεις πεθερά έχεις τον έξω από εδώ μεταμορφωμένο και νόμιζα ότι η δική μου ήταν η χειρότερη. Το κακό στην δική σου περίπτωση είναι ότι επηρεάζεται η οικογενειακή σας γαλήνη σε μεγάλο βαθμό. Και σκέψου πόσο άσχημα θα νοιώθει και ο άνδρας σου γιατί από κατάλαβα το βλέπει ότι η μητέρα του είναι λάθος. Να σου πω υπομονή?? θα είναι λάθος. Να σου πω να την γράψεις θα σου ανέβει στο κεφάλι. Πραγματικά η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Φιλιά και να προσέχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz έχεις δίκιο σε όλα καλή μου...Αυτό που δεν δέχομαι με τίποτα μα με τίποτα όμως είναι να συγχήζεις έγκυο γυναίκα!!! τρελαίνομαι! Είναι στα πιστέυω μου η έγκυος πρέπει να είναι ήρεμη και να μη την ενοχλεί κανένας,δε δέχομαι απο καμία κλόσα να με αναστατώνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

albiz :shock::shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o:o:o:o:o

εμας να δειτε τι μας εκανε στον γαμο (καναμε και πολιτικο κ θρησκευτικο)

1.οταν ηρθε η μερα να παει για κοστουμι ο αντρας μου,δεν πηγε μαζι του γιατι μαγειρευε (ασχετα που της το ειχαμε πει απο την προηγουμενη μερα)

2.οταν κανονιζαμε ποια μερα θα 'στρωσουμε το κρεβατι" και θα εφερναν το νυφικο μας ανακοινωσε οτι ο πεθερος μου δεν θα ερθει γιατι οι αντρες δεν πανε σε τετοια!!!!!!!!!!!!!!

Τελικα ηρθε με τον πεθερο μου κ την κουνιαδα μου...η κουνιαδα(40+ετων) εκατσε μιση ωρα κ μετα εφυγε γιατι ειχε κανονισει να βγει και λιγο αργοτερα ζητησαν απο τον αντρα μου να αφησει ολους τους καλεσμενους κ να κανει τον ταξιτζη για να τους γυρισει στο σπιτι τους(15 λεπτα αποσταση με τα ποδια)!!!!!!!!

Απο συγγενεις τους δεν καλεσαν κανενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3.ηθελε να στολισουμε το αμαξι που θα πηγαινε ο γαμπρος στην εκκλησια κ της νυφης να μεινει αστολιστο!!!!!

4.εκανε παζαρια στο νυφικο επειδη δεν θα περναμε τα φορεματα για τα παρανυφακια (αυτα ειναι δωρεαν κ οχι εξτρα)....

5.ηθελε να παραγγειλω την τουρτα του γαμου απο γνωστο της (το εκανα το ζωον) κ πηγε και αλλαξε την παραγγελεια κ βρηκα αλλη τουρτα στο κεντρο!!!!!!!!

Να γραψω κ αλλα;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια! είδα εντελως τυχαία ότι έχετε ανοίξει αυτό το τοπίκ και πραγματικά ένοιωσα ότι δεν έιμαι τελικά η μόνη που έχει πεθερικά συμπεριλαμβανομένου και κουνιαδους/ες πραγματικά για δέσιμο!

έιμαι παντρεμένη 4 χρόνια και απο την μέρα που παντρέυτηκα μου κάνουν τρομερό πόλεμο. ένα απο τα πολλα που μου έχουν σιμβεί έιναι για παραδειγμα τι ότι ο κουνιάδος μου πήρε χωρίς να με ρωτήσει το αμάξι μου μια μέρα που εμείς λίπαμε σε ταξίδι (είχαμε αφήσει τα κλειδια του σπιτιου στο σπίτι της μάνας του μήπως και συμβεί κατί και πρέπει να μπεί στο σπίτι), μου το τράκαρε πάρα πολύ άσχημα.. το κσαναπάρκαρε στο πάρκινγ, και μετά έκανε το κουνέλι ότι δεν το έκανε αυτός!!! :shock::shock::shock::shock: ......... όταν επίσης παντρέυτικα υπήρχαν διάφοροι συγγενεις και φίλοι που μας έδωσαν φακελάκια με λεφτά(εδώ στην κρήτη συνηθίζεται) τα οποία για κακή μας τύχη τα έδωσε ο άντρας μου στους γονείς του να τα κρατάνε να μην του πέσουν απο την τσέπι του κουστουμιού του... τα οποία δεν είδαμε ποτέ εδώ και 4 χρόνια!!!......όταν έμεινα έγκυος και της το είπαμε η πεθερά μου έπαθε έμφραγμα(σστην κυριολεξία)...... τα αδέλφια του ΄΄αντρα μου δεν μας είπαν ούτε ένα με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι.... και το αποκορίφωμα...όταν γέννησα ήρθαν στο μαιευτήριο με μία γλάστρα, ερχόντουσαν κάθε μέρα σε όλο το επισκεπτήριο...δεν με άφηναν να φαω γιατι όταν μου έφερναν το φαγητό μου επιαναν την κουβέντα και μου λέγανε θα φας σε λίγο κατσε λίγο να τα πούμε (και εγώ το ζώων για να μην τσακωθώ δεν έλεγα τίποτα), τώρα που μόλις έχω γεννήσει έχουν την απαίτηση να έρχονται στο σπίτι κάθε μέρα (ευτυχός αυτό το έχω απαγορεύσει όσο έχω ακόμα λογχεια!), και μία μέρα που ήρθαν σπίτι λίγες μέρες μετά που βγήκα απο το μαιευτήριο είχαν και την απαίτηση να τους έχω μαγηρέψει για να φάνε!!!!!!!!!!!

να σημειώσω δε ότι μένω στην κρήτη με τον άντρα μου που είναι απο εδώ και οι γονείς μου είναι στην αθήνα, κατά συνέπεια δεν έχω κα καμία βοήθεια.

Αχ κοριτσάκια είναι επίσης και τόσα άλλα που άν γράφω θα γράφω μέχρι άυριο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...